10 korzyści z używania rolek

Ostatnio aktualizowane: 30.10.20

 

Jazda na rolkach to sport cieszący się wciąż rosnącą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Jego uprawianie przynosi wiele korzyści, o czym przekonasz się czytając ten artykuł. Jesteśmy przekonani, że przedstawione zalety zachęcą Cię do jazdy, jeśli wciąż nie masz pewności, czy to aktywność dla Ciebie. Jeśli kupisz dobre rolki, jazda będzie prawdziwą przyjemnością. 

 

 

Poprawa kondycji

Jazda na rolkach z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym zależy na poprawie swojej kondycji. Można wybrać dystans, jaki chce się pokonać, a także dostosować prędkość jazdy do swoich umiejętności. Na początku, kiedy nie mamy całkowitej kontroli nad rolkami lepiej jeździć wolniej. Z czasem nabierzemy wprawy i będziemy mogli pokonywać dłuższe dystanse w krótszym czasie. Chcąc poprawić kondycję warto korzystać ze sportowych aplikacji, które wskazują, jaką drogę pokonaliśmy i ile zajęło to czasu. Stanowi to dodatkową motywację do podnoszenia sobie poprzeczki.

 

Wzmocnienie mięśni nóg i pośladków

Podczas jazdy na rolkach pracują m.in. nasze mięśnie nóg i pośladków, więc regularne ćwiczenia dobrze wpływają na wygląd tych partii ciała. To szczególnie istotne dla kobiet, bo większości z nich zależy, aby mieć jędrne pośladki i smukłe uda, które będą ładnie prezentować się w krótkich szortach czy sukienkach.

 

Efektywne spalanie tkanki tłuszczowej

Decydując się na trening na rolkach można spalić nawet 700 kcal. Wiele zależy jednak od naszej wagi, intensywności ćwiczeń i pokonanego dystansu. Przyjmując jednak, że jeździmy na rolkach kilka razy w tygodniu możemy liczyć, że w krótkim czasie spalimy zbędną tkankę tłuszczową. Nie możemy zapominać o utrzymaniu stałego tętna, które nie powinno być za wysokie, bo wtedy szybciej się zmęczymy. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, konieczne będzie też utrzymywanie odpowiednio zbilansowanej diety.

 

Redukcja cellulitu

Z badań wynika, że prawie każda kobieta ma do czynienia z cellulitem. Często bardzo trudno jest się go pozbyć, a czasami jest to wręcz niemożliwe. Niemniej jednak można sprawić, aby cellulit był mniej widoczny, a skóra jędrniejsza. Pomocna w tym z pewnością okaże się regularna jazda na rolkach. Warto dodatkowo wspierać walkę z pomarańczową skórką poprzez picie odpowiedniej ilości wody, zbilansowaną dietę i stosowanie specjalnych balsamów.

 

 

Możliwość relaksu

Wiele osób, które jeżdżą na rolkach, przyznaje, że tego rodzaju aktywność pozwala się zrelaksować. Podczas jazdy można zapomnieć o problemach, szczególnie jeśli wybieramy ładną trasę i podczas przejazdu będziemy mogli podziwiać piękne widoki. Jeśli nie chcemy słyszeć gwaru miasta, możemy włączyć na słuchawkach przyjemną muzykę, która będzie stanowiła dodatkową motywację do treningu.

 

Rozrywka dla każdego

Dlaczego rolki to dobry wybór? Bez wątpienia nie tylko dlatego, że pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji i zachować zdrowy wygląd. Tego typu aktywność jest ceniona za to, że jest dla każdego. W mieście można spotkać zarówno dzieci jeżdżące na rolkach, jak i seniorów. To dowodów na to, że każdy może ćwiczyć w ten sposób. Dodatkowo jazda na rolkach sprawdzi się zarówno u osób, które lubią towarzystwo, jak i tych, którzy w trakcie ćwiczeń potrzebują spokoju.

 

Bezpieczeństwo jazdy

Jakie korzyści przynosi jeszcze jazda na rolkach? Wśród zalet tego typu ćwiczeń można umieścić to, że nie obciążają one stawów np. tak jak bieganie, a przynoszą podobne efekty. Nie trzeba się obawiać, że po pewnym czasie regularnych ćwiczeń będziemy musieli odwiedzić fizjoterapeutę. Co więcej, jest to stosunkowo bezpieczny sport, o ile mamy odpowiednie umiejętności i korzystamy z dodatkowego wyposażenia w postaci kasku ochronnego na głowę i ochraniaczy na ręce i kolana. Ich zakup nie jest zbyt dużą inwestycją, a zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych kontuzji.

 

Redukcja stresu i dotlenienie organizmu

Wciąż zastanawiasz się, czy rolki to coś dla Ciebie? Może do regularnych treningów zachęci Cię to, że tego typu aktywność pozwala zredukować stres. Spora grupa osób przyznaje, że aktywność fizyczna podejmowana na świeżym powietrzu niesie w sobie więcej korzyści niż trening wykonany w domu. Wynika to z tego, że ćwicząc na zewnątrz nie tylko zadbamy o kondycję, ale jednocześnie możemy podziwiać naturę i dotleniać organizm. To bardzo ważne, szczególnie jeśli większą część dnia spędzamy w domu lub w biurze.

 

 

Możliwość poznania nowych osób

Rolki, jak każda nowa pasja, dają możliwość poznania nowych osób. W większych miastach często organizowane są np. przejazdy wieczorne. Zbiera się wtedy spora grupa osób lubiących rolki i razem pokonują wyznaczoną przez organizatorów trasę. Udział w takim wydarzeniu to dobra sposobność do tego, żeby poznać ciekawe osoby, które mają podobne do nas zainteresowania. 

 

Stosunkowo tani sprzęt

Choć wszystko zależy od wybranego producenta i przeznaczenia, rolki są stosunkowo tanie. Model dostosowany do jazdy dla osób początkujących można kupić już za ok. 150 zł. Jeśli chcemy sprawdzić, czy to aktywność dla nas, nie musimy od razu wydawać dużo pieniędzy. Możemy łatwo znaleźć tani sprzęt i cieszyć się z jazdy.

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments