Atlas do ćwiczeń – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Urządzasz domową siłownię? Nie zapomnij o zakupie atlasu, który umożliwi Ci wyrzeźbienie wielu różnych partii mięśni, m.in. ramion i nóg. W doborze właściwego modelu bez wątpienia pomoże Ci ranking, który sami przygotowaliśmy. Opisujemy w nim popularne sprzęty do ćwiczeń, a na pierwszym miejscu plasuje się HMS Hektor 3. To jednostanowiskowy atlas o kompaktowych wymiarach, który stoi stabilnie na podłodze, a dodatkowo jest stabilny. Został on wyposażony w ławeczkę, motylek, a także modlitewnik oraz przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg. Sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości. Konstrukcja została wykonana ze stali. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje model Hertz Stamm, który wyróżnia się eleganckim wyglądem. Ma on duże obciążenie maksymalne (120 kg) i łatwo się go składa. Z pomocą sprzętu można przeprowadzić efektywny i bezpieczny trening, podczas którego wykorzystamy trenażer nóg, wiosło, a także górny i dolny drążek. Ponieważ atlas jest wyposażony w jedno stanowisko do ćwiczeń, nie ograniczy wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.
5 najlepszych atlasów do ćwiczeń. Opinie w 2024 roku
Dziś przekażemy naszym czytelnikom opinie o atlasach do ćwiczeń, a także przedstawimy pięć modeli opisując ich funkcjonalność. Zapraszamy do lektury osoby, które noszą się z zamiarem kupienia takiego urządzenia dla siebie.
Tabela porównawcza
1. Atlas jednostanowiskowy HMS Hektor 3
Chcielibyśmy zaprezentować atlas do ćwiczeń HMS Hektor 3, który wyróżnia się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami: wysokość – 207 cm, szerokość – 120 cm i długość – 112 cm. Jest on dobrze przystosowany do użytku w domu i pozwala na przeprowadzenie bezpiecznego oraz efektywnego treningu. Konstrukcja została wykonana ze stali, dlatego jest solidna i stabilna.
Sprzęt waży 82 kg, a jego maksymalne obciążenie jest równe 100 kg. Wyposażono go w: wieżę latisimus, motylek, naciąg liny od dołu, modlitewnik, ławeczkę oraz przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg. Atlas ma kilka obciążników, które razem ważą ok. 45 kg.
Zdaniem kupujących model HMS Hektor 3 jest godny uwagi, ale nie tylko ze względu na bezpieczeństwo ćwiczeń. Można go wykorzystać na wiele różnych sposobów, ponieważ umożliwia wyrzeźbienie mięśni klatki piersiowej, grzbietu, ramion, a nawet nóg. Ważne jest też to, że ławeczkę można szybko wyczyścić bez ryzyka jej uszkodzenia.
HMS Hektor 3 to atlas do ćwiczeń ważący 82 kg. Jego wymiary są równe: 207 cm x 120 cm x 112 cm.
Zalety
Stabilność: Sprzęt stoi stabilnie na podłodze i nie trzeba się obawiać, że podczas ćwiczeń przypadkowo się przewróci. Odpowiada za to solidna konstrukcja ze stali.
Łatwe czyszczenie: Czyszczenie atlasu nie jest kłopotliwe. Wystarczy co pewien czas zetrzeć z niego kurz oraz przetrzeć ławeczkę wilgotną ściereczką.
Wiele możliwości wykorzystania: Sprzęt wyposażono w modlitewnik, motylek, a nawet przyrząd do ćwiczenia mięśni nóg. Można wykorzystać go na wiele sposobów, a tym samym przeprowadzić efektywny trening.
Kompaktowe wymiary: Nie ma ryzyka, że atlas ograniczy wolną przestrzeń w domowej siłowni. Nie ma on zbyt dużych wymiarów. To model z jednym stanowiskiem do ćwiczeń.
Uniwersalność: Sprzęt jest odpowiedni nie tylko dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Pozwala on na wyrzeźbienie mięśni, wyszczuplenie sylwetki i poprawę ogólnej kondycji.
Wady
Kłopotliwy montaż: Aby móc ćwiczyć z pomocą atlasu najpierw trzeba go samodzielnie złożyć. Część konsumentów uważa, że to czynność zajmująca bardzo dużo czasu.
2. Atlas do ćwiczeń Hertz Stamm Mulitigym
Gdyby w naszym zestawieniu nie pojawił się model Hertz Stamm, nie byłoby ono kompletne. To sprzęt jednostanowiskowy, który gwarantuje bezpieczeństwo w czasie treningu. Konstrukcja jest wykonana ze stali, dlatego nie ma ryzyka, że niespodziewanie pęknie. Ważne jest też to, że atlas stoi stabilnie na podłożu.
Wymiary sprzętu są równe: wysokość – 190 cm, szerokość – 107 cm oraz długość – 145 cm. Maksymalne obciążenie opisywanego modelu to 120 kg. Atlas można wykorzystywać na różne sposoby, gdyż do dyspozycji mamy: górny i dolny drążek, wiosło oraz trenażer nóg. Obciążniki ważące łącznie 45 kg zabezpieczono stalową siatką, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
Za co sprzęt został doceniony przez konsumentów? Twierdzą oni, że model jest solidny, elegancko się prezentuje, poza tym jego składanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Warto dodać, że atlas nie zajmuje za dużo miejsca w pomieszczeniu.
Sprzęt Hertz Stamm ma wymiary: 190 cm x 107 cm x 145 cm i waży ok. 100 kg. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg.
Zalety
Elegancki wygląd: To model w biało-czarnym kolorze, który estetycznie się prezentuje w pomieszczeniu. Wszystkie nakrętki są zabezpieczone specjalnymi osłonkami, a stos obciążników umieszczono w stalowej siatce.
Duże obciążenie maksymalne: Ponieważ maksymalne obciążenie atlasu jest równe 120 kg, mogą na nim bez obaw ćwiczy dobrze umięśnione osoby, a także te walczące z otyłością.
Gwarancja efektywnego treningu: Za sprawą sprzętu można przeprowadzić w domu bezpieczny, a co ważniejsze efektywny trening. Umożliwia on wyrzeźbienie wielu różnych grup mięśni, m.in. klatki piersiowej, grzbietu i ramion.
Szybkie składanie: Mimo że model jest przeznaczony do samodzielnego złożenia, nie powinno to zająć zbyt dużo czasu (zwłaszcza gdy do pomocy zaangażujemy innego domownika).
Wady
Brak możliwości rozłożenia ławeczki: Niektórym osobom nie do końca odpowiada to, że nie można rozłożyć ławeczki (pozwala ona tylko na regulację ustawienia siedziska).
3. Atlas Do Ćwiczeń Autark 1500
Finnlo Autark 1500, to zaawansowane, dwustanowiskowe urządzenie treningowe. Jest on wyposażony w wyciąg dolny i górny, oraz regulowane oparcie. Maksymalna masa użytkownika wynosi 120 kg. A wymiary tego modelu wynoszą 165 x 145 x 215 cm. Przy zakupie otrzymamy 80 kg stosu, podzielonego na 16 sztabek po 5 kg. A gdyby stos był za mały, zawsze można dokupić dodatkowe 20 kg.
Urządzenie to umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń na mięśnie nóg, w tym zgięcia i wyprosty. Również ustawianie ramion w 5 różnych pozycjach do motylków znacznie urozmaica rodzaje i ilość ćwiczeń. Producent podaje, że dostępne są ćwiczenia: wiosłowanie, na biceps, triceps, klatkę piersiową, ćwiczenia nóg w pozycji siedzącej i na brzuch.
A według osób prowadzących treningi za pomocą tego urządzenia, jest to atlas wykonany z dobrych materiałów i każdy element działa bardzo płynnie, dzięki czemu wygodnie się na nim ćwiczy. Klienci podają, że linki w wyciągach nie ulegają rozciągnięciu. Dodatkowo sprzęt posiada gwarancję domową 36 miesięcy i light commercial 24 miesiące.
Finnlo Autark 1500 to zaawansowany sprzęt dwustanowiskowy, który polecany jest bardziej zaawansowanym sportowcom. Produkt przeznaczony jest dla osób o maksymalnej wadze 120 kg. Jego wymiary to: 165 cm x 145 cm x 215 cm.
Zalety
Wytrzymałość: Urządzenie może być używane nawet ze sporym obciążeniem, nawet do 100 kg. W zestawie znajduje się 80 kg stos sztabek, ale możemy dokupić jeszcze 20 kg.
Różnorodność ćwiczeń: Jeśli szukasz sprzętu, który umożliwi Ci wykonanie najróżniejszych ćwiczeń, to propozycja dla Ciebie. Pozwoli Ci ona ćwiczyć różne partie mięśni. Na tym modelu można wykonywać ćwiczenia na biceps, triceps, klatkę piersiową, ćwiczenia nóg w pozycji siedzącej i na brzuch.
Solidne wykonanie: Konsumenci potwierdzają, że jest to mocny sprzęt, wysoce odporny na uszkodzenia.
Gwarancja: Sprzęt ten jest bardzo solidny, a dodatkowo został objęty gwarancję domową 36 miesięcy i light commercial 24 miesiące. Możesz więc mieć pewność, że inwestujesz w mocny produkt.
Wady
Cena: Niewątpliwą wadą produktu jest jego cena. Za to urządzenie musimy zapłacić ponad 6 tysięcy złotych.
4. Atlas treningowy z ławką BMG 4700 Body Sculpture
Stabilna i solidna konstrukcja to atlas Body Sculpture BMG 4700. Wykonany z profili stalowych o ergonomicznym kształcie, z piankowym wykończeniem. Ławeczka z wysokim oparciem pozwala na użycie urządzenia osobom wysokim. Wymiary tego modelu to 158 x 240 x 213 cm. Maksymalna masa użytkownika wynosi 120 kg.
A waga stosu to 55 kg, przy czym stacja motylkowa posiada przełożenie 2: 1, dzięki czemu ciężar, który podnosisz, jest dwukrotnie wyższy niż waga obciążenia. Obciążniki zostały pokryte plastikiem, dzięki czemu praca stosu jest cicha. Wyciąg górny pozwala na ćwiczenia w zwisie.
Za pomocą takich ćwiczeń kształtujesz ramiona, mięśnie brzucha, grzbietu i mięsień czworoboczny. Uchwyty do pompek francuskich angażują całe ciało, a także kształtują tricepsy i mięśnie brzucha. Ławka skośna umożliwia odbycie treningu pod kątem ujemnym, który jest bardziej wymagający niż tradycyjne ćwiczenia. W przerwie można na chwilę podwiesić używane hantle, by po przerwie po nie ponownie sięgnąć.
Dla właścicieli tego sprzętu najważniejszą jego zaletą jest jego wielofunkcyjność. Model ten gwarantuje możliwość ćwiczenia wielu partii mięśni. Konsumenci twierdzą, że jest to sprzęt do ćwiczeń odpowiedni zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Dodatkowo cena Body Sculpture BMG 4700 jest niewygórowana.
Atlas Body Sculpture BMG 4700. To urządzenie o mocnej, solidnej konstrukcji. Produkt został stworzony z myślą o wysokich osobach. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg.
Zalety
Wytrzymałość: Konsumenci potwierdzają, że sprzęt jest bardzo wytrzymały. Świadczy o tym również to, że dołączony do zestawu stos waży 55 kg, a waga użytkownika może wynosić nawet 120 kg.
Funkcjonalność: Sprzęt ten składa się z kilku elementów, dzięki którym wyćwiczysz różne partie mięśni, również angażując całe ciało. Ułatwi Ci to m.in. uchwyt do pompek czy ławka skośna.
Wygoda: Osoby, które wybrały ten model potwierdzają, że jest wygodny w użyciu. Poza tym nie zajmuje wiele miejsca, co też wpływa na nasz komfort poruszania się po pomieszczeniu, w którym stoi atlas.
Wady
Niestabilność: Wiele osób uważa, że prezentowany atlas nie jest zbyt stabilny.
5. Siłownia Kettler Multigym 7752-800
Atlas Kettler MultiGym 7752-800 to siłownia zapewniająca trening dla całego ciała. Model ten umożliwia zaangażowanie wszystkich mięśni, a także połączenie treningu cardio z siłowym. Najlepszy atlas do ćwiczeń powinien pozwalać na różnorodność ćwiczeń wykonywanych w różnych pozycjach. Takie funkcje znajdziemy w tym modelu. Multigym posiada stację do treningu nóg, bo naciąganie liny z dołu imituje ruch wioślarski.
Stacja motylków pomoże ci wyrzeźbić klatkę piersiową, a specjalny wyciąg linowy posiada linkę do kształtowania tricepsów i możliwość połączenia ćwiczeń z treningiem brzucha. Waga stosu wynosi 80 kg, składa się na niego 16 odważników po 5 kg każdy. Urządzenie wytrzyma obciążenie ćwiczącego o maksymalnej wadze do 130 kg. Wymiary atlasu po rozłożeniu wynoszą 181 x 109 x 200 cm.
Od użytkowników siłowni Kettler MultiGym 7752-800 otrzymaliśmy rekomendację tego sprzętu. Twierdzą oni, że wysoka jakość i trwałość czyni go użytecznym. Ponadto do atlasu została dołączona książeczka w języku polskim z opisem ćwiczeń, jakie na urządzeniu można wykonać.
Atlas Kettler MultiGym 7752-800 to sprzęt, który pozwoli Ci wykonać ćwiczenia w domu. Urządzenie przeznaczone jest dla osób o wadze maksymalnej 130 kg. Wymiary atlasu to 181 cm x 109 cm x 200 cm.
Zalety
Idealny do ćwiczenia klatki piersiowej: Użytkownicy tego sprzętu zauważają, że jest on niezastąpiony do ćwiczeń klatki piersiowej oraz tricepsów.
Wytrzymałość: Urządzenie jest przeznaczone dla osób o wadze maksymalnie 130 kg, ale dodatkowo mamy w zestawie 80 kilogramowy stos odważników, więc jest on bardzo wytrzymały na obciążenie.
Wady
Funkcjonalność: Osoby korzystające z tej maszyny zauważają, że nie jest zbyt rozbudowana, co ogranicza nasze możliwości treningowe.
Stabilność: Sprzęt ten może okazać się niezbyt stabilny, gdy używamy dużego obciążenia.
Przewodnik zakupowy – Jaki atlas do ćwiczeń kupić?
Sport to nie tylko sposób na zgrabną sylwetkę, to również droga do lepszego samopoczucia oraz zdrowia. Wiele chodzi na siłownię, ale nie każdy z nas ma dostęp do takich miejsc. Poza tym samo bieganie nie wszystkich satysfakcjonuje. Poza tym niejednokrotnie zdarza się, że nasz organizm nie toleruje obciążenia powstającego w czasie biegania – pojawiają się wtedy liczne problemy ze stawami. Dlatego szukamy alternatyw, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam nie tyle na odchudzaniu, a na utrzymaniu dobrej formy i rozbudowaniu mięśni. Jedną z możliwości jest zakupienie odpowiedniego sprzętu do domowej siłowni. Wśród takich przyrządów bardzo popularny jest atlas do ćwiczeń. Wielu trenerów uważa, że to jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń. Pozwala ćwiczyć wszystkie partie mięśni, co zapewnia dużą skuteczność treningu. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci jaki atlas do ćwiczeń wybrać, a w zasadzie, czym kierować się w czasie zakupów.
Liczba stanowisk
Na rynku dostępnych jest wiele atlasów do ćwiczeń, najprostsze modele mają jedno stanowisko, a te bardziej rozbudowane nawet cztery. Im więcej stanowisk, tym więcej możliwości wykonywania rozmaitych ćwiczeń. Warto jednak przeanalizować, czy faktycznie potrzebujemy tylu stanowisk. Sprawdź, jakie ćwiczenia chcesz wykonywać, aby wykorzystać wszystkie stanowiska. Kolejna kwestia – im jest ich więcej, tym maszyna więcej kosztuje, a do tego zajmuje dużo miejsca. Dlatego do domu najpraktyczniejsze będą modele z jednym stanowiskiem, maksymalnie dwoma. Jeśli jednak chcesz stworzyć profesjonalną siłownię, warto skusić się na większy model. Zwłaszcza jeśli ma na nim ćwiczyć kilka osób.
Stanowisko to nie wszystko
Przed zakupem warto sprawdzić możliwości treningowe, jakie posiada interesujący nas sprzęt. Chodzi głównie o obciążenie – dobrze, jeśli urządzenie ma ogumowane talerze i osłonę stosu, aby zapewnić cichą pracę i bezpieczeństwo. To ważne, gdy mieszkasz w bloku i nie chcesz zakłócać spokoju swojego i domowników.
Obciążenie sprzętu
Każde urządzenie ma jakieś ograniczenia, również pozornie stabilny atlas. Dlatego należy sprawdzić, jakie jest jego maksymalnie obciążenie. To zminimalizuje usterki sprzętu, a także zapewni Ci bezpieczny i komfortowy trening. Zwykłe atlasy wytrzymują obciążenie ponad 100 kg, nawet do 200 kg. Pamiętaj też, że im bardziej stabilny sprzęt, tym więcej osób może z niego korzystać w tym samym momencie.
Wygoda i łatwość użytkowania
Jeśli sprzęt będzie zbyt skomplikowany szybko zniechęcimy się do ćwiczeń, dlatego przy wyborze należy uwzględnić funkcjonalność oraz nasze indywidualne potrzeby. Decydując się na profesjonalny, rozbudowany atlas należy dokładnie zapoznać się z jego obsługą.
Miejsce na ustawienie urządzenia
Jak już wspominaliśmy atlas to duży sprzęt, a więc zajmuje sporo miejsca. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, gdzie chcemy go ustawić i czy posiadamy do tego wystarczającą powierzchnię. Warto też sprawdzić ich wysokość, bo w przeciwieństwie do orbitreku czy rowerku, wysokość atlasu do ćwiczeń przekracza 1 m – 1,5 m.
Co jeszcze uwzględnić?
Powyżej przedstawiliśmy wszystkie niezbędne kwestie, które stanowią drogę prowadzącą do odpowiedzi na pytanie jaki atlas do ćwiczeń jest najlepszy. Wspomnieliśmy o wymiarach, obciążeniu, stanowiskach, ale musisz wiedzieć, że to nie wszystko. Przede wszystkim sprzęt ten powinien być stabilny, aby w czasie jego eksploatacji nie doszło do przechylenia. Warto sprawdzić, czy ma on możliwość rozszerzenia dostępnych opcji. Często w miarę użytkowania pewnych urządzeń dochodzimy do wniosku, że dodatkowa funkcja byłaby świetnym rozwiązanie, ale jak cofnąć czas i kupić bogatszy model? Niestety nie jest to możliwe. Dlatego sprzęty z możliwością rozbudowy o kolejne elementy składowe będą doskonałym rozwiązaniem. Pamiętaj też o tym, aby dostosować model do własnego wzrostu i wagi – inne potrzeby ma kulturysta, a inne osoba o drobnej budowie ciała, która dopiero zaczyna swoją przygodę z takimi ćwiczeniami.
Pamiętaj, że zakup mało wytrzymałego sprzętu o słabej jakości, a także o niewielkim obciążeniu, nie tylko pogarsza wygodę ćwiczeń, ale również nie da nam gwarancji, osiągnięcia wymarzonego efektu. Zwykle jednak osoby decydujące się na zakup atlasu zakładają, że uda im się wyrzeźbić piękna sylwetkę. Jak podkreślają specjaliści – czasem lepiej jest kupić mniejsze sprzęty lub wolne ciężary, niż kiepski atlas.
Warto też sprawdzać oceny konsumentów. Pamiętaj, że to użytkownicy sprzętów stwierdzają, czy dany model jest warty swojej ceny. Jeśli ma on wiele pozytywnych recenzji, zweryfikuj tylko kwestie, które wymieniliśmy w tym poradniku. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie dokonać zakupu, bez obaw o to, że inwestujesz w sprzęt, który po kilku miesiącach będzie zepsuty lub ćwiczenie na nim nie przyniesie efektów.
Cena – to jest ważne
Wadą atlasów do ćwiczeń jest ich cena. Niestety nie jest to najtańsza propozycja w sklepach sportowych, co nie oznacza, że atlasy do ćwiczeń w dobrych cenach są nieosiągalne. Trzeba jednak bardzo uważać na jakość danego sprzętu. Pamiętaj, że nie warto przepłacać za funkcje, z których nie będziesz korzystać. Niestety bardzo często wydaje nam się, że im większe jest urządzenie, tym jest lepsze, bo posiada dużą ilość funkcji. Wśród najlepszych marek tego typu sprzętu znajduje się: Kettler, York i Body Sculpture. Najtańsze modele na rynku kosztują ok 350 zł, ale za dobry, solidnie wykonany sprzęt musisz zapłacić ok 2000 zł – 3000 zł.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Produkty te nie są już dostępne
Atlas Kettler Classic 07702-100
Nasz ranking atlasów do ćwiczeń rozpoczniemy od modelu Kettle Classic 07702-100. Jest to siłownia do użytku domowego i w związku z tym, gdy nieużywana, można ją poskładać, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca niż rozłożona. Sprzęt jest przeznaczony dla osób o wadze do 130 kg.
Wymiary ławki do ćwiczeń wynoszą 250 x 104 x 200 cm. Maksymalnie możemy wykorzystać 40 kg obciążenia do ćwiczenia nóg, 120 kg sztangi, a wyciągu 60 kg. Model ten umożliwia równomierne zaangażowanie wszystkich partii mięśni.
Dzięki niemu możesz rzeźbić klatkę piersiową wykorzystując stacje do motylków, albo w pozycji leżącej na ławce wykonywać ćwiczenia ze sztangą. Za pomocą specjalnej funkcji wzmocnisz swoje mięśnie łydek i ud. Zalety te potwierdzają użytkownicy tego sprzętu.
Ale również polecają go, ze względu na cenę, oraz jako sprzęt dla bardziej zaawansowanych w sztuce sportowej klientów. Konsumenci oceniają Kettle Classic 07702-100 jako sprzęt wysokiej jakości, wygodny i bezpieczny w eksploatacji. Atuty te potwierdza również bardzo solidne wykonanie atlasu gwarantujące długie użytkowanie.
Kettler Classic 07702-100 to atlas do ćwiczeń, który został stworzony z myślą o domowych siłowniach. Przeznaczony jest dla osób o wadze maksymalnej 130 kg. Sprzęt można złożyć, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca, gdy na nim nie ćwiczymy. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo solidny i łatwy w obsłudze model.
Zalety
Wytrzymałość: Urządzenie jest bardzo wytrzymałe. Podczas ćwiczeń możemy wykorzystywać następujące obciążenia – do 40 kg przy ćwiczeniach nóg, do 120 kg przy sztangach oraz do 60 kg, gdy korzystamy z wyciągu.
Różnorodność ćwiczeń: Jest to sprzęt, dzięki któremu wykonamy wiele typów ćwiczeń. Przez rzeźbienie klatki piersiowej, po ćwiczenia łydek, nóg, pleców i ramion. W efekcie atlas jest wielofunkcyjny. Stanowi idealną propozycję dla osób, które chcą stworzyć praktyczną, domową siłownię, ale nie mają dużo miejsca.
Jakość wykonania: Użytkownicy sprzętu potwierdzają, że jest bardzo solidny. Nawet przy intensywnej eksploatacji nie ulega uszkodzeniu.
Cena: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że mamy tutaj do czynienia ze świetnym stosunkiem ceny produktu do jego jakości.
Bezpieczeństwo: Urządzenie posiada wszystkie niezbędne atesty potwierdzające, że jest bezpieczne. Potwierdzają to również użytkownicy sprzętu.
Atlas York Atlas Active Gym
Następne z opisywanych to urządzenie York Atlas Active Gym. Czy jest to dobry i tani atlas do ćwiczeń? Bezsprzecznie jest on najtańszy w naszym zestawieniu, sprawdźmy, zatem czy jest on również dobry. Maksymalna waga użytkownika, który może trenować na tym modelu nie może przekroczyć 125 kg. Samo urządzenie ma wymiary: 145 dł. x 100 szer. x 205 wys.
Atlas posiada dwa wyciągi: górny i dolny, za pomocą których odbędziesz pełny trening klatki piersiowej wykonując wiele urozmaiconych ćwiczeń. Ramiona możesz ćwiczyć używając uchwytów do wyciskania, a przy użyciu modlitewnika o 2 stopniowej regulacji popracujesz nad bicepsami.
Po demontażu modlitewnika można przejść do ćwiczeń nóg. Dołączony do zestawu stos składa się z 5-cio kilogramowych płytek pokrytych warstwą winylu, tłumiącą odgłosy. Całkowita masa stosu to 50 kg, ale dzięki przełożeniu 2: 1 w praktyce możesz unieść do 100 kg.
Wśród klientów przeważa opinia, że jeśli urządzenie jest kupowane do zwykłych, domowych treningów, dla kogoś o średnim zaawansowaniu, to model ten posłuży długo. Jest on bowiem trwały i solidny, a do tego w stosunku do innych atlasów doćwiczeń jest on niewielki wymiarowo.
Dobry atlas do ćwiczeń do 2000 zł to z całą pewnością York Atlas Active Gym. Sprzęt przeznaczony jest do użytku w domu. Mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze maksymalnej 125 kg. Urządzenie ma następujące wymiary: 145 cm x 100 cm x 200 cm.
Zalety
Dwa wyciągi: Prezentowany model ma dwa wyciągi: górny i dolny. Dzięki temu jest bardzo funkcjonalny. Przy jego pomocy wykonamy najróżniejsze ćwiczenia klatki piersiowej, a także bicepsów.
Różnorodność ćwiczeń: Urządzenie może nam służyć do wykonywania najróżniejszych ćwiczeń, zarówno ramion, klatki piersiowej, jak i nóg, również z obciążeniem. Nawet do 100 kg. Co gwarantuje nam spory wachlarz ćwiczeń.
Solidne wykonanie: Wielu użytkowników tego sprzętu potwierdza, że jest on bardzo solidny. Nawet przy intensywnej eksploatacji nie musimy obawiać się o jego zużycie.
Cena: Jest to niedrogi sprzęt, idealny dla osób, które szukają czegoś w stosunkowo niskiej cenie, a jednocześnie solidnego. Konsumenci potwierdzają, że mamy tutaj świetny stosunek jakości produktu do jego atrakcyjnej ceny.
Estetyka: Osoby, które wybrały ten model potwierdzają, że jest nie tylko wytrzymały, ale też bardzo estetyczny. Przez co dobrze prezentuje się w naszych wnętrzach.
Wady
Mała stabilność: Niektórzy konsumenci zauważają, że sprzęt nie jest zbyt stabilny, zwłaszcza dla osoby o sporej wadze i mocnej posturze.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ