Ranking 8 najlepszych bagażnikow rowerowych na hak w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Bagażnik rowerowy na hak – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz zaopatrzyć się w dobry bagażnik rowerowy na hak? Koniecznie wypróbuj Thule Velocompact 926, czyli sprzęt, na którym można umieścić nawet 4 rowery, w dodatku każdy o innych gabarytach. Z opisywanym bagażnikiem nie będziesz musiał obawiać się o bezpieczeństwo rowerów, każde miejsce na pojazd ma zamek, który można zamknąć od razu po wpięciu roweru do środka. Model zapewnia bezpieczeństwo na drodze, ponieważ jest bardzo dobrze oświetlony, a na dodatek ma on miejsce na tablicę rejestracyjną. Drugim godnym polecenia bagażnikiem rowerowym jest Thule EuroRide 940. Ten model ma bardzo ciekawą funkcję, dzięki której, aby dostać się do bagażnika nie trzeba ściągać z niego rowerów.

8 najlepszych bagażnikow rowerowych na hak. Opinie w 2024 roku

 

Ze względu na dużą liczbę produktów wybranie tego właściwego może być utrudnione. Abyś nie marnował zbyt dużo czasu, przygotowaliśmy ranking bagażników rowerowych na hak, który z pewnością ułatwi Ci wybór. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma dodatkowe odblaski oraz światła, więc inni kierowcy z pewnością zauważą go na drodze. Montaż całości nie jest skomplikowany, nie zabierze on zbyt dużo czasu. Wykonanie produktu jest solidne.

Wady

Z niektórych opinii można się dowiedzieć, że kształt bagażnika może okazać się nietrafiony. Pewna część konsumentów miała problem z obsługą bagażnika o takim kształcie.

Podsumowanie

Ładowność bagażnika wynosi 60 kg. Ma on miejsce na 4 rowery. Rowery mogą mieć różne wielkości oraz szerokości. Wszystkie ustawienia można sobie wygodnie dopasować. Sprzęt ma miejsce na dodatkową tablicę rejestracyjną.

Drugi wybór

Zalety

Łatwy montaż oraz demontaż zachęca do kupna modelu. Bagażnik jest bezpieczny, nie dopuszcza do tego, aby pojazd ześlizgnął się z niego. Ustawienie sprzętu nie jest skomplikowane, można go dopasować do właściwie każdego roweru.

Wady

Aby dokładnie zabezpieczyć cały pałąk należy dokupić klucze, których nie ma w zestawie. Bez nich rowery są zabezpieczone prowizorycznie.

Podsumowanie

Z pomocą sprzętu możesz maksymalnie przewozić 2 rowery, nie mogą one ważyć więcej niż 36 kg. Bagażnik umieszcza się na tylnej części samochodu, ważne jest to, że nie musisz rozbierać całego urządzenia, aby otworzyć bagażnik. Model jest głównie wykonany z metalu.

Rozważ też

Zalety

Bagażnik wygląda bardzo estetycznie, a co najważniejsze, nie przeszkadza on podczas jazdy. Jego montaż trwa jedynie kilka sekund i jest on bardzo łatwy. Korzystanie z modelu jest bezpieczne, nie zagraża on uczestnikom ruchu drogowego.

Wady

Sprzęt ma miejsce na 3 rowery, lecz jego maksymalne obciążenie sugeruje, że dwa z nich powinny być bardzo małe lub lekkie. Nie ma również opcji dołączenia dodatkowego modułu.

Podsumowanie

Model ma miejsce, aby zmieścić 3 rowery. Jest on głównie wykonany ze stali, a część elementów to tworzywo sztuczne. Produkt przeszedł przez wiele testów, więc użytkownicy nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

 

Bagażnik rowerowy na hak 4 rowery 

 

1. Bagażnik rowerowy na hak Thule VeloCompact 926+1

 

Thule Velocompact 926 to bagażnik rowerowy na hak na 4 rowery. Możesz więc przewozić pojazdy dla całej rodziny. Ładowność modelu wynosi 60 kg.

Zaletą, o której najczęściej wspominają użytkownicy jest łatwy montaż. Do zamontowania sprzętu nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi, nawet specjalnych zdolności, ponieważ jest to dokładnie opisane w obszernej instrukcji obsługi. Warto wspomnieć, że bagażnik jest gotowy do użytku od razu po jego zakupie. Zestaw jest dodatkowo wyposażony w zamki zabezpieczające przed kradzieżą, więc nie musisz się martwić o swoje pojazdy. 

Model jest przystosowany do tego, aby umieszczać na nim pojazdy o różnej wielkości oraz szerokości. Dokładnymi ustawieniami można swobodnie manipulować. Sprzęt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa drogowego, ma on dodatkowe miejsce na tablicę rejestracyjną, a poza tym jest dobrze oświetlony. Wpinając pojazdy w bagażnik możesz czuć się bezpiecznie. 

 

 

 

 

2. Platforma bagażnik rowerowy Aguri Active Bike 4 rowery

 

Poszukujesz dobrego bagażnika rowerowego? W takim razie wybierz Aguri Active Bike 3+1, jeden z częściej polecanych modeli. Z jego pomocą można bez problemu przewozić 3 rowery, a w zestawie znajduje się również adapter, który pozwala na podpięcie czwartego pojazdu. Dodatkowo w komplecie znajdziesz też wszystkie elementy, które okażą się potrzebne podczas montażu. 

Za zaletę użytkownicy uważają możliwość regulacji ustawień. Wstawienie pojazdów do bagażnika nie jest trudne. Wystarczy wyregulować docisk na kuli haka, a robi się to z pomocą śruby regulacyjnej. Z kolei paski zębate na koła mają system szybkiego zacisku, więc ułożenie roweru w bagażniku zajmuje tylko minutę. 

Chwalona jest funkcja odchylania platformy. To właśnie dzięki niej można szybko dostać się do bagażnika nawet wtedy, kiedy rowery wciąż są doczepione do samochodu. Maksymalna waga rowerów może wynosić 60 kg. Rowerzyści doceniają też regulowany rozstaw, dzięki któremu ten bagażnik rowerowy na hak na 4 rowery pomieści pojazdy różnej wielkości. 

 

 

 

 

Bagażnik rowerowy na hak Thule 

 

3. Bagażnik rowerowy na hak Thule EuroRide 940 2 rowery

 

Thule EuroRide 940 to bagażnik na rowery, który Cię pozytywnie zaskoczy. Jest to model, w którym zmieszczą się 2 rowery, a ich waga nie może przekraczać 36 kg. Produkt został przetestowany przez kilka instytucji, dzięki którym wiesz, że jest on jak najbardziej bezpieczny. Nie musisz więc obawiać się, że podczas jazdy rowery spadną. 

Najbardziej docenianym elementem jest uchwyt kół, który jest opasany miękkimi paskami. Przesuwanie go jest łatwe, więc ustawienie tego elementu nie powinno sprawić trudności. Warto zauważyć, że miękkie paski nie zniszczą kół. Ten bagażnik rowerowy na hak Thule ma również platformę, która pozwala na otwieranie bagażnika z załadowanymi rowerami, co jest bardzo wygodne. 

Montaż modelu jest uważany za łatwy głównie dlatego, że do zestawu dołączone są wszystkie elementy montażowe oraz dobrze opisana instrukcja obsługi. Bagażnik jest solidnie wykonany, nie musisz się bać o bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczeństwo swoich pojazdów. 

 

 

 

 

4. Thule EuroWay G2 922 bagażnik na hak

 

Polecamy jeden z popularniejszych haków na rynku, a jest nim Thule EuroWay G2 922. Model został starannie wykonany, dlatego konsumenci często go wybierają. Ma on ładowność wynoszącą 51 kg i  miejsce na 3 rowery (2 duże, jeden mniejszy). Ten dobry bagażnik rowerowy na hak nie jest zbyt duży, dlatego zmieści się na każdym samochodzie i można go łatwo przechować.

Sprzęt waży około 16 kg, nie jest on ciężki, więc można nim łatwo operować. Odłączane uchwyty ramy sprawiają, że zabezpieczenie rowerów trwa tylko kilka sekund. Łatwy jest również sam montaż na haku holowniczym.

Użytkownikom najbardziej podoba się to, że do otworzenia bagażnika samochodu nie trzeba demontować haka. W zestawie znajduje się pedał, który po naciśnięciu umożliwia dostęp do bagażnika auta. Ten bagażnik rowerowy na hak Thule jest wyposażony w światła ostrzegawcze, dzięki którym zapewniamy bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego. Dodatkowo akcesorium ma miejsce, aby umieścić w nim tablicę rejestracyjną.

 

 

 

 

Bagażnik rowerowy na hak 3 rowery

 

5. Bagażniki na hak platforma Peruzzo Siena 3

 

Dobry i tani bagażnik rowerowy na hak to bez wątpienia Peruzzo SIENA 3. Stal, z jakiej wykonane jest akcesorium, jest bardzo solidna. Model nie jest awaryjny, nie będziesz musiał więc szukać części zastępczych. Wygląda on estetycznie, a jego montaż nie uszkadza samochodu.

Warto wspomnieć więcej o montażu, ponieważ jest on najbardziej doceniany przez większość konsumentów. Ułożenie haka w odpowiednim miejscu nie jest skomplikowane, wystarczy raz przeczytać instrukcję, a następnie bez pomocy żadnych narzędzi zamontować bagażnik. Z kolei dzięki uniwersalnej platformie można się spodziewać, że model będzie pasować do każdego samochodu.

Akcesorium zostało wielokrotnie sprawdzone pod względem bezpieczeństwa i ma odpowiednie atesty. Materiałowe paski do mocowania kół są bardzo mocne, sprawiają one, że pojazdy przez całą drogę nie przesuwają się nawet o centymetr. Ten bagażnik rowerowy na hak 3 rowery służy do każdego typu roweru.

 

 

 

 

Bagażnik rowerowy na hak 2 rowery

 

6. Bagażnik Rowerowy Na Hak Westfalia Bc60 Na 2 Rowery

 

Jeśli szukasz haka na 2 rowery, to polecamy Westfalia BC60. Model ma ładowność około 60 kg, można więc na niego zaczepić dość ciężkie pojazdy z całym osprzętem. Ma on również opcję dołączenia kolejnych modułów, w których można umieścić rowery. Rowerzystom bardzo podoba się to, że akcesorium można złożyć do bardzo małych rozmiarów i tym samym przeniesienie go nie stanowi żadnego problemu.

Test bagażników rowerowych na hak wykazuje, że prezentowany model jest solidnie wykonany, żaden z jego elementów nie odłącza się od korpusu, jest on również bezpieczny dla kierowcy i innych pojazdów na drodze. Akcesorium jest wykonane ze stali, wygląda bardzo estetycznie i nie wygina się pod wpływem nacisku.

Bagażnik rowerowy na hak 2 rowery sprawia, że pojazdy są odpowiednio zabezpieczone nawet przy bardzo szybkiej jeździe. Ramiona mocujące ramię oraz paski są dodatkowo umocnione, więc masz pewność, że nie zmienią pozycji. Montaż i demontaż modelu nie jest skomplikowany, jest to kwestia kilku sekund.

 

 

 

 

Bagażnik rowerowy na hak Inter

 

7. Bagażnik Uchwyt Rowerowy Hak Interpack Quattro 4

 

Inter Pack Quattro 13-pin to bagażnik rowerowy na hak Inter, z pomocą którego możesz bez problemu przewieźć rowery o łącznej masie 60 kg. Na haku są 4 miejsca. Akcesorium jest wykonane ze stali i tworzywa, w rezultacie rzadko ulega zniszczeniu.

Opinie o bagażnikach rowerowych na hak najczęściej podają, że jest on bardzo bezpieczny. Ma on zabezpieczenie antykradzieżowe, więc istnieją małe szanse, że model zostanie skradziony. Poza tym dla bezpieczeństwa na bagażniku są zamontowane światła, aby ostrzec pojazd nadjeżdżający od tyłu. Hak ma też miejsce na wsunięcie dodatkowej tablicy rejestracyjnej.

Uchwyt modelu pasuje na każdą główkę haka holowniczego, więc można go zamontować do każdego samochodu. Rowerzystom podoba się to, że do montażu nie jest potrzebne żadne dodatkowe narzędzie, a cały proces przebiega bardzo szybko. Rowery również ustawia się dość szybko, a każdy z pojazdów jest dobrze zabezpieczony.

 

 

 

 

Bagażnik rowerowy na hak Taurus

 

8. Bagażnik na Hak Taurus Basic Plus 3 T2/TB009A3

 

Bagażnik na hak Taurus Basic Plus 3 T2/TB009A3 pozwala na bezpieczne podróżowanie z maksymalnie trzema rowerami. Jest on wyposażony w zamek zabezpieczający, dlatego nie ma ryzyka, że niepowołana osoba samodzielnie go zdemontuje. Model jest wykonany ze stali i aluminium, a to gwarantuje mu trwałość.

Maksymalne obciążenie uchwytu wynosi 45 kg. W zestawie jest wtyczka 13 pin, dzięki której jadący za nami kierowcy widzą nie tylko kierunkowskazy czy światło stop, ale i wsteczne oraz przeciwmgielne. Co istotne, nawet po zamontowaniu rowerów mamy nieograniczony dostęp do samochodowego bagażnika, możemy swobodnie podnosić tylną klapę.

Za największą zaletę modelu marki Taurus kupujący uznali przesuwane mocowania na rowery. To oznacza, że jest przystosowany do przewożenia jednośladów w różnych rozmiarach, także dziecięcych. W czasie podróży zachowują one stabilność i nie kołyszą się na boki. Bagażnik wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych.

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaki bagażnik na rowery na hak kupić?

 

Jaki jest najlepszy bagażnik rowerowy na hak? Jak dobrać odpowiedni sprzęt do naszego modelu samochodu? Jakie są rodzaje dostępne na rynku? Na te i inne pytanie odpowiemy w naszym poradniku. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

 

 

Klasyfikacja 

Lubisz aktywnie spędzać wakacyjny czas? Wycieczki rowerowe są Twoją pasją? Jednak przewożenie rowerów w bagażniku jest niewygodne i może zniszczyć tapicerkę. Świetnym rozwiązaniem będzie dodatkowy bagażnik na rowery mocowany do dachu, haku lub klapy. Poniżej przedstawiamy klasyfikację produktów:

* bagażniki na dach – montowany na relingach dachowych. Jeśli nasze auto nie ma wbudowanych szyn, ale ma odpowiednio przygotowane miejsce na nie, możemy je dokupić i zamontować sami według instrukcji obsługi. Bagażnik na dach składa się ze specjalnych szyn, do których przytwierdzona jest rama roweru, a koła zabezpieczane są specjalnymi taśmami.

* bagażniki na hak – przeznaczone głównie dla dużych aut. Rowery montowane są na platformie, dzięki czemu łatwiej jest przewieźć modele damskie. Ten rodzaj uchwytu na rowery umożliwia otwieranie bagażnika bez ingerencji w pojazdy dwukołowe. Z tego powodu najlepsze bagażniki rowerowe to cel zakupu niejednego kierowcy.

* bagażniki na klapę – rozwiązanie głównie dla sedanów, ale sprawdzi się też na hatchbackach oraz minivanach. Bagażnik montowany jest bezpośrednio na klapę ułatwiając wkładanie rowerów. Przeznaczony jest głównie do przewożenia rowerów męskich z wysoką ramą, za którą przymocowuje się sprzęt. Do przewożenia tak zwanych damek, należy dokupić specjalne adaptery.

Każda z wymienionych opcji jest godna uwagi, jednak my w dalszej części poradnika skupimy się na bagażniku rowerowym na hak uważanym przez wielu konsumentów za najwygodniejszy zarówno pod względem dostępności do rowerów oraz w łatwości montażu.

 

Czy bagażniki na rowery są bezpieczne?

Od 2016 r. za sprawą regulacji prawnych przewożenie rowerów na bagażniku stało się legalne. Wcześniej nie było określone w żaden sposób przez przepisy. Problem stanowiła głównie trzecia tablica rejestracyjna dorabiana przez kierowców na własną rękę lub nieprzepisowe zwiększenie gabarytów auta. Dziś bagażniki wyposażone są w niezbędne sygnalizacje świetlne, specjalne tablice oraz odpowiednie zabezpieczenia. Ponadto, jeśli odpowiednio dopasujemy rodzaj bagażnika do gabarytów naszego auta, nie powinno być żadnych problemów. Ważną kwestią jest też właściwe rozmieszczenie ciężaru rowerów. Pamiętaj, by rozłożyć go na np. cały dach samochodu. Należy zatem mocować sprzęt wymiennie, raz duży, a raz mały, co usprawni mobilność auta i zapobiegnie przechyleniu ciężkości na jedną stronę.

 

Materiał

Wiele osób uważa, że najlepszy bagażnik rowerowy na hak jest wykonywany ze stali. Tego typu konstrukcje są najbardziej odporne na zmienne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest połączenie stali z aluminium. Jakość materiału jest wciąż dobra, ale cena produktu spada i sama konstrukcja jest lżejsza. Jednocześnie wiele sprzętów ma plastikowe elementy.

 

Obciążenie

Jaki bagażnik rowerowy na hak wybrać? Przed zakupem warto zastanowić się, ile rowerów będziemy zazwczyczaj przewozić i jakie możliwe obciążenie powinien mieć w związku z tym nasz bagażnik. Obecnie dostępne są produkty przystosowane do transportu 1-4 rowerów. Nawet jeśli model jest zaprojektowany na dwa pojazdy dwukołowe często możemy dokupić dodatkowe mocowanie na trzeci. Standardowe obciążenie waha się między 36 kg – 60 kg. 

 

 

Montaż

Bagażnik rowerowy na hak jest wygodny, bo łatwo się go montuje, aczkolwiek wiele zależy od tego, jaki model wybierzemy. Zwykle platformę, na której stoją rowery mocuje się bez użycia specjalnych narzędzi do kuli wystającego haka. Wbudowana w konstrukcję możliwość odchylenia całości sprawia, że aby dostać się do bagażnika nie musimy zdejmować rowerów. Ciężar przewożonych pojazdów rozkłada się na całą powierzchnię platformy, dzięki czemu konstrukcja jest sztywna i stabilna. Dodatkowo nie sprężynuje na nierównościach drogi eliminując ryzyko odpięcia się rowerów, czy uszkodzeń mechanicznych. Warto przeczytać opinie użytkowników właśnie na temat instalacji, aby przekonać się, czy w rzeczywistości jest ona łatwa.

 

Bagażniki rowerowe na hak w dobrych cenach

Cena bagażników na rowery zależy od modelu oraz ilości uchwytów. Jeśli planujesz kupić bagażnik dachowy, a nie masz fabrycznie zamontowanych relingów na dachu, musisz doliczyć koszt od 200 do 900 zł, w zależności od marki, materiału i możliwości instalacyjnych. Jeśli myślimy poważnie o kilku komorowym bagażniku, musimy się liczyć z kosztem około 1500 zł. W przypadku uchwytów przeznaczonych na hak mieszczących nawet 4 rowery cena rośnie do prawie 3000 zł Tego typu bagażnik rowerowy na hak jest dostepny na przykład w sieci Decathlon. Nie warto inwestować w tani sprzęt, bo jest on bardziej awaryjny i nie podtrzymuje rowerów w bezpieczny sposób, a po co ryzykować na drodze? Jeśli liczymy się z każdym groszem, w serwisie Allegro sprawdzimy i porównamy ceny na bagażnik rowerowy na hak.   Źle zabezpieczone rowery nie zagrażają nam, bo są umieszczone z tyłu auta, ale stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

FAQ

 

 P1: Jak działa bagażnik rowerowy na hak?

Bagażnik rowerowy na hak to bardzo użyteczne akcesorium, które przyda się każdemu rowerzyście. Z pewnością wielu chciałoby zabrać rower ze sobą w podróż. Z pomocą przychodzą właśnie bagażniki, które można zamontować na hak. Zazwyczaj mają one od 2 do 4 miejsc, czasem producent umożliwia zamontowanie specjalnych adapterów, które pozwalają na dołączenie kolejnego pojazdu. Bagażnik zaczepia się na hak holowniczy, a następnie w wolne miejsca wkłada się rowery, które zabezpiecza się z pomocą specjalnych zacisków oraz tasiemek, należy dobrze zabezpieczyć rowery, aby w czasie drogi nie odczepiły się. Bagażnik nie przeszkadza w swobodnym korzystaniu z bagażnika samochodowego.

 

 

P2: Jak założyć bagażnik rowerowy na hak

Wiele osób boi się, że montaż bagażnika na hak będzie skomplikowany. Nie ma jednak czego się obawiać, producenci dbają o to, aby użytkownikom było jak najłatwiej. W rezultacie nowoczesne sprzęty są uproszczone, a ich montaż zazwyczaj zabiera kilka sekund. Na jednej ze stron znajduje się duży otwór, który pasuje do haka holowniczego. Wystarczy, że włożysz go na hak, a następnie zaciśniesz specjalną dźwignię. Koniecznie sprawdź, czy bagażnik jest stabilny. Ostatnim krokiem jest podłączenie gniazdka, jest to ważne, ponieważ tylko wtedy światła będą działać poprawnie.

 

P3: Co ma każdy dobry bagażnik na hak?

Nie każdy bagażnik na hak może okazać się wystarczająco dobry. Wybierz taki, który ma odpowiednią ilość miejsc na rowery. Doczytaj, jaka jest maksymalna waga bagażnika. Może się zdarzyć, że są 4 miejsca, lecz maksymalna waga rowerów może wynosić 50 kg, więc nie można w nim umieścić 4 dużych rowerów. Bagażnik będzie umieszczony z tyłu samochodu, prawdopodobnie wraz z rowerami będzie zasłaniał tablicę rejestracyjną oraz światła. Ważne jest to, aby model był wyposażony w dodatkowe miejsce na tablicę rejestracyjną oraz wszystkie światła. Tylko wtedy każdy element będzie widoczny, a użytkownik nie musi obawiać się o bezpieczeństwo na drodze.

 

P4: Gdzie kupić bagażnik rowerowy na hak?

Bagażnik rowerowy na hak można kupić w kilku miejscach. Jednym z najpopularniejszych jest po prostu sklep rowerowy. Kupowanie w takim miejscu ma wiele zalet. Możesz przyjść do sklepu ze swoim rowerem i dobrać taki sprzęt, który będzie najbardziej do niego pasował. W sklepie pracują osoby, które bardzo dobrze znają się na tym, co robią i potrafią doradzić w kwestii najlepszego produktu. Ze względu na wygodę, wiele osób oprócz sprawdzenia opinii decyduje się również na kupno przez Internet. Jest to równie ciekawa opcja, szczególnie jeśli nie masz czasu na zakupy.

 

 

P5: Ile kosztuje bagażnik rowerowy na hak?

Cena bagażnika rowerowego na hak zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest ilość miejsc na rowery. Im więcej miejsc, tym cena zaczyna rosnąć. Najtańsze, ale bardzo podstawowe modele kosztują około 100 zł, lecz z ich pomocą można zazwyczaj zabrać jedynie 1 rower. Jeśli chciałbyś zabrać rowery dla całej rodziny, to koszt takiej inwestycji może wynieść nawet 3000 zł. Wszystko zależy od tego, jakie dodatki ma dany model i jakiej jest jakości. Sprzęt z całym zestawem świateł samochodowych, uproszczonym montażem oraz miejscem na tablicę rejestracyjną jest najdroższy.  

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ