Ranking 14 najlepszych bieżni w 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Bieżnia – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Hertz Basic to bieżnia polecana osobom, które chcą wyszczuplić sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie, ale nie mają czasu na to, aby systematycznie chodzić na siłownię. Sprzęt ten ma dużą moc i umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu. Jego zaletą jest to, że można regulować kąt nachylenia pasa biegowego. Ponadto bieżnia jest solidna i łatwa w obsłudze, nie powinna też zająć dużo miejsca w pomieszczeniu. Popularnością cieszy się także urządzenie Insportline Sprynkl IN5547. Ma ono w podstawie kółka, co pozwala na szybkie przesunięcie w inne miejsce. Sprzęt cicho pracuje. Ma8 poziomów obciążenia, w efekcie czego możemy sami zdecydować o intensywności ćwiczeń.

14 najlepszych bieżni. Opinie w 2023 roku

 

Dobra bieżnia pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy, jeżeli nie masz możliwości biegania poza domem. Abyś miał lepszy wgląd w to, co możesz znaleźć w sklepach sportowych, przygotowaliśmy ranking bieżni. Opisy najciekawszych urządzeń znajdziesz poniżej. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Bieżnia daje możliwość przeprowadzenia spokojnego treningu. Sprzęt pozwala na zmianę kąta nachylenia pasa biegowego. W rączkach są sensory, dlatego w czasie ćwiczeń możemy na bieżąco kontrolować tętno.

Wady

Część użytkowników uważa, że pas biegowy mógłby być trochę szerszy. Wówczas bieganie na bieżni byłoby równie komfortowe, co po parku.

Podsumowanie

Sprzęt ma kompaktowe wymiary i nie powinien ograniczyć wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Bieżnia ma szerokie tory boczne, na których można stanąć podczas krótkiej przerwy w treningu. Co więcej, model stoi stabilnie na podłodze i zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie zostało wyposażone w komputer z czytelnym wyświetlaczem LCD. Możemy na bieżąco kontrolować prędkość biegu, przebyty dystans czy liczbę spalonych kalorii. Bieżnia ma 8-stopniową regulację obciążenia, co pozwala na swobodną zmianę intensywności treningu.

Wady

Nie jest to odpowiedni model dla osób walczących z dużą nadwagą. Maksymalne obciążenie sprzętu to 100 kg, dlatego nie wszyscy mogą na nim swobodnie ćwiczyć.

Podsumowanie

To bezsilnikowa bieżnia magnetyczna, a więc pas biegowy jest wprawiany w ruch poprzez nacisk stóp. Model ma kółka w podstawie, dlatego bez trudu przestawimy go w inne miejsce. Sprzęt jest solidny i cichy, podczas treningu nie powinniśmy zakłócać spokoju pozostałych domowników.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma antypoślizgowy, odpowiednio szeroki pas biegowy. Kąt nachylenia urządzenia można regulować i dostosowywać do swoich potrzeb. Do wyboru jest 12 gotowych programów treningowych. Bieżnia ma siłownik gazowy, który pozwala na jej łatwe składanie i rozkładanie.

Wady

Urządzenie waży ponad 54 kg, dlatego jego przenoszenie bywa trudne, nawet mimo kółek transportowych. Początkowo obsługa bieżni wydaje się skomplikowana.

Podsumowanie

Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 130 kg. Prędkość jest regulowana w zakresie od 0,8 do 15 km/h. Urządzenie ma czytelny wyświetlacz, z którego można łatwo odczytać dane treningowe. Model ma 6-punktowy system amortyzacji. Do zakupu bieżni zachęcają certyfikaty CE i RoHS.

 

Bieżnia do biegania

 

1. Bieżnia elektryczna Hertz Basic

 

Hertz Basic to bieżnia o wymiarach 71 cm x 153 cm x 130 cm, a jej waga wynosi około 50 kg. Moc prezentowanego sprzętu to 2 KM, co pozwala na długie i intensywne treningi. Użytkownicy chwalą to, że bieżnia nie generuje głośnych dźwięków, które mogłyby przeszkadzać podczas ćwiczeń trenującemu, domownikom lub innym trenującym. Prezentowana bieżnia do biegania zapewnia bezpieczny trening ze względu na zastosowanie klucza bezpieczeństwa. 

Model jest wyposażony w sznurek, za który wystarczy pociągnąć w razie zasłabnięcia. Pociągnięcie za niego sprawi, że automat bieżni natychmiast się zatrzyma. Ceniona jest możliwość zmiany kąta nachylenia bieżni, dzięki czemu można zasymulować bieg pod górkę. Dostępne są 3 stopnie nachylenia. Rączki bieżni mają wbudowane sensory, które pozwalają na kontrolę pulsu. Dlatego trening może okazać się bardziej efektywny. Kauczukowe podkładki, inaczej elastomery pełniące funkcję głównej części bieżni są dobrze amortyzowane, więc bieg po nich jest wygodny, a ryzyko kontuzji jest niskie. 

Powierzchnia biegania ma wymiary 41 cm x 120 cm. Na uwagę zasługują szerokie tory boczne, na których można stanąć podczas ustawiania komputera, a także odpocząć podczas treningu. Warto dodać, że trenujący często chwalą pas bieżni, który jest odporny na ścieranie. Wyświetlacz sprzętu jest wyraźny, a obsługa łatwa. Bieżnia do biegania pozwala użytkownikom wybrać 1 spośród 12 programów, które można dopasować do swoich możliwości. Dodatkową zaletą jest możliwość złożenia urządzenia do pionu, więc łatwo się je przechowuje 

 

 

 

 

Bieżnia magnetyczna

 

2. Bieżnia magnetyczna Sprynkl Insportline Sprynkl IN5547 

 

Osobom szukającym sprawdzonej bieżni polecamy Insportline Sprynkl IN5547, czyli jeden z najchętniej wybieranych modeli. Sprzęt spełnia określone normy, więc możesz być pewien swojego bezpieczeństwa podczas treningu. Wymiary produktu wynoszą 138 cm x 65 cm x 129 cm. Jest to bieżnia magnetyczna, która działa bardzo płynnie.

Urządzenie jest wyposażone w komputer, z pomocą którego można zmieniać różne parametry pracy. Wyświetlacz LCD jest wyraźny, a na jego ekranie można sprawdzić informacje dotyczące prędkości, czasu, spalonych kalorii oraz przebyty dystans. Model mierzy również puls. Użytkownikom najbardziej podoba się to, że ta bieżnia magnetyczna jest wyposażona w kółka, dzięki którym można ją łatwo transportować. Obciążenie urządzenia ma 8 poziomów i można je regulować w zależności od kondycji użytkownika. Bieżnię można złożyć i schować, więc nie będzie zabierać miejsca w domu, kiedy nie trenujesz.

Waga modelu wynosi 28 kg. Z kolei maksymalna waga trenującego to 100 kg. Wymiary taśmy biegowej wynoszą 105 cm x 37 cm. Warto dodać, że urządzenie jest solidnie wykonane. Trenujący uważają, że bieżnia jest wygodna, a co najważniejsze, cicha, co ich bardzo zadowala. 

 

 

 

 

Bieżnia domowa

 

3. Bieżnia Elektryczna Urbogym V520

 

Bieżnia domowa Urbogym V520 to produkt chętnie wybierany przez kupujących. Jego wymiary to: Długość – 153 cm, szerokość – 70 cm i wysokość – 120 cm. Pas bieżni liczy 115 cm x 42 cm i jest pokryty antypoślizgową powłoką gwarantującą bezpieczeństwo w trakcie treningu. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 130 kg. Moc maksymalna silnika wynosi 3 KM. 

Użytkownik ma możliwość łatwej regulacji prędkości bieżni w zakresie od 0,8 do 15 km/h (zmiana co 0,1 km/h). Na wyświetlaczu LCD pokazywane są wszystkie istotne dane treningowe: Czas, prędkość, kalorie, dystans i puls. Na uwagę zasługuje funkcja Physical Test (FAT) pozwalająca na wprowadzenie informacji o płci, wzroście, wieku i wadze.

Prezentowana bieżnia ma wiele zalet i stąd też opinie na jej temat są bardzo dobre. Sprzęt wyposażony jest w sensory dotykowe, które mierzą puls. Plusem jest też teleskopowy system składania i rozkładania.

 

 

 

 

Bieżnia Decathlon

 

4. Decathlon Domyos Bieżnia do Biegania T540C

 

Szukając bieżni do biegania, warto sprawdzić model Domyos T540C. Jest to przystępne cenowo i solidnie wykonane urządzenie. Sprzęt po złożeniu zajmuje mało miejsca, jego wymiary wynoszą wtedy: 130 cm x 67 cm x 17 cm. Powierzchnia, po której się biegnie, jest stosunkowo duża (40 cm x 100 cm), co przekłada się na większy komfort treningu. 

Ta bieżnia ze sklepu Decathlon umożliwia nie tylko bieganie, ale też spokojny marsz. Prędkość urządzenia można łatwo regulować i to w zakresie od 0,5 do 8 km/h. Silnik i części elektroniczne zostały dobrze przetestowane (co najmniej 600 h), aby oferowany sprzęt odznaczał się niezawodnością. Użytkownik może śledzić pokonany dotychczas dystans, prędkość, liczbę kroków i spalonych kalorii.

Osoby, które korzystają na co dzień z tego sprzętu sportowego są zadowolone z jego jakości. Niezwykle przydatna okazuje się funkcja PAUSE, która pozwala przerwać trening bez utraty informacji na jego temat. Bieżnia stosunkowo cicho pracuje, a to podnosi komfort podczas wysiłku.

 

 

 

 

Bieżnia Kettler

 

5. Bieżnia Elektryczna Kettler Alpha Run 20

 

W tym zestawieniu musiała znaleźć się bieżnia Kettler Alpha Run 20 o powierzchni biegowej: 182 cm x 85,5 cm. Urządzenie ma efektywnie działający silnik o mocy 2,5 KM. Wyświetlacz LCD o wymiarach: 13,2 cm x 8,5 cm umożliwia łatwy dostęp do informacji treningowych, jest czytelny i można go regulować.

Bieżnia oferuje 12 sterowanych tętnem programów treningowych i 5 interwałowych. Urządzenie współpracuje z aplikacją KETTMaps, w której znajduje się ponad 120 000 realistycznych tras wideo. Ten sprzęt sportowy ma liczne udogodnienia, takie jak: Wentylator, głośnik, uchwyt na smartfon czy klucz bezpieczeństwa.

Bieżnia Alpha Run 20 firmy Kettler jest polecana zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem, jak i dla zaawansowanych biegaczy. Sprzęt jest ceniony przez użytkowników za duże możliwości, łatwą obsługę i dokładność pomiarów.

 

 

 

 

Bieżnia treningowa

 

6. Bieżnia Treningowa HMS BE4545

 

Polecamy Twojej uwadze produkt, jakim jest bieżnia treningowa HMS BE4545 przeznaczona dla użytkowników o wadze do 110 kg. Masa urządzenia wynosi 46 kg. Wymiary pasa bieżnego to: Szerokość – 45 cm i długość – 128 cm. Bieżnia po rozłożeniu mierzy: 150 cm x 76 cm x 159 cm.

Ten sprzęt sportowy spełni oczekiwania osób, które chcą intensywnie ćwiczyć w zaciszu swojego domu. W pasie bieżnym znajdują się specjalne amortyzatory, które chronią przed nadmiernym obciążeniem stawów podczas treningu. Urządzenie stosunkowo cicho pracuje, nawet przy ustawieniu maksymalnej prędkości 14 km/h. Warto wiedzieć, że do bieżni można podłączyć pas telemetryczny.

Jakie opinie na temat produktu wydają kupujący? Większość osób podziela zdanie, że HMS BE4545 to wysokiej jakości bieżnia treningowa zapewniająca komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Zaletami tego sprzętu jest to, że ma on kółka transportowe u podstawy i miejsce na postawienie urządzenia mobilnego. Atutem jest też możliwość składania bieżni.

 

 

 

 

Bieżnia mechaniczna

 

7. VidaXl Mini bieżnia 93 X 36 Cm 

 

VidaXl Mini 93 X 36 Cm to dobra i tania bieżnia z regulowanymi nóżkami. Podniesienie przednich nóżek stwarza kąt do biegania dzięki czemu  staje się ono trudniejsze. Jest to opcja dla zaawansowanych biegaczy, którzy chcą znacznie zwiększyć masę mięśniową nóg. Montaż bieżni jest łatwy, nie zajmuje on więcej niż kilka minut. Po całkowitym złożeniu sprzętu istnieje możliwość podniesienia taśmy biegowej w górę. W ten sposób urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, kiedy z niego nie korzystasz.

Rama jest wykonana ze stali. Wiele osób uważa, że jest ona solidna i nie trzeba się martwić, że zostanie przez użytkownika uszkodzona. Biegaczom podoba się taśma do biegania, która jest wyłożona antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu jest bezpieczna. Ta bieżnia mechaniczna ma dość ciekawą opcję zmieniania prędkości, a działa ona w ten sposób, że taśma do biegania przyspiesza, kiedy użytkownik zaczyna biec szybciej. W ten sposób można łatwo kontrolować prędkość.

Waga sprzętu wynosi 14 kg, a test bieżni wykazał, że przenoszenie jej z miejsca na miejsce nie jest problemem. Urządzenie ma dodatkowo 2 kółka, które to ułatwiają. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 100 kg. Wymiary całkowite wynoszą 100 cm x 53 cm x 105 cm, a wymiary taśmy to 93 cm x 36 cm.

 

 

 

 

Bieżnia składana

 

8. Bieżnia elektryczna składana Insportline Incondi T40I

 

Na naszej liście znalazła się Insportline Incondi T40I, bieżnia o mocy 2,5 KM, umożliwiająca intensywne ćwiczenia. Wiele osób zwraca uwagę na wyjątkowo duży pas. Jego wymiary to 130 cm x 46 cm. Bieganie na tak dużym pasie jest wygodne i pozostawia wiele swobody. Nośność sprzętu wynosi 120 kg, więc mogą z niego korzystać nawet postawne osoby.

Użytkownicy cenią model za zapewnienie bezpieczeństwa. W razie zasłabnięcia można pociągnąć za sznurek, który jest blokadą bezpieczeństwa. Pociągnięcie go sprawia, że cały mechanizm natychmiast się zatrzymuje, a Ty masz chwilę oddechu. Urządzenie jest wyposażone w uchwyt, w który możesz włożyć  odbiornik, z którego możesz oglądać film lub słuchać muzyki, tym samym umilić sobie trening. Ciekawe jest to, że ta bieżnia składana może być sterowana pilotem z joystickiem, co ułatwia jej obsługę.

Model ma podświetlany wyświetlacz LCD. Znajdujące się na nim informacje mogą być kluczowe dla dalszego prowadzenia oraz do kontrolowania ćwiczeń. Wyświetlacz pokazuje tętno, dystans, czas oraz spalone kalorie. Obok wyświetlacza nie ma przycisków, wszystkie parametry, np. prędkość bieżni określa się pilotem. Użytkownikom podoba się, że można zmieniać kąt nachylenia taśmy biegowej – do 12%. 

 

 

 

 

Bieżnia Hertz

 

9. Bieżnia Elektryczna Hertz Fitness Electra S60

 

Bieżnia elektryczna Hertz Fitness Electra S60 ma silnik o mocy 1,25 KM. Prędkość jest regulowana w szerokim zakresie od 1 do 12 km/h. Wymiary pasa biegowego są następujące: 40 cm x 118,5 cm. Ten sprzęt sportowy jest polecany dla początkujących i zaawansowanych użytkowników o wadze do 110 kg. 

Bieżnia Hertz ma ciekawe programy treningowe, które pozwalają osiągać lepsze efekty. Na uchwytach znajdują się sensory do pomiaru pulsu. Użytkownik ma dostęp m.in. do informacji na temat liczby spalonych kalorii. Bieżnia ma regulowany kąt nachylenia. Przydatnymi dodatkami są dwie niewielkie półki i podstawka na telefon. 

Śledząc to, jakie komentarze pojawiają się na temat urządzenia, można stwierdzić, że jest ono polecane przez innych. Jego popularność wynika głównie z wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności i łatwej obsługi. Nie bez znaczenia jest też możliwość składania bieżni i tym samym zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Bieżnia York

 

10. Bieżnia Treningowa York Fitness T646 G

 

Chcesz mieć możliwość wykonywania intensywnych treningów w swoim domu? Nie przepadasz za wizytami na siłowni? Jeśli lubisz biegać i chcesz poprawić swoją kondycję, bieżnia treningowa York Fitness T646 G może Cię zainteresować. To wysokiej jakości sprzęt sportowy, który oferuje urozmaicone programy treningowe i pozwala korzystać z aplikacji FitShow.

Wymiary urządzenia to: 186 cm x 75 cm x 135 cm. Prędkość maksymalna wynosi 20 km/h. Parametry pracy można łatwo regulować i dostosować do swoich potrzeb i kondycji. Bieżnia treningowa ma sensory dotykowe, które dokładnie mierzą tętno. W razie potrzeby można połączyć sprzęt z pasem telemetrycznym. Za absorpcję drgań odpowiada system Aircushion.

Korzystanie z tej bieżni jest bezpieczne, bo zastosowano w niej liczne rozwiązania np. antypoślizgowe relingi. Użytkownikom podoba się też to, że do sprzętu można łatwo podłączyć odtwarzacz MP3. Komfort treningu gwarantuje m.in. uchwyt na bidon i urządzenie mobilne.

 

 

 

 

11. Bieżnia Elektryczna Urbogym V515

 

Pogoda zawiodła, a Ty nastawiłeś się na poranne bieganie? Nic straconego, ponieważ z bieżnią elektryczną Urbogym Twój trening zawsze jest możliwy. Urządzenie pozwoli Ci na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawę kondycji bez potrzeby wychodzenia z domu. Za sprawą wbudowanych głośników i wejścia AUX połączysz przyjemne z pożytecznym. Możliwość podłączenia telefonu sprawi, że w trakcie ćwiczeń będziesz mógł dodatkowo się zrelaksować przy ulubionej muzyce. 

Zastosowanie nowoczesnego silnika o maksymalnej mocy wynoszącej 3,00 KM umożliwia cichą pracę urządzenia. Dla większego komfortu i wygody użytkownika producent zastosował duży, czytelny wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy informacje o aktualnym czasie, prędkości, przebytym dystansie, spalonych kaloriach oraz pulsie w czasie wysiłku. Należy zaznaczyć, iż sprzęt wyposażono w nowoczesny system podnoszenia, przez co po złożeniu ilość zajmowanego miejsca jest niewielka, gdyż zajmuje mniej niż 1 m2.

Konsumenci są zadowoleni z dokonanego zakupu. Wyrażają pozytywne opinie na temat funkcjonalności sprzętu oraz użytych do produkcji materiałów. Doceniana jest także cicha praca urządzenia, która nie zakłóca treningu. 

Bieżnia elektryczna Urbogym V515 waży 32 kg, a maksymalna masa użytkownika podczas treningu to 120 kg. Sprzęt umożliwia osiągnięcie prędkości do 12 km/h.

 

 

 

 

12. Bieżnia Treningowa York Fitness T451G 

 

Ranking prezentuje bieżnię York Fitness T451G zawierającą aż 33 programy treningowe. Sprzęt nie tylko urozmaici ćwiczenia, ale pozwoli również zadbać o Twoje zdrowie. Przy pomocy odpowiednich rolek transportowych zarówno złożymy i rozłożymy, jak i przeniesiemy urządzenie w dowolnie wybrane przez nas miejsce. Bieżnia jest odpowiednia dla najbardziej wymagających sportowców, ponieważ ma zwiększany kąt nachylenia nawet o 15 stopni i maksymalną prędkość wynoszącą 20 km/h. 

Prezentowany model ma wbudowany wyświetlacz LCD umożliwiający kontrolowanie czasu i spalanych kalorii. Bardzo pomocny okazuje się zastosowany system amortyzacyjny Aircushion, hamujący szkodliwe dla użytkownika drgania. W trakcie treningu możemy posłuchać ulubionej muzyki, ponieważ sprzęt ma wszystkie potrzebne do tego funkcje, tj.: Odtwarzacz audio, wbudowane głośniki, a także złącze Jack. 

Użytkownicy doceniają prezentowany model i wyrażają o nim pozytywne opinie. Chwalą bieżnię za wygodny i komfortowy trening oraz za możliwość łatwego montażu. Twierdzą, iż jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. 

Bieżnia treningowa York Fitness T451G ma silnik o mocy 1,5 km. Jej zakres prędkości wynosi 1-2 km/h. Wymiary urządzenia po rozstawieniu wynoszą: 194 cm x 88 cm x 144 cm, jego waga to 79 kg.

 

 

 

 

13. Bieżnia Treningowa Hertz Vario Pro1

 

Wartą uwagi jest również bieżnia treningowa Hertz Vario Pro, z której pomocą w domu możemy stworzyć małą siłownię. Wyposażona w nowoczesne udogodnienia i niebanalny design zapewni Ci komfortowy i bezpieczny trening. Bieżnię wyposażono w wysokiej klasy wentylator oraz sterowanie szybkością i poziomem nachylenia, które znajduje się na rączce. Bieżnia ma silnik, który umożliwia osiągnięcie 22 km/h.

Nowoczesny sprzęt ma wbudowanych aż 55 programów treningowych, co pozwala na wybór odpowiedniego do naszej sprawności fizycznej. Wyświetlacz LCD poinformuje nas o aktualnych parametrach, takich jak: Dystans, spalone kalorie czy też puls oraz czas. Sprzęt umożliwia zwiększenie kąta nachylenia do nawet 20 stopni. Aby trening nie był nudny, producent zastosował w sprzęcie wejście Jack, pozwalające na słuchanie ulubionej muzyki w trakcie ćwiczenia.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanego modelu są zadowolone z podjętej decyzji. Doceniają łatwą obsługę oraz nowoczesny design bieżni. Silnik, który zastosowano w urządzeniu, pracuje cicho i nie powoduje dyskomfortu w trakcie treningu. 

Bieżnia treningowa Hertz Vario Pro1 osiąga maksymalną prędkość wynoszącą 22 km/h. Wymiary taśmy biegowej to 141 cm x 51 cm. Największa waga trenującego użytkownika maksymalnie może wynosić 155 kg.

 

 

 

 

14. Bieżnia elektryczna Energetic Body W200

 

Jeśli szukasz bieżni do domu, która nie zajmuje dużo miejsca i jest dostępna w przystępnej cenie, polecamy Twojej uwadze Energetic Body W200. Urządzenie ma wymiary 120 cm x 60 cm x 120 cm. Sprzęt można z łatwością złożyć, tak aby jego przechowywanie było znacznie łatwiejsze.

Model jest zasilany sieciowo. Moc urządzenia wynosi 600 W, a jego waga to 26 kg. Maksymalne obciążenie bieżni to 110 kg. Użytkownik ma możliwość regulowania prędkości Energetic Body W200 w zakresie od 1 km/h do 10 km/h (w zależności od poziomu zaawansowania i oczekiwanych efektów). Urządzenie wyposażono w ekran LCD, na którym wyświetlane są informacje na temat przebytego dystansu, spalonych kalorii czy czasu trwania treningu.

Energetic Body W200 to bieżnia polecana przez wielu konsumentów. Zdaniem użytkowników model spełni przede wszystkim oczekiwania osób początkujących i średniozaawansowanych. Urządzenie jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze.

Bieżnia do domu Energetic Body W200 waży 26 kg, a jej wymiary są następujące: 120 cm x 60 cm x 120 cm. Prędkość urządzenia jest regulowana w zakresie od 1 km/h do 10 km/h.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką bieżnię kupić?

 

Trening na bieżni pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów, a także zwiększenie masy mięśniowej i wydolności organizmu. Mając taki sprzęt w domu, możemy ćwiczyć o dowolnej porze, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Podpowiemy Ci, jaką bieżnię wybrać i na co musisz zwrócić szczególną uwagę, robiąc zakupy. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się poniżej, w poradniku.

Elektryczna czy mechaniczna?

Dwa najpopularniejsze rodzaje bieżni to elektryczne i mechaniczne, inaczej magnetyczne. To, co je różni, to przede wszystkim sposób działania oraz cena. Mniej zapłacimy za urządzenie mechaniczne. Nie jest ono wyposażone w silnik, pas do biegania jest wprawiany w ruch przez nacisk stóp. To odpowiedni model do wolniejszego biegu rekreacyjnego. Początkowo korzystanie z bieżni magnetycznej sprawia trochę trudności, ale po kilku treningach powinniśmy już dojść do wprawy. Jednak warto podkreślić, że jest to sprzęt o prostej budowie, dlatego nie ma zbyt wielu funkcji i szerokiego zakresu regulacji, np. obciążenia. Pod tym względem lepsza jest bieżnia elektryczna, którą napędza wbudowany silnik. Możemy precyzyjnie ustawiać prędkość pasa biegowego i dostosować intensywność treningu do własnych potrzeb. Tego typu urządzenia mają kilka programów ćwiczeń do wyboru, z różnym kątem nachylenia pasa. Sprzęty elektryczne są droższe, ale jednocześnie dobrze przystosowane do potrzeb bardziej wysportowanych osób.

W sklepach możemy znaleźć również bieżnie antygrawitacyjne. To nowoczesne modele, które znajdują zastosowanie głównie w klubach fitness (z uwagi na wysoką cenę). Pozwalają one na znaczne odciążenie organizmu w czasie ćwiczeń, dlatego możemy przebiec dłuższy dystans. Na sprzęcie antygrawitacyjnym mogą bez obaw ćwiczyć osoby wracające do treningów po doznanym urazie.

 

Moc silnika

Jeżeli zdecydujemy się na zakup urządzenia elektrycznego, musimy sprawdzić moc silnika. Zazwyczaj jest to od 2 KM do 7,5 KM. Im mocniejszy jest sprzęt, tym bardziej intensywny trening możemy przeprowadzić. Najlepsza bieżnia do mało męczącego truchtu czy marszu powinna mieć małą moc, 2 KM model w zupełności wystarczy. 

 

Pas biegowy

Za wąska bieżnia nie zapewni komfortowego treningu i trzeba mieć to na uwadze. Rozmiar pasa biegowego musi być dopasowany do naszego wzrostu. Jego szerokość powinna wynosić minimum 30 cm, a optymalna długość mieści się w zakresie od 100 cm do 170 cm. Bardzo często można zmieniać kąt nachylenia bieżni, co imituje bieg na wzniesieniu. Pozwala to na wyrzeźbienie mięśni pośladków, a nie tylko nóg. Bardzo ważne jest to, żeby pas biegowy był wykonany z materiału o antypoślizgowych właściwościach. To zwiększa nasze bezpieczeństwo w czasie treningu i minimalizuje ryzyko doznania kontuzji.

 

Prędkość biegu

Jak już zostało wspomniane, bieżnia z silnikiem daje możliwość zmiany maksymalnej prędkości biegu. Zakres powinien być jak najszerszy, aby każdy z domowników mógł ćwiczyć z odpowiednią intensywnością. Przeważnie minimalna prędkość to ok. 0,5 km/h (marsz), a maksymalna nawet 25 km/h (bardzo szybki bieg).

Maksymalne obciążenie

Zanim zdecydujemy, jaka jest najlepsza bieżnia, warto się zważyć. W ten sposób dowiemy się, jakie powinno być maksymalne obciążenie sprzętu. Nośność tego typu urządzeń jest różna, może to być 80 kg, 110 kg, 120 kg, 150 kg lub 200 kg. Nie należy narażać bieżni na zbyt duże i długotrwałe obciążenie, ponieważ może dojść do jej awarii.

 

Amortyzacja

Często słyszy się, że bieganie nie jest właściwą formą aktywności fizycznej dla każdego. Złe przygotowanie, nieprawidłowe stawianie stóp czy dobór niewygodnego obuwia nierzadko jest przyczyną problemów ze stawami. Jednak nie dotyczy to treningów na bieżni, zwłaszcza jeśli wyposażono ją w amortyzację. Specjalny system tłumi drgania i wstrząsy odczuwane przez stawy, co zwiększa wygodę ćwiczeń, a przy tym gwarantuje uczucie dobrego wybicia i pozwala na ograniczenie strat energii.

 

Wymiary i waga

Od całkowitych wymiarów bieżni zależy to, gdzie ją ustawimy. Jeśli mamy już zaplanowane miejsce, w którym rozłożymy sprzęt, powinniśmy zmierzyć jego powierzchnię. Wówczas mało prawdopodobne będzie to, że kupimy za duży model. W sytuacji, gdy nawet stosunkowo mała bieżnia może znacząco ograniczyć wolną przestrzeń w pokoju, możemy poszukać urządzenia składanego. Rozkłada się je jedynie na czas treningu, potem można je schować, aby nie przeszkadzało domownikom. Nie możemy zapomnieć również o sprawdzeniu wagi sprzętu. Mimo że cięższa bieżnia jest trudniejsza w przenoszeniu, to zapewnia większą stabilność. Standardowo urządzenia te ważą kilkadziesiąt kilogramów.

 

Komputer

Komputer, nazywany też konsolą, pokazuje podstawowe dane dotyczące treningów, czyli: pokonany dystans, prędkość, spalone kalorie i czas, czasami też puls. Bardziej zaawansowane bieżnie zapewniają dostęp do programów treningowych o różnej intensywności. Wyświetlacz komputera powinien być duży i czytelny, może być podświetlany.

Dodatkowe funkcje

Coraz częściej sprzęty takie jak bieżnie są wyposażone w dodatkowe, przydatne funkcje. Jest to np. łączenie się z Internetem przez Wi-Fi, parowanie ze smartfonem czy tabletem przez Bluetooth, możliwość podłączenia odtwarzacza MP3 i nawiew zapewniający ochłodzenie podczas intensywnego treningu. Urządzenie z precyzyjnym czujnikiem pulsu (przykładowo podpiętym pasem piersiowym) nierzadko ma funkcję HRC, która dostosowuje prędkość biegu do aktualnego tętna.

 

Bieżnie w dobrych cenach

Niewielkie bieżnie, zwłaszcza magnetyczne, nie są zbyt drogie. Cena za takie sprzęty mieści się w zakresie od 300 zł do 1000 zł. Znacznie więcej wydamy na zakup urządzenia elektrycznego oferowanego przez znaną markę, bo średnio kosztuje minimum 2000 zł. Jednak od ceny bieżni bardziej istotna powinna być dla nas jej solidność, łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo i wygoda użytkowania.

 

 

FAQ

 

P1: Bieżnia elektryczna czy magnetyczna?

Do działania bieżni elektrycznej wymagane jest zasilanie doprowadzane do silnika, który z kolei napędza taśmę. Model magnetyczny jest wprowadzany w ruch za pomocą siły naszych mięśni.  Oba rozwiązania mają wady i zalety i to, jaki model wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań. W przypadku bieżni elektrycznych mamy możliwość wymuszenia tempa biegu, tzn. po wybraniu danej szybkości musimy biec w określonym tempie. Przy bieżniach magnetycznych tempo spada, gdy tracimy siły. Z jednej strony może być to problemem dla początkujących biegaczy, jednak może także stanowić wyzwanie i zaletę dla zaawansowanych. Bieżnie magnetyczne bardziej obciążają stawy. Systemy amortyzacyjne występują częściej w wersjach elektrycznych. 

P2: Bieżnia czy orbitrek?

Wybór urządzenia do ćwiczeń zależy od naszych oczekiwań i wymaganych efektów. Orbitrek polecany jest osobom, które dopiero rozpoczynają trenować lub miały długą przerwę w treningach i postanowiły do nich wrócić. Jest to także dobra opcja dla osób dysponujących małą ilością czasu, gdyż za jednym razem można ćwiczyć wszystkie partie ciała. Zdecydujmy się na przyrząd, jeśli nie lubimy biegać i zbyt obciążać mięśni. Bieżnia będzie lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy przygotowują się do maratonu i lubią treningi, podczas których wykonujemy naturalne ruchy. Lepiej sprawdzi się również w przypadku chęci spalania dużej ilości kalorii. 

 

P3: Jakie efekty daje trening na bieżni?

Trening na bieżni jest bardzo efektywny. Przede wszystkim wzmacnia i ujędrnia łydki i pośladki, a także mięśnie czworogłowe ud i ramion. Regularne treningi przyczyniają się do prawidłowej ruchomości stawów, wzmacniają serce i poprawiają krążenie krwi, a także obniżają ciśnienie. Osoby, które często korzystają z bieżni, są mniej narażone na wystąpienie zawału i udaru, a także mogą się cieszyć lepszą wydolnością płuc. Podczas 60 minut biegania możemy spalić aż 900 kalorii, co przy codziennych treningach przełoży się na utratę około 4 kilogramów w miesiącu. Bieganie dotlenia organizm, dzięki czemu mamy więcej energii i czujemy się znacznie lepiej. 

 

P4: Ile kosztuje bieżnia?

Cena bieżni zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Modele mechaniczne są znacznie tańsze od wersji elektrycznych. Dobrej jakości urządzenie kupimy za około 500 zł. Nieco bardziej zaawansowane modele, wykonane z solidniejszych materiałów kosztują około 1000 zł. Zdecydowanie droższe są bieżnie elektryczne. Średniej klasy sprzęt od chińskich producentów, wykonany częściowo z plastiku to wydatek około 1000 zł. Wiele osób decyduje się na zakup takiego przyrządu, jednak z czasem są one zawiedzione swoim wyborem. Nie zawsze jednak wysoka cena dorównuje jakości. Aby nabyć solidne urządzenie, które posłuży nam przez kilka lat, musimy zwracać uwagę przede wszystkim na wykonanie i parametry. 

P5: Jak smarować bieżnię?

Smarowanie bieżni to jedna z podstawowych czynności w jej konserwacji, która może przyczynić się do wydłużenia czasu jej działania. Celem smarowania jest zmniejszenie tarcia pomiędzy pasem biegowym a blatem, z którym się styka. Najlepiej sprawdzi się smar silikonowy, dostępny w płynie lub sprayu. Należy unikać preparatów na bazie olejów lub substancji chemicznych, gdyż mogą one uszkodzić pas biegowy. W pierwszej kolejności należy wyczyścić przestrzeń pomiędzy pasem a blatem. Następnie unosimy pas i nanosimy niewielką ilość smaru na środek powierzchni biegowej. Aby rozprowadzić preparat, uruchamiamy bieżnię i chodzimy na niej około 5 minut na najniższej prędkości. 

 

 

Jak trenować na bieżni?

 

Skoro już dowiedziałeś się, jaka bieżnia jest polecana oraz wybrałeś najlepszy przyrząd, czas zorientować się, jak na niej ćwiczyć, aby osiągnąć zadowalające efekty. W tej części artykułu prezentujemy kilka praktycznych wskazówek na temat skutecznego treningu na bieżni.

Kompletowanie stroju i butów

Zanim przystąpimy do treningu na bieżni, powinniśmy skompletować odpowiedni strój i buty. Ubranie musi być wygodne i nie może krępować ruchów. Warto się zaopatrzyć w odzież termoaktywną, która odprowadza pot i dzięki temu poprawia komfort ćwiczeń. Istotne jest właściwe obuwie, zapewniające dobrą amortyzację. Przydatny jest także ręcznik do ocierania potu z czoła i bidon na wodę. 

 

Rozgrzewka i zakończenie treningu

Każdy trening na bieżni powinien się składać z trzech etapów: rozgrzewki, właściwego biegu i fazy odprężenia. Na pierwszy i ostatni etap powinniśmy poświęcić około 20% treningu. W ramach rozgrzewki możemy maszerować na najniższej prędkości bieżni lub wykonać standardowe ćwiczenia, takie jak skłony czy przysiady. Na koniec treningu także wskazany jest powolny marsz. 

 

Uruchamianie pasa biegowego

Pas biegowy powinien być uruchomiony przed wejściem na bieżnię i rozpoczęciem ćwiczeń. Początkujący biegacze często popełniają błąd polegający na uruchomieniu urządzenia już po wejściu na urządzenie. Powinniśmy jednak najpierw stanąć na stopkach po bokach pasa biegowego, a następnie uruchomić maszynę na najmniejszą prędkość, którą stopniowo zwiększamy podczas treningu, aby podczas początkowego, gwałtownego ruchu nie doszło do wypadku.

 

W jaki sposób biegać?

Należy biegać środkiem pasa i nie trzymać stóp zbyt blisko jego bocznych krawędzi. W ten sposób zachowamy pełny zakres ruchów oraz uzyskamy możliwość stawiania kroków o naturalnej długości. Poza tym bieganie w ten sposób zapewnia dobrą amortyzację, dzięki której nie wywołamy niepotrzebnego napięcia w ramionach, szyi i plecach.

Pamiętajmy także o zachowaniu wyprostowanej sylwetki. Nie patrzmy pod nogi czy na wyświetlacz, gdyż wtedy niepotrzebnie napinamy mięśnie. W takiej pozycji przestajemy odrywać samodzielnie stopy od pasa biegowego, gdyż bieżnia „odrzuca” nasze nogi do tyłu. Najlepiej patrzeć w punkt na wysokości oczu. Część osób uważa, aby nie trzymać się uchwytów podczas biegu. Służą one do pomocy w trakcie wchodzenia lub schodzenia z urządzenia. Jeśli jednak chcesz kontrolować puls, jest to nieodzowne.

Nie zapominajmy też o ustawieniu odpowiedniego kąta nachylenia. Jeśli chcemy biegać w warunkach, które przypominają trening na łonie przyrody, możemy ustawić pas biegowy „pod górkę”. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie treningu od 1 do 4-procentowego nachylenia. Niewskazane jest ustawianie nachylenia większego niż 8%, gdyż zwiększa to ryzyko kontuzji. 

Stopniowanie wysiłku

Podczas treningu ważne jest stopniowanie wysiłku, dlatego zawsze powinniśmy go rozpoczynać i kończyć marszem. Jeśli dopiero zaczynamy ćwiczenia na bieżni, nie krępujmy się również przerywać bieg marszem. Pamiętajmy o kontrolowaniu pulsu. Aby go zmierzyć, połóżmy obie ręce na sensorach pulsu, a wynik pojawi się na wyświetlaczu po 5 sekundach. Wynik jest jednak niedokładny, dlatego warto mieć własny przyrząd do mierzenia tętna. 

 

Woda i urozmaicenie

Podczas treningu trzeba dbać o właściwe nawodnienie organizmu. Dwie godziny przed wysiłkiem wypijmy 2 szklanki wody, 15 min przed nim pół szklanki, a w trakcie sięgajmy po płyn w 20-minutowych odstępach. Zadbajmy także o urozmaicenie. Dobrym pomysłem jest słuchanie ulubionej muzyki czy częste zmienianie nachylenia pasa biegowego. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Bieżnia elektryczna Energetic Body W200

 

Na naszej liście postanowiliśmy umieścić Energetic Body W200, jest to jedna z najsolidniej wykonanych bieżni na rynku. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 10 km/h. Prędkość można łatwo regulować w każdym momencie treningu. Wymiary taśmy biegowej to 100 cm x 34 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu to 110 kg. 

Prezentowana bieżnia domowa pozwala w krótkim czasie stracić kilka kilogramów wagi. Jest to sprzęt odpowiedni nawet dla osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie biegały. Nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy biegasz już od kilku lat, możesz korzystać z bieżni. Model jest wyposażony w 12 programów, dzięki czemu wybranie odpowiedniego dla siebie jest łatwe. Bieżnię składa się do pionu, dlatego kiedy z niej nie korzystasz, nie będzie zabierać dużo miejsca. 

Na wyświetlaczu pojawiają się informacje na temat ćwiczeń, czyli czas treningu, spalone kalorie, odległość oraz prędkość biegu. Dzięki takim informacjom można ulepszyć swoje treningi, a także kontrolować swoje zdrowie. Ta bieżnia do domu waży 23 kg i jest wykonana z metalu i materiału amortyzującego (tworzywo sztuczne), który pozwala na zdrowe bieganie bez obciążania stawów. Urządzenie ma stabilną konstrukcję oraz dobrze wyprofilowane uchwyty. Użytkownicy chwalą łatwą obsługę, zamkniętą w kilku przyciskach. W rezultacie ustawienie wybranego programu jest łatwe. 

 

Bieżnia Decathlon Walk By Domyos

 

Decathlon Walk By Domyos to dobra bieżnia z taśmą biegową o wymiarach 100 cm x 40 cm, w efekcie czego możesz swobodnie biegać. Maksymalna prędkość, jaką pozwala rozwinąć urządzenie to 8 km/h. Użytkownicy są zadowoleni z cichej pracy produktu, dzięki czemu nie przeszkadza on innym domownikom.

Ta bieżnia Decathlon jest wyposażona w klucz bezpieczeństwa. Wystarczy pociągnąć za widoczny sznureczek, wtedy mechanizm od razu się zatrzyma. W ten sposób jesteś bezpieczny w każdej chwili treningu. Sprzęt jest wyposażony w dwie rolki transportowe. Dzięki nim zmiana miejsca ustawienia bieżni oraz jej przechowywanie nie sprawia problemu (również dlatego, że sprzęt można złożyć). Użytkownicy są zadowoleni z danych, jakie podaje sprzęt, a które są pokazywane na wyświetlaczu bieżni, a są to prędkość poruszania się, dystans, czas ćwiczeń oraz spalone kalorie.

Warto wspomnieć, że wyświetlacz modelu jest wyraźny i łatwo z niego odczytać wszystkie informacje. Obsługa bieżni ogranicza się do przyspieszania lub spowalniania taśmy biegowej, co nie jest trudne. Produkt jest wykonany ze stali, drewna oraz tworzywa sztucznego. Wielu ćwiczących przyznaje, że bieżnia nie ulega zniszczeniu i przez długi czas wygląda tak, jak po zakupie. Wymiary sprzętu wynoszą 130 cm x 67 cm x 108 cm, a po złożeniu wysokość (108 cm) to zaledwie 20 cm.

 

Bieżnia Elektryczna Kettler Berlin S1

 

Jeżeli podczas treningu lubisz oglądać filmy lub słuchać muzyki, Kettler Berlin S1 jest bieżnią dla Ciebie. Ma ona wbudowane miejsce na tablet lub telefon, które znajduje się tuż obok wyświetlacza. Poza tym użytkownikom podobają się schowki na akcesoria. Można w nich trzymać stabilizatory, pulsometr i inne przedmioty, które mogą się przydać. Moc silnika sprzętu wynosi 1,75 KM. Maksymalna waga użytkownika bieżni to 110 kg.

Trenujący często chwalą możliwość regulacji nachylenia taśmy aż do 12%. Dlatego można łatwo symulować bieganie pod górkę. Regulowana jest również prędkość, biegający mają do wyboru od 1 km/h do 16 km/h. Sprzęt jest odpowiedni dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Urządzenie ma aż 35 zdefiniowanych programów, więc masz z czego wybierać. Ta bieżnia Kettler pozwala na kontrolę pulsu podczas treningu. Wystarczy, że przez cały czas będziesz trzymał uchwyty, a na ekranie pojawi się wynik.

Kolorowy wyświetlacz LCD jest zadowalający dla wielu użytkowników. Przedstawione na nim informacje są wyraźne i widzą je nawet osoby lekko niedowidzące. Z wyświetlacza można odczytać czas ćwiczeń, pokonany dystans oraz prędkość. Powierzchnia biegowa jest wykonana z elastomerów, które są na tyle miękkie, że nie uszkadzają kolan oraz stawów skokowych. Taśma ma wymiary 130 cm x 44 cm.

 

Bieżnia Elektryczna Sky Walk BE12

 

Sky Walk BE12 to bieżnia treningowa wyróżniająca się nowoczesnym designem, która będzie dobrze wyglądać na siłowni lub w prywatnym domu. Jeżeli jednak nie chcesz, aby stała na widoku, to możesz ją łatwo schować, ponieważ jest to sprzęt składany. Po złożeniu możesz umieścić urządzenie w schowku lub za szafą. Bieżnia jest idealną propozycją dla melomanów. Ma ona wbudowane głośniki, które podłącza się do telefonu lub do MP3. Możesz więc ćwiczyć w rytmie ulubionej muzyki.

Zakres prędkości taśmy wynosi od 1 km/h do 12 km/h. Wymiary bieżni wynoszą 158 cm x 77 cm x 101 cm. Użytkownicy doceniają wyświetlacz LCD. Znajdziesz na nim informacje takie jak prędkość poruszania się, ilość kroków, dystans, spalone kalorie oraz czas treningu. Bieżnię można połączyć z aplikacją na telefon, która zapisuje wyniki treningów i pozwala je porównywać. Konstrukcja sprzętu ma system amortyzacji wykonany z żelu krzemionkowego, dzięki czemu kolana podczas biegu są bezpieczne.

Opinie o bieżniach tej marki zachęcają do zakupu modelu Sky Walk BE12. Wielu użytkowników uważa, że urządzenie jest solidnie wykonane. Szczególnie często wspominają oni też o wygodnych uchwytach, które pomagają w biegu. Warto wspomnieć, że obsługa bieżni jest łatwa. Ma ona tylko kilka przycisków i na dodatek są one dobrze opisane. Dlatego podczas wyboru odpowiedniej funkcji z pewnością się nie pomylisz.

 

Bieżnia elektryczna Hertz Cerrus

 

Bieżnia Hertz Cerrus to urządzenie z 25 programami biegania. Niezależnie, czy dopiero zaczynasz czy biegasz od kilku lat lub robisz to zawodowo, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oprócz różnych programów do wyboru, masz również wybrać prędkość, którą dopasujesz do kondycji. Maksymalna prędkość biegania wynosi 18 km/h. Dodatkowo bieżnia ma regulowany kąt nachylenia od 0 st. do 18 st.

Użytkownicy często wspominają o taśmie biegowej, która działa bardzo płynnie. Jest to zasługa technologicznie woskowanej platformy. Poza tym taśma ma system amortyzacji, dzięki któremu nie musisz bać się o kondycję swoich stawów, szczególnie kolan. Chwalony jest też bezgłośny silnik, który nie przeszkadza podczas treningu ani trenującemu ani domownikom. Warto zaznaczyć, że bieżnia Hertz jest dobrze wykonana, co zaznaczają konsumenci w swoich komentarzach. Solidna konstrukcja sprawia, że możesz ćwiczyć nawet codziennie.

Sprzęt ma duży wyświetlacz LCD, na którym widać wszystkie parametry treningu – dystans, czas, kalorie, a nawet puls (czujniki znajdują się w uchwytach). Ekran jest podświetlany, więc odczytanie wyników po zmroku jest możliwe. Obok wyświetlacza znajduje się duży panel sterowania, na którym są przyciski np. zmieniające prędkość. Wymiary modelu to 180 cm x 82 cm x 127 cm. Maksymalna waga użytkownika wynosi 160 kg.

 

Bieżnia elektryczna York T-I 1000

 

Dla wielbicieli wygody mamy York T-I 1000, czyli bieżnię, która jest uważana za jedną z wygodniejszych. Jedną z jej zalet jest duża taśma do biegania, jej wymiary wynoszą 120 cm x 41 cm. Warto wiedzieć, że taśma jest amortyzowana, dlatego częste bieganie nie jest groźne dla kolan oraz stawów skokowych. Sprzęt nie sprawia problemu podczas transportu, ponieważ jest wyposażony w rolki transportowe.

Prędkość biegania można regulować w zakresie od 1 km/h do 13 km/h. Regulowany jest również kąt nachylenia –  2 stopnie. Użytkownikom podoba się system bezpieczeństwa, dzięki któremu można gwałtownie zatrzymać ruch taśmy, w przypadku zasłabnięcia lub złego samopoczucia. Ta bieżnia York ma dobrze wyprofilowane uchwyty, które wygodnie się trzyma. Warto wiedzieć, że w uchwytach znajdują się sensory mierzące puls. Na obudowie modelu są dwa schowki, w które możesz włożyć przedmioty przydające się podczas treningu.

Produkt jest wyposażony w wyświetlacz LCD, pokazujące różne parametry treningu. Maksymalna waga użytkownika to 110 kg. Wymiary sprzętu to: 158 cm x 74 cm x 148 cm. Zaletą jest możliwość składania bieżni, a złożona ma wymiary 120 cm x 74 cm x 148 cm. Waga całości to  60 kg.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ