Ciśnieniomierze nadgarstkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Jedną z najpoważniejszych chorób, na którą cierpi ponad połowa populacji jest nadciśnienie. Dlatego warto zaopatrzyć się w domowy ciśnieniomierz, który pozwoli nam na regularną kontrolę ciśnienia. Obecnie najlepszym automatycznym modelem nadgarstkowym jest HI-TECH MEDICAL KTA-168. Mankiet wypełnia się bez naszego udziału, po wciśnięciu przycisku, więc konsument nie musi samodzielnie pompować powietrza. Duży, regulowany mankiet dostosowany jest do potrzeb ludzi z dużą nadwagą czy nawet otyłych. Obsługa produktu jest bardzo łatwa, dlatego może być on używany również przez osoby starsze, które nie mają doświadczenia z użytkowaniem nowoczesnych technologii. Co więcej, ciśnieniomierz jest bardzo precyzyjny i na podstawie zebranych danych wykrywa arytmię serca, co pomaga w lepszym monitorowaniu zdrowia. Alternatywą dla tego sprzętu jest Microlife BP W90. Jest to dokładny model z dużym ekranem, co ułatwia odczytanie pomiaru. Urządzenie zakładane jest na nadgarstek, skąd odczytywane są wartości ciśnienia tętniczego z krwi. Obsługa ciśnieniomierza jest prosta i intuicyjna, więc nawet osoby starsze nie będą miały problemu z użytkowaniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie zapamiętuje wyniki pomiarów aż dwóch użytkowników, dlatego mogą z niego korzystać dwie osoby. Zastosowana w ciśnieniomierzu technologia PAD wykrywa arytmię serca, dzięki czemu w razie jej wystąpienia możemy szybko zareagować i udać się do lekarza.

Wady

Osoby, które mają problem ze wzrokiem twierdzą, że umieszczony na urządzeniu ekran powinien być nieco większy. Wtedy odczytanie wyniku nie stanowiłoby dla nikogo żadnego problemu. Część użytkowników zaznacza także, że dołączona instrukcja obsługi nie jest przydatna.

Podsumowanie

Ciśnieniomierz wykonuje pomiar szybko i dokładnie. Ma kompaktowe wymiary, dlatego zmieści się w każdej torebce i można go zabrać w podróż. Regulowany mankiet pozwala dopasować sprzęt do nadgarstka użytkownika.

Drugi wybór

Zalety

Wyniki pomiaru wyświetlane są na dużym ekranie. Jest on czytelny, dlatego odczytanie informacji nie stanowi problemu. Urządzenie ma wbudowaną pamięć do 90 ostatnich pomiarów. Możesz dokładnie kontrolować stan swojego zdrowia bez konieczności zapisywania wyników w notesie.

Wady

Pewna grupa konsumentów w swoich recenzjach zwraca uwagę na to, że obudowa nie jest zbyt trwała. Na jej powierzchni stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania, które negatywnie wpływają na wygląd sprzętu.

Podsumowanie

Produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie, dlatego wiele osób decyduje się na jego zakup. Obsługa modelu jest prosta i poradzi sobie z nią nawet osoba, która nigdy wcześniej nie używała tego typu urządzeń. Do zestawu dołączone jest etui.

Rozważ też

Zalety

Ciśnieniomierz posiada funkcję wykrywania arytmii serca, co pozwala mieć lepszą kontrolę nad swoim zdrowiem. Sprzęt zasilany jest na baterie, a informacja o niskim poziomie naładowania jest wyświetlana na ekranie. Unikamy więc sytuacji, w której nie możemy skorzystać z produktu z powodu jego rozładowania.

Wady

Jest to jeden z droższych ciśnieniomierzy dostępnych na rynku. Wiele osób nie może sobie pozwolić na jego zakup. Użytkownicy, którzy mieli okazję przetestować prezentowany model uważają, że na początku jego obsługa bywa problematyczna.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny ekran. Dzięki temu wynik pomiaru może odczytać swobodnie nawet osoba starsza. Ciśnieniomierz ma regulowany obwód. Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta, co stanowi potwierdzenie trwałości.

 

 

Najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe w 2023 roku

 

Wahania ciśnienia na zewnątrz często mają wpływ na nasze ciśnienie i samopoczucie. Jednak bardzo często zmiany, jakie następują w organizmie są związane z naszym zdrowiem. Zbyt wysokie lub niskie ciśnienie to często poważny objaw chorobowy. Dlatego przygotowaliśmy ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych, zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku z różnych półek cenowych.

 

Microlife BP W90

 

2-microlife-bp-w90Na drugim miejscu naszego rankingu znajduje się Microlife BP W90. Jest to automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy, który zapamiętuje wyniki pomiarów dla dwóch użytkowników – idealny, gdy dwóch domowników musi regularnie kontrolować ciśnienie i zapisywać wyniki. Ma również tryb gość – dzięki niemu możesz wykonać pomiar bez jego zapisywania.

Urządzenie zapisuje maksymalnie 99 wyników dla jednego użytkownika, dzięki czemu zapomnisz o poszukiwaniu notesu i zapisywaniu każdego wyniku. Nie musisz nic usuwać z pamięci – kolejne pomiary są nadpisywane na poprzednie. Dzięki technologii PAD wykrywana jest arytmia – jeśli wystąpi włącza się specjalny alarm. Sprzęt ten jest prosty w obsłudze, po naciśnięciu jednego przycisku zaczyna się pomiar.

Ciśnieniomierz był testowany klinicznie i jest polecany przez lekarzy. Wymiary urządzenia to 68 mm x 68 mm x 70 mm, a rozmiar mankietu jest regulowany w zakresie 13,5 cm – 21,5 cm. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu, doceniły jego łatwa obsługę, porządne wykonanie i poręczność.

Model Microlife BP W90 to prosty w obsłudze ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wymiary mankietu wahają się między 13,5 cm a 21,5 cm.

 

Zalety

Dokładność: Dzięki licznym testom klinicznym, konsument może mieć pewność, że zakupiony przez niego sprzęt jest bardzo precyzyjny. Dokładność statyczna ciśnienia to +/- 3 mm Hg, zaś w przypadku tętna to +/- 5%.

Pamięć: Aby ułatwić monitorowanie stanu zdrowia ciśnieniomierz ma wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisanie do 99 ostatnich odczytów dla każdego z dwóch użytkowników. Wszystkie wartości opisane są konkretnym czasem i datą, co pomaga kontrolować zdrowie.

Dostosowany do 2 osób: Urządzenie powstało, by spełniać wymagania wielu konsumentów, dlatego przyrząd dostosowany jest do użytkowania przez dwie osoby. Każdy z konsumentów może stworzyć swój własny profil, do którego przypisywane będą poszczególne pomiary.

Duży ekran: Prezentowany model posiada duży ekran (rozdzielczość 1 mmHg), na którym widoczne są wszystkie istotne informacje o pomiarze (dokładna wartość, data i godzina). Cyfry są duże i czytelne, więc ich odczytanie nie będzie problemem.

 

Wady

Cena: Choć jest to bardzo wydajny i dokładny sprzęt, to koszty jego zakupu dochodzą nawet do 100 zł, co jest zdecydowanie zbyt dużą kwotą.

 

 

 

 

Tech-Med TMA-250

 

Nasza trzecia propozycja to Tech-Med TMA-250 – zautomatyzowany aparat do pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna. Sprzęt jest prosty w użyciu, a duży wyświetlacz umożliwia bezproblemowy odczyt wyniku, również osobie starszej lub ze słabym wzrokiem. Pokazuje on ciśnienie skurczowe, rozkurczowe oraz tętno po zakończeniu każdego pomiaru – nie musisz wybierać żadnych dodatkowych opcji.

Nie musisz też obawiać się o zbytni ucisk mankietu w czasie przeprowadzania badania, gdyż poziom ciśnienia powietrza jest programowany automatycznie, zgodnie z Twoim indywidualnym ciśnieniem skurczowym. Urządzenie ma wbudowaną pamięć zapisującą do 90 ostatnich wyników pomiarów, co pozwoli Ci na regularne kontrolowanie ciśnienia.

Model ten jest niewielki, a więc idealny również w podróży. Dzięki praktycznej funkcji automatycznego wyłączenia zmniejsza się zużycie baterii. Urządzenie wykrywa objawy arytmii serca. Ma wygodną funkcję daty i godziny. Produkt ten został wyprodukowany zgodnie z międzynarodowymi normami, m.in.: ISO, CE. Zestaw zawiera specjalne twarde etui oraz baterie AAA. Wśród konsumentów doceniony został za wygodną obsługę i świetne wykonanie.

Nowoczesny i prosty w obsłudze model Tech-Med TMA-250 to ciśnieniomierz naramienny. Urządzenie ma mankiet, którego rozmiar można regulować w przedziale między 13,5 cm a 19,5 cm.

 

Zalety

Obsługa: Ciśnieniomierz jest w pełni automatyczny to oznacza, że pomiar dokonywany jest po wybraniu jednego przycisku. Następnie do mankietu zostaje wpuszczone powietrze i po kilku sekundach na ekranie pojawia się wynik.

Wyświetlacz: Sprzęt posiada duży, czytelny wyświetlacz cyfrowy, na którym pokazują się dane dotyczące pomiaru, dokładnej daty i godziny. Równocześnie w górnym rogu może ukazywać się informacja o wykrytej arytmii.

Wbudowana pamięć: Ciśnieniomierz został wyposażony w dość dużą pamięć, która jest w stanie przechować do 90 ostatnich pomiarów wraz z dokładną datą i godziną. Dzięki temu monitorowanie stanu zdrowia jest bardzo łatwe.

Dokładność: Prezentowane urządzenie cechuje się bardzo precyzyjnym pomiarem, którego dokładność wynosi +/- 3 mmHg dla ciśnienia oraz +/- 5% dla tętna. Dzięki temu konsument może mieć pewność, że uzyskana wartość jest dokładna. Jeśli jednak coś zakłóci pomiar, na ekranie pojawi się o tym informacja.

 

Wady

Cena: Prezentowane urządzenie kosztuje 80 zł, co może zniechęcać do zakupu.

 

 

 

 

Beurer BC 85

 

Model Beurer BC 85 to nowoczesny i bardzo wydajny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny ekran, na którym wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje odnośnie naszego ciśnienia i tętna. Poza tym wielkość mankietu tego produktu jest regulowana i waha się od 13,5 cm do 23 cm.

Dużym atutem sprzętu jest to, że posiada opcję wyciągania średniej z pomiarów zarówno w ciągu dnia, jak i z całego tygodnia. Dzięki temu łatwiej będzie nam śledzić stan zdrowia. Ciśnieniomierz wyposażony jest w specjalną funkcję, która poinformuje nas, czy pomiar został wykonany poprawnie. Jeśli nie, należy go powtórzyć. Urządzenie ma również wbudowany port Bluetooth, który umożliwia przesyłanie uzyskanych danych na telefon. Dodatkowo, po pomiarze ostatnie 60 wyników zostaje zapisanych. Funkcja ta może być używana przez 2 osoby.

Konsumenci docenili łatwą obsługę modelu oraz w pełni automatyczną pracę sprzętu. Uważają też, że jest bardzo solidny.

Model Beurer BC 85 to wydajny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Mankiet w tym urządzeniu napełnia się automatycznie i jest regulowany w zakresie od 13,5 cm do 23 cm.

 

Zalety

Transport danych: Ciśnieniomierz został wyposażony w złącze PC wraz z kablem USB oraz port Bluetooth, dzięki temu konsument może przesyłać uzyskane wyniki na urządzenia mobilne lub prowadzić szczegółowy rejestr na komputerze.

Wykrywanie arytmii: Maszyna wyposażona jest w nowoczesny system wykrywania arytmii, który szczegółowo analizuje otrzymane wyniki. Jeśli niepokojący pomiar powtórzy się co najmniej 3 razy, na ekranie wyświetli się informacja o konieczności wizyty u lekarza.

Obsługa: Model jest w pełni automatyczny, co oznacza, że po naciśnięciu włącznika pomiar zostanie wykonany samodzielnie. Dzięki temu użytkownik nie musi pompować mankietu, co minimalizuje margines błędu. Jeśli z jakiś powodów odczyt będzie niewłaściwy, system poinformuje Cię o tym.

 

Wady

Cena: Koszty zakupu prezentowanego modelu zdecydowanie przewyższają kwotę 200 zł. Dla osób starszych proponowana kwota jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

HI-TECH MEDICAL KTA-168

 

Najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy to HI-TECH MEDICAL KTA-168. Jest to automatyczny model z wbudowaną funkcją wykrywania objawów arytmii serca. Stanowi niezastąpioną propozycję do pomiaru ciśnienia krwi i tętna na nadgarstku. Użytkownicy przede wszystkim docenili fakt, że aparat ten jest prosty w użyciu.

Poza tym ma duży, wygodny wyświetlacz, który ułatwia odczyt ciśnienia skurczowego, a także rozkurczowego oraz tętna. Nie musisz obawiać się o zbytni ucisk paska, gdyż poziom ciśnienia powietrza w mankiecie jest ustawiany automatycznie, dopasowany do naszego ciśnienia skurczowego.

Urządzenie ma trzy indywidulane kanały, na których można zapisać aż 40 ostatnich wyników, a więc w sumie możesz mieć wyniki z pomiarów wykonanych o 3 różnych porach przez 40 dni lub z urządzenia może korzystać 3 domowników. Sprzęt ten ma też bardzo praktyczną funkcję obliczania średniej z wyników ostatnich 3 pomiarów.

Wygodnym rozwiązaniem jest również funkcja daty i godziny. Poza tym aparat automatycznie wyłącza się po 1 minucie, co pozwala nam zaoszczędzić energię.

Ciśnieniomierz HI-TECH MEDICAL KTA-168 to bardzo wydajny model nadgarstkowy, który dostosowany jest do potrzeb osób z nadwagą i otyłych.

Obwód mankietu waha się między 33 cm a 43 cm.

 

Zalety

Obsługa: Prezentowany model jest w pełni automatyczny, co oznacza, że po założeniu mankietu i zapięciu rzepów, powietrze samoczynnie zostanie wpuszczone. Dzięki temu użytkownicy nie muszą samodzielnie kalibrować sprzętu, co stanowi duże udogodnienie. Prosta obsługa spodoba się na pewno osobom starszym, które na co dzień nie mają do czynienia z nowoczesną technologią.

Bezpieczeństwo: Ciśnieniomierz został wielokrotnie przetestowany klinicznie, co jest gwarantem jego bezpieczeństwa. Konsument może mieć pewność, że urządzenie jest precyzyjne i że użyte materiały nie podrażnią skóry i nie wywołają reakcji alergicznej.

Dla wszystkich: Ze względu na duży mankiet (regulowany w zakresie od 33 cm do 43 cm), z produktu mogą korzystać niemal wszyscy konsumenci, w tym osoby otyłe. Jest to bardzo ważne, gdyż duża nadwaga bardzo często powiązana jest z nadciśnieniem i trzeba regularnie sprawdzać ciśnienie.

Dokładność: Liczne grono specjalistów dołożyło wszelkich starań, aby sprzęt był precyzyjny. Dzięki temu masz pewność, że otrzymany pomiar jest dokładny. Jeśli jednak wystąpił niespodziewany błąd, ciśnieniomierz poinformuje Cię o konieczności powtórzenia badania.

Cena: prezentowany model to dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy do 30 zł. Biorąc pod uwagę liczne funkcje urządzenia, powyższa cena jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

Esperanza Vigor ECB001

 

Ciśnienie krwi zmierzysz też za pomocą Esperanza Vigor ECB001. Jest to ostatnia pozycja w naszym zestawieniu. Model zapisuje 90 wyników w pamięci urządzenia, wraz z datą i godziną pomiaru, a więc możesz kontrolować swój stan zdrowia i przedstawić dane lekarzowi w czasie wizyty. Duży, czytelny wyświetlacz, zapewnia łatwy odczyt również osobom s
tarszym.

Wystarczy, że wciśniesz jeden przycisk, a ciśnieniomierz wykona pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz tętna – nie musisz wciskać żadnych dodatkowych przycisków i wybierać opcji pomiaru. Wykrywa też arytmię serca. Powietrze w mankiecie napełnia się i wypuszcza automatycznie. Istnieje możliwość ustawienia daty oraz czasu pomiarów. Aparat automatycznie wyłącza się po 2 minutach, a więc oszczędzasz energię.

Ten dobry i tani ciśnieniomierz nadgarstkowy został wyprodukowany zgodnie z międzynarodowymi normami. Konsumenci przede wszystkim wysoko ocenili stosunek ceny do jakości produktu. Model ten jest niedrogi i wykonany z dużą starannością. Poza tym jest bardzo prosty w obsłudze, co również uznano za jedną z jego najważniejszych zalet.

Ciśnieniomierz Esperanza Vigor ECB001 to model nadgarstkowy zasilany 2 bateriami AAA. Regulacja mankietu odbywa się w zakresie od 15,5 cm do 25,5 cm.

 

Zalety

Dokładność: Liczne testy kliniczne potwierdziły, że ciśnieniomierz jest bardzo precyzyjny. Dokładność pomiary ciśnienia to +/- 3 mmHg (dla temperatury między 15 st. C a 25 st. C) i +/- 6 mmHg (przy cieple w przedziałach 10 st. C – 14 st. C i 26 st. C – 40 st. C.)

Cena: Cena sprzętu to jedyne 35 zł, co biorąc pod uwagę możliwości modelu, jest bardzo atrakcyjną kwotą.

 

Wady

Uruchamianie: Ciśnieniomierz wyposażony jest w dotykowy system uruchamiania, co oznacza, że jeśli produkt nie jest przechowywany w dołączonym do zestawu etui, może się przypadkowo włączać.

Ekran: Sprzęt wyposażony jest w niewielki ekran o wymiarach 4 cm x 4 cm. Z powodu jego wielkości, starsze osoby mogę mieć problem z odczytaniem niektórych wartości i komunikatów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy kupić?

 

Ciśnienie tętnicze, zwane również ciśnieniem krwi, jest wartością, która informuje nas o tym, z jaką siłą płynąca krew uderza w ścianki tętnic. Ciśnienie tętnicze ( arterialne) jest jednym z podstawowych wskaźników stanu zdrowia naszego układu krwionośnego.

Optymalne arterialne ciśnienie wynosi średnio 120/80 mm Hg. Oczywiście, w sytuacjach stresowych, lub po wysiłku fizycznym wartość ta może wzrastać, albo spadać. Jeżeli jednak zaobserwujecie, że urządzenie stale wskazuje zbyt wysokie wyniki, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, gdyż zapewne jest to sygnał początku choroby nadciśnienia. Objawów nie należy lekceważyć – nieleczone nadciśnienie może powodować szereg poważnych skutków m.in. zawał, udar mózgu czy arytmię. Systematyczne kontrolowanie ciśnienia krwi jest bardzo ważnym zabiegiem, zwłaszcza dla osób, które miały ten problem, lub chorują na nerki lub inne choroby, które mogą mieć wpływ na nasze ciśnienie. Aby ułatwić Ci zakup przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaki ciśnieniomierzy nadgarstkowy wybrać?

Rodzaje urządzeń

Ze względu na sposób działania, ciśnieniomierze dzielimy na cztery podstawowe typy: mechaniczne, półautomatyczne, automatyczne naramienne i automatyczne nadgarstkowe.

Wiele osób ciągle zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj ciśnieniomierza będzie najbardziej dokładny. Odpowiedź jest następująca: zarówno ciśnieniomierz mechaniczny w rękach specjalisty, jak i automatyczny, działają jednakowo dobrze. Różnica jest taka, że w przypadku ciśnieniomierza mechanicznego czujki, które są montowane w automatycznych modelach, zastąpione są wnikliwym słuchem lekarza. Ciśnieniomierze mechaniczne, używane są zatem przez profesjonalistów, którzy dysponują szeroką wiedzą na temat procesów pomiarowych oraz są świadomi sygnałów, jakie wysyła organizm.

 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – dlaczego warto?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest kompaktową formą urządzenia automatycznego, który w trakcie pomiaru umieszczony zostaje na nadgarstku pacjenta i mierzy ciśnienie powstałe w tętnicy promieniowej. Pomiar ciśnienia możesz wykonać nawet w czasie podróży. Poza tym, w porównaniu do innych ciśnieniomierzy, jest to niewielki model, dlatego bez problemu zmieści są do walizki, czy nawet torebki.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe rekomendowane są osobom do 40 roku życia. Jest to związane z tym, iż po określonym czasie ryzyko zachorowania na arteriosklerozę wzrasta, przez co pomiary są mniej dokładne. Stwardniałe tętnice wysyłają bardzo słabe sygnały, które zwykły nadgarstkowy ciśnieniomierz może mylnie odczytać.

To, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy jest najlepszy dla nas i naszej rodziny uzależnione jest od kilku istotnych informacji. Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy istnieją podstawy do obaw o wystąpienie choroby nadciśnieniowej. Jeśli nasi przodkowie, lub bliscy krewni borykają się z taką przypadłością, istnieje ryzyko, że i my odziedziczyliśmy przykre schorzenie. W takim wypadku nie należy oszczędzać na urządzeniu, a wybór powinien być skonsultowany z lekarzem lub farmaceutą.

 

Podwójne sprawdzenie wyniku

Większość profesjonalnych ciśnieniomierzy nadgarstkowych wyposażona jest w dwa czujniki, które jednocześnie dokonują pomiaru, porównując uzyskane odczyty. Jeśli urządzenie uzna, że rezultaty są zbyt rozbieżne, wezwie nas do ponownego zbadania ciśnienia.

 

Detektor ruchu

Innym udogodnieniem stosowanym w produkcji ciśnieniomierzy nadgarstkowych jest czujnik ruchu. Każdy gest wykonany w trakcie pomiaru, może źle wpłynąć na wyniki. Dlatego też, detektor zawiadamia nas o wykrytym ruchu prosząc o ponowne wykonanie badania.

 

Wykrywacz arytmii

Arytmia jest zaburzeniem, które polega na nieregularnym biciu serca. Taka dolegliwość zaburza prawidłowy wynik pomiaru ciśnienia krwi. Funkcja wykrywania arytmii posiada dwie, główne zalety. Po pierwsze, świadomość dotycząca zachorowania jest wciąż bardzo niska. Dlatego też, jeśli podczas pomiaru na monitorze zauważymy ikonę informującą o arytmii, będzie to dla nas wiadomość, aby w najbliższym czasie skontaktować się z lekarzem. Po drugie, urządzenie na bieżąco odczytuje wyniki i jeśli uzna, iż w czasie pomiaru nastąpiło kołatanie, wyświetli komunikat o błędnym wyniku.

 

Rozbudowana pamięć

Walka z ciśnieniem jest trudnym i długotrwałym procesem. Działanie leków oraz zmiana stylu życia, często przynosi nieodczuwalne efekty, dlatego dobrze jest zakupić urządzenie z wbudowaną pamięcią. Taka funkcja umożliwia odczyt od kilku do kilkuset pomiarów, dzięki czemu możemy sprawdzić postępy i skuteczność naszych zabiegów. Najbardziej rozbudowane modele dysponują funkcją zapamiętywania pomiarów, przypisaną do dwóch różnych osób. Warto sprawdzić, czy pomiar zapisywany jest wraz z datą i godziną. To znacznie ułatwi lekarzowi diagnostykę.

 

Wykrywacz porannego wzrostu ciśnienia

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego jest bardzo niebezpiecznym objawem. Jest to sygnał, że nasza choroba postępuje i przybiera złośliwe formy. Badania udowodniły, że zgony będące rezultatem choroby nadciśnienia najczęściej następują o poranku – kiedy impulsywnie zmieniamy pozycję ciała. Niektóre urządzenia wyposażone są w pamięć, która nie tylko zapisuje dzień, lecz również godzinę dokonania pomiaru. Niewielki komputerek zainstalowany w ciśnieniomierzu analizuje wszystkie rezultaty badań i informuje nas, jeśli wzrost ciśnienia najczęściej pojawia się rano. Taki sygnał musimy skonsultować z lekarzem, najlepiej pokazując mu nasze urządzenie.

 

Czujnik położenia mankietu

Nawet najbardziej precyzyjne, statyczne badanie będzie niewiarygodne, jeśli nieprawidłowo założymy ciśnieniomierz. Funkcja bada położenie urządzenia w stosunku do naszych tętnic.

 

Czujnik położenia ręki

Bardzo często przyczyną niepoprawnych wyników jest złe ułożenie ręki. Podczas przeprowadzania badania nasz nadgarstek powinien znajdować się na wysokości serca. Jeśli dłoń spoczywa poniżej lub powyżej oczekiwanej wysokości – ciśnieniomierz z pewnością nas o tym poinformuje.

Średni wynik trzech pomiarów

Ciśnienie człowieka zmienia się w każdej minucie. Przyczyną są różne fizjologiczne czynniki, na które nie mamy wpływu. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wewnętrzny kalkulator, który oblicza średnią wartość trzech badań. Pomiar trwa ok. 10 min i jest znacznie dokładniejszy, niż jednorazowe działanie.

 

Sygnał dźwiękowy

Funkcja jest dodatkiem, który nie ma wpływu na dokładność wykonywanych pomiarów. Jest wiele kombinacji dźwiękowych, które informują nas o rozpoczęciu lub zakończeniu procesu. Jeśli należymy do osób płochliwych zrezygnujmy, bądź wyłączmy tę funkcję. Nagły dźwięk może nas przestraszyć, co unieważni przeprowadzone badanie.

 

Duży wyświetlacz

Tego typu urządzenie jest często wybierane przez osoby starsze. Brak rurek czy obszernych mankietów, sprawia, że produkt zawsze możemy mieć przy sobie. Szeroki wachlarz funkcji daje nam niemal całkowitą pewność, że wykonane pomiary są miarodajne. Dlatego tak ważne jest, aby urządzenie miało duży, czytelny wyświetlacz. Dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma funkcję podświetlania. Dzięki temu wykonamy pomiar nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Niektóre sprzęty są dodatkowo wyposażone w system głośnomówiący. Jest to przydatne dla osób niedowidzących, dla których nawet największe litery są niemożliwe do odczytania.

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego sprzętu zależy głównie od funkcji. Jeśli dany produkt ma dużą pamięć, podświetlany wyświetlacz, alarm arytmii czy na przykład system odczytywania wyniku (dla osób niedowidzących). Ceny urządzeń nadgarstkowych zaczynają się już od 15 zł. Warto jednak kupić lepszy, atestowany sprzęt cechujący się lepszą precyzją pomiaru. Za taki zapłacimy ok. 100 zł wzwyż.

 

 

Jak mierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym?

 

Jeśli już wiesz, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy jest polecany przez konsumentów, na pewno zdecydujesz się na model, który jest łatwy w obsłudze. Żeby dodatkowo ułatwić Ci użytkowanie zebraliśmy kilka wskazówek odnośnie użytkowania tego sprzętu. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, aby urządzenie mierzyło prawidłowo ciśnienie przez długi czas.

 

Przygotowanie do pomiaru ciśnienia krwi

Mierzenie ciśnienia krwi jest prostą czynnością, pod warunkiem, że wiesz, jak w prawidłowy sposób wykonać tę czynność. Aby wynik pomiaru ciśnienia był prawidłowy należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Musimy pamiętać, aby nie mierzyć ciśnienia krwi zaraz po zjedzeniu obfitego posiłku. Najlepiej odczekać godzinę. Co najmniej 30 minut przed pomiarem nie powinniśmy pić kawy i palić papierosów. Warto wziąć pod uwagę też inne czynniki, które wpływają na dokładny wynik pomiaru. Osoba, która poddaje się badaniu nie powinna odczuwać stresu czy zmęczenia fizycznego. Co więcej, ciśnienie należy mierzyć przy normalnej temperaturze ciała, a w sytuacji, gdy organizm jest nadmiernie rozgrzany lub wyziębiony należy chwilę odczekać. Pomiar należy wykonać na lewym nadgarstku. Dodatkowo pacjent, któremu mierzone jest ciśnienie powinien być w pozycji siedzącej, a ręka, na którą nakładany jest sprzęt mierzący powinna być obnażona i pozbawiona wszelkiej biżuterii czy zegarka.

Dlaczego warto kupić ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy uznany jest za ten, który jest najłatwiejszy w obsłudze spośród wszystkich rodzajów sprzętów do mierzenia ciśnienia. Dlatego też jest przeznaczony do użytku domowego. Model nadgarstkowy jest nowoczesnym urządzeniem elektronicznym, które w sposób automatyczny dokonuje pomiaru ciśnienia krwi. Oznacza to, że pacjent jedynie musi prawidłowo założyć sprzęt na nadgarstek, a potem uruchomić przyciskiem start. Wówczas aparat pompuje mankiet do odpowiedniego poziomu i kolejno dokonuje pomiaru ciśnienia wyświetlając jego wartość na ekranie.

 

Jak często mierzyć ciśnienie?

Ilość pomiarów przede wszystkim należy dostosować do stanu zdrowia. Osoby, które nie mają wyraźnych problemów z wahaniem ciśnienia zazwyczaj używają ciśnieniomierzy nadgarstkowych w sytuacjach gorszego samopoczucia. Taka kontrola pozwala na reakcję w kierunku poprawy ciśnienia za pomocą kawy bądź odpoczynku. W przypadku osób, które zmagają się z nadciśnieniem i przyjmują leki z tego powodu zaleca się regularną kontrolę i wykonywanie pomiarów przynajmniej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Zdarza się również, że wymagana jest częstsza kontrola. Jest to podyktowane zaleceniami lekarza. Najważniejsze jest to, aby ciśnienie mierzyć przed przyjęciem leków i przed jedzeniem. Dodatkowo pacjenci powinni prowadzić dziennik pomiarów, by doktor mógł ocenić skuteczność prowadzonej terapii i dostosować odpowiednie leki.

 

Czy ciśnieniomierze nadgarstkowe są równie dokładne co naramienne?

Nieprawdą jest, że ciśnieniomierze nadgarstkowe dają mniej precyzyjne wyniki pomiaru od tych naramiennych. Modele nadgarstkowe tak samo, jak wszystkie pozostałe muszą spełniać rygorystyczne normy obowiązujące urządzenia medyczne. Pamiętaj, że aby sprzęt był dopuszczony do użytku musi pozytywnie przejść testy kliniczne, które wykazują poziom dokładności pomiarów pulsu oraz ciśnienia krwi. Wahania pomiaru w przypadku ciśnienia mogą wynosić +/- 3 mmHg, a pulsu +/- 5%. Taki poziom dokładności ma wiele profesjonalnych urządzeń zegarowych do mierzenia ciśnienia, których używa się w gabinetach lekarskich. Należy pamiętać, że dokładność pomiaru głównie zależy od jego prawidłowego wykonania. Dlatego też przed użyciem sprzętu należy zapoznać się z instrukcją obsługi i skrupulatnie jej przestrzegać.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ