Ciśnieniomierze naramienne ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.07.21

 

Mając w domu ciśnieniomierz naramienny możesz z łatwością samodzielnie dokonać pomiaru ciśnienia. To przydatne urządzenie, zwłaszcza w przypadku osób z arytmią czy nadciśnieniem. Który tego typu produkt jest godny uwagi? Z przeprowadzonej przez nas analizy komentarzy konsumentów wynika, że najlepszy w 2021 roku jest model Omron M6 Comfort. To ciśnieniomierz wyposażony w duży wyświetlacz, a więc odczytanie wyniku pomiaru nie powinno być trudne nawet dla osób mających problemy ze wzrokiem. Urządzenie ma mankiet z regulacją obwodu w dużym zakresie. Poza tym produkt daje możliwość zapisania w jego pamięci do 90 ostatnich wyników pomiaru, dlatego nie musimy prowadzić papierowego dzienniczka. Do naszego rankingu wytypowaliśmy też kilka innych sprzętów. Na drugim miejscu plasuje się model Microlife BP A2 Basic, który jest wyposażony w technologię PAD. Oznacza to, że urządzenie podczas pomiaru wykrywa nieregularność w rytmie pracy serca. Poza tym ciśnieniomierz ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe, co pozwala na użytkowanie go w domu, jak i poza nim.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie posiada duży wyświetlacz, dzięki któremu nawet osoby z wadą wzroku mogą bezproblemowo odczytać wynik. Jego pamięć pozwala zapamiętać aż 90 wyników, co oznacza, że jest to idealny sprzęt dla osób, które muszą kontrolować swoje ciśnienie codziennie.

Wady

Według opinii niektórych użytkowników, cena produktu nie jest adekwatna do jego jakości. Poza tym urządzenie czasem pokazuje niedokładne pomiary ciśnienia.

Podsumowanie

Jest to niewielki ciśnieniomierz, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Bez problemu zmieści się do każdej torby i do tego waży jedynie 355 g. Dołączone do zestawu etui ochroni model przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przemieszczania go. Cena produktu mogłaby być jednak niższa.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ten posiada atesty, które potwierdzają jego dokładność w badaniu ciśnienia. Możemy być zatem pewni, że zapisywane wyniki są prawidłowe. Jest to urządzenie kompaktowe, bez problemu możemy włożyć je do torebki i przenieść w każde miejsce.

Wady

Model ten ma niezbyt pojemną pamięć. Potrafi zapisać jedynie 30 wyników. Oznacza to, że nie będzie on dobrze się sprawdzał w przypadku osób, które muszą mierzyć ciśnienie bardzo często i porównywać wyniki.

Podsumowanie

Ciśnieniomierz jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada jedynie kilka przycisków, a więc nawet osoby starsze nie będą miały problemu, aby szybko się nauczyć jego obsługi. Poza tym urządzenie potrafi wykryć arytmię serca.

Rozważ też

Zalety

W urządzeniu tym zastosowano specjalną technologię, dzięki której jesteśmy pewni, że wyświetlony wynik pomiaru ciśnienia jest dokładny. Dodatkowo zapewniają nas o tym testy kliniczne, które przeszedł ciśnieniomierz zanim pojawił się na rynku.

Wady

Zdarza się, że podczas wkładania ciśnieniomierza do pokrowca przez przypadek się włącza. Może to być frustrujące.

Podsumowanie

Jest to produkt, który posiada stosunkowo dużą pamięć zapisującą 60 następujących po sobie wyników. Ponadto dołącza do nich datę, a nawet godzinę wykonania pomiaru. Model ten jest bardzo prosty w obsłudze i chociaż funkcja głosowego odczytywania wyniku jest dla osób starszych przydatna, w rzeczywistości nie jest bezawaryjna.

 

 

Najlepsze ciśnieniomierze naramienne w 2021 roku

 

Nasze zdrowie jest bardzo ważne i nie powinniśmy zapominać o badaniach, również w naszym domowym zaciszu. Regularne sprawdzanie ciśnienia jest szczególnie istotne, gdy mamy problemy z nerkami, sercem. Obsługa manualnego ciśnieniomierza jest trudna, a regularne wizyty w przychodni męczące. Dlatego prezentujemy ranking ciśnieniomierzy naramiennych, zawierający najlepsze modele na rynku.

 

Omron M6 Comfort

 

1.Omron M6 ComfortNa pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się model Omron M6 Comfort. Dlaczego jest to najlepszy ciśnieniomierz? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że jest to niewielkie, automatyczne urządzenie służące do pomiaru ciśnienia krwi. Dzięki dużemu wyświetlaczowi, odczyt wyniku jest bardzo łatwy, również dla osób starszych.

Bardzo istotną funkcją tego urządzenia jest system, który ma za zadanie powiadomić nas o nieprawidłowościach pracy serca. Informuje ono też, czy ciśnienie krwi jest prawidłowe, czy nieprawidłowe, co może pomóc we wcześniejszym wykryciu arytmii. OMRON M6 Comfort to dobry i tani ciśnieniomierz naramienny, który ma wbudowaną pamięć pozwalającą zapamiętać 90 pomiarów wraz z datą i czasem badania.

Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla osób mających problemy zdrowotne i tym, których lekarz zalecił regularną kontrolę ciśnienia krwi. Produkt ten mierzy ciśnienie z dokładnością do +/-3 mmHg oraz tętno +/- 5%. Dzięki zastosowaniu technologii Fuzzy Logic po skończonym badaniu powietrze wypuszczane jest automatycznie. Model zasilany jest bateriami alkalicznymi i waży zaledwie 355 gram.

Niewielkie rozmiary i etui w zestawie pozwalają zabrać ciśnieniomierz w dowolne miejsce, aby regularnie kontrolować ciśnienie. Te wszystkie zalety urządzenia sprawiły, że ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników.

Za najlepszy ciśnieniomierz naramienny w 2021 roku uznano model Omron M6 Comfort. Jest to urządzenie automatyczne, o kompaktowym rozmiarze. Ze względu na dokładność pomiarów cieszy się dużym uznaniem konsumentów.

 

Zalety

Wyświetlacz: Urządzenie zostało wyposażone w duży, czytelny wyświetlacz, który jednocześnie jest łatwy w obsłudze. Dzięki temu, jest to doskonała propozycja dla osób starszych lub tych, które mają problem ze wzrokiem.

Informacja o pracy serca: Ciśnieniomierz posiada system, który powiadomi nas o wszelkich nieprawidłowościach pracy serca. To może pomóc nam we wcześniejszym wykryciu arytmii oraz zapobieganiu poważniejszym problemom ze zdrowiem.

Pamięć: Wbudowana pamięć urządzenia, zapamiętuje aż 90 pomiarów ciśnienia wraz z datą i czasem badania. Taka funkcja jest bardzo przydatna osobom, które muszą regularnie zapisywać swoje wyniki.

Dokładność: Urządzenie mierzy ciśnienie z dokładnością do +/-3 mmHg, a tętno z dokładnością +/- 5%. Możesz mieć zatem pewność, że ciśnieniomierz nie zakłamuje wyników.

Poręczność: Prezentowany model zasilany jest bateriami alkalicznymi, a więc wbudowany akumulator nie zwiększa wagi urządzenia, która wynosi zaledwie 355 gram. Ciśnieniomierz jest mały, a dołączone do zestawu etui umożliwia nam zabranie sprzętu do pracy czy na wakacje.

 

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

 

2.Microlife BP A2 BasicKolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę, to Microlife BP A2 Basic – ciśnieniomierz do użytku domowego. Podobnie jak poprzedni produkt ma wbudowaną pamięć. Jego jedyną wadą jest jednak to, że zapisuje 30, a nie 90 ostatnich pomiarów.

Dla osób, które muszą regularnie śledzić wyniki, na przykład przez okres miesiąca, 3 razy dziennie, urządzenie to nie będzie wystarczającym rozwiązaniem. Model ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Ciśnieniomierz jest zasilany bateriami, waży zaledwie 340 g i ma niewielką, poręczną budowę, dzięki czemu można go zabrać ze sobą w podróż i regularnie kontrolować ciśnienie krwi.

Microlife BP A2 Basic mierzy ciśnienia krwi i puls, a ponadto jest wyposażony w system PAD, który wykrywa arytmię serca. Produkt został przebadany klinicznie, a więc jest w pełni bezpieczny.

Ponadto posiada 5-letnią gwarancję. Szukając dobrego i taniego ciśnieniomierza elektrycznego, który pozwoli na codzienny pomiar, warto zwrócić na niego uwagę, zwłaszcza, że produkt można kupić już za około 130 zł, co stanowi całkiem atrakcyjną cenę. Nie można też zapomnieć o wielu pozytywnych opiniach zadowolonych użytkowników.

Kolejny produkt warty uwagi to Microlife BP A2 Basic. Jest to świetny, poręczny ciśnieniomierz do użytku domowego, a także w pracy czy w podróży. Produkt objęty jest 5 – letnią gwarancją producenta.

 

Zalety

Łatwość obsługi: Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, ma kilka przycisków oraz niezbyt skomplikowany wyświetlacz. Dzięki czemu, z ciśnieniomierza mogę korzystać osoby starsze lub takie, które stronią od elektroniki.

Łatwy do przenoszenia: Model ten waży zaledwie 340 g i ma niewielkie wymiary, a więc spokojnie możesz zabrać go ze sobą w podróż lub do pracy. Jest to szczególnie istotne dla osób, które muszą regularnie kontrolować wartość ciśnienia.

Funkcjonalne rozwiązania: Urządzenie nie tylko mierzy ciśnienie krwi i puls, ale posiada także system PAD, który wykrywa arytmię serca. Zatem, możesz w porę wykryć wszelkie niepokojące zmiany i szybko skontaktować się z lekarzem.

Bezpieczeństwo: Prezentowany sprzęt został przebadany klinicznie. Masz więc pewność, że jest bezpieczny.

Cena: Urządzenie dostępne jest w bardzo atrakcyjnej cenie, ok. 130 zł.

 

Wady

Pamięć: Chociaż model ten ma wbudowaną pamięć, dla niektórych osób może być ona jednak zbyt mała. Ciśnieniomierz zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów.

 

 

 

 

Tech-Med TMA-7000M

 

3.Tech-Med TMA-7000MNasza kolejna propozycja to model Tech-Med TMA-7000M. Jest to urządzenie wyposażone w technologię „Fuzzy”, która gwarantuje dokładność pomiaru. Aparat mierzy ciśnienie krwi oraz tętno, które potem pokazuje się na cyfrowym wyświetlaczu. Oczywiście model ten wykrywa również objawy arytmii.

Dzięki regularnemu wykonywaniu pomiarów i zapisywaniu wyników w domu, podczas wizyty w poradni kardiologicznej, lekarz lepiej zinterpretuje tendencje zmian ciśnienia krwi u pacjenta, a więc postawi lepszą diagnozę. Produkt przeszedł pomyślnie testy kliniczne, które potwierdziły jego zgodność z AAMI/ANSI-SP10 – amerykańską normą jakościową oraz normą europejską PN-EN 1060-3.

Produkt zapamiętuje 60 wyników wraz z godziną i datą. Urządzenie ma też duży wyświetlacz LCD, który umożliwia łatwy odczyt wyniku badania, również osobom starszym. Ponadto model ten jest prosty w obsłudze – wystarczy jeden przycisk, aby wykonać badanie.

Nie trzeba męczyć się z tradycyjnym sprzętem do mierzenia ciśnienia. Ważną cechą, zwłaszcza dla osób słabowidzących lub ślepych, jest to, że aparat może podawać wynik w formie głosowej informacji. Dzięki temu produkt zyskał przychylną opinię wielu użytkowników, zwłaszcza osób starszych.

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje model Tech-Med TMA-7000M. Urządzenie wykonuje dokładne pomiary i zostało przebadane klinicznie, a więc jest w pełni bezpieczne.

 

Zalety

Technologia fuzzy: Zastosowanie tej technologii zapewnia dokładność pomiaru. Dlatego masz pewność, że urządzenie nie zakłamuje wyników.

Przebadany klinicznie: Prezentowany produkt został przebadany klinicznie. Jest zgodny z amerykańską normą jakościową AAMI/ANSI-SP10 oraz normą europejską PN-EN 1060-3.

Pamięć: Prezentowany produkt zapamiętuje aż 60 wyników, razem z godziną i datą wykonania pomiaru. Przez co zawsze mamy wgląd w zmiany ciśnienia, które podczas wizyty możemy przedstawić lekarzowi.

Prosty w obsłudze: Model ten jest bardzo prosty w obsłudze, nie trzeba go ustawiać, ani wybierać opcji pracy. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wykonać badanie.

 

Wady

Funkcja głos: Dla osób niedowidzących funkcja jest praktyczna, jednak według wielu konsumentów, minusem staje się fakt, że tej funkcji nie można wyłączyć.

 

 

 

 

Kardio-Test KTA-3BASIC

 

4.Kardio-Test KTA-3BASICCiśnieniomierz Kardio-Test KTA-3BASIC z zasilaczem, to produkt charakteryzujący się wysoką dokładnością badania, o czym zapewnia Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Podobnie do innych proponowanych przez nas produktów, model ten wykrywa objawy arytmii, a niepokojące wyniki można skonsultować z lekarzem.

Jest to naprawdę tani i dobry ciśnieniomierz naramienny, który wyposażony jest w wyświetlacz LCD. Badania wykonuje się w prosty sposób – poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Model ma wybudowaną pamięć na 60 wyników wraz z datą i godziną. Maszyna ma w zestawie zasilacz sieciowy.

Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny KTA-3 BASIC działa na zasadzie oscylometrycznej metody pomiaru z technologią FUZZY LOGIC, dzięki czemu pomiar jest jeszcze bardziej dokładny. Dokładność ciśnieniomierza została potwierdzona badaniami klinicznymi. Urządzenie ma również funkcję klasyfikacji poziomu ciśnienia według standardów Światowej Organizacji Zdrowia.

To umożliwia samodzielną diagnozę pomiaru mierzonego ciśnienia. Oczywiście trzeba to później skonsultować z lekarzem. Niewątpliwym ułatwieniem dla użytkownika jest funkcja automatycznego wyłączania, która zmniejsza zużycie baterii. W zestawie znajdziemy również wygodne etui. Warto też wspomnieć, że opinie o ciśnieniomierzach naramiennych tego producenta są bardzo pozytywne.

Kolejny ciśnieniomierz to model Kardio-Test KTA-3BASIC z zasilaczem. Model ten jest łatwy w obsłudze, przez co zyskał uznanie wielu konsumentów.

 

Zalety

Dokładność badania: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych potwierdza, że urządzenie zapewnia dokładny pomiar ciśnienia i wykrywa objawy arytmii. Poza tym, sprzęt ten jest wyposażony w technologię Fuzzy Logic. To dzięki niej urządzenie jest tak dokładne.

Pamięć: Prezentowany sprzęt ma wbudowaną pamięć, która pomieści 60 wyników wraz z datą i godziną.

Funkcja automatycznego wyłączania: Urządzenie ma system automatycznego wyłączania, które zmniejsza zużycie baterii. Dzięki temu, ciśnieniomierz ładujemy zdecydowanie rzadziej.

 

Wady

Brak możliwości wyboru rękawa: Niestety, podczas zakupu nie można wybrać rękawa. Dla osób z rozbudowanymi ramionami ten ciśnieniomierz może być za mały.

Wolne działanie: Jeśli zależy Ci na tym, żeby pomiar wykonywany był bardzo szybko, to urządzenie może nie sprostać Twoim potrzebom. Niestety, jest zbyt powolne.

 

 

 

 

Omron M2 Basic

 

5.Omron M2 Basic -Ostatnie miejsce na naszej liście zajmuje Omron M2. Jego największą wadą jest bardzo mała pamięć pozwalająca zapisać zaledwie 14 wyników. Jednak wciąż jest to w pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny cieszący się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Produkt ten ma wbudowany system pozwalający na wykrywanie nieregularnej pracy serca.

Technologia Intellisense, którą zastosowano w tym modelu pozwala na szybkie i wygodne pompowanie, które jest dostosowane do ciśnienia krwi, a więc nie należy obawiać się o zbytni ucisk w czasie badania. Model Omron M2 Bacis jest energooszczędny – na jednym zestawie baterii wykonamy nawet 1500 pomiarów.

Urządzenie jest poręczne, nieduże i lekkie. Jego wymiary to ok. 125mm x 103mm x 80mm, a waga z baterią wynosi 340g. W zestawie, oprócz ciśnieniomierza, znajduje się mankiet M o rozmiarze 22 – 32 cm, wygodne etui do przenoszenia ciśnieniomierza oraz 4 baterie AAA 1,5V.

Dla osób, które regularnie sprawdzają ciśnienie przydatnym narzędziem będzie również arkusz do odnotowywania wyników. Urządzenie zostało przebadane klinicznie, a więc jest w pełni bezpieczne i co istotne, zgodne z zasadami międzynarodowego protokołu badań.

Omron M2 to kolejny ciśnieniomierz, na który warto zwrócić uwagę. Jest to dobry ciśnieniomierz do 100 zł.

 

Zalety

System wykrywania arytmii: Prezentowany ciśnieniomierz ma wbudowany system, pozwalający na wykrywanie nieregularnej pracy serca, czyli arytmii.

Technologia Intellisense: Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i wygodne pompowanie powietrza do rękawa, które jest dostosowane do ciśnienia krwi. To zapewnia komfort w czasie wykonywania badania.

Energooszczędność: Urządzenie jest niewielkie i pobiera mało energii. Na “jednych bateriach” ciśnieniomierz może wykonać nawet 1500 pomiarów.

 

Wady

Pamięć: Prezentowany model ma bardzo małą pamięć. Zapamiętuje zaledwie 14 wyników.

Dokładność pomiarów: Podczas badania należy siedzieć bez ruchu i wykonywać je w zupełnej ciszy, gdyż urządzenie przekłamuje wyniki podczas poruszania się lub mówienia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki ciśnieniomierz naramienny kupić?

 

Ciśnieniomierz to sprzęt, który jest niezbędny nie tylko osobom z chorym sercem lub takim, które mają ciągłe wahania ciśnienia. Przy wielu chorobach, regularne sprawdzanie ciśnienia też jest bardzo istotne. Przykładem mogą być choroby nerek. Nie można też zapomnieć, że regularne sprawdzanie naszego ciśnienia jest ważne nawet wtedy, gdy nie cierpimy na żadne dolegliwości. Oczywiście badanie tego typu wykonamy w każdej przychodni, ale dla osób starszych, które chcą wykonywać pomiar regularnie lub dla tych, którzy muszą kontrolować ciśnienie każdego dnia, to niezbyt praktyczne rozwiązanie. Dlatego w tym poradniku skupimy się na ciśnieniomierzach do użytku w domach, a dokładniej na modelach naramiennych. Przybliżmy Ci cechy dobrego urządzenia i podpowiemy, jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać.

Dlaczego ciśnieniomierz naramienny?

Na rynku dostępne są różne sprzęty tego typu – ciśnieniomierze naramienne, nadgarstkowe – w wersji elektronicznej i manualnej. Modele naramienne są zdecydowanie najpopularniejsze. Jeśli jednak jesteś osoba otyłą, zdecyduj się na sprzęt nadgarstkowy. Chodzi tutaj głównie o ograniczenia opaski. Nawet te w wersji XXL nie będą odpowiednie dla osób z dużą nadwagą. Warto tutaj podkreślić, że modele naramienne dają najlepszy wynik, co dla osób z niewielkimi, ale znaczącymi skokami ciśnienia jest bardzo istotne.

 

Wersja elektroniczna czy manualna?

Urządzenia elektroniczne, przeznaczone głównie do użytku domowego są łatwiejsze w obsłudze. Natomiast manualne używane są głównie w przychodniach. Chociaż niejednokrotnie podkreśla się, że urządzenia obsługiwane manualnie są bardziej dokładne, musimy zaznaczyć, że dla osób, które chcą wykonywać pomiar samodzielnie niestety nie są one wskazane. Wymagają większej wiedzy, a często pomocy drugiej osoby. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby samodzielnie wykonywać pomiar, urządzenie automatyczne jest najlepsze.

 

Mankiet

Mankiet to element, który powinien być wykonany nie tylko z przyjemnego w dotyku materiału, ale też musi być bardzo wytrzymały. Dla użytkownika ważny jest także jego rozmiar. Przed zakupem urządzenia zalecamy zmierzyć obwód ramienia, aby mieć pewność, jak szeroki mankiet musimy zakupić. Większość urządzeń ma mankiet standardowy, czyli taki przeznaczony dla osób dorosłych, których obwód ramienia wynosi od 20 cm do 32 cm. Producenci wiedzą jednak, że nie każdy ma taką budowę ciała, dlatego w ich ofercie znajdziesz wersje mini i maxi, czyli takie dla osób o bardzo szczupłych ramionach, jak i tych bardzo dużych. Pamiętaj, że jeśli mankiet będzie za duży lub za mały, maszyna nie wykona prawidłowego pomiaru ciśnienia.

 

Rodzaj zasilania

Ciśnieniomierze naramienne dostępne są w wersji zasilanej przy użyciu baterii, ale znajdziesz też takie akumulatorowo-sieciowe. Sprzęty na baterie są dość wygodne, gdyż można ich używać wszędzie, a akumulatorowo-sieciowe w końcu potrzebują podłączenia do prądu. Trzeba też pamiętać, że z czasem urządzenie traci swoją moc. Nie polecamy, więc zakupu modelu wyłącznie na akumulator.

 

Wyświetlacz i system obsługi

Ciśnieniomierz to sprzęt najczęściej używany przez osoby starsze, dlatego tak istotnym elementem jest duży, czytelny wyświetlacz. Kolejna kwestia to łatwy system obsługi. Przyciski też powinny być spore, a przechodzenie między funkcjami proste i intuicyjne. Jeśli kupujesz ciśnieniomierz w prezencie dla osoby starszej unikaj takich w wersji angielskiej. Często kuszą ceną i atrakcyjnymi funkcjami, ale niestety dla wielu osób są zbyt trudne w obsłudze, a przecież, taki sprzęt ma ułatwiać kontrolę stanu zdrowia.

 

Wbudowana pamięć

Urządzenie tego typu powinno mieć funkcję zapamiętywania pomiarów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które muszę codziennie, nawet kilka razy w ciągu dnia, sprawdzać ciśnienie. Zamiast zapisywać pomiar na kartce, będziemy mieć wszystko zapisane w urządzeniu. Bardziej zaawansowane modele mają funkcję liczenia średniej w ciągu dnia czy tygodnia. Takie dane ułatwią lekarzowi postawienie diagnozy. Jeśli z maszyny mają korzystać dwie osoby, warto wybrać model, który zapisuje wyniki dla dwóch użytkowników i dodatkowo ma funkcję gość. Dzięki temu inni domownicy, bez wpływu na statystyki stałego użytkownika, będą mogli sprawdzić ciśnienie.

Dodatkowe opcje

Urządzenia tego typu coraz częściej wyposażone są w alarm, który włącza się, gdy wystąpi arytmia. Poza tym mają też funkcję sygnalizacji dźwiękowej, gdy ciśnienie będzie zbyt niskie lub wysokie, które mogłoby zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest system sprawdzania poprawności pomiaru i pomiar wielokrotny. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wartość pokazująca się na ekranie jest prawidłowa. Jest to ważne wtedy, gdy nagle ktoś przerwie nam badanie lub zbyt gwałtownie się poruszymy.

 

Certyfikaty – jaki ciśnieniomierz naramienny jest najlepszy?

Polecamy sięgać po modele certyfikowane, zwłaszcza te dostępne w aptekach. To wszelkie atesty i certyfikaty dają nam gwarancję prawidłowego pomiaru. Poza tym możemy mieć pewność, że w czasie badania nie dojdzie do awarii sprzętu. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele z certyfikatem ETNT, Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego czy BTNT – Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.

 

Ciśnieniomierze naramienne w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego urządzenia nie jest zbyt duży. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Dobre produkty, cieszące się pozytywnymi ocenami konsumentów, kosztują ok. 100-150 zł. Im więcej funkcji ma dany model, tym będzie droższy.

 

 

Który ciśnieniomierz lepszy: naramienny czy nadgarstkowy?

 

Skoro już wiesz, jaki ciśnieniomierz jest polecany, warto zastanowić się jaki będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdzasz swoje ciśnienie codziennie czy sporadycznie? Preferujesz niewielkie sprzęty, które schowasz w torebce? Martwisz się, że masz arytmię i chcesz, żeby urządzenie pomogło Ci ją wykryć? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania, a także porównanie ciśnieniomierzy naramiennych i nadgarstkowych.

Jak poprawnie dokonać pomiaru?

Chcąc otrzymać dokładny pomiar, należy się odpowiednio przygotować. Lekarze odradzają, aby przed badaniem spożywać takie napoje jak kawa, herbata czy izotoniki. Wpływają one na tempo pracy serca i mogą doprowadzić do zakłamania otrzymywanego wyniku. Pomiaru najlepiej jest dokonać w cichym pomieszczeniu, w którym możemy wygodnie usiąść. Bardzo ważne jest też nieporuszanie ręką, gdyż może to uniemożliwić poprawne odczytanie pulsu. Na szczęście wiele ciśnieniomierzy ma wbudowany system, który sprawdza, czy pomiar został dokonany prawidłowo.

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe

Urządzenia nadgarstkowe mierzą ciśnienie na tętnicy promieniowej. Tego typu modele polecane są osobom z nadwagą, które nie są w stanie założyć mankietu na ramię. Wielu specjalistów zauważyło, że ten produkt jest nieco mniej dokładny. Z tego powodu nie jest polecany osobom, które cierpią na zdiagnozowane nadciśnienie. Wiele starszych osób cierpiących na miażdżycę naczyń, również nie korzysta z tego urządzenia, gdyż ich choroba zaniża wyniki. U kogo zatem sprawdzi się ten ciśnieniomierz? Po sprzęt najczęściej sięgają osoby młode, którym zależy na mobilności. Z urządzenia nadgarstkowego możemy korzystać w domu oraz pracy. Jest to też model przydatny w podróży.

 

Ciśnieniomierze naramienne

Ciśnieniomierze naramienne cechują się znacznie większą dokładnością pomiaru, dlatego wielu lekarzy zaleca je osobom cierpiącym na nadciśnienie. Jeszcze kilka lat temu obsługa takich urządzeń była bardziej skomplikowana, jednak teraz wystarczy założyć mankiet i przycisnąć jeden przycisk, by dokonać pomiaru. Dlatego produkty te są szczególnie polecane osobom starszym i tym, które nigdy wcześniej nie korzystały z ciśnieniomierzy. Lekarze podkreślają, że tego typu ciśnieniomierze znacznie skuteczniej wykrywają arytmię serca.

Ciśnieniomierze naramienne mają mankiety, które zakładamy na ramię, a następnie pompujemy. Osoby z większą wagą mogą mieć problem, by znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie na nie pasował. Jeśli mankiet nie będzie dobrze dopasowany do bicepsa, pomiar nie zostanie przeprowadzony prawidłowo.

Który z ciśnieniomierzy jest lepszy?

Nie ma niestety prostej odpowiedzi na pytanie, jaki ciśnieniomierz jest najlepszy. Każde z urządzeń ma wady i zalety. Podejmując decyzję, który z produktów wybrać, kieruj się własną wygodą, ale też weź pod uwagę swój stan zdrowia. Jeśli chorujesz na nadciśnienie, wybierz model naramienny, gdyż jest znacznie dokładniejszy. Pomoże Ci on w dokładnym monitorowaniu stanu zdrowia. Choć oba typy ciśnieniomierzy mają możliwość zapisania wyników pomiarów, urządzenia naramienne mają większą pamięć. Osobom z większą tuszą polecamy kupno produktu nadgarstkowego, gdyż jego użycie będzie znacznie wygodniejsze.

Jaki produkt najlepiej sprawdzi się w podróży? Sprzęty dokonujące pomiaru na nadgarstku są znacznie mniejsze, dlatego można je zabrać do torebki. Dzięki temu możesz ich używać w dowolnym miejscu na świecie. Urządzenia nadgarstkowe są znacznie bardziej kompaktowe, dlatego nie zabierają cennego miejsca w bagażu. Z tego powodu polecane są osobom, które dużo podróżują.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ