contact
contact

Co to są zakłady bukmacherskie prop?

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Zakłady prop, znane również jako zakłady proposition – to rynki zakładów wykraczające poza standardowe spready, moneylines i sumy. Tego rodzaju zakłady bukmacherskie dotyczą segmentowanych części gry, takich jak wyniki poszczególnych drużyn lub graczy, a także wydarzenia zewnętrzne.

 

Czym są zakłady proposition?

Zakład prop umożliwia obstawianie poza standardowymi kursami w pełnej grze i stawianie zakładów na różne aspekty gry lub wydarzenia.

Zakłady bukmacherskie prop pojawiły się po raz pierwszy na Super Bowl XX w 1986 roku, kiedy to bukmacherzy z Las Vegas oferowali zakłady na słynnego chicagowskiego running backa Williama Perry’ego i to, czy zdobędzie przyłożenie.

Niepowtarzalny charakter i ekscytacja tych alternatywnych rynków szybko zyskała popularność, dzięki czemu zakłady te stały się podstawą na Super Bowl.

Po pewnym czasie popyt wykroczył poza Wielką Grę, a wraz z pojawieniem się bukmacherów online dostępnych jest teraz wiele rynków prop dla regularnych zawodów w prawie każdym sporcie.

Wraz z popularyzacją sportów fantasy i postępami w analityce, zakłady bukmacherskie na proposition z roku na rok zyskują coraz większą popularność i są rynkiem, w którym wielu profesjonalnych hazardzistów poszukuje wariancji i wartości.

 

Rodzaje zakładów proposition

Zakłady na prop mają różne kształty i rozmiary, ale są to najczęstsze odmiany spotykane u większości bukmacherów:

 

Prop do gry

Prop do gry są określane na podstawie wydarzeń zachodzących w trakcie gry. Kursy można ustawić wokół spreadów/handicapów, linii pieniężnych, sum powyżej/poniżej lub postawić w formacie tak/nie. Te zakłady można również podzielić na instrumenty pochodne, takie jak innings, połowy lub ćwiartki.

Kilka przykładów zakładów proposition do gry:

• Pierwsza drużyna, która zdobędzie 15 punktów.

• Czy w pierwszych pięciu minutach będzie bramka?

• Drużyna z największą liczbą strike’ów.

 

Prop zespołowe

Rekwizyty zespołowe skupiają się wyłącznie na wydajności każdego zespołu. Te zakłady prop są najczęściej w formacie powyżej/poniżej, moneyline lub tak/nie. Można je również podzielić na instrumenty pochodne.

Kilka przykładów prop zespołowych:

• Suma powyżej/poniżej zdobytych trójek.

• Czy drużyna wygra wszystkie cztery kwarty?

• Suma punktów zdobytych przez drużynę w pierwszej połowie.

Prop gracza

Prop gracza są określane na podstawie wyników gracza podczas gry lub wydarzenia.

Można je obstawiać za pomocą linii pieniężnych, spreadów, sum powyżej/poniżej lub propozycji tak/nie. Mogą skupiać się na pojedynczych graczach, dwóch, lub większej liczbie rywalizujących ze sobą.

Kilka przykładów prop gracza:

• Pierwszy gracz, który zdobędzie przyłożenie.

• Powyżej/Poniżej łącznych zbiórek.

• Liczba wygranych setów.

 

Prop egzotyczne

Prop egzotyczne wykraczają poza wyniki punktacji dla konkursu, a także oferty kursów na wydarzenia takie jak Oscary, popkultura i inne spoza świata sportu.

W zależności od tego, gdzie obstawiasz, te opcje mogą być dostępne lub nie, ze względu na ograniczenia regulacyjne.

Kilka przykładów prop egzotyczne:

• Długość hymnu państwowego podczas Super Bowl.

• Który aktor zagra Jamesa Bonda?

• Ile będzie ważyć kolejne Royal Baby?

 

Kiedy zakłady prop na gry są zwykle publikowane w witrynach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie prop pojawiają się coraz częściej, aby zaspokoić popyt, ale bukmacherzy nadal traktują te kursy mniej poważnie, publikując najpierw spready, linie pieniężne i sumy.

W przypadku niedzielnych meczów NFL, kursy zazwyczaj można znaleźć w środę i czwartek. Jeśli chodzi o inne dyscypliny sportowe, takie jak NBA, MLB czy NHL, kursy prop są najczęściej publikowane w dniu meczu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ