contact
contact

5 ćwiczeń, które możesz wykonać podczas gry w bingo online

Ostatnio aktualizowane: 24.09.23

 

Bingo – któż nie zna tego okrzyku. Nawet jeśli nie jesteś graczem w grę Bingo z pewnością zdarza ci się tak zakrzyknąć przy szczególnie udanej w sprawie, która poszła po twojej myśli. Jeśli nie jesteś graczem w grę Bingo, ale myślisz o tym, aby rozpocząć przygodę z nią, musisz wiedzieć że najnowsze kasyna internetowe oferują grę taką online. Nie jest to wymagające zajęcie, mimo że dostarcza wielu emocji. Siedząc więc przed komputerem i wypatrując kolejnych numerków pasujących do twojej planszy możesz zająć się czymś, co przyniesie pożytek twojemu ciału. Podczas gry w Bingo, siedząc przy komputerze, można wykonać kilka ćwiczeń – zachęcam do tego gorąco!

 

Ćwiczenia karku

Najczęstszymi partiami ciała, które sztywnieją podczas pracy czy zabawy na komputerze, jest kark i ramiona. W prosty sposób można temu zapobiec. Siedząc na krześle komputerowym przechylamy głowę do prawego ramienia, jednocześnie przyciągając ją do ramienia prawą ręką. Podczas gdy dłoń naciska na głowę w kierunku ramienia, głowa wykonuje ruch w kierunku jej wyprostu. Po kilkunastu próbach zmieniamy ramię i głowa wykonuje ruch w przeciwną stronę.

 

Stretching

Bardzo prostym ćwiczeniem, które w dodatku niejednokrotnie wykonujemy bez świadomości, zwyczajnie przeciągając się na krześle, są ćwiczenia rozciągające. Można je robić na kilka sposobów. Ważne jest, aby w trakcie ćwiczeń rozciągających zwracać również uwagę na prawidłowe oddychanie. Zatem biorąc głęboki wdech, unosimy ręce ponad głowę i wyciągamy je najwyżej jak potrafimy. Kilkakrotne powtórzenie takiego ćwiczenia pozwoli prawdziwie zrelaksować ciało. Innym sposobem na stretching jest naprzemienne odchylanie ręki zgiętej w łokciu i próby uchwycenia oparcia krzesła od zewnętrznej strony. Naprzemienne ruchy raz prawą, raz lewą ręką potrafią rozciągnąć ramiona i górną część ciała.

 

Mięśnie brzucha

Osobom pragnącym wzmocnić mięśnie brzucha, a także chcącym pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej na tej partii ciała zalecamy podczas siedzenia przy komputerze po prostu napinać mięśnie brzucha. Ćwiczenie polega na naprzemiennym i rytmicznym napinaniu, a następnie rozluźnianiu mięśni. Wykonywane codziennie, powtarzane kilkanaście razy, potrafi wydatnie wzmocnić i ujędrnić brzuch.

Równowaga

Krzesło komputerowe można też od czasu do czasu zamienić na piłkę gimnastyczną. Siedzenie na piłce gimnastycznej nie przeszkodzi nam w aktywności na komputerze, a konieczność stabilizowania postawy uaktywnia mięśnie kręgosłupa i wzmacnia je. Zaleca się, aby ćwiczenie takie wykonywać nawet do dwóch godzin dziennie. Początkowo ćwiczenie to może wydawać się dość trudne, bo wymaga koncentracji, aby zachować równowagę. Jednak, gdy nauczymy się postawy jaką trzeba zachować siedząc na piłce gimnastycznej, będziemy robić to bez trudu, plecy będą wyprostowane, brzuch wciągnięty i zachowamy prawidłową postawę ciała i kręgosłupa.

 

Wzmacnianie ramion

Aby wzmocnić ramiona, niekoniecznie trzeba robić to przy użyciu ciężarków i hantli. Zwykłe krzesło komputerowe z podłokietnikami równie dobrze pozwoli nam wykonać ćwiczenie wzmacniające ramiona. Obie ręce opieramy na podłokietnikach, a następnie na rękach unosimy się opierając się o podłokietniki. Wykonując kilka wyprostów rąk w łokciach wzmacniamy w ten sposób zarówno ramiona jak i przedramiona.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ