Deski snowboardowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.09.19

 

Jazda na desce snowboardowej dostarcza niezapomnianą rozrywkę, dlatego wiele osób decyduje się na podjęcie tego rodzaju aktywności. Aby jednak jazda na stoku była przyjemna, a co najważniejsze bezpieczna, konieczny jest zakup sprawdzonej jakości sprzętu. Chcąc ułatwić Ci wybór solidnie wykonanego modelu przygotowaliśmy ranking desek snowboardowych. Znajdziesz w nim opisy produktów dostępnych w różnych cenach. Na pierwszym miejscu zestawienia uplasowała się deska snowboardowa Head Pride + Nx Fay I. Produkt jest chętnie wybierany przez Internautów, ponieważ można go łatwo dopasować do swojego wzrostu. Użytkownik ma do wyboru modele o różnych długościach, co pozwala wybrać sprzęt idealny dla siebie. Zaletą produktu jest jego solidne wykonanie – drewniany rdzeń jest odporny na uderzenia, a powierzchnia deski została odpowiednio zabezpieczona. Salomon Grace to deska snowboardowa, która uplasowała się na drugim miejscu. Jest to model, który z pewnością spodoba się dziewczynkom. Produkt ma biały kolor i duży napis z nazwą producenta.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką deskę snowboardową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wraz z pojawieniem się pierwszych opadów śniegu, większość amatorów i profesjonalistów sportów zimowych zadaje sobie pytanie, jaki sprzęt wybrać, aby w pełni zaspokoił ich potrzeby i służył przez wiele sezonów. Od dobrego snowboardu zależy kontrola zjazdu, szybkość, rozkład nacisku na jego powierzchni – to wszystko wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo.

Wybór deski nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto wcześniej zdobyć wiedzę na temat jej parametrów. Snowboard dla nowicjusza znacznie różni się od tego przeznaczonego dla profesjonalisty. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką deskę snowboardową wybrać, aby w pełni cieszyć się zimową aktywnością.

 

 

Styl jazdy – jaka deska snowboardowa jest najlepsza dla Ciebie?

Na wybór odpowiedniego sprzętu wpływa w głównej mierze styl i doświadczenie w sporcie. Ci, którzy pierwszy raz mają zamiar stanąć na desce, powinni wybrać uniwersalny kształt dostosowany do ich wzrostu i wagi. Natomiast zaawansowani snowboardziści powinni skupić się na sprzętach przeznaczonych konkretnie do preferowanej aktywności. Wyróżniamy trzy podstawowe style jazdy: all mountain, freestyle i freeride.

 

All mountain

All-mountain to uniwersalny styl zjazdu, idealny dla tych, którzy chcieliby spróbować wszystkich możliwości, jakie daje im deska. Tego typu sprzęt umożliwia zarówno uprawianie klasycznych zjazdów z góry, jak i wykonywanie tricków i skoków w snowparkach. Są one przeznaczone głównie dla początkujących snowboardzistów oraz dla osób, które nie ograniczają się w jeździe do jednego stylu.

 

Freestyle

Skoki, trick i graby – to podstawowe figury, jakimi charakteryzuje się freestyle. Ten styl wymaga od nas nie lada doświadczenia i dobrego przygotowania fizycznego. Aby w pełni cieszyć się zimową zabawą, powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Snowboard do freestyle’u powinien być nieco mniejszy, niż standardowa długość. Poza tym deska charakteryzuje się niskim flexem, czyli wysoką miękkością. Jest to ważne, ponieważ sztywny snowboard szybko złamie się pod wpływem silnych uderzeń o taflę śniegu.

 

Freeride

Jeśli jesteś fanem wolnych zjazdów, oddalonych od specjalnie przygotowanych stoków śnieżnych, powinieneś rozważyć zakup snowboardu freeride. Jest to sprzęt przystosowany do jazdy po puchu albo bardzo miękkim śniegu, wśród drzew i innych naturalnych przeszkód. Deska jest twarda i nieco dłuższa niż standardowo przeznaczony dla nas rozmiar. Sztywna powierzchnia całkowicie przylega do powierzchni śniegu, co pomaga nam utrzymać równowagę, nawet w najbardziej dzikich warunkach. Zwróć uwagę na zakończenie snowboardu. Zagięty w górę nos sprawi, że sprzęt nie zakopie się w miękkim puchu śnieżnym.  

 

Długość deski

Długość deski uzależniona jest przede wszystkim od naszego wzrostu i wagi.  Istnieje wiele metod, którymi sugerujemy się przy doborze idealnych wymiarów sprzętu. Najbardziej popularnym sposobem jest porównanie wysokości deski do naszego wzrostu. Dla początkujących snowboardzistów poleca się wybór deski, która w pionowej pozycji sięga do poziomu pomiędzy obojczykiem, a podbródkiem.

Jeśli jesteśmy amatorami szybkiej jazdy w trudnych warunkach, kupmy deskę o długości nieco większej niż standardowa tj. kończącej się w okolicach nosa.

Bardziej skomplikowaną, lecz często praktykowaną metodą doboru długości snowboardu jest obliczenie wymiarów za pomocą wzoru. Wzrost (w calach) należy pomnożyć przez 2,25, a następnie przez 0,88. Tym sposobem uzyskamy iloczyn, będący orientacyjnym wymiarem idealnej deski. Oczywiście, jest to przybliżona wartość, którą należy zmodyfikować, zgodnie z wybranym stylem jazdy.

 

 

Szerokość deski

Kluczowym kryterium, na które należy zwrócić uwagę jest szerokość deski. Ten parametr należy przede wszystkim dopasować do wielkości naszej stopy. Pamiętaj jednak, że przymiarki należy dokonywać w specjalnych butach, które są znacznie masywniejsze, niż te których używamy na co dzień. Najlepiej jeśli czubki snowboardowego obuwia delikatnie wystają poza skraj deski. Zbyt szeroki lub wąski sprzęt obniży naszą kontrolę nad zjazdem, co może doprowadzić do wypadku.

 

Flex

Twardość deski jest kolejną istotną cechą, wpływającą na komfort jazdy. Dla określenia tego parametru stosuje się dziesięcio-stopniową skalę, gdzie 1 określa bardzo miękki sprzęt, a 10 najtwardszy. Deski o wysokiej sztywności nadają się do freeridu, ponieważ dają poczucie stabilności, nawet przy bardzo wysokiej prędkości. Średnia twardość jest najbardziej optymalnym wyborem dla początkujących snowboardzistów. Miękki sprzęt jest dobrą opcją dla freestyle’owców. Dzięki swojej giętkości są mniej podatne na uszkodzenia będące wynikiem ostrych wygięć.

 

Kształt

Kontrola nad snowboardem uzależniona jest również od jego kształtu. Deski przeznaczone do freestyle’u zwykle przybierają formę twin-tip. Sprzęt uniwersalny lub freeride’owy posiada kształt directional lub twin-directional.

Kształt directional – charakteryzuje się asymetryczną budową, która pozwala na ruch w jednym kierunku. Ogon deski zwykle jest sztywniejszy niż jej nos, co zapewnia stabilność podczas zjazdu. Zagięty przód snowboardu eliminuje problem zawieszania się sprzętu na puchu, dzięki czemu dzikie wyprawy są znacznie bezpieczniejsze;

Twin-directional – forma uznawana jest za najbardziej uniwersalną, ponieważ umożliwia uprawianie różnych stylów jazdy. Przód takiego snowboardu jest nieco dłuższy niż tył, oraz jest mniej sztywny. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt może być używany zarówno na puchu, jak i w ski-parkach.

Twin-tip – pomimo faktu, iż kształt twin-tip jest popularny wśród fanów różnych stylów zjazdu, najlepiej sprawdza się w freestyle’u. Podstawową cechą deski jest jej symetryczność tj. nos i ogon deski wyglądają identycznie. Taka forma umożliwi Ci wykonywanie różnych sztuczek i skoków. Ponadto, specjalna budowa sprzętu pozwala na jazdę w dowolnym kierunku, co znacznie ułatwia zabawę w parkach śnieżnych.

 

Profil snowboardu

Istnieje kilka profili desek, a ich rodzaj powinien być dostosowany zarówno do naszych umiejętności, jak i preferowanego stylu. Do podstawowych zaliczamy:

Camber – tradycyjna forma snowboardu, która nadaje się do wszystkich stylów jazdy. Delikatnie zakrzywione boki sprawiają, że sprzęt jest stabilny, ponieważ nacisk nakładany przez użytkownika rozkładany jest na całą powierzchnię deski.

Cambert z tyłu deski oraz rocker z przodu dają nam pełną kontrolę na stromych stokach pokrytych miękkim śniegiem. Oprócz tego, deski tego typu świetnie sprawdzają się w ski-parkach i na przygotowanych sztucznych stokach.

Flat – idealne rozwiązanie dla początkujących użytkowników parków śnieżnych. Model łączy w sobie charakterystyczne wygięcie stosowane w rockerach oraz delikatne wcięcie cambera.

Hybrydy – istnieje wiele połączeń różnych typów desek, które pozwalają dostosować budowę do konkretnego stylu jazdy. Jednym z najbardziej popularnych jest S-rocker.

Rocker tzw. bananowy profil – najbardziej popularny kształt wśród freestylerów, z mocno wygiętym ku górze przodem i tyłem. Nacisk jest tu scentralizowany, dzięki czemu zarówno nos, jak i ogon deski są mniej obciążone;

 

 

Mocowanie obuwia

Istnieje kilka sposobów mocowania obuwia. Do najbardziej popularnych zaliczamy strap-in oraz step-in. Pierwszy wyposażony jest w specjalne taśmy, które mocno trzymają nasz but na wysokości palców oraz rzepki. Drugi charakteryzuje się zatrzaskami, które pod wpływem naszego nacisku chwytają podeszwę obuwia. Często spotykanym, jednak znacznie droższym modelem jest hybryda kilku typów mocowań. Taki sposób daje nam poczucie bezpieczeństwa podczas bardzo energicznych zjazdów w ekstremalnych warunkach.  

 

Design

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci bardzo dynamicznie zmieniają design swoich produktów. Przekrój kolorów i wzorów jest na tyle szeroki, że deska bardzo często przeznaczona jest dla konkretnej płci. Ponadto, snowboard z wizerunkiem popularnych postaci np. z bajek, staje się gadżetem, który zachęci do uprawiania zimowych sportów nawet kilkuletnie dzieci.

 

Deski snowboardowe w dobrych cenach

Ceny desek snowboardowych są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych. Wartość determinowana jest przez wiele czynników, takich jak: marka, wielkość, typ i design. Nie warto jednak przesadnie oszczędzać, ponieważ najtańszy sprzęt jest nie tylko mniej stabilny, ale również podatny na uszkodzenia.

 

 

Najlepsze deski snowboardowe w 2019 roku

 

Na początku deski snowboardowe nie zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Uważano, że jazda na snowboardzie jest bardzo niebezpieczna. Z czasem jednak wielu amatorów sportów zimowych przekonało się do tego sprzętu. Oczywiście, żeby jazda była bezpieczna ważne jest nie tylko doświadczenie, ale też dobra deska. Dlatego przygotowaliśmy ten oto ranking desek snowboardowych.

 

Nasze zalecenia

 

Head Pride + Nx Fay I 

 

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup deski snowboardowej Head Pride + Nx Fay I. Na ich decyzję wpływ miało przede wszystkim solidne wykonanie sprzętu. Do produkcji rdzenia wykorzystano odporne na uszkodzenia drewno topoli. Materiał ten jest nie tylko trwały, ale także stosunkowo lekki. W rezultacie produkt niewiele waży, co nie tylko wpływa na komfort jego przenoszenia, ale także ułatwia manewrowanie.

Prezentowana deska jest dostępna w rozmiarze 138 cm, 142 cm, 147 cm, 152 cm i 157 cm. Z uwagi na duży wybór długości dopasowanie sprzętu do naszych potrzeb nie jest trudne. Tłoczony ślizg daje możliwość osiągania wysokich prędkości w stosunkowo krótkim czasie. Produkt ma czarny kolor.

Publikowane w Internecie opinie na temat Head Pride + Nx Fay I są pochlebne, co pozwala sądzić, że model jest dobrze wykonany i gwarantuje odpowiedni komfort w trakcie jazdy. Internauci podkreślają, że sprzęt nie niszczy się zbyt szybko.  

Head Pride + Nx Fay I to deska snowboardowa w czarnym kolorze. Użytkownik ma do wyboru następujące długości sprzętu: 138 cm, 142 cm, 147 cm, 152 cm i 157 cm.

 

Zalety

Camba: Technologia Camba ma za zadanie poprawić przyczepność deski, a jednocześnie zwiększyć jej sterowność. Produkt jest wygięty, co umożliwia wykonywanie różnego rodzaju manewrów.

Jakość: Rdzeń sprzętu został wykonany z drewna topoli. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, dlatego deska nie niszczy się zbyt szybko. Inwestując w model Head Pride + Nx Fay mamy pewność, że będzie nam służył przez wiele sezonów.

Ślizg: Prezentowana deska snowboardowa ma tłoczony ślizg, który dobrze wpływa na komfort jazdy. Umożliwia to osiąganie dużej prędkości w trakcie jazdy.

Design: Produkt ma atrakcyjny design. Powierzchnia w kolorze czarnym została przyozdobiona kolorowymi grafikami, które sprawiają, że model wyróżnia się na stoku.

Elastyczność: W komentarzach konsumentów można przeczytać, że deska jest miękka i elastyczna, co oznacza, że łatwo się na niej jeździ. Dzięki temu na jej zakup mogą sobie pozwolić także osoby początkujące.

 

Wady

Wiązanie: Na początku użytkowania możemy mieć problem z wiązaniem butów.

 

 

 

 

Salomon Grace

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć deski Salomon Grace. Jest to szary model z kolorowym napisem z nazwą producenta. Z uwagi na design sprzęt jest polecany dziewczynom. Produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie, co dla wielu konsumentów jest dużą zaletą.

Deska snowboardowa Salomon Grace będzie odpowiednia nie tylko dla osób, które mają doświadczenie w jeździe, ale także dla konsumentów, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tego sportu. Model ma odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki czemu manewrowanie nie jest trudne. W efekcie jazda jest bezpieczna, a użytkownik nie musi się martwić, że nie będzie miał kontroli nad sprzętem.

Komentarze Internautów na temat Salomon Grace potwierdzają, że jest to deska snowboardowa, w którą warto zainwestować. Do produkcji modelu wykorzystano tworzywa odporne na zarysowania i działanie niskiej temperatury. Powierzchnia produktu została dobrze zabezpieczona, co zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniami. Co więcej, sprzęt gwarantuje komfort w trakcie jazdy.

Salomon Grace to bardzo dobra deska snowboardowa do 600 zł. Produkt ma jasny kolor. Na powierzchni modelu widnieje duży napis z nazwą producenta. Model będzie odpowiedni dla dziewczynek.

 

Zalety

Łatwa jazda: Prezentowana deska została stworzona z myślą o osobach początkujących. W efekcie jazda na sprzęcie nie jest zbyt wymagająca. Warto podkreślić, że użytkowanie modelu jest bezpieczne.

Jakość: Produkt został zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Powierzchnię sprzętu odpowiednio zabezpieczono, więc nie pojawiają się na niej zarysowania.

Super Flat: Profil Super Flat gwarantuje łatwe manewrowanie deską. Produkt ma odpowiedni kształt, co ułatwia ćwiczenie umiejętności i daje możliwość zdobywania doświadczenia i pewności w jeździe.

Design: Choć wygląd produktu nie wpływa na komfort użytkowania wiele osób zwraca na niego uwagę. Deska Salomon Grace uznawana jest za ładnie wykonaną. W rezultacie wiele dziewczyn decyduje się na jej zakup.

 

Wady

Brak wiązań: Model nie został wyposażony w wiązania, dlatego konsument musi dokupić brakujący element, aby rozpocząć jazdę na stoku. Dla niektórych osób jest to kłopotliwe.

 

 

 

 

Burton Ripcord

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez deski snowboardowej Burton Ripcord. Produkt ma czarny kolor. Na powierzchni modelu widnieje duży napis z nazwą producenta. W opinii konsumentów sprzęt ma atrakcyjny design, co pozwala twierdzić, że spodoba się wielu użytkownikom.

Na desce umieszczone zostały solidnie wykonane wiązania. Umożliwiają one szybkie dopasowanie butów. Komentarze użytkowników wskazują, że czynność ta trwa niespełna kilka minut. Co istotne, wiązania zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów, co stanowi gwarancję, że elementy te nie uszkodzą się w trakcie jazdy. Model ma odpowiedni kształt. W efekcie jest zwrotny i umożliwia wykonywanie różnego rodzaju tricków.

Czytając zamieszczone przez konsumentów opinie w Internecie można stwierdzić, że deska snowboardowa Burton Ripcord to produkt godny uwagi. Internauci wymieniają wiele zalet produktu. Wśród nich warto wymienić komfort jazdy, zwrotność, a także atrakcyjny design. Warto dodać, że sprzęt jest uniwersalny – będzie odpowiedni do jazdy na każdym terenie.

Deska snowboardowa Burton Ripcord ma czarny kolor. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach do wyboru. Model sprawdzi się do jazdy na każdym terenie.

 

Zalety

Wiązania: Montowany na desce system wiązania został dobrze opracowany. Użytkownicy zaznaczają, że dopasowanie butów do sprzętu nie trwa długo, dzięki czemu nie tracimy zbyt wiele czasu i możemy szybko rozpocząć jazdę na stoku.

Konstrukcja: Z uwagi na to, że produkt jest dobrze wyprofilowany manewrowanie nim nie sprawia trudności. W konsekwencji model spełni oczekiwania nie tylko osób, które mają już doświadczenie w tym sporcie, ale także konsumentów rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na desce snowboardowej.

Rdzeń: W związku z tym, że rdzeń produktu został zrobiony z drewna z certyfikatem FSC, możemy być pewni, że element ten cechuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

 

Wady

Zarysowania: Część osób zauważyło, że na desce stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Wpływają one negatywnie na wygląd sprzętu.

 

 

 

 

Raven Supreme 

 

Prezentujemy Raven Supreme, czyli deskę snowboardową przeznaczoną dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Jest to model typu All Mountain, co oznacza, że sprzęt jest uniwersalny i sprawdzi się podczas jazdy na różnych stokach. Produkt ma biało-czarny kolor i według konsumentów spodoba się wielu osobom. Z uwagi na prosty design łatwo dobrać do sprzętu pasujący strój sportowy.

Deska snowboardowa została zrobiona z tkaniny biax, czyli tworzywa szklanego wykazującego dużą odporność na uszkodzenia. Rdzeń wykonano z drewna. Powierzchnię modelu zabezpieczono polikarbonowym laminatem. Płaski środek deski ułatwia utrzymanie równowagi podczas jazdy, co wpływa nie tylko na wygodę, ale także bezpieczeństwo. Dobre wyprofilowanie powoduje, że sprzętem łatwo się manewruje.

Osoby, które miały okazję jeździć na desce Raven Supreme zapewniają, że jest ona solidnie wykonana i zapewnia komfort. Użytkownicy podkreślają również, że produkt jest zwrotny. Do zestawu zostały dołączone wiązania, dzięki czemu nie musimy kupować tych elementów samodzielnie.

Raven Supreme to deska snowboardowa przeznaczona dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Model został wykonany z tkaniny biax i drewna.

 

Zalety

Przyjazny dla środowiska: Prezentowany sprzęt uznawany jest za przyjazny dla środowiska, ponieważ producent zrezygnował z używania do produkcji szkodliwego lakieru, a zastąpił go polikarbonowym laminatem.

Kształt: Płaska część środkowa sprawia, że użytkownik łatwiej może zachować równowagę w trakcie jazdy, co jest bardzo istotne przede wszystkim dla osób niemających doświadczenia.

Zwrotność: Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że deska jest zwrotna i umożliwia wykonywanie różnych tricków. Dzięki temu możemy rozwijać swoje umiejętności.

 

Wady

Napis: W komentarzach Internautów pojawia się informacja, że widniejący na desce napis szybko się niszczy.

Wiązanie: Według niektórych osób system wiązania mógłby być nieco lepiej przemyślany. Wtedy dopasowanie butów do sprzętu nie zajmowałoby tyle czasu.

 

 

 

 

Kimet Z0410 

 

Jeśli poszukujesz deski snowboardowej dla dzieci, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem Kimet. Prezentowany model zrobiono z materiału odpornego na działanie niskich temperatur. Krawędzie zostały wzmocnione solidnym tworzywem, które stanowi dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Prezentowana deska snowboardowa ma długość 95 cm. Konsumenci zapewniają, że model spodoba się każdemu chłopcu. Umieszczone na produkcie wiązania są trwałe, a co najważniejsze umożliwiają szybkie dopasowanie butów do sprzętu. W rezultacie nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu na przygotowanie do jazdy. Dodatkowo wiązania dobrze utrzymują stopę – nie musimy się obawiać o skręcenie kostki czy inną kontuzję.

Większość komentarzy na temat dziecięcej deski snowboardowej Kimet jest pochlebnych. Pozytywne opinie zachęcają innych konsumentów do wybrania tego modelu. Według użytkowników jest to model o charakterystycznym wyglądzie. Ponadto sprzęt wyróżnia dobre wyprofilowanie gwarantujące komfort jazdy.

Kimet to deska snowboardowa dla dzieci. Długość modelu jest równa 95 cm. Produkt został wykonany z odpornego na niskie temperatury tworzywa.

 

Zalety

Wiązania: Deska snowboardowa została wyposażona w solidnie wykonane wiązania. Zdaniem użytkowników dobrze utrzymują one buty, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas jazdy.

Krawędzie: Wzmocnione trwałym tworzywem krawędzie boczne wykazują odporność na uszkodzenia. Nie musimy się obawiać, że produkt zbyt szybko się zniszczy.

 

Wady

Design: Konsumenci twierdzą, że prezentowana deska snowboardowa prawdopodobnie przypadnie do gustu jedynie chłopcom. Jeśli więc poszukujesz modelu dla dziewczynki, sprzęt może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Kolory: Na początku produkt ma intensywne kolory. Wraz z upływem czasu zaczynają one blaknąć, co nie wygląda atrakcyjnie.

 

 

 

 

Jak dbać o deskę snowboardową?

 

Inwestując w sprzęt sportowy, trzeba poznać odpowiedź nie tylko na pytanie, jaka deska snowboardowa jest polecana przez użytkowników. Równie istotnym zadaniem jest dbanie o zakupione akcesoria. Jeśli nie przyłożymy się odpowiednio do tego zadania, możemy być pewni, że już po pierwszym intensywnym sezonie na stoku, zakupiony produkt straci swoje początkowe właściwości. Przeczytaj tę część artykułu i dowiedz się, jak należy dbać o deskę snowboardową.

 

 

Jak czyścić deskę snowboardową?

Po każdym użyciu sprzętu sportowego powinniśmy delikatnie go przetrzeć. W ten sposób usuniemy pozostałości śniegu, a w związku z tym produkt nie będzie narażony na działanie wilgoci. Do czyszczenia deski snowboardowej wystarczy użyć miękkiej szmatki. Dobrym materiałem jest mikrofibra, ponieważ jej włókna skutecznie usuwają zabrudzenia, a przy tym są bardzo delikatne dla czyszczonej powierzchni.

 

Regeneracja ślizgu

Ważnym elementem każdej deski snowboardowej jest ślizg. To właśnie on gwarantuje komfortową jazdę i umożliwia rozwijanie zadowalających prędkości na stoku. Należy podkreślić, że do regeneracji ślizgu powinniśmy przystąpić po dokładnym wyczyszczeniu produktu. Konieczne jest to, aby usunąć smar z powierzchni modelu i sprawdzić, czy na desce snowboardowej nie ma żadnych uszkodzeń. Ubytki w ślizgu można z łatwością usunąć za pomocą dostępnych w sklepach produktów. Mowa tutaj o pałkach kofiksowych, których cena wynosi ok. kilkudziesięciu złotych. Jeśli upewnimy się, że powierzchnia ślizgu jest idealnie gładka, możemy przystąpić do jej smarowania. Możemy wykonać to zadanie, nakładając smar na zimno lub na ciepło. Pierwsza z metod jest prostsza, jednak nie przynosi tak dobrych efektów jak druga. Smarowanie na ciepło może okazać się jednak nieco pracochłonne i trudne dla osób początkujących.

 

Jak naostrzyć krawędzie deski snowboardowej?

Posiadacz deski snowboardowej musi pamiętać nie tylko o tym, aby regularnie ją smarować. Trzeba także zadbać o dobre naostrzenie krawędzi modelu. Czynność tę można wykonać samodzielnie, trzeba tylko wyposażyć się w potrzebne narzędzia. Są nimi specjalne pilniki i ostrzałki. Ostrzenie krawędzi jest jednak stosunkowo trudne (łatwo uszkodzić ich powierzchnię), dlatego osoby początkujące powinny raczej skorzystać z pomocy fachowców. Oddając deskę snowboardową do renomowanego serwisu, możemy być pewni, że jej konserwacja przebiegnie pomyślnie, a tym samym będziemy mieć zapewniony maksymalny komfort jazdy.

 

 

Zasady przenoszenia deski snowboardowej

Kupując deskę snowboardową, powinniśmy także pomyśleć o inwestycji w specjalny pokrowiec. Bez niego przenoszenie sprzętu będzie niewygodne i może okazać się niebezpieczne (ryzyko szybkiego uszkodzenia powierzchni produktu). Pokrowiec powinien być zrobiony z dobrej jakości materiału i mieć wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Osoby początkujące często zastanawiają się także, w jaki sposób przewozić deskę. Z uwagi na wymiary, produkt zwykle nie mieści się w bagażniku. W związku z tym trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Można pomyśleć nad zakupem specjalnego boxa dachowego na samochód. Musi mieć on odpowiednią długość i pojemność, aby posiadane przez nas sprzęty sportowe się w nim mieściły. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm kurierskich. Trzeba jednak wiedzieć, że bezpieczne zapakowanie produktu zajmuje dużo czasu. Jeśli często wybierasz się na stok, lepiej odłożyć pieniądze na zakup boxa dachowego. Wiemy, że inwestycja w taki produkt jest spora, jednak jeśli się na nią zdecydujesz, będziesz miał kontrolę nad tym, w jaki sposób jest transportowany Twój sprzęt sportowy.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Burton LTR

 

Nasza pierwsza propozycja to deska juniorska Burton LTR. Zastosowano w niej najnowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają najmłodszym doskonałą zabawę i bezpieczeństwo w czasie zimowych szaleństw na śniegu. Na środku deski mamy karbownicę zastępującą pady antypoślizgowe.

Ponadto cała powierzchnia ma antypoślizgową fakturę, która ułatwia naukę utrzymania równowagi. Krawędzie tego sprzętu są lekko podniesione w stosunku do środka deski, co znaczenie upraszcza przechodzenie z zakrętu w zakręt, jednocześnie minimalizując zjawisko zahaczania.

Model, który prezentujemy jest dostępny w trzech rozmiarach – 110 cm (dla dzieci do 19 kg), 115 cm (dla dzieci o wadze 19-21 kg) i 120 cm (dla dzieci o wadze powyżej 21 kg).

Ta najlepsza deska snowboardowa ma również bardzo atrakcyjny design. Nie dziwi więc fakt, że cieszy się taką popularnością wśród rodziców i ich dzieci. Konsumenci potwierdzają też, że jest bardzo solidna. Poza tym idealnie sprawdza się na trasie i pozwala dziecku szlifować jego umiejętności.

 

 

Head Pride+NX Fay

 

Na drugim miejscu znajduje się deska damska Head Pride. Jest to typ All Mountain przeznaczony dla początkujących użytkowników, którzy dopiero uczą się jazdy na snowboardzie lub mają za sobą pierwszy sezon. Deska ma tłoczony ślizg, a ponadto jest trwała i łatwa w pielęgnacji.

Konsumenci podkreślają, że jest ona dobrze wykonana, poza tym pozwala na szybkie reakcje i płynne skręty. Zastosowano w niej pokrycie Biaxial Cruiser Jacket zapewniające łatwy ślizg. Deska jest tradycyjnie wygięta, a więc sterowanie nią nie stanowi większego problemu.

Poza tym zapewnia dobrą przyczepność. Produkt ma kształt Twin Directional, a jego powierzchnia została wykończona atrakcyjnymi kolorami. Szerokość deski jest standardowa – przeznaczona dla osób o rozmiarze buta nie większym niż 45. Model ten ma też standardowe mocowanie wiązań.

Deska Head Pride dostępna jest w dwóch długościach 153 cm oraz 156 cm (krawędź efektywna dla długości 153 cm to 118,3 mm, a dla 156 cm – 121 mm, natomiast  szerokość talii to 24,8 mm lub 25,0 ipromień skrętu w obu wypadkach 7,9 m)

 

 

Roxy Radiance C2 BTX

 

Roxy Radiance C2 BTX to solidna deska, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Zapewnia odpowiednią przyczepność na każdej powierzchni – lodzie, czy miękkim śniegu. Model ten przeznaczony jest dla doświadczonych snowboardzistów, którzy chcą dopracować swoją technikę jazdy, nie boją się ostrych skrętów i dużych szybkości.

W skali od 1-10 flex tego modelu wynosi 4. Jest więc łagodny i idealny do rozwoju swoich umiejętności na wszystkich poziomach zaawansowania. Poczucie precyzji i bezpieczeństwa to zasługa dobrej konstrukcji deski. Rdzeń Full Heart jest lekki. Wykonano go z mocnego drewna.

Natomiast laminat to Silky Smooth, czyli materiał lżejszy od włókna szklanego zapewniający większą elastyczność w porównaniu do innych włókien. Ściany boczne zostały wykonane z elastomeru na bazie soi gwarantującego trwałość i solidność deski.

Ząbkowane, faliste krawędzie są natomiast niezastąpione w trudniejszych warunkach. Model ten uważany jest za niezawodny. Nie dziwi więc fakt, że opinie o deskach snowboardowych tego producenta są tak pochlebne. Uznawane są one za solidne i wysoko oceniany jest ich design.

 

 

Salomon Pulse

 

Dobra i tania deska Snowboardowa Salomon Pulse to nasza czwarta propozycja. Model ten jest łatwy w prowadzeniu. Produkt jest miękki, a więc doskonale zachowuje się na każdym terenie. Przeznaczony jest dla początkujących i średniozaawansowanych snowboardzistów.

Model ten sprawdza się idealnie, gdy chcemy dopracować swoją technikę lub dopiero stawiamy pierwsze kroki w nauce jazdy na snowboardzie. Konstrukcja typu sandwich jest lekka i bardzo wydajna. Jak zapewnia producent świetnie oddaje energię włożoną w skręt.

Również konsumenci podkreślają, że jej prowadzenie jest łatwe, a sama konstrukcja bardzo solidna. Produkt ma lekki, drewniany rdzeń, który jest dodatkową gwarancją trwałości deski. Ślizg tłoczony P-te 1900 jest bardzo łatwy w konserwacji – nie trzeba często smarować deski.

Poza tym model ten ma atrakcyjny design, łatwo dobierzemy do niego pasujące buty. Potwierdzają to również oceny konsumentów, którzy go wybrali.

 

 

Morrow Tisha + Morrow Sky Pink

 

Morrow Tisha + Morrow Sky Pink to uniwersalna deska freestylowa, doskonała na trasę i większe prędkości. Jest ona wystarczająco sztywna, aby przyjąć nachyloną do przodu pozycję. Model ten ma kształt Twin Tip zapewniający symetrię. Natomiast kierunkowy flex zapewnia większą moc przy dużej prędkości.

Płaski camber to świetny kompromis zapewniający bardzo dobrą przyczepność przy doskonałej zwrotności. Sztywność poprzeczna wynosi około 3/5, dzięki czemu deska dobrze trzyma się na zakrętach i zapewnia odpowiednią przyczepność.

Wymiary  prezentowanego przez nas modelu w rozmiarze 156 cm dla osób o wadze 60-90 kg to: szerokość: przód – 290 mm, środek – 249 mm i tył 290 mm, a promień skrętu wynosi 7,8 m (Dostępny jest też rozmiar 160 cm dla osób o wadze 75-110 kg.). Ślizg jest tłoczony i jest wysoce odporny na uszkodzenia.

W zestawie znajduje się Pact, czyli tradycyjne wiązania. Konsumenci zgodnie uznali, że jest to solidna, wytrzymała deska.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...