Ranking 12 najlepszych deskorolek elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Deskorolka elektryczna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dla osób chcących kupić nowoczesną, elektryczną deskorolkę przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych obecnie modeli. Udało nam się to po dogłębnej analizie zakupowych trendów, a także opinii kupujących. Na szczycie zestawienia plasuje się pojazd Manta MSB002 Cobra, który daje możliwość poruszania się z prędkością do 15 km/h. Ma on bardzo solidną konstrukcję i wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Deskorolka ma duże, pompowane koła i zapewnia komfortową jazdę nawet po pełnej wybojów nawierzchni. Popularnością cieszy się też sprzęt Skymaster 11″ 2wheels EVO, na którym można wykonywać piruety i inne ewolucje. Jest on nie tylko bardzo zwrotny, ale i bezpieczny w użytkowaniu. Podest pokryto żłobioną, antypoślizgową gumą.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pojazd wytrzymuje duże obciążenie (do 120 kg), co świadczy o solidności konstrukcji. Utrzymanie na nim równowagi nie stanowi problemu, ponadto możemy wykonywać podobne triki, jak na rolkach. W zestawie jest torba do przechowywania sprzętu.

Wady

Podstawową wadą modelu jest stosunkowo niewielki zasięg, wynoszący maksymalnie 12 km. Niekiedy jest on nawet mniejszy, bo dużo zależy od wagi użytkownika i ukształtowania terenu.

Podsumowanie

Deskorolka ma moc równą 700 W i rozwija prędkość do 15 km/h. To dobra propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprzęt ma pompowane koła w rozmiarze 10 cali, które sprawdzają się na wyboistej drodze.

Drugi wybór

Zalety

Po naładowaniu akumulatora możemy przejechać dystans wynoszący nawet 20 km. Deskorolka jest zwrotna i wytrzymała, w dodatku nowocześnie wygląda. Podczas jazdy możemy słuchać muzyki, gdyż jest to model wyposażony w głośnik Bluetooth.

Wady

Sprzęt nie jest dobrze przystosowany do poruszania się po bardziej wymagającym terenie. Trudno jest na nim pokonać wzniesienie o kącie nachylenia przekraczającym 20 stopni.

Podsumowanie

Pojazd ma 10,5-calowe koła pneumatyczne, które gwarantują przyczepność do podłoża. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 15 km/h, a łączna moc silników to 700 W. Deskorolką można sterować za pomocą specjalnej aplikacji, pokazuje ona wszystkie podstawowe parametry sprzętu, w tym poziom naładowania baterii.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest odporny na niewielkie zachlapanie wodą i kurz, jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Po rozładowaniu akumulatora nie musimy długo czekać na możliwość kontynuowania przejażdżki, gdyż czas ładowania to ok. 2 godziny.

Wady

Pojazd waży prawie 13 kg. Jak zauważyli rodzice, dzieci niekiedy mają problem z samodzielnym wniesieniem sprzętu po schodach i proszą wtedy o pomoc dorosłych.

Podsumowanie

To deskorolka o mocy 700 W, która osiąga prędkość do 15 km/h, a jej maksymalny zasięg wynosi 20 km. Sprzęt pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 30 stopni, a za sprawą bieżnikowanych opon dobrze sprawdza się w bardziej wymagającym terenie. Model jest chętnie wybierany przez dzieci, a także dorosłych.

 

 

12 najlepszych deskorolek elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Chcesz znaleźć alternatywny środek transportu po mieście dla samochodu? W takim razie sprawdź przygotowany przez nas ranking deskorolek elektrycznych. Przedstawiamy w nim nowoczesne pojazdy, dzięki którym można szybko dojechać w wybrane miejsce, a jednocześnie dobrze się bawić.

 

Deskorolka elektryczna Manta

 

1. Elektryczna Deskorolka Manta MSB002 Cobra

 

Deskorolka elektryczna Manta MSB002 Cobra jest wyposażona w duże, 10-calowe koła zapewniające dobrą przyczepność do podłoża. Są one pompowane i odpowiednio przystosowano je do jazdy po wyboistej nawierzchni. Pojazdem można się poruszać także na wzniesieniach o kącie nachylenia do 15 stopni.

Deskorolka ma dwa silniki o mocy 350 W każdy, a jej maksymalna prędkość jazdy to 12 km/h. Jeśli przekroczymy bezpieczną wartość, zostaniemy o tym poinformowani poprzez sygnał dźwiękowy. Po naładowaniu baterii możemy pokonać dystans do 12 km. Maksymalne obciążenie pojazdu to 120 kg. Jego wymiary są równe: 65 cm x 29 cm x 27 cm.

Czy deskorolka elektryczna Manta spodobała się kupującym? Na jej temat pojawiło się wiele pozytywnych recenzji. Posiadacze sprzętu chwalą go głównie za łatwe sterowanie i możliwość wykonywania różnych ewolucji, podobnie jak na łyżwach czy rolkach. Za atut pojazdu uznano też praktyczną torbę pozwalającą na jego bezpieczne przechowywanie.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna Skymaster

 

2. Elektryczna Deskorolka Skymaster 11″ 2wheels EVO

 

Skymaster 11″ 2wheels EVO to sprzęt z 10,5-calowymi kołami, który pozwala na poruszanie się z prędkością do 15 km/h. Jest to możliwe za sprawą dwóch silników o mocy 350 W. Maksymalny zasięg deskorolki to 20 km, a jej obciążenie wynosi 100 kg. Prezentowany model ma wymiary: 26,5 cm x 65 cm x 26,5 cm.

Deskorolka elektryczna Skymaster jest bardzo zwrotna, dlatego można na niej wykonywać piruety i inne triki. Co ciekawe, ma ona wbudowany głośnik Bluetooth, w efekcie czego podczas jazdy możemy słuchać swojej ulubionej muzyki. Pojazd może być używany nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku.

Konsumenci chętnie kupują sprzęt, ponieważ jest solidny i nowoczesny. Na podeście znajdują się żłobione, antypoślizgowe gumy ułatwiające utrzymanie równowagi. Do deskorolki przypisana jest specjalna aplikacja, która przyda się rodzicom. Wysyła ona powiadomienia, kiedy ich pociechy się przewrócą.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna terenowa

 

3. Deskorolka Elektryczna Kawasaki KX-CROSS8.5A

 

Terenowa deskorolka elektryczna Kawasaki KX-CROSS8.5A ma moc równą 700 W i umożliwia jazdę z prędkością do 15 km/h. Średnica kół wynosi 8,5 cala, a maksymalny zasięg pojazdu to 20 km. Ponieważ nośność modelu jest równa 120 kg, nadaje się on nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Sprzęt waży 12,7 kg, a jego wymiary są równe: 71 cm x 21,5 cm x 25 cm. Szczelność obudowy na poziomie IP54 świadczy o tym, że jest on odporny na niewielkie zachlapanie wodą. Deskorolka elektryczna Kawasaki jest dobrze przystosowana do jazdy po bardziej wymagającym terenie, może pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 30 stopni.

Osoby, które kupiły pojazd, nie żałują dokonanego wyboru. Twierdzą oni, że ta terenowa deskorolka elektryczna jest bardzo wytrzymała, ciekawie się prezentuje, w dodatku utrzymanie na niej równowagi nie sprawia żadnego problemu. Sprzęt doceniono ponadto za krótki czas ładowania baterii, wynoszący ok. 2 godziny.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna Kawasaki

 

4. Deskorolka elektryczna Kawasaki Balance Scooter KX-PRO10.0A

 

Model Kawasaki Balance Scooter KX-PRO10.0A rozpędza się do 20 km/h, w efekcie czego pozwala szybko dojechać do celu. Moc silników wynosi 700 W, a zasięg na jednym ładowaniu to ok. 20 km. Pojazd dobrze radzi sobie nie tylko na prostych odcinkach drogi, można na nim pokonywać także wzniesienia o stopniu nachylenia do 30 stopni.

Czym wyróżnia się opisywana deskorolka elektryczna Kawasaki? Ma ona kompaktowe wymiary: 28,4 cm x 64 cm x 27,6 cm i jest wygodna w przechowywaniu. Ponadto sprzęt został wyposażony we wskaźnik naładowania akumulatora oraz zabezpieczenie przed przeładowaniem.

Pojazd przypadł do gustu wielu osobom, co wynika ze stylowego designu (czarno-zielonej kolorystyki) i solidnej konstrukcji. To dobra deskorolka elektryczna, gdyż jest zabezpieczona przed kurzem i zachlapaniem, w dodatku ma duże koła gwarantujące przyczepność do podłoża.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna z rączką

 

5. Deskorolka elektryczna Xiaomi Ninebot S

 

Sprzęt Xiaomi Ninebot S ma wbudowane dwa silniki, ich łączna moc jest równa 700 W. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 16 km/h, a zasięg na jednym ładowaniu to ok. 22 km. Poruszanie się pojezdem jest bezpieczne, co wynika z zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Przykładem jest dynamiczny algorytm mocy, który sprawdza teren, w jakim się poruszamy i na tej podstawie dobierana jest moc deskorolki.

Pojazd przystosowano do jazdy po piasku i kamieniach, niewielkich wzniesieniach, mokrej nawierzchni, jak również małych przeszkodach, np. wybojach. To deskorolka elektryczna z rączką, dlatego bardzo łatwo się nią steruje.

Zdaniem kupujących sprzęt jest odpowiedni dla osób początkujących, nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Można go obsługiwać przy użyciu smartfona, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. Stanowi ona także zabezpieczenie przed kradzieżą pojazdu i pozwala na wykrycie usterek.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna 10 cali

 

6. Deskorolka elektryczna CAVION GO 10

 

Deskorolka CAVION GO 10 ma zasięg do 20 km, a prędkość, z jaką możemy się na niej poruszać, wynosi maksymalnie 10 km/h. Nośność pojazdu to 120 kg, więc jest odpowiedni dla dorosłych. Ma on dwa silniki o mocy 350 W każdy i wbudowany głośnik Bluetooth pozwalający na słuchanie muzyki podczas jazdy.

Sprzęt ma wymiary: 59 cm x 23 cm x 21 cm i waży 13 kg. Jak pokazał test deskorolek elektrycznych, model ma bardzo solidną obudowę i nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, można na nim poruszać się zarówno po asfaltowej, jak i szutrowej drodze.

Wśród wielu zalet pojazdu wymienianych przez konsumentów najczęściej powtarzają się: Wygodny i antypoślizgowy podest, łatwe sterowanie oraz ciekawy design. Prezentowana deskorolka elektryczna ma koła wielkości 10 cali i daje możliwość szybkiego wjeżdżania pod górkę (o stopniu nachylenia do 17 stopni).

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna z siedzeniem

 

7. Nakładka z Siedzeniem do Elektrycznej Deskorolki

 

Nakładka z siedzeniem do elektrycznej deskorolki to propozycja dla osób, które chcą zmodyfikować swój pojazd. Tego typu wózek montuje się za pomocą szerokich, zapinanych na rzepy pasów, daje on możliwość wygodnego przemieszczania się w pozycji siedzącej.

Sprzęt pasuje do różnych deskorolek, zarówno z kołami w rozmiarze 6,5 cala, jak i 8 czy 10 cali. Wynika to z faktu, że mocowanie jest regulowane. Ponieważ nakładkę wyposażono w gąbki, nie trzeba się obawiać, że zarysuje pojazd, do którego została przymocowana. Jest to ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli marzy nam się deskorolka elektryczna z siedzeniem.

Konsumenci uważają, że wózek ma bardzo wygodne siedzisko, w dodatku przypięcie go do pojazdu nie zajmuje dużo czasu. Zmodyfikowana w ten sposób deskorolka staje się oryginalnie wyglądającym i bezpiecznym środkiem transportu. O zakupie nakładki powinny pomyśleć osoby mające problem z utrzymaniem równowagi na zwykłym hoverboardzie.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna dla dzieci

 

8. Deskorolka elektryczna Manta VIPER II 6,5” MSB9014

 

Dobra i tania deskorolka elektryczna Manta VIPER II 6,5” MSB9014 ma koła o średnicy 6,5 cala i pozwala na przejechanie dystansu do 15 km, z prędkością 12 km/h. Sprzęt bez trudu pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 15 stopni. Jego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg, a moc silników jest równa 700 W.

Pojazd wykonano z solidnych materiałów, dlatego nie jest podatny na uszkodzenia. Wygląda on bardzo elegancko, na co wpływają m.in. wbudowane diody LED. Czas ładowania akumulatora to ok. 3 godziny. Sprzęt waży 11,5 kg, a jego wymiary są równe: 60 cm x 18,6 cm x 17,5 cm.

Jak pokazały poddane analizie opinie o deskorolkach elektrycznych Manta, model VIPER II 6,5” MSB9014 jest jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Wpływa na to zarówno wytrzymała konstrukcja, jak i łatwe sterowanie. Wiele osób uważa, że to dobra deskorolka elektryczna dla dzieci, gdyż gwarantuje bezpieczną zabawę.

 

 

 

 

Deskorolka elektryczna z kierownicą

 

9. Deskorolka elektryczna Kawasaki Streetboard KX-ST 10.1

 

Kawasaki Streetboard KX-ST 10.1 to pojazd z 10-calowymi kołami oraz 700 W silnikami. Wodoodporność na poziomie IP54 świadczy o tym, że sprzęt jest dobrze zabezpieczony przed kurzem oraz lekkim zachlapaniem wodą. Jego maksymalny zasięg to 25 km, a prędkość 15 km/h.

Ponieważ jest to deskorolka elektryczna z kierownicą, utrzymanie równowagi na podeście nie jest dużym wyzwaniem. Można się na niej bezpiecznie poruszać, gdyż ma światła LED, za pomocą których zasygnalizujemy chęć skrętu w wybranym kierunku. Pojazd ma pompowane koła amortyzujące wstrząsy, więc możemy się na nim poruszać po nierównej nawierzchni.

Do zalet sprzętu kupujący zaliczają: kompaktowe wymiary (59 cm x 35,5 cm x 33,5 cm), pokryty antypoślizgową gumą podest oraz możliwość zablokowania go przy użyciu pilota. Jednak nie są to jedyne cechy, jakimi wyróżnia się prezentowana deskorolka elektryczna. Hoverboard ma bardzo wytrzymałą konstrukcję, jej nośność to 130 km.

 

 

 

 

10. Deskorolka elektryczna Kawasaki Balance KX-PRO6.5

 

Produktem, z którego mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci jest Kawasaki Balance KX-PRO6.5. Model może być używany do pracy i do zabawy, gdyż umożliwia robienie piruetów, a także zapewnia szybki transport w wybrane miejsce. Pojazd może rozpędzić się do 15 km/h.

Nauka jazdy na deskorolce nie jest trudna, gdyż sprzęt reaguje na ruchy ciała i balansowanie nim. Urządzenie jest stabilne i bezpieczne w użyciu. Produkt ma wbudowane dwa silniki o mocy 250 W każdy. Koła pojazdu mają średnicę równą 6,5 cala, więc są dość niewielkie. Na jednym naładowaniu baterii można przejechać około 20 km, a akumulator ładuje się przez 3 godziny.

Sprzęt skonstruowany jest z wytrzymałych materiałów, więc jeśli go uderzysz, nie uszkodzi się. Podest na stopy jest pokryty antypoślizgowym tworzywem, dla zwiększenia stabilności jazdy. Urządzenie dostosowane jest do przewożenia osób o wadze do 100 kg. Konsumenci cenią produkt za odporność na wilgoć, gdyż można używać go na mokrej drodze.

Kawasaki Balance KX-PRO6.5 to sprzęt, który może rozpędzić się do 15 km/h. Jego koła mają średnicę 6,5 cala.

 

 

 

 

11. Deskorolka elektryczna Manta MSB001 Viper 

 

Gadżetem, który dostarcza wiele radości i zabawy jest Manta MSB001 Viper – model może być wykorzystywany do transportu, a także do wykonywania różnych trików czy piruetów. Deskorolka przystosowana jest do przewożenia osób ważących do 120 kg.

Wymiary produktu są równe 58,4 cm x 18,6 cm x 17,5 cm. Urządzenie ma silniczki o łącznej mocy 700 W, co pozwala na rozpędzenie się do 12 km/h. Niewielka prędkość maksymalna sprawia, że model jest bezpieczny dla dzieci. Bateria pojazdu umożliwia przejechanie nawet do 15 km, a pojedyncze ładowanie trwa 1,5 h. Dla zwiększenia widoczności urządzenia na drodze sprzęt ma wbudowane światła LED.

Średnica kół deskorolki jest równa 6,5 cala, dlatego pojazd jest raczej przeznaczony do jazdy po równych nawierzchniach. Do zestawu dołączona jest torba, która umożliwia przenoszenie i przechowywanie deskorolki. Sprzęt może pracować w dużym zakresie temperatur: od -10 st. C do 40 st. C. Konsumenci doceniają ten produkt za dość krótki czas ładowania baterii.  

Manta MSB001 Viper to deskorolka, której koła mają średnicę 6,5 cala. Maksymalna waga jeżdżącego to 120 kg. Jest to dobra deskorolka elektryczna do 500 zł.

 

 

 

 

12. Skymaster Opticum Deskorolka elektryczna

 

Skymaster Opticum to pojazd, który umożliwia wygodne przemieszczanie się w różne miejsca bez uczucia zmęczenia. Obudowa tego modelu jest biała, więc prezentuje się elegancko. Ta dobra i tania deskorolka elektryczna jest bardzo lekka (10 kg), co sprawia, że bez problemu można ją transportować.

W produkcie zastosowano dwa silniki o mocy 350 W każdy. Model ma koła o średnicy 6,5 cali, co oznacza, że są one dość niewielkie – pojazd jest odpowiedni do jazdy po równych nawierzchniach.

Sprzęt pozwala na przejechanie nawet do 20 km. Pełne naładowanie akumulatora trwa około 2 godzin. Model przystosowany jest do użytku przez osoby o wadze maksymalnej 120 kg. Podest na stopy jest chropowaty, co zwiększa przyczepność i chroni przed poślizgnięciem. Konsumenci twierdzą, że urządzenie jest zbudowane w taki sposób, że nie niszczy się w przypadku uderzenia go.

Skymaster Opticum to deskorolka, która pozwala na przejechanie około 20 km na jednym ładowaniu. Średnica kół to 6,5 cala. Maksymalna prędkość pojazdu to 15 km/h.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

 

Deskorolka elektryczna, określana także mianem hooverboardu, jest nowoczesnym środkiem transportu, który może zastąpić rower czy hulajnogę. Na jej zakup decyduje się coraz więcej osób, ponadto nierzadko jest wykorzystywana do codziennych dojazdów do pracy. Czy jest to właściwy pojazd dla dzieci, czy tylko dla dorosłych? Jaką deskorolkę elektryczną wybrać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika.

Rodzaje

Dostępne na rynku deskorolki elektryczne możemy zaklasyfikować do kilku grup, biorąc pod uwagę ich budowę oraz przeznaczenie. Poza tradycyjnymi hoverboardami przeznaczonymi do jazdy po utwardzonej nawierzchni, do wyboru mamy też pojazdy:

♦ z kierownicą – swoim wyglądem przypominają nieco hulajnogę, mają krótką rączkę ułatwiającą sterowanie oraz utrzymanie równowagi. Jazda na takiej deskorolce nie jest trudna, ale ma ona nieco większe wymiary niż zwykły model;

♦ z siedzeniem – co prawda nie cieszą się dużą popularnością, ale są ciekawą propozycją, m.in. dla maluchów. Jak sama nazwa wskazuje, deskorolki te są wyposażone w wygodne siedzisko, a dodatkowo mają trzy koła (dwa z tyłu i jedno z przodu) oraz kierownicę z rączkami;

♦ terenowe – to pojazdy przystosowane do poruszania się w wymagającym terenie, np. po szutrowej drodze. Mają one wyższe zawieszenie i bieżnikowane opony, poleca się je bardziej zaawansowanym osobom.

Większość producentów ma też w swojej ofercie deskorolki elektryczne dla dzieci. Nie dają one możliwości rozwijania dużej prędkości jazdy, w efekcie czego zapewniają maluchom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Moc

Deskorolka elektryczna zwykle ma nie jeden, ale dwa silniki, znajdują się w platformie. Od ich mocy zależy to, jak szybko będziemy mogli się poruszać. Standardowo tego typu sprzęty mają całkowitą moc równą 700 W, choć możemy spotkać też nieco słabsze modele, zwłaszcza wśród pojazdów przeznaczonych dla dzieci.

 

Maksymalna prędkość oraz zasięg

Przeważnie na hoveboardzie możemy poruszać się z prędkością do 15 km/h, co pozwala na zachowanie ostrożności i uniknięcia niebezpiecznych sytuacji. Czasami wartość ta jest nieco mniejsza lub wyższa, może to być nawet ok. 20 km/h. Nie zawsze szybszy pojazd jest dobrym wyborem. Najlepsza deskorolka elektryczna zapewnia w 100% bezpieczną jazdę, ale jeśli nie mamy dużego doświadczenia w jeździe, lepiej poruszać się wolniej, a tym samym ostrożniej.

Zasięg deskorolki to inaczej dystans, jaki możemy pokonać po całkowitym naładowaniu zasilającego ją akumulatora. Im większa jest jego pojemność, tym dłuższa okazuje się wycieczka, choć dużo zależy też od naszej wagi i ukształtowania terenu. Najczęściej na hoverboardzie możemy przejechać dystans 10 – 20 km.

 

Maksymalne obciążenie

Wybierając elektryczną deskorolkę, nie można zapomnieć o sprawdzeniu maksymalnego obciążenia. Na tej podstawie możemy zdecydować, czy model, który się nam spodobał, rzeczywiście jest odpowiedni. Zazwyczaj nośność takich pojazdów mieści się w przedziale od 100 do 130 kg, choć w przypadku modeli dla dzieci może to być nieco mniej, 60 – 80 kg. Maksymalne obciążenie sprzętu powinno być jak największe, zwłaszcza jeśli często zdarza nam się jeździć z plecakiem.

 

Rozmiar kół

Standardowo rozmiar kół elektrycznych deskorolek to 8, 10 lub 10,5 cala, czasami są one nieco mniejsze. Od tego w dużej mierze zależy komfort jazdy, w szczególności na nierównej nawierzchni. Koła powinny dobrze tłumić wstrząsy i zapewniać dobrą przyczepność, także na mokrej nawierzchni.

 

Sposób sterowania

Podstawowym sposobem sterowania hoverboardem jest balansowanie ciałem. Żeby ruszyć, trzeba pochylić się do przodu, a skręcanie odbywa się po naciśnięciu stopami na podest. Niekiedy do zestawu dołączony jest pilot, który również służy do sterowania pojazdem. Ponadto nowoczesne modele umożliwiają manewrowanie nimi także za pomocą smartfona, po zainstalowaniu wskazanej przez producenta aplikacji.

 

Czas ładowania akumulatora

Jeśli kupujemy deskorolkę po to, aby stała się alternatywnym środkiem transportu dla samochodu czy roweru, musimy znaleźć model z jak najkrótszym czasem ładowania akumulatora. Powinny to być 2, maksymalnie 3 godziny, inaczej po rozładowaniu sprzęt nie będzie szybko gotowy do ponownego użytku.

Solidność – jaka jest najlepsza deskorolka elektryczna?

Żeby mieć pewność, że pojazd nie zniszczy się już po kilku przejażdżkach, wybierzmy taki wykonany z solidnych materiałów. Dodatkowo deskorolka powinna być zabezpieczona przed kurzem oraz zachlapaniem wodą, to zmniejsza jej podatność na awarie. Od wytrzymałości konstrukcji zależy nie tylko trwałość hoverboardu, ale także nasze bezpieczeństwo.

 

Dodatkowe funkcje

Elektryczne deskorolki, w szczególności te popularnych marek, często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Przykładem jest wbudowany głośnik Bluetooth, dający możliwość słuchania muzyki podczas jazdy. Ciekawym rozwiązaniem są też diody LED, które nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd pojazdu, ale i pozwalają na zasygnalizowanie chęci skrętu.

 

Deskorolki elektryczne w dobrych cenach

Najtańsze deskorolki elektryczne kosztują kilkaset złotych. Są one dobrym wyborem dla osób początkujących, które mają wątpliwości, czy jest to dla nich odpowiedni środek transportu. Za sprzęt renomowanego producenta, który pozwala na jazdę z większą prędkością i w bardziej wymagającym terenie, zapłacimy więcej, ok. 1000 – 2000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Elektryczna deskorolka – jak działa?

Elektryczna deskorolka wygląda podobnie jak ta tradycyjna, na której jeździła młodzież w latach 90. Niemniej jednak jest to bardziej nowoczesny środek transportu, wyposażony w dwa akumulatory zasilające niewielkie silniki. Ma on także wbudowany żyroskop. Elektryczną deskorolką steruje się poprzez odpowiednie balansowanie ciałem i dociskanie przodem stóp platformy. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli możliwe jest również używanie bezprzewodowego pilota. Co ciekawe, tego typu sprzęt uruchamia się automatycznie, kiedy tylko ustawimy na nim stopy.

 

P2: Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

Co prawda deskorolka elektryczna to bardzo nowoczesny pojazd, ale nie oznacza to, że jego zakup zawsze musi wiązać się z nadwyrężeniem domowego budżetu. Za najtańsze dostępne na rynku modele trzeba zapłacić kilkaset złotych. Jednak jeśli zależy nam na sprzęcie renomowanego producenta, który jest wyposażony w nowoczesne technologie i mocniejsze akumulatory, trzeba liczyć się z nieco większym wydatkiem. Elektryczne deskorolki dostępne w ofercie najbardziej znanych marek kosztują przeciętnie 1000 – 2000 zł. Nierzadko mają one dodatkowe udogodnienia, np. kierownicę kolanową czy pneumatyczne opony, zapewniające komfort jazdy także po wyboistej nawierzchni. Chcąc kupić elektryczną deskorolkę, warto zastanowić się, ile maksymalnie możemy wydać na jej zakup. To powinno ułatwić znalezienie właściwego modelu.

P3: Jak ładować deskorolkę elektryczną?

Podobnie jak nowoczesne rowery z silnikiem, elektryczne deskorolki wymagają regularnego ładowania. Jeśli dojdzie do rozładowania akumulatora zasilającego nasz pojazd, wystarczy podłączyć go do ładowarki, która została dołączona do zestawu. Na jej adapterze powinno zaświecić się wtedy czerwone światełko świadczące o rozpoczęciu ładowania. Kiedy kontrolka zacznie świecić na zielono, możemy już odłączyć sprzęt i wybrać się na przejażdżkę. Całkowity czas ładowania elektrycznej deskorolki jest zróżnicowany, ale zazwyczaj jest to kilka godzin. Jeśli chcemy wydłużyć trwałość baterii pojazdu, powinniśmy unikać jej całkowitego rozładowywania. Starajmy się też zapobiegać przeładowaniu akumulatora.

 

P4: Co lepsze: deskorolka elektryczna czy hulajnoga elektryczna?

Deskorolki elektryczne cieszą się równie dużą popularnością co nowoczesne hulajnogi z napędem i trudno jednoznacznie określić, który z tych pojazdów jest lepszy. Istotną rolę w tej kwestii odgrywają nasze preferencje oraz przyzwyczajenia. Hulajnogi elektryczne są dobrym wyborem w szczególności dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze balansować ciałem za pomocą żyroskopu. Dla nich poruszanie się na nowoczesnej deskorolce prawdopodobnie okazałoby się trudne, więc tego typu pojazd polecany jest głównie starszym pociechom, nastolatkom oraz dorosłym. Z utrzymaniem równowagi na elektrycznej deskorolce bez wątpienia poradzą sobie osoby, które potrafią jeździć na łyżwach lub rolkach.

 

P5: Gdzie kupić deskorolkę elektryczną?

Deskorolkę elektryczną możemy kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Jeśli chcemy obejrzeć i porównać ze sobą kilka różnych pojazdów, możemy wybrać się np. do elektromarketu. W takim miejscu na pewno otrzymamy poradę doświadczonego pracownika, a po zakupie możemy od razu wypróbować wszystkie możliwości sprzętu. Jednak zakupy online są wygodniejsze, w ten sposób można również sporo zaoszczędzić. Dzięki specjalnej porównywarce możemy przekonać się, w którym sklepie dany model kosztuje najmniej i go zamówić, nie wstając z kanapy. Zakupy przez Internet zrobimy w każdy dzień tygodnia i o dowolnej porze, a paczka zostanie nam dostarczona bezpośrednio pod wskazany adres. Ponadto kupując online, możemy szczegółowo przeanalizować opinie osób, które już wypróbowały sprzęt, który przypadł nam do gustu, więc możemy poznać jego wady i zalety.

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Trzebik

June 17, 2022 at 9:37 am

My mamy deskę Manta MSB9023 Off Road Wszystko w porządku, duże koła sprawdzają się również na trawie, dziecko jest zadowolone i bawi się nią już prawie rok. Jak na razie żadnych uwag do działania, materiałów, baterii, itd. Polecam!

Odpowiadać
Oski

July 22, 2022 at 10:12 am

Był to prezent dla 10 letniej dziewczynki. Strzał w 10 !! Po 3 godzinach opanowała równowagę, a po dwóch dniach jeździła jak zawodowiec. Świetna zabawka !

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

June 17, 2022 at 1:58 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać
Nina

June 13, 2022 at 10:08 am

Kupno dobrej elektrycznej deski nie jest proste. Dostałam od chłopaka na urodziny Manta MSB9014L podoba mi się 😉 świetna deska, dobrze się nią jeździ nigdy mnie nie zawiodła.

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

June 17, 2022 at 1:57 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać