Długo oczekiwany sezon piłki nożnej – bez ograniczeń!

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

Tegoroczny sezon piłkarski jest naprawdę bogaty i dynamiczny. Warto jednak zdać sobie sprawę, że organizatorzy od dawna przygotowywali się do tak szerokiego formatu, starając się odtworzyć właśnie ten przedpandemiczny styl. 2024 rok również zachwyca nas comiesięcznymi wydarzeniami, które potrwają aż do grudnia tego roku! Czego więc należy się spodziewać w najbliższej przyszłości i co można zobaczyć już dziś w Live – czytaj dalej!

 

Liga Narodów – UEFA

Mecze fazy grupowej Ligi Narodów zostaną rozegrane w okresie od 2 czerwca do 27 września. 55 europejskich drużyn narodowych zostało podzielonych na cztery ligi: W pierwszych trzech ligach utworzono cztery grupy po cztery zespoły, natomiast pozostałe siedem najsłabszych europejskich drużyn narodowych zagra w dwóch grupach Ligi D. Każda drużyna narodowa zagra ze wszystkimi rywalami w grupie u siebie i na wyjeździe. Mecze będą rozgrywane w czerwcu i wrześniu. Drużyny z Ligi A będą walczyć o Final Four, natomiast drużyny z Ligue B, C i D będą walczyć o awans. Najwyżej sklasyfikowane drużyny awansują do wyższej ligi, a drużyny, które zajmą najniższe miejsca w grupach A, B i C, zostaną zdegradowane. Źródło informacji

https://en.wikipedia.org/wiki/2022-23_UEFA_Nations_League.

 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

Anglia będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Kobiet w dniach 6-31 lipca 2024 r. Mecz inauguracyjny zaplanowano na 6 lipca na Old Trafford, a mecz o trofeum odbędzie się 31 lipca na Wembley. W projekcie weźmie udział w sumie 10 stadionów w ośmiu miastach. Anglia jest jedynym krajem, który ubiega się o organizację turnieju. W finale UEFA Women’s EURO weźmie udział w sumie 16 drużyn, w tym reprezentacja Polski. Co więcej, jednym z głównych sponsorów turnieju jest polski bukmacher Vulkan Bet.

Superpuchar UEFA

47. turniej o Superpuchar UEFA, w którym wezmą udział zwycięzcy rozgrywek UEFA Champions League 2021/22 i UEFA Europa League, odbędzie się 10 sierpnia 2024 roku. Było dwóch pretendentów do organizacji meczu – Helsinki i Tirana. Albanijski Związek Piłki Nożnej wycofał jednak swoją ofertę i Stadion Olimpijski w stolicy Finlandii, mieszczący 37 tys. miejsc, zdobył Superpuchar bez walki. Więcej informacji na temat Super Bowl można znaleźć na stronie https://www.uefa.com/uefasupercup/.

 

Mistrzostwa Świata – FIFA 2024

Od 21 listopada do 18 grudnia będzie główne wydarzenie nie tylko roku 2024, ale całego czterolecia! Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej po raz pierwszy odbędą się na Bliskim Wschodzie, a konkretnie w Katarze. 32 najlepsze drużyny świata zostaną podzielone na osiem grup, w których rozegrają mecze finałowe. Mecze będą rozgrywane na ośmiu stadionach w pięciu miastach w całym kraju, a finał zostanie rozegrany na stadionie w Lusail o pojemności 80 000 miejsc. Po raz pierwszy w historii Puchar Świata nie zostanie rozegrany w maju, czerwcu lub lipcu. Ze względu na intensywne upały start został przesunięty na koniec listopada. W mistrzostwach wezmą udział 32 kraje, a Ty będziesz mógł kibicować każdemu z nich na licencjonowanym portalu! Tabele turniejowe, analizy i setki sportowych ciekawostek, obstawiaj swoje zakłady bukmacherskie hokej lub piłka i dziel radość ze zwycięstwa razem ze swoją ulubioną drużyną!

Pomimo obecnego skandalu korupcyjnego wokół Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2024 roku, związanego z regularnymi doniesieniami o robotnikach zabitych na budowach, wydarzenie odbędzie się zgodnie z harmonogramem.  FIFA zajęła twarde stanowisko, mówiąc, że Katar nie zostanie pozbawiony prawa do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ