Ranking 9 najlepszych drążków do podciągania w 2021

Ostatnio aktualizowane: 09.05.21

 

Drążek do podciągania – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Przyjrzeliśmy się dokładnie drążkom do podciągania oferowanym przez różnych producentów. Zapoznaliśmy się z wieloma opiniami na temat popularnych produktów, co pozwoliło nam stwierdzić, że godnym polecenia modelem jest Domyos 900 dostępny w sklepie Decathlon. To drążek do podciągania zrobiony ze stali i poliuretanu. Jest on łatwy w montażu i zapewnia odpowiedni komfort ćwiczeń. Produkt można w razie potrzeby złożyć, co jest sporą zaletą. Wśród polecanych przez sportowców produktów znajduje się też teleskopowy drążek do podciągania MovIt 2779 zrobiony z chromowanej stali. Model ma miękkie uchwyty z pianki. Dłonie nie ślizgają się po tym materiale, co gwarantuje większe bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drążek do podciągania jest wykonany z dobrej gatunkowo stali wytrzymującej spore obciążenie. Uchwyty są tak zrobione, aby zagwarantować użytkownikom możliwie największą wygodę. Komfort ćwiczeń potwierdzają pozytywne opinie. Model można łatwo złożyć, wtedy zajmuje mniej miejsca.

Wady

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że śruby do mocowania nie są dostępne w zestawie. Trzeba więc pamiętać o zakupie tych akcesoriów i ich odpowiednim dobraniu do rodzaju ściany.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie modelu wynosi 130 kg. Jego dokładne wymiary to: Długość - 115 cm, wysokość - 37 cm i głębokość - 58 cm. Drążek do podciągania jest niezastąpiony do ćwiczeń wzmacniających m.in. mięśni brzucha i pleców.

Drugi wybór

Zalety

Model jest pokryty neoprenową pianką, która jest delikatna dla skóry i zapobiega ślizganiu się dłoni. W rezultacie użytkownikowi łatwiej utrzymać się na drążku. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Model jest zrobiony z wytrzymałej stali chromowanej.

Wady

W niektórych opiniach można przeczytać, że jakość mocowania nie jest najlepsza. Bez dodatkowego wzmocnienia sprzęt nie wytrzymuje obciążenia do 150 kg.

Podsumowanie

Choć rozporowy drążek do podciągania ma pewne wady, jego ogólna ocena jest bardzo dobra. Warto podkreślić, że jest to jeden z najtańszych modeli na rynku. Sprzęt jest łatwy w montażu i demontażu. Jego długość jest regulowana w zakresie od 62,5 cm do 100 cm.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma regulowaną wysokość, więc można łatwo dostosować go do potrzeb każdego użytkownika. Przy drążku znajdują się dodatkowe uchwyty pozwalające na wykonywanie głębokich pompek. Uchwyty są antypoślizgowe. Konstrukcję można przytwierdzić do podłoża przy wykorzystaniu śrub.

Wady

Część osób twierdzi, że dziury na drążku do podciągania nie są dokładnie rozmieszczone i w związku z tym podczas jego składania mogą pojawić się jakieś problemy.

Podsumowanie

Ten stacjonarny drążek do podciągania zdobył uznanie użytkowników z kilku powodów. Przede wszystkim konsumenci doceniają go za bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Atutem są też uchwyty do robienia dipów i pompek.

 

 

9 najlepszych drążków do podciągania. Opinie w 2021 roku 

 

Mamy nadzieję, że prezentowany poniżej ranking drążków do podciągania okaże się pomocny w trakcie zakupów. Wybrane do zestawienia modele zdobywają dobre opinie od użytkowników, co gwarantuje większą szansę na zadowolenie z dokonanej inwestycji.

 

Drążek do podciągania Decathlon

 

1. Decathlon Domyos Drążek Do Podciągania 900

 

Domyos 900 to dobry drążek do podciągania sprzedawany w Decathlon. To produkt przeznaczony do treningu siłowego, który pozwala wyrzeźbić mięśnie. Ćwiczenia z użyciem drążka przyczyniają się do rozbudowy m.in. mięśni pleców, brzucha i klatki piersiowej. Przy ułożeniu dłoni, tak aby jej wnętrze skierowane było do przodu, kładzie się większy nacisk na pracę pleców. 

Drążek do podciągania dostępny w sklepie Decathlon zrobiono z solidnej, odpornej na zniekształcenia stali. Uchwyty wykonano natomiast z poliuretanu. Maksymalne obciążenie modelu jest równe 130 kg. Warto wiedzieć, że przed dopuszczeniem do sprzedaży produkt przeszedł stosowne testy, które potwierdziły jego trwałość.

Osoby, które dbają o swoją kondycję, twierdzą, że ten produkt dobrze sprawdza się w domowych warunkach. Do jego zalet zalicza się solidność wykonania i komfort, jaki gwarantuje podczas ćwiczeń. Montaż produktu nie jest skomplikowany.

 

 

 

 

Drążek rozporowy do podciągania

 

2. Teleskopowy Drążek Rozporowy do Podciągania MovIt 2779 350 KG

 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani drążek do podciągania, zastanów się nad zakupem teleskopowego drążka rozporowego MovIt 2779. To świetny sprzęt, z pomocą którego można rozwinąć mięśnie brzucha, ramion i pleców. Za inwestycją w ten produkt przemawia to, że jest on bezpieczny w użytkowaniu, co potwierdza certyfikat TÜV SÜD. 

Do produkcji tego modelu wykorzystano stal chromowaną. Uchwyty są pokryte pianką neoprenową, która gwarantuje pewny i wygodny chwyt. Montaż drążka do podciągania nie jest trudny. Szerokość instalacji można regulować w zakresie od 62,5 cm do 100 cm. Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 150 kg, a przy dodatkowym wzmocnieniu nawet do 350 kg. 

Ten drążek rozporowy do podciągania zasługuje na uwagę, bo to jeden z najtańszych modeli na rynku, który jest jednocześnie bardzo wytrzymały. Użytkownicy pozytywnie oceniają jakość wykonania produktu. Podoba im się to, że montaż modelu jest bardzo prosty.

 

 

 

 

Drążek do podciągania stacjonarny

 

3. Drążek Stacjonarny do Podciągania KSSL060/DIP 300 KG

 

Prezentujemy stacjonarny drążek do podciągania KSSL060/DIP, który pozwala wzmocnić mięśnie pleców, brzucha, ramion i klatki piersiowej. Korzystając z niego, można wykonać różne ćwiczenia wytrzymałościowe i gimnastyczne. Pionowe profile są stosunkowo szeroko rozstawione (120 cm), co jest wygodnym rozwiązaniem. Rama jest masywna i odznacza się solidnością.

Stacjonarny drążek do podciągania zrobiono z wysokogatunkowej stali, która gwarantuje długi czas użytkowania. Produkt pomalowano metodą proszkową, aby zapewnić mu większą odporność na zniszczenia. Do produkcji wykorzystano m.in. profile 40 mm x 40 mm x 2,2 mm. Wytrzymałość modelu wynosi do 300 kg. Produkt można przytwierdzić do podłoża.

Sporo osób zgadza się ze stwierdzeniem, że KSSL060/DIP to dobry drążek do podciągania, w który warto zainwestować. Model ma szeroko rozstawione podpory, które stabilizują całą konstrukcję i zapobiegają drganiom. Istnieje możliwość regulacji wysokości produktu.

 

 

 

 

Drążek do podciągania wolnostojący

 

4. Drążek Stacjonarny do Podciągania K-Sport KSSL012

 

K-Sport KSSL012 to wolnostojący drążek do podciągania, który wytrzymuje maksymalne obciążenie do 150 kg. Jego waga wynosi około 40 kg. Wysokość jest równa 166 cm, a wraz z drążkiem 222 cm. Model ma profilowane oparcie o grubości 3 cm – 6 cm. Uchwyty drążka można regulować, dostępne ustawienia to: 22 cm, 60 cm i 110 cm. 

Prezentowany wolnostojący drążek do podciągania jest zrobiony z wysokogatunkowej stali malowanej proszkowo. Materiał wykonania odznacza się trwałością. W modelu zastosowano solidne i wygodne podłokietniki z mocnej gąbki. Na drążku znajduje się hak, na którym można zawiesić worek bokserski. W podporach do ramy znajdują się dodatkowe uchwyty do pompek.

Czytając opinie na temat stacjonarnego drążka do podciągania K-Sport KSSL012, można stwierdzić, że jest to godny polecenia produkt. Osoby, które zainwestowały w ten model, nie żałują swojej decyzji. W recenzjach można m.in. przeczytać, że konstrukcja jest stabilna, a dzięki temu wykonywanie ćwiczeń bezpieczne.

 

 

 

 

Drążek do podciągania sufitowy

 

5. Drążek Sufitowy do Podciągania Zider

 

Zider Black-Red to sufitowy drążek do podciągania, który zyskał sporo pozytywnych opinii od użytkowników, dlatego też musiał znaleźć się w tym zestawieniu. To model wytrzymujący obciążenie do 360 kg. Produkt ma certyfikat potwierdzający spełnianie norm PN-EN 12197:2000 i PN-EN 913:2008. 

Ten drążek do podciągania do sufitu jest mocowany przy wykorzystaniu 10 kołków rozporowych znajdujących się w zestawie. Do wykonania produktu użyto mocnego profilu konstrukcyjnego. Wszystkie elementy są mocno ze sobą zespawane, a powierzchnia drążka pomalowana proszkowo. Drążek ma miękkie, przyjemne w dotyku i zabezpieczające przed ślizganiem się dłoni uchwyty. Gwarantują one komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.

Jak zapewniają użytkownicy, ćwiczenia na tym drążku do podciągania przynoszą efekty. Korzystając z niego, można wyćwiczyć mięśnie ramion, klatki piersiowej, a także triceps i brzuch. Model ma w zestawie wszystko, co niezbędne do jego montażu.

 

 

 

 

Drążek do podciągania na ścianę

 

6. Drążek do Podciągania K-Sport KSSL081

 

Drążek do podciągania na ścianę K-Sport KSSL081 ma wymiary: 110 cm x 76 cm x 56 cm. Można go wykorzystywać także jako poręcz (jej wymiary to: 110 cm x 76 cm x 55 cm – 71 cm). Model ma 6 uchwytów drążka o rozstawie: 20 cm, 60 cm i 110 cm. Sprzęt waży około 12 kg.

Ścienny drążek do podciągania jest zrobiony z wysokogatunkowej stali. Do jego produkcji wykorzystano profile 30 mm x 30 mm. Powierzchnię produktu pomalowano specjalnym lakierem stanowiącym dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Model ma specjalne haki przykręcane do ściany, więc istnieje możliwość jego zamocowania na profilu lub rurce drążka.

Trzeba przyznać, że opinie o drążkach do podciągania marki K-Sport są z reguły pozytywne i podobnie jest w przypadku opisywanego przez nas modelu. Jest on uznawany za solidny, a zdaniem użytkowników ćwiczenia na nim przynoszą oczekiwane efekty. Z pomocą K-Sport KSSL081 można rozbudować mięśnie ramion, grzbietu i brzucha.

 

 

 

 

Drążek do podciągania ogrodowy

 

7. Drążek Poręcze Ogrody Plac Street Workout ZO3-15

 

Street Workout ZO3-15 to ogrodowy drążek do podciągania, który montuje się z pionowymi słupami przy wykorzystaniu obejm. Są one zrobione z grubej, wytrzymałej blachy i pozwalają na montaż na dowolnej wysokości. Ten produkt jest polecany w szczególności osobom, które lubią crossfit, street workout lub po prostu ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

W zestawie znajdują się słupy pionowe drążka o długości równej 300 cm i słupy pionowe poręczy o długości 180 cm. Producent zaleca, aby produkt wkopać około 60 cm w grunt, a następnie zabetonować. Profil konstrukcyjny słupa ma wymiary: 50 mm x 50 mm x 2 mm. Drążek do podciągania jest pomalowany proszkowo. 

Do zakupu tego zestawu zachęca konsumentów to, że w razie potrzeby można rozbudować go o kolejne moduły. Tym samym w swoim ogrodzie można stworzyć coś na kształt siłowni. Drążek ogrodowy jest zrobiony z materiału, który wykazuje odporność na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

 

 

 

 

Drążek do podciągania na drzwi

 

8. Body Sculpture Drążek Doorway Gym Bar BB262

 

Drążek do podciągania na drzwi Body Sculpture Doorway Gym Bar BB262 to produkt, który poleca sporo miłośników aktywności fizycznej. Do jego zakupu z pewnością zachęca przystępna cena, która nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Model jest przeznaczony do użytku domowego i objęty 2-letnią gwarancją.

Produkt zrobiono z wysokiej jakości stali chromowanej, która wytrzymuje spore obciążenie. Uchwyty są pokryte miękką, przyjemną w dotyku gumą. Zabezpiecza ona przed przypadkowym przesuwaniem się dłoni. Drążek do podciągania jest przeznaczony do futryn o szerokości od 70 cm do 92 cm. W zestawie znajduje się wkładka pozwalająca na wkręcenie drążka w futrynę.

Czy warto kupić prezentowany drążek do podciągania na drzwi? Bez wątpienia produkt ten ma sporo zalet, co potwierdzają zamieszczone w Internecie recenzje. Osoby, które przetestowały ten sprzęt, twierdzą, że ćwiczenie na nim jest wygodne, bezpieczne i przynosi oczekiwane efekty. 

 

 

 

 

Drążek do podciągania na drabinki

 

9. Drążek gimnastyczny K-SPORT 2W1 KSSL080/2

 

Do naszego rankingu wybraliśmy drążek do podciągania na drabinki K-SPORT 2W1 KSSL080/2, który jest uznawany za solidnie zbudowany. Jego wymiary to: 110 cm x 76 cm x 56 cm. Model ma 6 uchwytów drążka o następujących rozstawach: 20 cm, 60 cm i 110 cm. 

Przy wykorzystaniu tego drążka do podciągania na drabinki można wykonać zaawansowany trening barków, pleców, klatki piersiowej i ramion. Główna rurka znajduje się w odległości 60 cm od ściany, więc nic nie ogranicza naszych ruchów. Drążek można łatwo przemienić w poręcz i wykorzystać do robienia pompek szwedzkich czy wyprostu nóg. 

Przeprowadzony test drążków do podciągania potwierdził, że model K-SPORT 2W1 KSSL080/2 jest wytrzymały. Wykorzystana do jego produkcji stal nie jest podatna na zniekształcenia. Potwierdzają to zadowoleni z zakupu konsumenci. Na modelu nie pojawiają się zarysowania, bo jest on zabezpieczony specjalnym lakierem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie łóżko kupić?

 

Chcesz kupić najlepszy drążek do podciągania, który pozwoli Ci bezpiecznie i efektywnie ćwiczyć? Aby dokonać dobrej decyzji zakupowej, trzeba wiedzieć, na jakie cechy produktu warto zwracać uwagę. Przydatne informacje dotyczące wyboru drążka do podciągania znajdziesz w naszym poradniku.

Rodzaje drążków do podciągania

Na samym początku warto przyjrzeć się temu, jakie rodzaje drążków są dostępne na rynku. Produkty dzieli się ze względu na kształt i sposób montażu. Wyróżnić można drążki rozporowe, które można kupić w sklepach już za kilkadziesiąt złotych. Nie mają one osobnych uchwytów, ale są pokryte przyjemnym tworzywem gwarantującym pewne trzymanie. Ich istotną zaletą jest to, że montaż zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga wiercenia w ścianie czy wykonywania innych prac remontowych. Drążek rozporowy montuje się zazwyczaj we framudze drzwi. 

Kolejnym rodzajem jest drążek na ścianę, który przez niektóre osoby jest uznawany za bardziej stabilny od modelu wymienionego wyżej. Do instalacji takiego produktu wykorzystuje się kołki rozporowe, które muszą być dopasowane do typu ściany, na której dokonujemy instalacji. Takie drążki mają zwykle szersze i wygodniejsze uchwyty. Do ich zalet zalicza się również to, że zapewniają większą przestrzeń i swobodę ćwiczeń, i są solidne (przytwierdza się je na stałe do ściany). Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że drążek ścienny zajmuje stosunkowo dużo miejsca i jego instalacja wymaga wiercenia.

Konsumenci mogą też zdecydować się na zakup drążka sufitowego, który ma podobne zalety do tych opisanych wyżej. Zajmuje on jednak mniej miejsca i występuje w wersji prostej i z dodatkowymi uchwytami. Oczywiście nie można montować go na sufitach podwieszanych, które mają słabą konstrukcję i nie są w stanie utrzymać dużego ciężaru. 

Zastanawiając się nad tym, jaki drążek do podciągania wybrać, warto wziąć pod uwagę modele stacjonarne. Mają one solidną, stosunkowo dużą konstrukcję. Nierzadko są wyposażone w dobrze wyprofilowane oparcie sprawdzające się podczas ćwiczeń na brzuch. U podstawy takich drążków znajdują się antypoślizgowe nakładki, co gwarantuje większą stabilność. Sporo tego typu modeli ma opcję przytwierdzenia do podłoża. Drążki stacjonarne bardzo często dają możliwość regulacji wysokości, więc każdy ma szansę dopasować sprzęt idealnie do swojego wzrostu i potrzeb.

Sporo osób marzy także o tym, aby stworzyć miejsce do ćwiczeń w swoim ogrodzie, dlatego też producenci oferują ogrodowe drążki do podciągania. Mają one prostą budowę i wymagają montowania w ziemi. Osadza się je na określonej głębokości (informacje na ten temat podaje producent) i betonuje.

 

Materiał wykonania

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy drążek do podciągania, nie można pominąć kwestii związanej z materiałem wykonania. Nie ulega wątpliwości, że musi być on solidny, aby utrzymać osobę ćwiczącą. Dobrym, wytrzymałym materiałem wykorzystanym do produkcji drążków jest stal. Do wykonania akcesorium najczęściej używa się metalowych profili o określonej grubości. Decydując się na zakup konkretnego modelu, należy sprawdzić, jakie obciążenie maksymalne on wytrzymuje. Minimum to około 150 kg, choć w przypadku dobrze zbudowanych osób, lepiej sprawdzą się solidniejsze drążki. Niektóre produkty stają się bardziej wytrzymałe po zastosowaniu dodatkowego mocowania. 

Uchwyty

Ważnym elementem drążka do podciągania są uchwyty lub te części konstrukcji, za które się łapiemy. Najlepiej, jeśli są one pokryte specjalnym, miękkim tworzywem przypominającym nieco gumę. Taki materiał zapobiega ślizganiu się dłoni i tym samym osobie ćwiczącej łatwiej jest zachować równowagę. Dodatkowo przyjemne w dotyku tworzywo zmniejsza ryzyko wystąpienia bolesnych otarć, choć oczywiście zaleca się, aby do długich i wymagających ćwiczeń zakładać sportowe rękawice ochronne. Uchwyty z tworzywa mają jednak jedną wadę, a mianowicie, wchłaniają pot. W rezultacie trudno zachować je w idealnej czystości, tym bardziej jeśli ze sprzętu sportowego korzysta kilka osób. 

 

Drążki do podciągania w dobrych cenach

Drążki do podciągania nie są drogie, szczególnie jeśli decydujemy się na zakup modeli rozporowych. Takie produkty można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Trzeba jednak sprawdzać przede wszystkim ich maksymalne obciążenie, aby mieć pewność, że ma się do czynienia z wytrzymałym sprzętem. Droższe są drążki do podciągania przeznaczone do montażu sufitowego i ściennego, a także modele stacjonarne. Za takie produkty trzeba zapłacić kilkaset złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Drążek do podciągania – co daje?

Drążek do podciągania to niepozorne akcesorium do ćwiczeń, które jednak przynosi ciału wiele korzyści. W czasie jego wykorzystywania pracują bicepsy, tricepsy, cały korpus, mięśnie ramion, pleców i klatka piersiowa. Regularne ćwiczenia na drążku do podciągania pozwalają rozwinąć górną część pleców. Jeśli zależy nam na rozwoju właśnie tego obszaru, powinniśmy zdecydować się na podciąganie z szerokim rozstawem dłoni. Niektóre z drążków mają specjalne oparcie i tak ułożone uchwyty, że można je wykorzystać do robienia brzuszków w powietrzu. Przy tego typu ćwiczeniach warto pamiętać, aby faza opuszczania była dłuższa niż podciągania. Aby bardziej zaangażować klatkę piersiową, należy stosować technikę podchwytu. 

 

P2: Jak zamontować drążek do podciągania do ściany?

Sposób montażu drążka do podciągania zależy od wybranego modelu. Do każdego produktu powinna być dołączona przejrzysta instrukcja, która w dokładny sposób wyjaśnia, jak solidnie przymocować sprzęt np. do ściany czy do sufitu. Przy montażu do ściany należy pamiętać, aby stosować wytrzymałe śruby (dobrze sprawdzają się kołki rozporowe). Muszą być one dopasowane do rodzaju powierzchni. W nowym domu czy mieszkaniu kwestia ta nie powinna być problematyczna, natomiast inaczej może być w przypadku starszych ścian. Poprawny montaż jest niezwykle istotny z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

P3: Gdzie kupić drążek do podciągania?

W sklepach jest duży wybór drążków do podciągania, dlatego też znalezienie idealnego dla siebie modelu z pewnością nie będzie bardzo trudne. Produkty tego typu są dostępne w sklepach sportowych, które znajdziemy zarówno stacjonarnie, jak i online. Zakupy przez Internet mają tę zaletę, że można ich dokonać właściwie z każdego miejsca, wystarczy tylko dostęp do Internetu. Nie trzeba też tracić czasu na dojazdy. W sklepach online często organizowane są różnego rodzaju promocje. Zakupy przez Internet mogą okazać się nie najlepszym rozwiązaniem dla osoby, której zależy na natychmiastowym otrzymaniu produktu.

 

P4: Jak zrobić drążek do podciągania?

Część osób zadaje pytanie, czy można samemu zrobić drążek do podciągania. Oczywiście jest to możliwe, choć trzeba przyznać, że nie zawsze opłacalne (nie tylko w ujęciu finansowym, ale przede wszystkim czasowym). Zazwyczaj na zrobienie samodzielnego drążka do podciągania decydują się osoby, które chcą mieć takie akcesorium sportowe w swoim ogrodzie. Do jego wykonania trzeba wykorzystać solidne, odpowiednio grube i wytrzymałe stalowe profile. Należy je następnie połączyć ze sobą w taki sposób, aby mieć pewność, że cała konstrukcja wytrzyma duże obciążenie. Metalową powierzchnię dobrze byłoby też zabezpieczyć specjalnym lakierem.

 

P5: Ile kosztuje drążek do podciągania?

Cena drążka do podciągania zależy przede wszystkim od wybranego modelu i producenta. Im akcesorium jest większe, tym zazwyczaj trzeba za niego więcej zapłacić. Zwykły drążek do domowego zastosowania można kupić już za około 100 zł. Przeciętnie jednak cena takiego produktu wynosi kilkaset złotych. Przy zakupie warto przede wszystkim zwracać uwagę na materiał wykonania i wytrzymałość konstrukcji. Warto też, aby wybrany przez nas drążek do podciągania miał stosowne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments