Ranking 13 najlepszych drążków do podciągania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.12.24

 

Drążek do podciągania – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jeśli wahasz się, który drążek do podciągania spełni Twoje oczekiwania, koniecznie zajrzyj do umieszczonego niżej rankingu. Prezentuje on kilka modeli, które są najczęściej wybierane przez konsumentów. Za najlepszy tego typu produkt w 2024 roku uznano Marbo MS-D102. To drążek, który jest przystosowany do montażu nie tylko do ściany, ale i sufitu. Ma on płynną regulację rozstawu uchwytów, a to oznacza, że przydaje się podczas różnych ćwiczeń. Za pomocą tego modelu możesz wyrzeźbić mięśnie ramion, a nawet pleców. Gumowe rączki gwarantują w pełni bezpieczny i komfortowy trening, więc nie musisz obawiać się kontuzji. Zależy Ci na tym, aby zakupiony drążek do ćwiczeń wytrzymał bardzo duże obciążenie? W takim razie zapoznaj się z modelem Magnus Power MP1035, którego maksymalny udźwig wynosi 210 kg. Zaprojektowano go we współpracy z fizjoterapeutami i w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii. To bardzo solidny przyrząd, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Montaż prezentowanego drążka do podciągania nie zajmuje dużo czasu. Do jego instalacji potrzeba zaledwie kilku wkrętów i śrub. Użytkownik ma możliwość regulowania rozstawu uchwytów. Pozwala to dostosować produkt do indywidualnych potrzeb osoby trenującej.

Wady

Pewna grupa konsumentów, która zdecydowała się na zakup drążka twierdzi, że jego montaż na ścianie nie jest praktyczny, jeśli trenować na nim będzie osoba wysoka. Uchwyty są zbyt nisko podłogi, co utrudnia wykonywanie niektórych ćwiczeń.

Podsumowanie

Mimo małych wad produkt cieszy się popularnością wśród konsumentów. Jest on uważany za solidny i dobrze wykonany model. Wytrzymuje on obciążenie do 250 kg, dlatego może na nim ćwiczyć właściwie każdy.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt został zrobiony z solidnych materiałów i ma mocną konstrukcję. Uchwyty pokryte są miękkim w dotyku materiałem. Jest on przyjemny dla skóry i chroni przed ślizganiem się dłoni po powierzchni. Montaż drążka jest prosty i nie zabiera dużo czasu.

Wady

Niektóre osoby twierdzą, że produkt nie jest zbyt stabilny, w szczególności, kiedy ćwiczą na nim osoby o dużej wadze. Stwarza to pewne zagrożenie i sprawia, że wykonywanie ćwiczeń nie jest w pełni komfortowe. Wpływa to negatywnie na naszą efektywność.

Podsumowanie

Drążek został zaprojektowany z pomocą fizjoterapeutów, dzięki czemu możemy być pewni, że ćwiczenie na nim jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Do zestawu dołączone są kołki montażowe i gumowe uchwyty.

Rozważ też

Zalety

Jest to jeden z tańszych produktów dostępnych na rynku, dlatego wiele osób może sobie pozwolić na jego zakup. Drążek odznaczony jest Certyfikatem Bezpieczeństwa. Został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, które nie niszczą się zbyt szybko.

Wady

Wytrzymałość tego modelu wynosi 150 kg, dlatego jeśli ważysz więcej lub chcesz ćwiczyć z obciążeniem, ten drążek może okazać się nieodpowiedni. Część osób twierdzi, że uchwyty nie są zbyt wygodne, a na dłoniach szybko pojawiają się zaczerwieniania.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt uważany jest za bezpieczny i łatwy w montażu. Istnieje możliwość zainstalowania produktu zarówno na suficie, jak i ścianie. Drążek ma mocną konstrukcję i jest stabilny, co zapewnia nam bezpieczeństwo w trakcie treningu.

 

 

13 najlepszych drążków do podciągania. Opinie w 2024 roku 

 

Podciąganie się na drążkach nie tylko wzmacnia ramiona i barki, ale również wiele innych partii naszego ciała. W czasie tego prostego ćwiczenia napinają się wszystkie mięśnie, a to sprawia, że drążek stanowi świetną propozycję dla każdej osoby, która chce poprawić kondycję i zwiększyć masę mięśniową. Nie można też zapomnieć, że ten prosty przyrząd zmieści się w każdym domu, na przykład w przejściu między pomieszczeniami. Nasze zestawienie pomoże Ci wybrać najlepszy drążek dostosowany do Twoich potrzeb.

 

1. Marbo Drążek Do Ściany I Sufitu Ms-D102

 

1-marbo-ms-d102Nasza pierwsza propozycja to Marbo MS-D102 – świetny drążek do podciągania, który jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących prostych urządzeń do użytku domowego. Trening z wykorzystaniem drążka to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć mięśnie pleców oraz bicepsy, jak również wzmocnić mięśnie brzucha, czy śródpiersia.

Dlaczego jest to najlepszy drążek do podciągania? Głównie ze względu na konstrukcję, która umożliwia montaż zarówno do ściany jak i do sufitu. Nie można też zapomnieć, że sama instalacja urządzenia też jest niezwykle prosta. Wystarczy kilka śrub i drążek jest gotowy do użycia. Jeśli chcemy zmienić pozycję, odkręcamy tylko cztery wkręty.

Ten uniwersalny drążek został wyposażony w płynną regulację rozstawu uchwytów, co pozwala na urozmaicenie treningu, a tym samym uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Odległość od sufitu wynosi 65 cm, a odległość od ściany 60 cm. Minimalna szerokość między futrynami musi wynosić 100 cm. Urządzenie zyskało wiele przychylnych opinii profesjonalnych trenerów oraz zadowolonych użytkowników.

Sprzęt, który świetnie sprawdzi się do podciągania to Marbo MS-D102. Jest to najlepszy drążek do podciągania w 2024 roku. Odległość od sufitu tego modelu wynosi 65 cm, natomiast od ściany 60 cm. Jest to drążek do futryn o długości minimum 100 cm.

 

Zalety

Konstrukcja: Produkt ten jest bardzo praktyczny – można go zamontować w futrynie, do ściany lub do sufitu. Dzięki temu bez problemu znajdziesz miejsce na umieszczenie drążka w swoim domu.

Instalacja: Konsumenci podkreślają, że instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Do zamontowania drążka wystarczy kilka śrub oraz wkręty. Poza tym zawsze możemy zmienić pozycję urządzenia odkręcając cztery wkręty.

Regulacja: Prezentowany model jest bardzo uniwersalny, gdyż został on wyposażony w płynną regulację rozstawu uchwytów. Jeśli więc szukasz sprzętu, który umożliwi Ci rozbudowanie treningu i zmiany pozycji, to świetna propozycja.

Solidne wykonanie: W swoich ocenach użytkownicy drążka podkreślają, że sprzęt ten cechuje bardzo solidne wykonanie.

Maksymalne obciążenie: Dzięki temu, że drążek wytrzymuje obciążenie ok. 250 kg mogą na nim ćwiczyć również osoby bardzo otyłe.

 

 

 

 

2. Magnus Drążek Do Ćwiczeń Power Mp1035 Do Ściany

 

2-magnus-power-mp1035Drążek treningowy MAGNUS MP1035 to nasza druga propozycja. Jest to świetny sprzęt, na którym można wykonywać ćwiczenia typu podciąganie nachwytem lub podchwytem, podciąganie bokserskie oraz nóg. Na sprzęcie mogą ćwiczyć nawet osoby o wadze 210 kg, co udowadniają testy obciążeniowe.

Waga drążka to 7,2 kg. Jego wymiary to 115 cm szerokość i 5 cm odległości ściany, a wymiary podstawy to 60 cm x 36 cm. W zestawie znajdziemy sześć gumowych uchwytów oraz sześć kółek montażowych. Model ten może być montowany tylko na ścianę.

Trening na drążku wymaga zaangażowania wielu partii ciała, dzięki niemu zwiększymy siłę, sprawność fizyczną i wyrzeźbimy sylwetkę. Dużą zaletą tego modelu jest różnorodność chwytów i rozstawu dłoni. Projektanci Magnus stworzyli drążek w oparciu o wiedzę z anatomii oraz porady fizjoterapeutów.

Dzięki temu rozstaw uchwytów zapewnia nam komfort w czasie wykonywania treningu i jednocześnie sprawia, że efekty pracy są widoczne zdecydowanie szybciej. Nie można też zapomnieć o tym, że mocna i trwała konstrukcja urządzenia została doceniona przez wielu użytkowników.

Drążek treningowy MAGNUS MP1035 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Jest to sprzęt o dużej wytrzymałości, który służy do wykonywania różnych typów ćwiczeń. Drążek ma 115 cm szerokości.

 

Zalety

Maksymalne obciążenie: Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 210 kg. Możesz więc mieć pewność, że inwestujesz w solidny sprzęt. Mogą na nim ćwiczyć również osoby bardzo otyłe lub kulturyści używający obciążenia.

System montażowy: Montaż drążka nie jest zbyt trudny i możemy go wykonać od razu po zakupie produktu, gdyż do zestawu dołączono gumowe uchwyty oraz kółka montażowe.

Komfort i bezpieczeństwo: Produkt powstał w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii oraz porady fizjoterapeutów. Możemy mieć pewność, że jest w pełni bezpieczny. Poza tym rozstaw uchwytów jest tak zaprojektowany, aby zapewnić nam maksimum wygody i lepszą efektywność ćwiczeń.

Mocna konstrukcja: Produkt ten cechuje bardzo solidna konstrukcja. Sprzęt wytrzymuje duże obciążenia i jest odporny na uszkodzenia.

Wielofunkcyjność: Urządzenie umożliwia nam wykonanie wielu ćwiczeń. Jest to możliwe za sprawą uchwytów o różnej długości.

 

 

 

 

3. Marbo Drążek uniwersalny do ściany i sufitu (6 chwytów) MH-D002

 

4-marbo-mh-d002Drążek MH-D002 to nowość z 2014 roku, która w zaledwie kilka miesięcy zyskała wielu zadowolonych użytkowników. Jest to uniwersalna propozycja, którą można zamontować zarówno do ściany, jak i do sufitu. Zaledwie cztery śluby dzielą nas od zmiany pozycji, a tym samym wykonywania większej ilości ćwiczeń. Wytrzymałość drążka wynosi aż 150 kg.

Europejskie Centrum Jakości przetestowało sprzęt pod kątem bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi normami. Urządzenie zostało odznaczone Certyfikatem Bezpieczeństwa. Lubisz polskie produkty? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię fakt, że urządzenie jest propozycją od pierwszej polskiej firmy produkującej domowy sprzęt do ćwiczeń, która ma Certyfikat Bezpieczeństwa.

Szerokość drążka to 120 cm, odległość od ściany wynosi 42 cm, a odległość od sufitu 47,7 cm. Warto też wspomnieć, że opinie o drążkach do podciągania tego producenta są bardzo pozytywne. Urządzenie doceniono za wysoką jakość materiałów, świetny udźwig oraz stabilny montaż.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajął model MH-D002. Jest to solidnie wykonany sprzęt, który sprawdzi się w domu każdej osoby pragnącej poprawić swoją tężyznę fizyczną. Warto podkreślić, że jest to produkt polskiej firmy.

 

Zalety

Szybki montaż: Model ten jest bardzo uniwersalny i łatwy w instalacji. Można go zamontować do sufitu lub do ściany. Jeśli chcemy zmienić pozycję wystarczy odkręcić zaledwie cztery śruby.

Bezpieczeństwo: Jest to bezpieczny produkt odznaczony Certyfikatem Bezpieczeństwa. Możesz mieć więc pewność, że inwestujesz w sprzęt, który zapewnić Ci ochronę w trakcie ćwiczeń.

Jakość wykonania: Konsumenci wysoko ocenili jakość wykonania produktu. W swoich ocenach podkreślają, że jest to sprzęt wysokiej jakości.

 

Wady

Maksymalna waga ćwiczącego: Dla osób otyłych i o sporej masie, wadą sprzętu jest to, że jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Jeśli więc ważysz nieco więcej lub chcesz ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem, drążek może być niewystarczający.

 

 

 

 

4. Spokey Drążek Rozporowy 70-110cm 81462

 

5-spokey-81462Nasz ranking drążków do podciągania zamyka wyjątkowy Spokey 81462 ze stali chromowanej. Piankowy uchwyt zapobiega ślizganiu się dłoni w czasie wykonywania ćwiczeń, co zapewnia nam pełne bezpieczeństwo. Ten wyjątkowy drążek rozporowy dopasujemy do większości futryn, gdyż zakres regulacji wynosi 70-110 cm. Gwint drobnozwojowy zapewnia stabilność, a sam produkt jest wytrzymały i łatwy w montażu.

Waga urządzenia to zaledwie 1.44 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Ponieważ mocowanie wzmocniono wkrętami, nawet przy częstej eksploatacji, nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo. W komplecie znajdziemy też tulejki i wkręty, które ułatwią nam montaż. Ten dobry i tani drążek do podciągania cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Głównie ze względu na fakt, że rozsuwa się, idealnie dopasowując się do futryny. Jednocześnie musimy zauważyć, że gumowane zakończenia zabezpieczają futrynę, a więc po zdemontowaniu urządzenia, nie musimy nic naprawiać. Ważnym aspektem jest też niska cena sprzętu.

Nasz ranking zamyka drążek Spokey 81462 wykonany ze stali chromowanej. Jest to niedroga propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podciąganiem.

 

Zalety

Piankowy uchwyt: Drążek jest wyposażony w piankowy uchwyt, który skutecznie zapobiega ślizganiu się dłoni. Dzięki temu, w czasie ćwiczeń masz zapewnioną pełną ochronę.

Regulacja: Jest to model rozporowy, który ma regulację w zakresie od 70 cm do 110 cm.

Cena: Jest to jedna z najtańszych propozycji na rynku i jednocześnie najtańsza w naszym zestawieniu. Prezentowany drążek kosztuje ok. 40 zł.

 

Wady

Maksymalne obciążenie: Urządzenie ma maksymalny udźwig równy 100 kg. Nie jest to więc sprzęt do ćwiczenia z dużym obciążeniem.

Brak stabilności: Jak podkreślają konsumenci model ten charakteryzuje się dość dużą ruchliwością. Nie jest zbyt stabilny, a więc osoby o wadze zbliżonej do 100 kg mogą odczuwać pewien dyskomfort.

 

 

 

 

5. Decathlon Domyos Drążek Do Podciągania 900

 

Domyos 900 to dobry drążek do podciągania sprzedawany w Decathlon. To produkt przeznaczony do treningu siłowego, który pozwala wyrzeźbić mięśnie. Ćwiczenia z użyciem drążka przyczyniają się do rozbudowy m.in. mięśni pleców, brzucha i klatki piersiowej. Przy ułożeniu dłoni, tak aby jej wnętrze skierowane było do przodu, kładzie się większy nacisk na pracę pleców. 

Drążek do podciągania dostępny w sklepie Decathlon zrobiono z solidnej, odpornej na zniekształcenia stali. Uchwyty wykonano natomiast z poliuretanu. Maksymalne obciążenie modelu jest równe 130 kg. Warto wiedzieć, że przed dopuszczeniem do sprzedaży produkt przeszedł stosowne testy, które potwierdziły jego trwałość.

Osoby, które dbają o swoją kondycję, twierdzą, że ten produkt dobrze sprawdza się w domowych warunkach. Do jego zalet zalicza się solidność wykonania i komfort, jaki gwarantuje podczas ćwiczeń. Montaż produktu nie jest skomplikowany.

 

 

 

 

6. Teleskopowy Drążek Rozporowy do Podciągania MovIt 2779 350 KG

 

Jeśli interesuje Cię dobry i tani drążek do podciągania, zastanów się nad zakupem teleskopowego drążka rozporowego MovIt 2779. To świetny sprzęt, z pomocą którego można rozwinąć mięśnie brzucha, ramion i pleców. Za inwestycją w ten produkt przemawia to, że jest on bezpieczny w użytkowaniu, co potwierdza certyfikat TÜV SÜD. 

Do produkcji tego modelu wykorzystano stal chromowaną. Uchwyty są pokryte pianką neoprenową, która gwarantuje pewny i wygodny chwyt. Montaż drążka do podciągania nie jest trudny. Szerokość instalacji można regulować w zakresie od 62,5 cm do 100 cm. Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 150 kg, a przy dodatkowym wzmocnieniu nawet do 350 kg. 

Ten drążek rozporowy do podciągania zasługuje na uwagę, bo to jeden z najtańszych modeli na rynku, który jest jednocześnie bardzo wytrzymały. Użytkownicy pozytywnie oceniają jakość wykonania produktu. Podoba im się to, że montaż modelu jest bardzo prosty.

 

 

 

 

7. Drążek Stacjonarny do Podciągania KSSL060/DIP 300 KG

 

Prezentujemy stacjonarny drążek do podciągania KSSL060/DIP, który pozwala wzmocnić mięśnie pleców, brzucha, ramion i klatki piersiowej. Korzystając z niego, można wykonać różne ćwiczenia wytrzymałościowe i gimnastyczne. Pionowe profile są stosunkowo szeroko rozstawione (120 cm), co jest wygodnym rozwiązaniem. Rama jest masywna i odznacza się solidnością.

Stacjonarny drążek do podciągania zrobiono z wysokogatunkowej stali, która gwarantuje długi czas użytkowania. Produkt pomalowano metodą proszkową, aby zapewnić mu większą odporność na zniszczenia. Do produkcji wykorzystano m.in. profile 40 mm x 40 mm x 2,2 mm. Wytrzymałość modelu wynosi do 300 kg. Produkt można przytwierdzić do podłoża.

Sporo osób zgadza się ze stwierdzeniem, że KSSL060/DIP to dobry drążek do podciągania, w który warto zainwestować. Model ma szeroko rozstawione podpory, które stabilizują całą konstrukcję i zapobiegają drganiom. Istnieje możliwość regulacji wysokości produktu.

 

 

 

 

8. Drążek Stacjonarny do Podciągania K-Sport KSSL012

 

K-Sport KSSL012 to wolnostojący drążek do podciągania, który wytrzymuje maksymalne obciążenie do 150 kg. Jego waga wynosi około 40 kg. Wysokość jest równa 166 cm, a wraz z drążkiem 222 cm. Model ma profilowane oparcie o grubości 3 cm – 6 cm. Uchwyty drążka można regulować, dostępne ustawienia to: 22 cm, 60 cm i 110 cm. 

Prezentowany wolnostojący drążek do podciągania jest zrobiony z wysokogatunkowej stali malowanej proszkowo. Materiał wykonania odznacza się trwałością. W modelu zastosowano solidne i wygodne podłokietniki z mocnej gąbki. Na drążku znajduje się hak, na którym można zawiesić worek bokserski. W podporach do ramy znajdują się dodatkowe uchwyty do pompek.

Czytając opinie na temat stacjonarnego drążka do podciągania K-Sport KSSL012, można stwierdzić, że jest to godny polecenia produkt. Osoby, które zainwestowały w ten model, nie żałują swojej decyzji. W recenzjach można m.in. przeczytać, że konstrukcja jest stabilna, a dzięki temu wykonywanie ćwiczeń bezpieczne.

 

 

 

 

9. Drążek Sufitowy do Podciągania Zider

 

Zider Black-Red to sufitowy drążek do podciągania, który zyskał sporo pozytywnych opinii od użytkowników, dlatego też musiał znaleźć się w tym zestawieniu. To model wytrzymujący obciążenie do 360 kg. Produkt ma certyfikat potwierdzający spełnianie norm PN-EN 12197:2000 i PN-EN 913:2008. 

Ten drążek do podciągania do sufitu jest mocowany przy wykorzystaniu 10 kołków rozporowych znajdujących się w zestawie. Do wykonania produktu użyto mocnego profilu konstrukcyjnego. Wszystkie elementy są mocno ze sobą zespawane, a powierzchnia drążka pomalowana proszkowo. Drążek ma miękkie, przyjemne w dotyku i zabezpieczające przed ślizganiem się dłoni uchwyty. Gwarantują one komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.

Jak zapewniają użytkownicy, ćwiczenia na tym drążku do podciągania przynoszą efekty. Korzystając z niego, można wyćwiczyć mięśnie ramion, klatki piersiowej, a także triceps i brzuch. Model ma w zestawie wszystko, co niezbędne do jego montażu.

 

 

 

 

10. Drążek do Podciągania K-Sport KSSL081

 

Drążek do podciągania na ścianę K-Sport KSSL081 ma wymiary: 110 cm x 76 cm x 56 cm. Można go wykorzystywać także jako poręcz (jej wymiary to: 110 cm x 76 cm x 55 cm – 71 cm). Model ma 6 uchwytów drążka o rozstawie: 20 cm, 60 cm i 110 cm. Sprzęt waży około 12 kg.

Ścienny drążek do podciągania jest zrobiony z wysokogatunkowej stali. Do jego produkcji wykorzystano profile 30 mm x 30 mm. Powierzchnię produktu pomalowano specjalnym lakierem stanowiącym dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Model ma specjalne haki przykręcane do ściany, więc istnieje możliwość jego zamocowania na profilu lub rurce drążka.

Trzeba przyznać, że opinie o drążkach do podciągania marki K-Sport są z reguły pozytywne i podobnie jest w przypadku opisywanego przez nas modelu. Jest on uznawany za solidny, a zdaniem użytkowników ćwiczenia na nim przynoszą oczekiwane efekty. Z pomocą K-Sport KSSL081 można rozbudować mięśnie ramion, grzbietu i brzucha.

 

 

 

 

11. Drążek Poręcze Ogrody Plac Street Workout ZO3-15

 

Street Workout ZO3-15 to ogrodowy drążek do podciągania, który montuje się z pionowymi słupami przy wykorzystaniu obejm. Są one zrobione z grubej, wytrzymałej blachy i pozwalają na montaż na dowolnej wysokości. Ten produkt jest polecany w szczególności osobom, które lubią crossfit, street workout lub po prostu ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

W zestawie znajdują się słupy pionowe drążka o długości równej 300 cm i słupy pionowe poręczy o długości 180 cm. Producent zaleca, aby produkt wkopać około 60 cm w grunt, a następnie zabetonować. Profil konstrukcyjny słupa ma wymiary: 50 mm x 50 mm x 2 mm. Drążek do podciągania jest pomalowany proszkowo. 

Do zakupu tego zestawu zachęca konsumentów to, że w razie potrzeby można rozbudować go o kolejne moduły. Tym samym w swoim ogrodzie można stworzyć coś na kształt siłowni. Drążek ogrodowy jest zrobiony z materiału, który wykazuje odporność na działanie zmiennych czynników atmosferycznych.

 

 

 

 

12. Body Sculpture Drążek Doorway Gym Bar BB262

 

Drążek do podciągania na drzwi Body Sculpture Doorway Gym Bar BB262 to produkt, który poleca sporo miłośników aktywności fizycznej. Do jego zakupu z pewnością zachęca przystępna cena, która nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Model jest przeznaczony do użytku domowego i objęty 2-letnią gwarancją.

Produkt zrobiono z wysokiej jakości stali chromowanej, która wytrzymuje spore obciążenie. Uchwyty są pokryte miękką, przyjemną w dotyku gumą. Zabezpiecza ona przed przypadkowym przesuwaniem się dłoni. Drążek do podciągania jest przeznaczony do futryn o szerokości od 70 cm do 92 cm. W zestawie znajduje się wkładka pozwalająca na wkręcenie drążka w futrynę.

Czy warto kupić prezentowany drążek do podciągania na drzwi? Bez wątpienia produkt ten ma sporo zalet, co potwierdzają zamieszczone w Internecie recenzje. Osoby, które przetestowały ten sprzęt, twierdzą, że ćwiczenie na nim jest wygodne, bezpieczne i przynosi oczekiwane efekty. 

 

 

 

 

13. Drążek gimnastyczny K-SPORT 2W1 KSSL080/2

 

Do naszego rankingu wybraliśmy drążek do podciągania na drabinki K-SPORT 2W1 KSSL080/2, który jest uznawany za solidnie zbudowany. Jego wymiary to: 110 cm x 76 cm x 56 cm. Model ma 6 uchwytów drążka o następujących rozstawach: 20 cm, 60 cm i 110 cm. 

Przy wykorzystaniu tego drążka do podciągania na drabinki można wykonać zaawansowany trening barków, pleców, klatki piersiowej i ramion. Główna rurka znajduje się w odległości 60 cm od ściany, więc nic nie ogranicza naszych ruchów. Drążek można łatwo przemienić w poręcz i wykorzystać do robienia pompek szwedzkich czy wyprostu nóg. 

Przeprowadzony test drążków do podciągania potwierdził, że model K-SPORT 2W1 KSSL080/2 jest wytrzymały. Wykorzystana do jego produkcji stal nie jest podatna na zniekształcenia. Potwierdzają to zadowoleni z zakupu konsumenci. Na modelu nie pojawiają się zarysowania, bo jest on zabezpieczony specjalnym lakierem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki drążek do podciągania wybrać?

 

Drążek do podciągania, wydawałoby się, że nie ma nic prostszego. A jednak, gdy przychodzi do wyboru modelu do zakupu okazuje się, że sprawa się komplikuje. Jaki jest najlepszy drążek do podciągania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dlaczego właściwie drążek to nie tylko „drążek” a całkiem skomplikowany zestaw rurek? W tym poradniku opiszemy rodzaje drążków i na czym się skupić przy wyborze odpowiedniego dla siebie.

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Kilka praktycznych rad przed zakupem drążka się przyda. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaka grubość rury drążka nam odpowiada. Koniecznie nie może ona być większa niż pozwala na to nasza dłoń. Gdy zamkniesz drążek w dłoni musi ona całkowicie okalać drążek. Z drugiej strony, osoby ćwiczące od dawna w ten sposób twierdzą, że mając grubszą rurkę, taką gdzie użytkownik nie może zamknąć jej w dłoni, ćwiczący jest zmuszony do mocniejszego ściskania przyrządu i tym samym dodatkowo wzmacnia przedramiona i palce. Nie mniej jednak będąc początkującym adeptem, lepiej wybrać rurkę węższą.

Równie ważną sprawą jest ustalenie, jakiej szerokości chwyt nam odpowiada. Dobrze jest przed zakupem sprawdzić to na siłowni, aby wybrać model, który takie rozstawienie dłoni umożliwia. Dodatkowo, współczesne drążki to nie zawsze są urządzenia zawierające jeden prosty drążek. Obecnie ćwiczący ma do dyspozycji drążki proste, gięte czy z dodatkowymi uchwytami pozwalające na podciąganie się przy użyciu tzw. chwytu młotkowego.

Warto też sprawdzić część chwytną drążka. Gdy miejsce, w którym ćwiczący umieszcza dłonie jest zaopatrzone w miękką piankę, lub gumę, gwarantuje to pewniejszy chwyt, bo spocone dłonie nie ślizgają się po powierzchni drążka. Dodatkowo takie miękkie wyposażenie zapobiega powstawaniu odcisków podczas ćwiczeń, a więc podnoszą ich komfort.

 

Jakie mocowanie

Możemy wyodrębnić drążki o różnorakim sposobie montowania. Tak, więc są takie montowane do ściany wspornikowo, mocowane do sufitu, wielofunkcyjne, bez stałego montażu, a także drążki rozporowe.

Pierwszy rodzaj – drążki wspornikowo mocowane do ściany – to konstrukcje proste, gięte, z wieloraką ilością uchwytów i różnym stopniu skomplikowania. Taka różnorodność pozwala na ćwiczenia z różnym rozstawem ramion i ułożeniem dłoni. Drążki takie są mocowane do ściany za pomocą minimum sześciu śrub, po trzy na każdy wspornik. Przy czym ilość śrub zależy od rodzaj ściany, na jakiej drążek mocujemy. Jest to istotne, ponieważ podczas ćwiczeń dolne śruby są wciskane do ściany a górne wyrywane. Przy zbyt słabym mocowaniu i mało wytrzymałej ścianie, mocowanie może się niebezpiecznie poluzować. Przed zakupem takiego rodzaju drążka sprawdź, jaka jest długość wspornika. Optymalnie powinno to być 50- 60 cm, jest to bowiem odległość w jakiej będziemy ćwiczyć od ściany.

Drążki mocowane do sufitu też mogą być różnorodne, ale jednak nie aż tak, jak opisywany poprzednik. Ich główną zaletą, jest to, że przy skromnej ilości miejsca, taki drążek nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu pomieszczenia. Przy tego typu mocowaniach mamy urządzenia o nośności od 100 do 200 kg, więc część osób o sporej wadze powinna się szczególnie tym parametrem zainteresować. Taki drążek mocujemy również za pomocą kołków rozporowych i również należy przyłożyć dużą wagę do prawidłowego zamontowania sprzętu.

Dostępne są również drążki wielofunkcyjne, które nie są montowane na stałe. Zamontować trzeba jedynie klin bezpieczeństwa, który umieszcza się na futrynie. Zapobiega on osunięciu się drążka, blokowanego na futrynie właśnie. Warunkiem koniecznym przy tego typu przyrządzie jest posiadanie solidnej futryny. Dzięki temu przyrządowi można ćwiczyć nie tylko podciąganie się, ale również pompki i brzuszki.

W końcu drążek rozporowy, polecany raczej dla osób o mniejszej masie, bo jest to najmniej trwałe mocowanie. Drążek w tym wypadku to prosta rurka, bez żadnych dodatków. Drążki takie mogą jedynie mieć miejsce na dłonie z elementami ogumowanymi i obłożonymi gąbką. Drążek mocuje się na futrynie (i znów potrzebna solidna futryna). Drążek jest na futrynie utrzymywany, dzięki mocowaniu rozpierającym go między bokami futryny. Są to też drążki do podciągania w dobrych cenach, bo ceny zaczynają się już od 20 – 30 złotych.

Różnorodność drążków i ćwiczeń

Aby zaplanować swój trening, dobrze jest też zapoznać się z ćwiczeniami, jakie będziemy na drążku wykonywać. Nie wszystkie rodzaje ćwiczeń można wykonać na podstawowym modelu. Ale na pewno będzie możliwe wykonanie na nim podciąganie z podchwytem. Jest to taki chwyt, w którym ćwiczący odwraca otwarte dłonie w stronę twarzy i w tej pozycji łapie drążek. Takie chwycenie drążka najintensywniej ćwiczy mięśnie dwugłowe (bicepsy) oraz mięśnie ramienne. Pracują tu też całe plecy, a najbardziej najszerszy mięsień grzbietu oraz mięsień obły większy.

Podciąganie z nachwytem, również wykonamy na zwykłym drążku. Jest to dokładnie przeciwne ułożenie dłoni niż w podchwycie. Tu można ćwiczenia regulować w zależności od rozstawu ramion, jakie ćwiczący chce przybrać. Bardzo szeroki rozstaw jest już tylko dostępny w bardziej rozbudowanych modelach drążków do ćwiczeń, gdzie często też końcówki są pochylone, co ułatwia wykonanie szerokiego chwytu. Przy takim ćwiczeniu, z zastosowaniem szerokiego rozstawu ramion, pracują barki oraz plecy – środkowy i dolny odcinek mięśnia najszerszego grzbietu. Przy wąskim rozstawie najbardziej pracują plecy – środkowy i dolny odcinek mięśnia najszerszego grzbietu.

Równie istotne jest, zwłaszcza dla alpinistów, ćwiczenie podciągania z chwytem otwartym. Symuluje to podtrzymywanie się na półkach skalnych. Również rozbudowany przyrząd może służyć do używania podczas ćwiczeń repiki (linki asekuracyjnej), albo dziabki (czekana).

 

 

FAQ

 

P1: Drążek do podciągania – co daje?

Drążek do podciągania to niepozorne akcesorium do ćwiczeń, które jednak przynosi ciału wiele korzyści. W czasie jego wykorzystywania pracują bicepsy, tricepsy, cały korpus, mięśnie ramion, pleców i klatka piersiowa. Regularne ćwiczenia na drążku do podciągania pozwalają rozwinąć górną część pleców. Jeśli zależy nam na rozwoju właśnie tego obszaru, powinniśmy zdecydować się na podciąganie z szerokim rozstawem dłoni. Niektóre z drążków mają specjalne oparcie i tak ułożone uchwyty, że można je wykorzystać do robienia brzuszków w powietrzu. Przy tego typu ćwiczeniach warto pamiętać, aby faza opuszczania była dłuższa niż podciągania. Aby bardziej zaangażować klatkę piersiową, należy stosować technikę podchwytu. 

 

P2: Jak zamontować drążek do podciągania do ściany?

Sposób montażu drążka do podciągania zależy od wybranego modelu. Do każdego produktu powinna być dołączona przejrzysta instrukcja, która w dokładny sposób wyjaśnia, jak solidnie przymocować sprzęt np. do ściany czy do sufitu. Przy montażu do ściany należy pamiętać, aby stosować wytrzymałe śruby (dobrze sprawdzają się kołki rozporowe). Muszą być one dopasowane do rodzaju powierzchni. W nowym domu czy mieszkaniu kwestia ta nie powinna być problematyczna, natomiast inaczej może być w przypadku starszych ścian. Poprawny montaż jest niezwykle istotny z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

P3: Gdzie kupić drążek do podciągania?

W sklepach jest duży wybór drążków do podciągania, dlatego też znalezienie idealnego dla siebie modelu z pewnością nie będzie bardzo trudne. Produkty tego typu są dostępne w sklepach sportowych, które znajdziemy zarówno stacjonarnie, jak i online. Zakupy przez Internet mają tę zaletę, że można ich dokonać właściwie z każdego miejsca, wystarczy tylko dostęp do Internetu. Nie trzeba też tracić czasu na dojazdy. W sklepach online często organizowane są różnego rodzaju promocje. Zakupy przez Internet mogą okazać się nie najlepszym rozwiązaniem dla osoby, której zależy na natychmiastowym otrzymaniu produktu.

 

P4: Jak zrobić drążek do podciągania?

Część osób zadaje pytanie, czy można samemu zrobić drążek do podciągania. Oczywiście jest to możliwe, choć trzeba przyznać, że nie zawsze opłacalne (nie tylko w ujęciu finansowym, ale przede wszystkim czasowym). Zazwyczaj na zrobienie samodzielnego drążka do podciągania decydują się osoby, które chcą mieć takie akcesorium sportowe w swoim ogrodzie. Do jego wykonania trzeba wykorzystać solidne, odpowiednio grube i wytrzymałe stalowe profile. Należy je następnie połączyć ze sobą w taki sposób, aby mieć pewność, że cała konstrukcja wytrzyma duże obciążenie. Metalową powierzchnię dobrze byłoby też zabezpieczyć specjalnym lakierem.

 

P5: Ile kosztuje drążek do podciągania?

Cena drążka do podciągania zależy przede wszystkim od wybranego modelu i producenta. Im akcesorium jest większe, tym zazwyczaj trzeba za niego więcej zapłacić. Zwykły drążek do domowego zastosowania można kupić już za około 100 zł. Przeciętnie jednak cena takiego produktu wynosi kilkaset złotych. Przy zakupie warto przede wszystkim zwracać uwagę na materiał wykonania i wytrzymałość konstrukcji. Warto też, aby wybrany przez nas drążek do podciągania miał stosowne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo jego użytkowania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ