Ranking 11 najlepszych elektrostymulatorów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Elektrostymulator – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Elektrostymulacja to jedna z popularniejszych form elektroterapii, której zadaniem jest pobudzenie uszkodzonych nerwów oraz stymulacja mięśni to dalszej pracy. Urządzenia zwane elektrostymulatorami pomagają także w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem, dzięki czemu skóra staje się jędrna. Urządzenie, które jest godne polecenia to Abs Elektrostymulator Masażer Mięśni Brzucha Master Pro Multi Set 1722272. Model umożliwia wykonanie zabiegu stymulacji mięśni za pomocą impulsu elektrycznego wychodzącego z nakładki. Urządzenie ma 6 różnych programów oraz opcję pozwalającą na zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości. Polecanym modelem jest również Stymulator Mięśni Brzucha 3x EMS Verk 24005, który ma 6 trybów masażu i 9 stopni intensywności. Elektrostymulator brzucha ma samoprzylepne elektrody oraz praktyczny kształt.


11 najlepszych elektrostymulatorów. Opinie w 2024 roku 

 

Zakup elektrostymulatora to rozwiązanie, po jakie sięga coraz więcej osób. Urządzenie pozwala stymulować pracę mięśni, wzmacniać je oraz zmniejszyć uporczywy ból związany z urazem powstałym podczas wysiłku. Dobrej jakości elektrostymulator jest pomocny także przy odchudzaniu oraz budowaniu zgrabnej sylwetki. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, warto sprawdzić ranking elektrostymulatorów, w którym znajdują się modele polecane przez użytkowników korzystających ze sprzętu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To urządzenie do masażu mięśni brzucha przez elektrostymulację, zabieg ten poprawia kondycję i wytrzymałość mięśni. Sprzęt ma wiele ustawień i programów, dostosowanych do potrzeb i preferencji użytkownika. Sprzęt jest łatwy do użycia, pozwala na trenowanie mięśni brzucha w domu bez konieczności wychodzenia.

Wady

Wiele osób, które kupiły Abs Elektrostymulator, skarży się na jakość materiałów użytych do produkcji. Klienci twierdzą, że plastry są bardzo słabe i łatwo się odklejają, co powoduje, że masażer nie działa prawidłowo. Pilot również został zaliczony do krytycznych elementów produktu, gdyż nie działa poprawnie.

Podsumowanie

To urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha. Urządzenie dostarcza silnego bodźca elektrycznego, aby pomóc w rozwijaniu mięśni. Zestaw pozwala na personalizację treningu. Jest to skuteczny i wygodny sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Drugi wybór

Zalety

Model ten składa się z nakładki elektrostymulującej na brzuch, 2 opasek elektrostymulujących na ręce lub nogi oraz 3 paneli sterujących, które są dostarczane w oryginalnym opakowaniu. Wymiary pasa wynoszą 18,5cm x 18,5cm, a wymiary opasek to 19cm x 5,5cm. Produkt posiada certyfikat CE.

Wady

Aby trening był skuteczny, do elektrostumulacji trzeba użyć specjalnego żelu ułatwiającego przepływ impulsów. Według użytkowników dołączono go w zbyt małej ilości i przy regularnym używaniu pasa szybko zostaje zużyty. A bez użycia żelu trening nie jest skuteczny.

Podsumowanie

to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących poprawić swoją sylwetkę i zdrowie. Wysoka jakość wykonania, duża moc stymulacji oraz 6 różnych programów i 9 poziomów intensywności pozwolą na skuteczne pobudzanie skurczy mięśni i wspomaganie spalania tłuszczu. Produkt jest łatwy w użyciu i posiada certyfikat CE.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest wyposażone w dotykowy ekran LCD, dzięki czemu łatwo jest wybrać tryb masażu odpowiedni do potrzeb. Wykorzystuje najnowszą technologię, aby zapewnić skuteczne i trwałe rezultaty terapii bólu. Zastosowanie wielu wzorców impulsu, w tym masażu wibracyjnego, pulsacyjnego i skanowania, pozwala na dostosowanie masażu do indywidualnych wymagań.

Wady

Brak wyłącznika on/off sprawia, że urządzenie uruchamia się zaraz po włączeniu go do prądu i wybraniu parametrów pracy. Zanim użytkownik przyzwyczai się do takiej obsługi, jest zaskakiwany nagłym rozruchem.

Podsumowanie

Według użytkowników to produkt wart zakupu w przypadku potrzeby rehabilitacji i bólu towarzyszącego urazom. Obsługa sprzętu jest raczej prosta, instrukcja czytelnie objaśnia wszystkie jej elementy. Aparat jest oceniany jako bardzo skuteczny w walce z bólem prądami TENS i stymulacji mięśni EMS oraz masażu relaksacyjnego MASS.

 

Elektrostymulator mięśni brzucha

 

1. Abs Elektrostymulator Masażer Mięśni Brzucha Master Pro Multi Set 1722272

 

ABS Master Pro Multi Set to innowacyjne urządzenie do treningu mięśni brzucha i całego ciała. Jego głównym celem jest wzmacnianie i kształtowanie mięśni dzięki wykorzystaniu fali elektrycznej EMS. Urządzenie posiada 6 trybów pracy i 20 poziomów intensywności, co pozwala na dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb.

ABS Master Pro Multi Set to elektrostymulator EMS, który można używać zarówno podczas klasycznego treningu, jak i w codziennych czynnościach, a efekty w postaci wzmocnionych mięśni i lepszej kondycji są widoczne już po stosowaniu 20 minut dziennie. Zestaw zawiera 4 panele, 1 pas, 3 przekaźniki, pilota, kabel do ładowania i instrukcję obsługi. Ten dobry elektrostymulator oferuje bezpieczne napięcie 54V gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo podczas treningu. ABS Master Pro Multi Set to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.

ABS Master Pro Multi Set pozwala na wzmocnienie i kształtowanie mięśni całego ciała, zarówno brzucha, jak i pośladków.

 

Zalety

Efektywność: Fale elektryczne EMS powodują kurczenie i rozkurczanie się mięśni, co gwarantuje efekty szybsze niż klasyczny trening.

Dostosowywanie intensywności: ABS Master Pro posiada 6 trybów pracy i 20 poziomów intensywności, dzięki czemu można dostosować trening do swoich potrzeb.

Bezpieczny trening: ABS Master Pro to elektrostymulator mięśni, który umożliwia trening bez obciążania stawów, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Szybkie efekty: 20-minutowe ćwiczenie dziennie z ABS Master Pro pozwala na szybką poprawę siły i wytrzymałości mięśni oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Kompleksowe wyposażenie: Zestaw ABS Master Pro Multi Set zawiera wszystko, czego potrzebujesz, w tym 4 panele, pas, przekaźnik, pilot, kabel do ładowania i instrukcję obsługi.

 

Wady

Jakość: Klienci, którzy zakupili Abs Elektrostymulator masażer mięśni brzucha Master Pro Multi Set 1722272, skarżą się na jakość użytych materiałów. Plastry są słabe i łatwo się odklejają, co uniemożliwia prawidłowe działanie masażera. Pilot również został zaliczony do elementów produktu, który jest poddany krytyce, ponieważ nie działa właściwie.

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni

 

2. Elektrostymulator Stymulator Mięśni Brzucha 3x EMS Verk 24005

 

Elektrostymulator stymulator mięśni brzucha 3x EMS Verk 240052 to produkt wysokiej jakości wykonania, który zapewnia skuteczne i silne stymulacje mięśni. Z 6 różnymi programami oraz 9 poziomami intensywności, można dostosować intensywność impulsów do swoich indywidualnych potrzeb. Ten elektrostymulator mięśni brzucha wspomaga spalanie tłuszczu, poprawia wygląd sylwetki, elastyczność skóry oraz muskulaturę, a także pomaga zlikwidować cellulit.

Korpus stymulatora wykonany jest z silikonu, co zapewnia wysoką wytrzymałość i moc stymulacji. Opinie o elektrostymulatorze mówią, że można go użyć do ćwiczeń mięśni brzucha, rąk i nóg. Panel sterowania jest odpinany, a trening trwa zaledwie 10 minut. Zasilanie panelu sterowania wymaga 2 baterii AAA (nie są one częścią zestawu). Wymiary pasa wynoszą 18,5 cm x 18,5 cm, a wymiary opasek 19 cm x 5,5 cm. Ten produkt posiada certyfikat CE i jest bezpieczny w użyciu.

Elektrostymulator stymulator mięśni brzucha 3x EMS Verk 24005 jest wykonany z najlepszej jakości materiałów, gwarantując wytrzymałość i trwałość.

 

Zalety

Skuteczne pobudzanie mięśni: Dzięki wysokiej mocy stymulacji i 9 poziomom intensywności, produkt pobudza skurcze mięśni, umożliwiając efektywny trening.

Różnorodność programów: Elektrostymulator posiada 6 różnych programów, które pozwalają na dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zmienność intensywności: Produkt umożliwia zarówno zmniejszanie, jak i zwiększanie intensywności impulsów, dając możliwość dostosowania treningu do własnego poziomu zaawansowania.

Wspomaganie spalania tłuszczu, zwalczanie cellulitu: Stosowanie elektrostymulatora pomaga w spalaniu tłuszczu, co przyczynia się do poprawy wyglądu sylwetki. Produkt pomaga również w zwalczaniu cellulitu.

Wzmacnianie muskulatury: Elektrostymulator jest skutecznym narzędziem do wzmacniania i kształtowania mięśni brzucha, rąk i nóg.

 

Wady

Żel: Do produktu jest dołączony żel ułatwiający przepływ elektroimpulsów, jednak, jak podają użytkownicy, którzy przeprowadzili test elektrostymulatorów, jest go stosunkowo niewiele i szybko ulega zużyciu.

 

 

 

 

Elektrostymulator TENS

 

3. Masażer Elektrostymulator Herz Medical Instruments R2019020

 

Elektrostymulator Herz Medical Instruments R2019020 to nowoczesne urządzenie medyczne, które oferuje 60 programów TENS, EMS i Mass. Urządzenie posiada certyfikat medyczny CE 2460 i jest zgłoszone w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych i Biobójczych, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Elektrostymulator TENS jest ultra mobilny, przenośny i łatwy w obsłudze, co pozwala na korzystanie zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnych.

Urządzenie jest skuteczne w walce z bólem, stymulacji mięśni, fizjoterapii, rehabilitacji i masażu relaksacyjnym. 30 programów TENS jest podzielonych na 10 obszarów ciała, a 27 programów EMS na 9 obszarów. Programy są konfigurowalne i pozwalają na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Elektrostymulator Herz Medical Instruments R2019020 to wszechstronne i uniwersalne rozwiązanie dla osób potrzebujących skutecznej elektrostymulacji.

Ultra mobilny elektrostymulator mięśni  i rehabilitacja nim pozwala na terapię wszędzie tam, gdzie jest potrzebna, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. To skuteczna terapia bez ryzyka.

 

Zalety

Certyfikat medyczny CE 2460: Masz pewność, że produkt Herz Medical Instruments R2019020 posiada niezbędne certyfikaty i jest zgłoszony w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych i Produktów Biobójczych. to produkt medyczny z najwyższej półki.

Wszechstronne zastosowanie: Elektrostymulator oferuje 60 programów TENS, EMS i Mass, które znajdują zastosowanie w uśmierzaniu bólu, medycynie sportowej, fizjoterapii, rehabilitacji i masażu.

Programy TENS – doskonała walka z bólem: Masz do dyspozycji aż 30 programów TENS, podzielonych na 10 obszarów ciała, dzięki czemu możesz dobrać najlepszy program dla siebie i walczyć z bólem skutecznie.

Programy EMS stymulacja mięśni: 27 programów EMS, podzielonych na 9 obszarów ciała, pozwala na wspomaganie treningów sportowych i rozbudowę mięśni, poprzez impulsowe skurcze mięśniowe.

Funkcja masażu: Dostępne programy masażu pozwolą na rozluźnienie mięśni i poprawę samopoczucia, dając chwilę relaksu dla twojego ciała.

 

Wady

Brak wyłącznika on/off: Urządzenie zaraz po podłączeniu do prądu rozpoczyna swoją pracę, nie ma tu wyłącznika on/off, który ułatwiłby włączenie sprzętu.

 

 

 

 

Elektrostymulator EMS

 

4. Elektrostymulator TENS EMS Alpha R-C101G

 

Elektrostymulator TENS EMS Alpha R-C101G to certyfikowane i zarejestrowane medycznie urządzenie o zaawansowanej regulacji. Może być używane zarówno przez pacjentów, jak i specjalistów w placówkach medycznych. Posiada 3 tryby zabiegów – TENS, EMS i masaż – oraz 60 programów i 40 poziomów intensywności. Dzięki intuicyjnemu panelowi oraz instrukcji w języku polskim jest łatwe w użyciu.

Wyposażone jest ono w 2 kanały leczenia, wyświetlacz LCD i 4 elektrody typu PIN 2mm w zestawie. TENS jest narzędziem do łagodzenia bólu, a EMS do leczenia urazów mięśni i zapobiegania atrofii. Produkt jest lekki (ok. 90g) i ma nieduże wymiary (112 x 56 x 18 mm). Jest to sprawdzone i uznane narzędzie stosowane codziennie na całym świecie.

Elektrostymulator TENS EMS Alpha R-C101G jest zarejestrowanym urządzeniem medycznym w Urzędzie do Spraw Rejestracji Produktów Medycznych, co oznacza jego wysoką jakość i skuteczność.

 

Zalety

Uniwersalność stosowania: Urządzenie może być stosowane zarówno indywidualnie przez pacjenta, jak i przez specjalistów w placówkach leczniczych, co pozwala na elastyczne i wygodne korzystanie z produktu.

Regulacja intensywności: Elektrostymulator TENS EMS Alpha R-C101G posiada możliwość zaawansowanej regulacji, a to pozwala na dostosowanie programów do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Intuicyjna obsługa: Intuicyjny panel i dokładna instrukcja w języku polskim umożliwiają łatwe i proste korzystanie z produktu, nawet dla starszych osób.

3 tryby zabiegów: Urządzenie posiada 3 tryby zabiegów: TENS, EMS oraz Masaż, co pozwala na pełne i kompleksowe leczenie.

60 programów: Elektrostymulator TENS EMS Alpha R-C101G posiada 60 programów, w tym 30 programów TENS, 20 programów EMS oraz 10 programów masażu.

 

Wady

Skomplikowane działanie: Według osób, które zakupiły urządzenie jego działanie jest skomplikowane i wymaga gruntownego zapoznania się z instrukcją obsługi przed pierwszym uruchomieniem, inaczej aparat nie przyniesie ciału wymiernych korzyści. 

 

 

 

 

Profesjonalny elektrostymulator mięśni

 

5. Compex Sport Elektrostymulator Mięśni SP 8.0 2539116

 

Profesjonalny elektrostymulator mięśni Compex 8.0 to bezprzewodowe urządzenie zaprojektowane z myślą o osobach, które regularnie ćwiczą i są aktywne fizycznie. Wysokiej klasy model ma aż cztery kanały i wiele potrzebnych funkcji pozwalających na kompleksową regenerację ciała. Urządzenie ma 40 programów takich jak: 2 rehabilitacyjne, 5 odnowy i masażu, 10 uśmierzających ból, 10 fitness oraz 13 treningowych. Regularne stosowanie elektrostymulatora sprawia, że organizm sportowca jest przygotowany na większy wysiłek, niż przy wyłącznie standardowych ćwiczeniach fizycznych. 

Urządzenie Compex 8.0 ma funkcje pozwalające na zwiększenie siły oraz zoptymalizowanie wytrzymałości. Prawidłowo wykonywane zabiegi pozwalają na zmniejszenie ryzyka powstania kontuzji, a w razie jej wystąpienia pomagają szybciej zregenerować organizm. Bezprzewodowe urządzenie ma moc 120 mA, 150 Hz i 400 us. W zestawie ze stymulatorem znajduje się stacja dokująca, 4 moduły, elektrody w różnych rozmiarach oraz inne akcesoria. 

Użytkownicy, którzy mieli okazję korzystać z profesjonalnego modelu do stymulacji mięśni, potwierdzają, że jest to produkt wysokiej jakości. Urządzenie dzięki technologii bezprzewodowej jest bardzo wygodne w użytkowaniu.

Compex Sport elektrostymulator mięśni SP 8.0 2539116 wykorzystuje najwyższą technologię przeznaczoną dla sportowców i jest zaprojektowany dla osób regularnie trenujących, jako najlepszy technologicznie model elektrostymulatora.

 

Zalety

Skuteczna regeneracja i wzmocnienie mięśni: Elektrostymulacja przyśpiesza regenerację organizmu i mięśni, a także buduje siłę, wydolność i wytrzymałość.

Łagodzenie bólu: Elektrostymulator Compex SP 8.0 posiada 10 programów łagodzenia bólu pomagające w łagodzeniu dolegliwości. Funkcja Mi-Tens umożliwia dostosowywanie poziomów stymulacji do programów zwalczania bólu w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Optymalizacja skuteczności treningu: Funkcja Mi-Action łączy dobrowolne skurcze i optymalizuje skuteczność sesji treningowych. Funkcja Mi-Scan pozwala na automatyczne dostosowywanie parametrów stymulatora do pobudliwości danego obszaru i fizjologii użytkownika.

Automatyczne określanie odpowiedniego poziomu stymulacji: Funkcja Mi-AutoRange umożliwia automatyczne określenie najbardziej odpowiedniego poziomu stymulacji dla każdego kanału.

Treningi pasywne i aktywne: Możliwość wykonywania treningów pasywnie lub aktywnie, co pozwala na kompleksowe i elastyczne podejście do treningu.

 

Wady

wysoka cena: Choć urządzenie jest wysoce skuteczne, bo jednak, aby stać się jego posiadaczem trzeba przygotować się na wydatek około 4,5 tysiąca złotych. To nie mało.

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni Kegla

 

6. Elektrostymulator Mięśni Kegla u Mężczyzn TensCare K-PPFE-MEN-IT

 

Elektrostymulator mięśni Kegla TensCare K-PPFE-MEN-IT to urządzenie jednokanałowe i łatwe w obsłudze, przeznaczone do wzmacniania mięśni dna miednicy. Dzięki delikatnym impulsom prądowym, stymulator może być używany w celu leczenia nietrzymania moczu lub stolca, uśmierzania przewlekłego bólu oraz poprawy sprawności seksualnej. Urządzenie jest zasilane bateryjnie i można je wykorzystać za pośrednictwem sondy doodbytniczej lub elektrod żelowych.

W komplecie dostarczana jest sonda PR-13 i elektrody samoprzylepne. Elektrostymulator mięśni Kegla jest bezpieczny, lekki i łatwy w użyciu, a także posiada 5 programów fabrycznych, w tym wygodną stymulację, pamięć ostatniego programu oraz dziennik użycia. Jest to urządzenie medyczne, zgodne z dyrektywą 93/42/EEC. Perfect PFE pozwala na znaczne ograniczenie stosowania leków i poprawia komfort życia pacjenta.

Elektrostymulator mięśni Kegla TensCare K-PPFE-MEN-IT jest prosty w obsłudze i pomaga wzmocnić mięśnie dna miednicy, co jest ważne przy leczeniu nietrzymania moczu i stolca oraz poprawie sprawności seksualnej.

 

Zalety

Bezpośrednie oddziaływanie na mięśnie: Urządzenie wysyła delikatne impulsy prądowe do mięśni dna miednicy za pośrednictwem sondy doodbytniczej lub elektrod żelowych, co pozwala na bezpośrednie oddziaływanie na mięśnie.

Skuteczne leczenie: Elektrostymulator TensCare K-PPFE-MEN-IT jest niezawodny i sprawdzony klinicznie w leczeniu wszystkich typów inkontynencji.

Zgodność z dyrektywą medyczną: Urządzenie jest zgodne z dyrektywą 93/42/EEC i posiada sondę doodbytniczą PR-13 oraz 4 elektrody samoprzylepne na skórę.

Poprawa komfortu życia: Elektrostymulator TensCare K-PPFE-MEN-IT poprawia komfort życia pacjenta, jego samopoczucie, a także komfort osób z jego najbliższego otoczenia, dzięki czemu zapewnia dyskrecję i ogranicza potrzebę stosowania leków.

Programy testowane klinicznie: Urządzenie posiada 5 programów fabrycznych, w tym programy testowane klinicznie, które okazały się bardzo skuteczne.

 

Wady

Liczne przeciwwskazania użycia: Zaleca się konsultację z lekarzem przed samodzielnym zastosowaniem opisywanego urządzenia. Przeciwwskazaniami do jego użycia są na przykład: rozrusznik serca, padaczka, nowotwory w miejscu stosowania oraz infekcja czy rany odbytu.

 

 

 

 

Elektrostymulator Sanitas

 

7. Elektrostymulator Sanitas SEM 43

 

Urządzenie Sanitas SEM 43 można używać w przypadku wystąpienia bólów lędźwiowych, przy wyraźnym zmęczeniu mięśni, a także do zbudowania mięśni i spalenia nadprogramowych kilogramów. Sprzęt działa w oparciu o technologię EMS (stymulacja mięśni) oraz TENS (stymulacja nerwów), których można używać zamiennie w zależności od potrzeb.

Produkt ma duży, wygodny wyświetlacz z podświetleniem, ułatwiający kontrolę nad nim – można go zaczepić na pasek. Do zestawu są dołączone 4 samoprzylepne elektrody, które przykleja się w miejscach wymagających elektrostymulacji. Naklejki są wykonane z miękkiego i przyjemnego dla skóry żelu. Elektrostymulator ma wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa, dzięki któremu produkt wyłącza się w przypadku zbyt dużego nagrzania czy nieprawidłowej pracy.

Sprzęt ma 44 różne programy masażu, 6 programów pracy do budowy mięśni oraz funkcję doktora, która umożliwia stworzenie spersonalizowanego trybu na konkretne dolegliwości. Istnieje możliwość włączenia programu od 5 minut do 90 minut. Użytkownicy polecają ten model, ponieważ ma wiele różnych trybów, które pomagają ujędrnić ciało.

Elektrostymulator Sanitas SEM 43 ma wymiary: 13,5 cm x 6,6 cm x 2,9 cm, a jego waga wynosi ok. 107 g. Urządzenie jest zasilane bateriami. Elektrostymulator Sanitas SEM 43 umożliwia celowe wzmacnianie mięśni, co pozwala na zwiększenie ich wytrzymałości. A metoda TENS oparta na elektrostymulacji posiada solidną podbudowę naukową i jest uznawana medycznie.

 

Zalety

Trening i relaksacja mięśni: Trening mięśni z użyciem tego urządzenia pozwala na wzmacnianie określonych mięśni lub grup mięśni, co może pomóc w osiągnięciu pożądanego wyglądu sylwetki. Urządzenie można stosować w celach relaksacyjnych, takich jak rozluźnianie mięśni, relaks po treningu i przyspieszenie regeneracji mięśni po dużym wysiłku.

Leczenie bólu: Metoda TENS, która opiera się na elektrostymulacji, jest uznawana medycznie i jest skuteczna w leczeniu bólu. Impulsy elektryczne przesyłane przez elektrostymulator mogą zmniejszać przekazywanie bólu we włóknach nerwowych i podnosić wydzielanie endorfin, co zmniejsza odczuwanie bólu.

Uczucie rozluźnienia: Terapia z zastosowaniem elektrostymulatora może wywołać stan rozluźnienia i dobrego samopoczucia.

Bezpieczne i bezbolesne: Impulsy elektryczne generowane przez urządzenie są bezpieczne i praktycznie bezbolesne.

 

Wady

Wyświetlacz: Urządzenie dysponuje stosunkowo małym wyświetlaczem, na którym trudno w sposób czytelny zmieścić wszystkie potrzebne informacje. 

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni rehabilitacja

 

8. Elektrostymulator Medica Laboratories AS-979

 

Elektrostymulator Medica Laboratories AS-979 jest dwukanałowym urządzeniem z szeregiem akcesoriów, które zapewniają kompleksowe i wygodne korzystanie z urządzenia. Zestaw zawiera 23 elektrody w trzech różnych kształtach, w tym klapki, 4 baterie AA, 2 przewody pozwalające na podłączenie 2 lub 4 elektrod, torbę na przenoszenie urządzenia i zasilacz sieciowy. Dodatkowo, elektrostymulator posiada 2 programy: Slimming i Fitness.

Wszystkie elektrody są łatwe w użyciu, a przewody umożliwiają stymulację ciała w wielu konfiguracjach. Dwustronna podkładka pozwala na przechowywanie używanych elektrod. Wszystko to jest zapakowane w wygodną torbę do przechowywania.

AS-979 jest wyposażony w dwukanałowy system, który pozwala na jednoczesne stymulowanie dwóch różnych części ciała.

 

Zalety

Akcesoria i elektrody: Zestaw zawiera 23 hydrożelowe elektrody w różnych kształtach i wielkościach, a także klapy, przewody, baterie i torbę do przechowywania.

Programy slimming i fitness: Elektrostymulator posiada specjalne programy do poprawy sylwetki i zdrowia.

Hydrożelowe elektrody: 16 kwadratowych, 4 ósemkowych, 2 prostokątnych i 1 motyla to elektrody, które łatwo przylegają do skóry, a można je użyć także do innych elektrostymulatorów. Elektrody są proste w użyciu, wystarczy je przylepić i podłączyć do elektrostymulatora.

Baterie i przewody: 4 baterie AA umożliwiają wygodne korzystanie z elektrostymulatora, a przewody umożliwiają stymulowanie różnych konfiguracji ciała.

Zasilanie sieciowe: AS-979 jest wyposażony w zasilacz sieciowy 240V, który umożliwia stacjonarne korzystanie z elektrostymulatora.

 

Wady

Wyświetlacz: Urządzenie ma mało czytelny wyświetlacz, a jego podświetlenie działa jedynie w momencie dokonywania ustawień, nie ma możliwości włączenia podświetlenia do ich sprawdzenia. 

 

 

 

 

Elektrostymulator pośladków

 

9. Elektrostymulator mięśni brzucha Verk Group 15597

 

Tym, których interesuje dobry i tani elektrostymulator możemy polecić elektrostymulator mięśni brzucha Verk Group 15597. Sprzęt nadaje się do elektrostymulacji brzucha, ud i pośladków i swoim działaniem pobudza impulsem elektrycznym do skurczu mięśnia, do którego przyłożono elektrodę umieszczoną na nakładce. Impulsy takie docierają do głęboko położonych mięśniowych włókien, co z kolei wpływa na poprawę jędrności, elastyczności skóry oraz likwidację cellulitu.

Producent zapewnia, że elektrostymulacja daje szybsze efekty od klasycznego treningu, a można przy niej zająć się innymi czynnościami, bo można ten sprzęt umieścić pod ubraniem i włączać tak często, jaki wynika to z potrzeb użytkownika. Elektrostymulator został wyposażony w 6 programów, a użytkownik ponadto ma do dyspozycji potencjometr zmniejszenia lub zwiększenia intensywności impulsów. Silikonowy korpus stymulatora dobrze przylega do ciała, a odpinany panel sterowania ułatwia zakładanie sprzętu. Zasilanie panelu odbywa się dwoma bateriami typu AAA. Według opinii konsumentów moduł zakładany na ciało jest elastyczny i dobrze się do ciała dopasowuje niezależnie od typu sylwetki.

Elektrostymulator jest wykonany z trwałych materiałów, co gwarantuje jego wysoką wytrzymałość i niezawodność.

 

Zalety

Wysokiej jakości stymulacja: Elektrostymulator mięśni pośladków EMS dostarcza silnych impulsów elektrycznych, które pobudzają skurcze mięśni.

Różnorodne programy treningowe: Indywidualne podejście do treningu zapewnia fakt, że elektrostymulator ma 6 różnych programów, które są dopasowane do różnych potrzeb użytkownika.

Wspomaganie spalania tłuszczu: Elektrostymulator wspomaga spalanie tłuszczu i pomaga zachować smukłą sylwetkę i pozwala na osiągnięcie wymarzonej figury. Stymulator pomaga też zlikwidować cellulit i przyczynia się do uzyskania gładkiej i zdrowej skóry.

Poprawa elastyczności skóry: Stymulator pomaga poprawić elastyczność skóry, co przyczynia się do jej ujędrnienia i poprawy wyglądu.

Silne i zdrowe mięśnie: Elektrostymulator wpływa na poprawę muskulatury i na osiągnięcie lepszej wydolności organizmu.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Instrukcja obsługi to tłumaczenie z obcego języka, które jest kompletnie niejasne i napisane niezrozumiałym, nieprawidłowym językiem. Trudno z niej zrozumieć działanie i sposób ustawień urządzenia. 

 

 

 

 

Elektrostymulator przeciwbólowy

 

10. Tru Plus Zestaw TRU+ Elektrostymulator Przeciwbólowy

 

Tru Plus zestaw TRU+ elektrostymulator przeciwbólowy to produkt renomowanej firmy urządzeń medycznych i kosmetycznych Herz Medical Instruments, które pomagają w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Sprzęt firmy Herz Medical Instruments jest opatrzony certyfikatem medycznym CE 2460 i zarejestrowany jako sprzęt medyczny, który może być używany przez placówki medyczne. Ten dobry elektrostymulator wyposażono w 60 programów, których parametry dorównują urządzeniom stacjonarnym. Jednocześnie, dzięki bardzo małym wymiarom sprzęt jest łatwy w użyciu, a duży wyświetlacz usprawnia dokonanie ustawień.

Sprzęt ma zaprogramowanych 30 programów TENS na 10 różnych obszarów ciała i do użytkownika należy wybór tego, który najlepiej poradzi sobie z dolegliwością bólową w danym obszarze. Programy te wykorzystują elektrostymulację nerwów sensorycznych, co prowadzi do uśmierzenia bólu. 27 programów EMS, przydzielonych do 9 obszarów ciała, to proces masażu ciała elektrycznymi impulsami. Zabieg taki poprawia samopoczucie, gdy po treningu mięśnie są napięte, dzięki niemu szybciej się regenerują. EMS to także terapia schorzeń mięśniowych, a poprawiając napięcie mięśni opóźnia ich procesy starzenia. Sprzęt oferuje 40 poziomów intensywności działania, a na w pełni naładowanej baterii pracuje do 5 godzin.

Tru Plus oferuje długotrwały efekt ulgi w bólu, który utrzymuje się nawet kilka godzin po zakończeniu 30-minutowej terapii.

 

Zalety

Szybka i skuteczna terapia: TRU+ jest urządzeniem o szybkim i skutecznym działaniu przeciwbólowym, wykorzystującym technologię TENS. Urządzenie wysyła impuls elektryczny, który blokuje sygnał bólowy u jego źródła i nie pozwala mu dotrzeć do mózgu

Produkcja naturalnych substancji przeciwbólowych: Sprzęt stymuluje organizm do wytwarzania beta-endorfin, czyli naturalnych substancji przeciwbólowych.

Łatwe i bezpieczne stosowanie: TRU+ jest łatwe i bezpieczne w użyciu, wystarczy przyczepić elektrodę, nakleić urządzenie na skórę i ustawić intensywność impulsów.

Profesjonalny program leczniczy: Elektrostymulator TRU+ jest dostarczany z 3-etapowym profesjonalnym programem leczniczym o 30 poziomach natężenia.

Zawartość opakowania: TRU+ jest sprzedawane w kompleksowym opakowaniu z elektrodą, która wystarcza na ok. 20-30 użyć, i ładowarką z kablem USB.

 

Wady

Zapasowe elektrody: Urządzenie jest dostarczane z 1 elektrodą, która wystarczy na maksymalnie 30 sesji. Według użytkowników do zestawu powinna być dołączona przynajmniej jedna zapasowa elektroda.

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni brzucha

 

11. Verk Group Elektrostymulator Mięśni Brzucha 15523

 

Elektrostymulator Verk Group to model 3w1, który ma za zadanie stymulować mięśnie i pobudzać je do wysiłku. Działanie urządzenia polega na wysłaniu impulsu elektrycznego powodującego kurczenie i rozkurczanie mięśni. Elektrostymulator mięśni brzucha ma elektrody, które mocno przylegają do powierzchni ciała, dzięki czemu można je używać w trakcie ćwiczeń, spaceru czy sprzątania domu.

Urządzenie jest wyposażone w 6 różnych programów pozwalających na dowolne ustawienie według wymagań. Elektrostymulator na odchudzanie to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących rozwiązania wspomagającego spalanie tkanki tłuszczowej. Użytkownik może dowolnie regulować intensywnością impulsów nadawanych przez elektrody, a zasilane jest bateriami 2 x AAA. Silikonowa podkładka jest mocowana na specjalne napy, które ograniczają przemieszczanie i odklejanie elektrostymulatora. 

Test elektrostymulatorów potwierdza, że jest to model przeznaczony do wspomagania pracy mięśni dodatkowo poprawiając elastyczność skóry i redukując cellulit. Konsumenci, którzy zakupili ten model, zwracają uwagę, że wygodnie się z nim ćwiczy. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy  – jaki elektrostymulator kupić? 

 

Elektrostymulator jest urządzeniem, które większości osób kojarzy się z rehabilitacją. Prawdą jest, że sprzęt wykorzystuje się głównie w celach leczniczych, jednak mało kto wie, że impulsy elektryczne mogą być także używane do zmniejszenia tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu pojawiającego się na ciele kobiet. Elektroterapia ma na celu pobudzenie nerwów i mięśni, które zaczynają pracować dzięki elektrodom przyklejonym do skóry pacjenta. Stymulację rozmieszcza się zgodnie z punktami motorycznymi, gdzie nerwy wnikają do mięśni. Za pomocą panelu sterowania ustala się odpowiednią częstotliwość, a następnie cały impuls jest kierowany do mięśni w celu spowodowania skurczu podobnego jak w trakcie wysiłku fizycznego. 

Zabieg elektrostymulacji stosuje się w sytuacjach, gdy występuje uszkodzenie lub niedowład mięśnia. Sportowcy bardzo często korzystają z zabiegu elektrostymulacji w celu podtrzymania odpowiedniej kurczliwości w momencie, gdy są przetrenowani lub unieruchomieni przez kontuzje, które w sporcie zdarzają się bardzo często.  Stymulowanie impulsami elektrycznymi ma na celu utrzymanie mięśnia w dobrej formie do czasu, aż połączenia nerwowe zostaną odbudowane i zregenerowane. Efekty stymulacji zaobserwują również osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Odpowiednia częstotliwość i rozmieszczenie elektrod wpływa pozytywnie na rozbijanie cząstek tłuszczu nagromadzonych w organizmie. Oprócz tego zabieg umożliwia lepsze dotlenienie skóry i przyspiesza produkcję elastyny oraz kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność naskórka.

Od kilku lat coraz więcej osób chętnie sięga po urządzenia przeznaczone do wykonywania różnego rodzajów zabiegów w domowym zaciszu. Przy pomocy niewielkich aparatów można przeprowadzić zabieg leczniczy z wykorzystaniem elektrostymulacji. Oczywiście bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób przygotować się na wykonanie leczenia. Wiele osób decyduje się na zakup własnego aparatu do elektrostymulacji ze względu na nieograniczoną dostępność. Kolejki w gabinetach rehabilitacyjnych nie pozwalają na korzystanie z zabiegów bez ograniczeń oraz o dowolnej porze dnia. Bardzo często pacjent musi się dostosować, co wiąże się z kłopotami w pracy czy rezygnacją z udziału w zajęciach. W wielu sytuacjach ciągłość leczenia ma istotny wpływ na szybkość regeneracji uszkodzonych mięśni. Z tego względu powstały urządzenia medyczne w wersji mobilnej, które z łatwością można obsłużyć w domu. Przed zakupem urządzenia, warto jednak wiedzieć, jaki jest najlepszy elektrostymulator, który będzie odpowiedni w przypadku konkretnej dolegliwości. 

 

Jaki elektrostymulator wybrać?

Zanim użytkownik zdecyduje się na zakup konkretnego modelu przeznaczonego do stymulacji mięśni, powinien wiedzieć jaką dolegliwość chciałby usunąć. W zależności od problemu dostępne są różnego rodzaju urządzenia odpowiadające za rozwiązywanie problemów z wybranymi dolegliwościami. W przypadku dolegliwości bólowych dobrym wyborem będzie zastosowanie stymulacji takiej jak TENS (przeciwbólowe), EWN (wysokonapięciowe), MIK (mikroprądy), INF (prądy interferencyjne) oraz JON (Jonoforeza).  Na osłabienie oraz atrofię mięśni sprawdzi się EMS (nerwowo-mięśniowa), EWN (wysokonapięciowa), PK (prądy Kotza) oraz MO (mięśnie odnerwione). Na stany zapalne poleca się INF (prądy interferencyjne), EWN (wysokonapięciowe), a także JON (jonoforezę). Gojenie ran przyspiesza MIK (mikroprądy) oraz EWN (wysokonapięciowe). W zależności od potrzeb użytkownik może on wybrać dowolny rodzaj elektrostymulacji, który bezpośrednio wpływa na doskwierające dolegliwości. Większość modeli dostępnych w sklepach to urządzenia przeznaczone do wykonywania elektrostymulacji typu TENS oraz EMS. Najlepszy elektrostymulator jest prosty w obsłudze oraz ma czytelną instrukcję pozwalającą na bezproblemowe uruchomienie urządzenia nawet przez osobę, która nigdy wcześniej nie robiła zabiegu. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do elektrostymulacji? 

Przed przystąpieniem do zakupu wybranego modelu, warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania zastosowanego w urządzeniu. Większość sprzętów ma zasilanie bateryjne, które wystarcza na przeprowadzenie kilkugodzinnego zabiegu, w zależności od ustawienia częstotliwości. Dobrym rozwiązaniem będzie model zasilany akumulatorowo, który w każdej chwili można naładować za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Dla osób korzystających ze sprzętu stacjonarnie poleca się urządzenia zasilane sieciowo. Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest liczba dostępnych kanałów oraz właściwości prądu elektrycznego, takie jak częstotliwość wysyłanych impulsów. 

Elektrostymulatory w dobrych cenach 

W ofertach wielu producentów dostępne są różnego rodzaju elektrostymulatory przeznaczone do użytkowania w domowym zaciszu. Koszt zakupu klasycznego modelu do elektrostymulacji to wydatek od 70 do 250 zł. Dwukanałowy i czterokanałowy elektrostymulator TENS i EMS to koszt od 200 do 300 zł. Model przeznaczony do odnowy biologicznej to wydatek do 220 zł. Profesjonalne urządzenia do elektrostymulacji kosztują od 1500 do 5000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić elektrostymulator?

Zakup elektrostymulatora to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują sprawdzonego rozwiązania, aby pozbyć się uporczywego bólu mięśni, stawów czy wybranych części ciała. Urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji jest stosowane także w celu poprawy krążenia, modelowania sylwetki czy pozbycia się cellulitu. Zakupu dobrej jakości sprzętu można dokonać w wielu sklepach stacjonarnych z AGD i RTV. Popularne markety mają w swojej ofercie różnego rodzaju modele, które sprawdzą się do wykonywania zabiegu elektrostymulacji w domowym zaciszu. Dobrej jakości sprzęt można również zakupić w specjalistycznych sklepach z akcesoriami medycznymi, gdzie wykwalifikowany personel dobierze odpowiedni model do potrzeb użytkownika. 

 

P2: Jak ustawić elektrostymulator? 

Elektrostymulacja od wielu lat jest wykorzystywana do leczenia różnego rodzaju schorzeń oraz bólu spowodowanego kontuzjami. Aby konsumenci mieli dostęp do bezpiecznej rehabilitacji w domu, powstały przenośne elektrostymulatory, które każdy może odpowiednio zaprogramować i przykleić w wybrane miejsce na ciele. Większość dostępnych modeli oferuje użytkownikowi kilka programów, które można ustawić w zależności od potrzeb. Zazwyczaj są to programy przeznaczone do rehabilitacji, masażu, eliminacji bólu, lepszego ukrwienia, poprawienia estetyki ciała czy zwiększenia masy mięśniowej. Pierwsze zabiegi mogą nie należeć do przyjemnych, dlatego też nie powinno się od razu zrażać, jeśli początki nie będą przyjemne. Przed przystąpieniem do działania, warto skorzystać z porady fizjoterapeuty, który pomoże dopasować intensywność elektrostymulacji do potrzeb użytkownika. 

P3: Co to jest elektrostymulator mięśni?

Elektrostymulator mięśni jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania zabiegów polegających na wysyłaniu impulsów elektrycznych do określonych partii mięśni. Leczenie wykorzystuje się w przypadku bólu kończyn, stawów, pleców oraz w momencie wystąpienia kontuzji. Elektrostymulator jest niewielkim urządzeniem wyposażonym w elektrody, które należy przykleić do ciała pacjenta po wykluczeniu przeciwwskazań oraz wykonaniu koniecznych zabiegów przygotowujących. W zależności od rodzaju zabiegu można wyróżnić elektrostymulację nerwowo-mięśniową oraz mięśniową EMS. Mięsień otrzymuje bodziec nerwowy podobny do wysyłanego przez nerwy motoryczne i rozpoczyna wykonywanie pracy zgodnie z tym jak zaprogramowano elektrostymulator. 

 

P4: Jak działa elektrostymulator?

Zabieg elektrostymulacji jest chętnie wykorzystywany przez osoby z nadwagą, po kontuzji lub przez sportowców, którzy chcą podtrzymać sprawność danych partii mięśni. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się kulturystyką oraz sportami wysiłkowymi chętnie korzystają z tej formy ćwiczeń, aby rozbudować masę mięśniową i wyrzeźbić sylwetkę. Urządzenie przeznaczone do wykonywania zabiegu wysyła impuls elektryczny do ludzkiego organizmu i powoduje skurcze danego mięśnia lub całej grupy mięśniowej. Dzięki impulsom elektrycznym pojawiają się mimowolne skurcze, które są traktowane jako bodźce do tego, aby tkanki się kurczyły i jednocześnie pracowały z większą intensywnością. Elektrostymulacja jest zabiegiem, który należy wykonywać etapami. Początkowo użytkownik może odczuwać dyskomfort związany z wysyłanymi impulsami, jednak z każdym zabiegiem będzie on coraz mniejszy. 

 

P5: Jak poprawnie używać elektrostymulatora?

Przed pierwszym użyciem elektrostymulatora należy wiedzieć, jakie są przeciwwskazania dotyczące zabiegu. Przed naklejeniem elektrod skóra musi być czysta, osuszona oraz wolna od kremów. Elektrostymulatora nie wolno używać na rany, oparzenia czy podrażniony naskórek. Przed pierwszym użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i w razie wątpliwości poradzić specjalisty. Nie należy przekraczać czasu stymulacji określonego w instrukcji obsługi – czas będzie się różnił w zależności od modelu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ