Ranking 10 najlepszych elektrostymulatorów w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.07.22

 

Elektrostymulator – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Elektrostymulacja to jedna z popularniejszych form elektroterapii, której zadaniem jest pobudzenie uszkodzonych nerwów oraz stymulacja mięśni to dalszej pracy. Urządzenia zwane elektrostymulatorami pomagają także w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem, dzięki czemu skóra staje się jędrna. Urządzenie, które jest godne polecenia to Verk Group 15523. Model umożliwia wykonanie zabiegu stymulacji mięśni za pomocą impulsu elektrycznego wychodzącego z nakładki. Urządzenie ma 6 różnych programów oraz opcję pozwalającą na zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości. Polecanym modelem jest również elektrostymulator 6 Pack EMS Elektrostymulator Masażer Mięśni Pośladków, który ma 6 trybów masażu oraz pozwala na wykonywanie zabiegów o niskiej częstotliwości. Elektrostymulator pośladków ma samoprzylepne elektrody oraz praktyczny kształt.

10 najlepszych elektrostymulatorów. Opinie w 2022 roku 

 

Zakup elektrostymulatora to rozwiązanie, po jakie sięga coraz więcej osób. Urządzenie pozwala stymulować pracę mięśni, wzmacniać je oraz zmniejszyć uporczywy ból związany z urazem powstałym podczas wysiłku. Dobrej jakości elektrostymulator jest pomocny także przy odchudzaniu oraz budowaniu zgrabnej sylwetki. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, warto sprawdzić ranking elektrostymulatorów, w którym znajdują się modele polecane przez użytkowników korzystających ze sprzętu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Elektrostymulator to urządzenie 3w1, które jest zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych. Model można przypiąć w każdej chwili i używać w trakcie ćwiczeń, spaceru czy sprzątania domu. Urządzenie jest wyposażone w 6 różnych programów pozwalających na dowolne ustawienie sprzętu.

Wady

Urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji jest zasilane bateriami 2 x AAA. Ten sposób zasilania nie jest wydajny i nie zadowala wymagających użytkowników.

Podsumowanie

Nowoczesne urządzenie stymulujące pracę mięśni wysyła impuls elektryczny odpowiedzialny za kurczenie i rozkurczanie. Model ma różne programy treningowe dopasowane do wymagań użytkowników. Urządzenie jest zasilane bateriami 2 x AAA. Silikonowa podkładka jest mocowana na specjalne napy.

Drugi wybór

Zalety

Zastosowana technologia EMS sprawia, że sprzęt stymuluje mięśnie za pomocą elektrycznych impulsów napinając je i rozluźniając na przemian. 6 trybów pracy i 10 poziomów intensywności pozwala na dobranie właściwych impulsów do wymagań użytkownika.

Wady

Aczkolwiek użytkownicy wypowiadają się pozytywnie odnośnie działania urządzenia i jego skuteczności, to zastrzeżenie budzi klej stosowany do przytwierdzenia sprzętu do pośladków. Niestety jest on nietrwały i po kilku użyciach masażer nie chce trzymać się w miejscu jakie przeznaczył mu użytkownik.

Podsumowanie

Model elektrostymulatora jest dedykowany zarówno profesjonalnym sportowcom, użytkownikom domowym, jak i rehabilitantom i fizjoterapeutom. To sprzęt przywracający pośladkom jędrności. Pojedynczy program automatycznie wyłączy się po 15 minutach.

Rozważ też

Zalety

Wysokiej jakości urządzenie przeznaczone jest do wykonywania zabiegów elektrostymulacji, które mają za zadanie leczyć objawy rwy kulszowej. Model jest zasilany sieciowo, dzięki czemu użytkownik nie musi myśleć o zmianie baterii w urządzeniu. Elektrostymulator można rozbudować, dokupując dodatkowe 4 elektrody.

Wady

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup modelu Eco80 zwracają uwagę, że urządzenie jest skomplikowane w obsłudze oraz sprawia problem osobie, która nie zna się na sprzęcie rehabilitacyjnym.

Podsumowanie

Dwukanałowy elektrostymulator generuje wysoką częstotliwość 1000 Hz. Model można z łatwością rozbudować, dokupując dodatkowe rozgałęzienia w postaci 4 elektrod wpinanych na złącza PIN/WTYK 2 mm. Urządzenie pozwala na wykonywanie różnych zabiegów, przydatnych w trakcie leczenia wielu dolegliwości.

 

Elektrostymulator mięśni brzucha

 

1. Verk Group Elektrostymulator Mięśni Brzucha 15523

 

Elektrostymulator Verk Group to model 3w1, który ma za zadanie stymulować mięśnie i pobudzać je do wysiłku. Działanie urządzenia polega na wysłaniu impulsu elektrycznego powodującego kurczenie i rozkurczanie mięśni. Elektrostymulator mięśni brzucha ma elektrody, które mocno przylegają do powierzchni ciała, dzięki czemu można je używać w trakcie ćwiczeń, spaceru czy sprzątania domu.

Urządzenie jest wyposażone w 6 różnych programów pozwalających na dowolne ustawienie według wymagań. Elektrostymulator na odchudzanie to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących rozwiązania wspomagającego spalanie tkanki tłuszczowej. Użytkownik może dowolnie regulować intensywnością impulsów nadawanych przez elektrody, a zasilane jest bateriami 2 x AAA. Silikonowa podkładka jest mocowana na specjalne napy, które ograniczają przemieszczanie i odklejanie elektrostymulatora. 

Test elektrostymulatorów potwierdza, że jest to model przeznaczony do wspomagania pracy mięśni dodatkowo poprawiając elastyczność skóry i redukując cellulit. Konsumenci, którzy zakupili ten model, zwracają uwagę, że wygodnie się z nim ćwiczy. 

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni

 

2. 6 Pack EMS Elektrostymulator Masażer Mięśni Pośladków

 

Sprzętem, który pomoże Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki poprzez masowanie mięśni pośladków, jest 6 Pack Ems 6419. Model jest używany przez amatorów, profesjonalnych sportowców, a także fizjoterapeutów i rehabilitantów. Elektrostymulator umożliwia osiągnięcie efektu wzmocnienia mięśni, nie nadwyrężając stawów i kości.

W sprzęcie zastosowano technologię EMS. Co to oznacza? Sprzęt stymuluje wybrane mięśnie z pomocą bezpiecznych impulsów elektrycznych – tkanka napina się i rozluźnia. Zastosowanie tego sprzętu razem z regularnym wykonywaniem ćwiczeń skutecznie zwiększa przyrost mięśni i ułatwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Model ma 6 trybów pracy i 10 poziomów intensywności, które dostosujesz do swojego poziomu zaawansowania, a także samopoczucia – ważne jest, aby słuchać swojego organizmu, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Automatyczny program trwa przez 15 minut i jest to odpowiednia ilość na dzień. Do zestawu jest dołączone pudełko, kabel USB ipad sterujący. Konsumenci cenią ten produkt za łatwość obsługi i skuteczne działanie.

Elektrostymulator 6 Pack Ems 6419 jest przeznaczony do mięśni pośladkowych. Model ma 6 programów pracy i 10 poziomów intensywności.

 

 

 

 

Elektrostymulator TENS 

 

3. Elektrostymulator Przeciwbólowy i Treningowy Tens/Ems Eco80

 

Specjalistyczne urządzenie wysokiej jakości zaprojektowano z myślą o pacjentach borykających się z różnymi problemami i dolegliwościami. Elektrostymulator TENS Eco 80 jest przeznaczony do wykonywania zabiegów elektrostymulacji o wysokiej częstotliwości, które pomagają leczyć przewlekły ból kręgosłupa, ostry ból stawów, nerwobóle lub ból stawów. W programie EMS użytkownik może skorzystać z masażu, odbudowy mięśni, treningu sportowego, kształtowania sylwetki, a także z tonizacji mięśni. 

Dwukanałowy elektrostymulator TENS/EMS generuje wysoką częstotliwość 1000 Hz i  można go z łatwością rozbudować, dokupując dodatkowe rozgałęzienia w postaci 4 elektrod wpinanych na złącza PIN/WTYK 2 mm. Urządzenie pozwala na wykonywanie różnych zabiegów, przydatnych w trakcie leczenia wielu dolegliwości. Model jest zasilany sieciowo, dzięki czemu użytkownik nie musi myśleć o zmianie baterii w urządzeniu.

Opinie o elektrostymulatorze przeznaczonym do wykonywania zabiegów TENS i EMS Eco 80 są pozytywne wśród osób, które potrzebowały wielofunkcyjnego modelu. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji takich jak: Akupunktura, termoterapia podczerwienią czy jonoforeza. 

 

 

 

 

Elektrostymulator EMS

 

4. Elektrostymulator Mięśni Pośladkowych Trening EMS ABS Master Pro Multi Set 

 

Elektrostymulator treningowy to urządzenie przeznaczone dla osób lubiących intensywny wysiłek fizyczny. Model ABS Master Pro Multi Set sprawdza się na każdym poziomie zaawansowania, a co najważniejsze skutecznie wzmacnia mięśnie całego ciała. Dobrej jakości sprzęt można stosować w treningu brzucha, ramion i pośladków. Model umożliwia szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz wspomaga redukcję cellulitu. 

Elektrostymulator pośladków, brzucha i ramion ma 6 trybów pracy oraz 20 poziomów intensywności. Urządzenie jest dobre dla osób w każdym wieku, ponieważ nie powoduje obciążenia stawów. Fale EMS są emitowane z elektrody znajdującej się w nakładce. Elektrostymulator EMS może być wykorzystywany nawet kilka razy w tygodniu po 20 minut. Impulsy generowane przez sprzęt docierają głęboko do włókien mięśniowych, dzięki czemu użytkownik może osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie. 

Konsumenci potwierdzają, że jest to dobry elektrostymulator treningowy, który pomaga uzyskać jeszcze lepsze efekty po aktywności fizycznej.  Model dobrze dopasowuje się do sylwetki, co również podoba się zadowolonym użytkownikom. 

 

 

 

 

Profesjonalny elektrostymulator mięśni

 

5. Compex Sport Elektrostymulator Mięśni SP 8.0 2539116

 

Profesjonalny elektrostymulator mięśni Compex 8.0 to bezprzewodowe urządzenie zaprojektowane z myślą o osobach, które regularnie ćwiczą i są aktywne fizycznie. Wysokiej klasy model ma aż cztery kanały i wiele potrzebnych funkcji pozwalających na kompleksową regenerację ciała. Urządzenie ma 40 programów takich jak: 2 rehabilitacyjne, 5 odnowy i masażu, 10 uśmierzających ból, 10 fitness oraz 13 treningowych. Regularne stosowanie elektrostymulatora sprawia, że organizm sportowca jest przygotowany na większy wysiłek, niż przy wyłącznie standardowych ćwiczeniach fizycznych. 

Urządzenie Compex 8.0 ma funkcje pozwalające na zwiększenie siły oraz zoptymalizowanie wytrzymałości. Prawidłowo wykonywane zabiegi pozwalają na zmniejszenie ryzyka powstania kontuzji, a w razie jej wystąpienia pomagają szybciej zregenerować organizm. Bezprzewodowe urządzenie ma moc 120 mA, 150 Hz i 400 us. W zestawie ze stymulatorem znajduje się stacja dokująca, 4 moduły, elektrody w różnych rozmiarach oraz inne akcesoria. 

Użytkownicy, którzy mieli okazję korzystać z profesjonalnego modelu do stymulacji mięśni, potwierdzają, że jest to produkt wysokiej jakości. Urządzenie dzięki technologii bezprzewodowej jest bardzo wygodne w użytkowaniu. 

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni Kegla 

 

6. Elise Elektrostymulator Mięśnie Kegla

 

Elektrostymulator do ćwiczeń mięśni Kegla Elise to dobrej jakości aparat o sprawdzonym i potwierdzonym działaniu, który skutecznie umożliwia wzmocnienie mięśni dna miednicy. Urządzenie jest optymalnym rozwiązaniem dla osób dotkniętych krępującym problem związanym z nietrzymaniem moczu w czasie wysiłku i jest bardzo łatwe w użyciu zatem można je bezpiecznie używać w domowych warunkach. 

Elektrostymulator mięśni Kegla pozwala pozbyć się krępujących problemów, które dotykają coraz więcej osób. Urządzenie ma wbudowany akumulator wystarczający do 15 godzin. Model ma 4-stopniową regulację, którą ustawia się w zależności od nasilenia problemu. Elektrostymulator zapamiętuje ostatnio wykonywany program i monitoruje liczbę wykonanych ćwiczeń. Dzięki wbudowanej regulacji urządzenie etapami zmienia intensywność wykonywanej stymulacji. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup stymulatora mięśni dna miednicy, zwracają uwagę, że regularne stosowanie pomaga usunąć problem. Model jest bezpieczny w użyciu i ma funkcję umożliwiającą stałą kontrolę działania sprzętu. 

 

 

 

 

Elektrostymulator Sanitas

 

7. Elektrostymulator Sanitas SEM 43

 

Urządzenie Sanitas SEM 43 można używać w przypadku wystąpienia bólów lędźwiowych, przy wyraźnym zmęczeniu mięśni, a także do zbudowania mięśni i spalenia nadprogramowych kilogramów. Sprzęt działa w oparciu o technologię EMS (stymulacja mięśni) oraz TENS (stymulacja nerwów), których można używać zamiennie w zależności od potrzeb.

Produkt ma duży, wygodny wyświetlacz z podświetleniem, ułatwiający kontrolę nad nim – można go zaczepić na pasek. Do zestawu są dołączone 4 samoprzylepne elektrody, które przykleja się w miejscach wymagających elektrostymulacji. Naklejki są wykonane z miękkiego i przyjemnego dla skóry żelu. Elektrostymulator ma wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa, dzięki któremu produkt wyłącza się w przypadku zbyt dużego nagrzania czy nieprawidłowej pracy.

Sprzęt ma 44 różne programy masażu, 6 programów pracy do budowy mięśni oraz funkcję doktora, która umożliwia stworzenie spersonalizowanego trybu na konkretne dolegliwości. Istnieje możliwość włączenia programu od 5 minut do 90 minut. Użytkownicy polecają ten model, ponieważ ma wiele różnych trybów, które pomagają ujędrnić ciało.

Elektrostymulator Sanitas SEM 43 ma wymiary: 13,5 cm x 6,6 cm x 2,9 cm, a jego waga wynosi ok. 107 g. Urządzenie jest zasilane bateriami.

 

 

 

 

Elektrostymulator mięśni rehabilitacja

 

8. Eco100 Elektrostymulator Przeciwbólowy Tens/Ems/Ifs 

 

Eco100 elektrostymulator przeciwbólowy Tens/Ems/Ifs to produkt o szerokim zastosowaniu. Można go wykorzystać wykonując zabiegi przeciwbólowe TENS, przeprowadzić stymulację mięśni EMS, zastosować prądy interferencyjne IFS i mikroprądy MET oraz przeprowadzić masaż. Jest to model przenośny i całkowicie bezpieczny do stosowania przez pacjenta bez nadzoru fizjoterapeuty. Sprzęt wyposażono w 63 programy gotowe do użycia, ale można też samodzielnie ustawić kolejnych 12 programów manualnych.

Dla pacjenta elektrostymulator mięśni i rehabilitacja za jego pomocą jest łatwa do wykonania, sprzęt posiada czytelny wyświetlacz, zasilany jest akumulatorem lub za pomocą zasilacza, a co najważniejsze jest niewielki i ma ergonomiczną budowę. Po 10 sekundach bezczynności sprzęt się samoczynnie wyłącza nie zużywając akumulatora. Dla użytkowników ważny jest też fakt, że można urządzenie ustawić tak, aby domyślnie włączał się program, który najchętniej używamy. Użytkownicy cenią szczególnie sprzęt jako elektrostymulator przeciwbólowy, który daje prawdziwą ulgę zastępując impuls nerwowy na elektryczny, który zakłóca odczuwanie bólu, a także uwalnianie endorfin podczas zabiegu na długo poprawiając samopoczucie pacjenta. 

 

 

 

 

Elektrostymulator pośladków

 

9. Elektrostymulator mięśni brzucha Verk Group 15597

 

Tym, których interesuje dobry i tani elektrostymulator możemy polecić elektrostymulator mięśni brzucha Verk Group 15597. Sprzęt nadaje się do elektrostymulacji brzucha, ud i pośladków i swoim działaniem pobudza impulsem elektrycznym do skurczu mięśnia, do którego przyłożono elektrodę umieszczoną na nakładce. Impulsy takie docierają do głęboko położonych mięśniowych włókien, co z kolei wpływa na poprawę jędrności, elastyczności skóry oraz likwidację cellulitu.

Producent zapewnia, że elektrostymulacja daje szybsze efekty od klasycznego treningu, a można przy niej zająć się innymi czynnościami, bo można ten sprzęt umieścić pod ubraniem i włączać tak często, jaki wynika to z potrzeb użytkownika. Elektrostymulator został wyposażony w 6 programów, a użytkownik ponadto ma do dyspozycji potencjometr zmniejszenia lub zwiększenia intensywności impulsów. Silikonowy korpus stymulatora dobrze przylega do ciała, a odpinany panel sterowania ułatwia zakładanie sprzętu. Zasilanie panelu odbywa się dwoma bateriami typu AAA. Według opinii konsumentów moduł zakładany na ciało jest elastyczny i dobrze się do ciała dopasowuje niezależnie od typu sylwetki.

 

 

 

 

Elektrostymulator przeciwbólowy

 

10. Tru Plus Zestaw TRU+ Elektrostymulator Przeciwbólowy

 

Tru Plus zestaw TRU+ elektrostymulator przeciwbólowy to produkt renomowanej firmy urządzeń medycznych i kosmetycznych Herz Medical Instruments, które pomagają w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Sprzęt firmy Herz Medical Instruments jest opatrzony certyfikatem medycznym CE 2460 i zarejestrowany jako sprzęt medyczny, który może być używany przez placówki medyczne. Ten dobry elektrostymulator wyposażono w 60 programów, których parametry dorównują urządzeniom stacjonarnym. Jednocześnie, dzięki bardzo małym wymiarom sprzęt jest łatwy w użyciu, a duży wyświetlacz usprawnia dokonanie ustawień.

Sprzęt ma zaprogramowanych 30 programów TENS na 10 różnych obszarów ciała i do użytkownika należy wybór tego, który najlepiej poradzi sobie z dolegliwością bólową w danym obszarze. Programy te wykorzystują elektrostymulację nerwów sensorycznych, co prowadzi do uśmierzenia bólu. 27 programów EMS, przydzielonych do 9 obszarów ciała, to proces masażu ciała elektrycznymi impulsami. Zabieg taki poprawia samopoczucie, gdy po treningu mięśnie są napięte, dzięki niemu szybciej się regenerują. EMS to także terapia schorzeń mięśniowych, a poprawiając napięcie mięśni opóźnia ich procesy starzenia. Sprzęt oferuje 40 poziomów intensywności działania, a na w pełni naładowanej baterii pracuje do 5 godzin. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy  – jaki elektrostymulator kupić? 

 

Elektrostymulator jest urządzeniem, które większości osób kojarzy się z rehabilitacją. Prawdą jest, że sprzęt wykorzystuje się głównie w celach leczniczych, jednak mało kto wie, że impulsy elektryczne mogą być także używane do zmniejszenia tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu pojawiającego się na ciele kobiet. Elektroterapia ma na celu pobudzenie nerwów i mięśni, które zaczynają pracować dzięki elektrodom przyklejonym do skóry pacjenta. Stymulację rozmieszcza się zgodnie z punktami motorycznymi, gdzie nerwy wnikają do mięśni. Za pomocą panelu sterowania ustala się odpowiednią częstotliwość, a następnie cały impuls jest kierowany do mięśni w celu spowodowania skurczu podobnego jak w trakcie wysiłku fizycznego. 

Zabieg elektrostymulacji stosuje się w sytuacjach, gdy występuje uszkodzenie lub niedowład mięśnia. Sportowcy bardzo często korzystają z zabiegu elektrostymulacji w celu podtrzymania odpowiedniej kurczliwości w momencie, gdy są przetrenowani lub unieruchomieni przez kontuzje, które w sporcie zdarzają się bardzo często.  Stymulowanie impulsami elektrycznymi ma na celu utrzymanie mięśnia w dobrej formie do czasu, aż połączenia nerwowe zostaną odbudowane i zregenerowane. Efekty stymulacji zaobserwują również osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Odpowiednia częstotliwość i rozmieszczenie elektrod wpływa pozytywnie na rozbijanie cząstek tłuszczu nagromadzonych w organizmie. Oprócz tego zabieg umożliwia lepsze dotlenienie skóry i przyspiesza produkcję elastyny oraz kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność naskórka.

Od kilku lat coraz więcej osób chętnie sięga po urządzenia przeznaczone do wykonywania różnego rodzajów zabiegów w domowym zaciszu. Przy pomocy niewielkich aparatów można przeprowadzić zabieg leczniczy z wykorzystaniem elektrostymulacji. Oczywiście bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób przygotować się na wykonanie leczenia. Wiele osób decyduje się na zakup własnego aparatu do elektrostymulacji ze względu na nieograniczoną dostępność. Kolejki w gabinetach rehabilitacyjnych nie pozwalają na korzystanie z zabiegów bez ograniczeń oraz o dowolnej porze dnia. Bardzo często pacjent musi się dostosować, co wiąże się z kłopotami w pracy czy rezygnacją z udziału w zajęciach. W wielu sytuacjach ciągłość leczenia ma istotny wpływ na szybkość regeneracji uszkodzonych mięśni. Z tego względu powstały urządzenia medyczne w wersji mobilnej, które z łatwością można obsłużyć w domu. Przed zakupem urządzenia, warto jednak wiedzieć, jaki jest najlepszy elektrostymulator, który będzie odpowiedni w przypadku konkretnej dolegliwości. 

 

Jaki elektrostymulator wybrać?

Zanim użytkownik zdecyduje się na zakup konkretnego modelu przeznaczonego do stymulacji mięśni, powinien wiedzieć jaką dolegliwość chciałby usunąć. W zależności od problemu dostępne są różnego rodzaju urządzenia odpowiadające za rozwiązywanie problemów z wybranymi dolegliwościami. W przypadku dolegliwości bólowych dobrym wyborem będzie zastosowanie stymulacji takiej jak TENS (przeciwbólowe), EWN (wysokonapięciowe), MIK (mikroprądy), INF (prądy interferencyjne) oraz JON (Jonoforeza).  Na osłabienie oraz atrofię mięśni sprawdzi się EMS (nerwowo-mięśniowa), EWN (wysokonapięciowa), PK (prądy Kotza) oraz MO (mięśnie odnerwione). Na stany zapalne poleca się INF (prądy interferencyjne), EWN (wysokonapięciowe), a także JON (jonoforezę). Gojenie ran przyspiesza MIK (mikroprądy) oraz EWN (wysokonapięciowe). W zależności od potrzeb użytkownik może on wybrać dowolny rodzaj elektrostymulacji, który bezpośrednio wpływa na doskwierające dolegliwości. Większość modeli dostępnych w sklepach to urządzenia przeznaczone do wykonywania elektrostymulacji typu TENS oraz EMS. Najlepszy elektrostymulator jest prosty w obsłudze oraz ma czytelną instrukcję pozwalającą na bezproblemowe uruchomienie urządzenia nawet przez osobę, która nigdy wcześniej nie robiła zabiegu. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do elektrostymulacji? 

Przed przystąpieniem do zakupu wybranego modelu, warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania zastosowanego w urządzeniu. Większość sprzętów ma zasilanie bateryjne, które wystarcza na przeprowadzenie kilkugodzinnego zabiegu, w zależności od ustawienia częstotliwości. Dobrym rozwiązaniem będzie model zasilany akumulatorowo, który w każdej chwili można naładować za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Dla osób korzystających ze sprzętu stacjonarnie poleca się urządzenia zasilane sieciowo. Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest liczba dostępnych kanałów oraz właściwości prądu elektrycznego, takie jak częstotliwość wysyłanych impulsów. 

Elektrostymulatory w dobrych cenach 

W ofertach wielu producentów dostępne są różnego rodzaju elektrostymulatory przeznaczone do użytkowania w domowym zaciszu. Koszt zakupu klasycznego modelu do elektrostymulacji to wydatek od 70 do 250 zł. Dwukanałowy i czterokanałowy elektrostymulator TENS i EMS to koszt od 200 do 300 zł. Model przeznaczony do odnowy biologicznej to wydatek do 220 zł. Profesjonalne urządzenia do elektrostymulacji kosztują od 1500 do 5000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić elektrostymulator?

Zakup elektrostymulatora to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują sprawdzonego rozwiązania, aby pozbyć się uporczywego bólu mięśni, stawów czy wybranych części ciała. Urządzenie przeznaczone do elektrostymulacji jest stosowane także w celu poprawy krążenia, modelowania sylwetki czy pozbycia się cellulitu. Zakupu dobrej jakości sprzętu można dokonać w wielu sklepach stacjonarnych z AGD i RTV. Popularne markety mają w swojej ofercie różnego rodzaju modele, które sprawdzą się do wykonywania zabiegu elektrostymulacji w domowym zaciszu. Dobrej jakości sprzęt można również zakupić w specjalistycznych sklepach z akcesoriami medycznymi, gdzie wykwalifikowany personel dobierze odpowiedni model do potrzeb użytkownika. 

 

P2: Jak ustawić elektrostymulator? 

Elektrostymulacja od wielu lat jest wykorzystywana do leczenia różnego rodzaju schorzeń oraz bólu spowodowanego kontuzjami. Aby konsumenci mieli dostęp do bezpiecznej rehabilitacji w domu, powstały przenośne elektrostymulatory, które każdy może odpowiednio zaprogramować i przykleić w wybrane miejsce na ciele. Większość dostępnych modeli oferuje użytkownikowi kilka programów, które można ustawić w zależności od potrzeb. Zazwyczaj są to programy przeznaczone do rehabilitacji, masażu, eliminacji bólu, lepszego ukrwienia, poprawienia estetyki ciała czy zwiększenia masy mięśniowej. Pierwsze zabiegi mogą nie należeć do przyjemnych, dlatego też nie powinno się od razu zrażać, jeśli początki nie będą przyjemne. Przed przystąpieniem do działania, warto skorzystać z porady fizjoterapeuty, który pomoże dopasować intensywność elektrostymulacji do potrzeb użytkownika. 

P3: Co to jest elektrostymulator mięśni?

Elektrostymulator mięśni jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania zabiegów polegających na wysyłaniu impulsów elektrycznych do określonych partii mięśni. Leczenie wykorzystuje się w przypadku bólu kończyn, stawów, pleców oraz w momencie wystąpienia kontuzji. Elektrostymulator jest niewielkim urządzeniem wyposażonym w elektrody, które należy przykleić do ciała pacjenta po wykluczeniu przeciwwskazań oraz wykonaniu koniecznych zabiegów przygotowujących. W zależności od rodzaju zabiegu można wyróżnić elektrostymulację nerwowo-mięśniową oraz mięśniową EMS. Mięsień otrzymuje bodziec nerwowy podobny do wysyłanego przez nerwy motoryczne i rozpoczyna wykonywanie pracy zgodnie z tym jak zaprogramowano elektrostymulator. 

 

P4: Jak działa elektrostymulator?

Zabieg elektrostymulacji jest chętnie wykorzystywany przez osoby z nadwagą, po kontuzji lub przez sportowców, którzy chcą podtrzymać sprawność danych partii mięśni. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się kulturystyką oraz sportami wysiłkowymi chętnie korzystają z tej formy ćwiczeń, aby rozbudować masę mięśniową i wyrzeźbić sylwetkę. Urządzenie przeznaczone do wykonywania zabiegu wysyła impuls elektryczny do ludzkiego organizmu i powoduje skurcze danego mięśnia lub całej grupy mięśniowej. Dzięki impulsom elektrycznym pojawiają się mimowolne skurcze, które są traktowane jako bodźce do tego, aby tkanki się kurczyły i jednocześnie pracowały z większą intensywnością. Elektrostymulacja jest zabiegiem, który należy wykonywać etapami. Początkowo użytkownik może odczuwać dyskomfort związany z wysyłanymi impulsami, jednak z każdym zabiegiem będzie on coraz mniejszy. 

 

P5: Jak poprawnie używać elektrostymulatora?

Przed pierwszym użyciem elektrostymulatora należy wiedzieć, jakie są przeciwwskazania dotyczące zabiegu. Przed naklejeniem elektrod skóra musi być czysta, osuszona oraz wolna od kremów. Elektrostymulatora nie wolno używać na rany, oparzenia czy podrażniony naskórek. Przed pierwszym użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i w razie wątpliwości poradzić specjalisty. Nie należy przekraczać czasu stymulacji określonego w instrukcji obsługi – czas będzie się różnił w zależności od modelu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ