contact
contact

5 faworytów na Mistrzostwa Świata w Katarze 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Mistrzostwa Świata rozpoczną się meczem Kataru z Ekwadorem. Będzie to mecz inauguracyjny, który odbędzie się 20 listopada o godzinie 17:00. Natomiast mecz finałowy został zaplanowany na dzień 18 grudnia. Tegoroczne XXII Mistrzostwa Świata będą pierwszym turniejem rozgrywek w piłce nożnej, który odbędzie się w kraju islamskim na Bliskim Wschodzie. Jest to też ostatni rok w którym udział wezmą 32 kraje. Od kolejnego roku w mistrzostwach w piłce nożnej będzie rywalizować 48 reprezentacji różnych krajów. Katar to najmniejszy kraj, któremu przyznano do tej pory prawo do organizacji mistrzostw. W wyborach które odbyły się 2 grudnia 2010 roku Katar pokonał takich rywali jak Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Australia i Japonia.

Chodź mecz inauguracyjny rozpocznie się potyczką drużyny katarskiej z ekwadorską, to nie są to faworyci mistrzostw. Katar zajmuje 31. miejsce w rankingu zespołów, które mogłyby wygrać mistrzostwa. Ekwador, choć plasuje się na 20. pozycji, również nie jest reprezentacją, która może powalczyć o złoto. Kto zatem jest faworytem tegorocznych mistrzostw?

 

Brazylia

Brazylijski zespół, nazywany Canarinhos, na zdobycie mistrzostwa świata czeka już 20 lat. Obecnie drużyna ta dała się pokonać w ostatnich 29 meczach tylko jednemu przeciwnikowi– Argentynie. Podczas mistrzostw Brazylia będzie toczyła rozgrywki z Serbią, Szwajcarią i Kamerunem. Dobrą pozycję zespołu brazylijskiego dostrzegli również polscy i zagraniczni bukmacherzy uznając brazylijczyków za głównego pretendenta do złota.

 

Argentyna

To jedyna drużyna, której uległa Brazylia w ostatnim czasie i też jedyny konkurent, który Brazylii może pokrzyżować drogę do złota. Ostatnią porażkę drużyna Albicelestes zaliczyła w 2019 roku w potyczkach z Brazylią. Potem była już seria zwycięstw, która trwa do dziś, mimo rozegranych 31 spotkań. Być może, że ostatnia szansa Leo Messiego na zdobycie złota w Katarze zaowocuje zwycięskim meczem, bowiem wydaje się, że zawodnik ten jest obecnie w bardzo wysokiej formie.

 

Francja

Chodź zawodnicy francuscy nie spisywali się ostatnio najlepiej i po porażce w Lidze Narodów, gdzie z sześciu meczów wygrali tylko jeden, to nadal drużyna francuska liczy się w klasyfikacji. Didier Deschamps, trener trójkolorowych w ostatnim czasie mocno zmieniał skład drużyny, jednak ma on w zanadrzu najmocniejszą jedenastkę i wystawiając ją w rozgrywkach może obrócić szalę zwycięstwa. Francuzom przypadły mecze z reprezentacjami Danii, Australii i Tunezji.

Hiszpania

Hiszpanie rozpoczną rozgrywki mierząc się z drużynami Niemiec, Japonii i Kostaryki. Ocenia się że awans wywalczy bez większych problemów. Jednak przystępując do walki o złoto rozgrywka może wyglądać bardzo interesująco. Na ostatnim EURO drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze i była blisko do awansu do wielkiego finału. Nie ustrzegła się jednak przed popełnianiem drobnych wpadek i to zadecydowało o końcowym wyniku. Pod okiem trenera Luisa Enrique drużyna z Półwyspu Iberyjskiego może stanowić zagrożenie dla głównych faworytów mistrzostw.

 

Holandia

Po zeszłorocznej kompletnej klapie w rozgrywkach EURO 2020 i zmianie selekcjonera oraz częściowego składu zespołu, wydaje się on być dojrzalszy do osiągania zamierzonych celów. Pod okiem Louisa van Gaala drużyna zmierzy się z Danią, Turcją i Norwegią. Drużyny te nie wydają się zagrażać zespołowi Oranje.

Powyżej zostało zaprezentowanych pięć zespołów, które mogą pretendować do miana najlepszego podczas tegorocznych mistrzostw świata. A gdzie znajduje się Polska? Jakie szanse mają biało-czerwoni? Klasyfikacja Polskę lokuje na 16 miejscu. Ocenia się że przekroczenie 1/8 finału będzie dla piłkarzy znad Wisły ogromnym sukcesem. Atutem polskiej reprezentacji jest posiadanie w składzie drużyny jednego z najlepszych zawodników na świecie – Roberta Lewandowskiego, który w kulminacyjnym momencie może zdobyć dla biało-czerwonych punkty. Jednak bezsprzecznie trzeba przyjąć do wiadomości że ekipa Czesława Michniewicza jest uważana za średniaka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ