Fingerboard – przewodnik zakupowy, ranking i test
Wiemy, że oferta rynkowa z fingerboardami jest rozbudowana. W sklepach można znaleźć wiele modeli i to sprawia, że trudno zdecydować się na jeden. Aby podjąć dobrą decyzję zakupową, trzeba po pierwsze określić swoje potrzeby i sprawdzić opinie konsumentów. Wszystko to zajmuje dużo czasu, dlatego dokonaliśmy rozeznania za Ciebie. Najczęściej polecany fingerboard to Tech Deck SkatePark, zestaw składający się z deski i elementów umożliwiających budowę skateparku. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia. Drugie miejsce w zestawieniu należy do modelu Mini Fingerboard Mixed Color. Ten zestaw zawiera 3 fingerboardy z metalowymi trackami.
Tabela porównawcza
9 najlepszych fingerboardów. Opinie w 2023 roku
Ten ranking fingerboardów powstał z myślą o osobach, które chcą kupić dobrej jakości miniaturową deskorolkę i zawiera produkty z różnych grup cenowych. Każdy może znaleźć produkt dostosowany do jego możliwości finansowych.
Zestaw Startowy
1. Tech Deck SkatePark FingerBoard Zestaw Startowy
Polecamy fingerboard Tech Deck SkatePark, czyli zestaw startowy składający się z wytrzymałej deskorolki i skateparku. To idealna propozycja dla fanów jazdy w domowym wydaniu. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia. Jest estetycznie zapakowany, dlatego stanowi dobrą propozycję na prezent.
Z zestawu startowego można wykonać niezliczone kombinacje, co jest gwarancją dobrej zabawy. Ten komplet z pewnością szybko nie znudzi się Twojemu dziecku. Na fingerboardzie umieszczone są klipsy trenera, które ułatwiają wykonywanie różnych trików w powietrzu. Są one pomocne w szczególności dla osób początkujących. Produkt po odpakowaniu i złożeniu skateparku jest gotowy do używania. Nie wymaga on baterii.
Opinie, jakie można przeczytać na temat fingerboard Tech Deck, są bardzo dobre. Rodzice potwierdzają, że zabawka spełnia oczekiwania ich dzieci. Ten komplet może być jednak atrakcyjny nie tylko dla maluchów, ale nawet dorosłych zainteresowanych tego typu rozrywką.
Deskorolka na palce
2. Zestaw Mini Fingerboard 3 Sztuki Mixed Color
Mini Fingerboard Mixed Color to zestaw składający się 3 fingerboardów. Wchodzące w skład kompletu mini deskorolki na palce są zrobione z wytrzymałego plastiku. Pokryto jest także papierem ściernym dla zapewnienia lepszego trzymania i po to, aby jak najbardziej przypominały prawdziwe deski. Fingerboardy mają też metalowe elementy wzmacniające konstrukcję.
Deskorolki nadają się do wykonywania przeróżnych akrobacji na biurku. Stanowią dobry wybór dla osób początkujących, bo mają przystępną cenę. Długość każdej deskorolki wynosi około 9 cm, a wymiary opakowania to: 12 cm x 3 cm x 33 cm. Deskorolka na palce ma metalowy track i 4 kółka.
Jeśli chcesz kupić dobry i tani fingerboard, ta propozycja jest dla Ciebie. Znajdujące się w zestawie deski mają oryginalny design, różne kolory i grafiki. Według kupujących deski są lekkie i wygodnie się z nich korzysta. Nauka różnych trików przebiega stosunkowo prosto.
Eastwood fingerboard
3. Komplet Fingerboard Eastwood kółka z łożyskami PRO
Interesuje Cię dobry fingerboard, ale zupełnie nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Wśród bardziej profesjonalnych produktów polecanym jest fingerboard Eastwood PRO. To wysokiej jakości zestaw składający się z deski przeznaczonej do samodzielnego montażu. W komplecie znajduje się specjalny kluczyk, a także śrubki, nakrętki i wszystko inne, co niezbędne do złożenia.
Deska jest stosunkowo szeroka, więc łatwiej robić na niej różne triki. Produkt wykonano z 5 warstw drewna, dlatego odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością. Na ostatnią warstwę nałożona jest naklejka z grafiką. W modelu wykorzystano wysokiej jakości kółka z łożyskami, które płynnie działają i zapewniają przyjemność jazdy.
Na pytanie, czy warto kupić fingerboard Eastwood PRO, większość osób odpowiada, że tak. Powodów jest kilka i zalicza się do nich: Solidność i estetyka wykonania, odpowiedni kształt i łatwa nauka trików.
Fingerboard drewniany
4. Fingerboard Deskorolka na Palce Jasnoniebieski
W naszym zestawieniu musiał znaleźć się Jasnoniebieski Fingerboard dostępny w przystępnej cenie. Dokładne wymiary tego produktu to: 96 mm x 28 mm x 3,78 mm. Jego waga to zaledwie 50 g, więc zabawa tą deską jest nie tylko ciekawa, ale i szybko nie męczy. Ten drewniany fingerboard jest dostępny w komplecie ze wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu.
Produkt zrobiono z wysokiej jakości drewna klonowego. Ma ono kilka warstw, co gwarantuje długi czas użytkowania. Koła mają zamknięte łożyska i płynnie działają. Deska jest pokryta grubą podkładką PU, czyli miękkim w dotyku i antypoślizgowym materiałem. Fingerboard ma mocną konstrukcję, do jego produkcji wykorzystano też stop niklu.
Ta mini deska to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą się zrelaksować i znaleźć nową pasję. Produkt jest polecany zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Użytkownicy wskazują, że fingerboard dobrze pochłania wstrząsy i lekko kołysze się na boki (jak prawdziwa deska).
Mini deskorolka na palce
5. Finger Skateboard 2 x Mini Deskorolka + Akcesoria 5w1
Mini deskorolka na palce Finger Skateboard to propozycja dla osób, które szukają taniej, a jednocześnie oryginalnie wyglądającej i wygodnej w użytkowaniu mini deskorolki. W tym zestawie znajdują się 2 fingerboardy, 8 zamiennych kółek, dodatkowe śrubki i śrubokręt typu krzyżak niezbędny do złożenia całej konstrukcji.
Długość każdej deskorolki wynosi dokładnie 9 cm, a wymiary opakowania to: 14 cm x 21,5 cm. Produkt jest przeznaczony dla dzieci powyżej 9. roku życia i polecany także dla dorosłych. Każda deska ma metalowy track i 4 płynnie działające kółka. Z wierzchu fingerboard jest pokryty papierem ściernym, który przypomina prawdziwy grip.
Prezentowany zestaw jest wart uwagi, bo ma przystępną cenę i jest solidnie zrobiony. Wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez zadowolonych z zakupów konsumentów. Warto wiedzieć, że deski są dostępne w różnych kombinacjach kolorystycznych i są wysyłane losowo.
Fingerboard zestaw
6. Zestaw SBEGO Fingerboard 2 sztuki + Tor #2
Zestaw fingerboard SBEGO to z pewnością produkt godny uwagi. Komplet kosztuje niewiele, bo poniżej 10 zł, a gwarantuje rozrywkę na długo. Do wykonania deskorolki wykorzystano wysokiej jakości plastik, a także metalowe elementy, z wierzchu pokryto ją papierem ściernym. Jak podaje producent, ten fingerboard stanowi miniaturę w skali 1:8. Długość deskorolki jest równa 9 cm.
Poza fingerboardem w zestawie znajdują się także tory, które czynią zabawę bardziej atrakcyjną. Wspomniane tory są zrobione z wysokiej jakości plastiku, który nie ulega zniekształceniom. Mają one lekkie wyżłobienia i specyficzną strukturę. W środku torów jest praktyczne miejsce do schowania desek i akcesoriów.
Czy warto kupić zestaw fingerboard SBEGO? Jak wynika z przedstawionych w Internecie opinii, zdecydowanie tak. To przystępny cenowo komplet idealny dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z mini deskami i chcą rozwijać umiejętności.
Caper fingerboard
7. Drewniany Blat Fingerboard CAPER z Grafiką #05
Polecamy Twojej uwadze fingerboard Caper #05, a dokładniej drewniany deck, do którego pasują praktycznie wszystkie trucki. To propozycja dla osób, które chcą stworzyć coś samodzielnie albo potrzebują wymienić ten element w swojej desce. Deck ma klasyczną szerokość równą 30 mm i średnie podgięcia.
Do wykonania tego produktu wykorzystano listki forniru, które sklejono wysokiej jakości klejem do drewna o wodoodpornych właściwościach. Można być pewnym, że deska dobrze sprawdzi się niemal w każdych warunkach.
Pozytywne komentarze dotyczące jakości wykonania decka zachęcają do jego zakupu. Zdaniem większości osób element ten ładnie się prezentuje i co najważniejsze, jest wytrzymały. Na desce znajduje się oryginalnie wyglądająca grafika.
8. Fingerboard ProWood 32mm Łożyska Kompletny Set
Opinie o fingerboardach ProWood są w większości bardzo dobre, dlatego postanowiliśmy umieścić produkt tej marki w naszym rankingu. Mowa tutaj o zestawie ProWood 32mm polecanym zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. W komplecie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do złożenia deski.
Blat jest odpowiednio wyprofilowany, więc na desce można wykonywać nawet najbardziej skomplikowane triki. W modelu tym zastosowano łożyskowane koła typu street i 29 mm trucki z tuningiem. Komplet zawiera dokładnie: 32 mm blat, 29 mm tracki, kółka, tape, 8 montażówek, nakrętki, a także klucz niezbędny do złożenia tej mini deski.
9. Deskorolki Fingerboard Maxi 8 sztuk 24h
Przeprowadzony test fingerboardów dowiódł, że deskorolki Maxi dostępne w zestawie po 8 sztuk to dobra propozycja. Przede wszystkim znajdujące się w komplecie elementy są solidnie wykonane i dobrze wyprofilowane. Można z nimi intensywnie ćwiczyć nowe triki i zdobywać doświadczenie. Produkt jest tani, co również przemawia za jego zakupem.
Ten zestaw składający się z mini deskorolek w różnych kolorach stanowi dobrą propozycję na prezent. Długość każdej z desek wynosi około 9,5 cm. W komplecie są wszystkie akcesoria niezbędne do montażu.
Te mini deskorolki mają różne kolory i ciekawe grafiki, które przyciągną wzrok każdego. Jak twierdzą konsumenci, zestaw jest odpowiedni nie tylko dla dzieci, ale też osób starszych, które zainteresowały się tematem i traktują jazdę na fingerboardzie jako ciekawą rozrywkę.
Przewodnik zakupowy – Jaki fingerboard kupić?
Jeśli chcesz znać odpowiedź na pytanie, jaki fingerboard wybrać, aby być zadowolonym z zakupu, ten poradnik jest dla Ciebie. Ujęte zostały w nim wszystkie podstawowe informacje na temat tego produktu. Z naszego artykułu dowiesz się, skąd na rynku wzięły się fingerboardy, jak są zbudowane i jakie elementy powinny mieć w zestawie.
Fingerboard – skąd się wziął?
Na początek trochę na temat historii. Kto wpadł na pomysł stworzenia fingerboardów? Pierwszą mini deskę zaprojektował i wykonał Steven Asher, młody obywatel Stanów Zjednoczonych. Był 1998 rok i słaba pogoda za oknem, która uniemożliwiła swobodne wyjście Ashera do skateparku, aby poćwiczyć. Wtedy też wpadł on na pomysł stworzenia mniejszej wersji deski, z której będzie można korzystać bez względu na okoliczności. Głównym celem Stevena Ashera było to, aby zaprojektować deskorolkę, która w pełni przypomina tę o standardowych rozmiarach. Pomoc przy konstrukcji sprzętu młody Amerykanin uzyskał od swojego ojca, producenta zabawek. Fingerboardy po pewnym czasie stały się bardzo modne, a powodem ich popularności jest przede wszystkim to, że można na nich jeździć w każdym miejscu, a kiedy się z nich nie korzysta, można je schować po prostu do kieszeni.
Jaki fingerboard na początek?
Częstym pytaniem zadawanym przez osoby bez doświadczenia jest to, jaki jest najlepszy fingerboard na początek. Osoby, które swoją przygodę rozpoczęły wcześniej, przyznają, że najlepiej zacząć od najbardziej podstawowego modelu. Chodzi o produkty dostępne za kilka złotych, które można nabyć w kiosku czy w markecie. Zakup takiego fingerboarda to dobry wybór, ponieważ można sprawdzić, czy zainteresowanie tego typu rozrywką nie jest tylko chwilowe. Jeśli by tak było, nie ma sensu inwestować w nic droższego. Kiedy zainteresowanie utrzymuje się dłużej, można wybrać droższy fingerboard za około kilkadziesiąt złotych. W miarę rozwoju umiejętności warto zainwestować w drewniany model z większym deckiem i lepszym profilowaniem.
Budowa deski
Fingerboard, jak wspomnieliśmy na samym wstępie, swoją budową przypomina zwykłą deskę. Długość decka wynosi w przybliżeniu 9 cm, a szerokość waha się w przedziale 2,5 cm do 3 cm. Deck, nazywany czasami blatem, to jedna z najważniejszych części całej konstrukcji. To deska zrobiona z plastiku, drewna lub innych materiałów. Do jej dolnej części są montowane kółka, a wierzch jest zabezpieczony papierem ściernym (tzw. grip) zapewniającym lepszą przyczepność. Drewniane decki mają kilka warstw (zazwyczaj jest ich 5). Ich powierzchnia często jest lakierowana i zdobiona przy wykorzystaniu naklejek z efektownie wyglądającymi grafikami. Kolejnym elementem jest track, który montuje się przy podstawie, a do niego przyłącza się kółka. W zestawie znajdują się montażówki, czyli specjalne śrubki. Elementami konstrukcyjnymi są też łożyska lub rdzenie i koła (najczęściej wykonane z plastiku).
Dodatkowe akcesoria
Czasami fingerboardy są dostępne w zestawach, które nie tylko składają się z kilku desek, ale zawierają też inne akcesoria. Mowa tutaj o elementach, z których można stworzyć konstrukcję przypominającą prawdziwy skatepark. Takie komplety są polecane dla osób, które mają już doświadczenie w jeździe i poszukują urozmaicenia. W zestawach dostępne są też gotowe rampy. Jeśli decydujemy się na ich zakup, warto wybierać modele, które mają antypoślizgową nakładkę. Wtedy podczas robienia trików nie trzeba będzie się martwić o jej przesuwanie.
Design
Dla wielu osób najlepszy fingerboard to nie tylko taki, który jest solidnie zrobiony, ale też taki, który oryginalnie wygląda. Wybór produktów pod względem designu jest spory, w sklepach dostępne są zarówno modele jednokolorowe, jak i takie z różnego typu grafikami.
Fingerboardy w dobrych cenach
Fingerboardy są szeroko dostępne i znajdziemy je nawet w kioskach za kilka złotych. To najbardziej podstawowe modele. Droższe, nieco lepsze jakościowo produkty kosztują kilkadziesiąt złotych. Jeśli mowa o zestawach, ich cena może sięgać nawet 200 zł.
FAQ
P1: Fingerboard – co to jest?
Fingerboard to nic innego jak miniaturowa wersja deskorolki. Jeździ się na niej, używając do tego palców. Są różne techniki i triki, których można się nauczyć. Mini deska przypomina tę prawdziwą, ma taki sam kształt i nawet jest zrobiona z podobnie wyglądających materiałów. Jazda na fingerboardzie to na początek nauka podstawowych ruchów, jednak z czasem może przerodzić się to w prawdziwą pasję. Osoby, które lubią tę zabawę, tworzą miniaturowe skateparki i różnego rodzaju przeszkody, aby uczynić jazdę bardziej ekscytującą. Pierwszy fingerboard powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 90’. Wymyślił go młody Amerykanin, który z powodu złej pogody nie mógł odwiedzić skateparku i poszaleć na swojej desce.
P2: Fingerboard – jak zacząć?
Czy jazda na fingerboardzie jest trudna? Sporo osób zainteresowanych tym gadżetem zadaje pytanie, jak zacząć. Bardziej doświadczeni entuzjaści tego typu rozrywki wskazują, że na początek warto sprawdzić, czy taka zabawa jest dla nas. Najlepiej więc kupić najtańszą deskę i chwilę się nią pobawić. Jeśli mimo upływającego czasu taka forma rozgrywki nadal będzie nam odpowiadała, najlepiej zainwestować w lepszy model. Podstawowym trikiem, którego warto się nauczyć, jest manual, czyli jazda na dwóch kółkach (przednich lub tylnych). Środkowy palec należy położyć na tail deski, a palec wskazujący na środek. Tail należy naciskać i jednocześnie przesuwać deskę. W Internecie jest wiele wskazówek, jak nauczyć się innych sztuczek.
P3: Jak zrobić fingerboard?
Zrobienie własnego fingerboarda wbrew pozorom nie jest niczym trudnym, ale to zadanie odpowiednie dla osób, które lubią majsterkować. Na forach i różnego rodzaju blogach prowadzonych przez osoby zainteresowane tematem można znaleźć sporo inspiracji. Zazwyczaj do zrobienia takiego gadżetu wykorzystuje się następujące elementy: Okleinę meblową, papier ścierny i oryginalne deski. Poszczególne elementy łączy się ze sobą, pamiętając o odpowiednim wyprofilowaniu. Jeśli mamy deskę w kształcie prostokąta musimy ją podgrzać w wodzie tak, aby stała się elastyczna i można było oddzielić od niej różne warstwy. Następnie należy je skleić i uformować, a później zetrzeć kanty. Tak uformowany przedmiot można pomalować lakierem i nałożyć na niego kolorowe naklejki. Ostatnim krokiem jest przymocowanie tracków i kółek.
P4: Ile kosztuje fingerboard?
Fingerboardy można kupić w różnych cenach. Na początek warto wybrać produkty za kilka czy kilkanaście złotych, aby określić, czy to zabawa dla nas. Jeśli bardziej się zaangażujemy i będziemy chcieli rozwijać się w tym kierunku, wtedy warto zainwestować w bardziej zaawansowany sprzęt. Gadżety dla osób o większych wymaganiach i z doświadczeniem kosztują ponad 100 zł. Na rynku są też zestawy, w których poza deską znajdują się też elementy do stworzenia własnego skateparku (kosztują około 150 zł).
P5: Fingerboard – gdzie kupić?
Fingerboardy można kupić właściwie wszędzie. Zwykłe, tanie modele można nabyć nawet w kiosku. Duży wybór tego typu produktów oferują różne sklepy z zabawkami dla dzieci. Chyba najlepszym wyborem, szczególnie jeśli jesteśmy bardziej wymagającym klientem, jest zakup przez Internet. W sklepach online można znaleźć modele zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych i przy okazji łatwo porównać ceny i wybrać najkorzystniejszą opcję.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ