contact
contact

Historia koszulek reprezentacji Polski 

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Na samym początku swojej drogi koszulki piłkarskie były tworzone z wełny i bawełny. Materiały te nie były bez wad — łatwo wsiąkały w nie woda i pot, a dodatkowo nie należały do najchłodniejszych. Jednocześnie zarówno koszulki jak i spodenki były długie, więc ciepło generowane przez materiał było potęgowane przez długość odzieży nie wspominając o pogodzie, na którą bawełna była wrażliwa. Pierwsza koszulka reprezentacji polski też zapewne taka była, jednak nie przeszkodziło to nam w odnoszeniu zwycięstw na arenie międzynarodowej. Co więcej, wzór ubioru nie był zmieniony od samego początku istnienia naszej reprezentacji. Obecnie zaś nasza reprezentacja używa koszulek z krótkim rękawkiem wykonanych z poliestru.

Na meczach rozgrywanych w Polsce zawsze koszulki są dwukolorowe. Mają kolor biały z akcentami czerwieni, która jest także kolorem spodenek. Natomiast jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Taki strój stosowaliśmy jedynie na trzech mistrzostwach świata organizowanych poza granicami naszego kraju, jednych mistrzostwach Europy oraz w roku 1998. Przez resztę wyjazdów strój był czerwony z białymi akcentami  – na przykład kołnierzem, paskami na rękawie albo pasem biegnącym wzdłuż lub wszerz torsu.

Strój ten obecnie ozdabiany jest także logo z herbem Polski. Jest to rzadki widok, ponieważ większość reprezentacji używa znaki państwowych federacji piłkarskich. Na początku istnienia reprezentacji polskiej piłki wprawdzie na piersi piłkarza był orzełek, jednak niepodobny do godła, z czasem się do niego upodobnił. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że w latach 2006-2007 z przodu na koszulkach umieszczony był motyw husarski, herb i logotyp polskiej reprezentacji.

 

A co jeśli spodobała mi się koszulka reprezentacji polski?

No właśnie, co zrobić w takim przypadku? Zdaje się, że nie znajdziemy tego typu produktu w żadnej galerii handlowej czy supermarkecie, ewentualnie innym sklepie odzieżowym. Zatem co trzeba zrobić? Do głowy przychodzi krawiec, jednak nasuwa się również pytanie, czy będzie on w stanie uszyć nam tak nietypowe zamówienie? Tutaj z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, w których koszulki reprezentacji polski są dostępne. W materiale, z którego są stworzone stosuje się technologię Dri-FIT, która sprawia, że przestaniesz czuć nieprzyjemny pot oraz materiał będzie wentylować twoje ciało. Taki strój również dopasowuje się do twojego ciała. Dodatkowo orzełek na piersi będzie ci przypominać, że koszulka, którą nosisz to koszulka reprezentacji polski. A jeśli chcesz wzmocnić swoje doznania w tym aspekcie, lub z jakiegoś powodu taki dodatek ci się podoba, to możesz spersonalizować koszulkę i dodać, chociażby motyw husarii lub swoje nazwisko na plecach, lub na którymś z boków. A jeśli szukasz prezentu dla młodego fana piłki nożnej, to możesz sprawić mu wspaniałą niespodziankę, czyli komplet, w którym znajdują się spodenki, skarpety i koszulka reprezentacji polski!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ