Hole rowerowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.10.24

 

Jazda rowerem z dzieckiem może być czasem niebezpieczna, a dla samego malucha wyczerpująca. Aby mieć pewność, że pociecha jest bezpieczna i nagle nie wtargnie na jezdnię można zainwestować w hol. Jest to akcesorium, z pomocą którego można łatwo połączyć pojazd malucha i rodzica. Według konsumentów jednym z najlepszych sprzętów tego typu jest Peruzzo Trail Angel. Prezentowany hol jest dobrze wykonany, a zaczepienie dwóch rowerów nie zabiera zbyt dużo czasu. Produkt jest solidny i ma certyfikaty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Po jeździe hol można łatwo zdemontować. Na drugim miejscu konsumenci postawili Trail Gator, czyli jeden z najchętniej wybieranych holi do rowerków dziecięcych. Wielu rodziców zauważyło, że zakładanie go na jednoślady jest łatwe. Co podoba im się najbardziej? To, że po odłączeniu holu od rowerka dziecięcego można go złożyć i zostawić na kole pojazdu należącego do rodzica. W rezultacie transport sprzętu nie jest problemem.

Najlepsze hole rowerowe w 2024 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking holi rowerowych. Znajdziesz wśród nich sprzęty, które zaczepia się o koło oraz te zaczepiane pod siodełkiem. Wybierz któryś z nich, jeżeli chcesz zapewnić maluchowi bezpieczeństwo podczas jazdy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Akcesorium jest solidne i z jego pomocą możemy bezpiecznie podróżować na rowerze z dzieckiem. Unieruchamia ono kierownicę w pojeździe malucha, dlatego tylko rodzic ma kontrolę nad kierunkiem jazdy. Pociecha w trakcie przejażdżki nie musi pedałować.

Wady

W trakcie wycieczki model można złożyć i schować do plecaka, ale przewożenie go nie jest w pełni komfortowe. Akcesorium jest stosunkowo ciężkie.

Podsumowanie

Hol ma stosowne certyfikaty potwierdzające jego solidność, w tym TUV oraz GS. Z jego pomocą możemy bezpiecznie jeździć razem z maluchem drogami o nasilonym natężeniu ruchu. Akcesorium można podpiąć do roweru rodzica, który ma koła w rozmiarze minimum 25 cali. Zalecany rozmiar kół w jednośladzie pociechy to 10 - 20 cali.

Drugi wybór

Zalety

Hol można z łatwością przymocować do jednośladów. Czynność ta nie wymaga użycia narzędzi ani dużej siły. Akcesorium nie trzeba całkowicie demontować, gdy odepniemy pojazd malucha można je złożyć i kontynuować przejażdżkę.

Wady

Drążek nie pasuje do każdego roweru. Minimalna średnia kół w pojeździe rodzica to 26 cali, co oznacza, że nie można przymocować go np. do jednośladu składanego.

Podsumowanie

Z pomocą akcesorium możemy bezpiecznie holować dziecko i pozwolić mu odpocząć, gdy w trakcie wycieczki zacznie odczuwać zmęczenie. Hol jest wytrzymały i nie ma ryzyka, że niespodziewanie pęknie. Został on wyposażony w dwa przeguby, co gwarantuje stabilność.

Rozważ też

Zalety

Hol jest solidny i zapewnia bezpieczne podróżowanie rowerami z dzieckiem (w wieku od 3 do 9 lat). Aby go zamontować nie potrzebujemy żadnych narzędzi. Model można bez trudu przymocować do jednośladu z fotelikiem rowerowym na bagażniku czy sakwami przy siodełku.

Wady

Za wadę akcesorium uznano brak możliwości złożenia. Z tego względu przechowywanie drążka czy podróżowanie z nim po odczepieniu dziecięcego rowerku może być kłopotliwe.

Podsumowanie

Hol można przyczepić do roweru rodzica z kołami w rozmiarze od 26 do 28 cali. Z kolei rozmiar kół w pojeździe dziecka powinien mieścić się w przedziale od 12 do 20 cali. Drążek ma certyfikat TUV i GS. Wykonano go z malowanej proszkowo stali.

 

Peruzzo Trail Angel

 

Peruzzo Trail Angel to hol przeznaczony do rowerków dziecięcych. Ma on certyfikaty bezpieczeństwa (GS i TUV), które potwierdzają, że korzystanie z niego jest w zupełności bezpieczne nie tylko dla malucha, ale również dla holującego rodzica. Z pomocą hola można wybrać się z dzieckiem na dłuższą wycieczkę bez obaw, że w pewnym momencie maluch nie będzie mógł dalej jechać.

Hol umożliwia łatwe podczepienie rowerka dziecka do roweru rodzica. Po połączeniu ich maluch nie może sam kierować pojazdem, kierunki kontroluje rodzic. Zastosowanie holu jest więc dobrym rozwiązaniem, kiedy z maluchem musisz pokonać odcinek drogi, na którym jeździ dużo samochodów, a Ty boisz się o jego bezpieczeństwo.

Po otrzymaniu produktu trzeba go złożyć. Samo zaczepianie go o dwa rowery nie jest skomplikowane i jest to kwestia kilku sekund. Ten dobry i tani hol rowerowy jest dobrze wykonany (materiał wykonania to metal oraz tworzywo sztuczne) i nie ulega zniszczeniu nawet podczas szybszej jazdy. Rowery, które zostaną połączone muszą spełniać określone warunki wymiarowe, więc przed zakupem produktu warto sprawdzić te informacje.

Model Peruzzo Trail Angel to dobry hol rowerowy do 250 zł. Zalecany rozmiar kół w rowerze rodzica to 25 cali, a w rowerze dziecka – od 10 cali do 20 cali.

 

Zalety

Ma stosowne certyfikaty: To solidny model, którego można bez obaw używać podczas rowerowych przejażdżek z dzieckiem. Ma on stosowne certyfikaty, m.in. TUV oraz GS.

Zwiększa bezpieczeństwo malucha: Po podpięciu dziecięcego roweru możemy razem z maluchem bezpiecznie pokonać odcinek drogi o dużym natężeniu ruchu.

Możliwość złożenia: Kiedy podczas wycieczki hol przestanie być potrzebny możemy go złożyć i schować do plecaka.

Unieruchamia dziecięcą kierownicę: Gdy podepniemy do drążka dziecięcy rower maluch nie będzie mógł sam decydować o kierunku jazdy. To zmniejsza ryzyko, że pociecha wjedzie tam, gdzie nie powinna.

Przydaje się na dłuższych wycieczkach: Hol jest przydatny na dłuższych wycieczkach. Kiedy podepniemy go do roweru dziecka nie musi ono samo pedałować, dlatego może odzyskać siły.

 

Wady

Jest ciężki: Przewożenie akcesorium na bagażniku czy w plecaku nie dla wszystkich rowerzystów jest komfortowe. Model jest stosunkowo ciężki.

 

 

 

 

Trail Gator

 

Rodzicom szukającym sprzętu, który można szybko zakładać i zdejmować polecamy Trail Gator. Jest to hol, którego założenie na rower dziecka i dorosłego nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Dodatkowo produkt można złożyć bez odpinania go od roweru. Po odpięciu holu od pojazdu dziecka rodzic może kontynuować jazdę ze złożonym holem i nie będzie on mu przeszkadzał.

Waga modelu to około 3 kg. Podczas jazdy nie przeszkadza on ani dziecku ani holującemu rodzicowi. Instrukcja zakładania holu jest napisana w języku polskim. Maluch na holowanym rowerku jest bezpieczny. Kierownica dziecka jest usztywniona, a przednie koło jest lekko uniesione. Model jest solidnie wykonany i nie ulega zniszczeniu.

Maksymalna waga dziecka to 32 kg. Aby można było solidnie zaczepić hol koło jednośladu rodzica musi mieć średnicę co najmniej 26 cali, a przednie koło dziecka od 12 cali do 20 cali. Hol jest wyposażony w aż 2 przeguby, które zapewniają, że jego uchwyt jest stabilny.

Akcesorium Trail Gator pasuje do dziecięcych jednośladów z kołami w rozmiarze od 12 do 20 cali. Z kolei zalecany rozmiar kół w rowerze rodzica to minimum 26 cali.

 

Zalety

Montaż bez narzędzi: Z pewnością każdy z nas poradzi sobie z przymocowaniem drążka do jednośladów. Czynność ta nie wymaga użycia żadnych narzędzi, wykazał to nasz test holi rowerowych.

Nie wymaga demontażu: Kiedy odepniemy akcesorium od pojazdu dziecka nie musimy go demontować ze swojego jednośladu. Wystarczy go złożyć, aby móc kontynuować przejażdżkę.

Stabilność: Hol po przymocowaniu do rowerów jest stabilny. Wyposażono go nie w jeden, ale dwa przeguby.

Zapewnia wygodne holowanie: Akcesorium pozwala na wygodne i przede wszystkim bezpieczne holowanie malucha. Podczas jazdy przednie koło dziecięcego pojazdu jest podniesione do góry, dlatego pociecha nie musi pedałować.

 

Wady

Nie pasuje do każdego roweru: Osoby lubiące jeździć na rowerze składanym lub innym, z kołami mniejszymi niż 26 cali, nie mogą przyczepić do niego akcesorium.

 

 

 

 

Follow Me

 

Jeżeli zamierzasz wybrać się na dłuższą wycieczkę z dzieckiem w wieku od 3 do 9 lat, to warto zainwestować w hol rowerowy Follow Me. Zapewni on bezpieczeństwo maluchowi oraz wytchnienie, kiedy nie będzie miał już siły samodzielnie pedałować. Waga produktu wynosi 4 kg.

Rodzicom podoba się, że hol jest wykonany z bardzo trwałej, chromowanej stali malowanej proszkowo. Dobry materiał świadczy o solidnym wykonaniu produktu. Model pasuje do kół o średnicy od 26 do 28 cali, a w przypadku rowerków dziecięcych od 12 do 20 cali.

Hol jest wyposażony w szybko-zacisk, z którego rodzice są bardzo zadowoleni. Dzięki niemu doczepianie pojazdu dziecka do roweru rodzica nie zajmuje dużo czasu. Waga dziecka nie powinna przekraczać 45 kg. Akcesorium zostało zaakceptowane przez TUV oraz GS i dostało odpowiedni certyfikat. Opinie o holach rowerowych tej marki zachęcają do zakupu tego i innych modeli.

Drążek Follow Me umożliwia podróżowanie z dzieckiem w wieku od 3 do 9 lat. Akcesorium można przymocować do roweru rodzica z kołami w rozmiarze od 26 cali do 28 cali. Koła w pojeździe dziecka powinny mieć średnicę od 12 cali do 20 cali.

 

Zalety

Spełnia normy bezpieczeństwa: Model spełnia wszystkie podstawowe normy bezpieczeństwa i ma certyfikat TUV i GS.

Możliwość jazdy z sakwami: Nie musimy rezygnować z doczepienia sakw rowerowych, kiedy planujemy wycieczkę z maluchem. Hol można bez trudu przymocować również do pojazdu z zamontowanym fotelikiem.

Prosty montaż: Montaż akcesorium nie jest zbyt skomplikowany. Nie trwa długo i nie wymaga użycia dużej siły. Co ciekawe, drążek można szybko odpiąć nawet w trakcie wycieczki, aby maluch mógł jechać samodzielnie.

 

Wady

Nie można go złożyć: Przechowywanie holu jest trochę kłopotliwe. Wszystko przez to, że akcesorium nie można złożyć. Z tego powodu trudno jest je przewozić np. w rowerowym koszyku.

 

 

 

 

Weeride Pro-Pilot


Weeride Pro-Pilot to nie tylko hol, ale cała tylna część rowerka dziecięcego. Sprzęt doczepia się pod siodełko pojazdu rodzica i maluch może być holowany przez całą drogę. Zakup jednokołowego pojazdu sprawia, że jazda z dzieckiem nie musi być wolna, a pociecha nie musi siedzieć bezczynnie w foteliku rowerowym.

Sprzęt jest wyposażony w pedały, więc dziecko może czynnie uczestniczyć w jeździe wraz z rodzicem. Jednak to rodzic kontroluje zmiany kierunku, co jest doceniane przez osoby, które zdecydowały się na kupno prezentowanego roweru jednokołowego. Kontrolując jazdę zapewniasz maluchowi bezpieczeństwo. Zaletą jest to, że pojazd jest wyposażony w błotniki, które ochronią dziecko przed błotem.

Siodełko oraz kierownica roweru są regulowane, można je dokładnie dopasować do wzrostu i wygody malucha. Pojazd można łatwo złożyć, dlatego przewożenie go w bagażniku samochodu oraz przechowywanie w schowku czy w garażu jest łatwe. Warto wspomnieć, że hol jest solidnie wykonany.

Weeride Pro-Pilot to akcesorium, które jest drążkiem holowniczym i rowerkiem dziecięcym w jednym. Model ten jest przeznaczony do montażu na jednośladach z kołami w rozmiarze od 26 cali do 29 cali.

 

Zalety

Praktyczność: Hol pełni funkcję rowerka, dlatego przez większość osób został uznany za bardzo praktyczny. Ma on wygodne siodełko, kierownicę, pedały, a także tylne koło z błotnikiem.

Ułatwia naukę jazdy na rowerze: Za sprawą tego modelu maluch może szybciej nauczyć się samodzielnie jeździć na rowerze. Hol ułatwia pociechom naukę utrzymywania równowagi i balansowania ciałem.

 

Wady

Pociecha nie może jeździć sama: Odpięcie holu w czasie wycieczki i pozwolenie maluchowi na samodzielną jazdę nie jest możliwe, ponieważ ma tylko jedno koło.

Męcząca regulacja wysokości siodełka: Wysokość siodełka można samemu regulować, to samo dotyczy kierownicy. Jednak wymaga to użycia dużej siły.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki hol rowerowy kupić?

 

Jeśli zaopatrzysz się w hol rowerowy, będziesz mógł wybrać się z pociechą na dłuższą przejażdżkę nie obawiając się przy tym o jej bezpieczeństwa. Za sprawą takiego akcesorium jednoślad dziecka można przymocować do swojego i zablokować kierownicę, aby maluch nie decydował sam o kierunku jazdy. W ten sposób można bez obaw pokonać np. odcinek drogi o większym natężeniu ruchu. Jaki hol rowerowy wybrać? Przydatne informacje znajdziesz w poradniku zakupowym.

Rodzaje

Są trzy podstawowe rodzaje holów rowerowych: jednokołowe, drążki holownicze oraz do przyczepki. Na który model się zdecydować, aby pociecha miała zapewniony wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie rowerowej wycieczki? Modele jednokołowe są wyposażone w siodełko, jedno koło (tylne) oraz kierownicę. Zastępują one zwykłe dziecięce jednoślady. To dobra propozycja dla starszych dzieci. Decydując się na taki hol musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w trakcie przejażdżki pociecha nie będzie mogła samodzielnie jechać. Hol musi być cały czas przyczepiony do pojazdu rodzica, co według niektórych osób zmniejsza jego praktyczność. Ciekawą alternatywą jest drążek holowniczy służący do połączenia roweru dziecka z rowerem dorosłego. W razie potrzeby można go bez trudu odpiąć i pozwolić maluchowi na jazdę samemu. Ważne jest to, że drążka nie trzeba całkowicie demontować, aby kontynuować przejażdżkę. Przeważnie można go w kilku ruchach złożyć, żeby nie przeszkadzał.

Hole przeznaczone do przyczepki pozwalają na bezpieczne podróżowanie z młodszymi pociechami, które nie potrafią samodzielnie jeździć na rowerze. Cała konstrukcja jest stabilna, dlatego nie należy się obawiać o przypadkowe przewrócenie. Przewożone w przyczepce maluchy nie muszą pedałować ani utrzymywać równowagi, dlatego przejażdżki z pewnością będą dla nich przyjemne.

 

Wielkość kół

Aby się przekonać, jaki hol rowerowy jest najlepszy musimy sprawdzić zalecaną wielkość kół. Dotyczy to nie tylko jednośladu rodzica, ale również pociechy. Zazwyczaj takie akcesoria są przystosowane do przymocowania do rowerków mających koła w rozmiarze od 12 do 20 cali. W przypadku pojazdów dorosłych zwykle minimum to 26, a maksimum 29 cali. To oznacza, że hol można przyczepić do jednośladu miejskiego, jak również górskiego czy trekkingowego.

 

Nośność

Każdy hol rowerowy ma określoną nośność. Nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia, aby nie narażać swojej pociechy ani siebie na niebezpieczeństwo podczas wycieczki. Większość holi umożliwia swobodne podróżowanie z dzieckiem ważącym do 32 kg. Czasami jest to nawet więcej, bo ok. 50 kg. Im większa jest nośność modelu, tym dłużej może nam posłużyć.

 

Solidność

Akcesorium przeznaczone do holowania dziecięcego roweru musi być solidne, dlatego najczęściej wykonuje się je z metalu, a przynajmniej najważniejsze elementy budowy. Najlepszy hol rowerowy wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrą jakość wykonania produktu potwierdzają przyznawane certyfikaty, takie jak TUV i GS. Widząc taki symbol na opakowaniu możemy mieć pewność, że akcesorium jest wytrzymałe.

Łatwy montaż

Do holu powinna być dołączona instrukcja wyjaśniająca krok po kroku, jak należy go zamontować. Niektóre modele można przymocować w kilka minut i to bez pomocy narzędzi, to samo dotyczy ich demontażu. Jeśli lubimy jeździć z sakwami czy plecakiem na bagażniku, upewnijmy się, że w takiej sytuacji możliwe jest solidne zaczepienie holu. Czasami koniecznością jest pozbycie się bagażu, aby można było bezpiecznie podróżować z maluchem. Zależnie od budowy hol może być przystosowany do przymocowania do bagażnika lub rury podsiodłowej. Pierwsze rozwiązanie jest częściej wykorzystywane, ponieważ punkt zaczepu znajduje się wtedy nad osią tylnego koła. To pozwala na przymocowanie dziecięcego jednośladu na odpowiedniej wysokości. Pamiętajmy, że jeśli przednie koło pojazdu malucha będzie znajdowało się za nisko, może on niespodziewanie spaść z siodełka w momencie podbicia na krawężniku.

 

Hole rowerowe w dobrych cenach

Zwykłe drążki holownicze kosztują ok. 300 zł. Za hol jednokołowy zapłacimy więcej, ponad 500 zł. Starajmy się jednak nie kierować tylko ceną produktu, ale też solidnością, bo to od niej w dużej mierze zależy bezpieczeństwo dziecka. Warto zaopatrzyć się też w inne akcesoria, aby rowerowa wycieczka przebiegła bez niespodzianek. Przydać się może np. lusterko wsteczne czy chorągiewka poprawiająca widoczność jadącego malucha.

 

 

Jak zrobić hol do roweru?

 

Hol do roweru jest bardzo praktycznym akcesorium, które ułatwia rowerowe wycieczki w kilkuosobowym gronie. Jest on również przydatny, gdy chcemy zabrać ze sobą swoje dzieci. Jaki hol do roweru jest polecany? Oczywiście solidny i najlepiej atestowany. Co jednak, gdy nagle zepsuł się posiadany przez Ciebie hol, a nigdzie w pobliżu nie ma sklepu z akcesoriami rowerowymi, jedynie sklepu budowlane? W takim wypadku możesz sam wykonać hol. W tej części artykułu podpowiemy, jak wykonać to akcesorium z kilku tanich komponentów.

Prosta konstrukcja holu do roweru

Możesz znaleźć w sieci konstrukcje holi rowerowych, które wykorzystują psie smycze, końcówki wędek itp. Nie są one zbyt stabilne, mogą być kruche i dość łatwo ulegać uszkodzeniom mechanicznym.

Proponujemy wykonanie nieco cięższego, a zarazem bardziej masywnego holu do roweru. Jest to bardzo proste i tanie rozwiązanie, a wszystkie jego komponenty można zdobyć bez najmniejszego trudu.

 

Czego będziesz potrzebować?

– polipropylenowa rurka o średnicy 16 mm;

– gruby drut w izolacji (1 m);

– gumowa linka o grubości 8 mm;

– opaski zaciskowe (4, mogą być wykonane z tworzywa sztucznego);

– hak do linki.

Potrzebne narzędzia to okrągły pilnik, piła do cięcia i nóż. Wszystkie elementy z całą pewnością znajdziesz w niewielkim sklepie budowlanym.

 

Jak wykonać hol rowerowy?

Piłką ostrożnie przytnij rurę, na długość około 80 cm. Zaokrąglij miejsce cięcia za pomocą pilnika. Możesz również użyć do tego szlifierki. To ważne, by obie końcówki były gładkie, bo tylko wtedy nie będą nadmiernie ocierać linki.

Przełóż linkę przez oczko w haku. Zabezpiecz jej końcówkę przy pomocy zacisków. Przeciągnij linkę przez rurkę w taki sposób, by hak zwisał ok. 15 cm – 20 cm od końca rurki. Samą rurkę wciśnij pomiędzy pręty siodełka. Linkę wystającą od strony siodełka zamocuj do prętów siodełka za pomocą zacisków. Rura, co prawda nie powinna wysuwać się spod siodełka podczas holowania (pałąk nie pracuje w jego osi) możesz jednak dla pewności przymocować rurę do siodełka kilkoma zaciskami, a wystające elementy zacisków przyciąć.

 

Jak wykonać uchwyt do holowanego roweru?

Owiń drut na kierownicy po jednej stronie mostka, a następnie po drugiej tworząc pętlę o średnicy wynoszącej 20 cm. Tutaj zaczepisz hak. Będzie to możliwe nawet wtedy, kiedy będziesz się bardzo spieszyć – cały proces podpinania wykonasz jedną ręką.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Tworząc swój hol zwracaj uwagę na długość linki – jeśli będzie bardzo zwisać, hak może wkręcić się w szprychy. Z kolei zbyt krótka linka znacznie utrudni podczepienie się na hol. Do akcesorium, którego tworzenie opisaliśmy można podpinać się bez obaw w trakcie jazdy. Obsługuje się go jedną ręką, dzięki czemu jest on bardzo praktyczny dla uczestników rajdów. Rura pozwala jechać delikatnie obok siebie, na odległość około metra. Hol nie zwiększa również ryzyka upadku i pomaga uczestnikom wyrównać tempo.

Kiedy nie będziemy używać holu możemy wypiąć pręty z siodełka. Nie ma więc obaw, że którykolwiek element zaczepi się o krzaki. Bezpieczne są również ewentualne upadki – kiedy holowana osoba straci równowagę hak wypina się, dzięki czemu nie jest ciągnięta z rowerem po ziemi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ