Ranking 8 najlepszych hulajnog wyczynowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 05.11.24

 

Hulajnoga wyczynowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zakup hulajnogi wyczynowej powinien być poprzedzony dokładnym przyjrzeniem się dostępnym na rynku modelom tak, aby podjęta decyzja była rozsądna, a my zadowoleni z zakupu. Przygotowany przez nas ranking pomoże Ci szybko zdecydować, jaki sprzęt kupić. Hulajnoga Oxelo Mf1.8+ ma hamulec flex brake gwarantujący możliwość szybkiej reakcji w momencie pojawienia się zagrożenia na drodze. Co więcej, nie przyczynia się on do szybszego zużycia kół. Podest jest płaski i można swobodnie ustawić na nim stopy tak, aby jazda była wygodna. Wyczynowy model Stunt Madd Gear MGP ma koła o twardości 88 A, co zapewnia dużą przyczepność, ale i zwinność pojazdu podczas wykonywania manewrów. Hulajnoga jest lekka, podest wykonano z aluminium, co zmniejsza wagę całej konstrukcji. Model dobrze sprawdza się do nauki sztuczek i wyczynowej jazdy w skateparku. Szeroki podest zapewnia dużą wygodę.

8 najlepszych hulajnog wyczynowych. Opinie w 2024 roku

 

Zachęcamy Cię, abyś przeczytał ranking hulajnóg wyczynowych i dzięki temu poznał godne uwagi sprzęty, na których jazda jest bezpieczna i komfortowa. Przygotowaliśmy dla Ciebie różne propozycje, więc jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiedni dla siebie model.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Hulajnoga ma dobrej jakości hamulce flex brake pozwalające w szybki sposób zareagować. Zwiększają one bezpieczeństwo i ograniczajają ścieranie się kół. Płaski deck gwarantuje stabilność i jest lekki. Uchwyty kierownicy są pokryte specjalnym tworzywem chroniącym przed ślizganiem się dłoni.

Wady

Według niektórych osób model lekko skrzypi, co może być irytujące. Jest jednak na to proste rozwiązanie: trzeba dokręcić kółka, a wtedy generowany hałas znacznie się zmniejszy.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie produktu wynosi 100 kg. Model jest dostępny w 2 wersjach kolorystycznych. Hulajnoga jest odpowiednia dla dzieci chcących nauczyć się wykonywać efektywnie wyglądające triki. Sprzęt jest lekki, a jakość jego wykonania należy określić jako bardzo dobrą.

Drugi wybór

Zalety

Hulajnoga jest lekka, waży niewiele ponad 3 kg, dlatego dziecko może łatwo ją przenosić. Wysokość od podestu do kierownicy wynosi ok. 70 cm,. Szeroki podest zapewnia bezpieczeństwo. Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 60 kg. Kółka o twardości 88 A zapewniają dobrą zwrotność oraz przyczepność.

Wady

Hulajnoga przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, ale wysoka kierownica umożliwia swobodną jazdę tylko dzieciom o wzroście powyżej 138 cm, czyli dopiero ok. 8 roku życia.

Podsumowanie

Hulajnoga Stunt Madd dobrze sprawdzi się do nauki „trików” i jazdy z przeszkodami. Twarde, duże kółka ułatwiają skręcanie i zapewniają dobrą przyczepność. Pojazd ma wygodny, szeroki podest wykonany z aluminium, co zapewnia lekkość całej konstrukcji. Hulajnoga zapewni dziecku zabawę podczas spacerów w parku i w mieście.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma jednoczęściową kierownicę z niezawodnym systemem mocowania. Użytkownicy mogą wykonywać efektownie wyglądające obroty. Podest jest na tyle duży, że swobodne ułożenie na nim stóp nie stanowi żadnego problemu. Hulajnoga jest stosunkowo lekka.

Wady

Po jakimś czasie na ramie pojawiają się pierwsze ślady użytkowania tj. drobne zarysowania. Nie wpływa to na komfort jazdy, jednak znacznie zmniejsza estetykę sprzętu. Dodatkowo koła stosunkowo szybko ścierają się.

Podsumowanie

Kupujący ma do wyboru różne wersje kolorystyczne. Jest to jedna z najtańszych hulajnóg wyczynowych, jakie można znaleźć na rynku. Łożyska ABEC-5 są wytrzymałe, a podest zapobiega ślizganiu się stóp. Stanowi to gwarancję bezpiecznej jazdy.

 

Hulajnoga wyczynowa Oxelo

 

1. Oxelo hulajnoga Mf1.8+ 

 

Oxelo Mf1.8+ to hulajnoga wyczynowa dostępna w sklepie Decathlon. Jej ramę wykonano z dobrej jakości aluminium, które jest wytrzymałe i nie zniekształca się, a dodatkowo niewiele waży. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 100 kg, a jego waga to tylko 3,8 kg. Model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonej i czarno-niebieskiej.

Płaski deck zrobiono z aluminium anodowanego. Ma on 3-kanałową strukturę i gwarantuje stabilność i lepszy ślizg, co przekłada się na możliwość robienia wielu sztuczek. Podstawa, na której ustawiamy stopy,  ma wymiary: 115 mm x 530 mm. Kierownica ma płytkę wzmacniającą i dobrze wyprofilowane uchwyty pokryte dodatkowo przyjemnym tworzywem.

Hulajnoga wyczynowa Oxelo została wyposażona w hamulec flex brake, który, jak zapewnia producent, po każdym naciśnięciu odzyskuje swój początkowy kształt. Ten hamulec ogranicza drgania i pozwala zapobiec zbyt szybkiemu zużyciu się kół, a dokładniej ścieraniu gum. Te właściwości potwierdzają konsumenci.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa MGP

 

2. Hulajnoga Wyczynowa Stunt Madd Gear MGP Origin Shredder

 

Pierwsze „triki” i naukę wyczynowej jazdy Twoje dziecko powinno zacząć na hulajnodze wyczynowej Stunt Madd Gear MGP Origin Shredder. Pojazd waży 3,31 kg, dlatego jest wygodny do przenoszenia, nawet dla kilkulatka. Podest hulajnogi wykonano z aluminium, które jest wytrzymałe, ale lekkie. Jego długość wynosi 43,1 cm, a szerokość 11,4 cm. Podest jest więc wygodny, dziecko może na nim bezpiecznie stać podczas jazdy. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 60 kg.

Koła w hulajnodze wyczynowej Stunt Madd mają twardość 88 A i okrągły profil. Zapewnia to dobrą przyczepność, łatwość skrętu oraz szybkie rozpędzanie się pojazdu. Koła umożliwiają wykonywanie slalomów, ponieważ są odporne na ścieranie. Konstrukcja hulajnogi jest solidna, łączenia elementów mają dodatkowe spawy, a sam podest utwardzono cieplnie. Dzięki temu pojazd jest wytrzymały i bezpieczny.

Rodzice, którzy zakupili hulajnogę wyczynową Stunt Madd dla swojego dziecka są zadowoleni z dokonanego wyboru. Pojazd sprawia dużo radości podczas nauki slalomu, rozpędzania się, czy wykonywania sztuczek. Hulajnoga jest wytrzymała, wygodna i bezpieczna.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa Black Dragon

 

3. Hulajnoga Wyczynowa Black Dragon Road Rage

 

Hulajnoga wyczynowa Black Dragon Road Rage ma podest o wymiarach: 33 cm x 10,5 cm. Szerokość kierownicy wynosi ok. 44 cm, a jej wysokość całkowita to 83 cm. Maksymalna waga użytkownika jest równa 100 kg, a sprzęt waży 4 kg. Produkt jest dostępny w następujących kolorach: czarno-niebieskim, czarno-czerwonym i czarno-żółtym. 

Ramę zrobiono z połączenia dobrego gatunkowo aluminium ze stalą heavy duty. Do produkcji podestu wykorzystano aluminium i grip. Gumowe uchwyty na kierownicy ułatwiają zachowanie precyzji jazdy. Kółka wykonano z poliuretanu, a ich twardość to 85A. Hulajnoga została wyposażona w tylny hamulec nożny. 

Konsumenci podzielają zdanie, że Black Dragon Road Rage to bardzo dobra i tania hulajnoga wyczynowa, nad której zakupem warto się zastanowić. Dzięki jednoczęściowej kierownicy możliwe jest wykonywanie obrotów nawet o 360 stopni, potrójne mocowanie pierścienia pozwala na dynamiczną jazdę.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa z pegami

 

4. Hulajnoga Freestyle Spokey Obsydian

 

Jeśli szukasz ciekawego prezentu dla swojego dziecka, polecamy zakup hulajnogi Freestyle Spokey Obsydian. Pojazd dostosowany jest do wykonywania wszelkiego rodzaju sztuczek, których każdy kilkulatek i nastolatek z pewnością będzie chciał się nauczyć. Przy kołach zamontowano pegi, które umożliwiają ślizganie się po poręczach. Antypoślizgowy podest o szerokości 12 cm i długości 53 cm zapewnia stabilność i bezpieczeństwo użytkownika.

Kauczukowe kółka w rozmiarze 120 mm zapewniają dobrą przyczepność. Ich twardość wynosi 82 A, co zapewnia dużą wygodę na każdym rodzaju nawierzchni. Hamulec nożny pozwala łatwo kontrolować prędkość pojazdu. Hulajnoga dostosowana jest do ekstremalnej jazdy w skateparkach oraz do rekreacyjnej zabawy na chodniku. Gumowe nasadki na kierownicy zapobiegają ślizganiu się rąk, co zwiększa komfort jazdy. Maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 100 kg, dlatego mogą korzystać z niej zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

Opinie użytkowników na temat hulajnogi Freestyle Spokey są najczęściej pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z wygody, jaką zapewnia pojazd oraz z jego dostosowania do ekstremalnej jazdy w skateparku. Hulajnoga dobrze sprawdza się do nauki „trików”, zarówno przez dzieci, jak i młodzież.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa Hudora

 

5. Hulajnoga wyczynowa Hudora Stunt Scooter Xq-13

 

Opinie o hulajnogach wyczynowych Hudora są pozytywne, dlatego też postanowiliśmy przedstawić Ci jeden ze sprzętów tej firmy. Mowa tutaj o modelu Stunt Scooter XQ-13 przeznaczonym dla użytkowników ważących do 100 kg. Prezentowana hulajnoga ma certyfikaty TUV i GS-gepruft.

Dokładne wymiary produktu to: długość – 66 cm, wysokość – 82,5 cm i szerokość – 50 cm. Jego waga wynosi 3,5 kg. Podest wykonano z wytrzymałego aluminium. Jego powierzchnię wzmocniono także gripem, czyli papierem ściernym. Dokładne wymiary decka to 48 cm x 11 cm. Na tylnym kole umieszczono manganowy hamulec. Gumowe koła o średnicy 100 mm mają łożyska ABEC7 Chrom.

Hulajnoga wyczynowa Hudora to produkt polecany przez innych entuzjastów jazdy. Konstrukcja z mocnego stopu aluminium jest wytrzymała, a w związku z tym sprzęt nie ulega zniszczeniu. Zacisk mocujący kierownicę jest solidny i gwarantuje bezawaryjną jazdę.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa Razor

 

6. Razor Beast niebieska 13059540

 

Hulajnoga wyczynowa Razor Beast jest przeznaczona dla użytkowników od 8. roku życia. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 100 kg. Model wyposażono w aluminiowy podest o wymiarach: długość – 48,5 cm i szerokość – 10 cm. Stalowa kierownica mierzy 53,3 cm. U podstawy znajdują się 100 mm koła poliuretanowe wykazujące dużą odporność na ścieranie. 

Razor Beast to hulajnoga, która spełni oczekiwania osób początkujących. Mimo że jest to model dla niedoświadczonych użytkowników, można na nim wykonywać efektownie wyglądające triki. Przy kierownicy znajdują się miękkie gumowe rączki, po których dłonie się nie ślizgają, a w związku z tym manewrowanie sprzętem jest łatwe. Model ma trzyśrubowy zacisk i stalowy widelec.

Pisząc na temat zalet, konsumenci skupiają się przede wszystkim na wysokiej jakości wykonania sprzętu i ładnej estetyce. Hulajnoga wyczynowa spełnia oczekiwania dzieci i sprawia, że chętniej wychodzą one na dwór.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących

 

7. Hulajnoga Stunt Katana Powerblade

 

Interesuje Cię hulajnoga wyczynowa dla początkujących? Powerblade Stunt Katana to propozycja dla Ciebie. Sprzęt jest odpowiedni nie tylko do jazdy freestyle i street, czy zabawy w skate parku, ale też do jazdy rekreacyjnej. Ta dobra hulajnoga wyczynowa jest przeznaczona dla dzieci od 8. roku życia.

Deck wykonano z aluminium, które nie jest podatne na zniekształcenia. Dokładne wymiary podestu to: 50 cm x 11 cm. Podstawa jest antypoślizgowa, więc łatwiej jest ułożyć na niej stabilnie stopy. Hulajnoga ma kauczukowe kółka o twardości 82A z łożyskami ABEC7. Rdzeń wykonano z kompozytu. Maksymalne obciążenie sprzętu jest równe 120 kg.

Osoby, które miały okazję jeździć na tej hulajnodze, potwierdzają, że ma ona wytrzymałą konstrukcję i jest łatwa w prowadzeniu. Dlatego też stanowi idealną propozycję dla osób początkujących. Sprzęt jest stosunkowo lekki, a kierownica została dobrze wyprofilowana.

 

 

 

 

Hulajnoga wyczynowa dla dorosłych

 

8. Hulajnoga Powerblade Stunt Katana

 

Na naszej liście znalazło się miejsce dla Hulajnogi Powerblade Stunt Katana, odpowiedniej dla osób powyżej 8 roku życia, również dla dorosłych. Produkt zdobył certyfikaty, które potwierdzają, że jazda na nim jest zupełnie bezpieczna. Maksymalna waga użytkownika pojazdu wynosi 120 kg. 

Hulajnoga jest lekka, waży jedynie 3 kg. Przewożenie, przenoszenie oraz kierowanie nią nie będzie dla nikogo trudne. Nożny hamulec nie obciera się i nie odkształca, jest niezawodny w każdej sytuacji. Większość elementów w hulajnodze jest wykonanych z aluminium, a solidne wykonanie jest bardzo często wspominane przez użytkowników. 

Jest to hulajnoga wyczynowa, z pomocą której możesz trenować triki, freestylową jazdę oraz przemieszczać się z miejsca na miejsce. Kółka są na tyle twarde, że nie ścierają się podczas jazdy, ich łożyska są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Produkt prezentuje się bardzo estetycznie, jest dostępny w kilku wariantach.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką hulajnogę wyczynową kupić?

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka jest najlepsza hulajnoga wyczynowa i chce znaleźć na nie odpowiedź. Postanowiliśmy przygotować poradnik, który w prosty sposób wyjaśnia, czym powinien charakteryzować się ten sprzęt sportowy, aby spełniał nasze wymagania, a jazda była bezpieczna i dostarczała rozrywki.

 

 

Wysokość hulajnogi wyczynowej

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby odpowiednio dobrać wysokość hulajnogi do naszego wzrostu. Jeśli kupimy niedostosowany do naszych potrzeb sprzęt, możemy być pewni, że jazda okaże się męcząca i już po krótkim czasie od jej rozpoczęcia zaczniemy czuć nieprzyjemny ból pleców. Osoby mierzące od 95 cm do 115 cm powinny wybrać model, którego długość wynosi mniej niż 70 cm. Hulajnogi o wysokości od 70 cm do 75 cm są dostosowane dla użytkowników o wzroście maksymalnie 130 cm. Długość 76 cm do 81 cm jest odpowiednia dla osób mierzących od 130 cm do 145 cm. Jeśli nasz wzrost wynosi 145 cm do 170 cm, powinniśmy przyjrzeć się modelom o długości od 82 cm do 89 cm.

 

Maksymalne obciążenie i waga

Podejmując ostateczną decyzję zakupową, musimy także zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie wybranego przez nas sprzętu. Na rynku jest wiele hulajnóg, które są dostosowane do użytkowników ważących do 100 kg. W przypadku modeli przeznaczonych dla dzieci wytrzymałość może być nieco mniejsza. W sklepach można też znaleźć sprzęty, z których mogą korzystać osoby ważące do 120 kg, a czasem nawet i więcej. Równie ważna jak maksymalne obciążenie jest waga modelu. Każdemu zależy na tym, aby swobodnie przenosić hulajnogę, dlatego też warto wybierać produkty, które ważą jak najmniej. Dobrą decyzją będzie zakup sprzętu ważącego do 4 kg. Pamiętajmy też, że lżejszą hulajnogą zdecydowanie łatwiej się manewruje, co ma kluczowe znaczenie w szczególności dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą wyczynową.

 

Materiał i sposób wykonania

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza hulajnoga wyczynowa musi być trwała, a w związku z tym ważne jest to, z jakich materiałów ją wykonano. Najczęściej w procesie produkcji wykorzystuje się wzmocnione aluminium, które nie jest podatne na zniekształcenia i zarysowania. Do wykonania niektórych elementów może posłużyć także stal. Zadbajmy też o to, aby nasz sprzęt miał jednoczęściowe elementy. Oznacza to, że kierownica nie powinna być łączona z kilku części, ale stanowić jeden element, bo wtedy wytrzyma zdecydowanie dłużej, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Entuzjaści jazdy wyczynowej na hulajnodze przyznają też, że rdzeń koła powinien być wykonany z metalu. Elementy plastikowe są znacznie bardziej podatne na zniszczenie.

 

Deck – jaki wybrać?

Deck to element stanowiący podstawę hulajnogi, często nazywany także podestem. Ma on różną długość i szerokość w zależności od wybranego modelu. Nie ulega wątpliwości, że podstawa powinna być na tyle duża, abyśmy mogli swobodnie ułożyć na niej stopy i jednocześnie czuć kontrolę nad pojazdem. Jeśli chcemy poruszać się głównie po skateparku, eksperci zalecają, aby wybrać model z krótszym deckiem. Dłuższa podstawa sprawdzi się w przypadku jazdy ulicznej. Zastanawiając się nad tym, jaką hulajnogę wyczynową wybrać, powinniśmy także zwrócić uwagę na wykonanie krawędzi podestu. Jeśli są one płaskie, mamy zagwarantowaną lepszą stabilność i bezpieczeństwo jazdy.

 

 

Koła

Niezwykle ważnym elementem każdej hulajnogi, bez względu na jej rodzaj, są umieszczone przy podstawie koła. Można je podzielić na miękkie i twarde. Pierwsze z nich oznaczone są jako 85A-87A, a drugie od 88A wzwyż. Należy podkreślić, że kółka twarde są zazwyczaj trwalsze i szybciej rozwijają zadowalającą prędkość, jednak wykazują mniejszą przyczepność do podłoża. Jeśli mowa o rozmiarze, można wymienić modele z kołami o średnicy: 100 mm, 110 mm, 120 mm i 125 mm. 

 

System kompresji

Ważnym zagadnieniem związanym z budową hulajnóg wyczynowych jest system kompresji, czyli sposób łączenia kierownicy z widelcem. Obecnie można wyróżnić 5 rodzajów tych systemów, a mianowicie: 

SCS – Standard Compression System, składający się z 3- do 5-śrubowego zacisku, śruby i podkładki kompresyjnej;

IHC – Integrated Headset Compression, wersja lżejsza od systemu HIC, jest to system częściowo wbudowany w widelec składający się ze śruby, długiej tulejki, podkładki i pierścienia. Współpracuje on z kierownicami o średnicy wewnętrznej 28,6 mm;

HIC – Hidden Internal Compression, system składający się z tulejki, podkładki, pierścienia i śruby kompresyjnej;

ICS – Inverted Compression System, w tym systemie śruba przechodzi przez widelec od dołu, wkręcając się w gwiazdkę kompresyjną;

Gwintowany System Kompresji – najprostszy z wymienionych systemów, używany zazwyczaj w tanich hulajnogach. Stosunkowo często zdarza się, że się luzuje, a nie ma możliwości jego dokręcenia.

 

Pegi

Hulajnogi wyczynowe powinny być wyposażone w pegi, czyli nakładki na ośki umożliwiające grindowanie po poręczach i murkach. Zazwyczaj są one wykonane ze stali lub aluminium. Są to elementy niezbędne do wykonywania efektownie wyglądających trików. Pamiętajmy jednak o tym, że pegi można dokupić samodzielnie, więc nawet jeśli wybierzemy hulajnogę, która nie jest w nie wyposażona, będziemy mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Aby jazda była bezpieczna, sprzęt musi być wyposażony w sprawnie działający hamulec, który pozwoli nam w krótkim czasie odpowiednio zareagować. Ten element jest umieszczony z tyłu podestu i wystarczy lekko dotknąć go nogą, aby zablokować koło. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływ ma jednak nie tylko sprawność działania hamulca czy ogólna jakość wykonania sprzętu sportowego, ale także przestrzeganie środków ostrożności. Jeżdżąc na hulajnodze, warto wyposażyć się w dobrze dobrany kask, który zabezpieczy naszą głowę w momencie upadku na twardą powierzchnię.

 

 

Hulajnogi wyczynowe w dobrych cenach

Hulajnogi wyczynowe, jak każdy inny produkt, można kupić w różnej cenie. Jest ona uzależniona głównie od materiałów, jakie wykorzystano w procesie produkcji, jakości kół, wytrzymałości, a także przeznaczenia. Cena najtańszych modeli rozpoczyna się od 150 zł. W sklepach dostępne są też znacznie droższe hulajnogi, których cena przekracza 500 zł, a może sięgać nawet 1000 zł. To, jaki produkt wybierzemy, powinno zależeć w szczególności od naszych możliwości finansowych i potrzeb.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest hulajnoga wyczynowa?

Hulajnogę wyczynową od rekreacyjnej różni wytrzymałość materiałów, z których zostały wykonane oba sprzęty. Modele przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju tricków nie mają również regulacji wysokości, ponieważ muszą one być maksymalnie sztywne. Sprzęty wyczynowe nie mogą być też składane. Kolejną cechą, która odróżnia je od zwykłych hulajnóg rekreacyjnych, jest ich waga, znacznie większa, ponieważ cięższy sprzęt w tym przypadku oznacza nieco lepszą przyczepność i stabilność.

 

 

P2: Ile kosztuje hulajnoga wyczynowa?

Sprzęty wyczynowe są nieco droższe od rekreacyjnych, toteż warto przygotować się na wydatek rzędu ponad tysiąca złotych, ponieważ od razu trzeba będzie zainwestować w ochraniacze i kask, które są niezbędne, jeśli chcesz wykonywać akrobacje na jakimkolwiek sprzęcie. Głowa i stawy muszą mieć odpowiednią ochronę, ponieważ upadek na beton lub krawężnik może się skończyć tragicznie, niezależnie od poziomu zaawansowania umiejętności danej osoby oraz wysokości i prędkości, jaka została rozwinięta.

 

P3: Ile powinna ważyć hulajnoga wyczynowa?

W zależności od wieku i wagi osoby, która ma zamiar wykonywać akrobacje na hulajnodze, waga tego typu sprzętu może wynosić od około 3 do 4,5 kilogramów. Nie jest ona tak lekka, jak hulajnoga do jazdy rekreacyjnej, warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku tego typu sprzętu liczy się zachowanie równowagi i stabilności. Użytkownik musi się na niej swobodnie poruszać, nie może ona więc być zbyt ciężka. Jeśli masz możliwość, sprawdź na miejscu zakupu jej zwrotność oraz to, czy nie jest Ci zbyt ciężko nią kierować. 

 

P4: Jak dopasować hulajnogę wyczynową?

W pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na wzrost osoby, która ma korzystać z hulajnogi. Od niego zależy wysokość sprzętu. Użytkownik stojąc na podeście powinien mieć kierownicę na wysokości pachwin, a nawet nieco wyżej. Jeśli hulajnoga będzie zbyt niska, narażamy jeżdżącego na ból pleców. W przypadku gdy będzie ona za wysoka, można co prawda próbować nieco przyciąć kierownicę, jednak wtedy traci się gwarancję producenta na kierownicę.

Warto również zwrócić uwagę na system kompresji. Nie powinien on być gwintowany, ponieważ szybko się luzuje, przez co niemal przed każdą jazdą trzeba go sprawdzać, co jest czasochłonne i może być niebezpieczne z perspektywy użytkownika, wykonującego skomplikowane akrobacje.

 

 

P5: Gdzie można kupić hulajnogę wyczynową?

Co prawda hulajnogę wyczynową można kupić przez Internet, warto jednak w tym przypadku zastanowić się nad zakupami w sklepie stacjonarnym. Ma to dość duże znaczenie, ponieważ w przypadku każdego z wyczynowych sprzętów należy odpowiednio dopasować go do wzrostu i wagi użytkownika, ze względu na brak możliwości regulacji poszczególnych elementów. 

Jeśli jednak zechcesz nabyć sprzęt w sklepie internetowym, skorzystaj najpierw z porównywarek cenowych. To baza najlepszych, rekomendowanych przez kupujących produktów oraz sklepów, które udostępniają wiele opcji dostawy oraz ewentualnego zwrotu towaru. To ważne, ponieważ wcześniej wspomniane dopasowywanie sprzętu finalnie dokonuje się dopiero po wyjęciu sprzętu z pudełka, toteż dobrze mieć możliwość darmowej wymiany, zwrotu lub reklamacji otrzymanego towaru, jeśli jest on niezgodny z zamówieniem lub opisem.

 

 

 

Jakie triki można wykonywać na hulajnodze wyczynowej?

 

Jaka hulajnoga nada się do wykonywania trików?

Przeglądając jakikolwiek ranking hulajnóg wyczynowych ze zdjęciami, możemy zauważyć, że nieco różnią się one od tradycyjnych jednośladów. Model wyczynowy, zwany również stunt hulajnogą lub hulajnogą do freestyle’u, przeznaczony jest do wykonywania różnego rodzaju skoków, sztuczek i ewolucji. Z tego powodu pojazd powinien być przede wszystkim bezpieczny, a także trwały i odporny na uszkodzenia spowodowane dużym przeciążeniem. 

Hulajnoga wyczynowa nie może być składana, gdyż składane wersje są osłabione i mniej wytrzymałe. Poza tym kierownica zazwyczaj jest szersza niż w tradycyjnych modelach i możemy nią obracać wokół własnej osi. Takie rozwiązania pozwalają na wykonywanie różnorodnych akrobacji. Jednocześnie charakterystyczny kształt kierownicy (litera Y) zapewnia jeżdżącemu większe bezpieczeństwo. Hulajnogi wyczynowe są również dużo lżejsze od tradycyjnych modeli. Dzięki mniejszej wadze wykonywanie skoków jest bardziej swobodne. Pojazdy do trików mają też wzmocnione koła, ramę i łożyska, co wpływa na odporność na uszkodzenia. Koła są także dużo mniejsze, co ułatwia wykonywanie akrobacji. 

Triki dla początkujących: manual i sto osiemdziesiątka 

Manual to najprościej rzecz ujmując jazda na jednym (tylnym) kole. Sztuczka wymaga dobrej koordynacji ruchowej i zachowania równowagi od sportowca. Jak wykonać ten trik? Jedną nogę należy stabilnie ustawić na decku, a następnie odepchnąć się drugą nogą i utrzymać ją w powietrzu po starcie. Jednocześnie powinno się lekko podbić kierownicę, aby przednie kółko oderwało się od ziemi. Podczas wykonywania tej sztuczki jeżdżący musi odpowiednio balansować nogą w powietrzu, gdyż ułatwia to zachowanie równowagi. 

Sto osiemdziesiątka to sztuczka polegająca na podskoku i wykonaniu pół obrotu (180 stopni) w powietrzu. Trik ten stanowi więc nie tylko ciekawą akrobację, ale również umożliwia zmianę kierunku jazdy w efektowny sposób. Jak wykonać taki trik na hulajnodze? Powinniśmy lekko się rozpędzić, a następnie ugiąć kolana i podskoczyć przy jednoczesnym skręceniu ciała. Obrót należy wykonać przy użyciu siły ramion i górnej części ciała. Jeśli trik okaże się zbyt wymagający, na początku możemy poćwiczyć wykonując podskok z obrotem o 90 stopni. Dopiero potem możemy zwiększyć pole skrętu aż do momentu osiągnięcia pełnej sto osiemdziesiątki.

 

Triki dla zaawansowanych: tailwhip, frontflip, feeble i noise pivot

Tailwhip to jeden z najpopularniejszych trików na hulajnodze, z którym z pewnością spotkał się każdy pasjonat akrobacji. Jednocześnie wymaga nieco większej wprawy i doświadczenia. Sztuczka polega na podskoku z jednoczesnym oderwaniem nóg od decka oraz wykonaniu obrotu podstawą hulajnogi w zakresie 360 stopni. Akrobacja jest bardziej złożona, dlatego wymaga zarówno dobrej pracy nóg, jak i rąk. Podczas wykonywaniu tailwhip’a ważna jest przede wszystkim umiejętność skręcenia podestu w taki sposób, aby wykonał pełen obrót. Warto poćwiczyć to najpierw bez podskoków, możemy podnieść hulajnogę i wprawić deck w ruch przy pomocy jednej stopy. Kolejnym ćwiczeniem może być przytrzymanie jednośladu w powietrzu i obracanie podestu wyłącznie przy użyciu rąk. Jeśli uda nam się opanować te dwa ćwiczenia, możemy zacząć naukę triku w czasie jazdy.

Kolejnym trikiem, z którą poradzą sobie jedynie doświadczeni użytkownicy hulajnogi wyczynowej, to frontflip, czyli salto z pojazdem. Sztuczka jest bardzo trudna i należy wykonywać ją na skoczni. Jeżdżący musi się dobrze rozpędzić i gdy będzie już u szczytu skoczni, powinien wykonać salto w przód. Stopy nie mogą oderwać się od podestu, a jazda po wylądowaniu musi być stabilna – dopiero wtedy trik wygląda efektownie. 

Bardzo popularny jest również trik nazywany feeble. Sztuczka polega na wykonywaniu poślizgu na murku lub poręczy. Aby wykonać trik, należy najechać na krawędź murku pod kątem, który umożliwia ułożenie hulajnogi w taki sposób, aby jej tylne koło było w powietrzu. Przednie koło należy natomiast ustawić równolegle do krawędzi murku, czyli w kierunku ślizgu. Zanim stracimy prędkość, powinniśmy podskoczyć i oderwać się od rampy. Dzięki temu nasz przejazd będzie płynny.

Innym dość trudnym trikiem jest noise pivot, zwany również noskiem. Jest to nic innego jak obrót na przednim kole. Choć trik wydaje się pozornie łatwy, przeznaczony jest dla sportowców z doświadczeniem. Na początku należy stanąć obiema stopami na podeście, a następnie unieść hulajnogę tak, aby stała tylko na przednim kole. Będąc w takiej pozycji, należy wykonać obrót hulajnogą o 360 stopni. Sztuczka ta wymaga dobrej koordynacji ruchowej oraz zachowania równowagi, dlatego udaje się dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu próbach.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Hulajnoga wyczynowa Stunt Madd Gear MGP VX9 Pro

 

Hulajnoga wyczynowa MGP Madd Gear MGP Vx9 Pro to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Model jest dostępny w kolorze szarym, niebieskim i zielonym. Hulajnoga jest przeznaczona zarówno dla początkujących entuzjastów jazdy, jak i osób mogących pochwalić się nieco większym doświadczeniem. Produkt waży 3,8 kg, a jego maksymalne obciążenie jest równe 100 kg.

Wymiary podestu to: długość – 49,5 cm i szerokość – 11,4 cm. Średnica kół wynosi 110 mm. Hulajnoga ma hamulec kompozytowy V2 MGP, który cechuje odpowiednio duża moc. Po jego naciśnięciu możemy szybko zatrzymać pojazd i nie musimy się martwić o zniszczenie kół. Uchwyty na kierownicy pokryto nylonowym materiałem, który ma zwiększyć stabilność i zapewnić pewny chwyt.

Prezentowana hulajnoga jest częściowo złożona, a niektóre elementy kupujący musi połączyć samodzielnie. Osoby, które korzystają z modelu Madd Gear MGP Vx9 Pro, przyznają, że jest on wykonany z najwyższą starannością. Podest jest stabilny, a ułożone na nim stopy nie ślizgają się w trakcie jazdy.

 

 

Globber Hulajnoga Stunt Gs 540 622102

 

Hulajnoga wyczynowa z pegami Globber Stunt GS 540 została stworzona z myślą o dzieciach od 8. roku życia. Jej waga wynosi ok. 3,8 kg, dlatego też przenoszenie nie stanowi żadnego problemu, nawet dla osób niemających zbyt dużo siły. Maksymalne obciążenie sprzętu jest równe 100 kg, a jego dokładne wymiary to: 82 cm x 65,5 cm x 51,5 cm.

W hulajnodze zastosowano koła o średnicy 100 mm, zrobione z poliuretanu o twardości równej 88A. W modelu wykorzystano łożyska ABEC 7 Chrome. Test hulajnóg wyczynowych wykazał, że felgi z sześcioma szprychami są wytrzymałe. Trójkanałowy, aluminiowy deck jest wykonany w taki sposób, aby ustawienie na nim stóp nie było problemem. Uchwyty na kierownicy są dobrze wyprofilowane i umożliwiają precyzyjną jazdę.

Czytając opinie na temat Globber Stunt GS 540, nietrudno dojść do wniosku, że jest to dobrej jakości hulajnoga, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wykonywanie na niej efektownie wyglądających trików jest łatwe.

 

 

Hulajnoga Nils Extreme Qd100-7A

 

Nils Extreme QD100-7A to dobra hulajnoga wyczynowa dla dorosłych, której wymiary to: długość – 63 cm, szerokość – 11,8 cm i wysokość – 83 cm. Podest mierzy 48 cm x 11,8 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu jest równe 100 kg. Produkt wykonano ze stali i aluminium, czyli dwóch najtrwalszych i najczęściej wykorzystywanych materiałów.

Hulajnoga waży 3,5 kg, więc można swobodnie ją przenosić. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje hamulec tylny, który reaguje nawet na delikatny ruch. Kierownica ma dobrze wyprofilowane uchwyty. Użytkownikom podoba się nie tylko wysoka jakość wykonania sprzętu, ale też jego ładny design. Połączenie bieli i czerni jest ponadczasowe. Hulajnoga podoba się każdemu bez względu na płeć.

Wiele osób twierdzi, że Nils Extreme QD100-7A to produkt, w który warto zainwestować. Na hulajnodze można jeździć po asfaltowych nawierzchniach i chodnikach. Sprzęt wygodnie się prowadzi, a nauka wykonywania trików nie jest zbyt wymagająca.

 

 

Maddgear Madd Gear MGP Vx7 Team 110Mm Stunt Turkus

 

Maddgear Madd Gear MGP Vx7 Team 110Mm Stunt Turkus to jedna z najchętniej wybieranych hulajnóg przez rodziców oraz przez dzieci. Została ona przygotowana dla początkujących, więc maluch, a także dorosły powinien się na niej szybko nauczyć jeździć. Co wyróżnia ten produkt na tle innych modeli? Specjalnie zakrzywiona kierownica (do góry). To dzięki niej można łatwiej kierować hulajnogą podczas jazdy. 

Zaletą pojazdu jest to, że ma długi podest, jego długość wynosi 51 cm, więc można wygodnie ułożyć na nim swoje stopy. Produkt jest w większości wykonany z dobrej jakości aluminium. Właśnie dlatego hulajnoga nie jest ciężka, waży około 3,8 kg. Można więc bez problemu przenosić pojazd w różne miejsca. 

Podest oraz koła kierownicy są bardzo solidnie wykonane. Łożyska są stabilnie umocowane w mechanizmie, więc przez długi czas nie będziesz musiał ich wymieniać. Wysokość hulajnogi wynosi około 82 cm, najwygodniej na niej będzie dzieciom oraz osobom, które nie są zbyt wysokie. Produkt jest dostępny w kilku kolorach.

 

Hulajnoga z pegami Oxelo MF 3.6 V5

 

Hulajnoga z pegami Oxelo MF 3.6 V5 to pojazd, który z pewnością Cię nie zawiedzie. Jego najważniejszą zaletą jest to, że jest on bardzo dobrze wykonany. Konstrukcja i rama to lekkie, lecz solidne aluminium, część główna oraz śruba to stal, a uchwyt to guma termoplastyczna. Uchwyt jest miękki oraz nie pozwala ręce ześlizgnąć się z kierownicy. 

Kółka produktu są głównie wykonane z poliuretanu, który niełatwo ulega uszkodzeniu. Warto również wspomnieć o stalowych łożyskach bardzo dobrze spełniających swoje zadanie. Użytkownicy chwalą hamulec flex brake, ponieważ nie odkształca się. 

Kształt i rozmiar kół sprawia, że użytkownicy mogą normalnie przemieszczać się po jezdniach, a także wykonywać różnego rodzaju triki. Kierowanie pojazdem jest łatwe, wystarczy do tego tylko trochę siły. Produkt waży 4,2 kg. Hulajnoga spełnia wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, więc możesz bez obaw poruszać się z jej pomocą.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ