Ranking 9 najlepszych hulajnóg trójkołowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.12.24

 

Hulajnoga trójkołowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Hulajnoga trójkołowa to rzecz, która może ucieszyć każdego, bez względu na wiek i płeć. Dla małych i dużych dzieci sprawdzi się wersja z jeździkiem Scootandride Highwaykick, ponieważ jest to model, który umożliwia dopasowanie wysokości do wzrostu. Dzięki temu można z niego korzystać przez wiele lat, wystarczy jedynie nacisnąć guzik i zmienić go w pojazd z siedziskiem. Również osoby dorosłe mogą bawić się jazdą na hulajnodze trójkołowej Globber Ultimatum. Jest to model, z którego korzystają zarówno rodzice, jak i dzieci. Ma on kierownicę z 6-stopniową regulacją oraz szeroki i wytrzymały podest. Koła wykonane są z wytrzymałego materiału, a dopuszczalne obciążenie całego pojazdu to 100 kg.


9 najlepszych hulajnóg trójkołowych. Opinie w 2024 roku

 

Hulajnogi trójkołowe to dobry pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku, a niektóre nawet dla dorosłych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i wybór jednego może okazać się trudny. Dlatego przygotowaliśmy ranking hulajnóg trójkołowych, aby pomóc Ci podjąć decyzję i wybrać dobrze dopasowany pojazd do potrzeb Twojego dziecka.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model Scootandride to innowacyjna hulajnoga, która dopasowana jest do dzieci w każdym wieku, już od 12. miesiąca życia. Dzięki funkcji regulacji można zrobić z niej bezpieczny jeździk lub też trójkołowy pojazd. Ponadto model ten jest stabilny i bezpieczny, wyposażony w system safety-pad, który zapobiega utknięciu kół i przewróceniu się na nierównym terenie.

Wady

Wadą modelu jest to, że dzieci o wyższym niż przeciętny wzroście, mogą odczuwać dyskomfort podczas jazdy z siedziskiem, a kierownica może znajdować się w stosunku do ich wzrostu zbyt nisko.

Podsumowanie

Hulajnoga trójkołowa Scootandride to model, który sprawdzi się dla dziecka już od 12. miesiąca życia. Może służyć jako jeździk lub stabilna hulajnoga. Jest ona wyposażona w system safety-pad, który dodatkowo zabezpiecza przed przewróceniem czy zablokowaniem kół.

Drugi wybór

Zalety

Hulajnoga Globber sprawdzi się zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych. Jest wyposażona w kierownicę z 6-stopniową regulacją oraz opatentowany system kontroli skrętu. Bezpieczeństwo zapewnia przedłużony hamulec z trwałego kompozytu i duże przednie koła. Zaletą tego modelu jest również jego maksymalne obciążenie, wynoszące aż 100 kg.

Wady

Chociaż jest to model przeznaczony nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, nie mogą z niego korzystać najmłodsi, ponieważ stworzony został dla osób powyżej 6. roku życia.

Podsumowanie

Model ten to pojazd, który spodoba się starszym dzieciom i dorosłym. Ma 6-stopniową regulację kierownicy i system kontroli skrętu. Przedłużony i poszerzony hamulec zapewnia większe bezpieczeństwo. Dodatkowo hulajnogę można łatwo złożyć do trybu wózka.

Rozważ też

Zalety

Pojazd Oxelo jest zaprojektowany z myślą o nauce utrzymania równowagi. Jest odpowiednim produktem dla dzieci od 2. do 4. roku życia. Sprawdzi się jako pierwsza hulajnoga, ponieważ jest bezpieczny i stabilny. Model ten jest wyposażony w system, który pozwala uniknąć nadmiernego przechylenia pojazdu i utraty równowagi. Wspiera rozwój psychoruchowy dziecka.

Wady

Hulajnoga Oxelo nie nadaje się dla starszych dzieci, powyżej 4. roku życia, ponieważ jest niewielka, a jej maksymalne obciążenie to 20 kg.

Podsumowanie

Jako pierwszą hulajnogę dla małego dziecka warto wybrać model Oxelo, ponieważ wyposażony jest on w system, który zabezpiecza przed przewróceniem. Dodatkowo wspiera rozwój psychoruchowy, a jegoj wymiary sprawiają, że korzystanie z niego jest komfortowe.

 

Hulajnoga trójkołowa dla dzieci

 

1. Scootandride Highwaykick 2W1 96204

 

Model Scootandride Highwaykick 2W1 Jeździk i Hulajnoga to dobry wybór dla najmłodszych dzieci. To pojazd, który może pełnić dwie funkcje, ponieważ wyposażony jest również w siedzisko. Dzięki temu dzieci od 1. roku życia mogą korzystać z produktu Scootandride, używając go w taki sam sposób jak tradycyjnego jeździka. Siedzisko jest łatwo regulowane, a jego najniższa pozycja znajduje się na wysokości 22,5 cm. Model ten to również hulajnoga trójkołowa dla dzieci. Wystarczy jedynie nacisnąć guzik i w prosty sposób złożyć pojazd.

Wysokość kierownicy jest regulowana i może mieć od 57 cm do 64 cm. Maksymalna odległość siedziska od ziemi to 29 cm. Hulajnoga wykonana jest z aluminium i plastiku, a rama z polipropylenu jest wytrzymała. Ponadto model jest wyposażony w system safety-pad, czyli specjalną podkładkę w dolnej części kierownicy, która zapobiega utknięciu kół czy przewróceniu się na nierównym podłożu.  

Użytkownicy polecają ten produkt ze względu na jego jakość oraz bezpieczeństwo, które zapewnia dzieciom podczas zabawy. Dodatkowym atutem jest to, że może być używany przez kilka lat, ponieważ daje możliwość regulacji wysokości i zmienienia pełnionej funkcji. Ponadto hulajnoga jest stabilna i wygodna, szczególnie dla młodszych dzieci.

 

 

 

 

Hulajnoga trójkołowa dla dorosłych

 

2. Hulajnoga Trójkołowa Globber Ultimatum 612-102

 

Hulajnoga Trójkołowa Globber Ultimatum 612-102 to produkt, który może być używany przez starsze dzieci, młodzież i dorosłych. Jest to model wyposażony w kierownicę z 6-stopniową regulacją, ustawianą za pomocą zacisku. Podest jest wytrzymały i pokryty antypoślizgową powłoką. Hulajnoga Globber pozwala na większą kontrolę podczas jazdy, dzięki przedłużonym i poszerzonym hamulcom z trwałego kompozytu.

System regulacji kierownicy umożliwia ustawienie jej na wysokości od 76 cm do 101 cm. Inne wymiary to: długość – 63 cm, szerokość – 39,5 cm. Ta hulajnoga trójkołowa dla dorosłych ma dopuszczalne obciążenie 100 kg. Koła wykonane są z wysokiej jakości materiału PU, a łożyska ABEC pozwalają na większy komfort jazdy.

Konsumenci jako zaletę wymieniają solidne wykonanie oraz jakość użytych materiałów. Zaletą tego modelu jest możliwość złożenia go do trybu wózka dla małych dzieci. Ponadto pozwala on na prowadzenie zdrowego trybu życia osobom dorosłym. Hulajnoga jest wytrzymała, komfortowa oraz bezpieczna w użytkowaniu. 

 

 

 

 

Decathlon hulajnoga trójkołowa

 

3. Oxelo Hulajnoga B1 Structure 8338477

 

Hulajnoga Oxelo B1 Structure jest dobrym produktem dla dzieci do nauki utrzymywania równowagi. Unikalny układ kierowniczy modelu ułatwia rozwój psychomotoryczny od 2. roku życia. Platforma jest nachylona w taki sposób, aby uniknąć utraty równowagi i przewrócenia, szczególnie podczas skręcania, ponieważ wspiera prawidłowe ułożenie ciała dziecka.

Model Oxelo można znaleźć w sklepach Decathlon. Hulajnoga trójkołowa jest stworzona w taki sposób, aby dziecko czuło się na niej komfortowo. Platforma ma długość 30 cm, szerokość 10,5 cm oraz wysokość 5 cm. Regulowana kierownica pozwala na dopasowanie jej do wzrostu dziecka. Średnica przedniego koła wynosi 125 mm, a tylnego 100 mm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup hulajnogi dla swojego dziecka, chwalą ją za bezpieczeństwo oraz wytrzymałość. Produkt jest testowany laboratoryjnie, dlatego spełnia wszystkie normy korzystania z pojazdów tego typu. Ponadto sprawdza się jako pierwsza hulajnoga, szczególnie dla dzieci od 2. do 4. roku życia. Pozytywnie też wpływa na naukę koordynacji rąk, nóg i wzroku oraz utrzymania równowagi. 

 

 

 

 

Hulajnoga trójkołowa balansowa

 

4. Hulajnoga Biedronka Kindereo

 

Hulajnoga Biedronka Kindereo to model, który łączy w sobie trzy pojazdy. Jest to balansowa hulajnoga trójkołowa, która pełni również funkcję jeździka i deskorolki. Dzięki temu jest produktem, który służy przez kilka lat, ponieważ można dopasować go do rosnącego dziecka. Do 3. roku życia może być używany jako wersja z siedziskiem, o regulowanej 3-stopniowej wysokości. Kółka wykonane są z kauczuku, co pozwala na używanie tego modelu w domu. Po zdjęciu siodełka pojazd pełni funkcję hulajnogi lub deskorolki. 

Produkt ma antypoślizgowy podest oraz uchwyty na kierownicy. Ponadto jest wyposażony w tylny hamulec nożny i kółka z zatopionymi diodami LED, co sprawia, że dziecko jest zawsze widoczne. Producenci stworzyli pojazd ze specjalnym mechanizmem skrętnym, który wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, w celu skręcenia hulajnogi. Wysokość siodełka od ziemi jest regulowana i może mieć od 22 cm do 28 cm. Długość podestu wynosi 57 cm.

Model Biedronka Kindereo jest szczególnie polecany przez konsumentów jako dobra i tania hulajnoga trójkołowa. Jej zaletą jest solidne wykonanie, regulowane siedzisko oraz kierownica. Ponadto atutem są zamontowane diody LED, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również sprawiają, że dziecko jest widoczne na chodniku.

 

 

 

 

Hulajnoga scooter trójkołowa

 

5. Milly Mally Hulajnoga Scooter Little Star

 

W naszym rankingu przedstawiamy model Milly Mally Hulajnoga Scooter Little Star. Jest to pojazd, który może służyć dziecku przez wiele lat. Ma on kilka możliwości, dzięki czemu można łatwo dopasować produkt do potrzeb najmłodszych. Pierwsza funkcja to jeździk, który nadaje się również jako pierwszy rowerek. Wygodne siodełko zapewni komfort dziecku, a dodatkowa rączka dla rodzica pozwala na kontrolę i pomoc przy nauce jazdy. Drugą możliwością jest hulajnoga trójkołowa typu scooter, która powstaje po odpięciu siedziska. Regulacja kierownicy pozwala na dostosowanie wysokości do wzrostu dziecka.

Kółka wykonane są z kauczuku, o średnicach: przednie – 12 cm, tylne – 10 cm. Długość podestu wynosi 57 cm, a wysokość kierownicy można regulować od 79 cm do 100 cm. Siedzisko jest dodatkowo wzmocnione i odpowiednio wyprofilowane, co sprawia, że jest wygodne dla dziecka. Skręcanie hulajnogi wymaga jedynie lekkiego przechylenia, dlaczego  pojazd jest stabilny.

Czytając opinie o hulajnogach trójkołowych, można zauważyć, że użytkownicy są zadowoleni z zakupu modelu Milly Mally. Jest to wytrzymały i komfortowy pojazd, odpowiedni dla dzieci od 2. roku życia. Zaletą tego produktu jest to, że nie przestaje on służyć dziecku nawet po kilku latach.  

 

 

 

 

Hulajnoga trójkołowa z siedziskiem

 

6. Smart Trike Hulajnoga Scooter T1

 

Jeżeli szukasz pierwszej hulajnogi dla swojego dziecka, warto rozważyć zakup modelu Smart Trike Hulajnoga Scooter T1. Produkt ten nadaje się od 15. miesiąca życia i jest wyposażony w siedzisko, które wspomaga dziecko w rozwijaniu poczucia równowagi. Metalowa kierownica jest trwała, a uchwyty wykonane są z gumy, co zapobiega ślizganiu się rąk. Ponadto hulajnoga trójkołowa z siedziskiem ma 3 możliwości użytkowania, dzięki czemu dziecko może stopniowo przechodzić z jednego etapu na kolejny, od rowerka po pojazd bez siedziska.

Model Smart Trike wyposażony jest w system T-Lock, który pozwala na zablokowanie kierownicy i stopniowe oswajanie dziecka z hulajnogą. Po włączeniu tej funkcji może być stabilnie prowadzona, a gdy kilkulatek osiągnie pewność siebie i równowagę, można wyłączyć blokadę. Sama kierownica jest metalowa i teleskopowa, co umożliwia dowolną regulację. Siedzisko ma dwa ustawienia wysokości, pierwsze to 23,5 cm od podłoża, drugie – 26,5 cm.

Produkt ten to dobra hulajnoga trójkołowa dla najmłodszych. Konsumenci doceniają precyzyjne wykonanie i estetyczne wzornictwo. Ponadto system T-Lock pozwala na bezpieczne przygotowanie dziecka do nauki jazdy na hulajnodze. Model ten jest także komfortowy i wytrzymały.

 

 

 

 

Hulajnoga trójkołowa dla 2 latka

 

7. Sun Baby Flash J02.013.1.1

 

Model Sun Baby Flash J02.013.1.1 to hulajnoga trójkołowa dla 2 latka, która umożliwia używanie jej w trzech różnych formach. Dla małego dziecka sprawdzi się ona jako rowerek biegowy, ponieważ wyposażona jest w wygodne siedzisko. System mocowania siodełka do kierownicy umożliwia regulację jego wysokości od 24,5 cm do 42,5 cm. Wraz ze wzrostem dziecka, pojazd można zmienić w bezpieczną hulajnogę. Kierownica z 5-stopniową regulacją, od 61,5 cm do 87 cm, umożliwia dopasowanie do wzrostu. Ostatnią funkcją jest deskorolka, która sprawdzi się dla starszych dzieci.

Model jest zgodny z normami produktów przeznaczonych dla dzieci. Duże koła pozwalają na łatwe pokonywanie nierówności i bezpieczną jazdę. Hulajnoga dodatkowo wyposażona jest w diody LED, które zwiększają widoczność dziecka na chodniku.

Konsumenci chwalą produkt za solidność wykonania oraz możliwość użytkowania go przez kilka lat. Zaletą hulajnogi jest również jej stabilność oraz komfort, który zapewnia dziecku. Model ma kolorowe wykończenie, dzięki czemu jest atrakcyjny dla najmłodszych. Produkt ten umożliwia dobrą zabawę na zewnątrz.

 

 

 

 

Hulajnoga elektryczna trójkołowa

 

8. Hulajnoga Trójkołowa Trikke Colt Ev T6H

 

Znajdująca się w naszym rankingu hulajnoga trójkołowa Trikke Colt Ev T6H to propozycja dla starszych dzieci. Jest to pojazd elektryczny, wyposażony w żelowy akumulator o mocy 24V, znajdujący się w obudowie. Trójkołowa hulajnoga elektryczna ma napęd łańcuchowy, charakteryzujący się wytrzymałością, a jej moc to 250W – 24V. Po pełnym naładowaniu można tym pojazdem przejechać do 15 km.

Model wyposażony jest w półobrotową manetkę gazu – obrócenie jej porusza hulajnogę do przodu. Dodatkowo na kierownicy znajduje się wskaźnik naładowania akumulatora, co pozwala na kontrolowanie pozostałego czasu zabawy. Rama pojazdu jest stalowa i malowana proszkowo, a kierownica ma możliwość regulacji. Hamulce klockowe znajdują się w kołach z tyłu i są od siebie niezależne.

Konsumenci podkreślają wytrzymałość i jakość wszystkich elementów pojazdu, tych mechanicznych, jak i całej konstrukcji. Hulajnoga pozwala na dobrą zabawę dzieciom i młodzieży od 13. roku życia. Dostarcza również aktywności fizycznej, ponieważ wymaga odpowiedniego ułożenia i utrzymania ciała podczas jazdy.

 

 

 

 

Hulajnoga trójkołowa Globber

 

9. Hulajnoga 3-kołowa SMJ Globber My Free Fold Up 446-101

 

Produkt Hulajnoga 3-kołowa SMJ Globber My Free Fold Up to pojazd przeznaczony dla kilkulatków. Kierownica regulowana jest w trzech poziomach, od 67,5 cm do 77,5 cm, co umożliwia dopasowanie wysokości do rosnącego dziecka. Uchwyty wykonane są z trwałego materiału TPR. Hulajnoga trójkołowa Globber ma lekką i solidną konstrukcję, podest zrobiony jest z grubego i mocnego tworzywa polipropylenowego. Długość całkowita pojazdu wynosi 55 cm.

Model wyposażony jest w system Safety Lock, opatentowany przez firmę Globber. Mechanizm ten pozwala na zablokowanie skręcania, dzięki czemu hulajnoga porusza się tylko w linii prostej. Umożliwia to bezpieczne zapoznanie dziecka z pojazdem i nauczenie go utrzymywania równowagi. System można łatwo wyłączyć za pomocą guzika. Kółka są wykonane z tworzywa PU, są miękkie i odporne na ślizganie się.

Przeprowadzając test hulajnóg trójkołowych, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa, a użytkownicy, którzy wybrali model Globber, podkreślają, że jest on solidny i komfortowy. Zaletą jest również system Safety Lock, który umożliwia dziecku powolne opanowanie jazdy na hulajnodze. 

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaką hulajnogę trójkołową kupić?

 

Hulajnoga trójkołowa to pojazd, który sprawdzi się jako zabawka dla starszych dzieci, ale również jako przedmiot edukacyjny dla kilkulatków. Sklepy oferują szeroki wybór dostępnych modeli i zakup odpowiedniego może okazać się trudny. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że najlepsza hulajnoga trójkołowa to taka, która jest nie tylko formą zabawy, ale także zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Nasz poradnik pozwoli Ci kupić model, który będzie w pełni dopasowany do potrzeb Twojego dziecka. 

Rodzaje hulajnóg trójkołowych

Hulajnogi trójkołowe mogą występować w kilku wersjach. Konstrukcja we wszystkich modelach jest podobna – mają trzy kółka (dwa mogą być z przodu lub z tyłu, zależnie od producenta), platformę, na której stoi dziecko podczas jazdy oraz kierownicę. Zasada działania opiera się na rozpędzeniu i próbie utrzymania równowagi. Dziecko musi odpowiednio balansować ciałem, aby utrzymać tor jazdy. Można jednak wyróżnić dwa rodzaje hulajnóg trójkołowych, w zależności od wieku dziecka, dla którego są przeznaczone:

Hulajnoga z funkcją jeździka lub rowerka. Modele tego typu dają możliwość dostosowania nie tylko rozmiaru pojazdu, ale także jego funkcji. W wersji dla najmłodszych doczepia się siedzisko, które zmienia hulajnogę w jeździk. Pozwala to dziecku na rozwijanie umiejętności psychoruchowych, naukę utrzymywania równowagi i koordynacji rąk, nóg i wzroku. Niektóre modele mogą być również wyposażone w rączkę dla rodziców, która pozwala na wspomaganie i chroni dziecko podczas nauki jazdy na rowerku biegowym. Siodełka są zwykle specjalnie wyprofilowane i stworzone z miękkiego materiału, aby zapewnić jak największy komfort. Po opanowaniu przez dziecko umiejętności utrzymania równowagi można odczepić siedzisko i zmienić jeździk w trójkołową hulajnogę. Produkty, które w założeniu mają służyć kilka lat, mają regulowaną kierownicę, aby można było łatwo dopasować wysokość do wzrostu dziecka. Ponadto, konstrukcje tych modeli są stabilne i stworzone w taki sposób, aby zapobiec przechylaniu i przewróceniu się pojazdu. Również podest jest szeroki i często pokryty powłoką antypoślizgową, aby pomóc dziecku utrzymać równowagę.

Hulajnoga trójkołowa dla starszych dzieci. Takie wersje mają regulowaną jedynie kierownicę, aby odpowiednio dopasować ją do wzrostu dziecka. Mogą mieć one również większe koła i węższą platformę, co sprawia, że utrzymanie równowagi wymaga zaangażowania całego ciała. Najczęściej hulajnogi te są wykonane z aluminium i mogą utrzymać większy ciężar niż tworzone dla młodszych dzieci wersje plastikowe. Istnieją również modele elektryczne, jednak przeznaczone są dla dzieci znacznie starszych oraz dla młodzieży. Są one wyposażone w akumulator, który trzeba naładować przed rozpoczęciem jazdy. Przed zdecydowaniem, jaką hulajnogę trójkołową wybrać, warto wziąć pod uwagę potrzeby naszego dziecka oraz jego bezpieczeństwo. Korzystanie z takiego pojazdu, szczególnie w wersji elektrycznej, powinno odbywać się pod nadzorem oraz w miejscach rzadko uczęszczanych i oddalonych od drogi. Niektóre modele hulajnóg mogą być używane również przez osoby dorosłe, muszą być one jednak odpowiednio do tego dostosowane i wytrzymywać znacznie większe obciążenie (nawet do 120 kg).

 

Co jest ważne przy wyborze hulajnogi trójkołowej?

Decydując się na zakup konkretnego modelu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać rozmiar pojazdu do wzrostu dziecka. Nawet wersje z regulowaną kierownicą mogą czasem okazać się za małe, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, jaką wysokość może mieć dany model. Źle dobrana hulajnoga jest nie tylko niekomfortowa, ale może również okazać się niebezpieczna, ponieważ zwiększa ryzyko upadku. Kolejną rzeczą, która jest istotna podczas wybierania pojazdu dla dziecka, jest materiał, z którego jest wykonany. Plastikowa rama jest znacznie lżejsza niż aluminiowa, dlatego lepiej nadaje się dla kilkulatków.

Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są hamulce, powinny być one dodatkowo wzmocnione w modelach dla starszych dzieci. Kółka w hulajnodze mogą być wykonane z plastiku, te jednak pękają najszybciej, lub z kauczuku czy podobnych materiałów, które są odporne na ścieranie. Odpowiadając na pytanie, jaka jest najlepsza hulajnoga trójkołowa, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie wymienione elementy. Producenci oferują również inne opcje ułatwiające korzystanie z produktu, takie jak składana kierownica, błotniki chroniące przed zabrudzeniem czy uchwyty na kierownicy, które zapobiegają poceniu i ślizganiu się rąk. Istotne jest także, aby po zakupie wybranego modelu, odpowiednio dbać o wszystkie elementy pojazdu. Każda śrubka musi być dokładnie dokręcona, a hamulce i łożyska przygotowane do intensywnego użytkowania. Zaleca się także zakładanie dziecku kasku oraz ochraniaczy. Tylko w taki sposób będzie miało ono zapewnione pełne bezpieczeństwo podczas zabawy na hulajnodze.

Hulajnogi trójkołowe w dobrych cenach

Hulajnogi trójkołowe przeznaczone dla kilkulatków do nauki równowagi i rozwoju psychoruchowego, mogą kosztować od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Dodatkowe akcesoria i udogodnienia wiążą się również z wyższą ceną. Wersje przeznaczone dla starszych dzieci to koszt zwykle przekraczający 100 zł. Najdroższą opcją jest hulajnoga elektryczna, ponieważ może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale gwarantuje wieloletnie użytkowanie, ponieważ nadaje się również dla nastolatków.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak złożyć hulajnogę trójkołową?

Złożenie hulajnogi trójkołowej może różnić się, w zależności od zakupionego modelu. Dokładny opis znajduje się w instrukcji dołączonej do sprzętu. Najczęściej jednak jest to łatwa procedura, która składa się z kilku kroków. Złożenie hulajnogi zaczyna się od montażu kierownicy i odpowiedniego dopasowania jej do wzrostu osoby, która będzie z niej korzystać. Po połączeniu jej z podestem należy sprawdzić, czy poszczególne części, takie jak hamulce, działają prawidłowo. Jeżeli zakupiony model ma dodatkowe elementy, sposób ich zamontowania jest szczegółowo opisany w dołączonej instrukcji obsługi. Przed rozpoczęciem składania hulajnogi trójkołowej należy zapoznać się z dokumentami, które znajdują się w pudełku, ponieważ każdy model może mieć odmienny sposób montażu.

P2: Od jakiego wieku można używa hulajnogi trójkołowej?

Hulajnoga trójkołowa to dobra alternatywa dla tradycyjnych wersji, która nadaje się już dla 3-latków. Niektóre sprzęty są wyposażone w dodatkowe siedziska, dzięki czemu nadają się już od 12. miesiąca życia. Dzięki trzem kółkom pojazd jest bardziej stabilny i nie stwarza zagrożenia, że dziecko może się przewrócić. Hulajnoga sprawdzi się jako model treningowy, na którym najmłodsi mogą nauczyć się stabilności i utrzymywania równowagi, poprzez odpowiednie ruchy ciałem. Po rozpędzeniu się dziecko staje na szerokim podeście, dzięki czemu jest to dla niego wygodna i bezpieczna forma zabawy. Zakup hulajnogi trójkołowej dla kilkulatka uczy spędzania czasu na zewnątrz i czerpania przyjemności z aktywności fizycznej. Modele przeznaczone dla dzieci starszych i osób dorosłych są skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić wykonywanie bardziej skomplikowanych manewrów i rozwijania nowych umiejętności.

 

P3: Ile kosztuje hulajnoga trójkołowa?

Ceny hulajnóg trójkołowych różnią się w zależności od wielu czynników. Ważnym aspektem jest materiał, z którego są one wykonane oraz rozmiar modelu. Hulajnogi przeznaczone dla najmłodszych, które mają na celu wspieranie nauki utrzymywania równowagi, znajdziesz już za ok. 100 zł. Wersje z siedziskiem, odpowiednie już od 15. miesiąca życia, to koszt powyżej 100 zł, a ceny modeli dla dzieci starszych to ok. 350 zł.  Wybierając hulajnogę trójkołową dla dorosłych, trzeba zapłacić za nią ok. 400 zł. W sprzedaży znajdują się również modele elektryczne, nadające się dla dzieci starszych i młodzieży, a ich koszt to ponad 3000 zł.  

P4: Gdzie można kupić hulajnogę trójkołową?

Hulajnogi trójkołowe można znaleźć w wielu sklepach, również internetowych. Wersje przeznaczone dla starszych dzieci i dorosłych są dostępne między innymi w sklepach sportowych. Jeżeli chcesz zakupić hulajnogę przeznaczoną dla kilkulatka, odpowiednio dostosowane modele oferują sklepy z akcesoriami dla dzieci i zabawkami. Warto również zwrócić uwagę na asortyment supermarketów sieciowych, ponieważ często mają one w sprzedaży standardowe hulajnogi, jak i wersje trójkołowe. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z dostępnymi ofertami i dopasować model do swoich potrzeb, ponieważ różnią się one nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również funkcjami i wyglądem, a wybierając hulajnogę dla kilkulatka, kolorowe wykończenie jest dodatkowym atutem. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ