contact
contact

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży?

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Odpowiednia polisa ochroni na wypadek kradzieży nie tylko tradycyjny jednoślad! Ubezpieczenie casco możesz wykupić także wtedy, gdy posiadasz nowoczesny rower elektryczny. Jakie kryteria musi spełnić taki sprzęt, by towarzystwo uwzględniło go w polisie? Ile kosztuje ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży? Czym kierować się, kupując casco i jaką jeszcze ochronę rowerową warto rozważyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

 

Czym jest rower elektryczny i czy można go ubezpieczyć?

Rowery elektryczne stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych jednośladów. W odróżnieniu od klasycznych modeli wspomagają one jazdę rowerzysty silnikiem elektrycznym wbudowanym w koło. Rower elektryczny porusza się bezszelestnie i umożliwia szybką jazdę niemal pozbawioną wysiłku. Niezależnie jednak od tego, czy posiadasz rower napędzany siłą mięśni, czy też rower z napędem elektrycznym, zawsze możesz go ubezpieczyć – również od kradzieży! 

 

Co składa się na cenę ubezpieczenia roweru elektrycznego? 

Na ubezpieczenie roweru elektrycznego składa się kilka elementów. Towarzystwa podają cenę składki, uwzględniając wszystkie składowe, takie jak casco roweru, NNW czy assistance, proponując kompleksowe pakiety polis. Ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży pozwoli Ci pokryć koszty związane z zakupem nowego sprzętu, gdy zostanie on skradziony. Polisa casco zadziała też wtedy, gdy w związku ze zdarzeniem losowym lub kolizją rower zostanie uszkodzony. 

Wpływ na cenę ubezpieczenia roweru elektrycznego od kradzieży i innych ryzyk ma przede wszystkim wybrany zakres ochrony, wysokość sum ubezpieczenia oraz zakres terytorialny (Polska lub cały świat). Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie casco roweru elektrycznego, składka za polisę będzie zależna od tego, na jaką wartość chcemy ubezpieczyć nasz jednoślad. 

 

Ile zapłacisz za ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży?

Ubezpieczeniem roweru elektrycznego od kradzieży jest polisa casco. Stanowi ona jedno z ważniejszych rozszerzeń polisy rowerowej. W zależności od ceny sprzętu, którym dysponujesz, oferty ubezpieczyciela, a także dodatkowych rozszerzeń, na które postawisz, kupując polisę, koszt ubezpieczenia roweru elektrycznego od kradzieży może się różnić.

Casco nie jest jedynym ważnym elementem ochrony ubezpieczeniowej dla rowerzysty i zwykle nie kupuje się go osobno. Ochrona NNW jest wciąż najbardziej pożądanym rozszerzeniem polisy rowerowej niezależnie od tego, jaki typ roweru posiada jego właściciel. 

Na koszt polisy casco kradzieżowego wpływa też suma ubezpieczenia uwarunkowana wartością jednośladu. Ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży zasadniczo nie będzie się jednak różniło od ubezpieczenia zwykłego roweru – różnicę determinuje bowiem wartość sprzętu, a nie jego specyfika czy przeznaczenie.

Od czego jeszcze możesz ubezpieczyć rower elektryczny? 

Niektóre towarzystwa oferują nie tylko ubezpieczenie roweru elektrycznego od kradzieży, ale także kompleksową ochronę sprzętu i rowerzysty. W zależności od oferty ubezpieczyciela możesz zabezpieczyć się finansowo przed szkodami spowodowanymi kradzieżą, uszkodzeniami czy kolizją. 

Przydatną polisą rowerzysty będzie nie tylko casco czy NNW, ale także OC, które zapewnia świadczenie dla poszkodowanych, jeśli wyrządzisz im szkodę w czasie jazdy. Dodatkowo możesz wykupić też assistance, które gwarantuje pomoc na miejscu wypadku i dostarczenie roweru do serwisu. 

 

Ubezpieczenie roweru elektrycznego – jak kupić polisę?

Pewnie zastanawiasz się, które towarzystwa oferują polisę casco dla roweru elektrycznego? Taką ochronę wykupisz na przykład w PZU! Towarzystwo oferuje atrakcyjne pakiety ubezpieczeń dla rowerzystów z elastycznym dopasowaniem polisy. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia warto przejrzeć dostosowane do własnych potrzeb rozszerzenia ochrony rowerowej. Zastanawiasz się, jak sprawdzić cenę składki i kupić polisę bez wychodzenia z domu? Zrobisz to, korzystając na przykład z kalkulatora ubezpieczeń rowerowych na stronie CUK Ubezpieczenia – poznaj szczegóły oferty już dziś! 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ