contact
contact

Jaki warto wybrać licznik rowerowy? Mnóstwo podpowiedzi

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Wiele osób kocha wycieczki rowerowe. Samotne wyprawy jednośladem za miasto, czy też takie, podczas których spędza się czas z rodziną, są dla jednych niemal codziennością, dla innych zaś raczej sporadyczną rozrywką. Bez względu na to, z kim i jak często jeździsz rowerem, zawsze powinieneś mieć dobre wyposażenie. Jego stałym elementem jest licznik rowerowy. Jak wybrać dobre tego typu urządzenie? Już teraz sprawdź to w naszym poradniku!

 

Do czego służy licznik rowerowy? Komu jest najbardziej potrzebny?

Licznik rowerowy to niewielki, ale bardzo potrzebny sprzęt rowerowy. Wybór właściwego zależy od tego, jak duże są twoje potrzeby związane pracą tego urządzenia. Czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kolarstwem, a może już jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie sportu? 

Licznik rowerowy to niezbędny sprzęt elektroniczny każdego zawodowca. Przede wszystkim umożliwia sprawdzenie swoich postępów czy osiągnięć, a także pomaga udoskonalaniu swoich codziennych treningów. Jeżeli jesteś amatorem, licznik rowerowy przyda ci się podczas dłuższej podróży. Dzięki niemu stanie się ona łatwiejsza, a przy tym zyskasz możliwość oceny własnych możliwości czy postępów.

 

Podstawowe i niezbędne funkcje dobrych liczników rowerowych

Każdy dobry licznik rowerowy posiada parę niezbędnych funkcji, które umożliwiają rowerzyście sprawną kontrolę i analizę swoich wyników. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem tego sprzętu rowerowego, koniecznie zwróć uwagę na to, czy posiada on takie możliwości pomiaru, jak prędkość aktualna, prędkość średnia, maksymalna, dystans całkowity, zegar i czas jazdy. 

Dzięki nim uzyskasz podstawowe informacje dotyczące twojej podróży rowerem. Wielu przyzna, że takie parametry, jak czas jazdy czy aktualna prędkość umożliwią lepszą organizację swojej jazdy jednośladem. Niemniej istotne są także prędkość średnia czy dystans całkowity, które pozwalają na dokładne monitorowanie swoich postępów na treningach. Co ważne, dobry licznik rowerowy podstawowy posiada średnio od pięciu do ośmiu tego typu funkcji pomiaru. 

Obecnie na rynku znajdziesz licznik rowerowy przewodowy albo licznik rowerowy bezprzewodowy. Który z nich będzie bardziej funkcjonalny podczas dłuższych podróży rowerem poza miastem? Oba mogą być bardzo praktyczne i dobrze sprawdzać się w trakcie pomiarów na trasie. To, jaki licznik rowerowy wybierzesz, powinno zależeć wyłącznie od twoich preferencji w tym zakresie. 

Jeżeli jednak zależy ci na bardziej zaawansowanych funkcjach w liczniku rowerowym z GPS, pamiętaj o tym, aby można było wybranym urządzeniem zmierzyć puls czy liczbę spalonych kalorii. Są to dla niektórych osób bardzo ważne informacje, które umożliwiają monitorowanie procesu odchudzania czy kontrolę swojego stanu zdrowia podczas uprawiania tego sportu. Zastanów się zatem, na jakich funkcjach licznika rowerowego zależy ci najbardziej, a następnie dopasuj go do swoich potrzeb.

Dobry licznik rowerowy, czyli jaki?

Jeżeli już decydujesz się na zakup danego modelu licznika rowerowego, koniecznie wcześniej spójrz trzeźwym okiem na swoje potrzeby. Kupno bardzo specjalistycznego sprzętu przy jeździe typowo rekreacyjnej mija się z celem. Wiele jego zastosowań będzie po prostu niepotrzebnych. Polecamy ci zakup licznika rowerowego KROSS, który jest znanym i cenionym producentem. To da ci gwarancję niezawodnego i dokładnego pomiaru.

A może już jakiś licznik rowerowy zwrócił twoją uwagę? Wierzymy, że dokonasz bardzo dobrego wyboru tego urządzenia, który da ci wiele satysfakcji. Powodzenia na trasie i samych sukcesów w kolarstwie!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ