Jakie efekty można uzyskać ćwicząc na orbitreku?

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Zdrowy styl życia zapewnia spokój ciała, a także duszy. Coraz więcej osób wykonuje ćwiczenia, aby ich sylwetka nabrała pięknych kształtów. Istnieje wiele sprzętów, które pomagają w pracy nad własnym organizmem. Jednym z nich jest orbitrek. Jakie efekty można osiągnąć ćwicząc na nim?

 

Czym jest orbitrek?

Orbitrek jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych sprzętów do ćwiczeń. Nazywany jest inaczej rowerem eliptycznym i łączy w sobie elementy innych urządzeń, takich jak stepper, rowerek stacjonarny i bieżnia. Wyposażony jest w specjalny wyświetlacz, na którym pojawiają się parametry osoby aktualnie na nim ćwiczącej (takie jak: ilość spalonych kalorii, tętno, przebyty dystans). Aby efekty pracy na rowerku były zauważalne należy pamiętać o zachowaniu poprawnej postawy ciała (uniesiona głowa, proste plecy). Najlepsze orbitreki umożliwiają przeprowadzenie różnych treningów, takich jak: siłowe i cardio.

 

Poprawa kondycji

Dzięki korzystaniu z orbitreka zauważalna jest znaczna postawa kondycji i wydolności organizmu osoby ćwiczącej. Podczas treningu stymulowany jest układ krwionośny, a serce zaczyna pompować więcej krwi, w efekcie czego staje się silniejsze. To także dobry sposób na zwiększenie wytrzymałości organizmu, ponieważ poprawia się wydolność organizmu, przez co człowiek przystosowany jest do większego wysiłku, niż wcześniej. Pobudzanie układu krwionośnego skutkuje tym, że osoby ćwiczące rzadziej miewają choroby serca i ogólne problemy z nim.

Modelowanie ciała

Regularne korzystanie z orbitreku pozwala wymodelować sylwetkę osoby ćwiczącej. Zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie ciała. Regularne treningi rzeźbią ciało i pozwalają na rozbudowę mięśni (zwłaszcza ud, łydek, ramion oraz pośladków, ponieważ to one wykonują największą pracę).

 

Spalanie kalorii

Każde ćwiczenia spalają zbędne kalorie. Jak podają źródła, podczas godzinnego treningu na orbitreku możliwe jest spalenie nawet 800 kalorii. Urządzenie to jest bardzo skuteczne, ponieważ wymaga od osoby ćwiczącej dużego skupienia i zaangażowania wszystkich partii ciała. Za jego sprawą każdy, nawet najmniejszy mięsień pracuje, co przekłada się na spalanie dużej ilości kalorii.

 

Akceptacja swojego ciała

Ćwiczenia na orbitreku pozwalają zaakceptować swoje ciało. Człowiek nie jest istotą idealną, a samoakceptacja jest ważna. Jeżeli akceptujemy to, co widzimy w lustrze, to jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Dzięki determinacji ćwiczenia zamieniają się w czystą przyjemność.

 

Pasja

Często zdrowy styl życia i ćwiczenia stają się pasją. To piękne móc z przyjemnością wykonywać to, co kochasz. Sport jest interesującym hobby i daje wiele możliwości. Pomaga zbudować piękną sylwetkę i utrzymać zdrowy wygląd, może także stać się sposobem na życie. Istnieje wiele ludzi, którzy właśnie za sprawą prowadzenia takiego stylu bycia zyskali pracę marzeń. Najważniejsze to robić to, co się kocha i mieć z tego masę przyjemności i zabawy.

 

Komfort psychiczny

Uprawianie sportu, w tym ćwiczenie na orbitreku, zwiększa komfort psychiczny. Żyjemy w czasach, gdzie cały czas się spieszymy, stresujemy i walczymy z przeciwnościami. Dla uspokojeniu umysłu, ale także i dla wyrzucenia z siebie złych emocji warto jest uprawiać aktywność fizyczną. To bardzo dobry sposób, aby na koniec męczącego dnia pozbyć się wszystkich negatywnych emocji, które zatruwają organizm.

 

Redukcja tkanki tłuszczowej

Nie od dziś wiadomo, że regularne ćwiczenia pozwalają na zredukowanie niechcianej tkanki tłuszczowej. Korzystanie z orbitreka przyspiesza metabolizm i spala tkankę. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie partie ciała zaangażowane są w wykonywanie pracy. Skrupulatne ćwiczenia pomagają w zgubieniu zbędnych kilogramów i wymodelowaniu sylwetki. Należy jednak pamiętać, że aby efekty utrzymały się i były większe, warto do ćwiczeń dołączyć także dietę. Zadziała ona na nasz organizm od środka, oczyści go z toksyn i pomoże w budowaniu zdrowego ciała.

Poprawa stanu płuc

Wykonując intensywne ćwiczenia na orbitreku zwiększasz pojemność życiową płuc. Pozwala to na pobieranie większej ilości powietrza, co lepiej wzbogaca organizm w tlen. Oddech staje się głębszy i możesz odetchnąć pełną piersią.

 

Szczęście wywoływane ćwiczeniami

Badania wykazują, że w czasie ćwiczeń obserwuje się wzrost wytwarzania przez organizm endorfin (hormonu szczęścia). Często zmniejszają one ból, którego doświadczasz (czasami) podczas intensywnych ćwiczeń. Dzięki wytwarzaniu tych hormonów człowiek jest szczęśliwy i zadowolony po skończonym treningu.

 

Lepszy sen

Osoby, które regularnie ćwiczą lepiej śpią w nocy. Czasami trening nazywany jest naturalnym środkiem nasennym, ponieważ powoduje dobry sen i pozwala na skuteczny wypoczynek organizmu. Człowiek po dawce treningu budzi się wypoczęty i zadowolony.

 

Pewność siebie

Dzięki znajomości swojego ciała oraz świadomości tego, jak silny i wytrzymały jesteś, zwiększa się twoja pewność siebie. To wspaniałe móc poczuć siłę i moc, którą dysponujesz. Stajesz się bardziej pewny swojej wartości i prawidłowo oceniasz możliwości, jakimi dysponujesz.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ