Kije baseballowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Przy bogatej ofercie sklepów ciężko znaleźć odpowiedni kij baseballowy. Z tego względu chcemy przyjść Ci z pomocą. Na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące zakupu odpowiedniego sprzętu. Ponadto zebraliśmy kilka produktów, które zyskały uznanie konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazł się model Abbey 68Cm. Kij wykonany został z aluminium. Materiał charakteryzuje się wytrzymałością i lekkością, co jest bardzo ważne w trakcie gry w baseball. Uchwyt produktu zrobiono z poliuretanu. Takie rozwiązanie zapewnia dobry chwyt przez zawodnika. Model charakteryzuje się solidnym wykonaniem. Może on być wykorzystywany do nauki odbijania piłki, jak i w trakcie gry na boisku. Na drugim miejscu prezentujemy równie ciekawy Rucanor 27384. Także ten kij został zrobiony z aluminium, przez co jest lekki i zrywny. Uchwyt pokryty jest specjalnym materiałem, który sprawia, że powierzchnia jest antypoślizgowa. Jednocześnie model jest stosunkowo krótki, przez co jest odpowiedni dla młodszych zawodników. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów zapoznaj się z naszym rankingiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Użytkownikom odpowiada długość tego modelu, gdyż można nim wygodnie odbijać piłkę. Sprzęt jest odpowiednio wyważony, przez co dobrze trzyma się w ręku. Uchwyt jest antypoślizgowy, więc nawet w gorące dni ręka nie przesuwa się po rączce.

Wady

Uchwyt kija jest szczelnie pokryty taśmą. W niektórych przypadkach, przy intensywnym wykorzystaniu i częstej grze odkleja się ona, co może być niewygodne w trakcie rozgrywki, a także wpływa negatywnie estetykę produktu.

Podsumowanie

Model wykonany jest z aluminium, a jego rączka pokryta jest antypoślizgowym poliuretanem. Dzięki temu kij wygląda atrakcyjnie. Jego waga (490 g) ułatwia manewrowanie i nie obciąża dłoni. Produkt ma 68 cm długości.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest stosunkowo krótki, dlatego chętnie używany jest nie tylko do gry w baseball, ale również do zabaw na podwórku. Uchwyt kija jest antypoślizgowy, więc użytkownik ma zapewniony dobry, pewny chwyt. Model łatwo się czyści.

Wady

Zdarzają się modele w serii, które nie są najlepszej jakości. W takich przypadkach, przy szczególnie mocno rzuconej piłce, kij baseballowy wygina się lub tworzą się w nim wgniecenia.

Podsumowanie

Sprzęt przeznaczony jest do grania w baseball, ale wykorzystywany jest także do ochrony. Kij ma długość 61 cm. Wykonano go z lekkiego aluminium. Rączkę modelu pokryto poliuretanem, który jest wodoodporny.

Rozważ też

Zalety

Design tego modelu jest bardzo atrakcyjny. Kij jest drewniany. Następnie pomalowano go lakierem. Produkt ten jest bardzo trwały i nie wygina się nawet przy odbiciu mocnej piłki. Ponadto ma on taką wagę, że stanowi przedłużenie ręki.

Wady

Przy intensywnym wykorzystaniu pałki lakier może z niej odchodzić. To sprawia, że na trzonku mogą pojawić się drzazgi, które wbijają się w skórę. Co więcej, po dłuższym czasie kształt pałki ulega zniekształceniu.

Podsumowanie

Kij Abbey 63Cm używany jest do gry w baseball zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów. Produkt wykonano z drewna bukowego, przez co dobrze się go chwyta. Jego waga jest równa 570 g.

 

 

Najlepsze kije baseballowe w 2024 roku

 

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla Ciebie. Nasz ranking kijów baseballowych zawiera przykładowe modele, które są doceniane przez konsumentów.

 

Abbey 68Cm

 

Kij baseballowy Abbey 68Cm może być wykorzystywany zarówno w szkołach, jak i w trakcie bardziej profesjonalnych rozgrywek. Sprzęt charakteryzuje się ciekawym designem. Pałka jest srebrna i ma rączkę w kolorze czarnym.

Model wykonany jest z aluminium. Taki materiał jest lekki (490 g), przez co łatwo się nim operuje. Co więcej, charakteryzuje się on dużą wytrzymałością i odpornością na wgniecenia. Takie cechy są bardzo ważne w przypadku baseballa. Rączka kija pokryta została poliuretanem. Tworzywo to jest stosunkowo miękkie. Jego dużą zaletą jest wykazywanie właściwości antypoślizgowych.

Produkt jest długi (68 cm). Jego średnica w rączce jest równa 2,5 cm, a górnej części 5 cm. Opinie o kijach baseballowych producenta Abbey są bardzo pozytywne. Co ciekawe, także ten model zyskał wiele pochlebnych ocen. Użytkownicy twierdzą, że jest on solidny i służy im przez lata.

 

 

 

 

Rucanor 27384

 

Na uwagę zasługuje produkt Rucanor 27384. Stworzony został on z myślą o dzieciach i młodzieży. Model sprawdza się na zajęciach z wychowania fizycznego, a także do indywidualnej gry na podwórku czy boisku. Kij charakteryzuje się atrakcyjnym designem. Uchwyt jest w kolorze czarnym, a pałka jest srebrna z dużym, ciemnym napisem producenta.

Model wykonany jest z aluminium, więc jest on wytrzymały. Jednocześnie charakteryzuje się lekkością, więc można nim szybko odbić piłkę. Uchwyt produktu zrobiony został z owijki z tworzywa sztucznego, więc jest jest antypoślizgowy i kij nie powinien wypaść nam z ręki w trakcie gry. Co więcej, miękka rączka nie podrażnia skóry.

Długość tego modelu wynosi 61 cm, więc jest on przeznaczony dla młodszych użytkowników. Obwód kija w najgrubszej części jest równy 16,5 cm. Konsumenci są zadowoleni z tego produktu przez wzgląd na jego niewielki rozmiar, który pozwala na przechowywanie go w każdym miejscu.

 

 

 

 

Abbey 63Cm

 

Abbey 63Cm jest ciekawym modelem. Ten dobry i tani kij baseballowy wyróżnia atrakcyjny design. Zrobiony został z drewna, które pomalowano lakierem. W ten sposób sprzęt przykuwa uwagę swoim wyglądem i podoba się wielu osobom.

Produkt wykonany jest z drewna bukowego. Dzięki temu jest on wytrzymały i nie ulega zbyt szybko uszkodzeniu. Co więcej, model jest stosunkowo ciężki (570 g), ale odpowiednio wyważony. To sprawia, że w trakcie odbicia piłki stanowi przedłużenie ręki. Wykorzystany do produkcji materiał dobrze dopasowuje się do ręki. W konsekwencji nie przesuwa się on w dłoni w trakcie gry. Na trzonku znajduje się także zabezpieczenie, dzięki któremu pałka nie wyślizguje się z ręki.

Długość tego kija jest równa 63 cm. Średnica jego uchwytu wynosi 3 cm, a górnej części pałki 5 cm. Z tego względu kij może być używany zarówno przez dzieci (od 7 roku życia), jak i dorosłych. Stworzono go z myślą o amatorskiej zabawie i nauce gry w baseballa. Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Wilson X5356

 

Kij baseballowy Wilson X5356 zyskał duże uznanie wśród amatorów. Model umożliwia naukę gry w baseball, wykorzystywany jest także na boisku do ćwiczenia odbić piłki. Produkt ma długość równą 61 cm, przez co najlepiej odpowiada dzieciom i młodzieży.

Sprzęt sprzedawany jest w komplecie z piłką, którą bardzo dobrze się nim odbija. Model wykonany jest z drewna. Dzięki temu jest on mocny i wytrzymały, a także nie odkształca się przy odbiciach piłki. Ponadto kij ten przy jest bardziej miękki niż standardowy. Wykorzystanie drewna na trzonku zapewnia pewny chwyt i mocne odbicie. Na końcu kija zrobiono zabezpieczenie w postaci okrągłej wypustki, która chroni przed wypadnięciem z ręki.

Piłka zrobiona została z poliuretanu i jest w kolorze białym z czerwonym obszyciem, przez co jest widoczna na tle nieba i ziemi. Kij wyróżnia się ciekawym designem, który spodoba się wielu graczom. Górną część pomalowano na kolor czarny i na niej znajduje się biały napis Wilson. Konsumenci zapewniają, że zestaw ten służy im przez lata.

 

 

 

 

Spartan Brett

 

Komplet Spartan Brett składa się z kija baseballowego i piłki. Może on być używany zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Co więcej, model sprawdza się w użytku w trakcie profesjonalnych treningów i rekreacyjnie. Jego długość jest równa 80 cm, przez co jest on odpowiedni dla dorosłych.

Co ciekawe, kij został zaprojektowany przez znanego, amerykańskiego baseballistę – Georga Bretta. Model wykonano z drewna. Trzonek pomalowano lakierem, a górną część na czarno. Na niej znajduje się także nazwa producenta i autograf sportowca. Wykorzystany materiał powoduje, że nawet przy odbiciu mocnej piłki model się nie odgina, ani nie łamie. Ponadto drewniana powierzchnia zapewnia dobry chwyt.

Kij jest odpowiednio wyprofilowany i wyważony. To sprawia, że dobrze się nim odbija piłkę. Konsumenci, którzy wykorzystywali ten sprzęt do gry docenili jego wygodny uchwyt. Poza tym twierdzą, że model jest wytrzymały.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kij baseballowy kupić?

 

Tematem tego poradnika będą kije baseballowe, czyli niezbędny osprzęt do gry w baseball. Jeśli ten amerykański sport jest Twoją pasją, Twoja pociecha chce rozpocząć grę lub sam w zaciszu domowym chcesz ćwicz celność zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu. Dowiesz się z niego, jakie cechy posiada najlepszy kij baseballowy.

Podstawowe informacje

Zacznijmy od tego, że kij baseballowy musi być wykonany z jednego kawałka drewna lub metalu. Jeśli więc znalazłeś produkt, który jest klejony – w rzeczywistości nie można go nazwać kijem baseballowym. Dlaczego wykonanie z jednego kawałka materiału jest tak istotne? Jeśli produkt jest klejony w trakcie uderzania warstwy mogą się rozkleić i jedna część przy uderzeniu zostanie z dużą siłą wybita w powietrze. Taka sytuacja jest niebezpieczna dla innych graczy oraz widzów.

 

Średnica, długość i waga

Regulamin baseballowy jasno wskazuje, że średnica kija nie może przekraczać 2,75 cala, czyli 6,99 cm. Średnicy nie należy mylić z obwodem, który jest często podawany w opisach produktów. Żeby mieć pewność, iż produkt jest zgodny z regulaminem musimy wykonać proste obliczenie matematyczne i wyznaczyć ze znanego nam obwodu średnicę lub ze średnicy – obwód.

 

Na przykład model o średnicy kija 6,99 cm ma obwód 21,96 (2x π r ).

Jeśli zastanawiasz się, jaki kij baseballowy wybrać, jeśli chodzi o długość musisz wiedzieć, że nie może ona przekraczać 42 cali, czyli 106,68 cm. Tutaj trzeba mieć na uwadze wzrost gracza. Oczywiste jest, że dla dziecka wybierzemy zdecydowanie mniejszy model niż dla osoby dorosłej.

Kwestia wagi też jest określona przez regulamin – obecnie stosowane są kije ważące 33 oz – 0,94 kg. Maksimum to 1,02 kg, czyli 36 oz. Znajdziemy też cięższe modele, bo one pozwalają nam na lepsze odbicie piłki. Niemniej jednak do profesjonalnej gry potrzebujemy sprzętu mieszczącego się w normach.

 

Konstrukcja

Często w opisach znajdziemy takie określenia, jak gałka, beczka czy angielskie handle i tip. Co one właściwie oznaczają? Oto wszystkie określenia dotyczące kijów baseballowych, które umieszczamy zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Musimy pamiętać, że baseball to sport uwielbiany przez Amerykanów i nie sposób tutaj pominąć nazewnictwa anglojęzycznego. Patrząc od góry kija mamy:

Czubek – tip/end – koniec kija,

Beczka – barrel – to najgrubsza część kija, która jest przeznaczona do uderzania,

Punkt uderzenia – sweet spot – jest to miejsce beczki uważane za najlepsze do wykonania uderzenia,

Uchwyt – handle – to w tym miejscu układamy dłoń, ta część jest cieńsza, często owinięta innym materiałem, aby zapewnić nam pewny chwyt,

Gałka – knob – część znajdująca się poniżej uchwytu, to ona jest gwarancją pewnego chwytu.

 

Materiał

Na wstępie wspomnieliśmy, że kij do baseballu może być drewniany lub aluminiowy. Chociaż tradycyjnie używa się sprzętów drewnianych, te metalowe też są dość popularne, a to dlatego, że ich konserwacja jest nieco mniej skomplikowana. Poza tym dochodzi kwestia przechowywania. Drewno nie lubi wilgoci, musi być dobrze konserwowane, natomiast aluminium nie jest w tej kwestii tak wymagające. Jednak nie koniecznie musi spełniać przyjęte normy. Dlatego wciąż to właśnie drewno jest najpopularniejszym materiałem do wytwarzania kijów baseballowych.

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jaki typ drewna jest najlepszy. Część uważa, że dobrze sprawdza się drewno klonu, inni stawiają na modele z buku lub drewna egzotycznego. Ważne jest jednak to, jak wcześniej przygotowano materiał, jak długo go suszono i czym został zabezpieczony. Często produkty tego typu są chronione specjalną powłoką wykończoną na wysoki połysk.

Zawodnik – jaki kij baseballowy jest najlepszy?

Dobór sprzętu powinien zależeć od wieku gracza. Dziecko nie może używać takiego samego kija, jak osoba dorosła, bo będzie miało problem z jego utrzymaniem i celnością. Na szczęście od wielu lat producenci stosują wyraźny podział na produkty dla dzieci i dla dorosłych. Znajdziemy też rozróżnienie na kije dla osób prawo i leworęcznych. Przed zakupem warto nie tylko poradzić się sprzedawcy, co zasięgnąć informacji u trenera. Jednocześnie musimy mieć na uwadze fakt, że wielu specjalistów, dobrze znających się na baseballu może mieć nieco odmienne podejście. Jedni dobierają model pod kątem wagi i wzrostu, inni zaawansowania, a są też tacy, którzy weryfikują technikę gracza. Część baseballistów uważa, że dobór kija to sztuka, której trzeba się nauczyć.

 

Wygląd

Wiele osób zwraca uwagę na wygląd kija. Niewątpliwie jest on istotny. Wszelkie rysy to nie tylko oznaka nieestetycznego wykonania. Mogą być one sygnałem, że kij nie został odpowiednio zabezpieczony. Dużą popularnością cieszą się modele wykończone na wysoki połysk i zdobione napisami. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że zbyt śliska powierzchnia może utrudniać nam stabilny chwyt.

 

Kije baseballowe w dobrych cenach

Koszt zakupu kija zależy od tego, czy szukamy czegoś dla amatorów czy profesjonalistów. Prosty kij, niekoniecznie spełniający normy, znajdziemy w sklepie już za kilkanaście złotych. Natomiast bardziej zaawansowane sprzęty kosztują od 100 zł wzwyż. Jeśli produkt jest sygnowany nazwiskiem znanego i cenionego gracza cena będzie wyższa.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ