Kółka gimnastyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Dobrym sposobem na poprawienie kondycji i ćwiczenie całego ciała jest zastosowanie kółek gimnastycznych. Ten prosty przyrząd umożliwia przeprowadzenie intensywnego treningu. Z tego względu stworzyliśmy poradnik zakupowy, w którym odnajdziesz wskazówki dotyczące wyboru. Następnie stworzyliśmy ranking, w którym model HMS TX05 zyskał pierwsze miejsce. Zestawienie powstało na podstawie ocen konsumentów. Sprzęt można używać w domowym zaciszu. Dzięki niemu nie musisz więc kupować karnetu na siłownie, ani rezygnować z ćwiczeń ze względu na złą pogodę. Co więcej, model niewiele waży i jest łatwy w montażu. Z tego względu możesz również zabrać go na podwórko lub do lasu. Kółko umożliwia zwiększenie wytrzymałości, kondycji, a także wzmocnienie mięśni zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Ponadto zadbano o szczegóły i precyzyjne wykończenie. W efekcie czego produkt jest odporny na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Ponadto model jest antypoślizgowy. Jeżeli uważasz, że sprzęt Ci nie odpowiada, nie martw się. W dalszej części naszego artykułu znajdziesz kolejne ciekawe kółka. Na drugim miejscu znalazł się uchwyt Mtidea KGR6.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonany jest z bardzo wytrzymałych i mocnych materiałów. Nawet po wielu miesiącach i latach ćwiczeń dobrze się sprawdza. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu. Wykorzystane taśmy oraz klamry są mocne i dobrze utrzymują ciało ćwiczącego.

Wady

Produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego, przez to nie zapewnia tak dobrego chwytu, jak drewniane kółka. Na taśmach znajdują się miarki, więc można zauważyć, że pasy czasem się ślizgają i przesuwają o 0,5 cm.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do ćwiczenia mięśni całego ciała, można go używać do rozgrzewki. Kółka przeznaczone do montażu zarówno w domu, jak i na dworze, gdyż ich zakładanie jest bardzo proste. Sprzęt jest antypoślizgowy i niepodatny na działanie wody

Drugi wybór

Zalety

Model wykonany jest z wysokiej jakości drewna, co zapewnia pewny i dobry chwyt w trakcie ćwiczeń. Produkt atrakcyjnie wygląda. Do zestawu dołączony jest worek do przechowywania sprzętu. Wykorzystane taśmy charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Wady

Produkt stosunkowo szybko się przeciera. To sprawia, że po pewnym czasie użytkowanie staje się utrudnione. Ponadto, czasem zdarzają się przypadki, że na powierzchni tworzą się zadry.

Podsumowanie

Kółka gimnastyczne stworzone zostały z myślą o treningu całego ciała. Pozwalają na intensywne ćwiczenie mięśni. Mogą z nich korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Przystosowane są do korzystania w domu, jak i na dworze.

Rozważ też

Zalety

Wykonanie produktu z drewna sprawia, że dobrze się go chwyta. Model wygodnie się używa, nawet po długim czasie. Paski są mocne i stabilnie utrzymują całe ciało. Zestaw zrobiony jest z dobrych gatunkowo materiałów.

Wady

Przy intensywnym użytkowaniu kółka gimnastyczne się lekko wyrabiają i zmieniają kształt. Ponadto wykorzystane drewno stosunkowo łatwo się brudzi, dlatego trzeba je często czyścić. Zdarza się, że z taśmy wychodzą włókna.

Podsumowanie

Sprzęt sprawdza się do treningu domowego. Stworzony został z myślą o CrossFit. Kółka można łatwo i szybko montować. Ponadto nie zajmują one dużo miejsca, więc możesz je zabierać ze sobą na trening w plenerze.

 

 

Najlepsze kółka gimnastyczne w 2024 roku

 

Poznałeś już zasady dotyczące wyboru sprzętu, teraz prezentujemy ranking kółek gimnastycznych. Znajdziesz w nim produkty, które spodobały się wielu użytkownikom.

 

HMS TX05

 

Ciekawym modelem, który zyskał wiele pochlebnych ocen, jest HMS TX05. To dobre i tanie kółko gimnastyczne stworzone zostało z myślą o użytkowaniu domowym. Jednocześnie może być używane w plenerze oraz na sali gimnastycznej. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki temu narzędziu poprawia się kondycja całego ciała, a także wytrzymałość.

Sprzęt zrobiony jest z wysokiej jakości materiałów. Taśmy wykonane są z wytrzymałego tworzywa. Do produkcji kółek wykorzystano tworzywo sztuczne, które jest wodoodporne. Ponadto uchwyty są antypoślizgowe. To sprawia, że są one bezpieczne w użytku.

Produkt może służyć do rozgrzewki. Dobrze sprawdza się także do rozciągania całego ciała. Sprzęt sprzedawany jest w zestawie, w którym znajdują się 2 koła. Waga jednego uchwytu jest równa 440 g. Średnica modelu wynosi 23 cm, a grubość 2,8 cm. Trenujący twierdzą, że z tym produktem byli w stanie bardzo dobrze się rozciągnąć. Uważają oni także, że jest on wytrzymały i bezpieczny w użytku.

 

 

 

 

Mtidea KGR6

Kółko gimnastyczne Mtidea KGR6 pozwala na wygodne ćwiczenie różnych partii ciała. Z jego pomocą można przeprowadzić rozgrzewkę. Ponadto możesz wykonać trening całego ciała. Sprzęt pomaga w stworzeniu mocnych i wytrzymałych mięśni, a także skutecznie wspomaga proces spalania tłuszczu. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Sprzęt został wyprodukowany z wysokiej jakości komponentów. Obręcze zrobiono ze sklejki bukowej, klejono ją ze sobą warstwowo. Taśmy są szeroko skalowane i wytrzymałe. Załączone klamry są wygodne i bezpieczne w użyciu. Łatwo się je montuje.

Taśmy mają długość 5,5 m. Średnica kółek jest równa 2,8 cm. Uchwyty są dokładnie wyszlifowane, przez co mają gładką powierzchnię. Dzięki temu są one wygodne w użytku i zapewniają dobry chwyt. Sprzęt jest wykonywany ręcznie, w Polsce, przez co jest dokładnie wykończony. Użytkownicy wysoko ocenili ten model, gdyż jest on bardzo praktyczny i lekki.

 

 

 

 

HMS TX07

 

Wiele osób ceni sobie uchwyt HMS TX07, gdyż sprawdza się zarówno w domu, jak i na siłowni. Produkt można używać także w plenerze. Jest on odpowiedni do różnego rodzaju treningów. Pomoże w wyćwiczeniu wszystkich mięśni, poprawieniu kondycji, wzmocnieniu organizmu oraz wysmukleniu sylwetki.

Narzędzie wykonane jest z wysokiej jakości drewna. Z tego powodu jest ono bardzo wytrzymałe i nie niszczy się. Ponadto obręcze charakteryzują się dobrymi właściwościami chwytnymi. Taśmy zrobione są z tekstyliów, które zapewniają im dużą wytrzymałość. Materiał jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Na pasach znajduje się podziałka, dzięki której można je powiesić na odpowiedniej wysokości.

Grubość jednej obręczy jest równa 2,8 cm, a jego średnica wynosi 23 cm. Taśma ma długość 440 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu to 200 kg. Konsumenci twierdzą, że nawet przy długim i intensywnym użytkowaniu powierzchnia kółek jest idealnie gładka. Ponadto twierdzą, że pasy są wytrzymałe.

 

 

 

 

TrainingShowroom Basic

 

Model TrainingShowroom Basic pozwala na ćwiczenie mięśni całego ciała w różny sposób. Stworzony został on z myślą o CrossFit, ale można z niego korzystać, aby się rozgrzać. Produkt pozwala wzmocnić i wyszczuplić poszczególne partie ciała. Korzystają z niego kobiety i mężczyźni. Dobrze sprawdza się przy montażu w sali gimnastycznej, w klubie fitness, a także w domu.

Produkt wykonany został z wysokogatunkowego drewna. Dzięki temu jest wytrzymały. Co więcej, powierzchnia została dokładnie wypolerowana. Z tego względu obręcze zapewniają dobry chwyt. Grubość koła jest równa 2,8 cm, a jej średnica 23,5 cm. Taśmy wykorzystane w tym modelu są wytrzymałe. Ich szerokość wynosi 3,9 cm, a długość – 480 cm.

Maksymalny udźwig produktu wynosi 300 kg. Urządzenie niewiele waży, a także charakteryzuje się łatwością montażu. To sprawia, że możesz zabrać je ze sobą, gdzie tylko chcesz. Trenujący na tym sprzęcie twierdzą, że jest on solidnie wykonany.

 

 

 

 

Mtidea ZT2

 

Sprzęt Mtidea ZT2 pozwala na trening całego ciała. Szczególnie rozwija mięśnie ramion, pleców i brzucha. Dzięki możliwości zwiększania trudności ćwiczący może rozwijać swoje możliwości. Dzieje się tak z powodu wykorzystania mechanizmu dźwigni. Im większa jej długość, tym większy moment siły. Sprzęt przeznaczony jest do profesjonalnego użytku w klubach fitness i na siłowniach.

Urządzenie wykonane jest z materiałów wysokiej jakości, które sprawiają, że posłuży Ci przez wiele lat. Taśmy zrobione są z poliamidu, a na nich znajduje się skala, która ułatwia montaż. Długość taśm wynosi 5,5 m. Uchwyty wyprodukowano ze stali. Rączki są wyprofilowane w taki sposób, aby móc wygodnie korzystać ze sprzętu. Produkt wyposażony jest w karabinki zaciskowe, które wykorzystywane są we wspinaczkach górskich.

Opinie o kółkach gimnastycznych producenta Mitdea są bardzo pozytywne. Również model ZT2 zyskał wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci uważają, że komfortowo się go używa i łatwo montuje.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie kółko gimnastyczne kupić?

 

Wiele osób pragnąc zrzucić zbędne kilogramy szybko zaczyna walkę, ale równie szybko się poddaje. Niestety, nie każdy jest w stanie biegać lub chodzić na siłownię. Do tego duża grupa osób rezygnuje z ćwiczeń siłowych w obawie o nagły przyrost masy mięśniowej. Co w takiej sytuacji może zrobić osoba, która wciąż pragnie zrzucić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę? Dobrym rozwiązaniem jest gimnastyka, która nauczy Cię kontrolować własne ciało. Aby było to możliwe warto zainwestować w kółka i inny osprzęt. Poniżej znajdziesz kilka porad i wskazówek, którymi polecamy się kierować w czasie zakupów. Po lekturze tekstu na pewno będziesz wiedzieć, jakie kółko gimnastyczne wybrać.

Zalety ćwiczeń

Trening z kółkami gimnastycznymi zyskuje coraz większą popularność. Wielu rodziców zachęca swoje dzieci, by rozpoczęły takie ćwiczenia. Ale czy na pewno wiesz, jakie są zalety takiej aktywności? Z pomocą tego sprzętu trenowana jest siła mięśniowa. Zamiast hantli czy sztangi, podciągamy się i balansujemy w różnych pozycjach. Ciężarem, który musimy podnieść, jest nasza własna masa. Przyjmowanie różnych pozycji zmusza do pracy inne partie ciała, przez co wiele grup mięśni pracuje wydajniej. Kolejnym atutem jest duża różnorodność figur. Zmiana kąta ustawienia ciała czy przełożenie ręki zmienia rozłożenie siły. Natychmiast angażujemy inne mięśnie.

Największą zaletą treningu z kółkami gimnastycznymi jest to, że może być on przeprowadzony w domu. Zamontowanie sprzętu nie jest czasochłonne, a do tego ćwiczyć mogą osoby w każdym wieku i o różnej gibkości.

 

Materiał wykonania – jakie kółko gimnastyczne jest najlepsze?

Poszukując odpowiedniego sprzętu na pewno będziesz musiał podjąć decyzję, co do materiału wykonania. Stajesz przed pytaniem: kółka drewniane czy z tworzywa sztucznego? Pierwszy materiał jest znacznie bardziej wytrzymały. Z tego powodu takich kółek używają profesjonalni gimnastycy. Jest on również polecany osobom z nadwagą, gdyż nie ulegnie zniszczeniu na skutek dużego nacisku. Poza tym wybranie dobrej jakości, oczyszczonego drewna, które zostało odpowiednio sklejone, gwarantuje dobrą przyczepność. Specjaliści są zdania, że dobrze dobrane kółka są w stanie wytrzymać kilka lat.

Tworzywo sztuczne jest mniej trwałe, ale znacznie tańsze. Wielu rodziców kupuje dla swoich dzieci właśnie takie produkty na sam początek przygody z kółkiem. Jeśli malec zainteresuje się dyscypliną, dopiero wtedy inwestują w bardziej profesjonalny sprzęt.

 

Warstwa antypoślizgowa

Wielu sportowców przed treningiem używa talku, który pochłania wilgoć. Dzięki temu dłonie nie ślizgają się po materiale, a chwyt jest pewny. Jeśli jednak kółka dedykowane są dla dzieci, które talku nie używają, warto rozważyć zakup produktu wyłożonego warstwą antypoślizgową. Zapewni to dziecku większe bezpieczeństwo w czasie treningu.

 

Średnica kółka

Jeśli chcesz wybrać najlepsze kółko gimnastyczne na rynku musisz sprawdzić jego średnicę. Standardem na zawodach są modele o wielkości 28 mm. Jeśli Twoim celem jest wzięcie udziału w mistrzostwach, to właśnie taki sprzęt polecamy Ci zakupić. Jednak, jeśli kółka mają służyć dziecku, warto zastanowić się nad zakupem mniejszego rozmiaru i z czasem go zwiększać. Naturalnie, dłoń dziecka jest mniejsza od ręki dorosłego. Z tego powodu maluchy mogą nie być w stanie poprawnie objąć koła, co grozi wypadkiem w czasie ćwiczeń. Wielu trenerów wybiera dla dzieci mniejsze modele, a wraz ze wzrostem ich siły zwiększa rozmiar.

Na rynku znajdziesz również koła o średnicy 32 cm, jednak polecane są one tylko profesjonalistom. Większa średnica znacząco osłabia chwyt, co przy niewprawionych dłoniach może zakończyć się upadkiem.

Taśma

Poszukując dobrej jakości produktu koniecznie upewnij się, czy w zestawie znajduje się wytrzymała tasiemka. W pierwszej kolejności sprawdź jej długość i to, czy może być regulowana. Nie polecane jest, by za pierwszym razem zawieszać ją zbyt wysoko, gdyż użytkownik nie ma jeszcze pełnej kontroli nad swoim ciałem.

Drugą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest sprawdzenie maksymalnego udźwigu produktu. W zależności od modelu, taśma jest w stanie utrzymać od 100 kg do nawet 300 kg. Pamiętaj, by wybierając sprzęt kierować się swoim bezpieczeństwem. Przed udaniem na zakupy zważ się i odpowiednio dopasuj kółko i tasiemkę. Jeśli wybierzesz model o zbyt małym udźwigu może on ulec awarii, a Tobie grozić będzie wypadek.

 

Cena

W sklepach na pewno znajdziesz kółka gimnastyczne w dobrych cenach. W zależności od tego, czy interesuje Cię sprzęt amatorski czy profesjonalny sprzęt będziesz musiał zapłacić od 50 do nawet 1000 zł. Naturalnie, produkty dedykowane zawodowym gimnastykom, którzy przygotowują się na olimpiadę będą droższe. Tego typu modele kosztują od 500 zł do 1000 zł. W przypadku, gdy chcesz ćwiczyć z kółkami gimnastycznymi, by lepiej panować nad swoim ciałem w pełni zadowoli Cię osprzęt amatorski. W tej kategorii najtańsze są sprzęty plastikowe, dostaniemy je już za około 50 zł. W przypadku modeli drewnianych początkowo inwestycja może wydawać się zbyt duża, jednak produkt ten będzie Ci służył przez kilka lat. Tego typu sprzęty kosztują od 100 zł do 500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ