contact
contact

Ranking 5 najlepszych kreatyn w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Kreatyny – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Kreatynę stosują przede wszystkim osoby regularnie ćwiczące na siłowni, czy uprawiające inny rodzaj wysiłku fizycznego. Jest to preparat, który zwiększa wytrzymałość organizmu i pozwala mięśniom szybciej się zregenerować. Jeśli szukasz dobrej kreatyny, może zainteresować Cię produkt KFD Premium 500G. Preparat składa się w 100% z monohydratu kreatyny i nie zawiera aspartamu, cukru, laktozy, ani glutenu, może być więc stosowany przez każdego. Jeśli szukasz produktu, który poprawi Twoje wyniki na siłowni, dobrym wyborem będzie Olimp Creatine Xplode Powder 500G. Zawiera sześć różnych form kreatyny, dzięki czemu zapewnia lepsze efekty niż standardowe preparaty. Wydajne opakowanie 500 g wystarcza na wiele tygodni suplementacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kreatyna KFD Premium dostępna jest w wydajnym opakowaniu, które wystarcza na kilka miesięcy użytkowania. Produkt ma smak zielonego jabłka, dzięki czemu łatwo i przyjemnie się go spożywa. Suplement nie zawiera laktozy ani glutenu, dlatego może być stosowany przez osoby z nietolerancją tych składników. Monohydrat nie powoduje dolegliwości zołądkowo-jelitowych.

Wady

Kreatyna KFD Premium nie powinna być stosowana przez osoby, które zmagają się z problemami związanymi z nerkami. Suplement zatrzymuje wodę w tkance mięśniowej, przez co mniej trafia jej do nerek.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrej kreatyny, łatwo przyswajalnej i zapewniającej widoczne rezultaty ćwiczeń, warto wybrać produkt KFD Premium. Wygodne i wydajne opakowanie wystarcza na kilka miesięcy regularnej suplementacji. Jabłkowy smak produktu z pewnością posmakuje każdemu. Kreatyna nie zawiera laktozy i glutenu oraz nie powoduje dolegliwości żołądkowych.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą suplementu Olimp Xplode Powder jest połączenie sześciu różnych form kreatyny, dzięki czemu zapewnia widoczne efekty już po kilku tygodniach stosowania. Opakowanie jest wydajne, zawiera 100 porcji produkt na kilka miesięcy stosowania. Kreatyna ma przyjemny smak, dzięki czemu każdy chętnie ją spożywa. Produkt jest łatwo przyswajalny. Kreatyna sprawdza się dla każdego, niezależnie od uprawianego sportu.

Wady

Kreatyna Olimp nie rozpuszcza się dobrze w wodzie, osadza się na dnie butelki lub szklanki, co utrudnia spożywanie preparatu. Ponadto nie powinna być stosowana przy problemach zdrowotnych z nerkami i wątrobą.

Podsumowanie

Każdy, kto marzy o umięśnionej sylwetce, będzie zadowolony z kreatyny Olimp Xplode Powder. Zawiera ona kilka form związku chemicznego, dzięki czemu zapewnia lepsze rezultaty niż preparaty tylko z jednym rodzajem kreatyny. Wydajne opakowanie wystarcza na kilka miesięcy stosowania. Kreatyna ma przyjemny smak, dzięki czemu łatwiej się ją spożywa, na przykład rozpuszczoną w wodzie.

Rozważ też

Zalety

Kreatyna SFD Pure dostępna jest w opakowaniu 500 g, które zawiera ponad 80 porcji, czyli wystarcza na minimum dwa miesiące stosowania. Produkt nie ma laktozy ani glutenu, dzięki temu może być stosowany przez osoby z nietolerancją któregoś z tych składników. Kreatyna łatwo rozpuszcza się w wodzie, można mieszać ją z dowolnym napojem. Sprawdza się dla początkujących i zaawansowanych sportowców.

Wady

Suplement diety SFD ma zły smak, kojarzący się wielu konsumentom z lekami lub substancjami chemicznymi, przez co spożywanie kreatyny jest nieprzyjemne. Produkt często wzmaga problemy trawienne.

Podsumowanie

W okresie intensywnych treningów warto stosować także kreatynę SFD Pure, która nie zawiera laktozy ani glutenu, może być więc spożywana przez każdego. Suplement łatwo rozpuszcza się w płynach, dlatego można dodać go do ulubionego napoju. Opakowanie wystarcza na ponad 80 porcji po 6 g, czyli prawie trzy miesiące codziennego stosowania. Kreatyna wspiera rozwój tkanki mięśniowej.

 

 

5 najlepszych kreatyn. Opinie w 2020 roku

 

Szukając odpowiedniej kreatyny dla siebie, warto porównać kilka produktów, aby znaleźć odpowiedni suplement. Dobry preparat zapewni Ci widoczne efekty i wspomoże proces budowania masy mięśniowej. Przy zakupie kreatyny, warto zdecydować się na sprawdzony produkt, aby mieć pewność, że w składzie znajdują się tylko wartościowe substancje, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

 

1. KFD Premium 500G Kreatyna Monohydrat 

 

Jeśli dopiero rozpoczynasz treningi na siłowni lub szukasz łatwo przyswajalnego suplementu, dobrym wyborem będzie kreatyna monohydrat KFD Premium w opakowaniu 500 g. W składzie nie znajdziesz aspartamu, cukru, glutenu, czy laktozy, dlatego produkt może być stosowany przez każdego. Kreatyna monohydrat KFD ma smak jabłkowy, dzięki czemu suplement dobrze smakuje i przyjemnie się go spożywa.

Duże opakowanie jest wydajne, zawiera ok. 100 porcji produktu. W efekcie nawet przy codziennej suplementacji kreatyna wystarcza na kilka miesięcy. W składzie znajduje się tylko 100% monohydratu, dzięki czemu masz pewność, że suplement nie spowoduje przykrych dolegliwości żołądkowych, jak to może zdarzyć się w przypadku preparatów z wypełniaczami. 

Konsumenci polecają produkt, ponieważ kreatyna KFD daje widoczne rezultaty, wspomaga budowanie masy mięśniowej i przyspiesza regenerację po treningu. Ponadto może być stosowana przez osoby z problemami żołądkowymi.

KFD Premium 500G kreatyna monohydrat o smaku zielonego jabłka dobrze rozpuszcza się w wodzie. Wygodne opakowanie ułatwia przechowywanie suplementu. 

 

Zalety

Smak: Kreatyna ma smak jabłkowy, który jest wyrazisty. Dzięki temu przyjmowanie suplementu jest przyjemne. 

Brak laktozy i glutenu: Suplement nie zawiera takich składników jak laktoza lub gluten, dlatego może być również stosowany przez osoby uczulone na te związki chemiczne.

Wydajność: Opakowanie 500 g zawiera 100 rekomendowanych, 5-gramowych porcji, dzięki czemu wystarcza na kilka miesięcy regularnego stosowania. 

Szczelne zamknięcie: Opakowanie suplementu ma wygodne i szczelne zamknięcie, które ułatwia przechowywanie kreatyny. 

Łatwo rozpuszcza się w wodzie: Preparat można wygodnie wymieszać z wodą lub sokiem, co ułatwia przyjmowanie suplementu. 

 

Wady

Nie polecany przy problemach z nerkami: Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, które mają problemy z nerkami lub wątrobą, ponieważ może prowadzić do nieprzyjemnego bólu i nasilenia się dolegliwości. 

 

 

 

 

2. Olimp Creatine Xplode Powder 500G

 

Dla wymagających konsumentów dobrze sprawdzi się produkt Olimp Xplode Powder w wydajnym, 500-gramowym opakowaniu, które wystarczy na kilka miesięcy użytkowania. W składzie preparatu znajduje się mieszanka kilku typów kreatyny: Jabłczan, ester etyl, alfa-ketoglutaran, pirogronian, cytrynian oraz Creatine Magna Power. W efekcie, połączenie sześciu różnych typów suplementu umożliwia uzyskanie jak najlepszego rezultatu. Kreatyna Olimp zapewnia szybki przyrost masy mięśniowej, regenerację po treningu oraz lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. 

Produkt nie powoduje przykrych dolegliwości żołądkowych, ponieważ łatwo i szybko przyswaja się w organizmie, za co odpowiada między innymi kreatyna jabłczan. Suplement Olimp pozwoli osiągnąć lepsze wyniki podczas treningu. Może być stosowany zarówno przez zaawansowanych sportowców, jak i osoby rozpoczynające ćwiczenia na siłowni. 

Opinie o kreatynach Olimp wystawiane przez użytkowników są pozytywne. Suplement zapewnia szybkie i widoczne rezultaty, dzięki połączeniu sześciu typów kreatyny. Opakowanie jest wydajne i ma łatwe zamknięcie. 

Kreatyna Olimp Creatine Xplode Powder 500G zawiera 100 rekomendowanych porcji. Sprawdza się również podczas wykonywania sportów wyczynowych, jest przeznaczona dla każdego. 

 

Zalety

Połączenie kilku form kreatyny: Dzięki zawartości sześciu różnych form kreatyny, produkt zapewnia jak najlepsze efekty. Wspomaga transport energii, przyspiesza regenerację mięśni i wzrost masy. 

Wydajność: Opakowanie zawiera 100 porcji po 5 g, co nawet przy codziennej suplementacji wystarcza na kilka miesięcy. 

Wygodne opakowanie: Suplement sprzedawany jest w opakowaniu z wygodnym zamknięciem, które ułatwia bezpieczne przechowywanie produktu. 

Smak: Kreatyna Olimp jest dobra w smaku, co znacznie ułatwia codzienne spożywanie zalecanych dawek. 

 

Wady

Słaba rozpuszczalność w wodzie: Kreatyna Olimp słabo rozpuszcza się w wodzie, co utrudnia przyjmowanie suplementu.

 

 

 

 

3. SFD Pure 500G Kreatyna Monohydrat Siła

 

Jeśli szukasz dobrej kreatyny, która wspomoże Twój organizm podczas treningów, zachęcamy do rozważenia wyboru produktu SFD Pure 500G kreatyna monohydrat siła. Suplement nie zawiera cukrów, aspartamu, glutenu i laktozy, dlatego mogą go stosować również osoby z nadwrażliwością na któryś z wymienionych składników. Kreatyna SFD zawiera ponad 80 porcji po 6 g, dzięki czemu wystarcza na długo.

Produkt łatwo rozpuszcza się w wodzie, co znacznie ułatwia suplementację. Można dodać kreatynę do wody lub soku. Preparat szybko się przyswaja, dzięki czemu nie powoduje problemów żołądkowych. Dobra kreatyna do 20 zł marki SFD sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i dla sportowców.

Kreatyna SFD jest polecana przez konsumentów, ponieważ dobrze wspiera pracę mięśni, pomaga zbudować ładną sylwetkę i przyspiesza proces regeneracji. Opakowanie jest wydajne, a produkt dobrze rozpuszcza się w płynach.

Dobra i tania kreatyna SFD Pure 500G monohydrat siła zawiera dużą dawkę tauryny, aż 600 mg, która pozwala mięśniom zregenerować się po wysiłku. Wygodne zamknięcie ułatwia przechowywanie suplementu.

 

Zalety

Wydajność opakowania: Za niską cenę producent oferuje 500 g produktu, co przekłada się na ponad 80 porcji. W efekcie nawet przy codziennym spożywaniu kreatyny, suplement wystarcza na kilka miesięcy stosowania. 

Łatwo rozpuszcza się w wodzie: Kreatyna łatwo rozpuszcza się w płynach, dzięki czemu można spożywać ją nie tylko z wodą, ale również z sokami. 

Odpowiednia dla osób z nietolerancją glutenu i laktozy: Preparat nie zawiera składników, które mogłyby podrażniać układ trawienny, dlatego może być stosowany przez osoby z nietolerancją niektórych składników. 

 

Wady

Smak: Suplement SFD ma lekko nieprzyjemny, chemiczny smak, przez co nie smakuje wielu osobom.

 

 

 

 

4. 4+ Nutrition HGP+ Kreatyna Chlorowodorek HCL Siła 

 

Każdy, komu zależy na dobrych wynikach treningów, będzie zadowolony z suplementacji kreatyny chlorowodorek HCL 4+ Nutrition HGP+. Produkt dostępny jest w 300-gramowym opakowaniu, w którym znajduje się 60 porcji. Dzięki temu kreatyna wystarcza na dwa miesiące codziennego stosowania. W składzie preparatu znajdują się kwas foliowy i witamina B12, dzięki którym zmęczenie po treningu ustępuje szybciej, a Ty możesz wrócić do ćwiczeń już następnego dnia. 

Kreatyna HCL dobrze rozpuszcza się w wodzie, możesz więc dodać ją do ulubionego napoju. Suplement zawiera 180 g chlorowodorku, który nie zatrzymuje wody w tkance mięśniowej. W rezultacie nie odczuwasz uczucia ciężkości w trakcie i po treningu. Wygodne opakowanie ułatwia przechowywanie produktu. 

Konsumenci przeprowadzili test kreatyn i wskazali produkt HGP+ jako dobry suplement, wspierający przyrost tkanki mięśniowej. Preparat można dodawać do ulubionego napoju i spożywać między posiłkami.

Kreatyna chlorowodorek HCl siła 4+ Nutrition HGP+ ma w składzie kozieradkę, lucernę i kordyceps, które dostarczają witaminy i minerały do organizmu. Produkt nie zawiera aspartamu.

 

Zalety

Witaminy i minerały: Oprócz kreatyny, suplement zawiera także witaminy i minerały, które przyspieszają proces regeneracji mięśni po ciężkim treningu.

Łatwo rozpuszcza się w wodzie: Suplement można łatwo rozpuścić w dowolnym napoju, dzięki czemu łatwiej się go przyswaja. 

Nie zatrzymuje wody: Zawartość chlorowodorku pozwala uniknąć uczucia ciężkości, spowodowanego zatrzymywaniem się wody w tkance mięśniowej. 

 

Wady

Smak: Konsumenci często narzekają na nieprzyjemny smak suplementu, który utrudnia spożywanie kreatyny. 

Substancja słodząca: W składzie preparatu znajduje się substancja słodząca, sukraloza, która może powodować problemy żołądkowo-jelitowe.

 

 

 

 

5. Trec Nutrition Cm3 360Caps

 

Jeśli nie lubisz suplementów diety w proszku, dobrym wyborem będzie kreatyna w kapsułkach Trec Nutrition Cm3 360Caps. W jednej tabletce zawarte jest aż 1250 mg jabłczanu kreatyny, co zapewnia dobre rezultaty. Preparat wspomaga przyrost tkanki mięśniowej, przyspiesza regenerację organizmu po treningu i nie powoduje dolegliwości żołądkowych. W tego powodu uwzględnia go ranking kreatyn. 

Produkt Trec Nutrition zwiększa ilość fosfokreatyny, co przekłada się na większą ilość energii podczas treningu. Preparat jest łatwo przyswajalny, ponieważ zawiera najbardziej przyjazną dla organizmu formę kreatyny — jabłczan. Wygodne opakowanie ułatwia dawkowanie kapsułek i ich bezpieczne przechowywanie. Suplement sprawdza się zarówno podczas uprawiania dyscyplin siłowych, jak i sprawnościowych i wytrzymałościowych.

Konsumenci chętnie polecają kreatynę Trec Nutrition, ponieważ przyspiesza regenerację mięśni oraz wspomaga wzrost masy mięśniowej. Jabłczan kreatyny jest dobrze przyswajalny przez organizm i pozwala uniknąć problemów trawiennych.

Kreatyna Trec Nutrition Cm3 360Caps sprzedawana jest w opakowaniu zawierającym 360 kapsułek. Produkt nie zawiera węglowodanów i tłuszczów.

 

Zalety

Łatwa przyswajalność: Jabłczan kreatyny zawarty w suplemencie jest łatwo przyswajalny i nie powoduje problemów trawiennych.

Dobre rezultaty: Kreatyna Trec Nutrition zapewnia widoczne rezultaty, przyspiesza wzrost tkanki mięśniowej już po kilku tygodniach stosowania i regularnych ćwiczeniach. 

 

Wady

Częsta suplementacja: Kreatynę w formie kapsułek trzeba przyjmować kilka razy dziennie, po 3 – 4 tabletki, co może być uciążliwe. 

Niewydajne opakowanie: Przy codziennym stosowaniu 12 kapsułek opakowanie wystarcza jedynie na miesiąc suplementacji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaką kreatynę kupić?

 

Kreatynę często stosują osoby ćwiczące na siłowni, którym zależy na szybkim osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Stosuje się ją regularnie, jest to bowiem suplement diety. W sklepach można obecnie znaleźć wiele różnych rodzajów kreatyny i wybór odpowiedniej może być utrudniony. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci znaleźć dobry preparat, dopasowany do Twoich potrzeb. Z artykułu dowiesz się, czym jest kreatyna i na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań najlepszego suplementu diety. 

Co to jest kreatyna?

Kreatyna to związek chemiczny, który naturalnie występuje głównie w mięśniach i ścięgnach zwierząt. Substancja ta znajduje się także w ludzkim organizmie, szczególnie w mięśniach oraz w mózgu, nerkach i wątrobie. Kreatyna przyjmowana jest przez sportowców jako suplement diety ze względu na swoje działanie. Związek chemiczny ma wpływ na odnawianie cząsteczek ATP, które przenoszą energię w ciele. Kreatyna poprawia więc wydolność organizmu i jego wytrzymałość. Dzięki niej mięśnie szybciej regenerują się po wysiłku i zwiększa się przyrost masy ciała, ale bez udziału tkanki tłuszczowej. Najlepsza kreatyna to taka, która jest dobrze dopasowana do potrzeb organizmu, a tym samym umożliwia przeprowadzanie bardziej wymagających i dłuższych treningów. 

 

Rodzaje kreatyny

Kreatyna zawarta w suplementach diety może mieć różne formy. Warto przed zakupem dowiedzieć się, jaki rodzaj preparatu jest Ci potrzebny, aby uzyskać jak najlepsze efekty z jego stosowania. 

Monohydrat kreatyny — jeśli zastanawiasz się, jaką kreatynę wybrać na początek, dobrym zakupem będzie preparat z monohydratem kreatyny. Jest to najbardziej podstawowa forma tej substancji chemicznej. Monohydrat jest najczęściej wybieranym rodzajem keratyny, można go również dostać w niskiej cenie. Preparat składa się głównie z kwasu metylowo-imnomocznikowo-octowego. Monohydrat jest często wybierany przez sportowców, ponieważ dobrze wiąże wodę w komórkach mięśni. 

Jabłczan kreatyny — ta forma preparatu składa się z cząsteczek kreatyny i kwasu jabłkowego. Suplement o takim składzie szybko rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny przez układ pokarmowy. Jabłczan kreatyny dobrze wpływa również na przyrost masy mięśniowej.

Cytrynian kreatyny — stanowi połączenie cząsteczek kreatyny z kwasem cytrynowym. W efekcie preparat jest dobrze przyswajany przez organizm, a szczególnie przez układ pokarmowy, nie powodując dolegliwości żołądkowo-jelitowych. 

♦ Azotan kreatyny — preparat zawierający cząsteczki azotanu umożliwia rozszerzenie błon w naczyniach krwionośnych, co przyspiesza transport tlenu do mięśni.

 

Dawkowanie kreatyny

Bardzo ważną kwestią podczas suplementacji jakiejkolwiek substancji jest odpowiednie dawkowanie. Kreatyna wspomaga przyrost masy mięśniowej, ale samo przyjmowanie substancji nie powoduje zmiany w wyglądzie sylwetki. Dawkowanie suplementu zależy przede wszystkim od rodzaju i częstotliwości ćwiczeń. Ilość spożywanej kreatyny uzależniona jest od planu treningowego i indywidualnych kwestii, takich jak dieta i rodzaj aktywności. Ponadto warto wziąć pod uwagę zalecenia producenta, podawane zwykle na opakowaniu preparatu. Suplementacja może odbywać się codziennie w określonych dawkach, szczególnie jeśli trenujesz profesjonalnie i zależy Ci na bardzo dobrych wynikach. Kreatynę można także przyjmować tylko w te dni, w których odbywa się sesja treningowa.  

 

Kreatyna na redukcji

Redukcja to etap spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Chociaż kreatyna pomaga budować masę mięśniową, może być stosowana także w momencie pozbywania się dodatkowych kilogramów. Przede wszystkim dlatego, że preparat nie dostarcza do organizmu żadnych substancji, które mogłyby zostać zmagazynowane w tkance tłuszczowej. Ponadto kreatyna chroni masę mięśniową przed ubytkami. 

Skutki uboczne stosowania kreatyny

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza kreatyna dla Ciebie, warto dowiedzieć się o skutkach ubocznych tego preparatu. Ogólnie suplement diety uważa się za bezpieczny. Kreatyna została wielokrotnie przebadana i nie wykazała niepokojących właściwości. Warto jednak wiedzieć, że substancja ta może wpływać niekorzystnie na układ pokarmowy. Jeżeli jesteś w trakcie suplementacji, za problemy żołądkowo-jelitowe może odpowiadać właśnie kreatyna. Skutki uboczne preparatu są jednak łatwe do usunięcia, wystarczy jedynie zmienić rodzaj przyjmowanego suplementu. Kreatyna może jednak zatrzymywać wodę w tkance mięśniowej, dlatego warto podczas suplementacji pić duże ilości płynów. Dzięki temu unikniesz możliwych problemów z nerkami. Nie ma ograniczeń wieku do stosowania kreatyny, warto jednak pierwsze treningi przeprowadzać bez dodatkowych suplementów. Młode osoby rozpoczynające ćwiczenia na siłowni powinny na początku starać się wykorzystać naturalny potencjał swojego organizmu.  

 

Ceny kreatyny

Suplementy diety można znaleźć w sklepach przeznaczonych dla osób trenujących na siłowni. Dostępne są tam różne formy preparatów, dzięki czemu można dobrze dopasować produkt do swoich potrzeb. Kreatyny w dobrych cenach można znaleźć również online. Koszt zakupu zależy od wielkości opakowania oraz dodatków. Warto jednak wybrać sprawdzony produkt, polecany przez innych użytkowników. Koszt zakupu kreatyny to zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za opakowanie.

 

 

FAQ

 

P1: Co daje kreatyna?

Kreatynę stosuje się przede wszystkim podczas wykonywania intensywnego treningu, zarówno siłowego, jak i wytrzymałościowego i sprawnościowego. Główną zaletą tego związku chemicznego jest jego wpływ na przyrost tkanki mięśniowej. Kreatyna przyspiesza kształtowanie się sylwetki. Ponadto dobrze wpływa na proces regeneracji po intensywnym treningu. Dzięki temu można powrócić do ćwiczeń już następnego dnia. Odpowiednio dobrany suplement diety poprawia wydolność organizmu i umożliwia przeprowadzanie dłuższych i bardziej wymagających treningów. Z tego powodu kreatyna jest zalecana przede wszystkim osobom, którym zależy na wyrzeźbieniu sylwetki. Podczas uprawiania sportu, jeśli robisz to hobbystycznie, nie musisz suplementować kreatyny. Jeżeli jednak zależy Ci na osiąganiu wysokich wyników, warto włączyć ją do swojej diety.  

P2: Co to jest kreatyna?

Kreatyna to związek chemiczny, który występuje naturalnie przede wszystkim w organizmach zwierząt. Znajduje się on w ich tkance mięśniowej oraz w ścięgnach. W organizmie ludzkim kreatyna występuje przede wszystkim w mięśniach, ale także w mózgu, w nerkach oraz wątrobie. Stosowana jest jako suplement diety, ale nie jest uważana za składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ciała. Kreatynę wykorzystują przede wszystkim sportowcy i osoby, które chcą zbudować tkankę mięśniową. Związek chemiczny występuje w kilku formach, mniej lub bardziej przyswajalnych przez organizm, dlatego warto dopasować rodzaj suplementu do swoich potrzeb. Kreatyna zatrzymuje także wodę w tkance mięśniowej i może prowadzić do zaburzeń trawienia.  

 

P3: Kiedy brać kreatynę?

Kreatynę stosuje się wtedy, gdy zależy Ci na wzroście tkanki mięśniowej i szybkiej regeneracji organizmu. Preparaty w formie proszku rozpuszcza się w wodzie lub w soku, a suplement w kapsułkach połyka się najczęściej przed posiłkami. W zależności od rodzaju kreatyny można ją stosować codziennie raz lub kilka razy dziennie lub tylko przed treningami. Najczęściej spotykaną opinią jest stwierdzenie, że suplement powinno się zażywać ok. 30 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Warto jednak zapoznać się z zaleceniami producenta oraz skonsultować się z trenerem, który pomoże Ci dobrze dobrać rodzaj preparatu i jego dawkowanie. Dzięki temu uzyskasz najlepsze rezultaty i unikniesz ewentualnych skutków ubocznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ