Ranking 6 najlepszych longboardów w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.07.22

 

Longboard – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dla miłośników ekstremalnych sportów ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu będzie jazda na longboardzie. To deskorolka o wydłużonym decku, która umożliwia rozwijanie dużych prędkości. Jeśli szukasz modelu dla siebie, może zainteresować Cię longboard Razor 25173898. Ma czarno-żółty design, jest trwały i wygodny. Model Razor to deskorolka elektryczna, która rozwija prędkość do 16 km/h. Po naładowaniu można użytkować ją przez 40 minut. Silnik jest niewidoczny, ukryty pod deckiem. Jeśli wolisz bardziej tradycyjny model deskorolki, dobrym wyborem będzie longboard Hudora Cruisestar 12813. Produkt jest elastyczny, ale trwały, wzmocniony specjalnymi włóknami. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. Longboard sprawdza się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Longboard Razor ma silnik, umiejscowiony pod spodem, który napędza deskorolkę. Prędkość można regulować za pomocą dołączonego pilota. Deck zrobiono z pięciu warstw deski bambusowej, jest więc wytrzymały i elastyczny. Kółka z kauczuku zapewniają wygodę podczas jazdy. Silnik umożliwia rozpędzenie się do 16 km/h.

Wady

Przez silnik zamontowany pod spodem longboardu, deska waży prawie 6 kg, przez co jest niewygodna w transporcie. Zasięg sprzętu po naładowaniu wynosi jedynie 15 km.

Podsumowanie

Ciekawym sprzętem sportowym dla młodzieży i dorosłych jest elektryczny longboard Razor. Niewidoczny silnik umożliwia rozpędzenie się do prędkości 16 km/h. Ciche i miękkie koła zapewniają wygodę podczas jazdy po mieście, a szeroki i wytrzymały deck podnosi poziom bezpieczeństwa. Estetyczny design spodoba się każdemu.

Drugi wybór

Zalety

Longboard Hudora Cruisestar wykonano z wytrzymałego polipropylenu. Antypoślizgowa powierzchnia zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia, sprawdzi się więc jako pierwsza deskorolka. Maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.

Wady

Model Hudora Cruisestar 12813 dostępny jest tylko w jaskrawych, zwracających uwagę kolorach, przez co nie każdy znajdzie odpowiedni model, dopasowany do swoich preferencji i stylu.

Podsumowanie

Jeśli Twoje dziecko chce rozpocząć naukę jazdy na longboardzie, jako pierwszy sprzęt dobrze sprawdzi się model Hudora Cruisestar. Jest stabilny, wytrzymały i ma antypoślizgową powierzchnię. Maksymalne obciążenie produktu to 100 kg, dlatego mogą korzystać z niego także dorośli. Deskorolka jest bezpieczna, a kółka zapewniają dobrą przyczepność.

Rozważ też

Zalety

Zaletą longboardu Worker Skully jest wysoka jakość wykonania. Sprzęt zrobiono z wytrzymałego klonu kanadyjskiego. Wydłużony kształt umożliwia osiąganie większych prędkości. Łożyska ABEC 7 umożliwiają płynną jazdę po ulicy, chodniku, czy w skateparku. Duże, poliuretanowe koła zapewniają dobrą przyczepność.

Wady

Specyficzne wzornictwo, zastosowane na spodzie longboardu, spodoba się tylko ograniczonej liczbie użytkowników. Nie każdy będzie zadowolony z rysunku czaszki.

Podsumowanie

Miłośnicy jazdy na longboardzie będą zadowoleni z modelu Worker Skully. Wykonano go z elastycznego drewna z klonu kanadyjskiego. Deck jest wytrzymały i stabilny. Deskorolka ma dobrą przyczepność na każdym podłożu, dzięki dużym kołom z tworzywa sztucznego. Longboard umożliwia nie tylko wykonywanie sztuczek, ale także pokonywanie dużych odległości.

 

 

6 najlepszych longboardów. Opinie w 2022 roku

 

Niezależnie, czy szukasz pierwszej deskorolki dla siebie lub dla dziecka, czy też pasjonujesz się jazdą po skateparkach od dawna, z pewnością zainteresuje Cię zakup longboardu. Jest to wydłużona wersja standardowych modeli, która umożliwia rozpędzanie się do dużych prędkości. Dzięki temu sprzęt jest chętnie wybierany przez miłośników sportów ekstremalnych. Nasz ranking longboardów pomoże Ci wybrać najlepszy model dla siebie.

 

Longboard elektryczny

 

1. Razor Longboard 25173898

 

Radość z jazdy na deskorolce zapewni Ci longboard Razor 25173898. Sprzęt napędzany jest silnikiem, który zamontowano pod deckiem, dzięki czemu jest niewidoczny. Litowo-jonowy akumulator nadaje się do wielokrotnego ładowania. Silnik umożliwia 40 minut ciągłej jazdy, a maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć na longboardzie wynosi 16 km/h. Czas ładowania akumulatora wynosi 5 godzin. Longboard elektryczny uruchamia się w momencie odepchnięcia się nogą od podłoża, a prędkość można dostosować za pomocą pilota.

Całkowite wymiary deskorolki to: 95 cm x 27 cm x 14,5 cm, a waga sprzętu wynosi prawie 5 kg. Deskę wykonano z pięciu warstw drewna bambusowego, które jest elastyczne i wytrzymałe. Kółka z kauczuku są ciche, mają dobrą przyczepność i zapewniają komfort podczas jazdy. Longboard elektryczny zapewnia niezapomniane wrażenia młodzieży i dorosłym. Maksymalne obciążenie sprzętu może wynosić 100 kg.

Opinie o longboardach elektrycznych, wystawione przez zawodowców oraz osoby początkujące, są pozytywne. Model Razor jest wygodny i stabilny, dobrze sprawdza się na miejskiej nawierzchni. Obsługa silnika za pomocą pilota ułatwia użytkowanie.

 

 

 

 

Longboard dla początkujących

 

2. Deskorolka Longboard Hudora Cruisestar 12813 

 

Do nauki jazdy na deskorolce dobrze sprawdzi się longboard Hudora Cruisestar 12813. Wymiary deski wynoszą 75,5 cm długości i 20,5 cm szerokości. Deskorolka jest bezpieczna i wygodna. Szeroki rozstaw kół zapewnia stabilność podczas jazdy. Dobra przyczepność umożliwia rozpędzanie się na każdej nawierzchni, a chromowane łożyska ABEC 7 pozwalają osiągnąć dużą prędkość. Na szerokim decku można wygodnie ustawić stopy, co przekłada się na większą kontrolę nad deskorolką.

Deskę wykonano z elastycznej płyty PP, która jest bardzo wytrzymała. Dla większej trwałości wzmocniono ją specjalnymi włóknami. Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania sprawiają, że model Hudora Cruisestar to dobry longboard dla początkujących. Antypoślizgowa powierzchnia zapobiega upadkom. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 100 kg, więc longboard to dobra zabawa zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Jeśli marzysz o zabawie na deskorolce, model Hudora pomoże Ci w nauce pierwszych „trików”.

Konsumenci określają model Hudora Cruisestar jako dobry i tani longboard, który sprawdza się do nauki jazdy. Sprzęt jest wytrzymały, wygodny i bezpieczny. Szerokie koła ułatwiają rozpędzanie się, a antypoślizgowa powłoka chroni przed upadkiem.

 

 

 

 

Longboard Pintail

 

3. Deskorolka Longboard Worker Skully 36 Cali Pintail

 

Miłośników longboardów z pewnością zainteresuje deskorolka Worker Skully 36 cali. Swoim kształtem nawiązuje do znanych modeli Pintail. Węższy tył, nadający deskorolce kształt ryby, umożliwia rozpędzenie się do dużych prędkości. Deskę wykonano z ośmiu warstw klonu kanadyjskiego, który jest wytrzymały, ale elastyczny. Deskorolka sprawdzi się do jazdy po mieście i skateparkach. Solidna konstrukcja zapewnia trwałość produktu.

Longboard pintail może być wykorzystywany przez zawodowych deskorolkarzy, a także przez osoby uczące się jazdy na deskorolce. Wymiary produktu to: 91 cm długości i 22 cm szerokości. Koła wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają dobrą przyczepność, a w połączeniu z łożyskami ABEC 7 umożliwiają sprawne rozpędzanie się. Wytrzymałe trucki poprawiają skrętność deski, dając użytkownikowi większą kontrolę nad longboardem. Mała waga produktu, 2,8 kg, ułatwia przenoszenie deskorolki.

Osoby, które wybrały model Worker Skully są zadowolone z zakupu. W opiniach konsumentów powtarza się komentarz, że jest to dobry longboard dla każdego. Sprzęt jest wytrzymały, wygodny i bezpieczny. Charakterystyczny kształt ułatwia rozpędzanie się na każdej nawierzchni.

 

 

 

 

Riviera longboard

 

4. Longboard Fire Blossoms Riviera 00000031138

 

Przyciągający wzrok design longboardu Fire Blossoms Riviera 00000031138 spodoba się każdemu. Model jest ulepszoną wersją klasycznej deskorolki Riviera. Wymiary produktu to: 96 cm długości i 23 cm szerokości. Longboard jest stabilny i wygodny, dobrze sprawdzi się do jazdy po mieście. Deck znajduje się nisko, dlatego deskorolka zapewnia większe bezpieczeństwo niż inne modele. Sprzęt wykonano z drewna bambusowego, wytrzymałego i elastycznego. Longboard Riviera może być wykorzystywany do nauki jazdy na deskorolce, a także do wykonywania sztuczek i swobodnej jazdy typu „cruising”.

Deskorolkę Riviera wyposażono w wysokiej jakości trucki Paris, które zapewniają dobrą skrętność kół. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad torem jazdy longboardu oraz może wykonywać dowolne sztuczki. Łożyska ABEC 5 ułatwiają rozpędzanie się, a koła mają dobrą przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Longboard cruiser zapewnia dużą przyjemność nawet ze spokojnej jazdy po mieście.

Opinie użytkowników na temat longboardu Riviera są najczęściej pozytywne. Konsumentom podoba się nietypowy design nawiązujący do ognia i kwiatów. Deskorolka jest wytrzymała, wygodna i sprawdza się do każdej aktywności w skateparku.

 

 

 

 

Longboard do dancingu

 

5. Longboard do dancingu HB Boards Step 117 cm

 

Jeśli interesuje Cię technika jazdy na longboardzie zwana dancingiem, dobrym wyborem będzie deskorolka HB Boards Step. Jej długość wynosi 117 cm, co ułatwia wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych „trików”. Poprawiające stabilność trucki zamontowane od spodu ułatwiają wykorzystanie całej powierzchni platformy. Deskę wykonano z drewna bambusowego, charakteryzującego się elastycznością i wytrzymałością oraz z desek klonowych. Miękkość blatu zapewnia dobrą amortyzację nierówności nawierzchni.

Longboard do dancingu ma miękkie koła z tworzywa sztucznego, które zapewniają odpowiednią przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Specjalnie starta powierzchnia kół oraz zaokrąglone krawędzie platformy ułatwiają wykonywanie manewrów na deskorolce, między innymi pozwalają wprowadzić longboard w kontrolowany poślizg. Szeroki, 24-centymetrowy deck, jest stabilny i wygodny. Deskorolka HB ma naturalny design, podkreślający strukturę drewna, dzięki czemu wpasuje się w styl każdego użytkownika.

Konsumenci przeprowadzili test longboardów i wskazali model HB jako jedną z najlepszych deskorolek do uprawiania dancingu. Sprzęt jest wygodny, a ponadto można go łatwo kontrolować. Wytrzymały blat zapewnia wiele lat intensywnego użytkowania.

 

 

 

 

Longboard Powerblade

 

6. Powerslide Longboard Star Wars Vader 

 

Każdy fan serii „Gwiezdne Wojny” będzie zadowolony z deskorolki Powerslide Longboard Star Wars Vader. Sprzęt swoim designem nawiązuje do znanych na całym świecie filmów, a czarno-czerwona kolorystyka spodoba się każdemu. Deska longboard sprawdzi się dla dzieci do nauki pierwszych sztuczek i jazdy na deskorolce. Wymiary produktu to 95,5 cm x 23,5 cm. Deck wykonano z dziewięciu warstw drewna z chińskiego klonu. Longboard jest więc wytrzymały, miękki i elastyczny.

Koła w deskorolce wykonano z tworzywa sztucznego PU. W efekcie dobrze amortyzują nierówności i tłumią drgania. Ponadto koła zapewniają dobrą przyczepność. Deck pokryto papierem ściernym, który zapobiega ślizganiu się stóp. Deskorolka jest bezpieczna i stabilna. Aluminiowe trucki ułatwiają wykonywanie skrętów i manewrowanie longboardem. Maksymalne obciążenie deskorolki wynosi 100 kg, może ona być więc używana także przez dorosłych.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu longboardu Star Wars. Atrakcyjny design spodoba się każdemu i przyciągnie uwagę przechodniów podczas jazdy po mieście. Deskorolka jest wygodna, stabilna i bezpieczna. Wytrzymałe kółka ułatwiają rozpędzanie się po asfaltowej nawierzchni.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki longboard kupić?

 

Jazda na deskorolce ma wielu zwolenników, szczególnie w dużych miastach. Miłośnicy sportów ekstremalnych starali się przełożyć emocje z innych dyscyplin, między innymi surfingu po falach morskich, na miejskie tereny. Tak narodził się longboard, wydłużona deskorolka, która umożliwia rozwijanie większych prędkości niż standardowe modele. Jeśli więc chcesz spróbować jazdy na takim sprzęcie, zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem. W nim przeczytasz, na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy longboard.

Rodzaje longboardów

Wśród longboardów można wyróżnić kilka rodzajów, różniących się od siebie przede wszystkim kształtem i przeznaczeniem. Inne modele wykorzystywane są do zwykłej jazdy po mieście, a inne do wykonywania sztuczek w skateparkach. Najczęściej spotykane rodzaje longboardów to:

♦ Pintail – longboard w stylu pintail ma wydłużony tył, co sprawia, że kształtem przypomina łzę. Taka deskorolka jest stabilna i dobrze sprawdzi się do nauki jazdy. Umożliwia także osiąganie dużych prędkości.

♦ Camber – ten rodzaj longboardu sprawdza się dla osób o większej masie ciała. Środkowa część deskorolki jest wypukła, co zapewnia więcej miejsca dla stóp i większą wygodę. Camber jest elastyczny i zwrotny.

♦ Twin Tip – longboard dla osób, które są na zaawansowanym poziomie jazdy na deskorolce. Końce deski są zwężone i lekko uniesione ku górze, co zmniejsza opór powietrza i umożliwia rozwijanie dużych prędkości.

♦ Drop Through – ulepszona wersja longboardu Twin Tip, przeznaczona do osiągania jeszcze większych prędkości. Umożliwia to nisko zawieszony blat. Deskorolka jest stabilna przy zjazdach i ułatwia odpychanie od ziemi.

♦ Rocer – model dla zaawansowanych użytkowników, umożliwiający wykonywanie sztuczek na deskorolce. Ma wklęsły blat.

 

Koła

Podejmując decyzję, jaki longboard wybrać, trzeba zwrócić uwagę na zamontowane w nim kółka. Najważniejsza jest ich twardość. To ona decyduje o przyczepności kół do podłoża oraz o komforcie jazdy. Mniejsza twardość oznacza większą przyczepność. W deskorolkach longboardów parametr ten wynosi najczęściej od 75 A do 90 A. Warto zwrócić także uwagę na rozmiar kółek. Longboardy przeznaczone są przede wszystkim do jazdy po asfaltowych nawierzchniach w mieście. Dlatego najlepiej, aby kółka były duże i miękkie. Jeśli szukasz deskorolki do wykonywania „trików”, możesz poszukać odpowiednio wykończonego modelu. Kółka w longboardzie mogą być lekko ścięte lub chropowate, aby ułatwić wykonywanie tak zwanych slajdów.

 

Łożyska

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy longboard, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na koła, ale także na łożyska. Do określania ich parametrów stosuje się skalę ABEC. Łożysko może mieć klasę tolerancji na uszkodzenia oznaczoną cyfrą od 1 do 9. Im wyżej produkt znajduje się w skali ABEC, tym większa jest jego trwałość. Wybierając longboard, warto kierować się opiniami innych deskorolkarzy i zdecydować się na model ze sprawdzonymi łożyskami.

 

Wzrost i waga użytkownika

Na komfort jazdy wpływa odpowiednie dobranie longboardu do swojego wzrostu i wagi. Wysokie osoby lepiej poradzą sobie z dłuższymi deskorolkami. Ważniejszą kwestią przy wyborze longboardu jest waga użytkownika. Większość producentów podaje maksymalne obciążenie deskorolki, zwykle wynosi ono do 100 kg. O miękkości deski decyduje „flex”. Im cięższy użytkownik, tym flex powinien być mniejszy i twardszy, aby deskorolka się nie uginała. Jeśli jednak masz już doświadczenie w jeździe na longboardzie, możesz dopasować jego miękkość do swoich preferencji.

 

Długość i szerokość longboardu

Przed dokonaniem zakupu longboardu, upewnij się, czy jego długość i szerokość jest dla Ciebie odpowiednia. Większa deskorolka zapewnia stabilność, dlatego sprawdza się dla osób początkujących. Niższe osoby powinny jednak zdecydować się na krótszy longboard niż osoby wysokie. Ważna jest także szerokość deski, ponieważ decyduje ona o komforcie w czasie jazdy. Nie powinna być mniejsza niż długość stopy. Nogę ustawia się na longboardzie w poprzek, nie wzdłuż deski, dlatego szerokość sprzętu powinna być odpowiednio dobrana.

Jazda na longboardzie

Opanowanie jazdy na longboardzie wymaga wielu godzin ćwiczeń. Jednak jeszcze przed zakupem sprzętu, warto poznać kilka zasad. Hamować na longboardzie można na kilka sposobów. Można zeskoczyć z deski, jednak tylko w miejscu, gdzie nie ma wokół innych ludzi. Innym sposobem hamowania jest “sliding”, czyli ustawienie deski w poprzek drogi, co sprawia, że deskorolka zaczyna zwalniać. Przy mniejszych prędkościach można zahamować stopą. Aby skręcić longboardem w dowolnym kierunku, trzeba odpowiednio odepchnąć się nogą od podłoża i balansować ciałem.

Warto także wiedzieć, jak dbać o longboard. Trzeba przechowywać go w miejscu zacienionym, aby promienie słońca nie uszkodziły powierzchni drewna. Nie można także zostawiać deskorolki na deszczu. Łożyska należy regularnie czyścić i zabezpieczać smarem. Platformę deskorolki można czyścić wilgotną szmatką.

 

Longboardy w dobrych cenach

Cena longboardu zależy od materiału, z którego go wykonano, stylu platformy oraz dodatkowych zdobień. Najtańsze modele można znaleźć za ok. 160 zł. Często jednak ceny longboardów są trochę wyższe, ze względu na solidne wykonanie. Deskorolki mogą kosztować od 200 zł do nawet 900 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za longboard elektryczny z zamontowanym pod spodem silnikiem. Jego cena wynosi ok. 1300 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Longboard – co to jest?

Longboard to wydłużona wersja standardowej deskorolki. Przeznaczona jest przede wszystkim do jazdy po mieście, ponieważ umożliwia rozwijanie większych prędkości niż zwykłe modele. Może być wykorzystywana także do wykonywania sztuczek w skateparkach. Longboardy zaczęły pojawiać się na miejskich ulicach w latach 50. Stworzyli je kalifornijscy surferzy, którzy szukali sposobu na nieustanne dostarczanie sobie niesamowitych przeżyć. Kiedy bezwietrzna pogoda uniemożliwiała surfing, przenieśli się z deskami na ulice. Tak powstały longboardy. Szybko zyskały dużą popularność wśród deskorolkarzy. Obecnie produkowanych jest kilka rodzajów longboardów, przeznaczonych dla różnych użytkowników o innych umiejętnościach. Są modele do zwykłej jazdy po mieście, wersje do „trików” oraz deski do nauki jazdy.

 

P2: Ile kosztuje longboard?

Cena longboardu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim znaczenie ma materiał, z którego wykonano deskę. Im twardsze i mocniejsze drewno, tym droższy longboard. Znaczenie ma także ilość warstw oraz kształt deski. Najtańsze modele można znaleźć za mniej niż 150 zł. Jeśli jednak zależy Ci na dobrym sprzęcie do jazdy, warto zainwestować więcej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że deskorolka posłuży przez wiele lat. Na jakość longboardu wpływają też koła, trucki i łożyska. Wszystkie te elementy zwiększają koszt zakupu deskorolki. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę, że dobry sprzęt może kosztować nawet 900 zł. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za longboard elektryczny, jego cena przekracza 1000 zł. 

P3: Jaki longboard wybrać na początek?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę jazdy na longboardzie, warto wybrać odpowiednią deskorolkę. Dobrym wyborem na początek będzie deska w kształcie zwanym pintail. Ma ona wydłużony, smukły tył, co sprawia, że kształtem przypomina łzę. Longboard w stylu pintail jest bardziej stabilny od innych rodzajów, dlatego sprawdza się do nauki jazdy. Szukając odpowiedniego sprzętu, warto także dopasować jego długość i szerokość do swoich potrzeb. Longboard dla początkujących nie powinien być za długi, aby łatwo można było nim manewrować. Szerokość deski powinna odpowiadać rozmiarowi buta, ponieważ nogę układa się w poprzek deskorolki. Warto poszukać także longboardu, który jest sztywny. Dzięki temu platforma nie będzie uginać się pod ciężarem ciała, co znacznie ułatwi naukę jazdy. 

 

P4: Jak jeździć na longboardzie?

Nauka prawidłowej jazdy na longboardzie wymaga ćwiczeń. Zasada poruszania się na deskorolce jest prosta, wystarczy odpychać się od ziemi nogą. W przypadku modeli elektrycznych prędkość poruszania się można kontrolować za pomocą pilota. Ważne podczas nauki jazdy na longboardzie jest opanowanie odpowiedniego hamowania. Można zrobić to na kilka sposobów. Najłatwiej można zahamować przez postawienie na ziemi jednej stopy, która spowolni deskorolkę. Innym sposobem jest zeskoczenie z platformy, jednak longboard pozostaje wtedy w ruchu i może uderzyć w przechodzące obok osoby. Zahamować można także poprzez ustawienie deskorolki w poprzek drogi. Ucząc się jazdy na longboardzie, należy również odpowiednio opanować skręcanie. 

 

P5: Co jest lepsze, deskorolka czy longboard?

Osoby, które chcą rozpocząć przygodę ze skateboardem, zastanawiają się, czy lepiej wybrać deskorolke, czy longboard. Zwykły model jest krótki i węższy, sprawdza się zarówno dla osób początkujących, jak i dla zaawansowanych. Longboard jest dłuższy, ale także stabilniejszy i umożliwia rozwijanie dużych prędkości. Sprawdza się do jazdy po mieście, ale może być użytkowany także na bardziej wymagających terenach. Longboard umożliwia wykonywanie ciekawych sztuczek, takich jak dancing, czyli taniec na desce. Jest to styl, który polega na wykonywaniu akrobacji podobnych do figur tanecznych. Wybór pomiędzy deskorolką a longboardem zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości użytkownika. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ