contact
contact

Ranking 6 najlepszych masek treningowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Maska treningowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Ćwiczenia w masce treningowej pomagają zwiększyć wytrzymałość organizmu, a także wspomóc ciało podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Jednym z polecanych sprzętów sportowych jest Training Mask 3.0 przeznaczona do treningu beztlenowego. Cechą charakterystyczną produktu jest unowocześniony system przepływu powietrza wyposażony w możliwość 6-stopniowej regulacji oporu. Za pomocą pokrętła można jednym ruchem dopasować poziom przepływu do możliwości oraz potrzeb użytkownika. Innym polecanym przez użytkowników produktem jest Performance Mask 17 29 011 wykonana z połączenia silikonu i neoprenu. Model dobrze dopasowuje się do twarzy użytkownika i ma opaskę z mocnymi rzepami, które solidnie trzymają.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wydolnościowa maska treningowa jest wyposażona w nowoczesny system pozwalający na regulację oporu powietrza. Model ma 6-stopniowy system, co sprawia, że każdy użytkownik może dopasować intensywność do swoich możliwości. Materiał wykorzystany do produkcji to wysokiej jakości guma kompozytowa, która dobrze przylega do twarzy.

Wady

Profesjonalna maska treningowa ma naszyte po obu stronach emblematy, które bardzo przykuwają uwagę. Z czasem znaczki odklejają się, powodując nieładny wygląd produktu.

Podsumowanie

Produkt może być stosowany przez osoby uprawiające wiele różnych dyscyplin sportowych. Dostępność modelu w trzech rozmiarach (S, M i L) sprawia, że każda osoba może dopasować maskę treningową do swoich potrzeb. Do produkcji wykorzystano mocny polimer nylonowy.

Drugi wybór

Zalety

Zwiększająca wydolność oraz poprawiająca kondycję fizyczną maska to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących nowych wyzwań. Model jest wykonany z dobrej jakości materiału, który odpowiednio przylega do twarzy. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy takie jak: Silikonowa maska, neoprenowy rękaw, plastikowe zatyczki oraz bazy z membranami.

Wady

Po nałożeniu maski treningowej Performance Mask 17 29 011 na twarz użytkownik odczuwa dyskomfort spowodowany uciskiem opaski z rzepami. Zatyczki oporowe wyróżniają się na tle czarnego materiału, co nie podoba się niektórym użytkownikom.

Podsumowanie

Lekka i komfortowa maska ma wymiary 11,5 cm x 12 cm. Neoprenowy rękaw dostępny w trzech rozmiarach ma: 53 cm - S, 55 cm - M, a także 57 cm - L. Opaska z rzepem ma 37,5 cm. Maska treningowa wraz z założonymi zatyczkami waży 250 gramów.

Rozważ też

Zalety

Training Mask 2.0 jest przystosowana do użytkowania podczas uprawiania wielu różnych dyscyplin sportowych. Odpowiednio dopasowana umożliwia zwiększenie intensywności wysiłku oraz poprawę wydolności organizmu. Model jest wykonany z materiału, który nie powoduje otarć i reakcji alergicznych nawet w przypadku wrażliwej skóry.

Wady

Od strony wewnętrznej znajduje się specjalna uszczelka, która na początku użytkowania sprawia wrażenie ucisku na nos. Model ma białe, wyróżniające się zatyczki, które zbyt mocno zwracają uwagę.

Podsumowanie

Maska treningowa wykonana z neoprenu sprawdzi się na treningu w każdych warunkach. Produkt z powodzeniem można wykorzystać zarówno do aktywności na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz sali treningowej. Model jest dostępny w trzech rozmiarach - S, M i L.

 

 

6 najlepszych masek treningowych. Opinie w 2023 roku 

 

Odpowiednio dobrana maska treningowa jest coraz chętniej wykorzystywana podczas ćwiczeń. Na tego rodzaju sprzęt decydują się osoby, które chcą zwiększyć wydolność oraz wytrzymałość organizmu, aby z czasem ciało człowieka mogło poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Właściwie dopasowany produkt wpływa na zwiększenie pojemności płuc, progów aerobowych, a także na kondycję fizyczną. Aby wiedzieć jaki model wybrać, warto sprawdzić ranking masek treningowych, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o produktach.  

 

Maska treningowa 3.0

 

1. Training Mask 3.0 Maska Treningowa Wydolnościowa 

 

Maska treningowa 3.0 jest zaprojektowana z myślą o osobach, które starają się zwiększyć efektywność każdego treningu. Odpowiednio dopasowany model jest w stanie skutecznie zwiększyć obciążenie podczas wysiłku fizycznego, co pozwala podnieść stopień trudności w trakcie ćwiczeń. Maska nadaje się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hal sportowych, co jest dużym ułatwieniem, ponieważ użytkownik nie musi kupować dwóch oddzielnych produktów. 

Zwiększający wydolność płuc model jest wyposażony w ulepszony system odpowiadający za prawidłowy przepływ powietrza NXT FORC3. 6- stopniowa regulacja za pomocą jednego pokrętła pozwala szybko zmniejszyć lub zwiększyć ilość powietrza dostarczanego do płuc, co sprawia, że każdy użytkownik może dopasować intensywność treningu do swoich potrzeb. Model jest wykonany z wytrzymałej gumy kompozytowej przylegającej do twarzy, a co najważniejsze maska jest dostępna w trzech rozmiarach dopasowanych według wagi: 45-69 kg – S, 70-108 kg – M oraz 110-136 kg – L. 

Test masek treningowych wskazuje, że model z możliwością regulacji przepływu powietrza jest chętnie wybierany przez wielu użytkowników. Produkt można z łatwością dopasować oraz wygodnie regulować intensywność przepływu powietrza, na co zwracają uwagę konsumenci. 

 

 

 

 

Maska treningowa wydolnościowa

 

2. Performance Mask Maska Treningowa 17 29 011

 

Dobrej jakości maska treningowa wydolnościowa Performance Mask 17 29 011 jest przystosowana do wykonywania różnych ćwiczeń. Model sprawdzi się podczas biegania, jazdy na rowerze, triathlonu, a także sportów walki. Odpowiednio zaprojektowana maska umożliwia symulację warunków panujących w górach podczas wspinaczki, gdzie powietrze jest zdecydowanie bardziej rzadkie, a organizm człowieka musi ciężej pracować. 

Model Performance Mask 17 29 011 jest wykonany z połączenia dwóch trwałych materiałów: Silikonu oraz neoprenu. W zestawie oprócz maseczki i rękawa znajdują się także 3 plastikowe bazy wraz z silikonowymi membranami, 7 plastikowych zatyczek oporowych, a także opaska z rzepami. Maska ma wymiary wynoszące 11,5 cm x 12 cm, opaska 37,5 cm, a rękaw dostępny jest w 3 rozmiarach: S – 53 cm, M – 55 cm oraz L – 57 cm.  

Osoby, które zdecydowały się na zakup maski treningowej Performance Mask 17 29 011 chwalą model ze względu na niewielką wagę. Produkt sprawdzi się podczas wielu różnych aktywności fizycznych. 

 

 

 

 

Maska treningowa 2.0

 

3. Training Mask 2.0 Maska Treningowa Wydolnościowa 

 

Wysokiej jakości maska treningowa 2.0 nadaje się dla każdej osoby, która w pełni profesjonalnie podchodzi do aktywności fizycznej. Regularny trening w masce sprawia, że płuca mają zwiększoną wydolność, a ćwiczenia są o wiele bardziej intensywne w porównaniu do tradycyjnej formy. Model jest zaprojektowany w taki sposób, aby doskonale przylegał do twarzy, nawet podczas intensywnego treningu. 

Produkt jest wykonany z niezwykle wytrzymałego neoprenu, który jest przyjazny dla skóry i nie powoduje nieprzyjemnych otarć naskórka. Wyposażona w specjalne zawory z regulacją maska generuje odpowiedni opór podczas wdychania i wydychania powietrza, co sprawia, że trening jest efektywny. Model jest dostępny w trzech rozmiarach dopasowanych do wagi użytkownika: S – od 45 kg do 69 kg, M – od 70 kg do 108 kg, a także L – od 110 kg do 136 kg. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się wybrać maskę treningową, zwracają uwagę, że prezentowany model dobrze przylega do twarzy. Co więcej, w trakcie ćwiczeń ta dobra maska treningowa nie przesuwa się i utrzymuje na właściwym miejscu. 

 

 

 

 

Maska treningowa wysokogórska

 

4. Maska Treningowa FDBRO, Sport Mask Pro MYX190802

 

Uniwersalna maska przeznaczona do treningu to produkt, który sprawdzi się podczas aktywności fizycznej zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Model Sport Mask Pro MYX190802 zwiększa efektywność treningów przez dokładną symulację ćwiczeń na dużej wysokości. Maska treningowa wysokogórska umożliwia głębsze oddychanie bez pobierania tak dużej ilości tlenu, jak podczas tradycyjnego treningu. 

Maska treningowa Sport Mask Pro MYX190802 jest wyposażona w rzep, który można wygodnie zapiąć i regulować w zależności od potrzeb użytkownika. W skład zestawu wchodzą elementy takie jak: Maska, wzmocnione etui zamykane na zamek, gumowa opaska na rękę, metalowy karabińczyk, silikonowe zaślepki, 6 filtrów węglowych PM 2.5, a także czytelna instrukcja obsługi. 

Opinie o maskach treningowych z filtrem węglowym są pozytywne wśród osób, które biegają lub jeżdżą na rowerze przez cały rok. Dobre zabezpieczenie pozwala oddychać przefiltrowanym powietrzem z mniejszą ilością zanieczyszczeń.  

 

 

 

 

Maska tlenowa treningowa 

 

5. Iso Trade Maska Treningowa 00001671

 

Elastyczna tlenowa maska treningowa Iso Trade dobrze nadaje się do ćwiczeń szczególnie w chłodne dni. Model sprawdzi się podczas biegania i jazdy na rowerze szczególnie w okresie, kiedy często pada deszcz, a temperatura spada i często dochodzi do 0 stopni Celsjusza. Wysokiej jakości materiał zapobiega przedostawaniu się zimnych podmuchów wiatru oraz opadów śniegu. Model ma wysoki i szczelny kołnierz, który chroni szyję przed wiatrem. 

Materiał wykorzystany do produkcji jest lekki i sprawia, że nawet podczas bezpośredniego kontaktu ze skórą nie pojawiają się otarcia. Odpowiednio rozmieszczone perforacje pozwalają stale wymieniać powietrze i umożliwiają oddychanie nawet w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Maska jest wykonana z neoprenu, a wygodne zapięcie na rzep pozwala dopasować produkt do głowy użytkownika. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na model Iso Trade zwracają uwagę, że to dobra i tania maska treningowa. Produkt sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.  

 

 

 

 

Maska tlenowa treningowa

 

6. Alexpo Maska Basic Light Antysmogowa, Treningowa 

 

Antysmogowa maska Alexpo Basic Light jest przeznaczona dla osób, które lubią aktywność fizyczną na dworze. Odpowiednie zabezpieczenia chronią użytkowników przed szkodliwym działaniem smogu, który jest szczególnie wyczuwalny i niebezpieczny w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną. Tlenowa maska treningowa chroni również przed: Kurzem, pyłkami roślin, spalinami, alergenami, a także grzybami. 

Model jest wyposażony w dwa otwory wydechowe, które są zakończone zaworami. W ten sposób przez wentylację zostaje odprowadzona wilgoć pojawiająca się w trakcie oddychania. Uniwersalny rozmiar maski sprawia, że może być ona używana przez każdą osobę niezależnie od wagi. Model jest wyposażony w wymienny filtr N99 o wielowarstwowej budowie z węglem aktywnym, a także filtry PM10 oraz PM2.5. 

Osoby uprawiające aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zwracają uwagę na komfort noszenia, a także na bezpieczeństwo, jakie daje maseczka. Model ma wszystkie najważniejsze zabezpieczenia chroniące płuca przed szkodliwymi substancjami. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką maskę treningową kupić? 

 

Maski treningowe pojawiły się w sprzedaży kilka lat temu i na samym początku nie wzbudzały dużego zainteresowania wśród amatorów uprawiających sport dla przyjemności lub w celu zgubienia nadprogramowych kilogramów. Osoby, które profesjonalnie zajmują się sportem doskonale wiedzą, że trening w odpowiednio dopasowanej masce jest po to, aby odwzorować ciężkie warunki treningowe mające na celu symulowanie sytuacji kryzysowych. Dotyczy to szczególnie momentów, kiedy brakuje tlenu i organizm jest mocno osłabiony. W takiej chwili ciało ludzkie powinno poradzić sobie ze stymulacją układu krwionośnego, który ma dostarczyć brakujący tlen. 

Co warto wiedzieć o treningu w masce? 

Wiele osób słysząc o wykonywaniu treningu w masce, zastanawia się, w jakim celu stosuje się dodatkowe utrudnienie. Okazuje się, że w trakcie aktywności fizycznej z obciążeniem w postaci zmniejszonej ilości tlenu występuje zjawisko zwane hipoksją wysokościową. W momencie, gdy organizm otrzymuje mniejsze ilości tlenu, ciało zaczyna się przyzwyczajać do radzenia sobie w trudnych warunkach i dopasowuje się do zupełnie odmiennych realiów. Podczas wykonywania ćwiczeń w masce treningowej użytkownik zauważy zmianę częstotliwości skurczów serca, zmianę ciśnienia krwi, przyspieszoną pracę płuc, a także znacznie mniejszą pojemność wyrzutową mięśnia sercowego. Imitowanie treningu wysokogórskiego sprawia, że aktywność fizyczna jest bardziej wydajna niż podczas tradycyjnego ćwiczenia. 

 

Jaką maskę treningową wybrać? 

Poszukując odpowiedniego produktu, który ma spełnić oczekiwania, nie warto oszczędzać. Najlepsza maska treningowa musi spełnić surowe kryteria, szczelnie zakrywać nos oraz jamę ustną, a co najważniejsze nie dopuścić do możliwości dostania się powietrza w inny sposób niż przez otwory. Tylko właściwe dobranie rozmiaru oraz właściwego kształtu sprawi, że maska spełni swoją funkcję. Jeśli konsument zdecyduje się na wybór za dużego egzemplarza, istnieje bardzo duże ryzyko, że przez górną lub dolną część do środka będzie dostawało się niewłaściwe powietrze, które nie przedostanie się przez specjalne otwory z filtrami. To właśnie za pomocą blokad zasłonowych można swobodnie regulować przepływ powietrza, co daje możliwość zmiany obciążenia w trakcie treningu.  

Decydując się na zakup produktu, warto wiedzieć, jaka jest najlepsza maska treningowa spełniająca wszystkie oczekiwania użytkownika. Oprócz solidnego wykonania i estetycznego designu należy zwrócić uwagę na kilka innych czynników takich jak: 

♦ Materiał: Maska treningowa musi być wykonana z dobrego materiału. Najlepszy do produkcji tego typu przedmiotów jest neopren charakteryzujący się dużą wytrzymałością. Oprócz tego model wykonany z tego materiału sprawdzi się podczas trudnych warunków pogodowych takich jak deszcz lub śnieg. 

♦ Wielkość: Jednym z podstawowych kryteriów decydujących o wyborze maski treningowej jest jej odpowiedni rozmiar. W większości przypadków osoby o wadze do 70 kg powinny zdecydować się na rozmiar S, między 70 a 115 kg na rozmiar M, a powyżej 115 kg na L. 

♦ Wymienne wentyle: Dobrej jakości model jest wyposażony w wentyle z możliwością regulacji. W zależności od ułożenia zaworów w danej konfiguracji użytkownik czuje się, jakby pokonywał poszczególne wysokości: 900 m n.p.m, 1800 m n.p.m, 2700 m n.p.m, 3600 m n.p.m, 4500 m n.p.m, a także 5400 m n.p.m. 

♦ Filtry: Maska treningowa przeznaczona do aktywności fizycznej na dworze musi być wyposażona w specjalne filtry blokujące zanieczyszczenia powietrza. Należy zwrócić uwagę na filtr bardzo małych cząstek – PM2.5 oraz filtr pyłów PM10.  

 

Dla kogo maska może okazać się niezbędna? 

Zawodowi trenerzy doskonale wiedzą, że trening w masce jest wskazany, jeśli sportowiec pragnie zwiększyć pojemność płuc oraz wytrzymałość organizmu na zwiększony wysiłek. Odpowiednio dobrana może wspomóc ciało człowieka i doprowadzić do możliwości znacznie większego wysiłku. Maska treningowa jest dobra dla osób biegających zarówno krótkie, jak i długie dystanse, kolarzy, futbolistów amerykańskich, siatkarzy, piłkarzy, tenisistów, zawodników sportów walki, a także ludzi, którzy chcą poprawić swoją kondycję i wydolność organizmu. 

Maski treningowe w dobrych cenach 

Podstawowy model sportowej maski to koszt wynoszący od 30 zł wzwyż. Za niewielką cenę można otrzymać produkt spełniający oczekiwania początkujących amatorów biegania lub jazdy na rowerze, którzy pokonują odległości nie większe niż kilka kilometrów. Znacznie lepszy wariant to wydatek od 70 zł do 150 zł. W tej cenie można znaleźć dobry model, który sprawdzi się podczas każdej pogody, a co najważniejsze będzie wyposażony w wymienne filtry. Powyżej 200 zł można kupić maskę z odpowiednią regulacją, która nadaje się na długodystansowe treningi wymagające dobrego zaopatrzenia w profesjonalny sprzęt sportowy.    

 

 

FAQ

 

P1: Co daje maska treningowa? 

Bieganie w masce mogłoby się wydawać problematyczne, jednak okazuje się, że są osoby, które nie wyobrażają sobie treningu bez właściwego przygotowania. Odpowiednio dopasowany produkt nadaje się dla osób, które stale chcą pracować nad wydolnością płuc, planują bicie własnych rekordów i chcą się do tego odpowiednio przygotować, a także uprawiają kilka różnych dyscyplin. Dobra maska treningowa, do której dopasowano zatyczki oporowe, pomaga zwiększyć pojemność płuc oraz progów anaerobowych, a także wspomóc wytrzymałość fizyczną i psychiczną osoby ćwiczącej. Nadaje się dla osób lubiących biegać krótkie i długie dystanse, dla kolarzy, piłkarzy, hokeistów, tenisistów, siatkarzy, a także ludzi ćwiczących sporty walki. Wykonywanie ćwiczeń w masce sprawdzi się u każdego, kto uprawia dyscypliny sportowe wymagające dobrej wydolności. 

 

P2: Jak dobrać rozmiar maski treningowej? 

Odpowiednie dopasowanie maski treningowej jest bardzo istotną kwestią. Jeśli osoba ćwicząca źle dobierze produkt do swoich wymiarów, może okazać się, że do jej wnętrza będzie dostawać się niewłaściwe powietrze, co sprawi, że noszenie maski będzie bez sensu. Oprócz tego źle dopasowany materiał będzie odstawał lub przemieszczał się w trakcie treningu. Aby odpowiednio dopasować maskę treningową do twarzy, warto skorzystać z tabeli, która jest umieszczona na większości profesjonalnych produktów. W zależności od dostępnego rozwiązania można skorzystać z tabeli rozmiarów według wagi. Zazwyczaj osoby ważące do 70 kg powinny wybierać rozmiar S, do 115 kg rozmiar M, a powyżej 115 kg rozmiar L. Po ubraniu maski treningowej materiał musi odpowiednio przylegać do twarzy. 

P3: Jak działa maska treningowa? 

Głównym zadaniem odpowiednio dobranej maski treningowej jest zwiększenie zapotrzebowania na tlen, co pojawia się głównie w momencie, gdy organizm jest już bardzo zmęczony. W chwili, gdy organizm potrzebuje tlenu, uruchamiają się dodatkowe mechanizmy wspomagające procesy fizjologiczne odpowiedzialne za zwiększenie napływu świeżego powietrza. W momencie zmniejszenia nasycenia krwi tlenem zwiększa się częstotliwość pracy serca, a także uruchamiają się mięśnie odpowiedzialne za przyspieszone rozprężanie klatki piersiowej. Zwiększenie efektywności treningu sprawia, że organizm lepiej radzi sobie z większym wysiłkiem, co pozwala pobijać własne rekordy. 

 

P4: Gdzie kupić maskę treningową? 

Zakup dobrej jakości maski treningowej jest ważny, jeśli osoba ćwicząca chce uzyskać jak najlepsze efekty treningu. Aby odpowiednio dopasować produkt, warto skorzystać z oferty sprawdzonego producenta specjalizującego się w produkcji sprzętu sportowego. Z tego względu można udać się do sklepu sportowego, gdzie profesjonalna obsługa dokładnie zmierzy oraz dopasuje maskę treningową do głowy przyszłego użytkownika. Mając wiedzę na temat właściwego rozmiaru, można skorzystać z oferty sklepów internetowych i zamówić produkt przez Internet. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ