Ranking 10 najlepszych mat do akupresury w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Mata do akupresury – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Maty do akupresury zyskują na popularności wśród kupujących i dlatego też coraz więcej firm decyduje się na ich produkcję. Podjęcie decyzji zakupowej zajmuje więcej czasu, bo trzeba porównać ze sobą różne produkty. Sprawdziliśmy, jakie recenzje zdobywają poszczególne modele i na podstawie zdobytych informacji przygotowaliśmy ranking. Pierwsze miejsce zajęła w nim mata do akupresury 4FIZJO produkcji polskiej firmy. Akcesorium ma antyalergiczne właściwości, więc korzystanie z niego jest bezpieczne. Produkt jest dostępny w zestawie z poduszką. Kolejną propozycją jest Mata + Poduszka do Akupresury ALL4FIT. Na powierzchni ma ona 51 rozet, a każda z nich ma po 42 kolce.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta mata zdrowotna do akupresury to wyrób medyczny, więc korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Akcesorium ma antyalergiczne właściwości. Jednym z materiałów wykonania jest wysokiej jakości bawełna. Mata się nie odkształca.

Wady

Do zestawu dołączona jest poduszka. W nielicznych opiniach można przeczytać, że jej kształt nie jest dopasowany do każdego. Poduszka powinna być lepiej wyprofilowana.

Podsumowanie

Produkt jest dostępny w zestawie z pokrowcem. Nie ma problemu z jego przechowywaniem i przenoszeniem. Mata pozwala zredukować uczucie zmęczenia, ograniczyć ból głowy i pleców, a także poprawić nastrój. Akcesorium należy myć ręcznie przy użyciu letniej wody i mydła.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw jest wykonany z dobrej jakości materiałów, co stanowi gwarancję, że na długo nam posłuży. Poszewkę z maty i poduszki można łatwo zdjąć i wyczyścić. Produkt pozwala zauważalnie zmniejszyć ból pleców. Leżenie na macie sprzyja relaksacji.

Wady

W komplecie znajduje się pokrowiec. To przydatny dodatek, choć część osób przyznaje, że jest stosunkowo mały. W związku z tym trzeba upychać do niego matę i poduszkę.

Podsumowanie

Mata jest dostępna w różnych kolorach: Niebieskim, czarnym, zielonym i fioletowym. Jej wymiary to: Długość - 72 cm, szerokość - 42 cm i grubość - 2 cm. ALL4FIT to wyrób medyczny, więc korzystanie z zestawu jest bezpieczne dla zdrowia.

Rozważ też

Zalety

Mata ma 230 kwiatków z kolcami, a każdy z nich jest solidnie zrobiony. Do produkcji tych elementów wykorzystano bezpieczne materiały. To zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Produkt jest sprzedawany w zestawie z przydatnym pokrowcem.

Wady

W niektórych komentarzach można przeczytać, że jakość zastosowanej w macie pianki jest słabsza niż można oczekiwać. Pianka jest podatna na zniekształcenia.

Podsumowanie

Kupujący otrzymuje dobrze wyprofilowaną poduszkę. Leżenie na niej przynosi ulgę w trakcie bólu głowy. Już ok. 20 minut spędzonych na macie jest w stanie przynieść ukojenie bolącym plecom i pobudzić krążenie krwi. Z maty można korzystać na kilka sposobów.

 

10 najlepszych mat do akupresury. Opinie w 2024 roku

 

Jak stworzyliśmy nasz ranking mat do akupresury? Przeczytaliśmy wiele opinii konsumentów i sprawdziliśmy, które z dostępnych produktów są najczęściej polecane. Braliśmy pod uwagę nie tylko recenzje użytkowników, ale też stosunek ceny do jakości wykonania mat, a także ich wygląd. Poniżej zebraliśmy opisy najlepszych produktów.

 

 

 

 

Mata do akupresury 4fizjo

 

1. Mata Zdrowotna do Akupresury z Kolcami + Poduszka 4FIZJO

 

Mata do akupresury 4FIZJO jest produkcji polskiej firmy. Jest solidnie zrobiona i zachowuje ładny wygląd nawet po dłuższym czasie użytkowania. Akcesorium ma czarno-zielony kolor. Wymiary maty to: Długość – 72 cm, szerokość – 42 cm i grubość – 2 cm. 4FIZJO to mata do akupresury z poduszką o wymiarach: 39 cm x 14 cm x 10 cm.

Do wykonania tego produktu wykorzystano naturalną bawełnę. To trwały, a jednocześnie bezpieczny dla skóry materiał. Mata zdrowotna do akupresury skutecznie uciska wybrane rejony ciała i w ten sposób poprawia ukrwienie i samopoczucie.

Ten produkt to wyrób medyczny, co dodatkowo zachęca do jego zakupu. Osoby, które zdecydowały się kupić tę matę przyznają, że przynosi ona oczekiwane efekty. Po jej zastosowaniu pojawia się lepsze samopoczucie, a ból pleców ustępuje.

Mata Zdrowotna do Akupresury z Kolcami + Poduszka 4FIZJO ma wymiary: Szerokość – 42 cm, długość -72 cm i grubość – 2 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo stosowania: Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, bo wszystkie wykorzystane do jego produkcji elementy mają właściwości antyalergiczne.

Rozetki: Każda umieszczona na macie rozetka ma 42 kolce. Taka budowa przekłada się na lepsze efekty działania.

Bawełna: Jednym z użytych do produkcji materiałów jest bawełna. Odznacza się ona trwałością i jest przyjemna dla skóry.

Przynosi zauważalne efekty: Mata do akupresury przynosi oczekiwane efekt. Po krótkiej sesji relaksacyjnej zmniejsza się ból pleców i głowy. Krążenie krwi zostaje pobudzone, a mięśnie stają się rozluźnione.

Pokrowiec: W zestawie jest praktyczny pokrowiec do bezpiecznego przenoszenia produktu.

 

Wady

Poduszka: W jednym z komentarzy można przeczytać, że dołączona do zestawu poduszka nie jest najlepiej wyprofilowana.

 

 

 

 

Mata do akupresury all4fit

 

2. Mata + Poduszka do Akupresury ALL4FIT

 

Mata + Poduszka do Akupresury ALL4FIT to zestaw, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Działanie produktu zostało potwierdzone przez zadowolonych z zakupu konsumentów. Zestaw do akupresury działa wspomagająco w walce z uporczywym bólem pleców i głowy. Leżenie na macie stymuluje krążenie krwi i poprawia samopoczucie.

Ta mata do akupresury z kolcami ma wymiary: Długość – 72 cm, szerokość – 42 cm i grubość – 2 cm. Do jej wykonania wykorzystano naturalną bawełnę. Kolce są zrobione z wytrzymałego tworzywa ABS. Mata do akupresury kręgosłupa ma 210 rozet z kolcami, ich średnica wynosi 32 mm.

Zestaw występuje w 4 wersjach kolorystycznych. Do wyboru jest akcesorium w niebieskim, fioletowym, czarnym i zielonym kolorze. Ta dobra i tania mata do akupresury jest pozytywnie oceniana przez użytkowników.

Model od ALL4FIT to bardzo dobra mata do akupresury do 100 zł. Produkt jest dostępny w zestawie z poduszką. Do wyboru są różne wersje kolorystyczne.

 

Zalety

Kompleksowe działanie: Mata działa kompleksowo, bo przynosi ulgę w walce z bólami związanymi z układem mięśniowo-szkieletowym. Może być ona stosowana wspomagająco przy różnych chorobach kręgosłupa.

Łatwa pielęgnacja: Poszewkę na matę i poduszkę można łatwo zdjąć i wyczyścić. Utrzymanie zestawu w czystości nie jest trudne.

Wysoka jakość wykonania: Do zrobienia produktu wykorzystano bezpieczny materiał ABS, a także przyjemną dla skóry bawełnę.

Różne kolory: Matę i poduszkę można zakupić w kilku wersjach kolorystycznych: Czarnej, fioletowej, niebieskiej i zielonej.

 

Wady

Pokrowiec: Dołączony do zestawu pokrowiec jest stosunkowo mały, więc trudno wkłada się do niego matę i poduszkę.

 

 

 

 

Mata do akupresury Qmed

 

3. Mata Akupunktura z Kolcami do Akupresury, Yoga Qmed

 

Mata do akupresury Qmed Yoga to produkt polecany przez dużą grupę konsumentów. Wymiary maty są następujące: 65 cm x 40 cm x 2 cm. Jest ona wypełniona pianką PU, a z zewnątrz pokryto ją 100% bawełną. Akcesorium ma fioletowo-biały kolor.

Stosowanie maty do akupresury przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Przede wszystkim już krótka sesja relaksacyjna pobudza wydzielanie endorfin, reguluje stres i łagodzi bóle pleców i innych rejonów ciała.

Opinie o matach do akupresury Qmed są z reguły bardzo dobre. Opisywany przez nas zestaw jest doceniany za to, że można z niego korzystać na kilka sposobów. Produkt jest sprzedawany w komplecie z praktycznym pokrowcem.

Mata akupunktura Yoga Qmed ma wymiary: 65 cm x 40 cm x 2 cm. Produkt jest dostępny w zestawie z pokrowcem i poduszką.

 

Zalety

Uniwersalność: Zestaw znajdzie zastosowanie u osób o różnych potrzebach. Mata może być stosowana nie tylko w przypadku bólu pleców, ale też skurczy czy napięcia mięśni. Leżenie na niej jest też polecane jako skuteczny sposób na walkę ze stresem i bezsennością.

Kolce: Na powierzchni znajduje się 230 kwiatków z kolcami. Jakość ich wykonania jest oceniana pozytywnie.

Dobrze wyprofilowana poduszka: Do kompletu dołączono poduszkę. Jest ona dobrze wyprofilowana i przynosi ulgę podczas bólu głowy.

 

Wady

Pianka: W niektórych opiniach można przeczytać, że jakość zastosowanej do produkcji pianki nie jest tak dobra, jak można by tego oczekiwać.

 

 

 

 

Mata z kolcami do akupresury

 

4. Rea Tape Mata Rehabilitacyjna do Akupresury 70x40cm

 

Rea Tape 70x40cm to mata rehabilitacyjna do akupresury. Poza nią w zestawie znajduje się poduszka o wymiarach: 37 cm x 15 cm x 10 cm i pokrowiec do przechowywania obydwu akcesoriów. Mata ma 230 kwiatków z kolcami, które są solidnie zrobione i spełniają swoją funkcję.

Produkt jest polecany do używania w przypadku bólu pleców, głowy, słabego krążenia czy napięcia mięśni. Mata sprawdza się u osób, które są narażone na sytuacje stresowe i walczą ze zmęczeniem. Do jej wykonania wykorzystano 100% bawełny. Kolce są zrobione z ABS, a wypełnienie z pianki.

Jakość wykonania maty jest oceniania jako bardzo dobra. Pod względem solidności produkt spełnia oczekiwania kupujących. Atutem zestawu jest dołączony do niego pokrowiec.

Mata rehabilitacyjna do akupresury Rea Tape 70x40cm ma czarno zielony kolor. Produkt jest sprzedawany w zestawie z praktyczną poduszką.

 

Zalety

Ulga dla bolących pleców: Osoby, które regularnie stosują tę matę do akupresury zapewniają, że przynosi ona oczekiwane efekty. Już po kilkunastominutowym leżeniu można odczuć ulgę w bólu pleców.

Solidność wykonania: Produkt zrobiono m.in. z dobrej gatunkowo bawełny, która nie tylko jest wytrzymała, ale też przyjemna i bezpieczna dla skóry. Potwierdził to test mat do akupresury marki Rea Tape.

Estetyczny wygląd: Mata nie tylko spełnia swoje podstawowe zadanie, ale też estetycznie się prezentuje.

 

Wady

Wymiary: Wysokie, postawne osoby przyznają, że mata mogłaby być nieco większa. Wtedy korzystanie z niej byłoby bardziej komfortowe.

Czyszczenie kolców: Dokładne czyszczenie kolców zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

Mata do akupresury z poduszką

 

5. Mata 130x50cm do Akupresury z Kolcami Movit 2611

 

Movit 2611 to dobra mata do akupresury. Efekty, jakie można uzyskać, używając jej regularnie są zadowalające. Przede wszystkim akcesorium pozwala zredukować ból pleców, barku i szyi. Dodatkowo mata ma działanie relaksacyjne, ułatwia wyciszenie i zasypianie. Może być z powodzeniem stosowana przez osoby, które cierpią na bezsenność.

Mata do akupresury Movit ma wymiary: 130 cm x 50 cm x 2,5 cm. Na jej powierzchni znajduje się 488 rozet masujących, kolców jest łączenie 16 104. W zestawie jest też poduszka o wymiarach: 44 cm x 17 cm x 8,5 cm. Korzystanie z tego zestawu jest bezpieczne, wchodzące w jego skład produkty nie zawierają ftalanów ani metali ciężkich.

Na pytanie, czy warto zakupić tę matę do akupresury, większość konsumentów odpowiada, że tak. Produkt jest solidnie zrobiony, a co najważniejsze, jego stosowanie przynosi efekty.

Movit 2611 to mata do akupresury o wymiarach: 130 cm x 50 cm. W komplecie jest poduszka 44 cm x 17 cm x 8,5 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Kolce zrobiono z materiału ABS, który jest bezpieczny dla skóry. Do wykonania maty wykorzystano też piankę i 100% bawełnę. Produkt nie zawiera ftalanów ani metali ciężkich.

Kompleksowe działanie: Mata działa na różne problemy, bo redukuje stres i napięcie mięśniowe, pozwala pozbyć się bólu pleców, barków i szyi. Dodatkowo wspomaga osoby walczące z bezsennością.

 

Wady

Brak pokrowca: W zestawie nie ma pokrowca, który umożliwiłby bezpieczne przenoszenie maty, bez obaw o jej uszkodzenie czy zabrudzenie.

Czyszczenie: Utrzymanie akcesorium w idealnej czystości jest czasochłonne.

 

 

 

 

Mata do akupresury na cellulit

 

6. Zestaw do akupresury Slogen

 

Zestaw do akupresury Slogen składa się z maty o kolorze materiału czarnym i rozet wykonanych z tworzywa ABS w kolorze zielonym i ilości 230, oraz poduszki w takich samych kolorach z 50 rozetami. Wymiary maty to 42 x 72 cm powierzchni i grubości 2 cm, poduszka ma szerokość 32 cm, głębokość 32 cm i wysokość 10 cm. Oba te produkty są zapakowane w specjalną poszewkę z naturalnej bawełny.

Zarówno mata, jak i poduszka zostały wypełnione gąbką opatrzoną certyfikatem OEKO-TEX. Mata o wysokiej jakości wykonania jest przeznaczona między innymi do zwalczania stresu, jej używanie wpływa pozytywnie na jakość snu, a także wspomaga walkę z cellulitem.

Ta mata do akupresury na cellulit jest bezpieczna dla skóry, a igły rozmieszczone są w taki sposób, aby terapia była jak najbardziej skuteczna. Udowodniono, że stałe stosowanie maty wpływa na redukcję stresu, rozluźnienie mięśni, zmniejsza dolegliwości bólowe pleców, barków, głowy i kręgosłupa. Jest to bowiem wyrób medyczny polecany przez fizjoterapeutów.

 

 

 

 

Mata do akupresury kwiat lotosu

 

7. Music Express Nn Mata Gr Do Akupresury Masażu Ćwiczeń Joga Lotos

 

Gdy interesuje Cię mata do akupresury z rozetami kwiat lotosu, może zainteresuje Cię produkt Music Express NN mata GR do akupresury, masażu, ćwiczeń joga, lotos. To profesjonalny produkt służący do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, masażu i akupresury. Produkt szczególnie polecany jest tym użytkownikom, którzy planują ćwiczyć jogę i inne ćwiczenia rozciągające.

Bawełniana tkanina maty w kolorze zielonym, jest pokryta białymi rozetami z wypustkami masującymi ciało. Wypustki są ukształtowane w taki sposób, że umożliwiają stymulację różnych partii ciała i dozowanie nacisku rozluźniającego napięcie mięśniowe i poprawiającego krążenie krwi. Mata ma wymiary 68 x 42 x 2 cm, dołączona poduszka: 38 x 15 x 10 cm, oba przedmioty są dostarczane w specjalnej torbie.

Ćwiczenia z użyciem maty można wykonywać na podłodze, ale można też matę położyć na krześle czy fotelu. Już użycie jej przez kilkanaście minut dziennie pozwala na rozluźnienie mięśni szyi, pleców, talii czy nóg, w zależności od tego na jakie partie ciała działamy.

 

 

 

 

Mata do akupresury ECO

 

8. Eco Mata do Akupresury + Poduszka, Torba 4FIZKO 

 

Eco mata do akupresury + poduszka, torba 4FIZKO to produkt medyczny klasy PREMIUM wyposażony w technologię Spinning Spikes polegającej na ukształtowaniu rozet maty w taki sposób, aby wykonywane na niej ruchy ciała powodowały skręcanie podskórnej tkanki i powięzi osoby ćwiczącej. To wpływa na znaczne rozluźnienie, ma długofalowe działanie przeciwbólowe i dostarcza endorfin.

Mata do akupresury ECO jest kupowana w zestawie z poduszką, a oba produkty są dostarczane wraz z torbą – pokrowcem, wykonanym z naturalnego lnu. Wnętrze maty zostało wypełnione wkładem z lateksowanego włókna kokosowego, dlatego stale pozostaje higienicznie czyste, bo nie pochłania wilgoci. Natomiast poduszkę wypełniono naturalną łuską gryczaną uniemożliwiającą rozwój bakterii, pleśni i grzybni. Mata ma wymiary 68 x 42 cm, poduszka zaś to wymiar 40 x 30 cm.

Na obu elementach rozety są w kolorze złotym, na macie w ilości 200, na poduszce jest ich 72, a każda z rozet ma na sobie 25 kolców. A dzięki umieszczaniu ich na tkaninie metodą Heat-Press, nie ma tu dodatkowych substancji klejących, co czyni matę hipoalergiczną. 

 

 

 

 

Mata do akupresury na brzuch

 

9. Mata do Akupresury LALU PP-74

 

Mata do akupresury LALU PP-74 ma długość 73 cm i szerokość 43 cm, wnętrze jej wypełniono matą kokosową, a na zewnętrznej jej części umieszczono 221 rozet z kolcami wykonanymi z tworzywa ABS. Dołączona do zestawu poduszka o wymiarach 40 x 26 cm we wnętrzu ma łuski gryki, a na zewnątrz jest 57 rozet. Każda z rozet, zarówno na macie, jak i poduszce ma 29 kolców stymulujących ciało. Zarówno mata, jak i poduszka są sprzedawane w zestawie z torbą na ramię do ich przenoszenia i przechowywania.

Wszystkie z produktów wykonano z ekologicznych materiałów i dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych. Opisywane mata i poduszka są pomocne przy takich dolegliwościach jak stres i depresja, bóle szyi, pleców i kręgosłupa, a także barków i głowy.

Mata pomocna jest też w niwelowaniu bólów głowy i barków, słabego krążenia czy bezsenności, a także jest używana jako mata do akupresury na brzuch. Działanie stymulujące rozet na ciało jest skuteczne, gdy jako początkujący użytkownik używasz jej przez 5 do 10 minut, kolejno jako średnio zaawansowany stymulujesz punkty ciała przez 10 – 20 minut, aby będąc już zaawansowanym użytkownikiem maty, stosować stymulację nawet do 40 minut dziennie. 

 

 

 

 

Mata do akupresury Lyapko

 

10. Mata do Akupresury Duża Igłowa 7.0 Lyapko

 

Wielu użytkowników uważa, że mata do akupresury Lyapko ceniona na całym świecie już od około 25 lat, to jedyny skuteczny produkt do akupresury. Tym użytkownikom chcemy polecić dużą, igłową matę Lyapko do akupresury 7.0. Mata ta ma wymiary 27,5 x 48 cm i podstawę jej wykonano z gumy medycznej, na której umieszczono co 7 mm igły wykonane z takich metali jak miedź, żelazo, cynk, srebro i nikiel.

Producent określa żywotność swojej maty na 5 do 7 lat i skuteczność na takie dolegliwości jak bezsenność, zmęczenie i dolegliwości bólowe. Wysoką jakość wykonania maty i jej medycznych właściwości potwierdzono stosownymi certyfikatami, które zaświadczają, że metale, z których zrobiono igły są również niezbędne dla organizmu, a same igły są bezpieczne i stymulują w nieinwazyjny sposób ciało. Prezentowany produkt jest koloru zielonego, ale dostępne do zakupu są również i produkty innego koloru.

Matę najlepiej rozłożyć na równym, ale nietwardym podłożu, na przykład na łóżku, miękkim dywanie czy materacu, a kolejno należy się na niej położyć. Już korzystanie z maty w ten sposób 15 do 30 minut dziennie przez 1 do 2 tygodni przynosi rezultaty terapii, choć zanim ciało się przyzwyczai do igieł odczucia mogą być mało przyjemne. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką matę do akupresury kupić?

 

Codziennie walczysz z bólem pleców, ale żadne z podejmowanych działań nie przynoszą efektów? Może potrzebujesz wyrobić sobie nawyk, aby każdego dnia znaleźć chwilę na relaks i zrobić coś dla duszy i dla ciała? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest mata do akupresury, która działa kompleksowo. Jeśli pierwszy raz słyszysz o takim produkcie lub niewiele na jego temat wiesz, ten poradnik przybliży Ci najważniejsze kwestie. Z artykułu dowiesz się, jaką matę do akupresury wybrać.

Czym jest akupresura?

Zacznijmy od podstaw, czyli od odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest akupresura. To jedna z niekonwencjonalnych metod leczenia, która wywodzi się z Chin i jest już znana od ok. 7 tysięcy lat. Akupresura jest uważana za lżejszą wersję akupunktury. Metoda ta polega na tym, że pewne miejsca na ciele człowieka są uciskane, dotykane, głaskane czy opukiwanie. Zwolennicy tej metody leczenia przyjmują, że przez organizm przepływa energia, która może zostać zablokowana. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu i ogólne problemy ze zdrowiem. Aby odblokować wspomnianą energię należy uciskać określone miejsca. Warto być świadomym, że nawet osoby, które nie wierzą w osiągnięcia medycyny chińskiej i nie interesują się tym tematem, chętnie korzystają z mat do akupresury i przyznają, że przynoszą one efekty.

 

Bezpieczeństwo użytkowania, czyli materiał wykonania

Czym wyróżnia się najlepsza mata do akupresury? Bez wątpienia kluczową kwestią jest jakość wykonania. Jest ona ważna, bo to na jej podstawie można określić wytrzymałość produktu, ale i nie tylko z tego względu. Równie ważne jest bezpieczeństwo użytkowania, które wiąże się ściśle właśnie z tym, jakich materiałów użyto do produkcji. Zachęcamy do zakupu maty do akupresury, która jest zrobiona z 100% bawełny. Materiał ten, jak wiadomo, jest wytrzymały, a przy tym nie powoduje reakcji alergicznych. Co do kolców, te zazwyczaj są robione z ABS. To trwały, bezpieczny materiał. Warto, aby mata miała certyfikat, który potwierdza pochodzenie produktów. Należy wybierać te modele, które są pozbawione ftalanów i metali ciężkich. Informacji na ten temat powinniśmy szukać w opisie producenta.

Tańsze maty do akupresury są wypełnione pianką, w droższych produktach stosuje się np. matę kokosową. Drugi z materiałów jest naturalny i trwalszy. Niemniej jednak cena takich mat jest zdecydowanie wyższa. Wybierając tańszy model z piankowym wypełnieniem, należy przed zakupem przeczytać, co na temat jakości wykonania myślą inni użytkownicy. To pozwala wstępnie określić, czy zastosowane wypełnienie na długo zachowuje swoje właściwości.

 

Dodatkowe akcesoria

Na pytanie, jaka jest najlepsza mata do akupresury, sporo osób odpowiada, że taka, która jest dostępna w zestawie z dodatkowymi akcesoriami. Jednym z najbardziej cenionych produktów gratisowych jest poduszka. Dzięki niej można skutecznie zredukować bóle głowy, z którymi boryka się sporo osób. Dla konsumentów, którzy chcą korzystać z maty nie tylko w domu, ale też np. podczas podróży, niezbędnym dodatkiem będzie pokrowiec. Musi być on odpowiednio duży, aby wszystkie dostępne w komplecie akcesoria bez problemu zmieściły się do środka.

 

Zalety stosowania maty do akupresury

Mając na uwadze to, co napisaliśmy powyżej, można stwierdzić, że zakup dobrej maty do akupresury wcale nie jest trudny. To przemawia za tym, aby w nią zainwestować. Jeśli wciąż wahasz się, czy jest to produkt dla Ciebie, powinieneś poznać jego zalety. Przede wszystkim, aby zauważyć efekty w postaci lepszego samopoczucia nie trzeba poświęcać dużo czasu na relaksację. Wystarczy już 10 minut dziennie, aby odczuć różnicę. Warto też pamiętać, że maty można używać np. podczas czytania książki czy oglądania filmu i w ten sposób łączyć przyjemne z pożytecznym. Za zakupem maty przemawia to, że pozwala ona znacznie ograniczyć, a nawet pozbyć się bólu pleców. Nie każdy może sobie pozwolić np. na regularne wizyty u fizjoterapeuty, czy to z powodu ograniczonego czasu czy mniejszych zasobów pieniężnych. Mata stanowi tańszą alternatywę, choć trzeba podkreślić, że mimo wszystko nic nie zastąpi wizyty u specjalisty i w przypadku poważnych problemów powinniśmy udać się do lekarza. Korzystanie z maty stanowi też świetną okazję do tego, aby wyciszyć się w ciągu dnia, odciąć od wszystkiego, co nas otacza i ćwiczyć świadomy oddech.

Maty do akupresury w dobrych cenach

Polecane przez nas maty do akupresury można kupić już za mniej niż 100 zł. Nie jest to duży wydatek, biorąc pod uwagę to, że z produktu można korzystać nawet przez wiele lat i przynosi on naprawdę zauważalne efekty.

 

 

FAQ

 

P1: Mata do akupresury – na co pomaga?

Mata do akupresury to akcesorium, które może pomóc nam w pozbyciu się różnych dolegliwości. Leżenie na nim przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim mata tego typu jest polecana w przypadku bólów kręgosłupa. Pozwala ona je złagodzić, a nawet zupełnie się ich pozbyć. Mata do akupresury znajdzie też zastosowanie w przypadku bólów szyi, rwy kulszowej czy artretyzmu. Regularne sesje relaksacyjne pozwalają złagodzić problem bezsenności, a także przyczyniają się do przyspieszenia przemiany materii. Większość dostępnych na rynku produktów jest sprzedawana w zestawie z poduszką. Pomaga ona łagodzić ból głowy. Aby poduszka przyniosła oczekiwane rezultaty, należy ułożyć ją pod karkiem.

P2: Mata do akupresury – czy warto?

Z uwagi na to, że popularność mat do akupresury wzrasta, coraz częściej pojawia się pytanie, czy warto zainwestować w taki produkt. Większość osób, które przetestowały to akcesorium, odpowiada twierdząco. Zdaniem wielu Internautów regularnie korzystanie z maty do akupresury przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim kolce pobudzają krew do krążenia. Dodatkowo uciskają one określone punkty w ciele i w ten sposób gwarantują uczucie relaksacji. Nawet już po krótkiej sesji można zauważyć, że ciało jest mniej spięte, a ból pleców mija. Wyrobienie w sobie nawyku regularnego korzystania z maty do akupresury przynosi nie tylko korzyści zdrowotne i związane z lepszym samopoczuciem. Takie sesje są też idealną okazją do tego, aby pobyć samemu ze sobą i się wyciszyć.

 

P3: Mata do akupresury – gdzie kupić?

Duży wybór mat do akupresury znajdziemy w sklepach internetowych. Do zakupów online chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Bez wątpienia mają one wiele plusów, do których zalicza się m.in. korzystniejszą cenę i komfort. Osoba decydująca się na zakupy przez Internet może szybko sprawdzić, w którym sklepie dany produkt jest najtańszy. Co więcej, jeśli zdarzy się tak, że zamówiony produkt nie spełni naszych oczekiwań, można go zwrócić w terminie do 14 dni od zakupu (niektóre sklepy internetowe przewidują na to więcej czasu).

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Jola

April 5, 2022 at 8:42 am

Fajny artykuł 😉 Ja jako janusz zakupów kupiłam oczywiście jedną z najtańszych mat (Akumata Soft), do tego w ładnym, moim ulubionym kolorze miętowym 😀 jest spoko, nie warto przepłacać

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

April 11, 2022 at 8:36 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać