contact
contact

Najciekawsze gry hazardowe dla początkujących

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Jeśli jesteś osobą, która chciałaby rozpocząć w końcu swoją przygodę z hazardem online, ale jeszcze nigdy tak naprawdę nie miała z nim do czynienia, to z pewnością przechodzisz przez te same rozterki, które towarzyszyły praktycznie każdemu miłośnikowi hazardu na początku jego drogi. Chodzi tutaj o standardowe obawy związane z brakiem umiejętności, doświadczenia, niepokojem o utratę pieniędzy z powodu nieumiejętnych decyzji i posunięć…

Ale nie stresuj się, przecież nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę i grać w pokera turniejowego na wysokie stawki. Zamiast tego przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć swoją karierę internetowego hazardzisty od tych gier, które po pierwsze mają proste zasady, a po drugie — zapewniają sporo satysfakcji. W naszym dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka propozycji gier, które doskonale nadają się dla początkujących. A i doświadczeni gracze z pewnością z przyjemnością zagrają w nie kilka rundek, bo to naprawdę uniwersalne i znakomite automaty online.

 

Oto nasze propozycje, wybierz spośród nich tę, która najbardziej przypadła Ci do gustu:

 

Starburst

Ta gra to prawdziwa legenda. Została ona wyprodukowana w 2013 roku przez szwedzkiego giganta rynkowego, firmę NetEnt i z miejsca stała się hitem o zasięgu ogólnoświatowym. Złożyło się na to kilka powodów.

Po pierwsze, jest to maszyna slotowa wideo, którą można zaklasyfikować także do grupy Hot Spotów. Mamy tutaj bowiem niezwykle wręcz efektowną i dopracowaną pod każdym względem grafikę, która cieszy oko nawet po długim graniu w Starbursta, a jednocześnie sama gra zapewnia niezwykle dynamiczną rozgrywkę. Każdy spin zajmuje tylko kilka sekund, po upływie których gracz może poznać wynik gry i następnie rozpocząć kolejną rundę.

Po drugie, Starburst ma bardzo proste zasady. Wystarczy bowiem przejrzeć wbudowany samouczek, by błyskawicznie je poznać. Mamy tutaj symbol Wild, który może być także rozszerzającym się Wildem i zapewniać dodatkowe respiny i w zasadzie to koniec funkcji specjalnych. Ale zostały one tak dobrane, by zapewniać graczom maksimum emocji przy minimalnym tylko spowalnianiu gry.

Po trzecie, Starburst to produkt, który ma wysoki współczynnik zwrotu dla gracza wynoszący 96,09%. Jednocześnie cechuje się niską zmiennością, co oznacza, że wygrane podczas grania padają stosunkowo często, choć nie mają imponującej wysokości. To właśnie cecha gier z niską zmiennością.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to gra, która obecnie ma status wręcz kultowy i przez wiele branżowych recenzji oraz serwisów internetowych uważana jest za najlepszą maszynę w historii.

Fire Joker

Szwedzi mają najwyraźniej talent do tworzenia znakomitych maszyn slotowych, bo kolejną pozycję na naszej liście zajmuje gra także stworzona przez szwedzkich programistów. Konkretnie rzecz biorąc mowa tutaj o firmie Play’n GO mającą swoją siedzibę w Växjö. W 2016 roku opracowała ona grę zatytułowaną Fire Joker, która w krótkim czasie po wprowadzeniu na rynek zyskała sobie gigantyczną wręcz popularność wśród graczy z całego świata.

Wynika to między innymi z tego, że Fire Joker podążył podobną drogą, co Starburst. Jest prostą grą slotową z grupy Hot Spot dysponującą wyjątkowo dopracowaną i estetyczną oprawą graficzną, co powoduje, że można spędzić przy niej wiele godzin i doskonale się przy tym bawić.  Poza tym mamy tutaj bardzo proste do zrozumienia zasady. A funkcje specjalne, choć są raczej nieliczne, bo mamy tutaj tylko mnożniki wygranych, gry bonusowe i darmowe respiny, to jednak są tak dobrane, by gracz w napięciu czekał na wynik każdego kolejnego zakręcenia bębnami.

Od strony technicznej to natomiast klasyczna gra slotowa z trzema bębnami, współczynnikiem RTP na poziomie 94,23% i średnią zmiennością, co oznacza, że każdy gracz przyswoi sobie jej zasady w kilkanaście sekund, a rozgrywka będzie mu przysparzać mnóstwa satysfakcji przy każdym kolejnym spinie. Oto przecież w końcu chodzi w hazardzie online!

 

Ruletka

W porównaniu z poprzednio opisywanymi grami, ruletki mogą wydawać się naprawdę skomplikowane. Ale w rzeczywistości pozory mylą. Nie musisz w końcu poznawać dogłębnie zasad tej gry i uczyć się na pamięć wszystkich rodzajów dostępnych zakładów i wysokości wygranych dla nich. Zamiast tego wystarczy sobie przyswoić kilka podstawowych zasad obstawiania i ruszyć na podbój stołów do ruletki. Początkującym graczom wystarczą naszym zdaniem takie zakłady, jak na przykład wszystkie te o wypłacie 1:1, czyli czerwone — czarne, parzyste — nieparzyste, czy też 1-18 — 19-36. Poza tym warto pamiętać o możliwości obstawiania pojedynczych numerów. Są to naturalnie najprostsze opcje zakładów na ruletkę, ale nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by początkujący gracze potem stopniowo poznawali bardziej skomplikowane opcje zakładów, jak pary, trójki, tuziny, racetrack (specjalny panel z zakładami dodatkowymi) i tak dalej.

Jednak zanim zdecydujesz się na granie w ruletkę, to powinieneś wiedzieć o istnieniu trzech głównych odmian tej wspaniałej gry. Wprawdzie wszystkie są do siebie bardzo podobne na pierwszy rzut oka i mają takie same zasady, to jednak różnią się pewnym szczegółem, który wpływa na prawdopodobieństwo wygranych. Oto wspomniane powyżej trzy odmiany ruletki:

• Ruletka europejska. To jedna z najbardziej popularnych wersji tej gry i w zasadzie stanowi ona synonim ruletki dla większości graczy.  Ma ona koło z 37 miejscami, są one ponumerowane od 0 do 36. Pole z numerem 0 ma kolor zielony, natomiast pozostałe są podzielone na 18 czerwonych i 18 czarnych pól. Układ stołu jest także charakterystyczny i bardzo przejrzysty.

• Ruletka francuska. Pod względem technicznym jest to gra identyczna z ruletką europejską. Jedyne różnice polegają na tym, że dla zachowania tradycji większość opisów na stole jest w języku francuskim, dodatkowo ta wersja ruletki oferuje także dwie dodatkowe opcje zakładów o nazwie “La Partage” i “En Prison”. Ale z punktu widzenia początkujących graczy można potraktować obie te wersje jako tożsame.

• Ruletka amerykańska. Na pierwszy rzut oka jest identyczna do wersji europejskiej, jednak różni się od niej jednym znaczącym elementem. Jest nim drugie zielone pole oznaczone podwójnym zerem. Pociąga to za sobą niższe prawdopodobieństwo trafienia dowolnego numeru, dlatego też zawsze lepiej będzie wybrać wersję europejską!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ