contact
contact

Najczęściej odwiedzane strony internetowe

Ostatnio aktualizowane: 25.09.23

 

Internet jest niesamowitym ekosystemem, który rozrósł się do nieprawdopodobnych rozmiarów i obecnie praktycznie nie ma możliwości dokładnie ustalić jego granic i skatalogowania wszystkich danych z nim związanych. Jest po prostu za bardzo elastyczny. Wokół sieci wyrósł także specjalny dział marketingu, który polega na zoptymalizowaniu witryn pod względem wyszukiwarek internetowych, żeby internauci trafiali właśnie na konkretne strony.

Wygenerowanie kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy wejść miesięcznie to niezwykłe osiągnięcie, które może przełożyć się na bardzo duże przychody finansowe. Obecnie korzystają z tego wszyscy: kasyno bez depozytu z bonusem, sklepy internetowe, a nawet serwisy informacyjne.

Czy ktoś zastanawiał się kiedyś, jak prezentuje się zestawienie z najchętniej odwiedzanymi stronami na świecie? Które witryny generują największy ruch i dlaczego? Okazuje się, że na pierwszym miejscu wcale nie musi znajdować się Facebook, czy Netflix…

 

Google na czele zestawienia – Google.com

Czy ktoś w ogóle wyobrażał sobie, że na pierwszym miejscu mogła znaleźć się inna strona. Google jest wielokrotnie odwiedzany przez większość użytkowników sieci, co może dawać nawet kilka miliardów wyświetleń dziennie. Witryna na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta. Ot przeglądarka, która ułatwia przeszukiwanie Internetu. Być może tak było na początku – obecnie Google jest jedną z najbardziej wszechstronnych usług internetowych i w ostatnich latach stara się działać we wszystkich możliwych sektorach. Od wyszukiwania treści, przez nawigację, po gry komputerowe (Google Stadia). Pomimo tego, że na świecie działa kilku naprawdę dużych konkurentów, to pozycja Google jest aktualnie nienaruszalna.

 

YouTube – Youtube.com

Pomimo tego, że YouTube dzisiaj podlega pod Google, to zasłużył na osobne miejsce w tym zestawieniu. Został nabyty przez giganta internetowego i rozwinięty do ogromnej usługi pozwalającej na zamieszczanie w Internecie treści wideo i czerpanie z tego ogromnych korzyści finansowych przez użytkowników. Najpopularniejsi Youtuberzy to prawdziwi milionerzy! Dzisiaj mało kto wyobraża sobie życie bez YouTube, gdzie można znaleźć filmy na praktycznie każdy temat. To niewyczerpane źródło bardzo łatwo przyswajalnych informacji dla każdego. Z tego serwisu korzystają wszyscy: Ood dzieci przez dorosłych po seniorów. Platforma działa już tak długo, że zdążyła dojrzeć do publikacji treści interesujących odbiorców z każdego przedziału wiekowego.

 

Strony internetowe z Chin

Tuż za usługami Google znajdują się strony internetowe pochodzące z Chin. Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale trzeba tutaj coś wyjaśnić. Chiny nadal są bardzo hermetycznym środowiskiem, które nie dopuszcza do siebie usług z Europy, czy USA. Dlatego Chińczycy nie mogą korzystać z przeglądarki Google, czy Facebooka. Zamiast tego mają wewnętrzne odpowiedniki, które cieszą się tam ogromną popularnością.

Najpopularniejsze portale w Chinach to:

• Tmail – odpowiednik Gmaila,

• Baidu – odpowiednik Google,

• Tencent QQ – potężna platforma obejmująca różne rodzaje rozrywki w Internecie,

• Sohu – przeglądarka internetowa,

• Taobao – sklep internetowy.

Zamknięcie Chin za niepopularnym Wielkim Chińskim Firewallem dało ogromne możliwości lokalnym firmom. W końcu Chiny to ogromna społeczność, która pod względem liczby ludności dwukrotnie przewyższa całą Europę. Wystarczyło zrobić to samo, co eEuropejskie i aAmerykańskie firmy z sektora IT, a z pewnością znajdzie się ogromny popyt na usługi.

 

Król platform społecznościowych – Facebook.com

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć najpopularniejszej platformy społecznościowej na świecie. Stronę miesięcznie odwiedza 2,8 miliardów różnych użytkowników. Najaktywniejsi potrafią na Facebooka zaglądać nawet kilkadziesiąt razy dziennie. To daje nieprawdopodobne wyniki, jeśli chodzi o statystyki wyświetleń strony. Pomimo tego, że Facebook nie wzbudza aż tak dużego zainteresowania, jak jeszcze kilka lat temu (kiedy oprócz niego nie było tylu innych platform zrzeszających społeczności), jego dzisiejsza pozycja jest niezachwiana. Na tej platformie swoje konta mają wszyscy, którzy chcą być na bieżąco z tym, co dzieje się dookoła. Aktualny Facebook to ogromna usługa, która znacząco wykracza poza dodawanie ludzi do znajomych, lubienie i komentowanie zdjęć. Dzisiaj na Facebooku można dołączać do ogromnych grup tematycznych, sprzedawać różne rzeczy, poznawać firmy, reklamować swoją działalność itd.

 

Największy sklep internetowy na świecie – Amazon.com

Co ciekawe – największy sklep internetowy na świecie znajduje się w tym zestawieniu za największym chińskim sklepem internetowym. Amazon serwuje swoje usługi w większości wysoko rozwiniętych państwach. W marcu 2023 do tego grona dołączyła Polska, co prawdopodobnie nieznacznie poprawi wyniki wyświetleń strony. Warto jednak zaznaczyć, że Amazon to już od dawna coś więcej niż tylko sklep internetowy i nieustannie rozwija zakres swoich usług. Mimo wszystko w Polsce usługi tej firmy nie są jeszcze tak popularne. Dlatego nieco niższa pozycja tego giganta może być spowodowana podobną sytuacją na wielu rynkach świata. Kiedy Google już jest dostępny praktycznie wszędzie – oprócz Chin, za to Amazon nadal zwiększa spektrum swojej działalności. Kiedy osiągnie pełen zasięg, może wskoczyć na szczyt tego zestawienia.

 

Największy konkurent przeglądarki Google – Yahoo.com

Yahoo to pierwsza powszechna przeglądarka internetowa. Google powstał nieco później i zgarnął znaczną część użytkowników ze względu na całkowicie inne podejście do reklam. Yahoo! wyświetlało reklamy w standardowy sposób, a Google nie robi tego praktycznie w ogóle. Mimo wszystko usługa przez prawie trzy dekady znacząco się rozwinęła i dzisiaj oferuje także usługi związane z informacjami, e-mailowe, finansowe, czy sportowe. Lata mijają, a Yahoo nadal można określić jako odpowiednik Google. Jednak takie stwierdzenie byłoby krzywdzące ze względu na to, że to jednak ten portal przetarł szlak.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ