Najlepsza rakiety do tenisa stołowego Donic

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Rakiety do tenisa stołowego Donic Ranking

 

Donic Waldner 900

 

Donic Waldner 900, to rakieta dla zaawansowanych graczy przeznaczona do gry ofensywnej. Jej masa całkowita wynosi 300 g i składa się z siedmiu warstw w tym 2,1 mm DONIC Easy Slick. System ABP (Adjustable Balance Point) umożliwia użytkownikowi, za pomocą „szufladki”, którą można wyciągnąć, w sposób indywidualny dopasować środek ciężkości.

Dzięki temu, gdy ustawisz wyważenie rakiety na główkę, uzyskasz większą moc uderzenia, gdy lubisz atakować. Wyważenie na środek rakiety sprzyja stylowi gry uniwersalnemu. Natomiast wyważenia na rączkę pozwala precyzyjniej oddawać uderzenia i uzyskać większą rotację w grze obronnej.

W parametrach rakiety czytamy, że producent określa jej kontrolę na 57 punktów na 100 możliwych, rotacje na 70 i prędkość na 67 punktów. Gracze określają tę rakietę, jako dobrą dla osób początkujących, a także dla bardziej zaawansowanych zawodników.

Bardzo im odpowiada możliwość wyważenia rączki, dzięki czemu rakietę można dostosować do własnego stylu gry. Jest ona polecana przez graczy, jako sprzęt wart swojej ceny.

 

 

 

 

Donic-Schildkrot CarboTec 20

 

Dla graczy preferujących styl uniwersalny z ukierunkowaniem na ofensywę idealnym rozwiązaniem może być zakup rakiety Donic-Schildkrot CarboTec 20. Mamy tu deskę wykonaną z karbonu. Jest to lekki materiał, a także wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne.

Dzięki tym cechom, rakieta nie zmienia swoich właściwości z upływem lat. Rakietka jest zrobiona (główka i rączka) z jednego kawałka materiału i jest pusta w środku. Dlatego można jej nadać dowolne wyważenie. Producent zastosowała tu okładziny Schildkrot w systemie QRC (Quick Rubber Change).

Ta technologia, dzięki zastosowanej folii przylepnej, pozwala na wymianę okładzin jednym ruchem na nowe, a system QRC zabezpiecza przed pozostawieniem przez starą okładzinę resztek gąbki na desce. Według producenta rakieta ta posiada parametry szybkość 100 punktów na 100 możliwych, rotacja 80, i kontrola 90 punktów.

Według graczy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, jest to bardzo dobra rakieta szczególnie do backhandu. Z parametrów użytkownicy zwracają uwagę na bardzo dobrą kontrolę i polecają ten model do gry obronnej.

 

 

 

 

Donic Waldner 500

 

Zestaw rakieta pokrowiec i piłki to model Donic Waldner 500. Kupując więc Donic Waldner 500. Kupujemy komplet do gry w tenisa stołowego zapakowany w blistrze, na który składa się rakieta oraz 3 piłeczki do zaawansowanej gry. Rakieta ma wydrążony uchwyt PLS, dzięki temu jest zmniejszona waga ostrza, a środek ciężkości jest przeniesiony w górę. Zabieg ten pozwala na uzyskanie dużej prędkości rakiety i uzyskanie dobrej kontroli.

Rakieta posiada certyfikat ITTF (International Table Tennis Federation). Deska jest tu zbudowana z pięciu warstw Vario. Grubość gąbki wynosi 1,8 mm. A parametry przedstawiają się następująco: szybkość 80, rotacja 60 i kontrola 80 punktów na 100.

Ciekawym zabiegiem jest to, że dołączone piłeczki są w kolorze pomarańczowym. Gracze polecają tę rakietkę przekazując, że jest ona w grupie rakiet do tenisa stołowego Donic w dobrej cenie, a jednocześnie jej parametry pozwalają na grę w zawodach i odbieranie trudnych piłek, jak też ich podkręcanie przy odbiciu.

 

 

 

 

Jakie rakiety do tenisa stołowego Donic wybrać?

 

Gdy zaczynasz przygodę z grą w tenisa stołowego niezbędnym staje się wybór dobrej rakiety. Tym właśnie tematem chcieliśmy się zająć w dzisiejszym poradniku, a dokładniej poszukamy najlepszej rakiety do tenisa stołowego Donic.

Firma Donic-Schildkröt należy do koncernu Olin Enterprise Ltd. oraz Perseus Company Ltd. Działających na terenie Europy i produkujących swoje wyroby w fabryce w Shenzen w Chinach. Firma specjalizuje się w produkcji zestawów do tenisa stołowego. Dlatego w ich ofercie znajdziemy nie tylko rakietki do tenisa, ale całe zestawy, a także piłki, siatki, deski okładziny, zestawy do czyszczenia, a także pokrowce na rakietki. Firma zdecydowanie wyspecjalizowała się w temacie tenisa stołowego, dlatego jest uznawana za czołowego producenta akcesoriów do tenisa stołowego, a jej produkty są znane i cenione.

Wybór rakiety do tenisa pozornie wygląda na bardzo prosty proces. Rakietki nie różnią się zbytnio wyglądem, chyba, że kolorem okładziny. Jednak ich wykonanie i rodzaj użytych materiałów stanowią o jakości rakiety. Najważniejsze jest jej wyważenie. Firma Donic podaje te parametry w skali od 1 do 100. Jednak przy wyborze rakiety trzeba też się kierować jej przeznaczeniem, a także techniką gry, jaką preferujemy.

Najważniejsze parametry rakietki do ping ponga to szybkość, kontrola i rotacja. Przy czym szybkość jest tu rozumiana, jako siła, z jaką paletka przyspiesza piłeczkę po jej uderzeniu. Im siła jest większa, tym szybszy ruch piłki. Sprzyja to grze ofensywnej. Szybkość zależy od grubości deski paletki, a także od rodzaju gumy podkładu znajdującego pod zewnętrzną warstwą. Niestety zwykle najlepsze parametry dla szybkości kolidują z najlepszymi parametrami kontroli. A kontrola umożliwia manewrowanie piłeczką za pomocą odpowiedniego ustawienia paletki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ