Najlepsza deskorolka waveboard

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Deskorolki waveboard – ranking

 

Spokey Gress

 

Spokey Gress to deskorolka waveboard w dobrej cenie, która zapewni dziecku dużo dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Pojazd został wykonany z polipropylenu. Jest to bardzo mocny materiał, który dodatkowo jest odporny na zarysowania. Z kolei przegub deskorolki wykonany jest ze stali węglowej. Takie połączenie zapewnia produktowi trwałość, ale także lekkość, która jest bardzo ważna przy manewrowaniu modelem.

Kółka prezentowanego produktu wykonane zostały z poliuretanu. Oznacza to, że zapewniają nam one amortyzację i nie ścierają się. Możemy jeździć deskorolką po rożnych powierzchniach. Łożyska deskorolki mają klasę ABEC 5. Element ten gwarantuje płynność w jeździe, a także rozwijanie dużych prędkości. Wymiary tego modelu wynoszą 87 cm x 22 cm.

Opisywana deskorolka ma niebieski kolor i bardzo dobrze się prezentuje. Ograniczenie wagowe wynosi 50 kg. Rodzice są bardzo zadowoleni z zakupu prezentowanej zabawki dla swojego dziecka. Uważają oni, że jest to bardzo wytrzymały produkt, który dobrze uczy malucha balansu oraz gwarantuje mu dobrą zabawę.

 

 

 

 

JDBug Power Surfer RT169C

 

JDBug Power Surfer RT169C to nie tylko zabawka dla dzieci, lecz również pojazd dla dorosłych. Ograniczenie wagowe tego produktu wynosi 100 kg, więc możemy jeździć na deskorolce bez obawy, że się szybko zniszczy. Model wykonany został z aluminium i plastiku, co sprawia, że produkt jest bardzo wytrzymały.

Przyjrzyjmy się kółkom tego modelu. Wykonane zostały z poliuretanu, który jest tworzywem odpornym na ścieranie. Oprócz tego, dzięki specjalnym sprężynom, kółka zapewniają nam płynną jazdę a także obracają się o 360 st. Oznacza to, że kółka są skrętne i pozwolą nam na ekstremalną jazdę. Wysokiej klasy łożyska ABEC 5 gwarantują nam precyzję jazdy i niwelują drgania.

Przyczepność zapewniają specjalne wypustki i antypoślizgowy grip. Platforma tej deskorolki została dobrze wyprofilowana, a jej wymiary to 76 cm x 21 cm. Wiele osób uważa, że jazda na prezentowanym pojeździe jest bardzo płynna. Według Internautów nie odczuwamy drgań nawet gdy teren jest bardzo nierówny.

 

 

 

 

Spokey Skuller

 

Spokey Skuller to deskorolka wykonana z wytrzymałych materiałów, które są odporne na zniszczenia oraz zarysowania. Platforma deski to ABS, który znany jest ze swojej trwałości. Przegub modelu to z kolei stal wysokowęglowa. Opisywana deska jest wytrzymała, a przy tym lekka. Manewrowanie modelem jest bardzo łatwe.

Produkt zapewnia nam stabilność podczas jazdy – dzięki specjalnym wypustkom. Nawet mając bardzo śliskie podeszwy butów, wypustki utrzymają je w miejscu tak, abyśmy nie ześlizgnęli się z deski. Kółka produktu zostały wykonane z odpornego na ścieranie poliuretanu. Z kolei łożyska mają klasę ABEC 5, więc gwarantują nam płynną jazdę bez drgań nawet przy nierównym terenie.

Deskorolka ma ciekawy, dwukolorowy design, który wygląda bardzo atrakcyjnie. Ograniczenie wagowe produktu wynosi 100 kg, więc może być używany przez wiele osób. Użytkownicy często wspominają o starannym wykończeniu modelu oraz o jego ładnej prezencji.

 

 

 

Jaką deskorolkę waveboard wybrać?

 

Waveboard to deskorolka o dość nietypowym kształcie, przypominającym klepsydrę. Opanowanie jazdy na takim pojeździe zajmuje trochę więcej czasu niż na klasycznej deskorolce. Wiąże się to z obecnością jedynie dwóch większych kół po bokach deskorolki. Wavaboard wprawiamy w ruch balansując naszym ciałem i manewrowaniem deskorolką. Jazda na takim pojeździe może jednak zapewnić wiele frajdy. Waveboard może być doskonałym prezentem dla dziecka. Jeżeli planujesz zakup deskorolki tego typu, to z pewnością zastanawiasz się, co jest najważniejsze przy jej zakupie. Jeżeli jeszcze tego nie wiesz, to zapraszamy Cię do przeczytania naszego poradnika.

Pierwsze kryterium, jakie powinno Cię zainteresować to ograniczenia wagowe. Większość modeli projektowanych jest dla dzieci, dlatego mają ograniczenie wagowe do 50 kg – 60 kg. Jeśli sami chcemy korzystać z takiego sprzętu, ten parametr będzie szczególnie istotny.

Inną kwestią, którą należy poruszyć, są kółka. Według wielu osób najlepsze deskorolki waveboard mają kółka wykonane z kauczuku – jest to miękki materiał i zapewnia dobrą amortyzację podczas jazdy. Pozwalają nam na rozwinięcie dużych prędkości. Inną opcją są kółka plastikowe. Odznaczają się one trwałością, lecz są stosunkowo twarde oraz nie gwarantują nam amortyzacji podczas jazdy po nierównym terenie.

Bardzo ważnym elementem deskorolek waveboard są ich łożyska. Zwykle oznaczane są one literkami ABEC, za którymi stoi cyfra od 1 do 5. Im większa cyfra, tym lepsza jakość łożysk. Łożyska oznaczone wysoką cyfrą są bardziej precyzyjne oraz niwelują drgania. Dobre łożyska pozwalają nam także na rozwijanie większych prędkości.

Najlepsza deskorolka waveboard w 2024 roku to taka, której platforma została dobrze dobrana do rozmiaru stóp. Deska powinna być minimalnie węższa od długości naszych stóp. Zapewnia nam to lepszą kontrolę nad manewrowaniem deskorolką. Jazda na desce z dobrze dobraną platformą jest także o wiele wygodniejsza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ