Ranking 3 najlepszych hulajnog dla dorosłych 120 kg w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.07.22

 

Hulajnogi dla dorosłych 120 kg – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Hulajnoga to sprzęt nie tylko dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej na zakup takiego produktu decydują się dorośli. Dlatego też postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się modelom z obciążeniem do 120 kg, aby wybrać spośród nich najczęściej polecane przez konsumentów hulajnogi dla dorosłych. Tworząc ranking wzięliśmy pod uwagę nie tylko komentarze Internautów, ale także sprawdziliśmy jakość wykonania poszczególnych sprzętów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się dobra hulajnoga dla dorosłych hulajnoga elektryczna Rider Freak. Pojazd osiąga prędkość do 22 km/h, a jego zasięg wynosi do 20 km. Pompowane koła i amortyzatory zapewniają komfortową jazdę. Hulajnoga ma także atrakcyjny design, dlatego podoba się wielu osobom. Jeśli jednak ten model Cię nie przekonał, poznaj nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się hulajnoga elektryczna Motus Scooty 8,5 Plus. Można ją łatwo złożyć i w ten sposób wygodniej przenosić. Zasięg sprzętu wynosi do 40 km. Urządzenie ma wyświetlacz LED.

3 najlepszych hulajnog dla dorosłych. Opinie w 2022 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Hulajnoga elektryczna Rider Freak to bardzo przydatny środek transportu. Jest ona składana i nie zabiera dużo przestrzeni, więc po przybyciu na miejsce można bez problemu zabrać pojazd ze sobą. Bardzo dużą zaletą jest szybkość ładowania. Akumulator można naładować do pełna w około 3 godziny.

Wady

Według opinii niektórych użytkowników, podane przez producenta zasięgi są zawyżone i nie jest możliwe osiągnięcie podanej maksymalnej prędkości oraz pokonać wskazanej liczby kilometrów na jednym ładowaniu.

Podsumowanie

Hulajnoga została wyposażona w 8 calowe koła. Jej waga wynosi 8,5 kg. Rider Freak pozwala podjechać na wzniesienia o maksymalnym kącie nachylenia wynoszącym 15 stopni. Hulajnoga może rozwinąć prędkość do 22 km/h. Na jednym ładowaniu użytkownik przejedzie do 20 km.

Drugi wybór

Zalety

Hulajnoga elektryczna ma duży podest, na którym można wygodnie ułożyć stopy. Nawet większa osoba ma zapewniony maksymalny komfort jazdy. Kierownica jest szeroka i dobrze wyprofilowana. Ma wygodne uchwyty pokryte specjalnym antypoślizgowym materiałem.

Wady

W niektórych opiniach można przeczytać, że występujące w sprzęcie śrubki trzeba regularnie przykręcać. Zajmuje to sporo czasu i wymaga użycia odpowiednich narzędzi.

Podsumowanie

Zasięg tego sprzętu wynosi nawet do 40 km. Hulajnoga elektryczna rozwija prędkość do 25 km/h. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Czas ładowania hulajnogi wynosi ok. 5 h. Moc sprzętu jest równa 350 W. Znajdujące się u podstawy kółka mają 8,5 cala.

Rozważ też

Zalety

Hulajnoga jest bardzo wygodna. Na uchwytach ma osłonki z pianki, które chronią ręce przed uszkodzeniami. Pojazd jest wystarczająco sztywny, aby móc swobodnie na nim jeździć. Hulajnogą łatwo się operuje ze względu na niską wagę wynoszącą około 7 kg.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że łożyska zamontowane w kołach wymagają bardzo częstego smarowania, w przeciwnym razie zaczynają piszczeć, a koła nie kręcą się tak szybko, jak wcześniej.

Podsumowanie

Jest to pojazd o maksymalnym udźwigu 130 kg. W większości został on wykonany z aluminium. Koła hulajnogi są pompowane. Długość podestu pojazdu to 40 cm, więc można na nim wygodnie położyć nogi. Wysokość kierownicy wynosi od 90 cm do 101 cm.

 

1. Hulajnoga Elektryczna Rider Freak

 

Jedną z naszych propozycji jest dobra i tania hulajnoga elektryczna dla dorosłych Rider Freak. Jest to pojazd wyposażony w silnik o mocy 250W oraz 8 calowe, pompowane koła, które zwiększają komfort jazdy po nierównych powierzchniach. Ponadto wbudowany w przedniej części amortyzator dodatkowo niweluje drgania. Wiele osób uważa, że najlepsza hulajnoga dla dorosłych powinna mieć udźwig do 120 kg. Tak jest w przypadku Rider Freak. Maksymalny zasięg hulajnogi wynosi 22 km i jest zależny od ukształtowania drogi, ale nie tylko.

Wpływ na zasięg ma również waga i wzrost podróżującego. Maksymalna prędkość jaką hulajnoga elektryczna dla dorosłych 120 kg osiąga wynosi 20 km/h. Użyteczny może się okazać wielofunkcyjny licznik, który pokazuje przebyte kilometry oraz prędkość. Bardzo dobrą informacją jest czas ładowania baterii, który wynosi tylko 3 godziny.

Hulajnoga jest składana, a jej waga wynosi 8,5 kg. Hulajnoga jest pozytywnie oceniana przez konsumentów, wielu z nich kupuje ją dla swoich dzieci. Należy jednak pamiętać, że producent nie zaleca, by hulajnoga elektryczna Rider Freak była używana przez osoby poniżej 14 roku życia.

 

Zalety

Szybkie ładowanie: By w pełni naładować akumulator wystarczą około 3 godziny. Możemy więc podładować akumulator w pracy, jeśli się po drodze wyładuje.

Licznik: Do hulajnogi elektrycznej Rider Freak producent dołącza wielofunkcyjny licznik, który pozwoli monitorować prędkość jazdy oraz przebyte kilometry. Będzie to użyteczne, w momencie, gdy będziemy chcieli ustalić, ile pozostało kilometrów do przejechania na użytkowanym akumulatorze.

Koła: Pompowane koła zapewnią komfort jazdy nawet po nierównej powierzchni. Dodatkowo amortyzator, który został zamontowany w części hulajnogi sprawnie niweluje drgania i redukuje zmęczenie nadgarstków podczas jazdy.przedniej

Lampka: Wbudowana lampka LED pozwala na bezpieczną jazdę po zmroku. Możemy ją też wykorzystać podczas pochmurnej pogody, by być bardziej widocznym dla innych użytkowników drogi.

Kierownica: Rączki kierownicy zostały pokryte tworzywem, które zapobiega ślizganiu się dłoni podczas jazdy. Jest on też przyjemny w dotyku.

 

Wady

Mniejszy zasięg: Producent zapewnia, że hulajnoga osiąga do 20 km/h oraz że jej zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 22 km. Niektórzy z użytkowników poddają w wątpliwość podane parametry twierdząc, że są mocno zawyżone.

 

 

 

 

2. Hulajnoga Elektryczna Motus Scooty 8,5 Plus

 

Prezentujemy hulajnogę elektryczną Motus Scooty 8,5 Plus o mocy 350 W. Model ma 8,5-calowe koła, które wyróżniają się wytrzymałością. Wbudowana bateria o pojemności 10,4 Ah pozwala pokonać dystans nawet do 40 km. Całkowity czas ładowania baterii to przeciętnie 5 h. Maksymalny kąt jazdy wynosi 15 stopni. Urządzenie ma wymiary: 126 cm x 114 cm x 49 cm.

Hulajnoga elektryczna ma 3 biegi i może rozwinąć prędkość nawet do 25 km/h. Sprzęt jest polecany dla osób dorosłych. Na jego zakup mogą zdecydować się konsumenci o dużej posturze, bo maksymalne obciążenie sprzętu wynosi aż 120 kg. Model ma odpowiednio wysoką i szeroką kierownicę.

Jazda na tym sprzęcie jest wygodna, co potwierdza sporo użytkowników. W hulajnodze elektrycznej zastosowano wysokiej jakości hamulce tarczowe gwarantujące maksymalny poziom bezpieczeństwa. Wyświetlacz LED, na którym pokazywana jest m.in. prędkość jazdy i stan baterii ułatwia obsługę urządzenia.

Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 8,5 Plus wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Zasięg działania wynosi nawet do 40 km. Maksymalna prędkość to 25 km/h.

 

Zalety

Szeroka kierownica: Hulajnoga ma szeroką kierownicę, która okaże się wygodna nawet dla wysokiej osoby. Jest ona tak wyprofilowana, aby każdy mógł w pełni kontrolować to, co dzieje się ze sprzętem.

Wydajna bateria: Urządzenie ma mocną baterię o pojemności 10,4 Ah. W związku z tym hulajnoga jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu dużo kilometrów, nawet do 40. Biorąc pod uwagę jej wydajność, czas ładowania wynoszący 5 h nie wydaje się za długi.

Wytrzymałe koła: W modelu zastosowano wytrzymałe 8,5-calowe koła. Dobrze radzą sobie one z krawężnikami i pokonywaniem nierówności.

Dużo miejsca na stopy: Podest w hulajnodze jest odpowiednio duży, więc można wygodnie ułożyć na nim stopy, nawet jeśli są one duże.

 

Wady

Wymagająca konserwacja: Zastosowane w modelu śruby się rozregulowują i trzeba regularnie je dokręcać.

 

 

 

 

3. Hulajnoga Yedoo Trexx

 

Yedoo Trexx to hulajnoga dla dorosłych, dzięki której można jeździć bardzo szybko lub wolno oraz po różnych powierzchniach. Ma ona ciekawy kształt, który przyciąga spojrzenia i nadaje się na prezent. Pojazd jest dostępny w kolorze niebieskim. Ma on 2 koła, jedno w rozmiarze 20 cali, a drugie 26 cali.

Podest ma długość 40 cm. Nawet osoby z dużymi stopami mogą bez problemu korzystać z hulajnogi. Kierownica pojazdu jest regulowana. Jej minimalna wysokość wynosi 90 cm, a maksymalna to 101 cm. Odpowiednie dopasowanie do wzrostu nie jest trudnym zadaniem. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 130 kg.

Użytkownikom bardzo podoba się to, że operowanie hulajnogą jest łatwe. Pojazd waży jedynie 7 kg, więc zmiana kierunku jazdy nie przysparza żadnego problemu. Użytkownicy chwalą też miękkie uchwyty, dzięki którym ręce są dobrze zabezpieczone i nie bolą. Uchwyty są wykonane z aluminium pokrytego pianką. Dodatkowym atutem hulajnogi jest to, że jest ona wyposażona w światła.

Yedoo Trexx to hulajnoga dla dorosłych z podestem o długości 40 cm. Jest ona dostępna w kolorze niebieskim. Pojazd jest wyposażony w dwa koła o różnej wielkości (20 cali i 26 cali).

 

Zalety

Łatwość kierowania: Kierowanie hulajnogą jest bardzo łatwe, ponieważ jest ona zwrotna. Nie trzeba się namęczyć, aby bez problemu skręcać i omijać przeszkody. Na dodatek hulajnoga jest bardzo lekka, co pomaga w kierowaniu.

Wykonanie: Hulajnoga jest wykonana z kilkuwarstwowego aluminium, które jest odporne na zniszczenia, a oprócz tego jest ono bardzo lekkie. Trudno jest uszkodzić pojazd, nawet jeżeli się przez przypadek wywrócimy.

Design: Ciekawy wygląd modelu z pewnością spodoba się wielu osobom. Hulajnoga ma żywe kolory (niebieski i pomarańczowy), a dwa różne rozmiary kół dodają jej charakteru.

 

Wady

Łożyska: Łożyska szybko wykorzystują smar, więc trzeba pamiętać o bardzo częstym uzupełnianiu jego braków, aby hulajnoga jeździła płynnie.

 

 

 

 

Jaką hulajnogę dla dorosłych 120 kg wybrać?

 

Wbrew powszechnej opinii, z hulajnogi korzystać mogą nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Opinie o hulajnogach dla dorosłych przedstawiają jako powód popularności tego sprzętu wśród osób dorosłych to, że pozwala on na większą integrację z maluchami na świeżym powietrzu. Co więcej, sprzęt ten dostarcza nam niezbędnej aktywności fizycznej, która pozwala zachować dobrą kondycję. Jednak zakup takiego sprzętu nie należy do najprostszych zadań. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze hulajnogi dla dorosłych 120 kg.

Decydując się na zakup hulajnogi dla dorosłych w dobrych cenach przede wszystkim musisz upewnić się, że rura i układ kierowniczy zostały wykonane z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów. Polecanym tworzywem jest aluminium, które cechuje się dużą trwałością. Co więcej, jest ono również lekkie, zatem hulajnoga będzie prostsza w przenoszeniu. Pamiętaj, że waga dorosłego człowieka jest większa niż ciężar dziecka, zatem interesujący Cię model musi być bardziej wytrzymały. Zdecydowanie nie polecamy produktów z tworzyw sztucznych. Zwróć również uwagę na wagę interesującego Cię produktu. Średnia waga hulajnogi wynosi bowiem 3 kg, będziesz jednak w stanie znaleźć pojazdy o masie 8 kg, lub nawet 10 kg.

Kolejną, istotną kwestią jest rozmiar kół w interesującym Cię pojeździe. Element ten jest bardzo istotny, gdyż odpowiada za nasz komfort jazdy. W modelach przeznaczonych dla dorosłych koła mają średnicę od 12 cm do 20 cm. Im są one większe, tym prościej będzie Ci pokonywać nierówne powierzchnie. Bowiem koła o dużej średnicy amortyzują ewentualne wstrząsy. Dzięki temu jazda jest bardziej płynna i wymaga od Ciebie mniej wysiłku.

Kupując hulajnogę należy dokładnie przyjrzeć się platformie. Polecamy modele, które zostały pokryte warstwą antypoślizgową. Dzięki temu, nawet w czasie złych warunków atmosferycznych będziesz w stanie podróżować hulajnogą.

Warto również upewnić się, czy kierownica w produkcie ma możliwość regulacji. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować urządzenie do swojego wzrostu i preferencji. Ułatwi to również przewożenie hulajnogi po jej złożeniu.

 

 

Jak jeździć na hulajnodze dla dorosłych?

 

Jazda na hulajnodze sprawia dużą przyjemność dzieciom, jak i dorosłym – dlatego też na popularności wciąż zyskują pojazdy dedykowane starszym konsumentom. Hulajnoga może z powodzeniem zastąpić rower, ponieważ nie obciąża stawów ani kręgosłupa, poza tym możemy spalić zbędne kalorie. Jaka hulajnoga dla dorosłych 120 kg jest polecana przez aktywne fizycznie osoby? Jak na niej jeździć? Wszystkie informacje znalazły się w poniższej części artykułu.

Jaka jest prawidłowa pozycja do jazdy?

Wielu osobom wydaje się, że jazda na hulajnodze jest niezwykle łatwa i możemy się tego nauczyć w kilka minut. Musimy jednak pamiętać o tym, aby prawidłowo się ustawić, inaczej szybko pojawi się ból mięśni lub pleców. Stojąc na hulajnodze, powinniśmy mieć lekko ugięte w kolanach nogi. Nie możemy czuć napięcia, ale jednocześnie musimy utrzymywać plecy prosto. Co więcej, stopy muszą pewnie stać na podeście, w jego przedniej części (w okolicy osi koła). Jeśli mimo starań wciąż nadmiernie się pochylamy, zwykle rozwiązaniem problemu jest wyregulowanie wysokości kierownicy.

 

Technika jazdy na hulajnodze

Miłośnicy hulajnogi powtarzają, że podczas jazdy nie powinno się patrzeć w dół. Przez cały czas, także w czasie odpychania się od podłoża, musimy trzymać głowę prosto, aby widzieć to, co dzieje się wokół nas. W ten sposób nie tylko zachowujemy odpowiednią pozycję do jazdy, ale też zyskujemy możliwość szybkiej reakcji, jeśli przed nami niespodziewanie pojawi się przeszkoda.

Ciągłe odpychanie nóg może stać się męczące, w efekcie czego stracimy siły do dalszej jazdy. Żeby tego uniknąć, wystarczy pamiętać o prostej zasadzie – każdą, nawet najmniejszą górkę warto wykorzystać do krótkiego odpoczynku. Podczas zjazdu połóżmy stopy swobodnie na podeście i pozwólmy mięśniom się rozluźnić. Dzięki temu z pewnością uda nam się dojechać do celu bez potrzeby robienia przerw i unikniemy nieprzyjemnych zakwasów.

 

Którą nogą odpychać się od ziemi?

Jadąc na hulajnodze, nie możemy odpychać się tylko jedną nogą, która według nas jest mocniejsza. Prowadzi to do zbyt dużego przemęczenia mięśni i wzmocnienia tylko połowy naszego ciała. Z tego względu co pewien czas musimy zmieniać swoją pozycję tak, żeby zacząć odpychać się drugą nogą. W tym czasie ta pierwsza będzie mogła odpocząć, a do pracy zaangażujemy inne partie mięśni. Zmianę możemy wykonać zaraz po pierwszym odepchnięciu się lub w momencie, gdy poczujemy ból nogi. Starajmy się tyle samo czasu przeznaczyć na odpychanie się prawą, jak i lewą stopą, aby równomiernie wyćwiczyć całe ciało.

Dodatkowe wskazówki przydatne podczas jazdy

Prędkość jazdy na hulajnodze zależy nie tylko od siły, z jaką się odpychamy, ale też sposobu ustawienia się. Aby przyspieszyć, powinniśmy lekko pochylić się do przodu. Z kolei w czasie hamowania należy przesunąć się maksymalnie na tył podestu, w efekcie czego nieco szybciej się zatrzymamy. Mimo że jazda po płaskim terenie wydaje się znacznie łatwiejsza niż pod górę, nawet na dużym wzniesieniu nie powinniśmy się za bardzo zmęczyć, jeśli zadbamy o właściwą technikę. W takim przypadku musimy wykonywać energicznie i krótkie odepchnięcia nogą.

Nauka jazdy na hulajnodze nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu. Poruszanie się na takim pojeździe przywołuje miłe wspomnienia z dzieciństwa, ponadto możemy wzmocnić swoje ciało, zwiększyć wydolność płuc i cieszyć się lepszą kondycją.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ