Hulajnogi dla dorosłych 120 kg – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Hulajnoga to sprzęt nie tylko dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej na zakup takiego produktu decydują się dorośli. Dlatego też postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się modelom z obciążeniem do 120 kg, aby wybrać spośród nich najczęściej polecane przez konsumentów hulajnogi dla dorosłych. Tworząc ranking wzięliśmy pod uwagę nie tylko komentarze Internautów, ale także sprawdziliśmy jakość wykonania poszczególnych sprzętów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się dobra hulajnoga dla osób od 15 roku życia: Scooter Big Wheel Style 14236. Koła z pianki PU i amortyzatory zapewniają wygodną jazdę. Hulajnoga ma także atrakcyjny design, dlatego podoba się wielu osobom. Jeśli jednak ten model Cię nie przekonał, poznaj nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10. Można ją łatwo złożyć i w ten sposób wygodniej przenosić. Zasięg sprzętu wynosi do 60 km. Urządzenie ma wyświetlacz LED.
3 najlepszych hulajnog dla dorosłych. Opinie w 2024 roku
Tabela porównawcza
1. Hulajnoga Hudora Scooter Big Wheel Style 14236
Hulajnoga Hudora Scooter Big Wheel Style 14236 to nowoczesny produkt o wyjątkowych cechach. Posiada on dwa duże kółka o średnicy 230 i 205 mm, co zapewnia wysoką jakość jazdy oraz bezpieczeństwo. Hulajnoga jest wykonana z wzmocnionego aluminium i przeznaczona dla osób powyżej 15 roku życia. Posiada regulację wysokości kierownicy, która maksymalnie może być umieszczona na wysokości 106.5 cm.
Ponadto, jak wykazał test hulajnóg, wyposażona jest ona w hamulec tylny i amortyzację, a łożyska ABEC-5 gwarantują maksymalne obciążenie do 120 kg. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji na wszystkie elementy. Ta dobra hulajnoga dla dorosłych 120 kg jest dostępna zarówno dla pań, jak i panów. Jest to dobra i tania hulajnoga dla dorosłych 120 kg dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo jazdy.
Hulajnoga Big Wheel 230 to najlepsza hulajnoga dla dorosłych 120kg, o dużej wytrzymałości, bezpieczeństwie i wygody. Zapoznajmy się bliżej z jej cechami.
Zalety
Wytrzymałość: Hulajnoga jest wykonana z wysokiej jakości, wzmocnionego aluminium, co gwarantuje maksymalne obciążenie do 120 kg.
Bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo jazdy zapewniają osłona tylnego hamulca ciernego oraz łożyska ABEC-5.
Komfort jazdy: Platforma została usztywniona, a wysokość kierownicy może zostać dostosowana do wzrostu użytkownika. Koła wykonano z materiału PU, ograniczając drgania.
Uniwersalność: Hulajnoga jest dostępna dla obu płci w wieku od 15 lat.
Gwarancja: Hulajnogę objęto 24-miesięczną gwarancją.
Wady
Koła: Koła hulajnogi wykonane z pianki PU, nie zapewniają one tak dobrej amortyzacji podłoża i mniejszego odczuwania nierówności terenu jak koła pompowane.
2. Hulajnoga Elektryczna Motus Scooty 10
Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 to doskonała opcja dla osób dorosłych, które szukają bezpiecznego i wygodnego środka transportu. Jest wyposażona w silnik o mocy 350 W, który pozwala jeździć z prędkością do 35 km/h na dystansie do 60 km. Posiada 2 koła o średnicy 10 cali oraz pojemny akumulator o napięciu 36 V i pojemności 1500 mAh.
Dodatkowo hulajnoga elektryczna dla dorosłych 120 kg wyposażona jest w dźwignię hamulca, hamulec na tylne koło, manetkę prędkości, wyświetlacz i oświetlenie LED. Sprzęt jest dostępny w kolorze szarym, ma szerokość 47 cm, wysokość 120 cm i długość 118 cm oraz waży 17.8 kg. Producent oferuje na swój produkt 2 lata gwarancji typu door-to-door.
Ranking hulajnóg wyróżnia produkt Motus Scooty 10, który z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników jazdy na hulajnodze. Oprócz komfortu i wygody jazdy, oferuje on wiele zalet.
Zalety
Gwarancja: Motus Scooty 10 daje gwarancję na 2 lata door-to-door, dzięki czemu jeśli produkt ulegnie awarii, serwis odpowiedzialny za naprawę dotrze pod wskazany adres.
Przeznaczenie:Hulajnoga jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, dzięki czemu jej wytrzymałość została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wygodę i bezpieczeństwo jazdy osobie do wagi 120 kg.
Moc 350 W: Sprzęt posiada silnik o mocy 350 W, który pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej do 35 km/h.
Maksymalny zasięg: Maksymalny zasięg hulajnogi to aż 60 km, co pozwala na długie wycieczki bez konieczności częstego ładowania akumulatora.
Funkcje: Motus Scooty 10 został wyposażony w kilka przydatnych funkcji, takich jak: dźwignia hamulca, hamulec na tylne koło, manetka prędkości, wyświetlacz i oświetlenie LED.
Wady
Waga: Wadą hulajnogi Motus Scooty 10 jest jej waga, która wynosi 17.8 kg. Może to utrudnić jej transport.
3. Hulajnoga Enero Matrix
Hulajnoga Enero Matrix to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się bawić i cieszyć się wygodną i bezpieczną jazdą. Jest wyposażona w solidną stalową ramę, hamulce tarczowe oraz profilowane rączki silikonowe. Pompowane, samochodowe koła o średnicy 16 cali zapewniają dynamiczną jazdę, a stopka pozwala na wygodne oparcie hulajnogi.
Przeznaczona jest dla osób w wieku powyżej 14 lat i ważących do 120 kg. Wymiary tego produktu to długość 141 cm, szerokość 14 cm, podest ma długość 40 cm, szerokość 12 cm oraz wysokość od podłoża 11 cm. Szerokość kierownicy wynosi 64 cm. Waga hulajnogi to 8,5 kg.
Hulajnoga Enero MATRIX 16″ jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają solidnego i bezpiecznego produktu. Jej wytrzymała stalowa rama, hamulce tarczowe, silikonowe rączki i pompowane opony zapewniają komfortową i dynamiczną jazdę.
Zalety
Bezpieczeństwo: Stalowa rama, hamulce tarczowe i silikonowe rączki zwiększają bezpieczeństwo do maksimum. Podpórka zapobiega wywróceniu się pojazdu podczas postoju.
Wygodna konstrukcja: Profilowane rączki silikonowe sprawiają, że ich użytkowanie jest wygodne. Wysokość kierownicy można regulować, dzięki czemu jazda jest jeszcze bardziej komfortowa.
Jakość materiałów: Rama, widelec, kierownica i obręcz koła wykonane są z wytrzymałej stali, a opony z gumy, co zapewnia trwałość i wytrzymałość produktu.
Łatwa Obsługa: Hulajnoga Enero Matrix 16″ jest łatwa w użytkowaniu. Pompowane opony zaworem samochodowym Schrader zapewniają świetne prowadzenie i dynamiczną jazdę.
Przeznaczenie: Produkt przeznaczony jest dla użytkowników w wieku powyżej 14 lat i dorosłych o wadze do 120 kg.
Wady
Nieskładana konstrukcja: Model ten nie ma opcji składania, a zajmuje miejsca niewiele mniej niż rower. To może sprawić trudności w przechowywaniu sprzętu.
Jaką hulajnogę dla dorosłych 120 kg wybrać?
Wbrew powszechnej opinii, z hulajnogi korzystać mogą nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Opinie o hulajnogach dla dorosłych przedstawiają jako powód popularności tego sprzętu wśród osób dorosłych to, że pozwala on na większą integrację z maluchami na świeżym powietrzu. Co więcej, sprzęt ten dostarcza nam niezbędnej aktywności fizycznej, która pozwala zachować dobrą kondycję. Jednak zakup takiego sprzętu nie należy do najprostszych zadań. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze hulajnogi dla dorosłych 120 kg.
Decydując się na zakup hulajnogi dla dorosłych w dobrych cenach przede wszystkim musisz upewnić się, że rura i układ kierowniczy zostały wykonane z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów. Polecanym tworzywem jest aluminium, które cechuje się dużą trwałością. Co więcej, jest ono również lekkie, zatem hulajnoga będzie prostsza w przenoszeniu. Pamiętaj, że waga dorosłego człowieka jest większa niż ciężar dziecka, zatem interesujący Cię model musi być bardziej wytrzymały. Zdecydowanie nie polecamy produktów z tworzyw sztucznych. Zwróć również uwagę na wagę interesującego Cię produktu. Średnia waga hulajnogi wynosi bowiem 3 kg, będziesz jednak w stanie znaleźć pojazdy o masie 8 kg, lub nawet 10 kg.
Kolejną, istotną kwestią jest rozmiar kół w interesującym Cię pojeździe. Element ten jest bardzo istotny, gdyż odpowiada za nasz komfort jazdy. W modelach przeznaczonych dla dorosłych koła mają średnicę od 12 cm do 20 cm. Im są one większe, tym prościej będzie Ci pokonywać nierówne powierzchnie. Bowiem koła o dużej średnicy amortyzują ewentualne wstrząsy. Dzięki temu jazda jest bardziej płynna i wymaga od Ciebie mniej wysiłku.
Kupując hulajnogę należy dokładnie przyjrzeć się platformie. Polecamy modele, które zostały pokryte warstwą antypoślizgową. Dzięki temu, nawet w czasie złych warunków atmosferycznych będziesz w stanie podróżować hulajnogą.
Warto również upewnić się, czy kierownica w produkcie ma możliwość regulacji. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować urządzenie do swojego wzrostu i preferencji. Ułatwi to również przewożenie hulajnogi po jej złożeniu.
Jak jeździć na hulajnodze dla dorosłych?
Jazda na hulajnodze sprawia dużą przyjemność dzieciom, jak i dorosłym – dlatego też na popularności wciąż zyskują pojazdy dedykowane starszym konsumentom. Hulajnoga może z powodzeniem zastąpić rower, ponieważ nie obciąża stawów ani kręgosłupa, poza tym możemy spalić zbędne kalorie. Jaka hulajnoga dla dorosłych 120 kg jest polecana przez aktywne fizycznie osoby? Jak na niej jeździć? Wszystkie informacje znalazły się w poniższej części artykułu.
Jaka jest prawidłowa pozycja do jazdy?
Wielu osobom wydaje się, że jazda na hulajnodze jest niezwykle łatwa i możemy się tego nauczyć w kilka minut. Musimy jednak pamiętać o tym, aby prawidłowo się ustawić, inaczej szybko pojawi się ból mięśni lub pleców. Stojąc na hulajnodze, powinniśmy mieć lekko ugięte w kolanach nogi. Nie możemy czuć napięcia, ale jednocześnie musimy utrzymywać plecy prosto. Co więcej, stopy muszą pewnie stać na podeście, w jego przedniej części (w okolicy osi koła). Jeśli mimo starań wciąż nadmiernie się pochylamy, zwykle rozwiązaniem problemu jest wyregulowanie wysokości kierownicy.
Technika jazdy na hulajnodze
Miłośnicy hulajnogi powtarzają, że podczas jazdy nie powinno się patrzeć w dół. Przez cały czas, także w czasie odpychania się od podłoża, musimy trzymać głowę prosto, aby widzieć to, co dzieje się wokół nas. W ten sposób nie tylko zachowujemy odpowiednią pozycję do jazdy, ale też zyskujemy możliwość szybkiej reakcji, jeśli przed nami niespodziewanie pojawi się przeszkoda.
Ciągłe odpychanie nóg może stać się męczące, w efekcie czego stracimy siły do dalszej jazdy. Żeby tego uniknąć, wystarczy pamiętać o prostej zasadzie – każdą, nawet najmniejszą górkę warto wykorzystać do krótkiego odpoczynku. Podczas zjazdu połóżmy stopy swobodnie na podeście i pozwólmy mięśniom się rozluźnić. Dzięki temu z pewnością uda nam się dojechać do celu bez potrzeby robienia przerw i unikniemy nieprzyjemnych zakwasów.
Którą nogą odpychać się od ziemi?
Jadąc na hulajnodze, nie możemy odpychać się tylko jedną nogą, która według nas jest mocniejsza. Prowadzi to do zbyt dużego przemęczenia mięśni i wzmocnienia tylko połowy naszego ciała. Z tego względu co pewien czas musimy zmieniać swoją pozycję tak, żeby zacząć odpychać się drugą nogą. W tym czasie ta pierwsza będzie mogła odpocząć, a do pracy zaangażujemy inne partie mięśni. Zmianę możemy wykonać zaraz po pierwszym odepchnięciu się lub w momencie, gdy poczujemy ból nogi. Starajmy się tyle samo czasu przeznaczyć na odpychanie się prawą, jak i lewą stopą, aby równomiernie wyćwiczyć całe ciało.
Dodatkowe wskazówki przydatne podczas jazdy
Prędkość jazdy na hulajnodze zależy nie tylko od siły, z jaką się odpychamy, ale też sposobu ustawienia się. Aby przyspieszyć, powinniśmy lekko pochylić się do przodu. Z kolei w czasie hamowania należy przesunąć się maksymalnie na tył podestu, w efekcie czego nieco szybciej się zatrzymamy. Mimo że jazda po płaskim terenie wydaje się znacznie łatwiejsza niż pod górę, nawet na dużym wzniesieniu nie powinniśmy się za bardzo zmęczyć, jeśli zadbamy o właściwą technikę. W takim przypadku musimy wykonywać energicznie i krótkie odepchnięcia nogą.
Nauka jazdy na hulajnodze nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu. Poruszanie się na takim pojeździe przywołuje miłe wspomnienia z dzieciństwa, ponadto możemy wzmocnić swoje ciało, zwiększyć wydolność płuc i cieszyć się lepszą kondycją.
Dodaj komentarz
2 KOMENTARZ
July 18, 2022 at 11:24 pm
Co za brednia z tym motusem 8.5
Ważę 90 kg a jadąc pod lekką górę muszę się odpychać bo nie daje rady. Realny zasięg to kpina 10- 12 km. Żona 50 kg robi zasięg ok 20 km.
Odpowiadać
July 22, 2022 at 10:45 am
Dzień dobry,
Dziękujemy za komentarz i podzielenie się swoim doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że nasi czytelnicy wezmą wspomniane sprawy pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie.
Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl
Odpowiadać