Ranking 5 najlepszych hulajnóg elektrycznych dla dorosłych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.12.24

 

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Hulajnogi elektryczne są popularne nie tylko wśród młodzieży. Coraz częściej na ich zakup decydują się także dorośli. Dlatego też postanowiliśmy przygotować zestawienie, do którego wybraliśmy najlepsze urządzenia dostępne obecnie na rynku. Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że jednym z najczęściej polecanych sprzętów jest Xiaomi MiJia M365. Ta elektryczna hulajnoga dla dorosłych ma wydajną baterię, której nie trzeba zbyt często ładować. Model ma dobrze przemyślaną konstrukcję. Koła są odpowiednio duże i dobrze przymocowane do podstawy. Kierownicę pokryto antypoślizgowym materiałem, co gwarantuje pewny chwyt, a tym samym zmniejsza ryzyko upadku na ziemię. Użytkownik może sparować zakupiony sprzęt ze swoim smartfonem i z poziomu telefonu monitorować poziom baterii hulajnogi czy prędkość uzyskaną podczas jazdy. W naszym artykule znajdziesz także opisy innych ciekawych produktów. Polecanym modelem, który również sprawdzi się do poruszania po ulicach miast jest Segway Ninebot KickScooter MAX G30. Hulajnoga jest wyposażona w silnik 350 W oraz baterię 551 Wh, która na jednym ładowaniu pozwala przejechać do 65 km. Cztery tryby jazdy (Eco, Drive, Sport i pieszy) w połączeniu z 10-calowymi kołami wyposażonymi w opony pneumatyczne zwiększają komfort jazdy po nierównościach.

5 najlepszych hulajnóg elektrycznych dla dorosłych. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Złożenie hulajnogi zajmuje kilka minut. Produkt można połączyć ze smartfonem przy pomocy Bluetooth, by sprawdzić swoją trasę, prędkość itp. Hulajnoga jest bezpieczna w użyciu, ponieważ ma zabezpieczenia baterii między innymi przed wstrząsami, przeładowaniem, zwarciem i temperaturą.

Wady

Po pewnym czasie użytkowania hulajnogi kierownica oraz kółka zaczynają skrzypieć podczas jazdy, co może niektórych irytować - warto je wtedy przejrzeć i naoliwić.

Podsumowanie

Produkt jest zasilany baterią akumulatorową, której pełne naładowanie wystarcza na 30 km jazdy. Na kierownicy znajduje się dioda informująca o poziomie naładowania. Hulajnogę można składać i wygodnie przechowywać. Z przodu zamontowano lampkę, więc jest się widocznym przez innych uczestników ruchu.

Drugi wybór

Zalety

Model jest wyposażony w szybką ładowarkę umieszczoną wewnątrz oraz dodatkowy port obsługujący 5 A. 10-calowe koła z bezdętkowymi, pneumatycznymi oponami pozwalają bez przeszkód pokonywać wszelkie nierówności. Cztery tryby jazdy oraz wyjściowa moc 350 W pozwalają na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Wady

Według danych producenta maksymalna waga osoby korzystającej z hulajnogi ma nie przekraczać 100 kg. Użytkownicy ważący 90-100 kg powodują szybkie zużycie baterii.

Podsumowanie

Hulajnoga Segway Ninebot KickScooter MAX G30 jest wyposażona w baterię o pojemności 551 Wh, która wystarcza na pokonanie 65 km. Model jest wyposażony w światła stopu, oświetlenie przednie i tylne oraz elektroniczny hamulec na tylnym kole. Po rozłożeniu wymiary hulajnogi wynoszą 1167 mm x 472 mm x 1203 mm.

Rozważ też

Zalety

Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 ma wbudowany silnik o maksymalnej mocy 700 W, który pozwala na osiągnięcie 25 km/h podczas jazdy pod górkę. Tylny hamulec KERS odzyskuje energię podczas hamowania, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii.

Wady

Hulajnoga Motus Scooty 10 po złożeniu zajmuje sporo miejsca i nie jest wygodna w przenoszeniu ze względu na nierównomierne rozłożenie środka ciężkości.

Podsumowanie

Wbudowana w hulajnogę bateria 15 Ah pozwala na pokonanie 65 km na jednym ładowaniu. Czytelny wyświetlacz pokazuje wszystkie informacje oraz bieżące komunikaty. Maksymalna waga użytkownika korzystającego z hulajnogi wynosi 120 kg. Wysokość kierownicy to 102 cm, a waga modelu 17,8 kg.

 

1. Hulajnoga Elektryczna Xiaomi Mijia M365

 

Xiaomi MiJia M365 to hulajnoga o prostej, minimalistycznej konstrukcji. Wydaje się, że każdy element pojazdu działa tutaj na rzecz użytkownika – aby jazda była dla niego przyjemna i łatwa.

Sprzęt można łatwo złożyć. Jest on bardzo solidny. Długa, stabilna kierownica pozwala na prowadzenie hulajnogi nawet przez średniozaawansowane osoby. Pneumatyczne opony skutecznie pochłaniają wstrząsy. Pojazd rozkłada się za pomocą jednego przycisku – po 3 sekundach hulajnoga jest gotowa do jazdy. Tym samym przyciskiem można ją również złożyć.

Kupujący doceniają niską wagę sprzętu – całość waży jedynie 12,5 kg. Jeżdżącym podoba się również wygodna, antypoślizgowa kierownica. Pojazd uruchamia się bardzo łatwo – wystarczy nacisnąć przycisk zasilania. Korzystającym z hulajnogi łatwo sprawdzić poziom naładowania dzięki zintegrowanym diodom LED. Dużą zaletą sprzętu jest to, że płynnie się rozpędza nawet wówczas, gdy gwałtownie zwiększymy prędkość jazdy.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych Xiaomi MiJia M365 osiąga maksymalną prędkość do 25 km/h. Model jest odpowiedni dla użytkowników ważących do 100 kg.

 

Zalety

Wydajna bateria: Hulajnoga jest sprzedawana w zestawie z wydajną baterią. Po jednym ładowaniu możemy przejechać nawet do 30 km. Jest to dobry wynik. Warto dodać, że akumulator ma różne zabezpieczenia np. przed przeładowaniem.

Składana konstrukcja: Model można złożyć, a co istotne – nie trzeba używać do tego siły. Wystarczy, jeśli naciśniemy odpowiedni przycisk. Składana konstrukcja to przydatne rozwiązanie szczególnie podczas przenoszenia czy przechowywania sprzętu.

Antypoślizgowa kierownica: Aby zagwarantować użytkownikowi przyjemną i bezpieczną jazdę, producent wyposażył hulajnogę w antypoślizgową kierownicę. Jest ona dobrze wyprofilowana i daje możliwość swobodnego manewrowania pojazdem.

Aplikacja na telefon: Istnieje możliwość sparowania modelu ze swoim smartfonem za pośrednictwem łączności bezprzewodowej Bluetooth. W programie można sprawdzać m.in. poziom naładowania sprzętu.

Odporność na działanie różnych temperatur: Do produkcji hulajnogi wykorzystano dobrej jakości materiały, które są odporne na działanie zmiennych temperatur.

 

Wady

Montaż: Model wymaga samodzielnego montażu. Trzeba mieć na uwadze to, że ta czynność może zająć trochę czasu.

 

 

 

 

2. Hulajnoga Elektryczna Segway Ninebot KickScooter MAX G30

 

Nowoczesna hulajnoga elektryczna Segway Ninebot KickScooter MAX G30 zapewnia optymalny komfort podczas jazdy na długich dystansach. Wyposażony w 10-calowe koła model z bezdętkowymi oponami pneumatycznymi wzmocnionymi żelową konstrukcją umożliwia płynne pokonywanie przeszkód w ruchu miejskim. Czytelny wyświetlacz pokazuje informacje, takie jak prędkość, tryb jazdy, poziom naładowania, ewentualne błędy oraz połączenie Bluetooth.

Silnik o mocy 350 W zainstalowany w hulajnodze Segway Ninebot KickScooter MAX G30 pozwala na osiągnięcie prędkości do 25 km/h. Mocne hamulce elektroniczne znajdujące się na tylnym kole oraz bębnowe na przednim zapewniają dobrą reakcję w razie pojawienia się przeszkody. Model ma 4 tryby jazdy: Pieszy, Eco, Drive oraz Sport. Bateria o pojemności 551 Wh pozwala na przejechanie 65 km na jednym ładowaniu.

Konsumenci, którzy zakupili hulajnogę, chwalą prosty w obsłudze model za bezawaryjność. Cztery tryby jazdy oraz możliwość wjazdu na wzniesienie pod kątem 20 stopni zapewniają przyjemność z jazdy.

Hulajnoga elektryczna o mocy 350 W umożliwia pokonanie do 65 km na jednym ładowaniu. Model przeznaczony dla użytkowników o masie do 100 kg rozpędza się do 25 km/h, a pneumatyczne opony o średnicy 10 cali zapewniają optymalny komfort w czasie jazdy.

 

Zalety

Zasięg: Na jednym ładowaniu baterii można pokonać dystans do 65 km.

Prędkość maksymalna: Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się użytkownik, wynosi 25 km/h.

Tryby jazdy: Cztery tryby jazdy Eco, Drive, Sport oraz pieszy umożliwiają dopasowanie prędkości do danej sytuacji. W trybie pieszym hulajnoga nie przekracza 6 km/h.

Opony: Wyposażony w opony pneumatyczne model jest bardzo komfortowy, jeśli chodzi o jazdę po chodniku lub bruku. 10-calowe koła i opony z wkładką żelową amortyzują wstrząsy.

 

Wady

Maksymalna waga użytkownika: Osoba korzystająca z hulajnogi elektrycznej nie może ważyć więcej niż 100 kg, co powoduje ograniczenia w użytkowaniu.

 

 

 

 

3. Hulajnoga Elektryczna Motus Scooty 10

 

Miejska hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 jest dopasowana do potrzeb wielu użytkowników dzięki mocnemu silnikowi, który pozwala na bezproblemowe pokonywanie wzniesień do 20 stopni bez utraty prędkości. Wydajna bateria 15 Ah na jednym naładowaniu umożliwia pokonanie odległości do 65 km, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie korzystać ze sprzętu bez obaw o codzienne ładowanie.

Moc szczytowa silnika wynosi 700 W, co pozwala na dopuszczalne zwiększenie obciążenia do 120 kg. Model ma cztery tryby jazdy: Eco i Drive, gdzie prędkość maksymalna wynosi 15-20 km/h, Sport – prędkość do 25 km/h oraz niepisany tryb Zero umożliwiający korzystanie z urządzenia, jak ze zwykłej hulajnogi napędzanej siłą ludzkich mięśni. System KERS sprawia, że w trakcie hamowania odzyskiwana jest energia, co pozwala na zmniejszenie zużycia baterii.

Osoby, które zdecydowały się na zakup hulajnogi Motus Scooty 10, zwracają uwagę na większą ilość miejsca na stopy, co pozwala na komfortowe ułożenie i bezpieczne przemieszczanie. Pneumatyczne opony oraz 10-calowe koła również wpływają na wygodę użytkownika.

Nowoczesna hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 jest wyposażona w mocny silnik osiągający 700 W oraz baterię 15 Ah umożliwiającą pokonywanie dystansu do 65 km. 10-calowe koła oraz 4 tryby jazdy sprawdzają się w ruchu miejskim, a kolorowy wyświetlacz przekazuje wszystkie niezbędne informacje ważne dla kierującego.

 

Zalety

Mocny silnik: Hulajnoga ma wbudowany mocny silnik 350 W, który w szczytowym momencie osiąga moc do 700 W, co pozwala na płynne pokonywanie wzniesień oraz korzystanie ze sprzętu osobom ważącym do 120 kg.

System KERS: Nowoczesny system KERS pozwala na odzyskiwanie energii w trakcie hamowania. Dzięki temu bateria wystarczy na przejechanie dłuższego dystansu.

Mocne oświetlenie: Oświetlenie zamontowane w hulajnodze umożliwia bezpieczne poruszanie się po zmroku, dzięki zwiększeniu szerokości padania promienia na drogę przed kierowcą.

 

Wady

Rozmiar: Zwiększona ilość miejsca na stopy sprawia, że hulajnoga jest większa i trudno się z nią poruszać po jej złożeniu.

 

 

 

 

4. Ninebot by Segway KickScooter ES2

 

Hulajnoga Ninebot by Segway KickScooter ES2 jest wyposażona w silnik o mocy 300 W, który pozwala na jazdę z prędkością do 25 km/h. Komfort jazdy gwarantuje amortyzacja przedniego i tylnego koła, jak również możliwość korzystania z tempomatu. Po naładowaniu baterii możemy pokonać dystans do 25 km, a kiedy skorzystamy z dodatkowego akumulatora wydłuży się on do 45 km.

Pojazd ma przednie i tylne światło LED oraz elektryczny hamulec dający możliwość szybkiego zatrzymania się. To gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkimi funkcjami hulajnogi możemy zarządzać przy użyciu smartfona, po zainstalowaniu aplikacji Ninebot by Segway. Model waży 12,5 kg, a jego wymiary to: 113 cm x 43 cm x 102 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup hulajnogi nie żałują dokonanego wyboru. Jak wynika z ich recenzji, pojazd jest solidny i można się nim poruszać nawet przy niekorzystnej pogodzie. Konstrukcja jest wodoodporna, co potwierdza certyfikat IP54. Poza tym czas ładowania baterii nie jest zbyt długi.

Ninebot by Segway KickScooter ES2 to model wyposażony w 187 Wh baterię. Jego maksymalne obciążenie jest równe 100 kg.

 

Zalety

Możliwość złożenia: Hulajnogę w razie potrzeby można złożyć i schować, co jest dużym udogodnieniem m.in. dla osób mających małe mieszkanie. Ponieważ jest ona lekka, przeniesienie jej nie stanowi żadnego problemu.

Wodoodporność: Certyfikat IP54 świadczy o tym, że pojazd wykazuje podwyższoną odporność na działanie wilgoci. Możemy bez przeszkód jeździć na nim w słoneczne, jak i deszczowe dni.

Amortyzacja wstrząsów: Zarówno przednie, jak i tylne koło jest amortyzowane. To sprawia, że nie odczuwamy nieprzyjemnych wstrząsów, kiedy jedziemy po nierównej nawierzchni.

Wbudowany wyświetlacz LED: Przy kierownicy znajduje się niewielki wyświetlacz LED. Pozwala on na stałą kontrolę prędkości jazdy, poziomu naładowania baterii czy połączenia Bluetooth.

 

Wady

Za wąski podest: Zdaniem niektórych użytkowników podest jest za wąski, przez co trudno jest na nim ustawić obie stopy obok siebie.

 

 

 

 

5. Joyor X5S 55 Km Hulajnoga Elektryczna Mocna

 

Prezentujemy Joyor X5S – hulajnogę z silnikiem o mocy 500 W, która ma składaną konstrukcję. Możemy się na niej rozpędzić do maksymalnie 35 km/h. Po naładowaniu baterii do pełna pojazd pozwala na pokonanie dystansu do 55 km (czas ładowania wynosi od 5 do 7 godzin).

Opisywany model waży 15,5 kg, a jego wymiary to: 118 cm x 115 cm x 54 cm. Ponieważ podest jest szeroki, możemy swobodnie ustawić na nim obie stopy obok siebie. Ma to pozytywny wpływ na komfort jazdy. Hulajnogę wyposażono w przednie i tylne światło. Wykonano ją z wytrzymałego aluminium lotniczego.

Do zalet pojazdu należy zaliczyć pompowane koła, które tłumią drgania, praktyczną podpórkę oraz podświetlany panel LCD. Konsumenci uważają, że hulajnoga efektownie się prezentuje, w dodatku szybko można nauczyć się jej obsługi. Nie można nie wspomnieć o tym, że model marki Joyor bardzo dobrze sprawdza się na lekko pagórkowatym terenie.

Joyor X5S to pojazd, którego maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Zasila go akumulator o pojemności równej 13 Ah.

 

Zalety

Wytrzymałość: Lotnicze aluminium, które użyto do produkcji hulajnogi zapewnia jej odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba się martwić, że na skutek codziennej jazdy pojazd szybko straci swój elegancki wygląd.

Czytelny panel LCD: Panel LCD na kierownicy jest duży, a tym samym czytelny. Dzięki niemu możemy szybko sprawdzić, z jaką prędkością się poruszamy i jaki jest poziom naładowania baterii.

Akumulator zabezpieczony przed przeładowaniem: Akumulator jest zabezpieczony przed przeładowaniem, a także przed przegrzaniem. To znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się awarii.

 

Wady

Zbyt długi czas ładowania baterii: Część kupujących uważa, że czas ładowania baterii jest zbyt długi. Średnio trwa to od 5 do nawet 7 godzin, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką hulajnogę elektryczną dla dorosłych wybrać?

 

Jazda na hulajnodze to bardzo wygodny sposób poruszania się zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Stanowi alternatywę dla roweru i deskorolki. W naszym poradniku zakupowy podpowiemy Ci, jaką hulajnogę elektryczną wybrać. Najlepsze hulajnogi elektryczne dla dorosłych mogą być używane jako zwykłe hulajnogi napędzane siłą nóg. Wówczas, jeśli masz ochotę na podjęcie aktywności fizycznej, nic nie stoi tutaj na przeszkodzie. Pojazd umożliwia poruszanie się po płaskich nawierzchniach. Bez kłopotów podjedziesz nim np. do pobliskiego sklepu.

Aby poruszać się hulajnogą elektryczną, nie musisz mieć dobrej kondycji. Jeśli więc masz np. medyczne przeciwwskazania do jazdy na rowerze czy zwykłej hulajnodze, jej elektryczna wersja to coś dla Ciebie. Wybierając konkretny model zwróć uwagę na moc silnika. Im jest większa, tym większa będzie prędkość maksymalna. Zainteresuj się również maksymalną prędkością, jaką może osiągnąć urządzenie. Zwykle hulajnogi elektryczne dla dorosłych osiągają prędkości nawet do 20 km/h. Bardzo istotny jest również czas pracy po naładowaniu. Im mocniejszy akumulator, tym więcej kilometrów pokonamy.

Ważną cechą sprzętu jest również maksymalne obciążenie. Nie możemy go przekraczać, ponieważ możemy uszkodzić w ten sposób nasze urządzenie. np. osoba ważąca 70 kg nie powinna używać sprzętu o maksymalnym obciążeniu 55 kg.

Duże koła dużo lepiej amortyzują nierówności, ale za to poruszanie się na nich wymaga nieco wprawy. Dobrze, aby były one pompowane, wówczas lepiej zamortyzują nierówności. Najlepsza hulajnoga elektryczna dla dorosłych w 2024 roku jest sprzętem, który pozwala na szybkie przemieszczanie się w sposób, który nie szkodzi naturalnemu środowisku.

Producenci czasem dodają do swoich pojazdów interesujące opcje dodatkowe. Należą do nich m. in.: siodełko, które sprawdzi się przy dłuższych trasach czy wysuwane platformy pod stopy. Kupując pojazd warto zadbać przy okazji o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o kasku i zestawie ochraniaczy na łokcie i kolana. Wówczas nawet przy poruszaniu się z dużą prędkością, ewentualny upadek nie powinien być dla nas dużym zagrożeniem.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Wojciech Zawada

June 1, 2022 at 11:58 am

Dla dorosłych świetnie się sprawdza Skuter elektryczny MES1201H u mnie rodzice jeżdżą na zakupy do sklepu który mam oddalony o 3 km. Koszyk – świetna sprawa !

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

June 17, 2022 at 1:53 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysiłek.pl

Odpowiadać