Najlepsza hulajnoga trójkołowa dla dorosłych

Ostatnio aktualizowane: 24.07.21

 

Najlepsza trójkołowa hulajnoga dla dorosłych to Fliker FL145 Nils Extreme. Skąd to wiemy? Przejrzeliśmy dokładnie opublikowane w Internecie opinie. Recenzje na temat wspomnianego produktu są w większości pozytywne. Konsumenci uważają, że jest to jeden z lepszych modeli, jakie można znaleźć w sklepach. Produkt można w prosty sposób dopasować do wzrostu użytkownika. W rezultacie z pojazdu mogą korzystać różne osoby i mieć pewność, że jazda będzie komfortowa. Hulajnoga ma odporne na ścieranie koła i dobrej jakości łożyska. Oba te elementy gwarantują płynną jazdę. Na kierownicy znajduje się hamulec – jest on mocny, dlatego po jego naciśnięciu pojazd niemal natychmiast się zatrzymuje. Chcesz poznać więcej ciekawych propozycji? Jeśli tak, przejdź do naszego rankingu. Tam na 2. miejscu uplasowała się trójkołowa hulajnoga dla dorosłych Fliker FL200 Nils Extreme. Model jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Z racji tego, że produkt wykonano z dobrej gatunkowo stali, mamy gwarancję długiego użytkowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wytrzymałe, stalowe ramy bardzo dobrze znoszą częste użytkowanie przy nawet bardzo szybkiej jeździe. Całość konstrukcji jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu łożysk ABEC7 pojazdem można się rozpędzać do dużych prędkości. Tylne, skrętne koła umożliwiają łatwe manewrowanie pojazdem. Antypoślizgowe platformy dobrze trzymają stopy.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że nie podoba im się surowy wygląd hulajnogi. Poza tym zdarzają się awarie tylnych kółek, które na szczęście łatwo naprawić.

Podsumowanie

Pojazdem po rozpędzeniu można poruszać skręcając biodrami. Jazda tym sprzętem może stanowić element letniego treningu narciarzy. Złożona hulajnoga nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego z łatwością można zabrać ją w podróż.

Drugi wybór

Zalety

Pojazd pozwala na przybranie najbardziej naturalnej pozycji podczas jazdy. Poza tym jest on bardzo wytrzymały - do produkcji zastosowano stal. Skrętne, tylne kółka pozwalają na łatwe manewrowanie hulajnogą nawet na najbardziej ostrych zakrętach. Gumowe uchwyty sprawiają, że kierownica hulajnogi stabilnie jest trzymana w rękach. Poza tym sprzęt można łatwo złożyć.

Wady

Plastikowy podest niezbyt dobrze znosi uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jazda sprzętem wymaga treningu zwłaszcza w przypadku osób, które zwykle poruszały się tylko rowerem.

Podsumowanie

Sprzęt ma ręczny, zaciskowy hamulec, dzięki czemu jazda na nim jest bezpieczna. Na pojeździe może poruszać się osoba o maksymalnej wadze 100 kg. Na tej hulajnodze, mamy doskonałą możliwość trenowania swojej kondycji oraz równowagi.

Rozważ też

Zalety

Model jest odpowiedni nawet dla dzieci. Jego pneumatyczne koła zapewniają bezpieczne poruszanie się. Aby rozpocząć jazdę hulajnogą, wystarczy przekręcić manetkę przy kierownicy. Znajdziemy na niej również wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, który pozwoli zaplanować trasę, jaką możemy jeszcze pokonać. Stalowa rama zapewnia stabilność.

Wady

Pojazd jest dość ciężki, bo z akumulatorami waży aż 21 kg. Wymaga to od użytkownika wypracowania własnej, bezpiecznej techniki jazdy. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi tylko 91 kg, a zalecane 68 kg.

Podsumowanie

Hulajnoga napędzana silnikiem to interesujące rozwiązanie dla każdego, kto chce spróbować poruszania się pojazdem innym niż wszystkie. Zasięg sprzętu po jednym naładowaniu akumulatora wynosi 15 km i jest on uzależniony od ukształtowania terenu i wagi użytkownika.

 

 

Hulajnogi trójkołowe dla dorosłych – ranking

 

Nils Fl145

 

Naszą pierwszą propozycją jest hulajnoga trójkołowa dla dorosłych w dobrej cenie Nils Fl145. To model o wytrzymałych, stalowych ramach, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo nawet podczas bardzo szybkiej jazdy. Dzięki temu jest on odporny także na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Został on wyposażony w skrętne tylne koła, w efekcie na hulajnodze można swobodnie manewrować zwłaszcza na zakrętach.

Do stworzenia konstrukcji tego pojazdu wykorzystano łożyska ABEC 7, dzięki czemu można na nim rozpędzać się do naprawdę dużych prędkości. Poza tym nie trzeba się na nim często odpychać. Stopy mogą pozostawać na dwóch antypoślizgowych platformach, ponieważ za zmianę kierunku jazdy i utrzymanie równowagi odpowiadają przede wszystkich ruchy bioder.

Konsumenci doceniają w tym modelu nie tylko wytrzymałą konstrukcję, ale również ciekawy design i zakres regulacji wysokości kierownicy (od 86 cm do 101 cm). Dla wielu plusem są jego niewielkie rozmiary po złożeniu (długość – 100 cm i szerokość – 63 cm). Ta najlepsza hulajnoga trójkołowa dla dorosłych w 2021 roku waży 8,5 kg, jej maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.

Trójkołowa hulajnoga dla dorosłych Fliker FL145 Nils Extreme ma czarno-pomarańczowy kolor. Waga modelu to 8,5 kg, a jego maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.

 

Zalety

Możliwość regulacji: Użytkownik może dostosować hulajnogę do swojego wzrostu, a tym samym uniknąć konieczności ciągłego schylania. Zakres regulacji wysokości wynosi od 86 cm do 101 cm.

Łożyska i kółka: Produkt wyposażono w wytrzymałe kółka PU 145 mm. Są one odporne na ścieranie i gwarantują płynną jazdę. Na uwagę zasługują także wytrzymałe łożyska ABEC 7. Są one dobrej jakości, dlatego koła nie skrzypią podczas jazdy i nie zacinają się.

Kierownica: Szeroka kierownica sprawia, że możemy wygodnie ułożyć dłonie. Uchwyty pokryte antypoślizgową powłoką sprawiają, że nie musimy się obawiać o to, że ręce będą zsuwać się z kierownicy podczas jazdy.

Stabilna konstrukcja: Prezentowany model ma 3 koła. Konstrukcja hulajnogi jest stabilna, dzięki czemu nie ma obaw, że przewrócimy się podczas jazdy.

Hamulec: Bezpieczeństwo i możliwość szybkiej reakcji zapewnia umieszczony na kierownicy hamulec.

 

Wady

Estetyka: Umieszczone na ramie logo stosunkowo szybko się ściera, co sprawia, że produkt nie wygląda tak estetycznie, jak na początku.

 

 

 

 

Nils Flikker Fl200

 

Model Nils Fliker Fl200 to hulajnoga, która także posiada gwarantującą bezpieczeństwo i wytrzymałość stalową ramę. Skrętne tylne koła pozwalają na szybkie i łatwe pokonywanie nawet bardzo ostrych zakrętów, a łożyska ABEC 7 wpływające na rozwijanie dużych prędkości, zmieniając jazdę w prawdziwą przyjemność.

Wysokość tej hulajnogi od platform na stopy do kierownicy wynosi 86 cm, natomiast jej maksymalne obciążenie to 100 kg. Model ten waży 9,7 kg, a po złożeniu jego wymiary wynoszą: długość – 121 cm i szerokość – 63 cm. Wykorzystanie trzech kół sprawia, że stabilność tego pojazdu jest bardzo wysoka, mogą na nim jeździć nawet osoby początkujące.

Konsumenci doceniają tę hulajnogę przede wszystkim za ergonomiczny kształt kierownicy, który poprawia komfort jazdy. Zaletą są też niewielkie rozmiary pojazdu po złożeniu, dzięki czemu nie zajmuje on wiele miejsca w piwnicy czy garażu. Jazda na nim jest dla wielu doskonałym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki.

Fliker FL200 Nils Extreme to bardzo dobra trójkołowa hulajnoga dla dorosłych do 100 zł. Model waży 9,7 kg, a jego maksymalne obciążenie to 100 kg.

 

Zalety

System składania: Hulajnoga ma łatwy system składania. Potrzeba więc dosłownie kilkudziesięciu sekund, aby złożyć sprzęt. Konsumenci podkreślają, że model nie zajmuje dużo miejsca, więc zmieści się nawet w bardzo małym garażu.

Materiał wykonania: Hulajnogę Fliker FL200 Nils Extreme zrobiono ze stali. Materiał nie jest podatny na zniszczenia i nie odkształca się. Dodatkowo łatwo się go czyści.

Koła: Płynnie działające koła pozwalają osiągać duże prędkości, a co więcej gwarantują stabilność.

Podesty: Dwa podesty, na których układamy stopy, są tak zrobione, aby nasze nogi nie ślizgały się w trakcie jazdy. Zapewnia to odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Wady

Uchwyty: Część osób uważa, że umieszczona na uchwytach guma nie jest najlepszej jakości. Przez to dłonie stosunkowo szybko się pocą, co zmniejsza komfort jazdy.

 

 

 

 

Trikke Colt

 

Nasz ranking zamyka hulajnoga Trikke Colt, czyli trójkołowy model elektryczny. Wyposażony został w pneumatyczne koła, które zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy i czynią ten model idealnym nawet dla najmłodszych. Jego przednie koło jest napędzane silnikiem, a prędkość maksymalna wynosi 21 km/h.

Hulajnoga posiada półobrotową manetkę gazu, którą wystarczy obrócić, by rozpocząć jazdę. Widnieje na niej również wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, dzięki któremu dowiadujemy się, ile kilometrów będziemy w stanie przejechać. Zasięg tego modelu wynosi do 15 km, jednak jest on uzależniony od naszej wagi i ukształtowania terenu. Maksymalne obciążenie wynosi 91 kg, waga zalecana to mniej niż 68 kg. Sam pojazd waży 21 kg z bateriami i 17 kg bez baterii.

Pojazdy tej firmy to najlepsze hulajnogi trójkołowe dla dorosłych. Konsumenci doceniają ten model za solidność (posiada on stalową ramę) i wbudowany silnik, który umożliwia jazdę bez konieczności odpychania się nogami.

Trójkołowa hulajnoga dla dorosłych Trikke Colt jest zasilana akumulatorowo. Pojazd pozwala rozwijać prędkość do 21 km/h.

 

Zalety

Opony: Odpowiednio duże, wysokociśnieniowe opony będą odpowiednie nawet na wymagających trasach. W rezultacie będziesz mógł poruszać się na hulajnodze nie tylko po betonowych uliczkach.

Wskaźnik: Produkt ma wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, dzięki czemu wiesz, kiedy należy podłączyć baterię do źródła zasilania.

Silnik i napęd: Model został wyposażony w efektywny silnik, który nie nagrzewa się zbyt szybko i nie generuje dużego hałasu podczas użytkowania. Wbudowany napęd ułatwia jazdę i pozwala szybciej rozwinąć pożądaną prędkość.

 

Wady

Maksymalne obciążenie: Producent zaleca, aby ze sprzętu korzystały osoby poniżej 68 kg. W związku z tym hulajnoga nie będzie odpowiednia dla każdej osoby dorosłej.

 

 

 

 

Jaką hulajnogę trójkołową dla dorosłych wybrać?

 

Trójkołowe hulajnogi to popularny środek transportu zwłaszcza w Zachodniej Europie. Mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rowerów, dlatego w naszym kraju ten trend również powoli zaczyna się przyjmować. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak wybrać najlepszy model. Na końcu znajduje się też zestawienie, które zawiera trzy hulajnogi w dobrych cenach.

Hulajnoga to nie jest już pojazd, na którym jeżdżą wyłącznie dzieci. W wielu sklepach sportowych bez problemów znajdziemy również modele dedykowane dorosłym. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które uwielbiają aktywny tryb życia i szukają innych sposobów na dojazd do pracy, uczelnię czy po prostu na małe zakupy. Jazda na takiej hulajnodze może bardzo korzystnie wpłynąć na zdrowie, ponieważ możemy dotlenić swój organizm, wzmocnić mięśnie (zwłaszcza pleców i nóg), a także poprawić pracę swojego serca. Niemniej, aby wybrać najlepszy dla siebie model trzeba przed zakupem sprawdzić kilka ważnych elementów.

Najważniejsze w hulajnodze dla dorosłych są wysokość i wytrzymałość. Dostępne na rynku tego typu pojazdy zazwyczaj dostosowane są do osób, których wzrost wynosi maksymalnie 190 cm, a górna granica wagi to 100 kg. W sklepach często można jednak znaleźć modele, których obciążenie wynosi nawet 120 kg i więcej.

Na nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy wpływa konstrukcja hulajnogi. Przed zakupem musimy się więc upewnić, że wszystkie jej elementy wykonano z solidnych, wysokiej jakości materiałów. Mowa tu w szczególności o układzie kierowniczym, rurze i decku (czyli podstawie, na której stawiamy nogi) – powinny być wykonane z aluminium.

Jednak niemniej istotne są koła, ponieważ to od nich zależy zarówno komfort, jak i szybkość jazdy. Zazwyczaj ich średnica wynosi od 120 mm do 200 mm. Panuje przekonanie, by wybierać koła jak najszersze, gdyż dzięki temu można łatwiej pokonywać wszelkie nierówności na drodze, a poza tym w jazdę włożymy znacznie mniej wysiłku.

Elementy, które także powinna mieć idealna hulajnoga to m.in. warstwa antypoślizgowa, która przyda się nam zwłaszcza w czasie deszczu, jak i amortyzacja. To ona minimalizuje drgania pojawiające się podczas jazdy po złej nawierzchni. Zawsze sprawdzajmy też, ile waży pojazd (optymalna waga to 4-5 kg) i jak wygląda po złożeniu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ