Najlepsza maska antysmogowa na rower

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Maski antysmogowe na rower – ranking

 

Respro Cinqro Black

 

Maska antysmogowa na rower Respro Cinqro Black to propozycja brytyjskiej firmy Respro dedykowana osobom uprawiającym sport w warunkach miejskich. Jest to produkt wysokiej jakości, w którym zastosowano bardzo skuteczne filtry – filtr HEPA-Type filtrujący cząstki stałe, większość wirusów, bakterii, pierwotniaków i grzybów oraz filtr kombinacyjny DACC+HEPA-Type filtrujący mikropyłki i związki chemiczne emitowane przez spaliny. Maska wyposażona jest w dwa zawory umożliwiające szybki przepływ powietrza, kiedy zwiększa się częstotliwość oddechu (np. podczas wysiłku). Maska wykonana jest z neoprenu – syntetycznego kauczuku. Jej kształt jest wyprofilowany, dzięki czemu doskonale przylega do twarzy. Indywidualne dopasowanie do głowy umożliwia regulacja zapięcia na rzep – z tyłu, a także nosek z nylonowego, elastycznego materiału zapewniający szczelność. Maska posiada dwa zawory wydechowe, które szybko odprowadzają ciepło, parę wodną i dwutlenek węgla. Silikonowa membrana zaworu pozwala na korzystanie z maski w szerokim zakresie temperatur.

Czas korzystania z jednego filtra określony jest ok. 4-6 tygodni, w zależności od częstotliwości użytkowania. Po tym czasie zaleca się wymianę filtra. System mocowania filtrów umożliwia szybką i łatwą wymianę. Maska ta jest bardzo trwała, gdyż w najbardziej narażonych na uszkodzenie miejscach – u góry i u dołu, dodatkowo wzmocniono szwy.

Użytkownicy maski antysmogowej na rower Respro Cinqro Black są zaskoczeni jej skutecznością. Maska sprawdza się zarówno podczas spacerów, jak i jazdy na rowerze, czy joggingu. Zadowoleni są także z tego, że łatwo jest utrzymać higienę, bo po wyjęciu filtrów można ją wyprać.

 

 

 

 

City Mask NEO N

 

Maska antysmogowa na rower City Mask NEO N wykonana jest z neoprenu (kauczuk syntetyczny). Posiada warstwę włókniny z węglem aktywnym zabezpieczającą układ oddechowy przed wdychaniem pyłów, spalin, smogu. Węgiel aktywny pochłania dwutlenek siarki i dwutlenek azotu – związki chemiczne obecne w spalinach samochodowych. Ma ona anatomiczny kształt i dzięki temu szczelnie przylega do twarzy. W masce NEO N zastosowano innowacyjną konstrukcję – wyposażoną ją w dwa zawory wydechowe, które chłodzą powietrze pod czaszą i ułatwiają jego wydychanie. U góry znajduje się giętki, aluminiowy zacisk, który nakłada się na grzbiet nosa. Jego konstrukcja pozwala na szczelne dopasowanie do kształtu nosa i twarzy. Maska z tyłu posiada zapięcie na rzep. Czas użytkowania maski, a właściwie – jednego filtra, nie jest ściśle określona. Zależy od sposobu i częstotliwości jej stosowania, od budowy ciała i poziomu wysiłku fizycznego. Filtr należy wymienić, kiedy oddychanie staje się utrudnione z powodu zanieczyszczenia filtra.

Biorąc po uwagę wysoką jakość tego produktu, trzeba dodać, że zdecydowanie jest to maska antysmogowa na rower w dobrej cenie. Maska NEO N jest wzorzysta, w niebieskiej tonacji kolorów.

Użytkownicy maski antysmogowej na rower City Mask NEO N są zadowoleni z wyboru tego modelu. Twierdzą, że bardzo dobrze sprawdza się w mieście, nie tylko podczas jazdy rowerem. Jest przyjemna w kontakcie ze skórą, nie powoduje uczuleń. Dodają, że chroni ona również przed wirusem grypy, który rozprzestrzenia się w środkach komunikacji miejskiej.

 

 

 

 

RZ Mask M1 Digitech Green

 

Maska antysmogowa na rower RZ Mask M1 Digitech Green to maska z wymiennym węglowym filtrem F1, który zatrzymuje prawie sto procent zanieczyszczeń z powietrza – kurzu, spalin, pyłków roślinnych i wirusów. Badania z roku 2008 dowiodły, że wśród osób stosujących maski zachorowalność na grypę spada aż o 80 procent! Maska może być stosowana także w celu ochrony przed zimnym powietrzem. Można wówczas zdjąć membranę z zaworów, aby zwiększyć przepływ powietrza. Filtrowanie nie będzie wówczas działało. Ta opcja sprawdza się więc podczas uprawiania sportów zimowych w okolicach, gdzie powietrze jest czyste.

Na bokach maski umieszczone są zawory ułatwiające oddychanie i odprowadzające wilgoć. Maska produkowana jest z elastycznego neoprenu, w trzech rozmiarach. Można więc indywidualnie dobrać odpowiednią wielkość. Oprócz tego, zapięcie na rzep umieszczone z tyłu pozwala na regulację obwodu w zakresie ok. 4 cm. Metalowy uchwyt („nosek”) jest giętki, pozwala zatem na dopasowanie do kształtu nosa, co sprawia, że maska jest szczelna, a więc skuteczna. Krój maski zaprojektowany jest dla osób uprawiających sport i można jej używać także z założonym kaskiem lub goglami. Maska ta ma atrakcyjny wygląd. Produkowana jest w czarnym kolorze, z zielonymi deseniami.

Osoby, które stosują maskę antysmogowa na rower RZ Mask M1 Digitech Green chwalą swój wybór. Uważają, że dzięki niej nie muszą ograniczać swojej aktywności fizycznej. Maska doskonale pełni swoją funkcję podczas wysiłku fizycznego, kiedy oddech jest przyspieszony. Szczelnie przylega do twarzy i nie zsuwa się podczas joggingu. Podkreślają też jej atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Jaką maskę antysmogową na rower wybrać?

Smog to problem współczesnego świata. Powstaje on wskutek zanieczyszczenia powietrza, podczas mglistej, bezwietrznej pogody. Zmagają się z nim nie tylko wielkie miasta. W Polsce, gdzie zimą trzeba ogrzewać mieszkania, smog występuje także w małych miastach i na wsi. Nasz kraj znajduje się w niechlubnej czołówce listy najbardziej zanieczyszczonych miast Europy.

Spośród 50 miast o największym stężeniu szkodliwego dla zdrowia pyłu PM2, aż 33 to miasta polskie! Winę za powstawanie smogu ponosi człowiek. Dlatego powstają liczne inicjatywy mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Niestety, nie możemy czekać, że smog zostanie szybko wyeliminowany z naszego środowiska. Każdy z nas powinien dbać, aby w swoim otoczeniu ograniczać czynniki przyczyniające się do zanieczyszczenia powietrza. Warto więc ogrzewać dom w sposób ekologiczny i zrezygnować lub chociaż ograniczyć podróże samochodem. To może zrobić każdy z nas! Ostatnio problem smogu jest bardzo nagłośniony, wzrasta więc świadomość ludzi w tym zakresie. W miastach wiele osób zdecydowało się na korzystanie z roweru. Jeżdżą nie tylko rekreacyjnie.

Rower służy im do poruszania się po mieście, czy dojazdów do pracy. Rowerzyści narażeni są jednak na wdychanie szkodliwych substancji obecnych w powietrzu. Zabezpieczeniem dla nich są najlepsze maski antysmogowe na rower, które mają bardzo skuteczne filtry węglowe. Stały się one rozwiązaniem dla ludzi dbających o zdrowie i równocześnie troszczących się o środowisko. Jeszcze niedawno patrzyliśmy z przymrużeniem oka na „zamaskowanych” Japończyków, którzy jako pierwsi zetknęli się z tym problemem. Dziś nikogo nie dziwią osoby w maskach na naszych ulicach. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, ale ponieważ jest to u nas stosunkowo nowy produkt, postaramy się przybliżyć kilka modeli, aby klienci mogli zdecydować, czy jest wśród nich najlepsza maska antysmogowa na rower w 2024 roku.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ