Najlepsza maska do nurkowania pełnotwarzowa

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maska ma dużą i nieparującą szybkę oraz szeroki kąt widzenia. Elementy te gwarantują doskonałe wrażenia podczas nurkowania. Co więcej, sprzęt ma wbudowany uchwyt na kamerę sportową dla uchwycenia i uwiecznienia niesamowitych widoków podczas podróży podwodnych.

Wady

Część konsumentów uważa, że model mógłby być lepiej wyprofilowany, aby wygodnie dopasowywał się do twarzy. Wówczas komfort podczas nurkowania byłby większy.

Podsumowanie

Jest to produkt do nurkowania z fajką do oddychania. Model ma zabezpieczenie przed zalaniem. W sprzedaży dostępne są dwa warianty kolorystyczne: czarny i niebieski. Dodatkowo do zestawu dołączony jest worek do przechowywania.

Drugi wybór

Zalety

Akcesorium jest wyposażone w specjalny uchwyt, który służy do zamontowania kamery. Oddychanie w masce jest ułatwione poprzez zawory, dzięki którym możliwa jest swobodna wymiana powietrza. Dopasowanie do twarzy ułatwia silikonowy kołnierz.

Wady

Produkt nie jest przeznaczony do nurkowania na duże głębokości, gdyż nie wyrównuje ciśnienia w uszach. Jest to spowodowane utrudnionym dostępem do nosa.

Podsumowanie

Na masce nie gromadzi się para wodna, gdyż specjalny zawór pozwala na regulowanie powietrza w obiegu. Pasek, w który wyposażono produkt jest regulowany. Szybka maski jest odporna na pęknięcia, ponieważ wykonano ją z poliwęglanu.

Rozważ też

Zalety

Produkt gwarantuje swobodną wymianę powietrza bez konieczności trzymania ustnika w ustach. System Ultra-Dry sprawia, że do wnętrza maski nie dostaje się woda. Dodatkowym atutem jest to, że model dostępny jest w dwóch rozmiarach, więc można go dobrze dopasować do twarzy.

Wady

Dołączony do zestawu pokrowiec wykonano z siatki, która nie jest trwała. Dlatego etui dość szybko ulega uszkodzeniu i rozerwaniu, co wygląda mało estetycznie.

Podsumowanie

Jest to dobry sprzęt na odkrywanie podwodnego świata. Produkt wyposażono w uniwersalny uchwyt do mocowania kamery, który znajduje się w górnej części ramki. Kołnierz wykonano z hipoalergicznego, elastycznego silikonu, co ułatwia dopasowanie do twarzy.

 

 

Maski do nurkowania pełnotwarzowe – ranking

 

Easybreath SUBEA

 

Jeżeli szukasz dobrej maski pełnotwarzowej, to z pewnością zainteresuje Cię model Easybreath SUBEA. Opisywana maska szczelnie otula twarz i nie dopuszcza do niej wody. Z każdej strony znajdziemy specjalne uszczelki, które zostały bardzo dobrze wykonane. Główny materiał produktu to tworzywo sztuczne.

Z kolei szybka to szkło hartowane, którego znajdziemy aż 3 warstwy. Dzięki temu możemy bezpiecznie obserwować podwodny świat bez obaw, że zbyt niskie ciśnienie będzie dla nas niebezpieczne. Warto wspomnieć, że szybki się nie rysują, więc mamy bardzo dobrą widoczność. Rurka powierzchniowa nie dopuszcza wody do środka.

Z tyłu maski znajduje się silikonowy pasek, który można łatwo kontrolować. Maska jest więc bardzo dobrze dopasowana do naszej głowy. Co więcej, produkt odznacza się ciekawym designem, więc prezentujemy się bardzo dobrze nawet pod wodą. Nurkowie uważają, że maska jest solidnie wykonana. Jest ona również bardzo bezpieczna podczas nurkowania.

 

 

 

 

Spectra Szaro-Niebieska

 

Spectra Szaro-Niebieska to pełnotwarzowa maska do nurkowania w dobrej cenie dla zaawansowanych nurków. Jedną z największych zalet tego modelu jest fakt, że nie musimy trzymać rurki w ustach. Znajduje się ona w najwyższym punkcie maski, a specjalny system cyrkulacji powietrza sprawia, że woda nie dostaje się pod maskę, a nurek może swobodnie oddychać przez bardzo długi czas.

Szybka jest mocna, a dzięki specjalnej cyrkulacji powietrza nie paruje, więc cały czas mamy dobrą widoczność. Co więcej, mamy aż 180 st. widoczności, co jest więcej niż w standardowych maskach do nurkowania. Regulowany pasek sprawia, że zdejmowanie oraz zakładanie maski nie jest problematyczne.

Produkt jest wyposażony w silikonowy kołnierz. Dobrze dopasowuje się on do szyi, co sprawia, że maska trzyma się stabilnie w jednym miejscu. Z kolei system Ultra Dry odpowiada za to, aby fajka zamknęła się w momencie zanurzenia się. Dlatego woda nie wpada pod maskę. Użytkownicy najbardziej chwalą profesjonalne wykonanie sprzętu oraz specjalne odprowadzanie powietrza.

 

 

 

 

Beon Pro Blue

 

Uniwersalny rozmiar Beon Pro Blue sprawia, że maskę mogą nosić dzieci, młodzież oraz dorośli. Na początku należy zwrócić uwagę na rurkę prezentowanego produktu. Została ona wykonana w taki sposób, że powietrze przepływa swobodnie, a w momencie zanurzenia się, zawór zostaje zamknięty. W rezultacie podczas nurkowania wnętrze maski jest zawsze suche.

4-warstwowe szkło nie ulega zniszczeniu. Jest ono bardzo przejrzyste, więc dokładnie widzimy to, co się dzieje wokół nas. Możemy spokojnie odkrywać podwodny świat. Maska bardzo dobrze się prezentuje i wygląda estetycznie.

Części, które przylegają do twarzy są wykonane z silikonu. Nie dopuszczają wody do środka, lecz jednocześnie nie podrażniają skóry. Warto również wspomnieć, że produkt jest lekki, więc poruszanie się pod wodą nie sprawia żadnego problemu i jest bardzo przyjemne. Użytkownicy w komentarzach piszą, że maska zapewnia dobrą widoczność, a także jest solidna.

 

 

 

 

Jaką maskę do nurkowania pełnotwarzową wybrać?

 

Jednym z popularniejszych sportów wodnych jest nurkowanie. Wiadomo jednak, że nie można nurkować bez specjalnego sprzętu. Podstawowe wyposażenie to płetwy, maska oraz rurka. W tym artykule zajmiemy się wyborem odpowiedniej maski pełnotwarzowej. Kontynuuj czytanie, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaka jest najlepsza pełnotwarzowa maska do nurkowania w 2024 roku.

Maska pełnotwarzowa jest zazwyczaj używana przez osoby, które podchodzą do nurkowania profesjonalnie. Dlatego zauważymy, że są one noszone przez np. żołnierzy czy nurków. Maski pełnotwarzowe robią się jednak coraz bardziej popularne. Są one wygodniejsze od modeli, które zasłaniają tylko część twarzy. Co najważniejsze, maski pełnotwarzowe dają lepszą kontrolę nad ciśnieniem i dlatego pływanie w nich jest bardziej komfortowe.

Najlepsze pełnotwarzowe maski do nurkowania mają kilka warstw szkła osłaniającego twarz. Dobre produkty tego typu zazwyczaj mają od 3 do 6 warstw szkła. Kilka warstw lepiej utrzymuje odpowiednie ciśnienie pod maską i szczelnie zakrywa nos. Zazwyczaj jedna warstwa szkła nie wystarczy i możemy być pod wpływem bardzo niskiego ciśnienia.

Jeżeli chodzi o wykonanie pozostałej części maski to zazwyczaj jest to tworzywo sztuczne. Taka maska jest lekka, więc nie będzie nam przeszkadzać podczas pływania. Bardzo ważny jest również pasek. Najlepiej, jeżeli jest on wykonany z silikonu. Pamiętaj, aby wybrać maskę, której pasek można łatwo regulować. Jeżeli jest on źle dopasowany, to istnieje ryzyko, że woda będzie przedostawać się do środka maski.

Istotna jest również wygoda noszenia maski. Przed zakupem koniecznie przymierz akcesorium do swojej twarzy. Sprawdź, czy każdy element dobrze przylega do twarzy, aby woda nie docierała do środka. Oprócz wygody ważna jest również funkcjonalność maski. Powinno nam się w niej dobrze pływać, a rurka ma dostarczać odpowiednią ilość powietrza. Sprawdź wszystkie elementy, szczególnie jeżeli jesteś początkujący.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Krzysiek

May 5, 2022 at 5:34 pm

Witam. Mam pytanie,Mam dużą wadę wzroku. Czy mogę zakładać taką maskę na okulary?

Odpowiadać
Zespół Zdrowywysilek.pl

May 18, 2022 at 11:52 am

Dzień dobry,

Jeśli wada wzroku jest na tyle duża, że utrudnia nurkowanie, to proszę poszukać maskę do nurkowania ze szkłami korekcyjnymi – są takie dostępne.

Pozdrawiamy,
Zespół ZdrowyWysilek.pl

Odpowiadać