Najlepsza piłka do ćwiczeń w ciąży

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Piłki do ćwiczeń w ciąży – ranking

 

Body Sculpture BB 001

 

Body Sculpture BB 001 to piłka o średnicy 65 cm. Jak zapewnia producent, produkt jest odpowiedni dla Pań o wzroście od 165 cm do 182 cm. Ma antypoślizgową powierzchnię, w efekcie czego stabilnie trzyma się podłoża i zapobiega ześlizgiwaniu się. Powyższy model został wykonany z wytrzymałej gumy i jest odporny na przebicie.

Piłka jest przeznaczona do: ćwiczeń korekcyjnych, rehabilitacyjnych, równoważnych, a nawet do fitnessu, jogi oraz pilatesu. Wynika więc z tego, że produkt ma wiele zastosowań. Jego maksymalne obciążenie to 250 kg. Nie należy się więc obawiać, że opisywany model pęknie pod dużym ciężarem.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można wywnioskować, że piłka Body Sculpture BB 001 jest nie tylko wytrzymała, ale również wyjątkowo lekka. Dlatego przyszła mama nie powinna mieć problemu z jej przenoszeniem i użytkowaniem.

 

 

 

 

Axer Anti-Burst 55 cm

 

Model Axer Anti-Burst 55 cm został wykonany z PCV. Ponieważ ten materiał został pozbawiony ftalanów, nie należy się obawiać, że piłka negatywnie wpłynie na zdrowie jej użytkowniczki. Maksymalne obciążenie produktu to 200 kg. Antypoślizgowa powierzchnia gwarantuje wysoki komfort użytkowania i łatwość wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Prezentowana piłka jest przeznaczona dla Pań o niskim wzroście (do ok. 165 cm). Wyprodukowano ją z wykorzystaniem technologii Anti-burst. Oznacza to, że produkt z pewnością nie pęknie, nawet w przypadku uszkodzenia wierzchniej warstwy. Powyższy model idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku przyszłych mam, ale również osób przechodzących rehabilitację.

Konsumenci zapewniają, że jest to piłka do ćwiczeń w ciąży w dobrej cenie. Ze względu na materiał wykonania jest ona całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. To sprawia, że z pomocą produktu można ćwiczyć także z dzieckiem. Brak wypustek masujących na powierzchni opisywanego modelu sprawia, że można na nim swobodnie siedzieć (zamiast na zwykłym krześle).

 

 

 

 

Bosu Ballast

 

Chcielibyśmy zaprezentować piłkę Bosu Ballast, która wyróżnia się specjalną budową. Wewnątrz niej znajdują się niewielkie kulki o łącznej wadze 2,5 kg. Pełnią one funkcję balastu i tym samym zapobiegają przemieszczaniu się produktu. Dlatego powyższy model z pewnością sprawdzi się w przypadku Pań w 2. i 3. trymestrze ciąży, kiedy aktywność fizyczna zaczyna sprawiać coraz więcej trudności.

Średnica piłki to 65 cm. Produkt został wykonany z prześwitującego, a jednocześnie niezwykle wytrzymałego materiału. Znajdujące się w środku obciążenie tworzy podczas ćwiczeń dynamiczny opór. Przez to możliwe jest ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej.

Wielu konsumentów chwali model marki Bosu za to, że gwarantuje on bezpieczeństwo podczas treningu. Ponieważ piłka nie ślizga się po podłodze ryzyko niespodziewanego upadku jest zmniejszone do minimum. Poza tym produkt estetycznie się prezentuje i jest odporny na przebicie.

 

 

 

 

Jaką piłkę do ćwiczeń w ciąży wybrać?

 

Coraz więcej kobiet zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymanie dobrej kondycji w czasie ciąży. Dlatego przyszłe mamy powinny regularnie ćwiczyć. Pomóc im w tym może specjalna piłka. Ze względu na różnorodność takich produktów, czasem trudno jest znaleźć odpowiedni model. Zachęcamy więc do przeczytania naszego poradnika. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek ułatwiających zakup, a także ranking prezentujący 3 dobre piłki do ćwiczeń w ciąży.

Panie spodziewające się dziecka często uskarżają się na uciążliwy ból pleców oraz obrzęk nóg. Choć tych dolegliwości często nie da się całkowicie uniknąć, to są skuteczne sposoby na to, by je złagodzić. Jednym z nich jest trening z gumową piłką. Dzięki niemu można wzmocnić mięśnie podtrzymujące kręgosłup i usprawnić krążenie krwi.

Najlepsza piłka do ćwiczeń w ciąży w 2024 roku musi mieć właściwą średnicę. Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego produktu nie jest bardzo trudne. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim swój wzrost. W przypadku stosunkowo niskich Pań (do 165 cm), najlepiej sprawdzają się modele o średnicy 55 cm. Szersze piłki (mierzące 65 cm i 75 cm) są dedykowane nieco wyższym użytkowniczkom (do ok. 190 cm wzrostu).

Żeby wybrany produkt okazał się wytrzymały powinien być wykonany z dobrych gatunkowo materiałów (najlepiej grubej gumy). Można mieć wówczas pewność, że piłka nie zniszczy się za szybko, co umożliwia korzystanie z niej nawet po urodzeniu dziecka. Uważa się, że Panie w ciąży nie powinny sięgać po modele z kolcami i wypustkami. Choć takie elementy świetnie masują ciało, to mogą utrudniać komfortowe siedzenie. Dlatego lepszym wyborem jest piłka o gładkiej powierzchni (najlepiej z antypoślizgową powłoką). Może ona z powodzeniem zastąpić fotel czy krzesło, gdyż wymusza tzw. aktywne siedzenie. Aby utrzymać równowagę, przyszła mama musi lekko balansować ciałem. To przyczynia się do ciągłej pracy mięśni i tym samym ich wzmocnienia. Dlatego dokuczliwe dolegliwości bólowe stają się mniej odczuwalne.

Panuje przekonanie, że najlepsze piłki do ćwiczeń w ciąży są odporne na przebicie, a dodatkowo mają duże obciążenie maksymalne (nawet ponad 200 kg). Nie ma więc ryzyka, że takie produkty niespodziewanie pękną (co dla kobiet spodziewających się dziecka mogłoby być bardzo niebezpieczne).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ