Najlepsza rakieta tenisowa Head

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Rakiety tenisowe Head – Ranking

 

Head Graphene Touch Speed S 231837

 

Head Graphene Touch Speed S 231837 to rakieta o zmienionej budowie w stosunku do poprzedniego modelu. Nowy model otrzymał zmienioną budowę ramy, przez to rakieta jest lżejsza i łatwiejsza do prowadzenia. Technologia Graphene Touch sprawia, że rakieta zapewnia doskonałe i pewne czucie, a także redukcję wibracji powstałych na skutek uderzenia.

Rozmiar głowy w tym sprzęcie to 645 cm2, więc plasuje się w rozmiarze średnim. Balans natomiast, nieco poniżej środku rakiety, wynoszący 320 mm sprawia, że rakieta wymaga mniejszej siły uderzenia przez gracza, jest cięższa od innych modeli i daje większą możliwość manewrowania. Ciężar tego modelu bez naciągu wynosi 285 g. A układ strun 16 x 19 powoduje, że dodatkowo model ten ułatwia rotowanie piłki.

Producent nie klasyfikuje, dla jakiego użytkownika przeznacza rakietę wpisując ją, jako unisex, dlatego każda osoba, której podoba się ten model powinna się do niego przymierzyć i sprawdzić, jak się go trzyma w dłoni. Nawet najlepsza rakieta tenisowa Head w 2024 roku nie powinna być kupowana bez przetestowania jej, choć o tym modelu użytkownicy wypowiadają się superlatywach na temat budowy, trwałości i estetyki wykonania.

 

 

 

 

Head IG Challenge Pro

 

Rakieta Head IG Challenge Pro wykonana z grafitu o profilu ramy 24/26/23,5 mm, będzie doskonałym sprzętem dla osób, które preferują grę z głębi kortu. Bowiem jej balans na główkę wynosi 32 mm, co właśnie do takiego typu gry ją definiuje, jak również do uderzeń topspinowych. Rozmiar główki wynosi tu 645 cm2, czyli 100 cali, a taki rozmiar zapewnia większe pole czystego trafienia, a także pozwala na odpowiednią kontrolę uderzeń.

Długość całości rakiety wynosi 68,5 cm (27 cali), a waga bez naciągu to 270 g. Waga ta klasyfikuje rakietę w kategorii rakiet lekkich, odpowiednich dla graczy początkujących, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, do gry rekreacyjnej i dla osób, które mają krótki zamach. Jak podaje producent balans rakiety wynoszący 32 cm sprawia, że rakietą łatwo się manewruje, a także wymaga ona od gracza mniejszej siły do wykonania uderzenia.

Natomiast układ strun 16 × 19, który jest najczęstszym rozwiązaniem dla rakiet, pozwala nawet początkującemu graczowi udanie rotować piłkę. Użytkownicy natomiast wypowiadają się o tym modelu, że jest super lekki i ma wytrzymałe włókna, które zwiększją stabilność i redukują wibracje.

 

 

 

 

Head Youtek Graphene Radical Rev

 

Szukając najlepszej rakiety tenisowej Head znaleźliśmy model Head Youtek Graphene Radical Rev, który jest najlżejszą wersją Graphenowej rakiety – REV. Jej waga to zaledwie 260 g, czyli mieści się w kategorii lekkich rakiet. Producent chwali się zwiększonym stosunkiem mocy rakiety do jej wagi, a także zwiększoną manewrowością. I przeznacza ją w związku z tym dla graczy średniozaawansowanych, a także graczy młodych.

Profil ramy zamyka się tu w wymiarach 20/23/21 mm. A całkowita długość to 685 mm, co przekłada się na 27 cali. Jako jeden z niewielu, producent podaje rozmiar rączek wynoszący 0-5, oznacza to, że model ten jest dostępny w pełnej wymiarówce, od 10 do 14,4 cm obwodu. Rozmiar główki wynosi 630 cm2, klasyfikuje ten model w górnej granicy główek małych, więc można się spodziewać dedykacji tego modelu dla osób grających na całym korcie, lubiących jednoręczny bekhend, deble i woleje.

Układ strun standardowy, czyli 16 x 19, przyjazny dla graczy początkujących, a balans 360 mm zapewnia komfort gry i pozwala nadać piłce sporo dynamiki. Użytkownikom zaś podoba się i sama rakieta, która spełnia wszystkie oczekiwania gracza początkującego, jak również to, że można ją dostać w czterech wersjach kolorystycznych.

 

 

 

 

Jaką rakietę tenisową Head wybrać?

 

Zakup rakiety tenisowej, zwłaszcza dla początkującego gracza, jest nie lada wyzwaniem. Dlatego postanowiliśmy napisać kilka słów o tym, jak wybrać dla siebie najlepszą rakietę. Poniżej przewodnika skupimy się na rankingu rakiet tenisowych Head w dobrej cenie. Zapraszamy do lektury.

Możemy tu wyróżnić trzy rodzaje wagi rakiet. Lekkie, ważące poniżej 270 g, polecane głównie dla kobiet. Takim modelem łatwiej manewrować, więc można wykonać szybszy zamach, ale trzeba włożyć więcej siły w uderzenie. Ten rodzaj rakiety może też sprawić się u początkujących graczy (zwłaszcza mężczyzn), choć mogą oni również wybrać wagę średnią w przedziale 275 – 300 g. Jest ona również przeznaczona dla młodzieży. Rakieta taka zapewnia większą siłę uderzenia, jest stabilna i przenosi stosunkowo niewiele wstrząsów na nadgarstek. Ciężkie rakiety, przeznaczone dla profesjonalistów ważą powyżej 300 g i zapewniają większą kontrolę nad piłką i pozwalają na odbiór silnych uderzeń.

Balans może być neutralny E (even) albo na rączkę HL (head light) lub na główkę HH (head heavy). Dla pań, zwłaszcza początkujących jest proponowany wariant E lub z lekkim indeksem – maksymalnie 2 punkty. Wersja HL jest polecana dla gry serwis, gdy grasz z głębi kortu zainteresuj się modelem HH lub E ze wskazaniem na HH, natomiast lekki HL, oraz E HL jest polecany graczowi, który lubi grać blisko siatki, lubi deble i gra ofensywnie.

Sztywność rakiety początkujący gracz powinien wybrać w okolicach 65 punktów indeksu. Rakiety sztywne to te, oznaczone wartością indeksu blisko 70 i posiadają one większą moc własną, ale dają niestety mniejszy komfort gry. Rakiety miękkie to te, z indeksem około 60, posiadają one mniejszą moc, ale oferują większy komfort gry.

Jeśli chodzi o główkę to małe rakiety to takie z główką do 630 cm2, średnie plasują się w wymiarach ponad 630 do 660 cm2, natomiast duże to te w przedziale ponad 660 do 720 cm2. Przy czym najbardziej uniwersalnymi są rakiety średnie i te są polecane dla początkujących graczy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ