Najlepsza skakanka crossfit

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Skakanki Crossfit – ranking

 

Spokey Crossfit Mid

 

Spokey Crossfit Mid to produkt, który jest przeznaczony dla osób uprawiających crossfit. Ten dobrze wyprofilowany model sprawi, że Twój trening będzie bardzo efektywny. Długość linki wynosi 300 cm – za sprawą stopera możemy regulować ten parametr i tym samym dopasować skakankę do naszego wzrostu. Linka została wykonana ze stali pokrytej tworzywem. Stal gwarantuje nam szybki trening, a tworzywo sztuczne sprawia, że uderzenie skakanką mniej boli.

Rękojeści opisywanego produktu są wykonane z tworzywa sztucznego, a ich długość wynosi 16 cm. Według trenujących crossfit rękojeści bardzo wygodnie się trzyma i nie wyślizgują się nawet podczas intensywnego treningu. Łożyska skakanki są wykonane z metalu i bardzo rzadko ulegają awarii. Skakanie przebiega bardzo płynnie, a skakanka nie skręca ani nie zatrzymuje.

Użytkownicy uważają, że opisywana skakanka do crossfitu w dobrej cenie płynnie się porusza. Poza tym z komentarzy Internautów dowiedzieliśmy się, że każdy element prezentowanego produktu jest solidnie wykonany.

 

 

 

 

Reebok Speed MMA Fitness

 

Z pomocą prostej skakanki, jaką jest Reebok Speed MMA Fitness możesz przeprowadzić trening crossfit. Jest to przedmiot, dzięki któremu utrzymasz dobrą kondycję oraz wzmocnisz mięśnie nóg. Poza tym skakanka pomoże Ci w redukcji tkanki tłuszczowej z okolic bioder, łydek i talii.

Długość linki prezentowanego produktu wynosi 285 cm. Za sprawą ograniczników długości wykonanych z metalu możesz łatwo dopasować ten parametr do Twojego wzrostu tak, aby było Ci jak najwygodniej. Linka została osłonięta tworzywem sztucznym, aby nie zniszczyła się szybko i nie sprawiała bólu, kiedy nie przeskoczysz przez skakankę. Z kolei podwójne łożyska gwarantują płynność ruchów.

Jeżeli chodzi o rękojeści, to mają one 18 cm długości. Zostały one wykonane z tworzywa sztucznego oraz są dobrze wyprofilowane, by trzymanie ich przez dłuższy czas nie sprawiało Ci bólu. Dodatkowo rękojeści nie wyślizgują się z rąk. Opisywana skakanka zdobyła wiele pozytywnych komentarzy. Użytkownicy najczęściej komplementują podwójne łożyska oraz wysoką bezawaryjność.

 

 

 

 

DBX Bushido Premium

 

DBX Bushido Premium to skakanka crossfit uważana za jeden z najsolidniej wykonanych produktów tego typu. Na początku przyjrzyjmy się rękojeściom modelu. Zostały one wykonane z aluminium, które jest pokryte antypoślizgowym materiałem. Każda rękojeść ma długość 15 cm i jest to wystarczające, aby swobodnie złapać skakankę i komfortowo ją używać.

Linka jest wykonana ze stali, co umożliwia bardzo szybkie skakanie. Aby linka nie poraniła ciała, jest ona otulona specjalną osłonką z tworzywa sztucznego. Długość skakanki wynosi 300 cm. Z pomocą metalowego stopera możesz łatwo dopasować długość do Twojego wzrostu oraz preferencji.

Metalowe łożyska produktu sprawiają, że skakanka pracuje płynnie. Oprócz tego stalowe głowice przyspieszają nasze ruchy, co umożliwia przeprowadzenie bardzo intensywnego treningu. Jest to solidnie wykonany model, który spełni wymagania osób ćwiczących crossfit. Internauci pozytywnie wypowiadają się o wygodnych rączkach oraz mocnej lince.

 

 

 

 

Jaką skakankę crossfit wybrać?

 

Skakanka to nieodłączne akcesorium osób, które uprawiają crossfit, czyli intensywny trening angażujący całe ciało. Ten niepozorny gadżet pozwoli Ci poprawić swoją kondycję i wyrobić ładne mięśnie. Może nam się wydawać, że wybór produktu tego typu nie sprawi większego problemu. Jednak każda skakanka ma trochę inne właściwości, które determinują jakość treningu. Jeżeli trenujesz crossfit, to z pewnością potrzebujesz produktu tego typu. Stojąc przed wyborem skakanki z pewnością zastanawiasz się, jakie cechy ma dobry model. Odpowiedź znajdziesz poniżej w przygotowanym przez nas artykule.

Na początek zajmijmy się kwestią materiału. Skakanki do Crossfitu najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Produkt wykonany z tego materiału jest bardzo szybki, a uderzenie nim boli. Sięgnij po model wykonany z tworzywa sztucznego, jeżeli jesteś już doświadczony w uprawianiu crossfitu. To samo można powiedzieć o skakankach wykonanych z metalu. Wybierając model tego typu zaoszczędzisz sobie jednak trochę kłopotu, ponieważ skakanka się nie plącze.

Według opinii wielu osób najlepsze skakanki do crossfitu mają długie rączki, dobrze, gdyby miały co najmniej 15 cm. Rączki o takiej długości są zazwyczaj bardzo wygodne i komfortowo się je trzyma. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to przeważają rączki z tworzywa sztucznego oraz aluminium. Oba materiały umożliwiają bardzo szybkie skakanie. Rączka powinna dobrze leżeć w dłoni i być pokryta materiałem antypoślizgowym, abyś nie upuścił skakanki podczas użytkowania.

Nie mniej ważnym elementem są łożyska. To one sprawiają, że skakanie przebiega płynnie, a skakanka się nie plącze. Przed zakupem danego produktu dokładnie zweryfikuj, czy łożyska zostały solidnie wykonane – szczególnie polecany jest metal.

Nie jest tajemnicą, że najlepsza skakanka do crossfitu w 2024 roku ma regulowaną długość. Za sprawą ograniczników możesz łatwo manipulować długością danego modelu. W efekcie dopasujesz skakankę do swojego wzrostu, co sprawia, że trenowanie będzie efektywniejsze. Standardowe modele mają około 300 cm długości.

Głowica skakanki to element, który gwarantuje płynne skakanie. Dlatego też powinien być mocny i odporny na uszkodzenia. W przeciwnym razie skakanka może nagle się zatrzymać, co grozi Ci upadkiem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ