Najlepsze rękawiczki do ćwiczeń na drążku

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku – ranking

 

Power System No Compromise

 

Produkt o nazwie Power System No Compromise to rękawiczki, które sprawdzą się nie tylko podczas ćwiczeń na drążku. Mają one specjalne panele biegnące wzdłuż palców, które ułatwiają poruszanie nimi. Dlatego też ten model przypadnie do gustu również osobom podnoszącym ciężary.

Rękawiczki zostały wykonane z wysokiej jakości, kolorowej skóry. Przekłada się to na ich dłuższą żywotność, a więc produkt może posłużyć bardzo długo. Poza tym ten model ma anatomicznie dopasowane wyściełanie na spodzie, przez co idealnie dopasowuje się dłoni. Na dopasowanie wpływa też solidne zapięcie na rzep, które nie odpina się niespodziewanie w czasie ćwiczeń.

Konsumenci mówią, że najlepsze rękawiczki do ćwiczeń na drążku to takie, które wygodnie się nosi, a dłoń się w nich nadmiernie nie poci. To właśnie można powiedzieć o tym konkretnym modelu. Materiał na spodzie ma specjalny wkład, który poprawia cyrkulację powietrza. W efekcie dłoń może pozostać sucha, nawet w czasie intensywnego treningu.

 

 

 

 

Olimp Hardcore One

 

Olimp Hardcore One to uniwersalne rękawiczki skórzane bardzo dobrej jakości. Dla dodatkowej wygody osoby ćwiczącej na dłoni i kciuku skóra została dodatkowo wzmocniona. Takie rozwiązanie sprawia, że ćwiczenia można wykonywać bardziej efektywnie. Produkt ma otwarte palce ułatwiające mocniejszy chwyt drążka czy sztangi, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa.

Prezentowany model ma regulowane zapięcie na rzepy, za pomocą którego można dopasować rękawiczki do swojej dłoni. Na całej ich powierzchni znajduje się gąbka, która dodatkowo zwiększa komfort podczas treningu. Dużą zaletą może być również fakt, że ten produkt ma wymodelowane kształty, w efekcie lepiej dopasowuje się do dłoni.

Konsumenci podkreślają, że są to rękawiczki do ćwiczeń na drążku w dobrej cenie, które rzeczywiście warto kupić. Nie tylko bardzo dobrze leżą na dłoniach i dopasowują się do ich kształtu, ale również estetycznie się prezentują.

 

 

 

 

Under Armour Resistor 1253690-001

 

Rękawiczki do ćwiczeń Under Armour Resistor 1253690-001 zostały wykonane ze specjalnego materiału z wykorzystaniem technologii ArmourMesh. Dzięki temu produkt skutecznie odprowadza nadmiar ciepła i nie dopuszcza do nadmiernej potliwości dłoni. To zwiększa nie tylko komfort podczas przeprowadzanego treningu, ale i bezpieczeństwo osoby ćwiczącej.

Opisywane rękawiczki zostały wyposażone we wstawki polepszające chwyt oraz pasek Power Strap umieszczony wokół nadgarstka. Ma on stabilizować staw i w ten sposób można skutecznie uniknąć bolesnych kontuzji. Ponadto w części kciuka tego modelu znajdują się wstawki z materiału frotte. Mają one przyspieszać odprowadzanie potu.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że jest to produkt bardzo dobrej jakości, który przyda się do ćwiczeń na drążku czy z hantlami. Przyczynia się on do mocniejszego chwytu, a więc można dzięki niemu trenować efektywniej. Dla wielu dodatkowym plusem jest też fakt, iż skóra dłoni w czasie ćwiczeń może swobodnie oddychać.

 

 

 

 

Jakie rękawiczki do ćwiczeń na drążku wybrać?

 

Rękawiczki to niezwykle przydatny produkt podczas ćwiczeń siłowych, np. na drążku czy przy podnoszeniu ciężarów. Zwiększa on bezpieczeństwo w czasie treningu i chroni dłonie przed otarciami, dlatego nie można wybrać pierwszego z brzegu modelu. Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak należy szukać odpowiednich rękawiczek dla siebie. Na końcu znajdziesz też zestawienie 3 najlepszych według nas produktów.

Rękawiczki do ćwiczeń to element niemal obowiązkowy, kiedy chcemy trenować efektywnie, a jednocześnie zapewnić sobie właściwy poziom bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że dłonie w czasie intensywnego wysiłku również się pocą, dlatego grozi nam wyślizgnięcie się sztangi z rąk, czy też zsunięcie się z drążka. Po to właśnie warto kupić specjalne rękawiczki. Dzięki nim ćwiczenia będą też o wiele przyjemniejsze, gdyż można skutecznie uniknąć różnego rodzaju otarć skóry dłoni, czy nawet zranień.

Panuje przekonanie, że najlepsze rękawiczki do ćwiczeń na drążku w 2024 roku powinny być przede wszystkim wygodne i dobrze leżeć na dłoniach. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ brak komfortu noszenia takiego produktu przełoży się na niższy poziom efektywności treningu. Właśnie dlatego zawsze musimy dobierać odpowiedni rozmiar rękawiczek, który zwykle opisywany jest standardowymi określeniami jak: S, M, L czy XL. Jeżeli nie wiemy, jaki rozmiar będzie nam pasował, najlepiej przymierzyć kilka modeli z różnymi oznaczeniami. Wtedy przekonamy się, który z produktów leży najlepiej.

Pod uwagę zawsze trzeba też brać materiał wykonania rękawiczek do ćwiczeń. Pod tym względem możemy je podzielić na dwa rodzaje. Będą to modele wykonane z lycry oraz ze skóry. Produkty z lycry są niedrogie i mają specjalną warstwę antypoślizgową. Dzięki niej dłoń nie będzie bezpośrednio stykać się ze sztangą czy drążkiem i nie pojawią się na niej żadne odciski. Natomiast modele skórzane są oczywiście znacznie droższe, ale mogą okazać się też bardziej wytrzymałe. Wiele osób twierdzi, że rękawiczki ze skóry zapewniają również większy komfort w czasie wysiłku fizycznego, a skóra dłoni mniej się poci.

Mnogość rękawiczek do ćwiczeń na rynku sprawia, że każdy może znaleźć produkt idealny dla siebie, także pod względem designu. Do wyboru mamy wiele różnych kolorów i wzorów, dlatego jeżeli tylko chcemy, możemy dopasować ten element do reszty naszego treningowego stroju.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ