Najlepsze rolki damskie K2

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Rolki damskie K2 – ranking

 

K2 Alexis 80

 

K2 Alexis 80 to rolki damskie, doskonale nadające się do jazdy treningowej, jak i rekreacyjnej. Przy ich tworzeniu zostały wykorzystane technologie Softboot oraz Stability Plus. Dzięki nim nawet dla osób początkujących jazda będzie bardzo komfortowa. Miękki, oddychający but wewnętrzny sprawia, że na rolkach można spędzić wiele godzin bez nadmiernego zmęczenia.

But pozwala na dobre dopasowanie do stopy, dużą wygodę jazdy oraz usztywnienie stawu skokowego. Wiązanie obuwia dopełnia regulowana klamra oraz pasek na rzep, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Poliuretanowe koła oraz bezobsługowe łożyska czynią rolki odpowiednimi do jazdy rekreacyjnej. Kompozytowa płoza znacznie zwiększa komfort jazdy po trudnym terenie.

Osoby dopiero uczące się jeździć uważają ten produkt za bardzo stabilny i bezpieczny. Obniżony środek ciężkości pozwala na znacznie łatwiejsze zachowanie równowagi. Poza tym cholewka pomagająca ustabilizować kostkę jest bardzo lekka, co również stanowi spore ułatwienie dla początkujących rolkarek. Prezentowany model to rolki damskie K2 w dobrej cenie pozwalające na bezpieczną naukę jazdy.

 

 

 

 

K2 Alexis X Speed Boa 2015

 

K2 Alexis X Speed Boa 2015 to rolki dla Pań ceniących sobie sportowy design. Charakterystyczne dla marki solidne wykonanie pozwala na rekreacyjną jazdę oraz jej naukę w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób.

Oryginalne zapięcie BOA Closure System, czyli pasek z rzepem umocowany pod kątem 45 stopni, ma za zadanie chronić kostkę przed urazami. Aluminiowa szyna pozwala na efektywną naukę hamowania, a kółka nie pozwolą na rozwinięcie nadmiernej prędkości. Co bardzo istotne, sprzęt ma hamulec mocowany przy szynie, dzięki czemu nauka zatrzymywania się jest dość krótka i efektywna. But Softboot jest bardzo lekki i pozwala na szybkie i efektywne odprowadzanie wilgoci.

Panie cenią ten model za lekkość i łatwość jazdy. Nawet początkujące osoby czują się pewnie mając tak zabezpieczony staw skokowy oraz poruszając się z tak niskimi prędkościami. Nowoczesne rozwiązanie chroniące kostkę po raz kolejny przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa rolkarza, który ma szansę na naukę przy użyciu sprzętu naprawdę dobrej jakości.

 

 

 

 

K2 Velocity 84 Boa W

 

K2 Velocity 84 Boa W to sprzęt dedykowany dla Pań, które potrzebują sprzętu do jazdy rekreacyjnej. Dzięki łożyskom ILQ 7 poruszanie się na rolkach odbywa się w sposób płynny i komfortowy.

Stabilność i zwrotność prezentowanego modelu to jego dwie najważniejsze cechy. Poza tym oddychający but pozwala na poprawę komfortu jazdy. Również dzięki innowacyjnemu systemowi zapięć K2 Boa System możliwe jest niemal idealne dopasowanie stopy do buta, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko kontuzji.

Osoby jeżdżące na tym modelu rolek cenią go sobie również za łatwość w utrzymaniu w czystości oraz szereg rozwiązań czyniących sprzęt wyjątkowo atrakcyjnym dla kobiet, między innymi dzięki nowoczesnemu, sportowemu wzornictwu.

 

 

 

 

Jakie rolki damskie K2 wybrać?

Rolki to doskonały sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz utratę zbędnych kilogramów. Ta metoda spędzania czasu na świeżym powietrzu zyskuje sobie coraz większe grono sympatyków. Niełatwo wybrać dobry sprzęt spośród wielu opcji dostępnych na rynku. Prezentując najlepsze damskie rolki K2 objaśnimy Ci pokrótce, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu. W zestawieniu umieszczonym na końcu poradnika prezentujemy ciekawe propozycje dla kobiet.

Firma K2 początkowo zajmowała się produkcją nart, ale z czasem rozwinęła swoją działalność. W 2003 roku koncern dodał do swojej nazwy wyraz „sports”. Obecnie K2 zrzesza 14 marek znanych na całym świecie, które są związane ze sportem. Ona sama jest jednym z czołowych producentów rolek na świecie.

Najważniejszym elementem rolek jest but. Dobrze dobrany chroni nasze stopy przed kontuzjami. Aby dobrze wybrać rozmiar obuwia, należy zmierzyć stopę stawiając ją na kartce i odrysowując jej skrajne punkty. Wówczas otrzymamy długość, którą odnajdujemy w tabelce z rozmiarem. Jeśli kupujemy sprzęt w sklepie stacjonarnym, możemy wybrać odpowiednią wielkość mierząc but na swojej stopie. Następnie warto zapiąć go i zrobić w nim kilka kroków. Wiele osób podkreśla, że warto wybrać model, który ma wyjmowaną wkładkę wewnętrzną, ponieważ będziemy mogli ją wyciągnąć i wyprać.

Kółka rolek są zwykle wykonane z poliuretanu lub plastiku. Ten pierwszy materiał jest zdecydowanie bardziej bezpieczny w użytkowaniu. Plastikowe kółka łatwo utrzymać w czystości, jednak są dość kruche. Kółka mogą być twarde lub miękkie. Te pierwsze są bardzo odporne na zniszczenia, natomiast miękkie cechują się niemal doskonałą przyczepnością. Zapewniają również nieco lepszą amortyzację. Najbardziej odpowiednia średnica kółek dla początkujących to ta, nieprzekraczająca 7 cm. Takie kółka są bardzo zwrotne, jednak nie pozwalają na rozwijanie zbyt dużych prędkości. Kółka tego typu są również bardzo stabilne. Kobiety mają nieco inną anatomię, przez to również preferują inne rozwiązania niż Panowie i jazda na mniejszych kółkach, będzie dla nich bardziej komfortowa. Duże kółka mają średnicę od 8 cm do 11 cm i pozwalają na rozwijanie prędkości bliskiej 30 km/h. Nie będą więc one odpowiednie dla początkujących osób.

W opinii konsumentów najlepsze rolki damskie K2 w 2023 roku mają specjalną szynę zwiększającą komfort jazdy. Ma ona za zadanie przybliżyć stopę do ziemi w taki sposób, aby osoba jeżdżąca miała poczucie stabilności i komfortu jazdy. Dobrze, aby przy jednej z płóz znajdował się hamulec. Ułatwi to zatrzymywanie się, zwłaszcza początkującym. Panie cenią również w rolkach design. Wymarzoną opcją dla wielu kobiet jest możliwość personalizacji sprzętu, np. indywidualny dobór sznurówek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ