Najlepsze rolki damskie kauczukowe

Ostatnio aktualizowane: 19.09.21

 

Według użytkowników pozostawiających swoje opinie o kupionych sprzętach rolki Blackwheels Pink to obecnie najlepiej postrzegane rolki na rynku. Opinię swoją użytkownicy popierają tym, że but jest starannie wykonany, bezpieczny dla początkującego i z niewielkim doświadczeniem rolkarza, a także jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zaproponowana kolorystyka podoba się żeńskiej społeczności, a trzystopniowe zapięcie dobrze utrzymuje i stabilizuje stopę podczas jazdy. Modelem wskazywanym w drugiej kolejności przez użytkowników jest Nils Extreme NA9080. To rolki z możliwością regulacji długości buta, sprawiający, że dziewczynka, której rosną stopy będzie używać rolek przez kilka sezonów. W zależności od rozmiaru oryginalnie są zamontowane różnej wielkości kauczukowe kółka. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To produkt przeznaczony dla użytkowników początkujących, jak i tych, którzy pierwsze doświadczenia mają za sobą. Rolki nadają się do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej. Trzystopniowy system zapięcia zapewnia stabilizację.

Wady

Według części użytkowników rolki są twarde i z tego powodu radzą oni kupić rozmiar nieco większy niż nosi się na co dzień, aby miał szansę się dopasować do stopy.

Podsumowanie

To model z aluminiową różową ramą, na której osadzone są kółka z pięcioramiennym rdzeniem oraz łożyskami w klasie ABEC-7. But ma atrakcyjny, damski design.

Drugi wybór

Zalety

Rolki wyróżniają się kolorystyką czarną z niebieskimi dodatkami. Sprzęt jest sprzedawany w rozmiarze: S, M i L i każdy z nich można regulować w zakresie długości o 2 cm. Dzięki temu rolki „rosną” wraz z dzieckiem.

Wady

Sprzęt jest przesycony napisami z logiem producenta. Logo zostało umieszczone na płozie, pasku zapinającym but na rzep, a także na każdym z kółek.

Podsumowanie

To rolki przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Zamontowane kółka można wymienić na takie o maksymalnej średnicy 100 mm. Hamulec wykonany z PP jest odporny na uderzenia.

Rozważ też

Zalety

Rolki są dostępne od rozmiaru S do L i każdy z nich można regulować w zakresie 3 cm, co pozwala na kilkuletnią eksploatację sprzętu przez rosnącego nastolatka. Rolki są utrzymane w kolorystyce czarno-szaro-różowej.

Wady

Część klientów zwraca uwagę na słabą jakość wykonania i mocowania kół oraz płozy. Mimo dokręcenia wspomnianych elementów ruszają się one na boki.

Podsumowanie

W rolkach zastosowano kółka 82A od rozmiaru 70 do 76 mm w zależności od rozmiaru rolek. Noga w bucie jest wentylowana, a trzystopniowy system zapięć pozwala ustabilizować stopę w bucie.

 

 

Rolki damskie kauczukowe – ranking

 

1. Rolki Fitness Damskie Blackwheels Pink

 

Jednymi z najchętniej wybieranych rolek są Blackwheels Pink. Obudowa tego produktu ma kolor czarno-różowy, więc z pewnością taki design spodoba się wielu kobietom. To, co wyróżnia opisywaną parę to jej bardzo wytrzymała konstrukcja. Materiał syntetyczny, z jakiego zostały wykonane rolki jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym model jest bardzo lekki, co ułatwia nam jazdę.

Musimy wspomnieć o płozie tego produktu. Została ona wykonana z aluminium, więc jest lekka, ale wytrzymała. Płoza ma dobrze wyprofilowany kształt, więc łatwo się nią steruje. Rolki wyposażone zostały w wytrzymałą klamrę i sznurówki, które stabilizują stopę. Z kolei pasek zapinany na rzep skupia się na pięcie.

Internauci bardzo pochlebnie wypowiadają się o ciekawym designie produktu oraz o jego wytrzymałości. Para uważana jest za damskie rolki kauczukowe w dobrej cenie, które z pewnością pozostaną z nami na dłużej. Użytkownicy wspominają także o bardzo mocnej konstrukcji i dobrze wyprofilowanym bucie produktu.

Łyżworolki Blackwheels Pink mają przeznaczenie uniwersalne. Sprawdzą się przy rekreacyjnej jeździe, fitnessowej, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. 

 

Zalety

Dopasowanie: Producent zadbał o staranne wyprofilowanie buta, co stwarza wygodę stopie osoby używającej rolek. Dodatkowo zapięcie dobrze utrzymuje stopę, zapewnia stabilizację i doskonałe dopasowanie. 

Wytrzymała konstrukcja: But zewnętrzny został wykonany z lekkiego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa. A fakt, że został anatomicznie wyprofilowany zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zapięcie dobrze utrzymujące stopę: W bucie zastosowano trójstopniowe zapięcie: Sznurowanie, zapięcie paskiem na rzep oraz za pomocą klamry. Takie rozwiązanie utrzymuje odpowiedni naciąg podczas jazdy.

Układ jezdny: Na układ jezdny składa się lekka, aluminiowa płoza o ergonomicznym kształcie, na której osadzono kółka z pięcioramiennym rdzeniem i łożyskami w klasie ABEC – 7. 

Atrakcyjny design: Produkt został starannie wykonany, a na nowoczesny wygląd składają się czarno-biały but z elementami w kolorze różowym, oraz różowa płoza, na której osadzono czarne kółka.

 

Wady

Twardość buta: To dość twarda konstrukcja niepoddająca się stopie, dlatego część użytkowników radzi kupić rozmiar nieco większy od noszonego na co dzień.

 

 

 

 

2. Rolki Nils Extreme Na14169 A

 

Dla osób początkujących i średnio zaawansowanych są przeznaczone rolki Nils Extreme Na14169 A. A według użytkowników te rolki kauczukowe z przeważającym kolorem niebieskim, uznane jako damskie, ze względu właśnie na kolorystykę, cieszą się powodzeniem wśród pań.

Jest to między innymi zasługą materiałów użytych do ich produkcji. Zastosowano tu piankę o dużej gęstości, siatkę MESH, velvet, skórę syntetyczną i materiał EVA. Rolki damskie mają kółka kauczukowe 82A w zależności od rozmiaru sprzętu o wielkości od 72 do 84 mm średnicy. Płoza, na której zamontowano kółka na łożyskach ABEC 9 jest aluminiowa. Wewnętrzny but jest miękki i wentylowany, bo użyto w nim oddychającą membranę. Rozmiar S ma długość wkładki 19,5 – 21,5 cm, kolejno do długości 23,5 to rozmiar M, a L nie przekracza długości 26,5 cm.

Zastosowano tu też dwusekcyjną klamrę do zapinania, pasek na rzep, a także staranne sznurowanie. Nils Extreme Na14169 A zostały też opatrzone certyfikatem CE mówiącym o tym, że sprzęt spełnia wymogi bezpieczeństwa stawiane sprzętom sportowym na terenie Unii Europejskiej. Nils Extreme Na14169 A to rolki chętnie kupowane przez panie o niewielkich umiejętnościach albo zaczynających swoją przygodę z jazdą na rolkach.

 

Zalety

Regulowany but: Dzięki możliwości regulacji buta, może on służyć dziewczynkom, którym stopa wciąż rośnie, przez kilka sezonów. Rozmiar S ma wielkość wkładki wewnętrznej od 19,5 do 21,5 cm.

Bezpieczeństwo: Rolki zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, co potwierdza wydany certyfikat CE dopuszczający sprzęt do użytku na terenie Unii Europejskiej.

Miękkie kółka: Miękkie kauczukowe kółka sprawiają, że rolki mają dobrą przyczepność do podłoża i dobrze absorbują wszelkie drgania.

Rozmiar kółek: Kółka 82 A o rozmiarach od 72 mm, przy rozmiarze S, przez 80 mm przy rozmiarze M do 84 mm w rozmiarze L, można wymienić na takie o rozmiarze 100 mm. Wtedy rolkarz może wyraźnie zwiększyć prędkość poruszania się.

 

Wady

Design: Większość klientów zwraca uwagę na przesycenie modelu znakami logo producenta. Logo jest zapisane na płozie, na pasku zapinającym but na rzep, oraz na każdym z kółek.

 

 

 

 

3. Rolki Nils Extreme NA9080

 

Rolki Nils Extreme NA9080 są dostępne w rozmiarach od S do L, a dodatkowo, każdy z rozmiarów jest regulowany w zakresie długości. Rozmiar S pozwala na regulację od 31 do 34 cm, rozmiar M wyregulujemy od 35 do 38 cm, a rozmiar L od 39 do 42 cm. Według użytkowników są to dobre i tanie rolki damskie kauczukowe o dobrej przyczepności do podłoża i wytrzymałym hamulcem na uderzenia wykonanym z PP.

Płynne toczenie się kółek zapewniają łożyska w klasie ABEC-9, a na lekkość konstrukcji wpływa między innymi aluminiowa płoza. Zastosowano tu but półmiękki co uzyskano za sprawą zastosowania takich materiałów jak: Velvet, mesh, EVA, syntetyczna skóra i pianka o dużej gęstości. Rolki są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej i fitnessowej i mogą służyć zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym.

But zapinany jest na sznurówki, pasek zamykany na rzep i klamrę dwusekcyjną. Wentylacja zapewnia użytkownikowi komfort i odprowadzanie potu na zewnątrz.   Nils Extreme NA9080 to rolki dostępne od rozmiaru 39 do 42, dodatkowo każdy z rozmiarów jest regulowany w zakresie 3 cm. Sprawia to, że młodzież używa sprzętu przez kilka sezonów.

 

Zalety

Łożyska: Łożyska w klasie ABEC-9 zapewniają najlepszą z możliwych płynność toczenia. Jest to szczególnie ważne przy osobach rozwijających duże prędkości jazdy, jak i początkujących rolkarzach. 

Regulacja długości: Dzięki regulacji długości każdego rozmiaru w zakresie 3 cm sprzęt kupiony dla nastolatka może mu służyć mu do osiągnięcia dorosłości. Rosnąca noga nie wyeliminuje go z użycia.

Dobór materiałów wykonania buta: Zastosowane materiały, z którego zostały rolki wykonane zapewniają nodze wygodę i wentylację. Użyto tu między innymi velvet, mesh, EVA, syntetyczną skórę i piankę o dużej gęstości.

Stabilizujące stopę zapięcie: But jest trzystopniowo zapiany. Dzięki sznurówkom, zapinaniu na pasek, a następnie na dwusekcyjną klamrę stopa zyskuje dobrą stabilizację, a jazda na rolkach jest bezpieczna.

 

Wady

Część z kupujących wspomina, że kółka nie są najlepiej zamocowane mimo pełnego ich dokręcenia chwieją się. A także że w raz z płozą są słabej jakości i przez to nie wytrzymują obciążeń jazdy.

 

 

 

 

Jakie rolki damskie kauczukowe wybrać?

 

Jazda na rolkach jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Dostarcza dużo rozrywki, a przy tym rzeźbi nasze ciało. Jazda pozwala nam także utrzymać się w formie. Rodzajem rolek, którym poświęcimy poniższy artykuł, są te, z kółkami wykonanymi z kauczuku, inaczej nazywane uretanowymi. Aby wybrać dobre rolki damskie kauczukowe musimy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy. W poniższym artykule zamieściliśmy wskazówki, które pomogą Ci w zakupach.

Jeżeli chodzi o kółka kauczukowe, to najistotniejszą kwestią jest ich twardość. Parametr ten oznaczany jest dużą literą A i liczbami od 74 do 100. Minimalna twardość kółek wynosi 74A, a maksymalna to 100A. Niska cyfra oznacza, że mamy do czynienia z kółkami miękkimi. Polecamy je osobom początkującym. Kółka tego typu pochłaniają drgania, więc jazda na rolkach jest o wiele wygodniejsza. Ich mankamentem jest to, że stosunkowo szybko się wycierają. Z kolei kółka twarde oznacza się liczbami od 84A do 100A. Jazda na rolkach z kółkami twardymi jest szybka, lecz nie pochłaniają one tak dobrze drgań. Nie ulegają jednak tak szybko wytarciu, więc posłużą nam na dłużej.

Jedną z ważniejszych właściwości jest także profil kółek. Profil ścięty gwarantuje nam bardzo szybką jazdę, lecz niską stabilności. Z kolei profil płaski sprawia, że jazda jest wolniejsza, ale za to stabilniejsza. Do wyboru mamy także profil okrągły, który najlepiej spełnia swoje zadanie w hokeju i jeździe freestyle.

Wiele osób uważa, że najlepsze damskie rolki kauczukowe mają płozy skonstruowane w taki sposób, aby były jak najbliżej ziemi. Jeżdżąc na takich rolkach z pewnością będziemy czuć się o wiele pewniej, co zachęci nas do szybszej jazdy.

Nie możemy zapomnieć o samym bucie. Przy wyborze tego odpowiedniego powinniśmy kierować się wygodą. Modele damskie i męskie znacznie różnią się od siebie kształtem, co łatwo zaobserwujemy. Rolki dla kobiet przystosowane są do smukłej, delikatnej stopy, co zwiększa komfort jazdy. Pamiętajmy też, że jeśli źle dobierzemy rozmiar, jazda nie będzie zbyt przyjemna. Oprócz tego najlepsze damskie rolki kauczukowe w 2021 roku zapewniają naszej stopie stabilność. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju kontuzje kostki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ