Najlepsze rolki Spokey

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest odpowiedni zarówno do nauki akrobacji, jak również do spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Design produktu jest bardzo nowoczesny. Rolki są regulowane, mogą więc być użytkowane przez dziecko kilka sezonów. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo lekka, dzięki czemu jazda jest bardzo przyjemna.

Wady

Jasne wstawki na skorupie bardzo szybko się brudzą, przez co model po kilku godzinach jazdy trzeba wyczyścić preparatem, który zapobiega zażółceniom materiału.

Podsumowanie

Powierzchnia rolek jest odporna na zarysowania. Model jest przeznaczony dla użytkowników do maksymalnej wagi 60 kg. Dzięki dokładnemu zapięciu stopa jest usztywniona, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z rolek.

Drugi wybór

Zalety

Kółka 82 A zapewniają dobrą amortyzację i przyczepność w trakcie jazdy i wykonywania akrobacji. Aluminiowa rama rolek jest lekka, więc korzystanie z akcesorium jest przyjemne i nie powoduje bólu kostek i stóp. Łożyska kółek i skorupa są odporne na korozję, na prezentowanym modelu można również jeździć chwilę po deszczu lub w trakcie opadów.

Wady

Trzyetapowe zapięcie, co prawda znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka, jednak początkowo może powodować frustrację u malucha, który musi nauczyć się wykonywać je prawidłowo.

Podsumowanie

Model zdaniem kupujących jest idealny jako pierwsze rolki dla dziecka. Kolorystyka jest odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Skorupa rolek jest odporna na zarysowania.

Rozważ też

Zalety

Aluminiowa płoza jest odporna na korozję, dzięki czemu z rolek można korzystać w trakcie opadów deszczu. Kauczukowe koła o średnicy 84 mm i twardości 82 A są ciche i dobrze amortyzują wstrząsy. Poza tym ten typ kółek zapewnia odpowiednią przyczepność. Uniwersalny kolor sprawia, że rolki pasują do każdego koloru ochraniaczy i sportowych ubrań.

Wady

Ciemna skorupa rolek dość szybko odbarwia się pod wpływem zadrapań i zarysowań, co psuje estetykę modelu. Klamra początkowo może się zacinać.

Podsumowanie

Dzięki użytym materiałom oraz konstrukcji na rolkach można rozwijać duże prędkości. To sprzęt dla osób, które od jakiegoś czasu jeżdżą na rolkach i potrzebują nieco mocniejszego sprzętu.

 

 

Rolki Spokey – ranking

 

Spokey Torque II

 

Rolki Torque II marki Spokey to dobry model, który może być używany do spokojnych przejażdżek z przyjaciółmi oraz nauki sztuczek. Już na samym początku zwracamy uwagę na ładny design produktu. Na obudowie dominuje kolor biały, ale widać czarne, błękitne i szare dodatki.

Największą zaletą jest to, że prezentowany produkt to rolki regulowane. Oznacza to, że model rośnie wraz z użytkownikiem, więc nie musimy co kilka miesięcy wymieniać produktu na nowszy dla naszych dzieci.

Cała konstrukcja została wykonana z aluminium, które jest odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, powierzchnia produktu nie jest podatna na zarysowania. Pamiętaj jednak, że materiał ten również ma pewne ograniczenia i dlatego maksymalna waga użytkownika nie może przekraczać 60 kg. Zapięcie w sprzęcie jest bardzo dokładne, więc nasza noga jest dobrze usztywniona. Najpierw zawiązujemy sznurówki, potem używamy rzep, a na koniec specjalnej, dwusekcyjnej klamry z zabezpieczeniem.

W opinii wielu klientów te rolki Spokey w dobrej cenie, to produkt godny polecenia, gdyż jest w pełni bezpieczny.

 

 

 

 

Spokey Avate

 

Model Spokey Avate to bardzo ładne, kolorowe rolki dziecięce. Kolorem dominującym w obudowie produktu jest róż, a kilka dodatków ma szarą barwę. Takie połączenie dobrze się prezentuje na nodze, dlatego wielu rodziców wybiera ten sprzęt dla swoich maluchów.

Pierwszą cechą, którą koniecznie należy pochwalić są kółka o wielkości 64 mm i twardości 82 A. Takie wykonanie gwarantuje dobrą przyczepność oraz odpowiednią amortyzację w czasie skoków. Niemal cała rama została zrobiona z aluminium, które stanowi dobrą osłonę stopy. Jest ono bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co więcej nie jest podatne na korozję, więc nawet przejażdżka w deszczu im nie zaszkodzi.

Zapięcie w rolkach jest trzyetapowe. Na początku musisz zawiązać sznurowadła, potem zapiąć buta przy użyciu paska, a na końcu wykorzystać klamrę.

Zdaniem wielu rodziców prezentowany model dobrze sprawdzi się jako pierwsze rolki dla dziecka. Produkt pozwoli mu zainteresować się tym sportem, a co więcej, pozytywnie wpłynie na zdrowie malucha.

 

 

 

 

Spokey XTREC

 

Model Spokey XTREC to polecane przez wiele osób rolki rekreacyjne. Sprzęt jest dostępny w kolorze czarnym, który sprawia, że model dobrze wygląda w połączeniu z naszymi sportowymi ubraniami. Ze względu na swoją neutralną barwę, sprzęt może być używany zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

Do wykonania rolek użyto najlepszych materiałów, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia mechanicznego oraz wypadku. Płoza została zrobiona z aluminium, które nawet mimo jazdy w deszczu nie zardzewieje, co czyni je bezpiecznym. Na uwagę zasługują koła o średnicy 84 mm i grubości 82 A, które zrobiono ze specjalnego kauczuku. Dzięki temu, w czasie jazdy mamy zapewnioną odpowiednią przyczepność. Dodatkowo pozwoli to nam na rozwinięcie większych prędkości. Pełnię bezpieczeństwa gwarantuje trzyetapowe zamknięcie, na które składa się zawiązanie sznurówek, rzep raz specjalna klamra.

Niska cena oraz ładny design to główne zalety prezentowanego modelu, które przekonały liczną grupę rodziców, by zainwestowali w ten produkt. Poza tym jak twierdzą dzieci, rolki są miękkie w środku oraz bardzo wygodne, zatem możliwa jest komfortowa, wielogodzinna jazda.

 

 

 

 

Jakie rolki Spokey wybrać?

 

Jak pokazują nowe badania, dobrym sposobem na poprawę kondycji oraz wymodelowanie pośladków jest jazda na rolkach. Zaletą tego sportu jest to, że możemy go wykonywać w towarzystwie znajomych. Jednak zapał nie wystarczy i niezbędny jest zakup dobrego sprzętu. Ponieważ czynność ta nie jest taka prosta, przygotowaliśmy ten oto poradnik, który ułatwi Ci zainwestowanie w najlepsze rolki Spokey w 2024 roku.

Na wstępie, warto bliżej przyjrzeć się omawianej marce – Spokey. Zajmuje się ona produkcją wysokiej jakości rolek oraz łyżworolek. Wszystkie oferowane modele zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, które dobrze ochraniają nogę oraz zapewniają jej stabilność. Zaletą produktów jest również ich kolorowy design, który przypadnie do gustu zarówno osobom starszym, jak i młodszym.

Pierwszą kwestią, którą chcemy poruszyć, jest ograniczenie wagowe. Zauważ, że rolki nie tylko powinny być dobre jeśli chodzi o rozmiar, ale powinny być w stanie utrzymać nasz ciężar. Szczególną uwagę muszą zwrócić osoby, które planują uczyć się trików na rampie. Niestety, ważąc około 70 kg, nie możemy jeździć na rolkach przewidzianych dla osób o wadze do 50 kg, gdyż nie utrzymają naszej wagi w momencie lądowania po wyskoku.

Dopiero gdy upewnimy się, że interesujący nas produkt utrzyma nasz ciężar, możemy przyjrzeć się rozmiarowi. Najlepsze rolki Spokey powinny być ściśle dopasowane do wielkości stopy. Zbyt mały lub za duży rozmiar na pewno spowoduje dyskomfort lub też obtarcie. Bolesne odciski na pewno uniemożliwią nam regularny trening. Dodatkowo upewnij się, że między czubkiem dużego palca, a końcem buta jest kilka milimetrów wolnej przestrzeni.

Bardzo istotnym elementem konstrukcji są kółka. W dobrej jakości sprzętach powinny być one wykonane z kauczuku, gdyż materiał ten nie ślizga się, a co więcej zapewnia dynamiczną jazdę. To tworzywo jest mocne i twarde, więc nie obawiaj się, że najechanie na większy kamień uszkodzi powierzchnię kółka. Kolejną zaletą materiału jest to, że amortyzuje on wibracje, gdy poruszamy się po nierównej powierzchni. Godną polecenia alternatywą są modele wykonane z PVC lub tworzyw sztucznych, a nawet plastików. Jeśli marzy Ci się nauka sztuczek na rampie, sugerujemy wybór produktu o średnicy 76 mm.

Ostatnim ważnym elementem jest sposób zapinania rolek. W dobrych modelach powinien być on trzystopniowy. W pierwszej kolejności powinieneś zawiązać sznurowadło, następnie zaciągnąć rzepy i zapiąć klamrę ulokowaną nad kostką. Taki system umożliwia utrzymanie nogi w bezruchu. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko skręcenia kostki jest znacznie ograniczone.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ