Najlepsze zatyczki do uszu na basen

Ostatnio aktualizowane: 02.10.23

 

Kupując zatyczki na basen możemy skutecznie chronić nasze uszy i zapewnić sobie maksymalny komfort w trakcie pływania. Jak jednak wybrać najlepszy produktu na rynku? Warto sugerować się opiniami konsumentów, tak aby zweryfikować, czy zapewnienia producenta dotyczące konkretnego modelu są prawdziwe. Wiemy jednak, że czytanie wszystkich recenzji zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego chcąc ułatwić Ci zadanie przygotowaliśmy ranking zatyczek do uszu na basen, w którym pierwsze miejsce zajął model Spurt EP-1. Jest on zrobiony z przyjemnego w dotyku silikonu, który nie podrażnia skóry. Jest to elastyczny materiał, który dostosowuje się do kształtu naszych uszu. Produkt ma certyfikat CE potwierdzający, że spełnia on wymagane prawem normy, a więc użytkowanie zatyczek jest bezpieczne. Waimea to kolejny model znajdujący się w grupie polecanych zatyczek do uszu na basen. Produkt jest elastyczny i miękki. Zatyczki dobrze zabezpieczają przed wlewaniem się wody do uszu, są lekkie i wygodne w użyciu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zatyczki są odpowiednie nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Znacząco ułatwiają one naukę pływania oraz nurkowania. Stopery są zapakowane w niewielkie pudełeczko, dlatego ryzyko ich przypadkowego zgubienia jest zmniejszone do minimum.

Wady

Choć wkładanie stoperów do uszu jest bardzo proste, to ich wyjmowanie po treningu jest znacznie trudniejsze. Mają z tym problem w szczególności dzieci.

Podsumowanie

Materiałem wykonania produktu jest silikon. W pudełeczku są dwie pary zatyczek. Są one trwałe i przystosowane do wielokrotnego użytku. Stopery nie wypadają z uszu i zapobiegają przedostawaniu się wody do kanału słuchowego. Mają one certyfikat CE.

Drugi wybór

Zalety

Stopery są miękkie, do ich produkcji wykorzystano kauczuk termoplastyczny oraz polipropylen. Nie należy się obawiać o ich zgubienie, gdyż można je przechowywać w dołączonym etui. Wyjmowanie zatyczek nie jest trudne z uwagi na niewielkie uchwyty.

Wady

Etui zostało wykonane ze słabego gatunkowo tworzywa sztucznego. Trzeba ostrożnie otwierać i zamykać pudełeczko, gdyż przez nieuwagę możemy je zniszczyć.

Podsumowanie

Zatyczki są elastyczne i dobrze dopasowują się do kanału słuchowego. Stopery nadają się dla dzieci, jak i dorosłych (są dostępne w rozmiarze uniwersalnym). To przydatne akcesorium podczas lekcji pływania. Jest ono wytrzymałe i na pewno nie zniszczy się po pierwszym użyciu.

Rozważ też

Zalety

Zatyczki dobrze dopasowują się do kanału słuchowego, ale nie izolują całkowicie od dźwięków z otoczenia. Swoim kształtem przypominają one choinkę, są zbudowane z trzech pierścieni. Produkt wykonano z elastycznego silikonu, który nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wady

Małe dzieci mają problem z samodzielnym wyjmowaniem stoperów z uszu. Na ich końcach umieszczono uchwyty, które według rodziców są zbyt małe.

Podsumowanie

To akcesorium w różowym kolorze, uchwyty są przezroczyste. Zatyczki można przechowywać w dołączonym do zestawu pudełeczku. Jest ono poręczne i mieści się w kieszeni spodni. Stopery pozwalają czerpać więcej przyjemności z pływania. Po ich założeniu dobrze słyszymy to, co dzieje się wokół nas.

 

 

Zatyczki do uszu na basen – ranking

 

Spurt EP-1

 

Spurt EP-1 to zestaw 4 zatyczek do uszu na basen. Znajdują się one w szczelnym opakowaniu, więc są bezpieczne i nie ulegają uszkodzeniu. Produkt ma kolor niebieski.

Stopery są wykonane z tworzywa sztucznego, jakim jest silikon. Jest to materiał, który bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ucha i tym samym zabezpiecza je przed wodą. Produkt ma specjalny certyfikat, który potwierdza, że materiał, z jakiego jest wykonany, nie jest toksyczny.

Te zatyczki do uszu na basen w dobrej cenie nie wypadają z uszu, a poza tym są bardzo trwałe. Użytkownicy najbardziej chwalą fakt, że prezentowany model nie dopuszcza do zatykania się uszu (jest to bardzo niekomfortowe uczucie). Nurkowie wspominają także o tym, że produkt jest wykonany z dobrego materiału i dzięki temu nie trzeba ciągle kupować nowej pary.

Spurt EP-1 to bardzo dobre zatyczki do uszu na basen do 10 zł. Przydają się one w trakcie nurkowania i nauki pływania.

 

Zalety

Materiał wykonania: Do wykonania produktu wykorzystano dobrej jakości silikon, który jest wytrzymały i elastyczny. W związku z tym dobrze dopasowuje się do kształtu naszych uszu. Silikon jest miękki i nie podrażnia skóry.

Certyfikat: Produkt ma certyfikat CE, który stanowi potwierdzenie na to, że zatyczki spełniają określone prawem normy, a więc ich użytkowanie jest bezpieczne dla naszych uszu.

Zawartość opakowani: W zestawie otrzymujemy 4 sztuki produktu. Nawet jeśli przypadkowo zgubimy zatyczkę, możemy sięgnąć po nową bez konieczności dokonywania kolejnych zakupów.

Nie wypadają z uszu: Użytkownicy potwierdzają, że Spurt EP-1 nie wypadają z uszu, dlatego ich użytkowanie jest bezpieczne.

Wygoda użytkowania: Większość osób przyznaje, że korzystanie z zatyczek jest komfortowe. Wynika to z tego, że materiał jest delikatny i idealnie przylega do skóry.

 

Wady

Plastikowe opakowanie: Produkt jest zamknięty w plastikowym opakowaniu, które jest nietrwałe i szybko na jego powierzchni pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

Waimea Stopery

 

Chcielibyśmy zaprezentować Waimea Stopery – produkt, który znajduje się w małym pudełku wykonanym z plastiku. Możemy więc wziąć zatyczki ze sobą bez obawy, że zgubią lub zabrudzą się w torbie. Waga produktu wynosi 17 g.

Wkładanie oraz wyjmowanie stoperów jest bardzo łatwe. Na końcu zatyczek znajduje się mały, czarny uchwyt, za który możemy chwycić, aby w ciągu sekundy wyciągnąć zatyczki z uszu. Materiał wykonania to połączenie kauczuku termoplastycznego i polipropylenu. Ze względu na wykonanie produkt jest wytrzymały, lecz jednocześnie na tyle elastyczny, aby dobrze dopasował się do wnętrza naszego ucha.

Jest to produkt uniwersalny, który może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Użytkownicy najczęściej wspominają o wygodzie noszenia zatyczek. Poza tym Internauci w komentarzach podkreślają, że prezentowane zatyczki do uszu skutecznie blokują wodę.

Zatyczki do uszu na basen Waimea zostały zrobione z TPE i PP. Są one dostępne w uniwersalnym rozmiarze.

 

Zalety

Uchwyt: Produkt wyposażono w praktyczne, niewielkie uchwyty ułatwiające wkładanie i wyjmowanie zatyczek. Dzięki nim zmniejszono ryzyko, że ten mały przedmiot wyślizgnie nam się z dłoni i spadnie na brudną podłogę.

Jakość wykonania: Do produkcji zatyczek wykorzystano kauczuk termoplastyczny i polipropylen. Materiały cechuje duża wytrzymałość i elastyczność, co przekłada się na zadowolenie z użytkowania Waimea.

Etui: W zestawie znajduje się plastikowe etui pozwalające na bezpieczne przechowywanie zatyczek w momencie, gdy z nich nie korzystamy.

Uniwersalność: Model jest dostępny w uniwersalnym rozmiarze, co oznacza, że jest dostosowany do potrzeb właściwie każdego. Większość osób, które zdecydowały się kupić ten produkt uważa, że jest on odpowiednio dopasowany do ich potrzeb.

 

Wady

Szczelność: Czasami zdarza się, że jeśli niedokładnie włożymy zatyczki, do naszych uszu wleje się trochę wody.

 

 

 

 

Arena Pro Clear-Fuschia

 

Arena Pro Clear-Fuschia to zatyczki do uszu, które nie dopuszczają wody do wnętrza ucha. Ich skuteczność ma związek z dobrze przemyślanym kształtem. Stopery składają się z trzech pierścieni. Dostosowują się one do kształtu ucha, a także zapobiegają wepchnięciu zatyczki zbyt głęboko (co może uszkodzić bębenek).

Specjalnie wydrążony człon sprawia, że wyraźnie słyszymy dźwięki dochodzące do nas z zewnątrz. Zatyczki są wykonane w całości z silikonu, czyli materiału, który jest wytrzymały, lecz jednocześnie elastyczny. Dlatego zatyczki bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ucha. Do produktu dołączone jest przezroczyste pudełko z wydrążonymi miejscami na zatyczki.

Kolor pierścieni to róż, a uchwyty, które pomagają nam wyciągnąć zatyczki z uszu, są przezroczyste. Użytkownicy są zachwyceni ciekawym kształtem stoperów – jak twierdzą: nie tylko dobrze wygląda, ale dzięki niemu do ucha nie dostaje się ani kropla wody.

Arena Pro Clear-Fuschia to zatyczki do uszu na basen wykonane z silikonu. W komplecie znajduje się etui ochronne.

 

Zalety

Zapewnia słyszalność: Warto zwrócić uwagę na to, że zatyczki są puste w środku. W związku z tym słyszymy, co mówią do nas inni bez konieczności wyciągania akcesorium z uszu. Potwierdza to zrobiony przez użytkowników test zatyczek do uszu na basen Arena Pro Clear-Fuschia.

Bezpieczny materiał: Produkt zrobiono z bezpiecznego materiału, jakim jest silikon. Jest on odpowiednio miękki i nie podrażnia skóry.

Kształt: Akcesorium ma kształt 3 pierścieni (przypomina choinkę). W ten sposób można zagwarantować uszom lepszą ochronę przed wodą.

 

Wady

Kolor: Nie każdemu podoba się to, że częściowo zatyczki mają różowy kolor. Mężczyźni zazwyczaj rzadziej decydują się na ich zakup.

 

 

 

 

Jakie zatyczki do uszu na basen wybrać?

 

Nadmiar wody w uszach jest nie tylko nieprzyjemny – może też doprowadzić do zapalenia ucha lub innych chorób czy powikłań. Uczucie wlewającej się wody do ucha jest również dla wielu osób bardzo niekomfortowe. Dlatego tak wielu profesjonalnych pływaków, jak i amatorów pływania decyduje się na zakup zatyczek do uszu. Nie wiesz, czym charakteryzują się dobre produkty tego typu? Przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka porad, a także opisy produktów, które mogą Cię zainteresować.

Najlepsze zatyczki do uszu na basen w 2023 roku są miękkie. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dopasować kształt zatyczek do kształtu naszego ucha. Zbyt twardy model może niezbyt dobrze przylegać, czego skutkiem jest przeciekająca do wewnątrz woda. Dlatego wybieraj takie zatyczki, aby można je było uformować i swobodnie włożyć do ucha.

Profesjonalni nurkowie przyznają również, że najlepsze zatyczki do uszu na basen są trwałe i nie wypadają. Podczas intensywnego treningu niektóre zatyczki mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu. Zdarza się również, że wypadają z uszu podczas gwałtownych ruchów. Wybierz więc taki model, który mocno trzyma się wnętrza ucha.

Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to najczęściej spotkamy tworzywa, takie jak silikon lub kauczuk (kauczuk jest bardziej plastyczny, ale uważa się, że to silikon jest trwalszy). Radzimy wybrać taką parę, która ma specjalny certyfikat potwierdzający, że zatyczki nie mają w swoim składzie toksyn. Produkt styka się z naszym ciałem, więc jego składniki mogą mieć wpływ na nasze zdrowie.

Zatyczki do uszu najczęściej są sprzedawane w zestawie. Jeżeli zamierzamy bardzo często wybierać się na basen, to bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup większej ilości zatyczek. Najczęściej sprzedawane są one w komplecie po 2 lub po 4 pary.

Stopery mają także różne designy. Produkty tego typu są dostępne w bardzo wielu kolorach. Jednak najbardziej popularne są białe i niebieskie. Zatyczki znajdziemy również w różnych kształtach, lecz musimy uważać na te bardziej ekstrawaganckie, ponieważ mogą przepuszczać wodę do środka ucha, co może wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ