Najlepszy ciśnieniomierz Microlife

Ostatnio aktualizowane: 18.05.24

 

Mierzenie ciśnienia jest bardzo ważną czynnością, którą wiele osób powtarza codziennie, nawet kilka razy dziennie. Aby być pewnym, że wyniki pokazywane przez ciśnieniomierz są prawidłowe warto wybrać dobry sprzęt. Jednym z nich jest Microlife BP A2 Basic. Jego wyświetlacz jest duży i wyraźny, wystarczy jedno, szybkie spojrzenie, abyś znał swoje wyniki. Poza tym prezentowany ciśnieniomierz jest łatwy w obsłudze. Jest on wyposażony w 3 przyciski, a ich przeznaczenie jest dobrze opisane w instrukcji, która została przygotowana w języku polskim. Wielu konsumentom podoba się to, że urządzenie zapamiętuje 30 pomiarów. Innym godnym polecenia modelem jest również Microlife BP A1 Basic, czyli kompaktowy sprzęt, który możesz wszędzie ze sobą zabrać. Ciśnieniomierz ma duży wyświetlacz, na którym pokazują się prawidłowe wyniki. Konsumentom podoba się w nim to, że łatwo się go obsługuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki systemowi Gentle+ sprzęt dobiera idealną ilość powietrza w mankiecie, aby nie sprawić dyskomfortu. Z kolei system PAD wykrywa nieregularności w pracy serca, na przykład arytmię. Wyświetlacz ciśnieniomierza jest wyraźny, nawet osoby niedowidzące mogą przeczytać informacje.

Wady

Niektórym przeszkadza to, że ekran nie jest podświetlany. W rezultacie czasem odczytanie wyników może być trudne. Według opinii wadą jest to, że na ekranie nie wyświetla się data i godzina.

Podsumowanie

Mankiet typu stożkowego ma regulowany obwód - od 24 cm do 40 cm. Zakres jest dość duży, więc może go używać wiele osób. Na ekranie pojawia się klasyfikacja ryzyka według WHO. Sprzęt był testowany klinicznie.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa ciśnieniomierza jest łatwa, ma on tylko 3 przyciski, które są odpowiednio oznaczone. Wyniki pokazywane na ekranie są poprawne, nawet po wykonaniu badania po raz drugi nie ma różnicy. Sprzęt jest dobrze wykonany, więc masz pewność, że posłuży przez długi czas.

Wady

Niektórzy uważają, że rękaw ciśnieniomierza jest trochę inaczej skonstruowany, niż w innych produktach tego typu. Dlatego na początku zakładanie go może wydawać się trudne, jednak z czasem można się przyzwyczaić.

Podsumowanie

Sprzęt ma pamięć 30 ostatnich pomiarów. Wielkość mankietu wynosi od 24 cm do 42 cm. Ciśnieniomierz ma certyfikaty, które potwierdzają, że działa on dobrze. Urządzenie jest zasilane bateriami (4 AA). Sprzęt diagnozuje nadciśnienie.

Rozważ też

Zalety

Ciśnieniomierz ma funkcję automatycznego wyłączania, więc jeżeli zapomnimy wyłączyć sprzęt, to nie tracimy energii. Zapewnia on bardzo wysoką dokładność pomiarów. Ekran urządzenia jest wystarczająco duży, aby można było szybko odczytać wynik. Obsługa sprzętu nie sprawia problemu.

Wady

Sprzęt zapamiętuje wyłącznie ostatni pomiar. Jeżeli ktoś prowadzi dziennik pomiarów ciśnienia, to produkt może nie spełnić jego oczekiwań.

Podsumowanie

Jest to ciśnieniomierz z automatycznym pompowaniem. Urządzenie waży około 0,4 kg. Wymiary modelu wynoszą 140 mm x 120 mm x 70 mm. Ciśnieniomierz jest wyposażony w wyświetlacz LCD. Sprzęt jest zasilany bateriami lub sieciowo (zasilacz).

 

 

Ciśnieniomierze Microlife – Ranking

 

Microlife BP A2 Basic

 

Ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic to bardzo podręczne i dokładne urządzenie, które kupowane jest osobom z chorobami serca. Z racji tego, że jest to typ bardzo prosty w obsłudze, mogą z niego korzystać nawet osoby starsze.

Ten najlepszy ciśnieniomierz Microlife w 2024 roku jest sprzętem nakładanym na ramię. Model ten zasilany jest na baterie, zatem możesz go ze sobą zabrać w podróż lub do pracy. Dzięki temu, będziesz w stanie skontrolować stan swojego zdrowia w każdej sytuacji.

Dużą zaletą produktu jest możliwość zapamiętania 30 ostatnich pomiarów wraz z ich dokładną datą i godziną. Sprawia to, że będziesz mógł dokładnie śledzić swoje wyniki. Ponadto prezentowane urządzenie, posiada specjalny system PAD, który pozwala na wykrycie arytmii.

Sprzęt ten jest w pełni bezpieczny i zanim trafił na sklepowe półki przeszedł bardzo dużo testów klinicznych. Wszystkie badania potwierdziły dokładność pokazywanego wyniku.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Zdaniem użytkowników sprzęt ten cechuje się dużą poprawnością pomiaru ciśnienia krwi i pulsu.

Osobom szukającym wygodnego ciśnieniomierza polecamy Microlife BP A2 Basic. Rękaw ma regulowaną średnicę (w zakresie od 22 cm do 42 cm). Ma on pamięć ostatnich 30 pomiarów.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Ciśnieniomierz został wykonany tak, aby zapewniał użytkownikowi wygodę. Ma on specjalny system, dzięki któremu napompowuje rękaw optymalną ilością powietrza.

Zapamiętywanie pomiarów: Sprzęt zapamiętuje 30 ostatnich wyników. W rezultacie masz wgląd do wielu wcześniejszych pomiarów i możesz je ze sobą porównać.

Wykrywanie chorób: Ze względu na system PAD ciśnieniomierz dostatecznie wcześnie poinformuje Cię o ewentualnej arytmii serca. Możesz wcześnie zareagować i zacząć się leczyć.

Wyraźny wyświetlacz: Urządzenie ma stosunkowo wyraźny wyświetlacz z dużymi literkami. Po przeprowadzeniu pomiaru możesz być pewien, że bez żadnego problemu odczytasz wynik nawet bez okularów.

Łatwa obsługa: Ciśnieniomierz ma tylko 3 przyciski, a jeden z nich (włącznik/wyłącznik) jest bardzo duży. Podczas wybierania odpowiedniej opcji z pewnością się nie pomylisz.

 

Wady

Brak sygnału dźwiękowego: Po zakończonym badaniu ciśnieniomierz nie daje żadnego sygnału dźwiękowego. Osobom, które się do tego przyzwyczaiły stosując inne modele, brak tej opcji przeszkadza.

 

 

 

 

Microlife BP A1 Basic


Jednym z bardziej popularnych ciśnieniomierzy automatycznych jest Microlife BP A1 Basic. Prezentowany sprzęt bardzo dokładnie mierzy ciśnienie i za każdym razem podaje właściwe wyniki. Pozwala on dostatecznie wcześnie wykryć arytmię serca, dzięki czemu jest ceniony przez wielu konsumentów.

Sprzęt zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów. Możesz zapomnieć o mozolnym zapisywaniu wyników w zeszycie i porównywać pomiary w urządzeniu. Warto wspomnieć, że łatwo można je znaleźć, wystarczy nacisnąć przycisk na dole sprzętu z literką „M”. Sprzęt jest zasilany bateriami, które wyczerpują się dopiero około roku.

Średnicę mankietu można regulować w zakresie od 22 cm do 42 cm. Na wyświetlaczu, oprócz informacji o ciśnieniu można znaleźć również godzinę i datę (wcześniej trzeba je ustawić). Użytkownikom podoba się duży wyświetlacz z dobrze widocznymi cyframi. Doceniają oni też kompaktowość produktu, jak zauważają, mogą go ze sobą wszędzie zabrać.

Microlife BP A1 Basic to dobry ciśnieniomierz Microlife do 100 zł, który pokazuje badanym dokładne ciśnienie oraz możliwość wystąpienia arytmii. Mankiet ma średnicę, którą można regulować (od 22 cm do 42 cm).

 

Zalety

Małe rozmiary: Ciśnieniomierz jest kompaktowy. Jeżeli planujesz dłuższy wyjazd i wciąż chcesz korzystać ze sprzętu, to możesz go łatwo włożyć do walizki, nie zabierze on dużo miejsca.

Prawidłowe wyniki: Testy przeprowadzone klinicznie wykazały, że wyniki pomiarów ciśnienia ciśnieniomierza są poprawne.

Łatwa obsługa: Ze względu na łatwą obsługę nawet starsza osoba może bez problemu korzystać z prezentowanego urządzenia. Ciśnieniomierz jest wyposażony w 3 przyciski.

Duży wyświetlacz: Duży wyświetlacz pomaga osobom niedowidzącym odczytać wyniki pomiarów. Warto dodać, że pojawiające się na nim cyferki są duże.

 

Wady

Skomplikowane zakładanie mankietu: Niektóre osoby zauważyły, że aby dobrze założyć mankiet na rękę, na początku trzeba się trochę namęczyć. Po pewnym czasie można się jednak przyzwyczaić.

 

 

 

 

Microlife BP 3AG1

 

Produkt Microlife BP 3AG1 to bardzo nowoczesny i precyzyjny ciśnieniomierz Microlife w dobrej cenie o dużym ekranie, który ułatwia odczytanie uzyskanego wyniku. Dużym atutem prezentowanego produktu jest jego prosta obsługa. W celu dokonania pomiaru, wystarczy umieścić mankiet na ramieniu i przycisnąć jeden przycisk. Po krótkiej chwili otrzymasz swoje wyniki.

Model zasilany jest na baterie, zatem będziesz mógł go zabrać ze sobą do pracy lub na wycieczkę. W przypadku, gdy akumulatory rozładują się (o czym zostaniesz poinformowany sygnałem dźwiękowym), przyrząd posiada opcję podłączenia zasilacza sieciowego.

Zanim prezentowany sprzęt trafił na sklepowe półki, został poddany dużej liczbie testów klinicznych. Wszystkie potwierdziły precyzyjność pomiaru ciśnienia krwi i pulsu. Co więcej, za sprawą zastosowania najnowszej technologii, urządzenie wykrywa arytmię serca.

Wymiary ciśnieniomierza: 14 cm x 12 cm x 7 cm, zaś waga wynosi 0,4 kg, nie wliczając ciężaru 3 baterii.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników pochwaliło sprzęt za precyzję pomiaru, prostą obsługę, automatyczne pompowanie mankietu oraz niską cenę.

Microlife BP 3AG1 to ciśnieniomierz z rękawem o średnicy od 22 cm do 42 cm, można ją regulować. Jest to biało-granatowe urządzenie z dużym wyświetlaczem.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Obudowa sprzętu jest solidnie wykonana. Test ciśnieniomierzy Microlife pokazał, że przyciski działają sprawnie i nie zacinają się, a na obudowie z czasem nie powstają rysy.

Dobry wyświetlacz: Duży wyświetlacz wyraźnie pokazuje pomiary. Warto wiedzieć, że cyferki są wystarczająco duże, aby każdy mógł je szybko odczytać.

Łatwość pomiaru: Mankiet łatwo się zakłada, a badanie rozpoczyna się automatycznie, wystarczy tylko nacisnąć przycisk start.

 

Wady

Słaba wtyczka mankietu: Prezentowany ciśnieniomierz ma jeden słaby element, a jest nim wtyczka do mankietu. Podczas użytkowania trzeba uważać, ponieważ przez przypadek może ona ulec zniszczeniu.

 

 

 

 

Jaki ciśnieniomierz Microlife wybrać?

 

Domowy ciśnieniomierz to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Niestety, jak pokazują badania, coraz więcej osób cierpi na choroby serca. Dlatego, aby mieć kontrolę nad swoim zdrowiem, dobrze jest zakupić sprzęt, który pozwoli Ci codziennie, w domowym zaciszu dokonać pomiaru. Wiedz jednak, że zakup takiego przyrządu nie jest taki prosty. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki, trzypunktowy ranking, w którym znajdziesz najlepsze ciśnieniomierze Microlife.

Microlife jest jednym z czołowych producentów sprzętu medycznego. Firma znana jest z przeprowadzania licznych testów klinicznych przed wprowadzeniem produktu na rynek. Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiły, że sprzęty Microlife znalazły się w szpitalach na całym świecie. Ciśnieniomierze tej marki znane są z dużej dokładności pomiaru.

Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto zastanowić się, jaki typ sprzętu preferujemy. W Internecie możesz znaleźć informacje o modelach rtęciowych, czy zegarowych, ale są one używane coraz rzadziej. Obecnie rynek został zdominowany przez sprzęty elektroniczne, gdyż oferują one największą precyzję pomiaru. Występują zatem w dwóch rodzajach: naramiennym oraz nadgarstkowym.

Pierwszy typ, jak sugeruje jego nazwa, nakładany jest na ramię, nad zgięcie łokcia. Jest to najczęściej spotykany model, który możesz dostać w każdej aptece. Ze względu na prostą obsługę, produkt ten może być używany przez ludzi w każdym wieku. Z kolei, urządzenia nadgarstkowe powstały z myślą o osobach otyłych, które nie mają możliwości założenia mankietu na swoje ramię. Ponadto taki model jest często wybierany przez osoby z poważnymi chorobami serca, które muszą regularnie mierzyć ciśnienie, niezależnie od lokalizacji.

Należy podkreślić, że tradycyjne ciśnieniomierze, w których badanie przeprowadza się metodą osłuchową, nie sprawdzają się w domowych warunkach i odradzamy ich zakup.

Poza tym, decydując się na zakup takiego urządzenia, należy zmierzyć obwód swojego ramienia, a następnie upewnić się, że interesujący nas produkt posiada tak szeroki mankiet. Bowiem, zbyt ciasne lub za luźne modele nie podadzą Ci odpowiedniego wyniku.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ