Najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron

Ostatnio aktualizowane: 13.12.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dużą zaletą modelu jest to, że samodzielnie pompuje on mankiet, a po wykonanym pomiarze wypuszcza powietrze. To pozwala na obsługę urządzenia nawet starszym osobom. Wyświetlacz jest duży i czytelny, co znacznie ułatwia odczytanie pomiaru. W pamięci urządzenia można zapisać aż 60 ostatnich pomiarów.

Wady

Wymiana baterii w ciśnieniomierzu może przysporzyć początkowo nieco kłopotów, jednak z czasem każdy użytkownik nabiera wprawy.

Podsumowanie

Niewielkie wymiary ciśnieniomierza pozwalają na jego łatwe transportowanie. Duże przyciski sprawiają, że model jest łatwy w obsłudze. Mankiet jest dopasowany do nadgarstków o obwodzie od 13,5 cm do 21,5 cm, więc mogą z niego korzystać nawet bardzo szczupłe osoby.

Drugi wybór

Zalety

W zestawie z ciśnieniomierzem znajdziesz pokrowiec, który umożliwia wygodne transportowanie sprzętu. Duży wyświetlacz LCD pozwala na łatwe odczytywanie pomiarów. Urządzenie samodzielnie pompuje mankiet i spuszcza z niego powietrze, co wpływa korzystnie na jakość pomiaru. Obsługa urządzenia jest intuicyjna i każdy sobie z nią poradzi.

Wady

Sprzęt zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów, jednak zdaniem kupujących o wiele lepiej w celach diagnostycznych sprawdza się system zapisu 60 pomiarów.

Podsumowanie

Produkt jest zasilany dwiema bateriami AAA. Mankiet ciśnieniomierza jest odpowiedni dla osób o obwodzie nadgarstka od 13,5 cm do 21,5 cm, nie musisz się więc obawiać o to, czy pomiar będzie prawidłowy, kiedy np. będziesz mieć opuchnięty staw.

Rozważ też

Zalety

Ciśnieniomierz ma wskaźnik prawidłowo napompowanego mankietu, co znacznie ułatwia wykonanie prawidłowego pomiaru. Producent dołącza baterie do zestawu, co umożliwia wykonanie pomiaru niemal tuż po wyjęciu modelu z pudełka. Duży wyświetlacz znacznie ułatwia odczyt wartości z wyświetlacza. Aby zmierzyć ciśnienie wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Wady

Przechowywanie i transport ciśnieniomierza byłyby znacznie prostsze, gdyby producent dołączył do zestawu etui.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia zapamiętywanie ostatniego pomiaru wraz z jego datą i godziną. Użytkownicy cenią sprzęt za łatwość wykonywania pomiarów, jak również za solidne wykonanie urządzenia, które jest odporne na intensywną eksploatację.

 

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe Omron – ranking

 

Omron RS3

 

Pod nazwą Omron RS3 skrywa się automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy. Samodzielnie pompuje on mankiet, zbiera pomiar, a następnie wypompowuje powietrze. To sprawia, że urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze i nawet osoby starsze sobie z nim poradzą. Wyniki zebranych pomiarów ukazują się na dużym i czytelnym, 3-liniowym wyświetlaczu. Dlatego z pewnością nie będziesz mieć problemu z odczytaniem wyświetlanych wartości, nawet jeśli masz problemy ze wzrokiem.

Prezentowany produkt umożliwia zapisanie w pamięci aż do 60 ostatnich pomiarów ciśnienia. Co więcej, znajduje się tutaj funkcja wykrywania arytmii, która powiadomi o wszelkich nieprawidłowościach w rytmie bicia serca. Mankiet dobrze dopasowuje się do nadgarstka, którego obwód wynosi od 13,5 cm do 21,5 cm. Oznacza to, że nawet bardzo szczupłe osoby mogą swobodnie zmierzyć sobie ciśnienie z pomocą prezentowanego sprzętu.

Według konsumentów najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe Omron powinny być niezawodne i dokładne. Oba te warunki spełnia model RS3. Jest on zasilany bateriami, dlatego możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu. Ponadto powyższe urządzenie posiada wskaźnik prawidłowo założonego mankietu.

 

 

 

 

Omron RS2

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci ciśnieniomierz Omron RS2. To model automatyczny, dlatego z pewnością poradzisz sobie z jego obsługą. W pamięci przedstawionego urządzenia możesz zapisać 30 ostatnich wyników pomiarów, co pozwoli Ci na dokładniejszą kontrolę swojego ciśnienia.

Powyższy produkt został wyposażony w duży wyświetlacz LCD, jest on zasilany dwiema bateriami AAA. Kiedy urządzenie przestanie działać, wystarczy wymienić baterie, by znów cieszyć się funkcjonalnością sprzętu. Mankiet idealnie dopasowuje się do nadgarstka o obwodzie od 13,5 cm do 21,5 cm. W zestawie znajduje się specjalny pokrowiec, który umożliwia bezpieczne przechowywanie ciśnieniomierza, gdy go nie używasz.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że model RS2 ma wiele zalet. Najczęściej jednak wspominano o czytelnym wyświetlaczu, możliwości bardzo dokładnego pomiaru ciśnienia, jak również nieskomplikowanym działaniu. Urządzenie samodzielnie pompuje i spuszcza powietrze z mankietu, dlatego nie musisz się martwić, że popełnisz błąd przy pomiarze (co mogłoby dać nieprawidłowy wynik pomiaru).

 

 

 

 

Omron RS1

 

Omron RS1 to automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy wyposażony w technologię o nazwie Intellisense. To ona sprawia, że mankiet zawsze pompowany jest do odpowiedniej wartości, dzięki czemu otrzymany pomiar jest wiarygodny. W pamięci urządzenia zapisuje się ostatni pomiar ciśnienia wraz z datą oraz godziną.

Przedstawiony przez nas model ma wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Jego obecność również pozwala uniknąć uzyskania nie do końca wiarygodnego wyniku. W ten sposób możesz mieć pewność, że dobrze kontrolujesz swój stan zdrowia. Mankiet z łatwością dopasujesz do swojego nadgarstka, gdyż jego obwód jest regulowany i wynosi od 13,5 cm do 21 cm. Wspomniane urządzenie jest zasilane bateriami (dołączono je do zestawu).

Konsumenci docenili opisany wyżej model głównie za funkcjonalność. Ten ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron w dobrej cenie ma nie tylko duży wyświetlacz, ale i wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Obsługa produktu nie jest trudna, gdyż chcąc zmierzyć sobie ciśnienie musisz jedynie wcisnąć przycisk Start/Stop.

 

 

 

 

Jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron wybrać?

 

Zadaniem ciśnieniomierza nadgarstkowego jest mierzenie ciśnienia na tętnicy promieniowej. Wbrew pozorom, obsługa tego typu urządzeń nie jest zbyt skomplikowana, a pomiar zwykle jest bardzo dokładny. Jeśli rozważasz zakup modelu nadgarstkowego, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik. Na jego końcu umieściliśmy też ranking 3 produktów marki Omron, które mogą ułatwić Ci zakup.

Wybraliśmy Omron, ponieważ to światowy lider w produkcji medycznego sprzętu, w tym także do użytku domowego. Szeroka gama oferowanych przez markę produktów obejmuje nie tylko ciśnieniomierze, ale też specjalistyczne wagi, termometry czy nebulizatory i inhalatory. Cieszą się one dużym zaufaniem konsumentów, gdyż są niezwykle łatwe w obsłudze. Ponadto pozwalają one lepiej zadbać oraz kontrolować zdrowie swoje i innych członków rodziny.

Najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron w 2024 roku jest przede wszystkim łatwy w obsłudze. Dlatego najlepiej wybrać model automatyczny, który nie będzie wymagał samodzielnego pompowania. Urządzenie automatyczne samo napompuje mankiet do odpowiedniej wartości, a po pomiarze ciśnienia szybko wypompuje powietrze.

Dobry produkt tego typu powinien być wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz. Ułatwi Ci to obsługę sprzętu i sprawi, że szybko odczytasz pomiar ciśnienia. Pamiętaj również o wyborze modelu z dobrze dopasowanym mankietem. Najlepiej, jeżeli wybrany przez Ciebie produkt będzie wyposażony we wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. W przypadku, gdy źle go założysz na nadgarstek, usłyszysz charakterystyczny sygnał. Będzie to znak, że mankiet jest zbyt luźny lub znajduje się w niewłaściwym miejscu, a to może dać nieprawidłowy wynik pomiaru.

Bardziej zaawansowane technologicznie ciśnieniomierze posiadają kilka czujników, które ułatwią kontrolowanie stanu zdrowia i układu krążenia. Należy do nich m.in. funkcja wykrywania arytmii. Kiedy tylko taki sprzęt wykryje nieregularne bicie serca, natychmiast Cię o tym powiadomi. Dzięki temu możesz szybko zareagować i uniknąć niebezpiecznej sytuacji, która może być nawet zagrożeniem dla życia.

Jeśli ciśnieniomierz jest Ci potrzebny do kontrolowania nadciśnienia lub podobnych chorób, poszukaj modelu umożliwiającego zapisanie w pamięci ostatnich zebranych pomiarów. To bardzo przydatna opcja, która może zastąpić zwykły, papierowy dzienniczek. Nawet, jeżeli nie musisz mierzyć ciśnienia codziennie, na podstawie zapisanych w pamięci ostatnich wartości pomiarów ocenisz, czy Twoje ciśnienie często się zmienia. To może ułatwić wykrycie ewentualnych chorób.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ