Ciśnieniomierze Sanitas zdobyły uznanie osób w podeszłym wieku. Wszystko przez to, że mają bardzo łatwy system obsługi, co w przypadku seniorów ma ogromne znaczenie. Wśród dostępnych na rynku urządzeń najwięcej pozytywnych opinii zdobył ciśnieniomierz Sanitas SBM 21. Jest to jeden z najtańszych modeli, który poza atrakcyjną ceną ma także wiele innych zalet. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim dokładność pomiaru i możliwość szybkiego porównania wyników z wytycznymi określonymi przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia. Atutem jest także to, że model ma niewielkie wymiary, więc mieści się nawet w małej torbie. Możemy więc monitorować swoje zdrowie bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy. W naszym zestawieniu znajdziesz także opisy innych, sprawdzonych urządzeń. Wśród nich na drugim miejscu znalazł się ciśnieniomierz Sanitas SBM 37. Ma on funkcje automatycznego wyłączania się, dzięki czemu baterie nie rozładowują się zbyt szybko. Model jest dostępny w zestawie z praktycznym etui.
Tabela porównawcza
Ciśnieniomierze Sanitas – Ranking
Sanitas SBM 21
Sanitas SBM 21 to dobrej jakości ciśnieniomierz, który spełni oczekiwania osób poszukujących dobrego urządzenia. Model automatycznie wykrywa arytmię serca. Jeśli z naszym organizmem będzie się działo coś niedobrego, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani. Skróci to czas reakcji na niepokojące symptomy, a dzięki temu pozwoli szybciej uporać się z problemami zdrowotnymi.
Ciśnieniomierz ma mankiet, który można regulować w zakresie od 22 cm do 36 cm. Ze sprzętu mogą więc korzystać osoby o różnej budowie ciała. Urządzenie jest łatwe w obsłudze – ma tylko 4 przyciski, które pozwalają w łatwy sposób wybrać interesujące nas ustawienia. Model ma duży wyświetlacz, więc odczytanie wyników nie powinno stwarzać problemów.
Opinie na temat Sanitas SBM 21 są pozytywne, co pozwala sądzić, że warto zainwestować w ten ciśnieniomierz. Produkt jest solidnie wykonany. Łatwa obsługa to jeden z największych atutów tego urządzenia. Bez wątpienia atutem jest także przystępna cena produktu.
Model SBM 21 to bardzo dobry ciśnieniomierz Sanitas do 100 zł. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z paskiem na ramię, który można regulować w zakresie od 22 cm do 36 cm.
Zalety
Średnia wartość ostatnich pomiarów: Sprzęt wylicza średnią pomiarów, jakie ostatnie wykonaliśmy. Daje nam to większy ogląd na swoje zdrowie i pozwala łatwiej wychwycić ewentualne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.
Łatwa obsługa: Na obudowie znajduje się tylko 4 solidnie wykonane przyciski. Jak nietrudno zauważyć, obsługa ciśnieniomierza jest wyjątkowo prosta.
Duży wyświetlacz: Producent wziął pod uwagę to, że najczęściej z Sanitas SBM 21 korzystają seniorzy. Dlatego też wyposażył model w odpowiednio duży wyświetlacz z przejrzystą czcionką. Dzięki temu odczytanie wyników nie stanowi problemu nawet dla osób niedowidzących.
Analiza wyników: Po zakończonym pomiarze wynik jest porównywany z wytycznymi WHO. Możemy więc dowiedzieć się, czy nasze ciśnienie mieści się w normie i w razie konieczności odpowiednio wcześnie zareagować.
Kompaktowe wymiary: Produkt nie zajmuje dużo miejsca, więc można go zabrać w podróż.
Wady
Pasek: Zdaniem nielicznych osób pasek nie jest zrobiony z miękkich materiałów, dlatego może on podrażniać bardzo delikatną skórę.
Sanitas SBM 37
Ciśnieniomierz Sanitas SBM 37 jest jednym z najczęściej wybieranych przyrządów tej marki. Spowodowane jest to dużą precyzją pomiaru, co jest niezbędne w przypadku osób z chorobami serca. Popularność urządzenia wynika z faktu, że wielu lekarzy zdecydowało się na jego użycie w swojej pracy.
Dużym atutem modelu jest spora wielkość ekranu, na którym wyświetla się wynik pomiaru, data, godzina oraz informacje o stanie baterii. Dzięki temu, użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim sprzętem. Z wielkości ekranu na pewno ucieszą się osoby starsze, których wzrok może mieć problemy z odczytaniem niewielkich liter.
Obsługa ciśnieniomierza jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić mankiet na bicepsie i przycisnąć odpowiedni guzik. System sam wpompowuje powietrze i dokona odczytu. W przypadku poruszenia ręki, maszyna poinformuje Cię o konieczności powtórzenia pomiaru.
Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów wskazało precyzję pomiaru i niewielkie gabaryty jako jego główne cechy.
Ciśnieniomierz Sanitas SBM 37 ma mankiet regulowany w zakresie od 22 cm do 36 cm. Sprzęt jest zasilany bateriami. Wymiary modelu to: 13,9 cm x 9,4 cm x 4,8 cm.
Zalety
Wykrywanie arytmii: Urządzenie automatycznie wykrywa arytmię. Jeśli więc nasze serce nie będzie pracowało, tak jak powinno, zostaniemy o tym szybko poinformowani. Będziemy więc wiedzieć, że powinniśmy się oszczędzać i udać na wizytę do lekarza.
Automatyczne wyłączanie: Przydatną opcją jest automatyczne wyłączanie ciśnieniomierza po upływie określonego czasu. To pozwala uniknąć sytuacji, w której baterie nieoczekiwanie się rozładują.
Pamięć wewnętrzna: Sprzęt ma pamięć wewnętrzną. W rezultacie nie musimy zapisywać wyników odręcznie, aby móc w łatwy sposób monitorować stan swojego zdrowia.
Etui: Jeśli zdecydujemy się kupić Sanitas SBM 37, otrzymamy w zestawie estetycznie wykonane etui, które dobrze zabezpiecza ciśnieniomierz w momencie jego przenoszenia i w czasie przechowywania.
Wady
Nie dla bardzo szczupłych osób: Z racji tego, że minimalny obwód mankietu wynosi 22 cm, urządzenie może okazać się nieodpowiednie dla bardzo szczupłych osób.
Sanitas SBC 41
Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez ciśnieniomierza Sanitas SBC 41. Jest to model nadgarstkowy. Mankiet można regulować w zakresie od 14 cm do 19,5 cm. Pasek wykonano z przyjaznych dla skóry materiałów. Są one na tyle delikatne, że nie podrażniają skóry. W związku z tym podczas wykonywania pomiaru nie odczuwamy dyskomfortu.
Urządzenie jest zasilane bateriami, które znajdują się w zestawie. Model ma pamięć wewnętrzną do 60 ostatnich pomiarów. W związku z tym mamy dostęp do wielu wyników, co możemy wykorzystać podczas wizyty u lekarza. Z uwagi na to, że sprzęt ma sporej wielkości ekran z pewnością spełni oczekiwania osób w podeszłym wieku lub niedowidzących.
Ciśnieniomierz nadgarstkowy Sanitas SBC 41 to model godny uwagi. Jest to wyrób medyczny, co jest dowodem nie tylko solidne wykonania, ale także dokładności pomiaru. Możemy być więc pewni, że uzyskane wyniki są miarodajne.
Sanitas SBC 41 to ciśnieniomierz nadgarstkowy z regulowanym mankietem od długości od 14 cm do 19,5 cm. Sprzęt jest zasilany bateriami.
Zalety
Wyrób medyczny: Sanitas SBC 41 to wyrób medyczny. Oznacza to, że urządzenie przeszło liczne testy, które potwierdziły wysoką jakość wykonania, jak również dokładność wyników. Możemy być więc pewni, że przy użyciu produktu będziemy mogli odpowiednio dbać o zdrowie.
Wykonanie: Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów. Obudowa i ekran są odporne na zarysowania, a mankiet jest przyjemny w dotyku.
Dobry dla osób w podeszłym wieku: Ze względu na to, że model ma wyświetlacz o sporych rozmiarach, a ponadto jest łatwy w obsłudze okazuje się idealny dla seniorów.
Wady
Brak możliwości zapisu wyników pomiaru dwóch osób: Funkcjonalność urządzenia obniża fakt, że zapamiętuje on tylko pomiary jednej osoby. Nie ma możliwości stworzenia profilów dla 2 użytkowników.
Jaki ciśnieniomierz Sanitas wybrać?
Jak podają lekarze, z każdym rokiem, coraz więcej osób zapada na choroby serca lub nadciśnienie. Wielu specjalistów sugeruje, by w każdym domu znalazł się profesjonalny przyrząd, służący do pomiaru ciśnienia krwi. Pomoże to z pewnością kontrolować swój stan zdrowia. Niestety, zakup takiego urządzenia nie należy do najprostszych, gdyż, aby kupić możliwie najlepszy produkt musisz wziąć pod uwagę wiele parametrów. By pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Poza tym, na jego końcu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze ciśnieniomierze Sanitas.
Marka Sanitas jest bardzo znanym na całym świecie producentem domowego ekwipunku medycznego. W swoim asortymencie, firma posiada ciśnieniomierze i termometry, które używane są również przez lekarzy. Co więcej, Sanitas zajmuje się również dystrybucją wag łazienkowych, masażerów, poduszek i kocy elektrycznych, a także sprzętów do pielęgnacji ciała. Za sprawą użycia nowoczesnych technologii, wszystkie produkty tej marki cechują się dużą niezależnością.
Dostępne na rynku ciśnieniomierze możemy podzielić na naramienne i nadgarstkowe. Pierwszy z nich jest najbardziej standardowy i może być używany przez wszystkie osoby. Zaś drugi produkt, dedykowany jest dla osób otyłych, które nie są w stanie umieścić urządzenia na bicepsie.
Decydując się na zakup ciśnieniomierza, w pierwszej kolejności powinieneś zmierzyć obwód swojego bicepsa, by dopasować do niego mankiet. Niestety, zbyt ciasne lub nadto luźne modele, nie będą w stanie poprawnie dokonać pomiaru.
Poza tym, należy sprawdzić, jak interesujące nas urządzenie było testowane klinicznie i czy posiada pozytywne recenzje lekarzy. Opinie te będą Twoim gwarantem na dokładność wyniku.
Kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest ekran przyrządu. Zadbaj o to, by był on duży, co ułatwi Ci odczytanie pomiaru. Jest to szczególnie ważne, jeśli z ciśnieniomierza mają korzystać osoby starsze, których wzrok nie jest już tak dobry. Równie istotny jest sposób zasilania produktu. Jeśli urządzenie ma być używane jedynie w domu, nie ma dla Ciebie znaczenia, czy będzie to model sieciowy, bateryjny. Jeśli jednak planujesz dużo podróży lub chcesz zabierać swój sprzęt do pracy, radzimy zainwestować w ciśnieniomierz bateryjny.
Jak obsługiwać ciśnieniomierz Sanitas?
Właśnie zaopatrzyłeś się w ciśnieniomierz Sanitas, lecz nie wiesz za bardzo, jak z niego korzystać? Instrukcja obsługi wydaje Ci się zbyt skomplikowana? Nie martw się, zaciekawił nas ten temat i sami sprawdziliśmy, jak wygląda obsługa takiego urządzenia. Poniżej w prosty sposób wytłumaczymy, na czym polega obsługa ciśnieniomierza. Wiele osób pyta, jaki ciśnieniomierz Sanitas jest polecany? Użytkownicy wypowiadają się pozytywnie o wielu z nich. Jeżeli nie wiesz, który wybrać, to skorzystaj z pomocy w postaci naszego poradnika.
Podstawowe zasady
Musisz wiedzieć, że istnieje kilka zasad, które musisz przestrzegać, jeśli chcesz, aby ciśnieniomierz działał poprawnie. Najważniejsze jest to, aby przechowywać go w odpowiednim do tego miejscu. Może to być szafka, w której nie jest wilgotno i która nie jest dostępna dla dzieci. Ważne jest również to, aby nie kłaść sprzętu blisko pól elektromagnetycznych, a także urządzeń, które je wytwarzają, na przykład telefony komórkowe. Obchodź się z urządzeniem delikatnie, ponieważ każde uderzenie oraz upadek może zafałszować wyniki. Co pewien czas wymieniaj baterie.
Jak wygląda odpowiedni pomiar
Przed samym badaniem usiądź i odpocznij. W trakcie możesz siedzieć lub stać, nie polecamy jednak poruszania się, ani mówienia. Do badania używaj wyłącznie lewej ręki. Ustaw mankiet w taki sposób, aby przewód znajdował się w wewnętrznej stronie ręki. Dokładnie zapnij go wtedy, kiedy znajduje się on mniej więcej 2 cm nad zgięciem łokcia. Unikaj zbyt mocnego zapięcia, ponieważ w przeciwnym razie krew nie będzie mogła swobodnie przepływać. Aby rozpocząć badanie, należy nacisnąć duży przycisk, który zwykle znajduje się na środku urządzenia. Najczęściej widnieje na nim napis Start i Stop. Podczas badania na wyświetlaczu zaczną pojawiać się cyferki, poczekaj do końca, ponieważ tylko wtedy wynik zostanie zapisany. Po badaniu zdejmij rękaw, odczytaj wynik, wyłącz sprzęt tym samym przyciskiem, którym go włączyłeś. Pamiętaj o tym, aby z powrotem umieścić urządzenie w pudełku, aby go nie zniszczyć podczas przechowywania.
Jak wykonać poszczególne czynności?
Aby prowadzić codzienny spis swoich pomiarów, należy wprowadzić odpowiednią godzinę oraz datę do urządzenia. Jest to bardzo łatwe, wystarczy włączyć sprzęt z pomocą przycisku Start, a potem przytrzymać przez chwilę przycisk “M”, który w zależności od modelu może znajdować się po prawej lub po lewej stronie. W tym momencie na wyświetlaczu pojawi się rok. Zazwyczaj jest on nieprawidłowy, więc zmień go z pomocą przycisków “+” i “-“. Potwierdź przyciskiem “M”. Zrób tak samo z dniem, godziną, minutami, itd.
Wiele modeli Sanitas ma możliwość instruowania głosowego. Jeżeli zależy Ci na tej opcji, to wystarczy, że z pomocą przycisków “+” i “-” wybierzesz interesujący Cię język, a każdy z nich jest oznaczony literą “l” i następującej po niej cyferce. Jeżeli nie chcesz instruowania głosowego, to możesz wybrać opcję “l0”. Tak samo, jak w przypadku daty, wybór potwierdza się przyciskiem “M”. Możesz też wybrać głośność komunikatów głosowych. Musisz wybrać jeden z symboli “Vo”. Po tym symbolu znajduje się cyfra odpowiadająca intensywności głośności. Zazwyczaj Vo3 jest największą wartością, z kolei Vo0 oznacza brak komunikatów głosowych.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ