Ranking 3 najlepszych drążków do podciągania wolnostojący w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najlepszy drążek do podciągania wolnostojący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki wolnostojący drążek do podciągania wybrać, aby być zadowolonym z zakupu i mieć pewność, że będzie nam służył przez długi czas? Warto w tym celu poznać preferencje zakupowe innych konsumentów i dowiedzieć się, jakie modele są uznawane za trwałe. Wiemy, że analiza tych wszystkich czynników jest czasochłonna, dlatego zrobiliśmy to za Ciebie. Efektem naszych prac jest prezentowany poniżej ranking wolnostojących drążków do podciągania. Pierwsze miejsce na liście należy do modelu Insportline Push Up PU1500, który wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Odznacza się trwałością, profile nie są podatne na zniekształcenia. Przy podstawie znajdują się nakładki z tworzywa, które mają zagwarantować stabilne ułożenie. To z kolei zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas treningu. Kolejnym godnym polecenia stacjonarnym drążkiem jest model od K-Sport dostępny w atrakcyjnej cenie. Do jego produkcji wykorzystano wysokogatunkową stal nierdzewną, a powierzchnię pomalowano metodą proszkową.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drążek jest przystosowany nie tylko do użytku w domu, ale także na siłowni. Można go wykorzystać do podciągania, jak i robienia brzuszków w powietrzu czy pompek. To bardzo praktyczny sprzęt.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że rozłożenie modelu zajęło im bardzo dużo czasu. Mimo że w skład konstrukcji nie wchodzi dużo elementów, jest to nieco kłopotliwa czynność.

Podsumowanie

Sprzęt jest wytrzymały i można na nim trenować tak często, jak jest to konieczne. Jego nośność wynosi 150 kg. Do produkcji drążka wykorzystano starannie dobrane materiały, wykazujące podwyższoną odporność na uszkodzenia.

Drugi wybór

Zalety

W podstawie sprzętu znajdują się otwory dające możliwość stabilnego przytwierdzenia go do podłoża za pomocą śrub. Wysokość drążka jest regulowana w zakresie od 155 cm do 242 cm, więc można dopasować ją do swoich potrzeb.

Wady

Warto dobrze przemyśleć, gdzie ustawimy drążek. Późniejsze przeniesienie go w inne miejsce może okazać się trudne, zwłaszcza w pojedynkę. To solidny i ciężki model.

Podsumowanie

Model pozwala na przeprowadzenie efektywnego i przede wszystkim bezpiecznego treningu. Nadaje się do podciągania i wykonywania kilku innych ćwiczeń, takich jak brzuszki w powietrzu. Rama została wykonana z wytrzymałego profilu 40 mm x 40 mm z wysokogatunkowej stali.

Rozważ też

Zalety

Za pomocą drążka możemy bezpiecznie ćwiczyć i wzmocnić mięśnie ramion, pleców, klatki piersiowej oraz brzucha. Wyróżnia się on bardzo dużą nośnością, jego maksymalne obciążenie to 200 kg. To świadczy o tym, że sprzęt jest wytrzymały.

Wady

Model daje możliwość regulacji wysokości w dużym zakresie. Jednak kupujący narzekają, że nie zawsze jest to łatwe, gdyż odpowiadający za to mechanizm od czasu do czasu się zacina.

Podsumowanie

Sprzęt jest przystosowany do wykonywania różnych ćwiczeń, m.in. podciągania w wąskim i szerokim nachwycie, pompek szwedzkich i francuskich, a także unoszenie nóg w zwisie. Drążek ma stabilną podstawę, dlatego nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo w czasie treningu.

 

 

Wolnostojące drążki do podciągania – ranking

 

1. Insportline Poręcze do Dipów Pompek Push Up PU1500

 

Pod nazwą Insportline Push Up PU1500 skrywa się wolnostojący drążek, którego maksymalna nośność wynosi 150 kg. To model odpowiedni zarówno do użytku domowego, jak też na siłowni, ponieważ jest wielofunkcyjny. Może on posłużyć do wykonywania pompek, brzuszków w powietrzu czy do tradycyjnego podciągania. Średnica pręta w tym przypadku wynosi 3,5 cm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest jego wyjątkowo solidna konstrukcja. Wykonano ją z odpornych na odkształcenia i ścieranie materiałów, a znajdujący się w dolnej części dodatkowy drążek wpływa na poprawę stabilności. Drążek ma wymiary: 111 cm x 86,5 cm x 47,5 cm, dlatego nie zajmie zbyt wiele miejsca i nie będzie przeszkadzać domownikom. Zaletą produktu marki Insportline jest fakt, iż można go użytkować także na zewnątrz.

Opinie wydawane na temat powyżej opisanego modelu są bardzo pochlebne. Według konsumentów jest to bardzo dobry drążek, z pomocą którego można zadbać o siebie i swoją kondycję. Jest on godny polecenia, ponieważ przyda się podczas wielu różnych ćwiczeń.

Stacjonarny drążek do podciągania Insportline Push Up PU1500 wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Jego wymiary to: 111 cm x 86,5 cm x 47,5 cm.

 

Zalety

Szerokie możliwości zastosowania: Przyrząd sportowy służy nie tylko do podciągania się i ćwiczeń mięśni barków i pleców, ale także może przydać się do robienia pompek. Pasek można wykorzystać jako wspornik podczas ćwiczeń na triceps.

Materiał wykonania: Drążek zrobiono z dobrej jakości materiału, który jest odporny na ścieranie czy powstawanie zniekształceń. Przeprowadzony test wolnostojących drążków do podciągania potwierdził, że zakup modelu Insportline Push Up PU1500 to inwestycja na długo.

Spora nośność: Sprzęt sportowy wytrzymuje obciążenie do 150 kg, więc może być używany przez osoby o różnej wadze.

Przeznaczenie: Istotnym atutem tego drążka jest to, że jest on polecany nie tylko do użytku domowego. Znajduje także zastosowanie na siłowni.

Estetyka wykonania: Choć wygląd w przypadku tego typu produktów ma drugorzędne znaczenie, konsumenci potwierdzają w swoich opiniach, że drążek jest estetycznie i starannie wykonany.

 

Wady

Instalacja: Część osób zwraca uwagę, że rozkładanie i instalacja tego sprzętu sportowego zajmują stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

2. K-Sport Drążek Stacjonarny do podciągania 280kg

 

Polecamy Twojej uwadze wygodny stacjonarny drążek do podciągania K-Sport, który przyda się przy ćwiczeniach wzmacniających mięśnie pleców, brzucha i klatki piersiowej. Znajduje on zastosowanie przy treningach gimatycznych i wytrzymałościowych. Jego waga wynosi trochę ponad 20 kg, a maksymalne obciążenie sięga 280 kg.

Wymiary prezentowanego drążka do podciągania to: 155 cm – 242 cm x 128 cm x 81,7 cm. Profile, z których zrobiono konstrukcje mają wymiary: 40 mm x 40 mm. Z uwagi na to, że wysokość sprzętu można regulować, łatwo dostosować go do potrzeb każdego użytkownika. Przy podstawie znajdują się specjalne otwory pozwalające na przykręcenie drążka do podłoża.

Opinie na temat produktu jasno wskazują, że jest on solidnie wykonany, a ćwiczenia z jego wykorzystaniem okazują się bezpieczne. Wszystko dlatego, że ma on dobrze przemyślaną konstrukcję i jest zrobiony z wytrzymałej stali nierdzewnej. Konsumentom podoba się to, że sprzęt jest wyposażony w dodatkowe uchwyty do pompek.

 

Zalety

Regulowana wysokość: Osoby, które zdecydowały się kupić ten drążek doceniają, że ma on regulowaną wysokość. Można go ustawić na wysokość od 155 cm do 242 cm, w zależności od naszego wzrostu i ćwiczeń, jakie chcemy wykonać.

Solidna konstrukcja: Producent K-Sport zadbał o solidną konstrukcję sprzętu. Masywna rama zrobiona z profilu 40 mm x 40 mm odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Dobrze zabezpieczona powierzchnia: Drążek do podciągania jest zrobiony ze stali. Jej powierzchnię pomalowano proszkowo celem lepszego zabezpieczenia.

Gumowe stopki: Przy podstawie umieszczono gumowe stopki, które skutecznie zapobiegają rysowaniu podłogi i co więcej, gwarantują dodatkową amortyzację.

 

Wady

Waga: Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że drążek jest masywny, a w związku z tym jego przenoszenie może okazać się męczące. W związku z tym lepiej rozsądnie przemyśleć, gdzie ustawimy sprzęt.

 

 

 

 

3. Marbo Home Drążek do Podciągania z Uchwytami Dip MH-D203

 

Marbo Home MH-D203 to godny polecania stacjonarny drążek do podciągania. Ma on wytrzymałą konstrukcję, która jest w stanie wytrzymać obciążenie do 200 kg. Do wykonania tego sprzętu wykorzystano stalowe profile 40 mm x 40 mm, które są mocne i odporne na zniekształcenia. Korzystając z tego drążka można ćwiczyć ramiona, plecy, klatkę piersiową i brzuch.

Dokładne wymiary Marbo Home MH-D203 to: wysokość – 252 cm, szerokość – 112 cm i długość – 102 cm. Wysokość poręczy jest równa 104 cm. Drążek wyposażono w dodatkowe uchwyty, dzięki którym możliwe jest wykonywanie głębokich pompek w podparciu.

Dlaczego entuzjaści ćwiczeń w domu wybierają ten drążek do podciągania? Jednym z powodów jest to, że można swobodnie regulować jego wysokość. Nie bez znaczenia jest też wysoka jakość wykonania i to, że w zestawie znajduje się komplet kluczy niezbędny do samodzielnego montażu konstrukcji.

Marbo Home MH-D203 to stacjonarny drążek do podciągania o wymiarach: wysokość – 252 cm, szerokość – 112 cm i długość – 102 cm. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 200 kg.

 

Zalety

Możliwość wykonywania różnych ćwiczeń: Na tym drążku, jak wskazuje producent, można wykonywać różne ćwiczenia m.in.: podciąganie, pompki szwedzkie, pompki francuskie i unoszenie rąk w zwisie.

Bezpieczeństwo użytkowania: Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, co potwierdza uzyskany przez niego Certyfikat Bezpieczeństwa i Top Security Certificate.

Nie rysuje podłogi: Na drążku znajdują się specjalne stopki zrobione z tworzywa sztucznego, które zabezpieczają podłogę przed zarysowaniem. Elementy te mają jeszcze jedną zaletę, bo zwiększają stabilność całej konstrukcji.

 

Wady

Trudna regulacja wysokości: Drążek ma regulowaną wysokość, jednak ustawienie go jest trudne. Tak wynika z niektórych opinii użytkowników.

 

 

 

 

Jaki drążek do podciągania wolnostojący wybrać?

 

Podciąganie na drążku to ćwiczenie, które może dać imponujące efekty. Przyczynia się ono do zwiększenia wytrzymałości, a także wzrostu masy mięśniowej. Podciągać możemy się również w domu, ale najpierw musimy kupić dobry drążek, np. wolnostojący, nie wymagający przytwierdzania do ściany. Dla wszystkich osób planujących zakup takiego produktu stworzyliśmy poniższy poradnik oraz ranking trzech ciekawych według nas propozycji.

Jak się okazuje, drążek drążkowi nierówny. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które różnić się będą między sobą konkretnymi cechami. Wśród produktów wolnostojących także znaleźć można te lepszej i nieco gorszej jakości. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę? Sportowcy przekonują, że jedną z najważniejszych kwestii jest grubość rurki, której dłonie trzymają się w trakcie treningu. Nie powinna być ona zbyt duża, gdyż wtedy rurkę ciężko nam będzie złapać, a to nie wpłynie pozytywnie na komfort użytkowania. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby początkujące.

Niektórzy przekonują jednak, że najlepsze wolnostojące drążki do podciągania to te modele, które wyposażone są w bardzo grubą rurę. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do mocniejszego ściśnięcia drążka, a co za tym idzie, do włożenia większego wysiłku w podciągnięcie się. To może sprawić, że oczekiwane efekty pojawią się znacznie szybciej i będą lepsze niż się tego spodziewaliśmy. Niemniej osoby, które nie potrafią się jeszcze podciągać, powinny znaleźć model z cieńszą rurą, którą łatwiej jest chwycić.

Z pewnością każda osoba ćwicząca potwierdzi, że najlepszy wolnostojący drążek do podciągania w 2024 roku powinien nie tylko umożliwiać kształtowanie swojej sylwetki, ale i zapewniać odpowiedni poziom komfortu w czasie ćwiczeń. Właśnie dlatego część chwytna tego typu produktów powinna być pokryta specjalną pianką. Jej obecność sprawi, że spocone dłonie nie będą tak się ślizgać, co ułatwi podciąganie i zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Wolnostojący drążek musi być stabilny, aby można było uniknąć groźnego w skutkach upadku. Należy pamiętać, że taki produkt jest dość ciężki, dlatego może wyrządzić nam dużą krzywdę, jeżeli w trakcie ćwiczeń na nas spadnie. Dlatego też wybrany przez nas model musi mieć odpowiednio zabezpieczone przed poruszaniem się nóżki i solidną, stabilną konstrukcję.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ