Diagnosis Abra

Ostatnio aktualizowane: 22.02.24

 

Najważniejsze zalety

Glukometr ABRA to urządzenie, które ma szerokie możliwości. Pamięć urządzenia mieści do 300 pomiarów, użytkownik może ustawić alarm przypominający o konieczności badania, model ten zawiadomi również pacjenta w przypadku zbyt wysokiego poziomu cukru, a wszystkie dane można przesłać do komputera i tam je dokładnie zanalizować za pomocą programu Memo. Mamy tu także zabezpieczenie przed użyciem przeterminowanych pasków testowych.

 

Najważniejsze wady

Dokładnie to, co jest zaletą urządzenia, jest również jego wadą, gdyż bardzo szeroka funkcjonalność sprawia trudności osobom starszym z zapoznaniem się z interfejsem i sposobem obsługi tak wielu funkcji. Zatem model ten bardziej będzie odpowiadał młodym ludziom i tym, którzy są z techniką zaznajomieni. Dla osób starszych lepiej poszukać prostszego modelu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Glukometry Abra, to urządzenia o ergonomicznym kształcie i dużym wyświetlaczem, który służy do odczytu wyniku badania, ale także do wszelkich ustawień urządzenia. Model ten automatycznie odczytuje wszystkie informacje z pasków do pomiarów poziomu cukru we krwi, łącznie z informacją o terminie przydatności do użytku samego paska. Z paska glukometr także automatycznie zasysa próbkę krwi, której do pomiaru wystarczy 0,5 mikrolitra. Użytkownik ma tu możliwość ustawić kilka alarmów, które o określonej godzinie przypominają o konieczności wykonania pomiaru. Każdy pomiar może być zapisany w pamięci urządzenia, a następnie odczytany i porównany.

Model ten jest zdolny przechować do 300 pomiarów z rozróżnieniem pomiarów przed i po posiłku. Gdyby się natomiast okazało, że wynik pomiaru jest niepokojący, to urządzenie powiadomi pacjenta o tym, że wykryto w próbce zbyt dużą zawartość cukru lub ciała ketonowe we krwi. Wszystkie wykonane badania użytkownik może przesłać do komputera, gdzie za pomocą bezpłatnego programu Memo, pobranego ze strony producenta, może przeanalizować wyniki i wszystkie zachować, lub przesłać lekarzowi.  

Ten dobry i tani glukometr Abra ma wymiary 2mm × 58mm × 19mm i wagę wraz z baterią 60 g. Jest to poręczne urządzenia wykończone powłoką antypoślizgową. Kalibrację przeprowadza się z użyciem osocza krwi, a metoda pomiaru jest biosensoryczna. Czas pomiaru od włożenia do urządzenia prawidłowej próbki krwi wynosi zaledwie 5 sekund. A gdy pozostawisz urządzenie, to po 3 minutach od ostatniego użycia wyłączy się samoczynnie oszczędzając baterię. Zasilanie, jak wspomniano jest na baterię 3V typu CR2032, która jest dołączona do zakupionego zestawu. Razem z zakupionym glukometrem, obok baterii zasilającej, użytkownik otrzymuje paski testowe ABRA 10 szt, tyle samo jednorazowych lancetów, 1 szt. nakłuwacza, dzienniczek do zapisu pomiarów, oraz etui do przechowywania całości. W zakupionym zestawie użytkownik również znajdzie instrukcję szczegółową i skróconą użycia zestawu, a także instrukcję użycia pasków testowych.

 

 

 

 

 

Jaki jest glukometr Abra ?

 

Dla osoby chorującej na cukrzycę glukometr to urządzenie użytku codziennego. Niejednokrotnie nawet użyć je trzeba kilka razy dziennie. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni model do swoich oczekiwań i potrzeb.

Ważną cechą glukometru jest jego wielkość. Znaczenie może mieć to, że da się go schować do torebki, lub do kieszeni w spodniach i noszenie go wciąż przy sobie nie jest uciążliwe. Ma to znaczenie dla tych osób, które pomiar muszą robić kilka razy dziennie, a więc również i poza domem. Wielkość 3 – 4 cm wydaje się optymalna do zarówno odczytu danych, jak i noszenia urządzenia.

Dla innych osób wielkość będzie miała znaczenie ze względu na czytelność wyświetlacza. Dla osób słabowidzących wyświetlacz powinien być większy i bardziej czytelny, a najlepiej, aby obok czytelnego wyświetlacza pojawiły się funkcje głosowe prowadzące badanie i odczytujące wynik.

Również, gdy wciąż wykonujemy badanie, ważna jest wielkość próbki potrzebnej do badania. Nowoczesne modele potrzebują jej zaledwie 0,3 mikrolitrów. Im mniejsza jest próbka krwi, jaką potrzebuje Twój glukometr do badania tym lepiej.

Wbudowana pamięć pozwalająca zapisać pomiary jest nieodzowna. Najczęściej glukometry dysponują możliwością zapisania 250 – 500 pomiarów. Ale zdarzają się również modele rejestrujące do 3000 testów, albo takie z dodatkowym, wbudowanym pendrive, który przeznaczony jest na wyniki badań zapisane w formie dogodnej do przekazania lekarzowi.

To, czy dobrze glukometr spełnia funkcję komunikacji z komputerem i możesz bez problemu zarządzać swoimi badaniami zależy od zakupionego modelu. Często producenci oferują specjalne oprogramowanie, dostarczane wraz z urządzeniem, bądź możliwe do pobrania ze strony producenta. W zależności od sposobu komunikacji glukometr łatwiej lub w sposób bardziej skomplikowany przekazuje informacje do komputera. Są modele, które wyglądają, jak pendrive, które po prostu podłącza się do portu USB. Niewątpliwie przesłanie i przechowywanie wyników badań w komputerze jest dobrym pomysłem. Nie tylko jest w nim więcej miejsca niż w pamięci glukometru, ale też wyniki łatwiej porównać, zrobić zestawienia wyników, a także zebrać je dla lekarza i wydrukować.

Nowoczesne glukometry oferują również dodatkowe funkcje, które na przykład przypominają pacjentowi o konieczności wykonania badania, samodzielnie kodują glukometr i pokazują wynik w formie wyniku na wyświetlaczu LCD. Nowoczesne urządzenie również zawiadomi użytkownika o przekroczonej normie poziomu cukru w badanej próbce. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym więcej funkcji będzie posiadało. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić też cenę pasków do wykonywania pomiarów, bo przecież paski to coś, co kupować trzeba w dużych ilościach.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ